Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) hoax válasza Tamás9x (#4999) üzenetére


hoax
aktív tag

Ilyet keresek én is...
Körül is néztem, de sajnos az én gépemhez nincs külön, csak a Bauer féléhez de annak nem stimmel a felfogatása sem és a csatlakozója sem! 60K-ért meg még én alakítgassam...?

Don't panic!

(#5002) kikihun válasza Tamás9x (#4999) üzenetére


kikihun
újonc

Van egy régi hajszárítóm, az nem lesz jó? :D

(#5003) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Legyetek olyan kedvesek,erre dobjatok egy kicsit több segítséget!
[link]

(#5004) kikihun válasza Gigabyga (#5003) üzenetére


kikihun
újonc

Fogsz rossz lapot és amit azon találsz annak nézed az adatlapját. Keresel kb ugyan olyat.

Vds = 30V
Id = 10A

Pl:
IRF7403
AO4468
AO4476
AO4496
AO4406
AO4474

[ Szerkesztve ]

(#5005) Hunter2


Hunter2
addikt

(#5006) Tamás9x válasza Hunter2 (#5005) üzenetére


Tamás9x
őstag

Vannak árak, ide fogok járni vásárolni :) Jött egy gyöngyszem, de tényleg az.. Fujitsu Siemens P7010 :D találkozott már valaki egy iylen szépségel?:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5007) Gigabyga válasza kikihun (#5004) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!!! Respect!! :R
erre voltam kíváncsi,hogy minek fontos egyeznie :P

(#5008) kikihun válasza Gigabyga (#5007) üzenetére


kikihun
újonc

Nincs mit.

(#5009) albi31 válasza Tamás9x (#5006) üzenetére


albi31
senior tag

egyszer volt hozzá közöm,soha többet! :(

(#5010) Tamás9x válasza albi31 (#5009) üzenetére


Tamás9x
őstag

Életre kelt, már csak a silány műanyag zsanértartót kell visszablipákni. :W

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5011) Tamás9x válasza kikihun (#5002) üzenetére


Tamás9x
őstag

Hát az a baj hogy iylen árak mellett úgy néz ki összedobok egy házi felső fűtést :D szerzek egy hőléget meg bele egy külön ventit.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5012) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Kicseréltem a AO4466-os mosfeteket amik szét voltak égve AO4468-ra,a hiba annyira oldódott meg,hogy ha bent van az akku elkezdi tölteni kb.10mp után megáll 7%-nál.Az aida64 azt írja,hogy töltés alatt van.Néha fogja és újra jelzi,hogy tölt de megáll ugyan úgy.
Minél kellene keresni a hibát még?Kicsit megakadtunk.

kép

(#5013) KillHates válasza Gigabyga (#5012) üzenetére


KillHates
nagyúr

ha az akkut rendesen azonosítja a gép, akkor a BQ renben van, a töltésvezérlő környékén nézz szét.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5014) Router válasza Gigabyga (#5012) üzenetére


Router
őstag

Másik akkuval próbáltad már? Nekem nagyon gyanús a leírásod alapján hogy inkább abban rendetlenkedik az eeprom és nem engedi tölteni.

www.reballing.hu/forum

(#5015) Gigabyga válasza Router (#5014) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Van egy másik akku,de az meg még program szerint is rossz.
Lehet még a töltés vez.ic is elmászott.. de azt nem tudom cserélni,mert nincs donor :S

(#5016) Tamás9x válasza Gigabyga (#5015) üzenetére


Tamás9x
őstag

Milyen noti is ez pontosan ?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5017) Gigabyga válasza Tamás9x (#5016) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Acer emachine e725 ha jól emlékszem :P már itthon vagyok.

(#5018) alienpapa


alienpapa
senior tag

Ma jött haza a laptopom reballozásból. Fel volt válva a gpu.

Nem tudom mi lehet a baja, de van úgy, hogy csak 4-5 alkalomra hajlandó elindulni. A többiben csak felpörög a ventillátor ég a power led és ennyi. Ugyan az a hibajelenség mint újragolyózás előtt. Viszont amikor indul akkor hibátlan. A 3d mark 2011 2szer is hiba nélkül lefutott rajta.

