Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) KillHates válasza Tamás9x (#17300) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Intel-em van :W

JS28F256J3C
te28f128

:(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17302) Jokerx84


Jokerx84
csendes tag

Hali!

Ilyen hibával találkozott már valaki?
Mellé még tetű lassú!

[ Szerkesztve ]

(#17303) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Lenovo G50-30-hoz nincs valakinek működő EC dumpja?

www.reballing.hu/forum

(#17304) KillHates válasza Router (#17303) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy alaplap számot kérnék

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17305) Router válasza KillHates (#17304) üzenetére


Router
őstag

ACLU9/ACLU0 NM-A311

www.reballing.hu/forum

(#17306) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Ipari szervizes kolléga van a topikban? Service manualokat szeretnénk sokat :) siemens, indramat stb stb.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17307) Hunter2


Hunter2
addikt

Van itt nálam két Asus X55X-es sorozatú laptop , mindegyik random újaindul "critical process died" hiba üzenettel, terheléstől teljesen függetlenül. Van ezeknek valami ismert típushibájuk?

(#17308) KillHates válasza Router (#17305) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak komplett BIOS Dump van. Külön EC nincsen:

MTM 80G000MDRK
PN 45104312012
BARCODE
ACLU0 10H2
1G_2014-08-28
25LQ64CVIG(UC2)
BIOS A7CN40WW
EC A7EC40WW

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17309) Router válasza KillHates (#17308) üzenetére


Router
őstag

Köszönöm, közben találtam ec tartalmat.

www.reballing.hu/forum

(#17310) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Ti úgy is benne vagytok szinte mindenbe :D szimetrikus jelgenerátort, esetleg olcsó hangkártyát mit érdemes venni? aszimmetrikussal sokszor búgósra jön ki a dolog, és ez nagyon zavaró, mivel még csak az elején járok a dolognak. xlr-nél 1-3 föld egy ideig jó megoldás, de szeretnék fejleszteni picit. :R

KillHates: Bocsánat kimentél a fejemből, :((( kukázták a vezérlőt. kerül másik a helyére.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17311) KillHates válasza Tamás9x (#17310) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem ez van:

Viszonylag occó és sokat tud.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17312) yohnsee válasza Tamás9x (#17245) üzenetére


yohnsee
tag

Nem bírtam magammal, én is rendeltem egyet.
Ezt ni!

AVR

(#17313) Tamás9x válasza KillHates (#17311) üzenetére


Tamás9x
őstag

Néézem, ezzel lehet szimetrikus kimenettel hajtani egy erősítőt? Nagyon gyerek cipő még ahol járok ezért kérdezek ilyeneket. :B

yohnsee: Én még várom lassú a posta, illetve a vámon is jellemző, hogy már 3-4 hetet pihen. szerintem cím alapján már szoltírozzák a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17314) yohnsee válasza Tamás9x (#17313) üzenetére


yohnsee
tag

Én eBay-re fellépve úgy kerestem, hogy unión belüli legyen az eladó. Ilyen összegnél nem szeretem reckírozni, hogy lesz-e +áfa meg vámkezelés vagy nem. Biztosan drágább így, de valahogy egyszerűbbnek érzem a menetét.
Plusz pont, hogy állítólag DHL-el küldik, rájuk merem bízni ezt a fajta csomagot.
Ha mást is érdekel, majd én is készítek egy rövid beszámolót.

AVR

(#17315) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok!

Valaki nem mondt MSI MS-16GH notit ?

(#17316) Hunter2


Hunter2
addikt

Ha van valakinek elég pontja az elvikom-on az letöltené nekem ezt a biost? [link]

A probléma egy Dell XPS L702X egyszer csak bios passos lett, a dell support által küldött kódok pedig nem működnek, első körben biost akarok cserélni (nem nagyon hiszek benne hogy segíteni fog de hátha) csak persze a bios-downloads-on nincs fent pont ehhez a laphoz (dagm7mb1ad0-rev-d) dump.
Ha van ötlet a probléma megoldására azt is szívesen fogadom. :R

(#17317) KillHates válasza Hunter2 (#17316) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kérlek küldj egy email címer :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17318) Hunter2 válasza KillHates (#17317) üzenetére


Hunter2
addikt

bele írtam ezt a support tanácsára és működik is. [link]

