Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16901) Geck0bp


Geck0bp
újonc

Kedves Szakik!

Lenne egy Samsung n8000 tablet alaplapom, amin megadta magát az eMMC chip.
Az új, programozott és labdázott IC 3000 HUF-ért hozzám kerül, de a BGA forrasztást -ehhez képest- csak horror árakon sikerült találnom.
A memória IC elhelyezkedése igen előnyös a forrasztáshoz (teljesen alkatrészmentes a hátulsó részén), ezért a sima hőlégfúvós forrasztást (lehetőleg előmelegített PCB-vel) szeretném a környezetszennyező ólmot tartalmazó forranyaggal.
A kérdéseim:
- Tudtommal a forrasztóállomások professzionalizmusa -ilyen esetekben, minimális kompromisszummal- kiváltható jó minőségű és megfelelően megválasztott forranyag és folyasztó anyagokkal, valamint kézügyességgel és tapasztalattal?
Itt első sorban arra gondolok, hogy a forrpadra felvitt, ólmozott forranyag, mennyire "javítja" a gyári, ólommentes labdák olvadáspontját, mennyire képes az ólom ötvözet belediffundálni az érintező ötvözetbe?
- Tudnátok-e ajánlani valakit -elsősorban Budapest, Dél-Buda környezetében- aki így, vagy jó áron meg tudná forrasztani a chipet?

Köszönettel:
Gyuri

(#16902) KillHates válasza Geck0bp (#16901) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én lehet, hogy nem mennék neki a nand-nak kézi hőléggel. Túl közel van a műanyag csati...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16903) Reggie0 válasza Geck0bp (#16901) üzenetére


Reggie0
félisten

Az olmos/olommentes forraszokat nem jo dolog keverni, mert rideg intermetallikus retegek keletkezhetnek. Ha olmosan szeretned, akkor az IC-t golyozd ujra olmos golyokkal.

(#16904) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Kérdés nincs valakinek véletlen egy iylen a fiókban, polcon avgy a (kamarában) kamrában?

SBC84700

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16905) RoboGuru válasza KillHates (#16902) üzenetére


RoboGuru
tag

Esetleg ezzel? :D
(2:15-nél ott van mellette a műanyag csati)

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#16906) KillHates válasza RoboGuru (#16905) üzenetére


KillHates
nagyúr

Simán!!

Én a Hadtörténati múzeumból loptam egy ilyet, erre a célra:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16907) Reggie0 válasza KillHates (#16906) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor mar inkabb a lapos keramias hajegyenesito :D

(#16908) Hunter2 válasza KillHates (#16902) üzenetére


Hunter2
addikt

Kell venni a tescoban ragasztható aluszalagot, elvileg a klímások használják, több rétegben leragasztani a csatlakozót és akkor simán leszedhető az EMMC egy normális meleg levegős pákával (ezt ne a tescoból szerezzétek be. :D ) a csatlakozó megolvadása nélkül.
De egyébként azt írta hogy a panel másik oldala üres szóval onnan is át lehet melegíteni a panelt.

[ Szerkesztve ]

(#16909) Tamás9x válasza KillHates (#16906) üzenetére


Tamás9x
őstag

2 állásos rezsón szoktam melegíteni, az egyiken megy a BGA a másikon kavargatoma lecsót, tök praktikus. ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16910) KillHates válasza Reggie0 (#16907) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y jajbasszus! Nem hittem volna, hogy tudja valaki ezt űberelni! :D :DDD :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16911) KillHates válasza Hunter2 (#16908) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van benne ráció, de undorító trutyit enged a ragasztója, meg vezeti is a hőt az aluszalag. Sikerült már nekem takonnyá olvasztanom a klímás-szalag alatt csatit! :K :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16912) KillHates válasza Tamás9x (#16909) üzenetére


KillHates
nagyúr

... de lehet űberelni! :K :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16913) Geck0bp válasza Reggie0 (#16903) üzenetére


Geck0bp
újonc

Kedves Mindenki!

