Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17801) Tamás9x válasza joccadoki (#17800) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szia.

Listád van? nem privátba, hanem itt.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17802) joccadoki válasza Tamás9x (#17801) üzenetére


joccadoki
senior tag

3db 8800 gtx
3db 9800 gtx
1db nvidia 7950
1db hd 4870 x2
1db Gtx295
1db gtx570
1db hd6970 (ez nem gpus hiba, hiányoznak alkatrészek a vrm körről)

Hd3870
És végül lenne még egy agp-s csoda: hd3850

Azért akartam privátban mert ott előbb elértek mint itt, de legyen

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#17803) Tamás9x válasza joccadoki (#17802) üzenetére


Tamás9x
őstag

Könnyebb egyszer leírni mind mindenkinke kölönkülön :) Mega felesleges köröket el lehet kerülni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17804) promo


promo
csendes tag


Valaki vállalja? Onkyo dts chip reballing.

[ Szerkesztve ]

(#17805) mobileman válasza promo (#17804) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hát ahogy nézem, ez már volt sütögetve...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17806) mobileman válasza Benji77 (#17790) üzenetére


mobileman
aktív tag

Bezár a bazár?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17807) promo válasza mobileman (#17805) üzenetére


promo
csendes tag

Muszáj volt, hogy kiderüljön az a rossz, mert közben hdmi-n keresztül kapott egy kis túláramot. :)

(#17808) MasOyama


MasOyama
őstag

Tudtok segíteni, hogy hol keressek munkaerőt? Szükségünk lenne egy laptop alaplap javításban tapasztalt munkatársra a 14 kerületbe. :R

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#17809) IO.sys válasza MasOyama (#17808) üzenetére


IO.sys
őstag

Pécsen? :DDD Tapasztalt se vagyok, csak lelkes kezdő. A fizetés a másik, amit meg kéne ugrani.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17810) Benji77 válasza mobileman (#17806) üzenetére


Benji77
tag

Nagyon kevés már a munka....
Kínlódás az egész.

(#17811) nowucme


nowucme
csendes tag

Sziasztok! Van egy TV alaplapom, amiről szeretnék lecserélni egy ideje már döglődő BGA-s IC-t. Egy reflow már lett rajta próbálva, de sajnos sikertelenül, a folyamat során a nyák vetemedett, és nem feküdt fel a chip rendesen. Természetesen ilyen állapotban a TV már nem volt kipróbálva. Lett rendelve hozzá új, gyárilag golyózott alkatrész (típusa: LG1311V-B2). Kérdésem, hogy vállalná-e valaki a régi leszedését, a forrpontok épségének vizsgálatát, majd az új felrakását? Ha igen, kb mennyiért? Az nem érdekel és nem a te felelősséged, hogy utána fog-e működni, csak a cserét szeretném egy hozzáértővel elvégeztetni, akinek megvan rá a megfelelő felszerelése.


(#17812) KillHates válasza nowucme (#17811) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most is görbe (hasas) még az alaplap, vagy visszanyerte az eredeti formáját?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17813) Hujikolp válasza nowucme (#17811) üzenetére


Hujikolp
őstag

Üdv!

Tudom vállalni és röntgen képet is tudok készíteni az elkészült munkáról (és előzményéről). A nyáklap és a BGA mérete nem gond. A nagy aláfűtéssel lehet, hogy a görbeség is kijön belőle. Kivéve, ha nyáklap ott elkezdett üvegesedni a magas hőmérséklettől...