A hiba nem csak akkor jelentkezik, amikor álló helyzetből kapcsolom be a gépet, hanem akkor is amikor újraindítom. Szóval restart után nem bootol, csak pörög a venti és ég a led.

Próbáltam resetelni a biost, hátha az a baja. Nem nyomtam meg időben az F2-t, így túlment a gép a biosba lépésről és muszáj voltam a windows 8 bootlogó alatt nyomni egy ctrl-alt-del kombót. A laptop újra is indult, de megint csak a venti pörög és ég a kék led aszt'ennyi.
Bocs, ha kcisit szájbarágósan írtam le, de nem akartam semmit kihagyni.

Szóval nem tudom mi lehet a baja? Nem lett jó a reballozás? Viszont akkor egyáltalán be sem kéne indulnia. Az is fura, hogy működik rendesen a gép, és ha nyomok egy restartot már nem. Van egy olyan érzésem, hogy ez más hiba lesz. Ti mit mondtok így látatlanban?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5019) Gigabyga válasza Gigabyga (#5017) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

LRF-től rendeltetek már chipeket?!mi eddig tőlük rendeltük az Nvidia/amd/intel chipeket de a legújabb amd szállítmány kezd fura lenni.Ami amd-s azokat nem nagyon hatja meg a chipcsere :D
Kompatibilitással mi a véleményetek?! pl:G86-770-A2-vel nekem papíron kompatibilis a 730-as..De már erre gondolok,hogy mégse kompatibilis.. :S
Honnan szoktatok rendelni?!

Olvastam múltkor,hogy lobby-s módszert szeretnétek a chipekkel(kinek mije van) ;]
Van jó pár új chipem ha kell valami írjatok meglesem van-e.
van jó pár alaplapom is ami bontós meg monitorom meg minden :P

Szeretnék aktívan részt venni a közösség életében nem csak kapni adni is :P

[ Szerkesztve ]

(#5020) Gigabyga válasza alienpapa (#5018) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Én pont ma csináltam megy egy ugyan ilyen hibát ott vga gpu hiba volt..cseréltem rajta a gpu-t és voálá:P

(#5021) alienpapa válasza Gigabyga (#5020) üzenetére


alienpapa
senior tag

Csak az a fura, hogy ha rossz a gpu, akkor miért nem egyfolytában rossz. Ha beindul a 3dmark is lefut rajta gond nélkül.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5022) Tamás9x válasza alienpapa (#5021) üzenetére


Tamás9x
őstag

_Meg lehet tudni ki csinálta a gépet? nekem ez nagyon hplégfúvósnak tűnik.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5023) alienpapa válasza Tamás9x (#5022) üzenetére


alienpapa
senior tag

Nem ismerem a gyereket személyesen. Egyik ismerősöm által került hozzá a gép. Semmit sem tudok róla.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5024) Tamás9x válasza alienpapa (#5023) üzenetére


Tamás9x
őstag

Gyorsan kutasd fel és verd el rajta az összegetn egy iylen hiának azonnal fel kell tűnnie egy röpke teszt alatt.
Nézz be a brkolat alá valahol csak lennie kell egy pecsétnek vagy mail cím vay akármi.

Ha már burkolat, nincs valakinek egy x200-as hoz való bille? az enyém hibázik :W

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5025) alienpapa válasza Tamás9x (#5024) üzenetére


alienpapa
senior tag

De most szerinted mi a hiba? Mert ha próbálom az egészet végiggondolni, akkor a laptop régen faszául működött. Majd felvált a gpu, amit elvileg most megcsináltak. Most ugye akkor ismét tökéletesnek kéne lennie. Valszeg a reballozás az sikerült, mert különben a gép egyáltalán nem kapcsolna be.... szerintem. Viszont akkor mi a baj? Túlmelegítették volna a gpu-t?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5026) alienpapa


alienpapa
senior tag

Bocs a duplázásért, lejárt az idő!

