Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) ielektros válasza Tamás9x (#11000) üzenetére


ielektros
senior tag

Most ez tok mindegy. Csak kerdeztem, hogy mi a csoda technika ez. Nem nezegettem a hirdeteseket.

(#11002) Tamás9x válasza ielektros (#11001) üzenetére


Tamás9x
őstag

Volt egy raktár felszámolás tele volt Linde palackokkal legtöbbje Oxigén de akadt 3 Hidrogén palack is, tárolni nem cinkes ezeket, túl vannak lihegve, simán mint a pb gázt, csak speciálisabb ötvözetben mert szivárog szépen lassan.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#11003) ielektros válasza Tamás9x (#11002) üzenetére


ielektros
senior tag

jaaaa. igy mar ok. Nem gondoltam volna, hogy ott egy hegeszto appartbol a hidrogen palack :D Valami kicsi izere gondoltam. OK. thx

(#11004) Tamás9x válasza ielektros (#11003) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sima henger tartályban 200 ból 170 bar nyomáson per pill, lehet nem épp hűtésre való cseppfolyós közeg mint amit a tuningokon használnak.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#11005) Router válasza Tamás9x (#11004) üzenetére


Router
őstag

Tuningnál nitrogént használnak. Kevered őket szerintem. Hidrogénnel max fűteni lehet...

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#11006) ielektros válasza Router (#11005) üzenetére


ielektros
senior tag

Kozben en is azon agyaltam, hogy ok. Hidrogen palack otthon figyel. De ez mire jo PC-s berkekben? Mert en is csak a folyekony nitrogent lattam eddig mindenhol mint eszement hutes mod.

(#11007) hoax válasza ielektros (#11006) üzenetére


hoax
aktív tag

Mellesleg a hidrogén még pukkanni is tud... :U

Don't panic!

(#11008) ielektros válasza hoax (#11007) üzenetére


ielektros
senior tag

hat nem mis kicsit. :D

en ugy emlekszem, hogy H2 meg O2 -bol lesz H2O vagy mi a fene (csak kulsoleg) :Y :DDD H2 a hidrogen ami viszont baromira gyulekony kellene, hogy legyen. Amint oxigennel erintkezik rogton reakcioba lep vele. Es elvileg nem valami hideg ez a moka.

te szupert. Most akkor milyen anyag van abban a palackban? Mar majdnem megvezettel. Milyen szinu a tartaly? Ha Linde akkor mar a szinebol is tudjuk elvileg, hogy mi van benne. Azt hiszem amugy ez eloiras.

"Fizikai és kémiai tulajdonságainak köszönhetően a hidrogénnek számos ipari felhasználási módja létezik. Alkalmazzák égőgázként és védőgázként a metallurgiában, nyersanyagként a vegyiparban, továbbá jó hővezető képessége miatt fémek, gépelemek hőkezelésére. Az elektronikában félvezetők, elektrotechnikában alkatrészek gyártásakor védőgáz, formálógáz és segédanyag.
Egyéb alkalmazások:

kőolajiparban hidrogénezéshez és kéntelenítéshez
méréstechnikában (spektrometria, gázkromatográfia) vivő és égőgáz
hűtőgázként generátorok, motorok hűtésére a villamosenergia iparban
finomvegyszer gyártáshoz redukáló közeg
fémek forrasztásához és plazmavágáshoz
fűtőanyagcellákhoz üzemanyag
élelmiszeriparban zsírok, növényi olajok hidrogénezése
ivóvíz nitráttartalmának megkötése
rakéta üzemanyag, fűtőanyag
hidrogén magfúzió
felhajtógáz léghajókhoz"

[ Szerkesztve ]

(#11009) Router válasza ielektros (#11008) üzenetére


Router
őstag

"hűtőgázként generátorok, motorok hűtésére a villamosenergia iparban" - akkor ezt benéztem de gondolom csak valami ultra speciális és indokolt esetben van ilyen rendszer mert kegyetlen veszélyes. Főleg a villamosenergia iparban. :Y

www.reballing.hu/forum

(#11010) Tamás9x válasza ielektros (#11008) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nahh akkor összekevertem :D időközben kifeküdt a proci :(
Fehér :) H2 nem olyan keskeny mint a 200-as hanem kicsit szélesebb. Nem megvezetni akartalak fagyállón kívül még mással nem hűtöttem itthon :U

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#11011) KillHates válasza Router (#11005) üzenetére


KillHates
nagyúr

" Hidrogénnel max fűteni lehet..."

Itt éppen jól befűtik vele a Hindenburg-ot :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11012) KillHates válasza Router (#11009) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hogyne lehetne hűteni vele; mint minden halmazállapot váltáskor, bármilyen gáz nemű anyag endoterm folyamatot végez. Magyarán, nem fogjuk meg a palackot ha kiengedjük belőle a "levegőt" :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11013) Router válasza KillHates (#11012) üzenetére


Router
őstag

Értem én de a fentebbi kép igazolja, hogy annyira nem jó az azért. :DD Arra kíváncsi volnék, hogy melyik az a tulajdonsága ami miatt megéri a hidrogént alkalmazni hűtésre. :U

www.reballing.hu/forum

(#11014) gliga69 válasza KillHates (#11012) üzenetére


gliga69
csendes tag

véééégre rádköthetek ;)
És mi van ha cseppfolyósítunk?

