Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) Hunter2 válasza yohnsee (#18000) üzenetére


Hunter2
addikt

felhívtam őket, azt mondták hogy a vegyi termékeket egy részét adminisztrációs problémák miatt kivették a kínálatból de néhány hét és vissza kerülnek.

(#18002) yohnsee válasza Hunter2 (#18001) üzenetére


yohnsee
tag

Aha. Épp kalandozok a HEStore-ban, és látom, hogy ott van Amtech raktáron. Ha sürgős, szerintem nézz szét ott is.

AVR

(#18003) Reggie0 válasza Hunter2 (#17999) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt nehez az orszagod ismerete nelkul.

(#18004) Hunter2 válasza Reggie0 (#18003) üzenetére


Hunter2
addikt

Magyarországról van szó, meglepő módon. :U

(#18005) Reggie0 válasza Hunter2 (#18004) üzenetére


Reggie0
félisten

Farnell-FDH. Vagy arrow. Ha tudsz cegre venni, akkor rs-components.

(#18006) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki nekem működő biost küldeni egy Toshiba portege z30-a-13p-hez? Alaplapja: FAUXSY3 A3667A - 8MB file kellene.

Direkt ezért vettem accountot a bios downloads-ra de ami ott van azzal egyikel sem indul. :W :W :W

www.reballing.hu/forum

(#18007) KillHates válasza Router (#18006) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy alaplap számot tudnál küldeni?

szerk:
A FAUXSY3-hoz én sem találtam :(

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18008) Hunter2 válasza Router (#18006) üzenetére


Hunter2
addikt

esetleg itt? [link]
Vagy a toshiba oldaláról leszedettből ki kell szedni a beírható tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#18009) Router válasza Hunter2 (#18008) üzenetére


Router
őstag

Ott már néztem de azóta rájöttem mi a gond. Jelszavas a gép amit a kbc-ben tárol, amíg nincs kinyitva, hiába teszel rá másik biost, nem indul. :(((

www.reballing.hu/forum

(#18010) Hunter2 válasza Router (#18009) üzenetére


Hunter2
addikt

szóval kell KBC tartalom is. :DDD

(#18011) Router válasza Hunter2 (#18010) üzenetére


Router
őstag

MEC 1632 van rajta azt meg nem tudom írni úgyhogy bukta.

www.reballing.hu/forum

(#18012) imisz


imisz
tag

Üdv Mesterek. A gyereknek vett lenovo Y700 (15.4 col 960GTX, I7 procc) standard kikapcsolás után úgy döntött hogy nem kapcsol be. Vagyis bekapcsoláskor billentyűzet 1-2 másodpercig világít, ventik felpörögnek, wincsi beindul de se kép se hang. (hdmi-n sem). Esélyes hogy BGA hiba lesz. Keressek esetleg egy szervizt vagy esteleg egy itt lévő profi guru bevállalja a szervizelését a gépnek? :R :R :R

Soooo cooool....

(#18013) KillHates válasza imisz (#18012) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem az EC problémás lesz.
Töltő kihúz
Nyom bekapcsoló fél percig
Töltő vissza
Lehet, hogy elsóre nem fog indulni, de 5-6-ra el szokott

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18014) imisz válasza KillHates (#18013) üzenetére


imisz
tag

Már túl vagyok az akksi lecsatlakoztatásán, bios elem lehúzásán. Ram, hdd kivételén. Ugyanazt csinálja. Semmi változás. Vagy 20-szor próbáltam bekapcsolni az említett módon minden variációban de mindig ugyanaz az eredmény. :W

Soooo cooool....

(#18015) KillHates válasza imisz (#18014) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor programozd újra a BIOS-t

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18016) imisz válasza KillHates (#18015) üzenetére


imisz
tag

Hmmm. És azt hogy kell? A post képernyő sem jön be, meg úgy általánosságban semmi a képernyőn, még csak fel sem villan. Annyira nem vagyok profi, inkább annyira amatőr vagyok hogy nem nagyon nyúlok bele a hardverbe mert szerintem több kárt csinálnék mint hasznot. :R

Soooo cooool....