Nagyon köszönöm a válaszokat! A halogén izzó egész jónak tűnik, de inkább keresnék valaki szakit, aki megcsinálja. Ez nekem már túl otthon-barkács...

Kedves Reggie0!

Körbenéztem a Neten, hátha van valami egyszerűbb, összefoglaló dokumentum:

[link]
[link]

Röviden, amit összeraktam ezzel kapcsolatban:
• Az ólmozott forranyagnak alacsonyabb az olvadáspontja (számomra ez a célszerű), ezért veszélyt jelent, ha
- nem éri el az ólommentes forranyag olvadáspontját (nedvesíteni tudni fogja, de nagy feszültséggel hűl)
- nem elég a hőn-tartás időtartama, ezért az ólom a találkozási felületen összesűrűsödik, ezzel repedéseket okozva a saját forranyagában (a diffúzió időt igénylő folyamat)
• Magas ólom tartalomnál a fenti összesűrűsödési jelenség fokozottan jelentkezik, ezért célszerű alacsonyabb ötvöző mennyiséggel dolgozni
• A forr-kötés legjobb minőségű, ha az ólom teljes mértékben "el van keverve" az ötvözetben. Ennek érdekében a hőntartás mellett célszerű fizikailag megmozgatni a csatlakozó felületeket (leheletfinoman meg-megbökdösni az IC-t), hogy a keveredés megfelelő legyen.
• Legnagyobb veszély akkor jelentkezik, ha az ólom mennyiség el-eltér az egyes forrasztási csatlakozásoknál (pl. javított golyózásnál), merthogy az ólom tartalommal a "gömbök" felületi feszültsége más lesz, ezáltal más-más távolságra állna be az IC a NYÁK-hoz képest. Bizonyos esetekben akár elferdülhet, elbillenhet a chip a forrasztás során. Kihült állapotban pedig további feszültséget visz a kötésbe.

(#16914) Hunter2


Hunter2
addikt

alaplap lakkozás javításra tudtok módszert?

(#16915) KillHates válasza Hunter2 (#16914) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hah! Pont ma merült fel nekem is ez a kérdés! :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16916) Tamás9x válasza Hunter2 (#16914) üzenetére


Tamás9x
őstag

Már kipróbáltam szinte mindent ami boltban kapható, és nem ipari, nem szép a vége egyiknek sem. :U

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16917) Hunter2 válasza Tamás9x (#16916) üzenetére


Hunter2
addikt

Egyenlőre az lenne a cél hogy működjön. Az esztétika másodlagos.

(#16918) Tamás9x válasza Hunter2 (#16917) üzenetére


Tamás9x
őstag

Akor sima körömlakk, vagy ha ez picit "gagyi" akkor hajólakk, epoxy gxanta. ami neked jobban tetszik. vagy TME-től pcb lakkok amik horror áron vannak.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16919) KillHates válasza Tamás9x (#16918) üzenetére


KillHates
nagyúr

Beszéltem egy ismerősömmel és azt mondta, hogy a gyártásban is "paraszt" UV lakkot használnak. Azaz, nem olyat ami oldószeres, hanem UV-ra megkötőt. Mondta, hogy egyszerű UV körömlakkból valami hígabbat kell venni és sima körömlakk UV lámpával megkötni. Ennyi.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16920) Tamás9x válasza KillHates (#16919) üzenetére


Tamás9x
őstag

Akkor most megspóroltál nekem nem kevés pénzt :Y régóta gondolkodom, egy kicsit komolyabb lakk beszerzésén,de így nem eröltetem meg magam. :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16921) Hunter2 válasza KillHates (#16919) üzenetére


Hunter2
addikt

Na ezzel segítettél! körbenézek hol lehet ilyet szerezni.

(#16922) Jokerx84


Jokerx84
csendes tag

mcp79mvl-b2 ic-t keresek megvételre!