(#11015) ielektros válasza gliga69 (#11014) üzenetére


ielektros
senior tag

páááálinka baze mi lenne

(#11016) gliga69 válasza ielektros (#11015) üzenetére


gliga69
csendes tag

elfogyott
Újra megy a meló

(#11017) ielektros válasza gliga69 (#11016) üzenetére


ielektros
senior tag

ahh.

(#11018) gliga69 válasza f27 (#8745) üzenetére


gliga69
csendes tag

Csigusz baszki, amit még régebben beszéltünk kipróbáltam és működik. Konkrétan a G84-G86 cseréről.
Most raktam G84-600-A2 helyett G86-751-A2-t és működik furmark alatt megye a teszt, eszi a 3d-t simán.
Úgyhogy a rég nem látott fasz vagyok táblámat újfent magasra emelem :DD
Úgy néz ki hogy a címbusz szélességgel variáltak a 2 család közözz. 84es szériánál van 128 és 64 is a 86nál meg csak 64 ha jók az értesüléseim.

(#11019) f27 válasza gliga69 (#11018) üzenetére


f27
aktív tag

Ennyire hihetetlen volt? :DDD
Josz egy sorrel :))
A fasz tabla nem kell ,kb senkisem tudta :)) eddig :DD
Majd neha bedobok egy egy trukkot ha szeretnetek :))

(#11020) Tamás9x válasza gliga69 (#11018) üzenetére


Tamás9x
őstag

Háát ha megkérdezed akkor ezt én is megerősítettem volna neked :D
Acer Aspire 5720Z.... :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#11021) gliga69 válasza Tamás9x (#11020) üzenetére


gliga69
csendes tag

Azon nem g86-603-a2 van alapból MXMII-őn?

(#11022) ielektros válasza gliga69 (#11021) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem. Mert nyertek 7-1-re. :)

(#11023) Tamás9x válasza gliga69 (#11021) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem feltétlenül, mert 8400g-től 9700gt-ig mindent belepakoltak. Járt már nálam HD3650M-es széria is és még rajta volt a garancia cimke.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#11024) gliga69 válasza Tamás9x (#11023) üzenetére


gliga69
csendes tag

visszanéztem a nyílvántartásomat az elmúlt 2 évre és és 5720 ből kerek 15 darab volt amik közül 2 bill csere 1 félre flashelt bios, 1 intel éh csere a többi meg mind g86-631-a2 őt kapott.
Valószínűleg igazad van, mert miért ne szerelhetnék volna bármivel, de házon belül nem találkoztam mással.

(#11025) Tamás9x válasza gliga69 (#11024) üzenetére


Tamás9x
őstag

Lehet refurbished-et javítottam a végefelé mert T8100-as procival jöttek, 4 giga rammal. Fájt is a szívem mikor nekem csak egy Celeron volt benne :U

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#11026) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Srácok!
Bütykölt már valaki Mtech aTab7T típusú kínai csodát? Nálam lévő bootloop-os és ha bármilyen gomb kombinációt megpróbálok azzal nem indul a csak és kizárólag a power gombbal kapcsol be.

(#11027) Hunter2 válasza Gigabyga (#11026) üzenetére


Hunter2
addikt

ha rádugod a gépre felismeri?
adb mód?

(#11028) Tamás9x válasza Gigabyga (#11026) üzenetére


Tamás9x
őstag

ADB mód, ha úgy sem megy akkor eeprom íróval meg lehet oldania dolgot csak legyen hozzá helyes flash tartalom.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#11029) Gigabyga válasza Hunter2 (#11027) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Már megoldódott!
driver nem akart felmenni.

(#11030) gliga69


gliga69
csendes tag

Valaki tudja hogy működik a HP-knál a center pin? Pontosan mit miért hogyan csinál?
Annyit látok rajzok alapján hogy ez valami OCP nevű dolog és egy analóg hálózathoz csatlakozik, amiek a végén az ec van.
Valaki?

(#11031) Hunter2 válasza gliga69 (#11030) üzenetére


Hunter2
addikt

nekem annyi a tapasztalatom vele hogy HP-nál semmi jelentősége. én bent a melóhelyen egy 7A-es fujitsu töltőn lévő univerzális töltőből származó fejjel töltöm őket és simán mennek. Csak dellnél van szívás mert az azonosítja a töltőt és ha nincs bekötve vagy nem elég nagy teljesítményű akkor nem tölt.

(#11032) ielektros válasza Hunter2 (#11031) üzenetére


ielektros
senior tag

Van olyan HP ami nem is indul ha a center pin nincs benne felhuzva (asszem) tapra egy ellenallassal.