(#18017) KillHates válasza imisz (#18016) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor szervizbe kell vinned, mert ehhez teljesen szét kell szedni a gépet és programozóval újra írni a BIOS-t

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18018) imisz


imisz
tag

Azért kérdeztem az első hozzászólásimban hogy lenne e itt profi szaki aki bevállalná a szervizelését a laptopnak :R

Soooo cooool....

(#18019) Kemotox75


Kemotox75
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek nemlenne véletlenül egy VEGAS/TURIS 15341-1 91N85 laphoz rajza? Esetleg az is elág ha a PQ4410 alkatrészt be tudná azonaositani....
Előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#18020) NBB


NBB
csendes tag

Sziasztok,

Laptop proci cserehez keresek szakembert Budapesten/kornyeken. Tudnatok valakit ajanlani?

Elore is koszonom

(#18021) Router


Router
őstag

n12p-gs-a1 n12p-gt-a1 felcserélhető? GT550M-GT540M

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#18022) sirdenis válasza Router (#18021) üzenetére


sirdenis
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valakit, aki vga javítással foglalkozik? Lenne pár vga-m amit ha lehet, jó lenne menteni. Szeged környéke lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#18023) Hunter2


Hunter2
addikt

Tudna valaki adni egy működő BIOS dumpot ehhez a Lenovo X200 laphoz?

07226-4
Mocha-1
48.47Q01.041

Sehol nem találtam hozzá, bios-downloadson sem.
Talán vinafixen van de oda meg nincs előfizetésem.

(#18024) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Találkoztatok már a Lenovo Ideapad 700-15isk laptopnál azzal a jelenséggel, hogy gép bekapcsol a ventilátor melegedésre ragál. HDMI-n nem ad képet, belső képernyő meg a bekapcsolás pillanatában teljesen feketére vált de se háttérfény se semmi.
Előzménye: 20V-os tápkörben zárlat volt. 2 kerámia kondi sült meg. Javítottam, működött is többször bekapcsoltam. Kiment az árajánlat, kérték a javítást. Raknám össze utolsó teszt bejön a lenovo logo elvette a képet és azóta csak az van amit írtam... :W :W

(#18025) yohnsee válasza Gigabyga (#18024) üzenetére


yohnsee
tag

Lehet, pont olyan szerencséd volt, hogy nálad jött elő ez a hiba, és teljesen független az előző javítástól. Ha a melegedésre reagál, akkor az SIO valószínűleg rendben. Én először a BIOS chipet nézném meg, utána kezdenék kutakodni a VGA és annak tápköre irányában.

AVR

(#18026) Gigabyga válasza yohnsee (#18025) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Köszi,
Bios & Ec tartalmat rátöltöm, ha vállal az ügyfél további költséget. Addig bekerült a sz0pórolleres polca..A vga tápkörös vizsgálatra kapcsolási rajz hiányában sok esélyt nem látok .
Dell Latitude PS ID zárlatos gép mellé.

(#18027) yohnsee válasza Gigabyga (#18026) üzenetére


yohnsee
tag

Ok. Tápköröket rajz hiányában sem nehéz megtalálni, a nagy(obb) tekercsek környékén lévő kondikat mérve valamelyiken ott lesz az 1.05V (vagy nem), de akkor már egyértelmű a dolog.
Visszafele haladva onnan könnyen meglesznek a kapcsoló FET-ek, és a DC-DC vezérlő IC is.
Valamelyik csak elárulja, hol a hiba.

AVR

(#18028) Reggie0


Reggie0
félisten

Lenovo T480/A485-hoz sata kabelt nem tudjatok hol lehet szerezni itthon? Cikkszamra, P/N-ekre keresve nincs talalat.

[ Szerkesztve ]

(#18029) KillHates válasza Reggie0 (#18028) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hogy az is sz@rna sünt az élete végéig aki ezt a szép szabványos vackot kitalálta!
Ma láttam egy döglött Yoga-ban egy ilyen hdd-t

Kérte, az ügyfél, hogy mentsem le neki róla a képeket. Hát, mondtam neki, hogy 2 hőnap, amíg megjön az ALI-ról az adapter hozzá! Természetesen ez is egy sz@rtégely Lenovo-ban volt!