(#16923) lightbulber


lightbulber
újonc

Hali.
Van egy mxm kártya ami nyaloszkópra indult.
Chipet akarok rajta cserélni. G84-625-A2 van rajta.
A kártya 512mb os.Ebay-en csak 64bit-128mb,és 128bit 256mb van.
A 256-os jó lehet? Esetleg van valakinek ilyen?

(#16924) KillHates válasza lightbulber (#16923) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az MXM-en van a VGA BIOS vagy a gép BIOS-ában van a VGA BIOS?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16925) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Elstein FSR 400 at használ valaki? Tapasztalatok? Valami kis szárítót szeretnék építeni. :B

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16926) lightbulber válasza KillHates (#16924) üzenetére


lightbulber
újonc

Az mxm kártyán

(#16927) KillHates válasza Tamás9x (#16925) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az Elstein fejek nagyon jók! Homogén a hőelosztásuk, infrás megoldásban ők a legjobbak! :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16928) KillHates válasza lightbulber (#16926) üzenetére


KillHates
nagyúr

De az MXM kártya saját BIOS-os, vagy az alaplapon a gép saját BIOS-ában van a VGA BIOS tartalma? (Pl: Toshiba, Acer)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16929) Tamás9x válasza KillHates (#16927) üzenetére


Tamás9x
őstag

Cirka 17db-ot kaptam, most számolom ebből 1db sérült, ha megépítettem és marad szívesen megvállok más javára is. Csinált már valaki ilyesféle dolog? elrendezés, szabályzó... Ötlet?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16930) KillHates válasza Tamás9x (#16929) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kár, hogy íves. Különben jó lenne alső fűtésnek is. Így inkább fólia zsugorításra optimális :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16931) Reggie0 válasza KillHates (#16928) üzenetére


Reggie0
félisten

A kartyan kene lennie. Az egy sima PCIe kartya architekturalis szempontbol, csak mas tapot (is) kap, van rajta LVDS, DDC, VGA jelek.

(#16932) KillHates válasza Reggie0 (#16931) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elméletileg! De amíg nem volt megoldva a white-list az MXM-re, addig egy csomó "népművészeti agyagedény" gyártó, azt csinálta, hogy a gép alaplapi BIOS-ába sütötte bele a VGA BIOS tartálmát is és így csakis azzal a fajta kártyával volt hajlandó indulni a gép amivel a gyártó gyártotta! Ezzel biztosították, hogy a saját MXM-üket kelljen megvásárolnia a szerviznek, ha cserélni kell.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16933) Reggie0 válasza KillHates (#16932) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahah, es akkor min kuldi ra, JTAG vagy SMBus? Meglepodnek, ha PCIe.

[ Szerkesztve ]

(#16934) KillHates válasza Reggie0 (#16933) üzenetére


KillHates
nagyúr

SMbus szerintem. Ha nincsen tele a flash, akkor csak címzés kérdése...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16935) lightbulber válasza KillHates (#16932) üzenetére


lightbulber
újonc

Ez egy msi gépben van,a bios chip az mxm kártyán van szinte pont ott ahol bejelölted a képen.

(#16936) KillHates válasza lightbulber (#16935) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csinált a gyártó ugyanezzel a chip-el szerelt 256 MB-os VGA-val is gépet?
Mert gyanítom, hogy át kell majd a BIOS-t is írnod, mert az 512MB-OS címzés megmarad a BIOS-ban.
Nem olyan mint az alaplapi RAM kérdése, ahol "felszámolja" a ramot a BIOS.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16937) Router válasza lightbulber (#16923) üzenetére


Router
őstag

Régi XPS-ben cseréltem G84-600-at 64 bitesre. Simán csak 256 megát ismert fel az 512-ből. 3 éve megy hibátlanul.

www.reballing.hu/forum

(#16938) lightbulber válasza KillHates (#16936) üzenetére


lightbulber
újonc

Szerintem nem csinált a gyártó.Lehet ,hogy mégis reball lesz belőle vagy másik kártya vétel.

