Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17101) adax01 válasza TBC (#17100) üzenetére


adax01
tag

Melegítésen is tul vagyok 3 géppel is megvolt nézve .

Még egy kérdés.
Mi az mikor egy vga 43 as hiba kóddal állmeg?

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#17102) szegi2


szegi2
csendes tag

Sziasztok,

SST39VF080 -ba kellene írni (bios). Tud ebben segíteni valaki Pesten?

Üdv.
Szegi

(#17103) Matamata válasza Gigabyga (#17093) üzenetére


Matamata
aktív tag

Szia!

Elszomorítasz.
Azt hittem létezik költséghatékonyabb megoldás is rá mint a teljes alaplapcsere.
Arra hivatalos szerviz 50-60e körüli összeget írt, ha egyáltalán van nekik.
Kínai oldalakról rendelhető alaplapok meg nem tudom mennyire megbízhatóak. Van 4GB-os változat is miközben nem létezett ilyen Nexus 5x variáns. :U

(#17104) Gigabyga válasza Matamata (#17103) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Sajnos mivel ugyan az az alkatrész lenne, ugyan azzal a minőséggel szerelve, lehet már akkor rossz az alaplap mikor beszerelik. Jó telefonról beszélünk, jómagam is nexus párti vagyok. Sajnnos ezt a hibát nem a google-nek hanem az LG hiányosságának kell felróni. Szemétládák underflow ragasztót tettek erre a "szendvics" panelnek a rétegei közé így szinte lehetetlen az újragolyózás is. Az megoldaná a gondot szinte véglegesen. Amikor elkezdték behozni hozzánk az első G4 telefonokat utána jártunk ennek a dolognak amíg volt alkatrész cserélték a lapot, viszont egyből leállították a gyártást. Így rövid időn bellül már csak a készülék teljes árát térítették vissza.

(#17105) TBC válasza adax01 (#17101) üzenetére


TBC
tag

Szia,

A 43-as hibakód alapesetben az illesztőprogram hibájára utal (nem megfelelő driver, általában csak újra kell telepíteni), de esetedben inkább hardveres hiba lesz.

(#17106) mime1980


mime1980
csendes tag

Ma vettem egy ilyen csodálatot. Mit szóltok?
Csak az elrettentő példa miatt osztom meg veletek.

(kicsit szanaszét ver az ideg)

Infóim róla.

""""
Tavaly év elején pasztáztam át, illetve most év elején új billentyűzetet rendeltem hozzá azt szereltem be. Én két alkalommal szereltem szét. Másról nem tudok.
"""

[ Szerkesztve ]

(#17107) Tamás9x válasza mime1980 (#17106) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nincs ezzel baj, szépen át van "pasztázva" ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17108) KillHates válasza mime1980 (#17106) üzenetére


KillHates
nagyúr

Működik?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17109) nahunn válasza KillHates (#17108) üzenetére


nahunn
tag

ha nem is, elég egy nb, sb, gpu csere és örökélet -1 nap :)

(#17110) rosszcsont88 válasza mime1980 (#17106) üzenetére


rosszcsont88
tag

ezért nem kéne gyártóknak spórolni a hellyel :)) sok volt paszta is úgy látom ...

[ Szerkesztve ]

(#17111) mime1980 válasza KillHates (#17108) üzenetére


mime1980
csendes tag

ááááááá az paranormális lenne hogy müködjön.. :D

(#17112) KillHates válasza mime1980 (#17111) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mutatok én mindjárt paranormálist! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17113) mime1980 válasza adax01 (#17101) üzenetére


mime1980
csendes tag

Megoldodótt a 43 -as hibád?
Nekem is van egy Toshiba c855d -15e.
(A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett./ kód:43/)
APU A6-4400M GPU 216-0810028
Sajnos nincs csere Procim.
Valakinek esetleg sikeres javítása erre a hibára?

(#17114) KillHates


KillHates
nagyúr

Ez egy VIA-s valami Core2-es őskövület, de a gazdája ragaszkodott hozzá.

Igen, jól látjátok, az nVidia feketén kikormolta a lelkét a chip alatt, még a ram foglalat alatt lévő fóliát is felpöndörítette.