Egy saját mém:

from Imgflip Meme Generator">

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18030) Reggie0 válasza KillHates (#18029) üzenetére


Reggie0
félisten

Jaja, ilyen kene. Arrol mar almodni se merek, hogy a sata-t es az nvme-t egyszerre tudjam hasznalni... En is csak ebayen talaltam, de mire onnan megjon az egy honap.

Sajnos mamar alig van jo laptop, foleg 12.5" koruli kijelzovel. Az milyen mar, hogy x260-ban egycsatornas a memoriavezerlo. No meg az i7-6600u talan 10%-al erosebb az i7-3520m-nel. Van koztuk vagy 3-4 ev. A fogyasztas javult csak az evek alatt. Az x260 talan akkuidoben jobb, illetve az fhd ips kijelzovel, mint egy hp 2570p, viszont vagy triplajaba kerul.

Ha nem kene az x86, mar reg sajat tervezesu laptoppal rohangalnek.

Apropo:
A485-hoz kapcsolasi rajzot tud valaki? Kivancsi vagyok, hogy ha a wwan-t letiltom a bioszban, akkor a tapjat is elveszi-e, illetve, hogy az a tapkor amire ra van kotve mekkora terhelest bir el.

[ Szerkesztve ]

(#18031) KillHates válasza Reggie0 (#18030) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tuti, hogy a tápját nem veszi el, csak a enable vonalat húzza le.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18032) Reggie0 válasza KillHates (#18031) üzenetére


Reggie0
félisten

Fene se tudja a 2570p a tapot is kapcsolta emlekeim szerint.

(#18033) Reggie0 válasza KillHates (#18031) üzenetére


Reggie0
félisten

Na megvan a megoldas, van #egy card_power_off vonal, ha hasznalja az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#18034) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Van nálam egy Dell E6540 laptop i7-tel, switchable graphicsszal, a típusra jellemző túlmelegedős leállással. Most pasztáztam újra jó vékonyan, nyertem is 5 fokot, de a probléma maradt. Kipróbáltam, hogy lecsökkentem a CPU max frekvenciát 85%-ra, nincs változás. Letiltottam az integrált GPU-t, ugyanaz, amit nem is teljesen értek. Tudja valaki, hogy mi az eredeti probléma és hogyan oldható meg?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#18035) IO.sys válasza IO.sys (#18034) üzenetére


IO.sys
őstag

Senki? :(

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#18036) Tamás9x válasza IO.sys (#18034) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha leválasztod a tápról a dedikált kártyát, esetleg megnagyobbítod a légcsatornákat?

Más: Külső gerjesztéses DC motorral kóperált már valaki? szükségünk lenne egy kisebb példányra, szimpla 247KW-os drive teszteléséhez.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#18037) IO.sys válasza Tamás9x (#18036) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem a dedikálttal van baj, hanem az integrálttal, illetve mindkettővel. Ha valamelyik GPU hajtva van, eléri a heat down hőmérsékletet.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#18038) Tamás9x válasza IO.sys (#18037) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha megszünteted a dedikált tápját, és hajtva nem döglik le... Nem emlékszem, hogy a fedélen a szellőző nyíláson itt van e plusz perforált lemez, mert azt alapból ahogy megjön le is tépem, szinte mindről.
Egy everest stressz teszt log-ban csak látod mi az ami hamarabb befűti a házat..