(#17814) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Talán a legmegfelelőbb topik a kérdésemhez.
Asztali pc-k videókártyái terén, mióta van "ball" golyózva a chip?
Úgy értem, mikortól, milyen tipústól nem használják a hagyományos forrasztásos eljárást?
Nvidia 8000-es széria?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#17815) Tamás9x válasza moongoose (#17814) üzenetére


Tamás9x
őstag

1999 GeForce 256 már BGA-s volt.
3DFX.... S3 Savage is készült BGA-s GPU-val. 1998
Több mint 20 éve.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17816) moongoose válasza Tamás9x (#17815) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

uhh!
Naivan azt gondoltam, talán nvidia palettán a 8800-as szériától kezdődhetett.
Ekkortól olvasgattam a hibák zöméről, meg reball-ról.
Vagy régebben, más összetételű volt a forraszanyag?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#17817) nahunn válasza moongoose (#17816) üzenetére


nahunn
tag

azóta lehetne tojást sütni a chipen, és a hőingadozás nyírja ki ezeket leginkább

(#17818) Speed® válasza moongoose (#17816) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkortájt kötelezték a gyártókat az ólommentességre, ha jól rémlik.

(#17819) IO.sys


IO.sys
őstag

Kérdezek egy jó nagy hülyeséget, figyeljetek :)

Hozzám fog kerülni egy Mb-es NAS, ethernet vezérlő cserével át lehet alakítani Gb-esre? Vagy van értelme? Tehnológiailag a kontroller IC és környezete kiiktatásáig mennék el a Gb IC és környezete beiktatásáig, amennyiben könnyen illeszthető. Innentől már homály. Vagy a network kontroller a SoC-ban van?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17820) f27 válasza nowucme (#17811) üzenetére


f27
aktív tag

keress meg ha gondolod,meg is várhatod :R

(#17821) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv szakik!

Hozzátok fordulok kérdésemmel. Adott egy Acer Aspire 5920-as noti, cserélhető nVidia 8600GT VGA-val. A tünet a klasszikus black screen, viszont nem mindig csinálja, és működés közben hibátlan. Ha egyszer elindul, nem szemeteli a képet, viszont már többször is megcsinálta velem, hogy beléptem BIOS-ba, save and exit, majd újraindítás után nem adott képet. Néha el tudom vele játszani, hogy ha bekapcs után nincs kép, akkor kikapcs majd gyorsan bekapcs, és működik ismét.
Proci, videokártya melegszik, külső monitoron nincs kép, de lehet alapból a driver indítja meg, szóval hiába is várom.

Van valami ötletetek? Egyáltalán produkálhat ilyen hibát egy BGA hibás videokártya?
Létezik valami olyan kártya, amire nem jellemző a "BGA-sodás"?

Köszönöm a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17822) Hunter2


Hunter2
addikt

Hp x360 spectre 15-BL gépbe keresek Type-c csatlakozót.
Valakinek akad esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#17823) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Almával foglalkozik valaki? Sac/kb 5 éves Pro laptopot hoznának, vga cserére, csak csak kondi a vga mellett, de nem szívesen esnék neki.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17824) KillHates válasza Tamás9x (#17823) üzenetére


KillHates
nagyúr

Simán mehet! Csak a levéltelnél és a pucolásnál figyelj majd!
Mobileman a nagy spíler ebben!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17825) Gigabyga válasza IO.sys (#17746) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#17826) IO.sys válasza Gigabyga (#17825) üzenetére


IO.sys
őstag

Már részemről is.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17827) Tamás9x válasza KillHates (#17824) üzenetére


Tamás9x
őstag

Inkább átpasszolnám másnak. Almával sosem volt szerencsém. Majd gyakorlok olcsóbb portékán :) Mostanában 0.45-nél kisebb golyóm nem volt.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17828) ZoliZoli


ZoliZoli
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a tanácsotokra lenne szükségem, hogy érdemes-e beruházni ebbe a Yihua YH853AAA előfűtős smd forrasztóállomásba (nem ipari méretekben szeretnék javítani). Gondolom a gagyi kínai termék kategória. Esetleg közületetek használt már valaki ilyet?

Alaplapok vagy videokártyák javítására szeretném leginkább használni.

Találtam infrás gépet is ugyanettől a gyártótól (Yihua YH1000B), ez némileg drágább (119e Ft). Ennek mi az előnye a sima forrólevegős megoldáshoz képest?

Előre is köszönöm!

