Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) Gigabyga válasza Benji77 (#9998) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Áááá nem hiszem,hogy erre a gépre MCP cserét kérni fogják most cseréltem benne merevlemezt.
Szöszi nőnek állítólag kimérték a vinyóját, hogy jó..de szerintem kilóra mérték..mert letérdelt :)

(#10002) Gigabyga válasza ielektros (#10000) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Egyik problémája az volt,hogy kikapcsolgatott.Normál használat mellett nem jött elő a hiba így ezzel idéztem elő.Erre a hibára ez volt a leggyorsabb rendszer stabilitás teszt.

[ Szerkesztve ]

(#10003) ielektros válasza Gigabyga (#10002) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem tudom, en latom altalaban az alap homersekletbol, hogy ez tul meleg ahhoz, hogy terheles alatt ne legyen tulmelegedes problema. Bar mondjuk igy is ugy is minden gepet kitakaritok teljesen ahogy beerkezik aztan osszehasonlitom a homersekletet a takaritas elottivel. Eddig ez mindig teljesen elegendo volt tulmelegedes problemak orvoslasara. Anelkul, hogy barmilyen atomkuul futesprogramot inditottam volna. De persze ez nem jelenti azt, hogy igy is van, csak eddig nem volt szukseg ra.

(#10004) Gigabyga válasza ielektros (#10003) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Én is pont így tettem hisz első gondolatom az volt,hogy túl melegszik.. kitakarítottam,téglásra keményedett gap pad-et cseréltem zselésre viszont átlag használatnál nem kapcsolt ki.Utána láttam(aida64) még úgy is nagyon melegszik ráindítottam a tesztet és pukk.. utána cseréltem rézre mindent.

(#10005) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Komplett forrasztó állomása van eladó valakinek? lecserélném aoyue csodát.

(#10006) KillHates válasza Gigabyga (#10005) üzenetére


KillHates
nagyúr

JBC?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10007) KillHates


KillHates
nagyúr

Közben szépen átpörgött a topic a 10000-ik hozzászóláson... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10008) ielektros válasza Gigabyga (#10004) üzenetére


ielektros
senior tag

Nemtom milyen az a zselés cucc. Phobya XT-t használok, 7W/mK-s. Eddig tokeletes.

[ Szerkesztve ]

(#10009) ielektros válasza Gigabyga (#10005) üzenetére


ielektros
senior tag

Csak wellerem van elado. JBC anno nem kellett senkinek amikor volt olcso, csak egy kolega lovagolta meg a dolgot nagy megelegedessel. ERSA meg szinten nem kellett itt senkinek 40%-al olcsobban azt is egy portugal vette meg. :) Szal Weller akad egy halom LT heggyel. Majd leirom mi van. Bar a kerdes az, hogy mennyit szansz ra. Mondjuk az auoujoueue cuccnal a kattogos weller is jobb. Szoval fenyeveket lepsz elore ha azt lecsereled.

(#10010) ielektros válasza KillHates (#10007) üzenetére


ielektros
senior tag

Ne tudd meg mennyit kellett innom, hogy ebbol kivegyem a reszem :DDD :DDD
Mondjuk kuvarc is odatette magat

[ Szerkesztve ]

(#10011) Benji77 válasza ielektros (#10008) üzenetére


Benji77
tag

En is azt a típust használom.

(#10012) ielektros


ielektros
senior tag

Ejj pecsem. Leegett az egyik kuvarcom :Y

(#10013) alienpapa


alienpapa
senior tag

Ezt az oldalt melyikőtök csinálja? ;]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#10014) KillHates válasza alienpapa (#10013) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Solymáriak...
700 ezerért árulják annak a gépnek a kisipari verzióját:

amit mi 285-ért kínálunk, és az professzionális:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10015) alienpapa válasza KillHates (#10014) üzenetére


alienpapa
senior tag

Amikor kezdtem rákattanni a rework témára akkor őket találtam meg leghamarabb neten. Ha nincs ez a fórum valszeg tőlük veszek gépet és nem tőletek.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#10016) KillHates válasza alienpapa (#10015) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon jó kis gépet árulnak, csak nem igazán jó mindenre...
Az IR360 nagyon be fog jönni :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10017) alienpapa válasza KillHates (#10016) üzenetére


alienpapa
senior tag

:)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#10018) dpu1


dpu1
csendes tag

Hát bepakoltam a Go7300-B-N-A3 helyett a Go7400-B-N-A3-t az ASUS F3T-be de az "ASUS" logó után nem méltóztatik tovább lépni :W Esetleg egy másik bios segíthet vagy felejtős a csere?

(#10019) gliga69 válasza dpu1 (#10018) üzenetére


gliga69
csendes tag

Nf100 rendben van? Inkább az szokott rossz lenni mint a goxx00. Biost mindenféleképp írj rá.