A chip-et levettem és kerestem, de már sehol nem kaptam pont ilyet. Mivel így a gép nem kapcsolt be és nem akartam hallgatni, hogy "akkor még ment amikor odaadtam" így hát lepucoltam ultrahangosban chipet, visszaraktam az alaplapra, majd pucéran hagyva a lapot, félve bekapcsoltam, várva az örömtüzet. De nem volt semmi, szépen melegedett minden. Aztán összeraktam teljesen a gépet és még egyzser bekapcsoltam és láss csodát elindult rendesen. Azóta is megy (egy autószerelő ismerősömé) :O :D

Na ez mi, ha nem paranormálatlanság? :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17115) Benji77


Benji77
tag

ENE,Nuvoton,ITE IO chipekhez milyen írót érdemes vásárolni?
Vertyanov ,Svod2.....

(#17116) Reggie0 válasza KillHates (#17114) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem lehet h valaki mar javitnai probalta?

(#17117) KillHates válasza Reggie0 (#17116) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom, de érintetlennek tűnt mikor szétszedtem:
-hibátlan garimatrica
-betonkeményre kötött paszta :D
-kilónyi szösz és por a ventikben :DDD
-és a fóliák sem voltak még leszedve az alaplapról...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17118) Tamás9x válasza KillHates (#17117) üzenetére


Tamás9x
őstag

Csináltál egy MAKKforRASZTÁST :d

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17119) mime1980 válasza KillHates (#17114) üzenetére


mime1980
csendes tag

Annyira nem is lehelte ki a lelkét ha sikerűt megjavítani :D
Szép munka.
Én mondjuk annak a packard lapnak neki se állok --> azt nagyon nagyon megsütőzték.

(#17120) Gigabyga válasza KillHates (#17114) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Ez ilyen Medion G86-XX féle.. azokon volt hasonló ic, szinte mind besz@rt. Idén tettem fel az uccsót 5éve itt volt tárolóban azt nyálaztam rá azóta megy a Medion. De a rátett ic inkább talpmelegítőnek volt használható mint amire tervezték.
Grat, a kitartásért!

(#17121) mime1980 válasza adax01 (#17101) üzenetére


mime1980
csendes tag

Nálam GPU csere megoldotta. GPU 216-0810028

(#17122) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Lesz..pom magam.. van egy ACER ES1-111M 'foshpuding'.
Olyan hjibát produkál, hogy DC bedugása után nem indult. Bios programozás után, elindult, teszteltük, kiadtuk...
Pár nap múlva visszajött,hogy kikapcsolt pár perc után.
Biost visszaellenőriztük, teljesen jól működik. Visszadugom a töltőt, elindul megint a gép, szépen megy is. Kihúztam a töltőt párszor, visszakapcsolt. Pihent egy kicsit, éééésss már nem kapcsol be.
Az akku reset"pin hole" gombot megnyomva elindul a gép...Akku-t lehúzva ugyan ezt produkálta...
Valaki tudja, mihez van bekábelezve az a nyamvadt gomb, és mit csinál? :W :W

(#17123) Hunter2


Hunter2
addikt

Toshiba L50-B-hez van valakinek rajza? DABLIDMB8E0 rev:E

bekapcsol a gépvilágíta a capslock+num lock és nincs kép. bios+ec csere volt semmi hatás. Feszek látszólag megvannak.

Kaptam egy másik ugyanilyen lapot azon meg a PQ10 melegszik meg a mellette lévő ellenállás is, cska rajz hiányában fogalmam nincs mihez kellene nyúlni.

pont mint itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17124) Hunter2


Hunter2
addikt

Ha valakinek van hozzá férése az elvikom-on akkor szedje le nekem a linken található fájlkat. Előre is köszönöm.

[link]

(#17125) rosszcsont88


rosszcsont88
tag

sziasztok kb hány percig kell melegíteni egy amd vagy nvidia procit 200 C fokon hogy alaplap oldal ne váljon fel ?