Üdv:

Zoli

[ Szerkesztve ]

(#17829) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok valakit aki Budapest és környékén foglalkozik minőségi reballozással?
Egy philips tv mainbord chip jét szeretném újra rakatni(FNP202 B2E32 HidTv Pro Fusion P240), aztán valami rendes hűtéssel ellátni, hogyne menjen tönkire megint.
Gyárilag egy vacak passzív kerámia hűti csak és brutál módon felmelegszik, majd elpattan egy forrasztás és kuka az egész tv. Kiváló típushiba. :F

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#17830) KillHates válasza Mr.Peter (#17829) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mobileman-t keresd meg!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17831) Mr.Peter válasza KillHates (#17830) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Köszönöm a tippet!
Megkerestem! :R

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#17832) nowucme válasza KillHates (#17812) üzenetére


nowucme
csendes tag

Igen egy picit görbe maradt és úgy rögzült rajta a chip is.

(#17833) IO.sys


IO.sys
őstag

Láma kérdés:
Laptopba az SSD mindegy, hogy a HDD vagy az ODD helyére megy? Gyakran látom, hogy az ODD a SATA0, a HDD meg a SATA1. A tippem szerint mindegy, csak arra vagyok kíváncsi, láttatok-e már kivételt.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17834) Tamás9x válasza IO.sys (#17833) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mindegy, 1-2 laptopnál találkozhatsz olyannal, hogy HDD Sata3 ODD Sata2 De ez számomra csak legenda, még nem találkoztam élőben ilyennel, vagy ha igen akkor nem figyeltem.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17835) IO.sys válasza Tamás9x (#17834) üzenetére


IO.sys
őstag

Szerintem is lehetni lehet, de olyan sok esélyét nem látom én se. A hűtés miatt számít a kérdés. Mert ha a HDD caddy full műanyag, mert véletlenül pont van egy ilyen, akkor abba nem a HDD-t kéne tenni, így már nem mindegy, melyik csatoló milyen gyors, csak ezért kérdeztem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17836) Reggie0 válasza IO.sys (#17835) üzenetére


Reggie0
félisten

Sosem volt problemam abbol, hogy muanyagba ment a hdd, pedig mar 10+ eve caddyzek. Sot, egyes laptopokban is teljesen muanyag a HDD kornyeke.

[ Szerkesztve ]

(#17837) Tamás9x válasza IO.sys (#17835) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem kell túlmisztifikálni, szerintem. Imac-nél csak ODD helyére lehetett tenni, ha nem akartál vacakolni a hőmérséklet szondával. Azok aztán igazán forróak tudtak lenni egy idő után :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17838) Router


Router
őstag

Bréking !!!4444!!!!

1400db schematic és boardwiev fájl. [link] ;)

www.reballing.hu/forum

(#17839) yohnsee válasza Router (#17838) üzenetére


yohnsee
tag

Köszi, már mentem is lefele.

AVR

(#17840) mobileman válasza Router (#17838) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nyomom is lefele :R

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17841) Tamás9x válasza Router (#17838) üzenetére


Tamás9x
őstag

Köszönöm :DDD Te egy jó ember vagy :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17842) Router


Router
őstag

Latitude E6520 bajom van LA-6563P lappal. 4-be oszotta a képet, GPU-t kicseréltem de felkiáltójeles az eszközkezelőben. Több rendszerrel és driverrel is ugyanaz. CPU-t kicseréltem, első indításkor míg felismeri az intel HD-t addig nem jelez hibát az nvidiára, újraindítás után megint szar. :W Badcaps fórum le van halva, csak ott találtam ehhez a laphoz biost. Valakinek van tippje?

www.reballing.hu/forum

(#17843) mobileman válasza Router (#17842) üzenetére


mobileman
aktív tag

Türelem, ki van írva, hogy a Badcaps fórum költözik....Ezért nem működik átmenetileg!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17844) Router


Router
őstag

Biosban kikapcsolom az nvidia optimust akkor meg ennyi:

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#17845) KillHates válasza Router (#17844) üzenetére


KillHates
nagyúr

rev 1.0 vagy 2.0 ?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17846) Router válasza KillHates (#17845) üzenetére