(#10020) dpu1 válasza gliga69 (#10019) üzenetére


dpu1
csendes tag

A GO-n látszott a "hőlég" nyoma. Csíkos kockás, pöttyös volt a kép. Ezután cseréltem a GO7400-ra. Ezzel bejött a hibátlan kép az ASUS logo de nem lép tovább. Írtam másik bios-t bele. (PM39LV040) Ettől aztán semmi sem változott :W
A 6100-t reballoztam de falraborsó. :F

[ Szerkesztve ]

(#10021) gliga69 válasza dpu1 (#10020) üzenetére


gliga69
csendes tag

hát erről megoszlanak a vélemények, de szerintem a golyózás hobbiszerű időtöltés, vagy garancia nélküli pénzlehúzás.
Alaplap magában van? nincs rádugva sem odd sem hdd sem saját lcd, csak külső megjelenítővel is elakad?

(#10022) dpu1 válasza gliga69 (#10021) üzenetére


dpu1
csendes tag

A golyózást hibafelderítésként gondoltam nem véglegesnek. Alaplap asztalon, semmi nincs rajta csak egy külső monitor.A 7300-7400 csere előtt is ilyen körülmények között próbáltam akkor csíkosan működött.
A helyzet annyit változott, hogy rátettem a billentyűzetet és ha bekapcsolás után nyomok egy TAB-ot akkor bejön a boot képernyő de pl. a bios-ba sem tud már belépni.

(#10023) wintervision


wintervision
csendes tag

Sziasztok! lenne egy olyan problemam imac g5 20" als-el hogy a megjelenitett kepemen kis teglalapokbol allo pixel aradat fedi. ASD vel teszteltem de a komplett display teszt hibat dob. Es error 3- at. Voltak cserelve kondik, bar nem az osszes. Van vami otlet hogy mi lehet ezzel a szutyokkal? Oreg igy mar kerulnem a szervizt ha van ra mod. Elore is koszonom!

(#10024) gliga69 válasza dpu1 (#10022) üzenetére


gliga69
csendes tag

go amit ráraktál tuti jó?
Elképzelhetőnek tartom hogy a hőciklus ami a bgazassal jár kinyírt valamit ami már a halálán volt

(#10025) ielektros válasza wintervision (#10023) üzenetére


ielektros
senior tag

ATi chipekkel ezzel is voltak hibak hegyekben. Azert egy nvram, set-defaults, reset-all -t csinalnek vele.

(#10026) beeper129 válasza gliga69 (#10021) üzenetére


beeper129
újonc

:C

(#10027) dpu1 válasza gliga69 (#10024) üzenetére


dpu1
csendes tag

Tuti???
Semmi sem az :N
Egy biztos, újként vettem úgy is nézett ki.(0640 dátumkódú)
Kínomban visszatettem az eredetit. Szét van égetve több púp van rajta mint a Mátra térképen de most már azzal is a logoig jut csak azt viszont most csíkok nélkül. :)
Mi lehet az a "valami" ami a melegtől ilyen jellegű hibát tud okozni?

(#10028) ielektros válasza dpu1 (#10027) üzenetére


ielektros
senior tag

bármi haldoklo alkatresz beadhatta a kulcsot. "kuvarcok" a helyukon rezegnek?

(#10029) wintervision válasza ielektros (#10025) üzenetére


wintervision
csendes tag

Szia. Sajna azon mar tulvagyok. Pram nvram reset install lemezes probalkozas... A tortenet reszletesebben ugy nez ki hogy mikor hozzam kerult kb egy honapja relativ rovid hasznalat utan brutalisan lassult es fagytak a programok. Utana neztem es lattam hogy ki szoktak faradni a kondenzatorok a tapban es az alaplapon. Szet is dontottem, es csodak csodajara volt is pupos kondi. Egy a tapban egy pedig a lapon a ramok es a heatsink kozeleben. Illetve lattam hogy kettot mar csereltek a pupos mellett. Eloszor a tapban levot csereltem ki, es meg javult is de meg mindig lassult hasznalat alatt. Mikor megerkeztek a laphoz rendelt elkok akkor jott a fekete leves. Feltem hogy megegetem a nyak ot ezert ugy csinaltam hogy nagyon ovatosan, ide-oda hajtogatassal levettem a beteg elkot es a megmaradt labakra pottyoltem az ujat. Ezt nem vegleges megoldasnak szantam csak a teszt kedveert. De sajnos mikor osszeraktam akkor mar az ujonnan jelentkezo hibaval bootolt. Azota veglegesitettem a kondit+ kicsereltem meg vagy hatot de a hiba ugyanaz.Parszor kiszedtem mar elotte az alalapot ujrapasztazas es heatsink tisztogatas miatt, igy gyanakszom arra is hogy esetleg a GPU forasztasa adhatta meg magat. Elnezest hogy ilyen hosszu lett....