(#17126) Tamás9x válasza rosszcsont88 (#17125) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mitcsinálsz?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17127) KillHates válasza rosszcsont88 (#17125) üzenetére


KillHates
nagyúr

Felhólyagosodásig! Utána már nem érdemes foglalkozni vele. :D
200 fokon még katalizátorral sem fog megömleni a forraszanyag tehát a forrasztási hiba nem fog megjavulni.
Ha meleglevegővel csinálod, akkor 225 fokig fel kell melegítened, de az sem mindegy, hogy hogyan, azaz bizonyos lépcsőket be kell tartanod, hogy a chip ne degradálódjon. Ezt hívják profilnak:

Aztán nem árt valami katalizációs anyagot használnod és flux-ot is, hogy ne legyen majd egy nagy golyó a BGA alatt :D Szóval van pár tánclépés amit be kell tartanod, ha minőségi munkát szeretnél csinálni :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17128) Tamás9x


Tamás9x
őstag

DH-C1-hez van valakinek profilja? sos-be kellett egy másik gép, őt tudták szállítani a leghamarabb :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17129) fero02


fero02
veterán

Véletlen láttam meg a hirdetést, hátha érdekel valakit.

(#17130) sklopp


sklopp
őstag

Üdv urak. Hátha érdekel valakit: MSI 7870 OC 2GB.

(#17131) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy bga állomást, és el is kezdtem vele gyakorolni a chip-ek levételét, felrakását. Ez a két művelet mondhatom nagyon jól megy már, hála a gépnek. Néhány előre beállított profillal vettem, gondolom ez is sokat segített. Viszont az előkészítésnél nagyokat szívok még. Pontosabban a golyók stencillel való felhelyezésénél, illetve rámelegítésénél. Láttam a youtube-on, hogy egyesek fenn hagyják a stencilt, úgy melegítik rá a golyókat, míg mások leveszik. Nos nekem egyik sem megy :( Ha fent hagyom a szitát, akkor néha nagyon nehezen jön fel, félek, hogy feltépem a pad-et a chipről. Ha leveszem, az esetek nagy részében jön a szitával a golyó is, mert a szita közel van a folyasztószerhez, de ha netán mégse, akkor pedig melegítésnél, amikor megfolyik a flux, arréb tolja a golyókat. Rámelegítéshez egy Hakko forrólevegős állomást használok, a légáramlatot minimumra tekerve. Ha valakinek volna kedve és ideje, elláthatna néhány jótanáccsal, megköszönném.

AVR

(#17132) Od!3


Od!3
tag

Sziasztok!

Van itt valaki, aki Debrecenben és/vagy környékén van és foglalkozik videókártya reballozással??? Lehet lenne egy VGA-m javításra.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#17133) Hunter2


Hunter2
addikt

ezt ismeri valaki? van egyáltalán értelme beregisztrálnom? [link]

(#17134) KillHates válasza Hunter2 (#17133) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jézusom! Ezek még nem mentek tönkre? :Y
Ez a csapat forgalmazza a solymári fémépítős infrás rework állomásukat!
Nem mondanám, hogy rossz gép, de azt sem, hogy jó. Amolyan IR6000 szinten van...
Csak az IR6000 a negyede szállítással-vámmal-áfával egyetemben...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17135) Jokerx84 válasza Hunter2 (#17123) üzenetére


Jokerx84
csendes tag

Hunter sikrült megoldani a DABLIDMB8E0 se kép se hang problémát?

Nálam is van egy ilyen ugyanazzal a problémával
.

[ Szerkesztve ]

(#17136) Hunter2 válasza KillHates (#17134) üzenetére


Hunter2
addikt

beregisztráltam de belépve se látok árakat a telefonszám meg nem működik, szóval maximálisan professzionális hatást kelt a cég. :DDD

Jokerx84

Sajna nem sikerült megoldani.

Más téma

Tudja valaki hogy nexus 7-et hogyan lehet JTAG-elni? esetleg ismer valaki olyan boxot ami jó tabletekre is?
Értem ez alatt azt hogy a supportban benne vannak márkás és noname gyártók sza*jai is.