Router
őstag

1.0 de valszeg nem bios baj lesz mert beleírtam egy 6562P biost, azzal is ugyanezt csinálja. A régi magjával is volt is sávosodás, vatta új GPU ment rá. Nem értem, kínomban legolyóztam a PCH-t is már pedig...

www.reballing.hu/forum

(#17847) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok,
egy kis segítséget kérnék, mert már majdnem az összes hajszálamat kitéptem, de nem jöttem rá a megoldásra.
Asus A52J gépet javítanék ismerősnek, így ez becsületbeli ügy :)
K52JR Rev. 2.3A alaplap van benne, 25Q32 eprommal és IT8570E chippel. A gép gazdája híresen bátor, ezzel szokta a hozzánemértést is kompenzálni. Az alap tünet az volt, hogy bekapcsol a gép, de kép nincs. Ezt sikerült orvosolnom egy bios újraírással. Viszont egy nagyon idegesítő mellékhatása van ennek a javításnak, mégpedig a gép hideg indításától számított kb. 1 percig nem pörög a ventilátor, majd egy pillanat alatt max fordulatra kapcsol, és nem is veszi lejjebb. HWmonitorban nézelődtem, a CPU és GPU hőmérsékleteket jól olvassa ki, közel vannak a valósághoz. Viszont van egy szenzor, THRM a neve a programban és betonstabilan 88 Celsius fokon áll, bármit is csinálok a géppel. Kb. 6 különböző helyről töltöttem le Bios-t a géphez, mindet végigpróbáltam, kb. 4-el elindul a gép, de mind a néggyel ugyanez a hibajelenség. Ami még furcsább, hogy ez egy 32Mbites ROM (~4Mb), a gyártó honlapján és néhány egyéb helyen 2Mb-os bios fájlok vannak fenn. Ezekkel el sem indul a gép. Odáig elvittem a dolgot, hogy regisztráltam egy fizetős oldalra, ahonnan le tudtam tölteni a lap boardview-jét, végignéztem az EC összes lábát, de nem találtam meg, melyik hozható összefüggésbe ezzel a viselkedéssel. Ha más ötlet nem lesz, kínomban holnap az I2C buszt fogom megnézni szkóppal. Minden ötletet szívesen veszek, mi a bánatot lehet ezzel kezdeni? Szeretném a hibát megoldani, nem megkerülni. Mert szóba jöhet, hogy kössem fix feszültségre a ventit, de azt barbár megoldásnak találom.

AVR

(#17848) nahunn válasza yohnsee (#17847) üzenetére


nahunn
tag

Az eredeti BIOS-t nem mentetted le?
Egyébként korántsem biztos, hogy a BIOS írás oldotta meg a dolgot, jó néhány
ilyen lapon cseréltem már ATI chipet és előfordulhat, hogy a lap mozgatása, illetve
a chip forrasztásakor keletkezett hő elég volt, hogy a mag ideiglenesen helyreálljon és
most azért van újra kép. Nem is igazán rémlik, hogy valaha láttam volna ebből BIOS problémás példányt, mind1ikben előbb döglik meg a VGA...
Mindenesetre, rosszabb nem lesz ha csinálsz egy nyaloszkópot a VGA-n.

(#17849) yohnsee válasza nahunn (#17848) üzenetére


yohnsee
tag

Lementettem, ami volt rajta, de mivel a tulaj már előtte mókolt vele, ezért nem mondanám eredetinek. Meg hát ugye el sem indult vele. A másik teóriát nem tartom esélyesnek, miszerint a mozgatása jó hatással lett volna rá. A reballról még annyit, hogy egyszer már beleestem ebbe a hibába, kapkodva újragolyóztam mindent, közben pedig csak egy BIOS chip csere kellett volna. Esetleg ha valakinek lenne egy biztosan jó mentése akár EC-ről, akár biosról, megköszönném.

AVR

(#17850) mobileman


mobileman
aktív tag

Nincs valakinek véletlenül egy 216-0811000 típusú AMD GPU- ja? Ami működik is....Privátban kérném ha van ajánlat!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.