Annyi fejlemény van, hogy alvó módból is minden gond nélkül feláll a gép.
A hiba csak hidegindításkor és újraindításkor jelentkezik.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5027) Tamás9x válasza alienpapa (#5026) üzenetére


Tamás9x
őstag

Maga az a hiba, hogy ilyen állapotban valaki kiadta a kezéből a gépet. Milyen típusú a gép? eljutottunk arra a szintre, hogy reballról addig nem beszélhetünk amíg nincs rá bizonyíték, egy hőlégezés vagy sütőzés is életre tudja ideiglenesen kelteni a legtöbb gépet.

A billentyűzetet fel tudod szedni? az alatt szokott lenni a szignó általában.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5028) beeper129 válasza Gigabyga (#5019) üzenetére


beeper129
újonc

Ha már így feldobtad, nekem kellene egy
G86-620-A2
és egy
RS485MH 216HSA4ALA12F6.
Tudsz segíteni?

(#5029) alienpapa válasza Tamás9x (#5027) üzenetére


alienpapa
senior tag

Egy packard bell easynote tm81.

Amd p320-as proci, hd5470 vga 3 giga ram 320gb vinyó.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5030) Tamás9x válasza alienpapa (#5029) üzenetére


Tamás9x
őstag

Hmmm szedd már le a billentyűzetet, ez kezd izgalmassá válni, Nemrég volt nálam 6db ilyen gép a bill alatt van a gpu merevítő azon nincs egy dátum 2013.11.03? A numerikus billentyűzeténél illetve a burkolatban volt valamiféle "folyadék" fehéren kikristályosodva? :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5031) albi31 válasza Tamás9x (#5030) üzenetére


albi31
senior tag

6db? :Y most van nálam egy Intel-s verzió,azon dolgozom...de megéheztem! :U

(#5032) Tamás9x válasza albi31 (#5031) üzenetére


Tamás9x
őstag

6 darab bizony, ömlesztve hozzák :Y fene tudja honnan, de a 6 ból csak 2 sikerült. angliára tippelek, mert mind fehér pasztás volt, és melegítgetés jelei, ami púposodással jelentkezett Biztos amikor felbontottam a burkolatot a kezem akkora hőt adott neki, hogy azonnal megsült a notiban a nyák ;] ) na meg a jól bevált grap pad hiánya :W

Hmm bundáskenyér, vagy sültkrumpli között vacilálok én is

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5033) KillHates válasza Gigabyga (#5015) üzenetére


KillHates
nagyúr

Meg tudod nézni az alldatasheet-en a kompatibilitási listában. Ha csak egy féle akku (pl. csak Li-Ion akku van a géphez és nincsen Ni-Mh) van a géphez, akkor nem kell "multichemistry"-nek lennie. Ha mondjuk csak 6 cellás van a géphez, akkor nem kell, hogy többféle nominális feszültséget támogasson. Így már több között tudsz válogatni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5034) KillHates válasza alienpapa (#5029) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert abban a modellben nem a GPU-t kell reballozni. Azért csinálja ezt, mert nem érintkezik és "be kell melegednie" az RS780-asnak, tipikus hibajelenség...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5035) albi31 válasza KillHates (#5034) üzenetére


albi31
senior tag

a hétköznapi user-nek ezt szokták mondani,vagyis az RS-t is VGA-nak hívják!

(#5036) Tamás9x válasza KillHates (#5034) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha nálam járt akkor a GPU-hoz nem lett nyúlva csak az IGP-hez, de ha az amire gondolok akkor már kapott előttem hőt, a nyákon meg volt valami kifehéredett folyadék + fehér paszta, na meg a jobb oldali hangszórója is hiányzott :W

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5037) robick5 válasza alienpapa (#5029) üzenetére


robick5
tag

Ha újraindításnál is hibázik,akkor nem hinném,hogy kontakt hiba lenne,mivel már meleg .Ha a hűtőt le tudod róla szerelni biztonságosan,meg kell nézni nem raktak e alá rézlemezt,ha igen vedd le,tegyél az helyette "szalonnát" gapadot,és úgy próbáld meg. ;)

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#5038) albi31 válasza robick5 (#5037) üzenetére


albi31
senior tag

a rézlemezzel nincs semmi baj,ha normálisan van maszkolva!