[ Szerkesztve ]

(#17137) Gigabyga válasza Hunter2 (#17133) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Én "ismerem" őket, és a gépet is. Nesze semmi, fogd meg jól. A gép szerintem használhatatlan. Szendvics sütödébe tökéletes, szépen megpirul alatta szecsa tetején a sajt. :DDD

(#17138) sz.tamass


sz.tamass
újonc

Üdv, tud esetleg itt valaki feléleszteni egy samsung s7edge telót? ajánlanátok valakit? köszönöm
Tamás

(#17139) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Üdv Uraim!
Kérdésem lenne,mivel látom hogy sok hozzáértő ember gyűlt itt össze.Van egy hajlítógépünk,aminek a biztonsági hardvere haldoklik.Rajta 2 BGA chip.A gép indításkor hibát jelez,ha kézzel rányomom a BGA chipet már egy másik kisebb hibát ír,ha viszont egy hősugárzót helyezek elé,70-80 fokra melegítve a chipet,tökéletesen működik minden.Szóval szeretnénk megjavíttatni a kártyát,amire nem nagyon találtam még embert aki bevállalná.Illetve lenne egy cég,aki kicserélné mindkét chip-et,de attól tartok hogy a chip valamilyen programot is tartalmaz,ami a cserével el is veszne.A két chip egyforma,egyiken csak egy zöld kerek kis matrica volt,a másikon pedig egy 1.11-es feliratú martica.
Válaszotokat köszönöm előre is!
Egy kép a chip-ről.

[ Szerkesztve ]

(#17140) martonmiklos válasza Calibra72 (#17139) üzenetére


martonmiklos
tag

Szvsz. a Cyclone II-es FPGA-kban nincs flash, lennie kell mellette egy soros flashnek, vagy valaminek (mikrokontroller, egyéb programozott bármi) ami beletolja a konfigot. Ha teszel fel fullos képet a panelről megszakértjük szerintem.

Így nemcsak a csere de az is simán működhet, hogy valaki leszedi, és reballozza ólmossal neked.

[ Szerkesztve ]

(#17141) KillHates válasza martonmiklos (#17140) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem is felesleges cserélni ezek az ipari chip-ek nem arról híresek, hogy egykönnyen bedöglenének.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17142) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Toshiba lapos ISL88731 cahrger ic-vel. 3db akkuval hozták, mindegyik seggre merítve. Csatlakoztatva nem töltődik szlogen. Bebikázva az akksikat mindegyiket elkezdi tölteni kikapcsolva de amint elindul a windows, elkezdi szakaszosan lökögetni bele a kraftot aztán szépen leáll a töltés és le is kapcsolja a töltőről a gépet, tehát csak az akkuból vesz ki áramot. Nincs ilyen donor ic-m sajnos pedig szivem szerint cserélném. Láttatok már ilyet? :U

www.reballing.hu/forum

(#17143) Calibra72 válasza martonmiklos (#17140) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szia! Itt egy nagyobb kép a nyák(ok)ról.

[ Szerkesztve ]

(#17144) KillHates válasza Calibra72 (#17143) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ismerős cucc! Ilyen vezérli a plazmavágógép biztosági lézeres kerítését!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17145) Calibra72 válasza KillHates (#17144) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Igen,itt is hasonló feladatot lát el a PCSSS.Bár ez egy élhajlító gép.

(#17146) Hunter2


Hunter2
addikt

hagyományos tehát nem NGFF AC-s wifi kártyát keresek laptopba, van valakinek ilyenje?

[ Szerkesztve ]

(#17147) tigrici


tigrici
aktív tag

Sziasztok.
Lenovo G570 laptopban I5-2450 vagy I3-2330 processzor mellé Intel centrinó Advanced N-6235 wifi mint nem regisztrált wifi kártya el inditható valahogyan?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#17148) Hunter2 válasza tigrici (#17147) üzenetére


Hunter2
addikt

persze, kell egy whitelist mentes bios akkor nem fogja érdekelni hogy lenovo brandes-e a wlan kártya.
Mondjuk egyszerűbb ha veszel egy olyat amit alapból kezel.

(#17149) KillHates válasza Hunter2 (#17148) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha nem indítja az SM-Bus -mert mondjuk logikai kapu mögött van, azaz nincsen külön fizikai kapcsolója- akkor meg "direktbe kell kötni" a miniPCI aljzaton.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17150) Hunter2 válasza KillHates (#17149) üzenetére


Hunter2
addikt

Ezt biztos nekem akartad válaszolni? csak mert nem nagyon értem ez hogy jön a témához.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.