(#10030) ielektros válasza wintervision (#10029) üzenetére


ielektros
senior tag

Nezd szerintem egy reflow nem art neki de erzesem szerint halott chip. Ez a kondi ki-be tema arthatott a romoknak ha valamelyiket sikerult sokkolnod egy faja statikus kisulessel. De szerintem egy reflow aztan ha mukodik akkor ez van. Megy amig megy. Az a nyavaja GPU marha erzekeny allat. Az a fizikai stressz amit kapott (meg ha jol csinaltad is) lehet, hogy eleg volt neki es most itt a vege. Ennek ellene a kockasodas furcsa cucc. Nekem nem GPU-ra utal.

Gliga mit mondasz erre? En azt, hogy meg egy Jäger. Kedd van vagy mi :D

(#10031) wintervision válasza ielektros (#10030) üzenetére


wintervision
csendes tag

Ilyen képet kapok. Elég elszomorító..

[ Szerkesztve ]

(#10032) ielektros válasza wintervision (#10031) üzenetére


ielektros
senior tag

reflow. ha mukodik akkor uccu neki vadassz egy jo chipet valahol. eleg oreg masina. G5 mar tenyleg regen volt. sokat nem eri meg vele szenvedni. De az ATi GPU lesz a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#10033) KillHates válasza wintervision (#10031) üzenetére


KillHates
nagyúr

GPU rambus hiba. Egy langyos lepkefingtól is képes degradálódni.
Ugyanezzel szopok én is; ha találok valahol ebbe a kotványba GPU-t akkor szólok neked is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10034) zorroka74 válasza wintervision (#10031) üzenetére


zorroka74
újonc

Én pár hete csináltam meg egy Ilyen G5-öt, azt hittem gpus, ujragolyózta, kicseréltem, ugyanilyen volt, de a hűtőborda felőli oldalon az egyik ram volt a hibás,igy az is lehet nálad a gond.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#10035) ielektros válasza zorroka74 (#10034) üzenetére


ielektros
senior tag

Szoval az egyertelmu valaszunk igy hangzik :) Vagy ez vagy az :DDD

Igazabol osszegzem akkor. Egyertelmuen ram-al kapcsolatos a hiba. Na aztan az, hogy RAM vagy GPU oldalon az majd ott derul ki. Mindegyik lehet. A RAM meg ha nem is ugy tunik sokszor, eleg erzekeny joszag.

[ Szerkesztve ]

(#10036) Kemotox75


Kemotox75
csendes tag

A mai probléma egy Dell D630. Vga hiba volt, raktam rá egy g86-621-a2 -t.
A jelenség, hogy szép képpel indul, de a boot -ig nem jut el, kikapcsol. Másodikra már sokkal rövidebb az idő.
A hűtése rendben van. Olyan, mint ha a processzor melegedne el, de kézrátételes méréssel max 40 fokos.
Van valakinek ötlete?

(#10037) f27


f27
aktív tag

Nemtudja valaki,online ellenorizheto hogy valakinek milyen szakkepzetsege van?
Ertem itt eretsegi vagy szakma? Esetleg diploma stb...? :))

(#10038) JSHammer


JSHammer
tag

sziasztok!

Pár hete foglalkoztat a rework téma, és eddig ez a fórum bizonyult , a leghihetőbbnek,A Youtube videókon nézegettem a módszereket, (szerencsére némi elektrós tapasztalatom van) , és nem mindegyiket tartottam "hihetőnek"!

A kérdésem az lenne hogy ha bele szeretnék ebbe kezdeni, hol kezdjem?Jelenleg tervezési szakaszban vagyok, és 200-300 ft-ig vagyok hajlandó elmenni ha gépről van szó..

Szeretnék igényes , nem kontár munkát végezni, ezért egy általánosságban "szinte mindenre jó" gépet szeretnék venni, bár gondolom ez csak a dolog egyik fele,de biztosra veszem bárki bármilyen tapasztalt is egy festékégetővel nem sokra megy:)

Szóval ha valaki leírná pár sorban hogy milyen gépben gondolkodjak, és ezen munkának mik a szükséges összetevői (vázlatszerűen) hálás lennék érte:)

Bocsánat hogy hosszú lett!