(#11033) Sensei válasza ielektros (#11032) üzenetére


Sensei
tag

+1

Mod: GND és a centerpin között van az ellenállás, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#11034) hoax válasza Sensei (#11033) üzenetére


hoax
aktív tag

Az az érdekes, hogy kétféle univerzális átalakító van itthon és eddig minden HP ment mindegyikkel. Persze nem kizárt, hogy egyszer majd belefutok egy olyanba ami nem fog...
A lényeg, hogy az egyiken 75K-t mérek centerpin és GND között, a másikon meg semmi, tehát be sincs kötve!
Akkor hogy is van ez...? :U

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#11035) ielektros válasza hoax (#11034) üzenetére


ielektros
senior tag

"Akkor hogy is van ez...? :U"

Es a center pin meg a + kozott? :U

[ Szerkesztve ]

(#11036) gliga69 válasza ielektros (#11035) üzenetére


gliga69
csendes tag

Hp 10-10k föld és táp közé közepe center pinre. Ezt vágom. Ezzel mind1ik hp m1. Dell one wire bus, ott t3nyleg kommunikàció van. Ez is ok.
De találkoztam olyannal h. Centerpin nélkül lassu volt a hp. És ennek okát 3s az azonosítás metodusát logikájára szeretnek valamit tanulni.

(#11037) ielektros válasza gliga69 (#11036) üzenetére


ielektros
senior tag

En ertem nem is neked mondtam embör. A center pin nelkuli lassusagot azert mondtam en is a masik kommunikacios csatornan mert erre tippeltem. Mas otletem nincs. A Dell Onewire szerintem hasonlit az Apple megoldasara mert apple-nel a magsafe fejben van a OneWire okossag.

[ Szerkesztve ]

(#11038) hoax válasza ielektros (#11035) üzenetére


hoax
aktív tag

Ott semmi nincs, viszont a másikban is lakik valaki, merthogy a centerpinen 7,8V-ot mérek...
Holnap szétbarmolom az egyik ilyen fejet, mert már én is kíváncsi lettem! :)

Viszont ezt találtam egy fórumon:
- On your wire the third "ID" pin is probably Current Detect, the I being the electronic symbol for current. It does not transmit a signal to recognize the adapter as an original HP product or anything like that, it allows the notebook to detect when current lowers and the charging cycle is near completion. Some notebooks have this built in instead.

Don't panic!

(#11039) Sensei válasza hoax (#11034) üzenetére


Sensei
tag

Lehet, hogy keverem és Dell-nél van GND-re húzva, de az tuti, hogy volt nálam C2D-s ProBook, ami nem töltött (és akku nélkül el sem indult) centerpin szakadás miatt.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#11040) hoax válasza Sensei (#11039) üzenetére


hoax
aktív tag

"és akku nélkül el sem indult" Sajnos ebbe már én is belefutottam, de hál'isten centerpin probléma még nem volt.
Legalábbis HP-nál... Dell-el már jártam én is így!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#11041) gliga69 válasza ielektros (#11037) üzenetére


gliga69
csendes tag

Az apple-s kommunikáció csak a led szinét állítja, az egyik haver végletekig utánament a dolognak :)

(#11042) ielektros válasza gliga69 (#11041) üzenetére


ielektros
senior tag

a f@szt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11043) gliga69 válasza ielektros (#11042) üzenetére


gliga69
csendes tag

na, ezt skypeon most?

(#11044) ielektros válasza gliga69 (#11043) üzenetére


ielektros
senior tag

nagy harc volt :D

(#11045) gliga69 válasza ielektros (#11044) üzenetére


gliga69
csendes tag

ja szobára mentünk és most neked volt nagyobb

(#11046) gliga69


gliga69
csendes tag

Hümm
Rajzon a center pin-t Limit_signal ként emlegetik ami az "OCP" területhez megy. Lehetséges hogy ez az ocp Over Current Protection lenne? és a limit signalon meg áram arányos feszültséget kapna vissza a gép, ami hogyha határon kívül van visszavesz minden órajelet a bányászbéka segge alá, mint a dell centerpin nélkül?
Vélemények?
up.
tovább nézve a rajzot látom hogy műveleti erősítő után lesz belőle a fentebb emlegetett adapter_ID

[ Szerkesztve ]

(#11047) gliga69


gliga69
csendes tag

aztán komparál is ahoz a jelhez 2 lépcsőben. Ez alapján tudja meg valahogy a töltő teljesítményét is.

(#11048) alienpapa


alienpapa
senior tag

Kaptam gtx480-at. A gpu hatalmas, de nem is ez a baj, hanem, hogy van rajta egy nagy brutál kupak és a chip meg se mozdul a profil végén. :) Már adtam neki 5 fokkal többet meg nyújtottam a profilon még 1 percet de ugyanez.
Egy kis segítség elkelne.
Vegyem le a kupakot? :F

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#11049) f27 válasza alienpapa (#11048) üzenetére


f27
aktív tag

Allulrol tobb meleget adj neki.
Felulrol meg meny el 240fokig
Mikor felul elment 240 ig alul 20s ig adhatsz neki 260-280 fokot is,de akkor szedd le gyorsan mert a nyakok nemcsipik ezt a meleget :DDD

(#11050) alienpapa válasza f27 (#11049) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszi! :)

Egyébként a kupak súlya hogy nem nyomja szét a golyókat?

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.