(#5039) Benji77 válasza albi31 (#5038) üzenetére


Benji77
tag

úgy-úgy....igaz :K

(#5040) Tamás9x válasza albi31 (#5038) üzenetére


Tamás9x
őstag

az a baj, hogy a réz lemezt sokan máshogy használják, összefutottam már nem 1 notival ahol, feszítésként alkalmazták, persze a tulajnak az lett bemesélve, hogy újragolyózták a gpu-t :W
3 lemez a gpu-n eléggé ráfeszítette a nyákra úgy, hogy menjen még 2 hetet.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5041) albi31 válasza Tamás9x (#5040) üzenetére


albi31
senior tag

:Y én eddig csak papírral és hasonló anyagból készült un. "feckékkel"találkoztam,mindig jót nevetek rajta! :D

(#5042) Gigabyga válasza beeper129 (#5028) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Szia!
Persze,hogy tudok! :)
G86-620-A2-vel listám szerint kompatibilis a G86-631-A2.Ebből van 2db új fóliás :D(de csak a fólia új rajta xD) :U

Déli hidam nekem sincs,én is HM55-re várok még..ha nem olyan sürgős,felírom és rendelek neked.

(#5043) alienpapa válasza Tamás9x (#5030) üzenetére


alienpapa
senior tag

Nem hiszem, hogy nálad járt volna a gép, mivel ez új korától fogva nálam volt. Soha senki nem piszkál eddig bele se hőlégfúvóval, se fehér pasztával mert kb 2 héttel ezelőttig nem volt semmi baja.

Közben leszedtem a billentyűt és nem volt alatta semmiféle dátum.

(#5034) KillHates
Ez az rs micsoda? Chipset? Hogy érted azt, hogy "bemelegedni"?

(#5037) robick5
Megnézem majd a hűtő alatt ezt a lemezt, de mi a jó eredmény? :) Az ha van, vagy az ha nincs? Mi célból lenne ott?

Bocs a rengeteg kérdésért, de érdekel a téma nagyon.

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5044) Tamás9x válasza alienpapa (#5043) üzenetére


Tamás9x
őstag

Biztos ami biztos:)

RS780 egy IGP/északi híd kombináció, azaz ban benne vga is HD3200 személyében. A GPU és a processzort köti össze, legtöbbször ő szokott felválni, a gpu helyett.

a kettő egy és ugyan az csak lézeresen le van vágva az 1 iknél a VGA

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5045) alienpapa válasza Tamás9x (#5044) üzenetére


alienpapa
senior tag

Így már érthető, köszi!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5046) Kemotox75 válasza Tamás9x (#5044) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Ha már egyforma a kettő, nem tudsz véletlenül egy módszert a vga visszakötésére?

(#5047) Tamás9x válasza Kemotox75 (#5046) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sajna nem lehet visszakötni, próbálkoztam vele régebben, aztán egy nálam okosabb elmagyarázta, hogy amit levágtak az nem aktiválható újra. 1 pár esetben a teljes értékű IGP 100%-osan működőképesnek bizonyult a sima északi híd helyén, Acer Aspire 5742-ben talán ha jól rémlik.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5048) nahunn


nahunn
tag

Újabb gyöngyszem:

5920 ajándékba kapták mert nem volt kép csak külső kijelzőn és 38.000 Ft-ért megcsináltatták de megint nem jó...
Persze, hogy megmelegítették meg összefluxolták a 8600GS MXM-et...Bp. XIII kerületi szerviz

Mondtam a néninek, hogy hívja fel őket, hogy ezt hogy gondolták és erre a válasz, h ők nem videokártyát hanem tápáramkört javítottak az alpalapon mert azért nem volt kép :)

(#5049) Tamás9x válasza albi31 (#5009) üzenetére


Tamás9x
őstag

Csak neked :D Ne tudom ki tervezte, de ez... Igazad volt soha többet :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5050) KillHates válasza nahunn (#5048) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jajaj.... Án sejtem melyik csapat lehetett...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.