üdv

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#10039) Gigabyga válasza f27 (#10037) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Facebook ;)

(#10040) mobileman válasza JSHammer (#10038) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mindjárt jön kolléga, leírja neked a jót hamarosan, hogy utána garantáltan be is ruházol :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10041) JSHammer válasza mobileman (#10040) üzenetére


JSHammer
tag

Szia

végigolvastam a fórumot teljesen, és azt kell mondjam pár év után ezzel érdemes foglalkozni:)

csak a sok alaplapot sajnálom amiktől nem fértem és kihajigáltam:D

a szívem szakad meg:(

van élet a pákán túl is:D ez a rework egy szűz terület számomra , és kellően kalandosnak tűnik ami tele van lehetőségekkel:D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#10042) f27 válasza Gigabyga (#10039) üzenetére


f27
aktív tag

F@szbookra azt irsz be amit akarsz.
A szerint en lehetek az elnok is :DDD

(#10043) JSHammer válasza f27 (#10042) üzenetére


JSHammer
tag

Erre szakosodott cégek vannak ! (Munkaadóknak, fejvadászoknak: háttérellenőrzés, önéletrajz ellenőrzés, referencia ellenőrzés; Munkakeresőknek: önellenőrzés)

Többnyire ők intézik ezeket:) [ahogy én tudom]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#10044) JSHammer válasza mobileman (#10040) üzenetére


JSHammer
tag

utánanéztem és ez nagyon jó lenne :Scotle IR360PRO csak ennek elég horror ára van:D

amúgy ahogy nézem mostmár az infrásé a jövő a kis méretek miatt, érdemesebb abban gondolkodni mostmár ?

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#10045) mobileman válasza JSHammer (#10044) üzenetére


mobileman
aktív tag

Szerintem a Jovy Jetronix Eco bőven elég lesz neked kezdésnek, az nem horror ár :D
Amúgy mihez képest horror az ár, kifejtenéd bővebben?

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10046) JSHammer válasza mobileman (#10045) üzenetére


JSHammer
tag

Hát ahhoz képset gondoltam, hogy amennyit tudok rá költeni:D

ha 2 millióm lenne akkor a 4 millióst akarnám és annak lenne horror az ára:)

"egyébként van ajánlásod 100.000-ig és 150.000-ig"? [sajnos munkafüggő mennyim van rá:S]

Jovy Jetronix Eco ez is tetszik de, ha nem lenne elég pénzem rá akkor kell mentőöv:)

természetesen férfiasan bevallom ,egy héttel ezelőtt még a hőlégfúvós megoldáson tortem a fejem, de itt kellő bíztatást kaptam arra hogy inkább ezt a nemes eszközt hagyjam meg az mtz-re festékégetés gyanánt:)

szóval nekem minden tanács építő jellegű, és egyre jobban tetszik a dolog mert hála a fórumnak és a fórumozóknak , itt egy színvonalat képvisel ez az ágazat:)

egyébként xbox360-ban csörög a chip alatt egy golyó:D

azt teljsen le kellene gyógyítani igaz?:),

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#10047) mobileman válasza JSHammer (#10046) üzenetére


mobileman
aktív tag

100-150 ig nincs sajnos ajánlásunk, van is gép ennyiért, de olyan pocsék,és használhatatlan hogy nem vállaljuk az eladását! Puhui féle T862...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10048) ielektros válasza f27 (#10042) üzenetére


ielektros
senior tag

Ilyen nincs Feri. Ez maganugy. Ha azt akarod ellenorizni, hogy a ceg megfelel e az elvarasoknak akkor megkered a ceget hogy igazolja az emberei kepesiteset. Ha nem tesz eleget akkor szerintem a helyi onkormanyzat vagy ahol be van jegyezve adhat felvilagositast. Online ilyen nincs elerheto kozelsegben. Neha jo lenne...

(#10049) ielektros válasza JSHammer (#10038) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezt a festekegeto hulyeseget itt kezde el valaki. Az holegfuvo. Lehet vele festeket is egetni valoban... De akkor a a BGA gep is festekegeto mert azzal is lehet ilyet csinalni. Holegfuvoval is lehet hibatlanul chipet cserelni csak nem ajanlott plane kezdoknek. Ennek ellenere egy elomelegito kerdese az egesz. Ha olyan a holegfuvo amin lehet levegot es homersekletet szabalyozni akkor mar sima ugy. Csak kiba kenyelmetlen. A BGA gep sem csinal mast. Elomelegit aztan fujja a levegot a chipre. Nem kell ezt az egeszet misztifikalni hidd el. Na jo az infras gep nyilvan nem levegovel dolgozik :) Vegyel egy gepet amit KillHates meg a mobileman ajanl aztan kesz. Ne beszeld viszont ra magad olcso vackokra.

De a holegfuvo nem festekegeto. :DDD
Barmikor leveszek felrakok egy BGA-t vele ha van elomelegitesi lehetoseg.

Micsoda ??? Csorog egy golyo? Na az durva lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10050) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Egy nem idevágó téma most gondolkodom egy Battery EEPROM Works kitten, egyre több speciális igény jön be, vett már valaki iylet esetleg használ valaki ellenőrző elektronikák kiolvasására resetelésére hardvert?

https://www.youtube.com/@kisstontour

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.