Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) Reggie0 válasza Archttila (#16697) üzenetére


Reggie0
félisten

Ragaszto ellen legjobb az izopropil alkohol. Gyartas soran is azzal mossak az elektronikat. Rovidebb ideig(<1perc) es nem muanyag feluleten aceton is mehet, vagy aceton/ipa kevereke. Makacsabb ragasztora diklormetannal es ciklohexannal megyek ra, de azok elott mar probat vegzek ugyan olyan feluleten h nem tamadja-e. Ha ismered a felulet anyagak akkor egyszerubb elobb egy kemiai kompatibilitasi tablazatbol kinezni. Jobb gyartok az alkatreszek adatlapjara ra is irjak, hogy az egyes oldoszereket hogy viselik.

Aceton/IPA tul sokat ne legyen levegon, mert gyujti a vizet, amit meg az elektronika nem szeret, szoval nem art, ha minel inkabb vizmentes. (No meg parolog is rendesen, de az egyik legveszelytelenebb a szerves oldoszerek kozott).

Hagyomanyos IC-k birjak az izopropil-kloridot is, de azt ugysem kapsz boltban(jobb is). 1 honapos tesztet vegeztem vele. Etil-bromid ugy tunt ezeket mar megtamadja(bar lehet h nem volt eleg tiszta az oldoszer).

WD40 max. ajtozsaner nyikorgasa ellen vagy fegyverpucolasra, bar a szenszemcseket nem tavolitja el olyan jol, mint a diesel.

[ Szerkesztve ]

(#16702) Archttila válasza Reggie0 (#16701) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszi a reszletes guide-ot, legkozelebb megfogadom!
Edesanyamnak vettem a gepebe egy hasznalt tapegyseget ami remekul mukodik, viszont a minap amikor takaritottam neki a gepet eszrevettem, h eleg nagy a dzsuva a belsejeben. Szetszedtem teljesen es hiszitek vagy sem, a nyak allja szo szerint ugy nezett ki, mint amikor valamire raszarad egy fel eger. :D eskuszom mar banom, hogy nem fenykepeztem le.
Szoval fogtam az egeszet bevittem a furdobe, es alaposan atfujtam wd40-nel. Talan nem a legelegansabb megoldas de mukodik, es most ugy nez ki mint fenykoraban. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16703) Reggie0 válasza Archttila (#16702) üzenetére


Reggie0
félisten

Na igen, ennel nincs mas, mint a szetszereles, mert a ventiket pl. nem lehet oldoszerben mostni, ugyanis kiviszi az olajat a csapagyakbol.

(#16704) Archttila válasza Reggie0 (#16703) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igy van, de akkor osszessegeben kijelenthetjuk, h az elektronikanak nem art de azert van erre a celra jobb szer is a piacon.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16705) Reggie0 válasza Archttila (#16704) üzenetére


Reggie0
félisten

Alapvetoen elektronikanak nem art. Mondjuk en egy tapba nem fujnam be, mert abban vannak forro alkatreszek es azert a WD40 egy gyulekony anyag(meg a maradeka is, hiszen alifas szenhidrogen a fele, a masik felenek a fele pedig koolajszarmazek).

[ Szerkesztve ]

(#16706) Archttila válasza Reggie0 (#16705) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:R

Viszont így a végére egy kis olvasnivalót megosztanék veletek. : :DDD (egy alaplap mosásáról szól)

A proceedure that works very well is simply to clean in a bath
of soapy water. It happens that spraying with one of the cleaners
(I use 409 brand), can help too, and spraying in a kitchen sink with
the spray nozzle is great. It is also reasonable to put various
components into an automatic dishwasher.

Automatic dishwasher soap is basically a water dispersant, and hence
makes a great anti-static spray. Using that for a final wash is a
good idea.

Then allowing the board to *fully* dry out is an absolute necessity.
In humid climates a final wash with isopropyl alchohol can help that
too.

[link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16707) Reggie0 válasza Archttila (#16706) üzenetére


Reggie0
félisten

En azert nem elegednek meg a vegen egy ipropilos atmosassal, legalabb 4 ora kemence 120 fokon, hogy kiszaradjon minden.

(#16708) Archttila válasza Reggie0 (#16707) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nade eszem megall, vizzel?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16709) KillHates válasza Archttila (#16708) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az EMAG-ot is desztillált vízzel illik hígítani. Bár én inkább IPA-val szoktam :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16710) nahunn


nahunn
tag

hali,

találkoztatok már dell mini 1012-1018-al, bekapcsol, kurzor villog a bal felső sarokban
és közben 8-at sípol, nem bios...