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#18039) IO.sys válasza Tamás9x (#18038) üzenetére


IO.sys
őstag

Alapjáraton az integráltat hajtja az aida, azért tiltottam le. Aztán azt hittem, ezzel meg is van oldva, de nem. Viszont annyi eszem nem volt, hogy megnézzem hátlap nélkül is. Van a hátlapon lyukacsos lemez, köszi az infót. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#18040) IO.sys válasza IO.sys (#18039) üzenetére


IO.sys
őstag

Most már biztos, hogy akkor következik be a heat down, amikor a dGPU (HD 8790M) tartósan (~10mp) 69°C fölött van.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#18041) IO.sys válasza IO.sys (#18040) üzenetére


IO.sys
őstag

Bakker, sikerült... Csak nem úgy. Végigpróbáltam mindent az XTU-tól kezdve, ThrottleStopon át, MSI Afterburner és TRIXX-ig, semmi. Mondom, megnézem, mit csinál akku nélkül. Hát power throttle volt a dolog mögött. Valami ördögi mérnöki csalafintaság okán a 69+°C és a power limit közt lineáris összefüggés van. Most el tudott menni a dGPU (és az egész rendszer) 83°C-ig, tovább nem erőltettem. Beállítok neki egy -50mV-os undervoltot, javaslok egy hűtőpadot és írom a számlát. WIN!
Azt ne firtassuk, hogy ettől a dilatációtól el fog engedni a dGPU, úgyhogy becsületes szervizesként a vastól való megválást is javasolni fogom.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#18042) Reggie0 válasza IO.sys (#18041) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt ne firtassuk, hogy ettől a dilatációtól el fog engedni a dGPU, úgyhogy becsületes szervizesként a vastól való megválást is javasolni fogom.

Ezt hogy erted, javaslod, hogy adjak le a szemettelepre es vegyenek masikat/ujat helyette?

[ Szerkesztve ]

(#18043) IO.sys válasza Reggie0 (#18042) üzenetére


IO.sys
őstag

Igen.
Látszik, már késő van. A gamer laptop felhasználást kell befejezni rajta, tehát adják el/oda annak, aki nem fog játszani rajta.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#18044) IO.sys


IO.sys
őstag

Tudtok Afterburner alternatívát mondani? Sikerült felismerni a dGPU-t, de semmilyen beállítás nem érvényesül.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#18045) Reggie0 válasza IO.sys (#18044) üzenetére


Reggie0
félisten

Milyen gpuhoz?

(#18046) IO.sys válasza Reggie0 (#18045) üzenetére


IO.sys
őstag

HD 8790M :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#18047) Hunter2


Hunter2
addikt

Olyannal találkoztatok már hogy HP 250 G6 5 hosszú és 3 rövidet villog?
Bios, EC újraírva de semmi hatás.

(#18048) IO.sys válasza IO.sys (#18046) üzenetére


IO.sys
őstag

Közben megoldódott nálam, semmi se volt igaz abból, amit leírtam, illetve csak tünetei voltak más dolgoknak. Semmivel se tudtam hatással lenni a dGPU-ra, végül átkapcsoltam a powerplayt folyamatos akkus üzemre és így felére esett a videoteljesítmény, de megáll 70 fokon. Játékokban szerencsére nincs érezhető hatása, úgyhogy ez a tanulság amd mobil gpu-k esetére, legalábbis egyedi implementációk esetén.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#18049) Router


Router
őstag

Lenovo G50-45 - NM-A281 lappal. Pillantra indul és egy kis pattanó hangot ad a lap (nem a hangszóró) aztán leáll. Ilyet láttatok már? Valakinek sikerült ezt megoldania? Ez már nem az első ilyen gép nálam ugyanezzel a hibával és nem tudok rájönni. :W

www.reballing.hu/forum

(#18050) TBC


TBC
tag

Sziasztok,
Lenovo Flex 2-15 gép biosa le van jelszavazva. (még az is lehet hogy én voltam pár évvel ezelőtt, de már nem emlékszem rá). Ellenben el kellene adnom, de így a vevőnek nem kell (Win 10 megy rajta, de gondolom finomhangolni is szeretné). Egy a lényeg: ki kellene kapcsolnom a jelszót. Van erre lehetőség, vagy felejtsem el? Unokatesómé a gép és halványan rémlik, hogy a secure boot kikapcsolásához kellett megadni jelszót(hogy USB-ről tudjak boot-olni), de ez már több éve volt és már mindent végig próbáltam ami szóba jöhetne :( Elemkivétel már próbálva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.