Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17851) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok,
egyik kedves csoporttagunk segített, így szeretném viszonozni neki és mindenki másnak is ezt. Regisztráltam a dr-bios.com-ra, és még 26 napig él a regisztrációm. Ha bármelyikőtöknek kell onnan bios tartalom, vagy ami még van, szóljatok, szívesen letöltöm nektek. Ha lehet, privátban, ne itt írkáljuk tele a fórumot.

AVR

(#17852) nahunn válasza yohnsee (#17851) üzenetére


nahunn
tag

és jó is lett a lap?

(#17853) yohnsee válasza nahunn (#17852) üzenetére


yohnsee
tag

Erről még nem tudok nyilatkozni, mert kapkodtam, és ennek eredményeként jelenleg nincs a +3VS ágon feszültség. Amint ezt elhárítom, kiderül, hogy ezzel a BIOS-al elindul-e. Nagy reményeket fűzök hozzá, mert a kapott .bin nem egyezik egyik eddigi felprogramozott fájllal sem.

AVR

(#17854) joccadoki


joccadoki
senior tag

Üdv! Hozzáértők segítségét kérem.
van egy régi lapom amit javítanék (illetve megpróbálom :DD )

ez lenne az eredeti north bridge ami meghalt, és cserélném.
viszont csak ilyet találtam:
[VT8235 0414CE (bár sárga betűk hívják fel a figyelmet, hogy az CD)]
Kompatibis lehet vele, vagy fontos, hogy 0252CD legyen a vége

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#17855) Hunter2 válasza mobileman (#17840) üzenetére


Hunter2
addikt

tudnátok egy dropbox linket adni ha már leszedtétek? :R

(#17856) mobileman válasza Hunter2 (#17855) üzenetére


mobileman
aktív tag

milyen dropbox, ott a mega letöltőlink...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17857) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok, volna valakinek eladósorban 1db IT8570E? Olcsóbban, mint Kínából, gyorsabban, mint Magyarországról. Vagy fordítva. Valahogy így :)

AVR

(#17858) Hunter2 válasza mobileman (#17856) üzenetére


Hunter2
addikt

Ja , csak a dropbox gyorsabb lett volna. mindegy elindítottam innen.

Más:
Van valakinek infója hogy Asus X555LD rev 3.6 lapon hogy lehet az integrált ramot kikapcsolni?
Az hogy leszedem a modulokat önmagában nem elég!

(#17859) nahunn válasza Hunter2 (#17858) üzenetére


nahunn
tag

(#17860) yohnsee válasza nahunn (#17852) üzenetére


yohnsee
tag

Rendeltem EC chipet kínából, amint megérkezik és felrakom, visszajelzek. Ez egy igen érdekes eset lett, pedig egyszerűnek hittem.

AVR

(#17861) joccadoki


joccadoki
senior tag

Tényleg nem tud senki segíteni a feltett kérdésemben?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#17862) Hunter2 válasza nahunn (#17859) üzenetére


Hunter2
addikt

Ez nem a 2.0-hoz való?

joccadoki

Valószínűleg azért nem kapsz választ mivel ezeket már 10 éve sem volt semmi értelme javítani.

[ Szerkesztve ]

(#17863) joccadoki válasza Hunter2 (#17862) üzenetére


joccadoki
senior tag

Én javítanám. Mármint az alaplapot. A vgakat meg már eladtam nagy részét. Én feltettem egy kérdést, amire választ kértem.


leforrasztottam, viszont bgat meg kell rendeljem.
ha nem haragszotok, újra feltenném a kérdést.
a második számsor számít e, vagy csak a VT8235 CD

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#17864) Tamás9x válasza joccadoki (#17863) üzenetére


Tamás9x
őstag

Proba cseresznye. Nem akkora tetel, hogy gondolkodni keljen rajta. Siman raraknam aztan...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17865) joccadoki válasza Tamás9x (#17864) üzenetére


joccadoki
senior tag

Nem akarlak megbántani, de én, mint iPhone szevizes, aki ismeri az alaplapokon az összes ic-t, tudom, hogy ha egy szám vagy betű megváltozik, az akár az alaplap tönkremenetelét is okozhatja. A probléma nem csak ebből fakad, hanem meg akarom csinálni úgy, hogy ne legyen felesleges a beleölt munka, hisz nem egyszerű moduláris szervízről van szó.
magyarán reménykedtem, illetve reménykedem, hogy van köztetek olyan aki ért hozzá, és tud egy szakmailag helyt álló választ adni, nem pedig rakd fel aztán lesz valami, mert hát azt hívják kókányolásnak.
Így a kérdésem továbbra is fent tartom