(#16711) Barret001 válasza nahunn (#16710) üzenetére


Barret001
addikt

Youtube-on is vannak ilyen videók.

(#16712) Kemotox75


Kemotox75
csendes tag

Üdvözletem :)
Segítséget szeretnék kérni!
Szükségem lenne egy MSI cr620 (ms-16811 ver:1.1) schematic ra.
Zárlatos volt a lap, meg is sikerült oldani, de balf@sz védelem nem volt rajt. Az lvds kábelt rosszul raktam fel és összezárt 2 lábat....
A lap megy, de no picture :W :W :W

(#16713) Archttila válasza KillHates (#16709) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Oszinten szolva fogalmam nincs mi az az EMAG, de gondolom nem art neki ha rendszeresen hasznalod. :)
Szerintem az en tudatlansagomnak es tapasztalatlansagomnak tudhato be, de tudtommal a viz es az elektromossag nem baratok. :) ennek fenyeben nekem eletidegen az olyan video/post etc amiben kimossak az alaplapot lugos vizben, utana pedig berakjak a sutobe szaradni. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16714) KillHates válasza Kemotox75 (#16712) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kintre sincs kép? (a VGA porton)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16715) Kemotox75 válasza KillHates (#16714) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Sajna nincs. Mondjuk ott eredetileg sem volt, amikor elkezdtem, de nem is hiányzott a tulajnak.
Miután a zárlatot megszüntettem, elindult, ment az alaplap az asztalon saját kijelzővel. Széthúzkodtam. Összeraktam és rádugtam az lvds csatit a lapra. Persze egy lábat elhajtott, amit nem vettem észre és persze hozzáért a mellette lévőhöz. Na azóta a lapi indul, csak kép nincs.

(#16716) KillHates válasza Kemotox75 (#16715) üzenetére


KillHates
nagyúr

Másik LCD-vel próbáltad?
Nekem az egyik ügyfelem csinálta ezt:

csak egy picit nem dugta rá pontosan. És ez lett belőle:

korom

átégett PCB

halott kijelző

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16717) Reggie0 válasza Archttila (#16708) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert? A viz is csak egy oldoszer, nem az ordogtol valo.

(#16718) Kemotox75 válasza KillHates (#16716) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Persze. Az volt az első dolgom. Ja és másik lvds kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#16719) Hunter2


Hunter2
addikt

Kéne egy kis infó? mivel lehet decryptelni a HP oldaláról leszedett .FD filokat? a phoenix 2.73 sem eszi meg.
HP 250 G4-ről van szó.

(#16720) netzoli válasza Hunter2 (#16719) üzenetére


netzoli
tag

Próbáld meg ezzel: [link]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#16721) Hunter2 válasza netzoli (#16720) üzenetére


Hunter2
addikt

Ez lesz az, menet közben youtube-on is megtaláltam.
érdekes hogy a 2.50 decrypteli a 2.73 meg nem pedig újabb.

(#16722) nahunn


nahunn
tag

csak hogy más ne fusson bele ilyen sz***sba, hp 15-nél
bios alatt és csökkentett módban jó a bill.- winfos alatt egy karakter sem megy,
na mi az?
billentyűzet hiba :)

(#16723) Mik[HUN]


Mik[HUN]
újonc

Sziasztok kisebb kérdéssel fordulnék hozzátok!
10.-es vagyok egy 4+1 éves elektronikai képzésen, szóval szakmabeli vagyok.
Az lenne a kérdésem, hogy van 2db hibás videókártyám, a túlmelegedési hibákat kizártam és eleg melyen arra gyanakszom, hogy a tápom ölhette meg a plusz tápellátás túláramának köszönhetően. A 2 kártya 1 hónap eltéréssel ment tönkre, és a plusz tápellátás nélkülinek semmi baja sincsen.. Az lenne a fő kérdésem, hogy aki javított már kártyát hogy kezdett hozzá a kiméréshez, és általában ilyenkor milyen alkatrészek szoktak tönkremenni a VGA-n. Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#16724) Mik[HUN]


Mik[HUN]
újonc

Az lenne inkább a fő kérdés, hogyan kezdjem a hibakeresést.

(#16725) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok, van még valaki aki számlásan tud gépet? 1,5M körül gondolkodunk, nem VGA, de BGA :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16726) KillHates válasza Mik[HUN] (#16723) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bányásztál velük?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16727) Mik[HUN]


Mik[HUN]
újonc

Nem bányásztam, csak játszottam.
amúgy meg nem biztos, hogy a táp ölte meg mert megmértem és feszültség ingadozást nem tapasztaltam multiméterrel. De azért megmérem majd még szkóppal is a suliban.