(#16939) lightbulber válasza Router (#16937) üzenetére


lightbulber
újonc

Még azis lehet ,hogy az lesz belőle :)

(#16940) Jokerx84


Jokerx84
csendes tag

HP 15-n01sh laptopon nem megy a backspace, esc, win billentyű, kbc csere után és új bill.-el is ugyanaz a szitu

Ötlet?

(#16941) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Help ot nem talalom sehol... Sbc84700 lapon a vga mogott talalhato tapot kapca fustol, es nem indul a lap. Nem tudom beazonositani, hogy cserelhessem.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16942) Hunter2 válasza Jokerx84 (#16940) üzenetére


Hunter2
addikt

be kell írni a KBC-be a helyes tartalmat.

(#16943) Jokerx84


Jokerx84
csendes tag

ezen csak bios flash van, nem abból frissíti be magát a kbc?

(#16944) Hunter2 válasza Jokerx84 (#16943) üzenetére


Hunter2
addikt

mi a gép és a kbc típusa?

[ Szerkesztve ]

(#16945) Jokerx84


Jokerx84
csendes tag

HP Pavilion 15-n01sh IT8528E

(#16946) Dani4444


Dani4444
újonc

Heló mindenkinek!

Új vagyok a témában. De érdekel a téma vga reball stb...
Csak néhány videót láttam eddig, többségébe angol oldalakon.
De sajnos az angol tudásom szegényes, így magyarul ezen a fórumon kívül nem találtam semmit.
Viszont itt azért van jó néhány oldal, ami sajnos számomra irreleváns :((
Szóval tudtok egy magyar oldalt ajánlani, ahol részletesen le van írva minden a témával kapcsolatba?!
Egyébként ha már BGA forrasztóállomás... Ezeknél mi számít jónak, és melyiket érdemes mindenféleképpen kerülni?
Szóval pl infrás, vagy a meleg levegős? Melyik miben jobb?
Mit jelent ezeknél pl hogy "automata"? (nyilván a szóval tisztában vagyok csak kínai cuccoknál láttam ezt)
BGA chipeket hogyan szoktak kiszedni? Mert úgy tudom hogy könnyen tönkremehet kiszedésnél a chip, pl ha nagy hő éri, stb...
Erre milyen célszerszám van?
Kérlek titeket válaszoljatok mindre! :D
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#16947) martonmiklos válasza Tamás9x (#16941) üzenetére


martonmiklos
tag

SN74LVC1G08 lábkiosztása nem passzol?

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/sn74lvc1g08.pdf

(#16948) Tamás9x válasza martonmiklos (#16947) üzenetére


Tamás9x
őstag

Rendeltem belőle, próba cseresznye de úgy néz ki mintha jó lenne kérdés van e oylan méretben RS-online nem megbízható az adatlapoban. :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16949) nahunn


nahunn
tag

hali, van egy Acer E5-572, némi ázás után a kijelzőn többnyire fekete pixelpöttyök jelennek meg, még nem láttam ilyet

a vga hibát kizártam, mert a táp tekercseit lekötöttem, és így már csak az intel megy, de azzal is ugyanez van, külső kijelzőre is

ötlet?

(#16950) gino0072


gino0072
csendes tag

Sziasztok!
Mac pro 2006-os gépbe kellene vga, 7300 gt 256 mb. Nem tudom mi a baja a gyárinak mert nem engedi felrakni a rendszert. Van benne egy gyári, win7 felment
Ezt produkálta win7 alatt, és a feltelepített driver után is sárga felkiáltójel maradt! Osx telepítésnél pedig ezt:

Vagy kölcsönbe is elfogadnék feltelepítés erejéig! Venní nem akarok 20k-ért!
Segítséget előre is Köszönöm! :R

Üdv! gino0072

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.