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#17866) KillHates válasza joccadoki (#17865) üzenetére


KillHates
nagyúr

A zinternet nem ír semmit arról, hogy mit jelölnek azok a számok? Más referenciarajz tartozik hozzá, vagy csak más revízió?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17867) Tamás9x válasza joccadoki (#17865) üzenetére


Tamás9x
őstag

:F
Nem értem, a kérdést, ha mindent IS ismersz és tudsz akkor... ?
Szar dolgod lehet, mert a csomagolást is jelzik az ic-n, hogy csöves vagy csévés, illetve a gyártási évet, akár hónapot, hőmérsékletet, milyen régióban készült, milyen anyagokat nem tartalmaz... :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17868) Tamás9x


Tamás9x
őstag

A kondit is érdemes lecserélni, mert levételkor sikerült felfőzni az összeset. Se levételkor se felrakáskor nem hagyunk ott elektrolitot.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17869) nahunn válasza joccadoki (#17865) üzenetére


nahunn
tag

az a date code és rev code, simán cserélhető

(#17870) gino0072


gino0072
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy acer aspire 5742zg laptop csak vga kimenetre ad képet. Sajátjára, hdmi-re sem ad. Vga- s leñe? Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv! gino0072

(#17871) joccadoki válasza nahunn (#17869) üzenetére


joccadoki
senior tag

Köszönöm!

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#17872) netzoli


netzoli
tag

A rajzgyüjteménybe még jól jöhet bárkinek. Én szerencsére itt találtam meg amire épp szükségem volt. A lista alján van a ky.7z, amiben egy torrent van a rajzokkal. [Archive of schemes from the site kythuatphancung.vn [02.22.16]]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#17873) Tamás9x válasza netzoli (#17872) üzenetére


Tamás9x
őstag

:R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17874) d3lete


d3lete
aktív tag

Sziasztok!
Nem javítottam már 6 éve kb. Milyen fluxot használtok mostanság?
Felgyűlt pár BMW ccc modul, ha valakinek esetleg van tapasztalata vele szívesen meghallgatnám. :DD :R

(#17875) KillHates válasza d3lete (#17874) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amtec 559 ólmosra vagy Amtec 4300 mentesre

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17876) d3lete válasza KillHates (#17875) üzenetére


d3lete
aktív tag

Köszi! Abból még lehet kapni originált? Elvileg a kínaiak már lefedték a piacot. :Y

(#17877) KillHates válasza d3lete (#17876) üzenetére


KillHates
nagyúr

TME eredetit ad.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17878) mobileman válasza d3lete (#17874) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nem lesz olyan eccerű' a BMW CCC modult javítani, nem elég, hogy csak nekiesünk egy kis forró levegővel.. Pont az ilyen tönkrevágottakat javítjuk....

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17879) d3lete válasza mobileman (#17878) üzenetére


d3lete
aktív tag

Igazából az intel 28f128-asokat újragolyózom. Aztán egy cd vel megprobálom ujraéleszteni.
Ha ez nem megy úgysem tudok mit kezdeni vele mert bga64-es nor íróm nincs. :R

(#17880) d3lete válasza mobileman (#17878) üzenetére


d3lete
aktív tag

Valamint én úgy tudom hogy a MULF modulok is emiatt a memória miatt szarakszanak.
Mi bajuk van megsérül a program rajta? Biztos nagyobb tapasztalatotok van vele. Akinek van írója mind azt mondja hogy az eseteke 99% hibás a tartalom.