(#16728) laika1200 válasza Mik[HUN] (#16727) üzenetére


laika1200
csendes tag

Használt kártyák voltak? A típusukat elárulod? Esetleg 1-2 jó minőségű linkelt fotó a kártyák mindkét oldaláról? Amíg még jók voltak terhelésés GPU hőfokokat néztél? A panel hátoldalán a GPU mögött esetleg elszíneződés, a GPU alatt/alól kifolyt flux nyomok vannak? ugyanis lehet hogy nem a tápegységgel van gondod,de az eddig közölt minimális infók alapján senki nem fog hasraütéssel tippelni. ;]

Ha mégis tippelni kell én arra teszek hogy széthajtott vagy meggányolt bányászkártyákat vettél használtan, amik nem véletlenül kerültek a használt piacra.

[ Szerkesztve ]

(#16729) Mik[HUN] válasza laika1200 (#16728) üzenetére


Mik[HUN]
újonc

Terhelésközben szinte mindig néztem a hőfokokat. Általában max 60C-on mentek a kártyák játék közben, egyszer egy Lan party-n volt egy jó pár óráig az egyik 70fokos üzembe.. Amúgy egy Sapphire HD 7770 1gb-ról és egy Sapphire HD6950 2GB-ról van szó. Folyasztószer nyomokat nem látok. Alkatrészek is ép állapotúnak tűnnek. Képet holnap rakok fel.

(#16730) Reggie0 válasza Mik[HUN] (#16727) üzenetére


Reggie0
félisten

Multimeter siman kiszuri, ha tizedmasodperces vagy rovidebb az ingadozas.

[ Szerkesztve ]

(#16731) Mik[HUN] válasza Reggie0 (#16730) üzenetére


Mik[HUN]
újonc

7V-ról gyorsan lemen t 0-ra és vegig nullan volt.

(#16732) Mik[HUN] válasza Mik[HUN] (#16731) üzenetére


Mik[HUN]
újonc

Bár most 6x-i mérésnél 2x 0.01 V- ot mutatott AC-ben.

(#16733) Reggie0 válasza Mik[HUN] (#16732) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nem trueRMS merod van, akkor az a meres, kb. hasznalhatatlan es meg mindig ott van az a problema, hogy van egy alulatereszto szuro is a rendszerben, ami nagyobb frekvenciaju zavarokat(100Hz folott biztosan) ki fogja szurni.

[ Szerkesztve ]

(#16734) toza


toza
senior tag

udvozlet.

valaki szerelt e mar mac pro 3.1 tapot?!

van vmi konkret kondenzator ami tonkre szokott menni rajta,es okozza
a random lekapcsolast,
vagy besem kapcsolast es vagy
toltokepernyo utani kikapcsolasokat,

vagy vmivel bonyolultabb,es cserelni kell egeszet inkabb?!

koszonom.

szegyen a futas,de faraszto...

(#16735) KillHates válasza toza (#16734) üzenetére


KillHates
nagyúr

Belső táp?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16736) toza válasza KillHates (#16735) üzenetére


toza
senior tag

delta 980 bb a 980W mac pro 3.1 2008 2009 tap.

szegyen a futas,de faraszto...

(#16737) billy


billy
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi képen szereplő jelenség szerintetek BGA probléma?

Alkalmanként így bezöldül a kép. Céges laptop. Hol lehetne számlával megcsinálni?

Köszi.

Illés

(#16738) genai


genai
csendes tag

Sziasztok!

Bios írásban tudnátok nekem segíteni?
Van két 8470p típusú laptop. Az egyik úgy került hozzám, hogy nem tökéletes BIOS és írjuk újra. Ehhez van egy tl866cs programozóm.
A másik laptop tökéletesen működik, abból olvastam ki BIOS-t, úgy, hogy kiforrasztottam a chippet. A tartalom 16 megás lett. Miután ezt beleírtam a másikba még rosszabb lett, most már csak villog a caps lock.

A kérdésem az lenne, hogy ezt másként kell beleírni vagy kiolvasni, mint a többiét?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#16739) KillHates válasza billy (#16737) üzenetére


KillHates
nagyúr

Próbált meg a kijelző két felső sarkát finoman megcsarvarni először jobbra, majd balra és figyeld a képet.
Mert lehet, hogy csak a LCD panel kontaktos.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16740) Reggie0 válasza billy (#16737) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem pirossal volt egy ilyen gondom egy masik gepen. Ott ha a gepet csavargattam enyhen, akkor valtozott. Ez esetben tuti forrasztasi hiba.