(#17881) mobileman válasza d3lete (#17880) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hogy a tartalom megsérül, annak mindig van kiváltó oka, alkatrészt is cserélni kell rajta!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17882) d3lete


d3lete
aktív tag

Esetleg valakinek van Xbox One alkatrésze? Déli híd érdekelne. :R

(#17883) d3lete válasza d3lete (#17882) üzenetére


d3lete
aktív tag

Mindenki nyomja ezerrel. :F :DD

(#17884) hugo-hugo


hugo-hugo
csendes tag

Tisztelt szakik.
Üdv.
Nincs valakinek egy eladó forrólevegős állomása ,vagy esetleg fűtőbetétje WELLER WHA 300-hoz, sajnos az enyében elszállt és félbemaradt egy macbook

(#17885) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Láttam sokan foglalkoznak ECU modulokkal. Létezik oldószer, az ezekben lévő "kocsonya" oldására? Illetve sok modul be van öntve szürke-fekete ragasztóval ezzel mit lehet kezdeni? Epoxynak mondanám, de még nem kísérleteztem vele.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17886) d3lete válasza Tamás9x (#17885) üzenetére


d3lete
aktív tag

Van az a fajta nyák, amin az icknek nincs tokozása
hanem aranyhajjal van az ic lába a panelra sütve. Arról nem érdemes kioldani a kocsonyáT mert a szellőtől megsérül.
Ui.: nincs valakinek gp106-400-a1 gtx1060 1070 1080 stencilje? Direktheat is jó. Meg esetleg aki foglalkozik TV-kel Tcon modulról Auo m106 11 icje? :R

(#17887) Tamás9x válasza d3lete (#17886) üzenetére


Tamás9x
őstag

Most amivel nagyon szemben állok egy Saab 2.0 adagoló vezérlése N csatornás Fet sült el benne, azt kellene kibányászni, átforrasztani, majd a taknyot újra feltölteni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17888) d3lete válasza Tamás9x (#17887) üzenetére


d3lete
aktív tag

Vp44? Az kemény irl2905 nal erősebb hexfet ajánlatos. Meg a házra forraszd rá mert hamar megsul. Egy 0.8ohmos magnesszelepet vezérel.
Izzad rendesen. :DD

(#17889) Tamás9x válasza d3lete (#17888) üzenetére


Tamás9x
őstag

PSG16 ennyit tudok róla.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17890) d3lete válasza Tamás9x (#17889) üzenetére


d3lete
aktív tag

Jaja ugyan az vonatkozik rá. Csak ott kapard le a kocsonyat ahol javítod, és a nyákon alacsonyabb hőfokot használj forrasztani mert lejon a forrasztható felület és fekete szén réteg marad. :(

(#17891) Tamás9x válasza d3lete (#17890) üzenetére


Tamás9x
őstag

Rendben ksözönöm :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17892) bbarna válasza hugo-hugo (#17884) üzenetére


bbarna
tag

JBC JT 7750?

(#17893) d3lete


d3lete
aktív tag

Halihó.
Valakinek nincs esetleg egy donor gtx 1060 magja?
GP106-400-A1

(#17894) IO.sys


IO.sys
őstag

Azt ki lehet deríteni, hogy a HP 530 laptopban a GPU-n milyen vastag a thermal pad?
Vagy egymásra lehet tenni kettőt? Pontosan 1 mm-re van a hűtőfelület, de csak 1 mm-es thermal padom van.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17895) nahunn válasza IO.sys (#17894) üzenetére


nahunn
tag

ha gyurmázható fajta, akkor csinálj belőle egy kis gömböt és kilapítja magának amennyire kell, ha nem az akkor meg dobd ki :) de leaglábbis gpunál ne használd

[ Szerkesztve ]

(#17896) IO.sys válasza nahunn (#17895) üzenetére


IO.sys
őstag

Melyik a gyurmázható fajta? Van Thermal Grizzly Minus Pad meg Arctic.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17897) KillHates válasza IO.sys (#17894) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van pont 1mm-es réz lemezem. Ha adsz egy címet, akkor küldök egyet. Pont ide való.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17898) IO.sys válasza KillHates (#17897) üzenetére


IO.sys
őstag

Nézegettem már én is. Megkenem mindkét oldalát pasztával és jóvilág?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17899) KillHates válasza IO.sys (#17898) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bizony. És olyan jó lesz a hőátadás, hogy soha többet nem látod azt a gépet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17900) IO.sys válasza KillHates (#17899) üzenetére


IO.sys
őstag

Azt mondod, hogy teljesen feleslegesen adtam ki 10-en ezret ezekre? :(

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.