(#16741) Hunter2


Hunter2
addikt

Van közöttünk valaki aki nagyon BIOS hacker?
Van itt egy Asus UX32VD aminek full halott volt a biosa. Asusu logo után ledöglött. Írtam bele másikat , elvitték. Most meg vissza hozták hogy nem megy a bill háttérvilágítás és a fel-le kurzor billentyűk.
Kerestem másik bios dumpot, na most már állandóan megy a háttérvillany de a billentyűk még mindig nem.
Másik billentyűzetem meg természetesen nincs hozzá.
Szóval az eredeti BIOS- filet meg lehet még kalapálni valahogy? tud valaki ilyesmit? Esetleg össze ollózni az utolsó asus.com-os tartalommal?
csak hogy jobb legyen, a dump 8MB az asus oldalán lévő meg 6MB.

(#16742) KillHates válasza Hunter2 (#16741) üzenetére


KillHates
nagyúr

Cseréld ki a BIOS chip-et, nagyok sok ASUSban el szokott fáradni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16743) Hunter2 válasza KillHates (#16742) üzenetére


Hunter2
addikt

megtörtént, nem jött be.

(#16744) Jokerx84


Jokerx84
csendes tag

IT8528E ic-t keresek megvételre, van valakinek raktáron?

(#16745) RoboGuru válasza Hunter2 (#16743) üzenetére


RoboGuru
tag

Nem lehet hogy maga a billentyűzettel is gond van, és közben potyára cserélgeted a biost?

www.rendszerguru.hu

(#16746) Hunter2 válasza RoboGuru (#16745) üzenetére


Hunter2
addikt

A bios csere a bill. háttér világítást megoldotta, a kurzor meg valószínűleg hardveres gond.

[ Szerkesztve ]

(#16747) bergusz válasza Hunter2 (#16741) üzenetére


bergusz
tag

UEFITOOL-t és barátait próbáltad már? Részeire bontja a dump vagy akár a gyári letöltött bios-t is és lehet bennük cserélgetni a különböző részeket. Általában az első azonosító részt meghagyom az eredetiben és csak a bios részt cserélem gyárira, működni szokott (mondjuk 5-ből 3-szor :DDD )

UEFITOOL

Most, hogy neked megkerestem a linket, látom hogy van már uefiextract és uefidump is. Ezeket még nem is próbáltam, de biztos érdemes elszórakozni vele! :R

Laptop javítás és alkatrészek! 06304370507

(#16748) Hunter2 válasza bergusz (#16747) üzenetére


Hunter2
addikt

ez megvan de én csak arra szoktam használni hogy kiszedjem a "kapsulából" a beírható tartalmat.
Az a baj hogy nem találtam sehol leírást hogy a BIOS részei hogy épülnek fel, konkrétan hogy melyik memória címtől meddig mit tartalmaznak. Úgy kicsit egyszerűbb lenne vágni egy HEX editorral.

(#16749) KillHates


KillHates
nagyúr

Szerintetek ezt a chipet cserélni kell? :D :D :DDD

Igen-igen! Jól látjátok, az ott korom körben! Még a ram foglalatnál lévő szigetelő fólia is felpöndörödött és a sarka is megolvadt!!! :Y :Y

Ez meg egy Acer gépben volt, ami egy érdekes történet: külső GPU-val használják, ami persze többszörösen erősebb mint a gép belső GPU-ja. Így a gép kis i7-esét mindig 100%-on hajtja az éhes GTX770-as, Az i7 olyan meleget csinált a gépben, hogy az alaplapra integrált (de letiltott!!) HD5650-es egyszerűen megfőtt a folyamatosan 90-100 fokos hűtés alatt! A CPU foglalat melletti RAM modul fóliája is meghullámosodott a melegtől:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16750) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, elég fontos lenne.

Van nálam 2db egyforma Toshiba L850-13Q. Mind a 2 gép ugyan azzal a hibával.'Gép bekapcsol, képe nincs' Teljesen ugyan az az alaplap/HW. Mind a kettő a teljes meghibásodás előtt, videokártya hibával kék halálozott. Driver tiltása után ment rendesen.

Laptop modell:L850-13Q
PN:PSKDNE-006006HU
SN:5C364014R
MB:PLF/PLR/CSF/CSR DSC MB rev:2.1
HW:
Intel i 2.gen
Intel SLJ8E
AMD D.VGA 216-0833000

Hibakeresésnél az alap dolgokat megnéztem. Fő feszültségek jók, proci,memória, bios nem változott semmi. Mélyebben nem tudok belemenni mert nem találtam rajzot hozzá csak hasonlót.
Videó kimeneteken LVDS/HDMI/VGA. LVDS/HDMI nincs egyáltalán jel VGA-n van jel de ilyen.
Találkozott már valaki ilyen hibával? 'Nyaloszkópra' nem reagál. :W :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.