Pedig az alaplap típusszáma nem egyezik. Érdekes. :U

(#17319) Aethel


Aethel
aktív tag

Ne haragudjatok ha OFF-nak tűnik elsőre, de a végén talán nem is az lesz. :D
Van egy Lenovo lapos ami elég furán viselkedik. Bekapcsol, áramot ad a kijelzőre, majd pár másodperc elteltével újraindul. Semmit nem jelenít meg, csak látszódik hogy fényt kap a kijelző. Ezt eljátsza van hogy 5 percig, van hogy 10 percig majd az egyszer csak elindul a boot és mintha mi sem történt volna, órákon át stabilan működik. A következő indulásnál újra eljátssza.. Van hogy elsőre vagy második blikkre is elindul szépen, de ez a ritkább. Már minden hozzáférhető hibaforrást kiszűrtem, egyedül az alaplap maradt. Elképzelhető hogy valamelyik kondenzátor vagy IC szívat ennyire? Azért nem gondolnék BGA-ra mert ha elindul akkor atomstabil. De hátha ti láttatok már ilyesmit vagy van egy jó tippetek. Már 3. napja szórakozom vele, szereztem donorgépet is, így tudtam minden mást kizárni. (töltő, akksi, egyéb alkatrészek).
Lenovo G50, viszonylag "fiatal" gép.
Mint kezdőnek a témában mit javasoltok, mit nézzek meg rajta azon kívül hogy lépjem meg a "kezdő" szintet :D :R
Kár lenne kidobni a gépet emiatt

[ Szerkesztve ]

(#17320) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Analóg Digitál multiméter kombója van valakinek? Nagyon szemezgetek velük.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17321) KillHates válasza Tamás9x (#17320) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vegyél inkább bargraph-osat!
A hibridekben a digitális rész eléggé buta szokott lenni. Ott csak az a plusz, hogy "hintázik" a mutató, inkább analóg jelforrások mérésére (pl. HiFi) szerencsésebb. Akkor vegyél egy teljesen analógot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17322) infeeeee


infeeeee
csendes tag

Sziaztok
Van egy Strix RX 580 TOP 8G videókártyám, amin úgy néz ki összeolvadtak a memória feszültségszabályozó lábai.
Itt egy kép, hogyan néz ki:

Ha berakom gépbe akkor ventik pörögnek, RGB világít, de képet nem ad, nincs BIOS post.
Ha másik VGA mellé rakom be, akkor se bios se windows nem látja.

A kérdés az, hogy vállalja-e valaki innen ennek a javítását, illetve szerintetek ezt lehet-e, megéri-e egyáltalán javítani?
Más sérülést nem látok a kártyán.

(#17323) mobileman válasza infeeeee (#17322) üzenetére


mobileman
aktív tag

Összeolvadtak? Honnét lett a cin többlet, ráhullott vagy mi? :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#17324) Tamás9x válasza infeeeee (#17322) üzenetére


Tamás9x
őstag

Azzal semmi baj nincs. Gyárilag olyan.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17325) Reggie0 válasza infeeeee (#17322) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem fesszabalyozo, hanem a MOSFET-ek, es azert van osszeolvadva, mert azok a FET ugyanazon kivezetesei, csak a nagy aram es ho miatt tobb labon jon ki.

Erdekes modon mindig ugyan az a 3 lab van osszeolvadva, azok a source labak, a drain van a hutofeluleten, es az az egy amelyik mindegyiken kimaradt az osszeolvadasbol, a gate.

[ Szerkesztve ]

(#17326) KillHates válasza infeeeee (#17322) üzenetére


KillHates
nagyúr

BGA-s lett a hulladék AMD. Reflow neki és ha nem hozza rendbe, akkor engedd el a kezét!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17327) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Táp zárlatos msp430-at lehet valahogy menteni? Sajna nincs külső eeprom... és a forrrás sincs...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17328) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Hozzám került egy Lenovo Yoga S1 notebook/tablet, a legerősebb kiépítésben (i7 proci, 8GB RAM, FullHD IPS érintős kijelző, világítós bill, stb.)

A gond vele, hogy nem indul. Töltő csatlakozására 3-at villan a ThinkPad felirat "i" ledje, ami normális dolog lenne egyszer, de ezt ismétli folyamatosan, tehát valami miatt lelövi magát a rendszer és benne ragad ebben a loopban.

A lapot kiszerelve hallható egy ismétlődő kis kattanás magából a lapból amikor a folyamat újrakezdődik, de füllel nagyon nehéz behatárolni, hogy pontosan melyik alkatrész is bocsájtja ki. Tehát 3 villogás, "katt", 3 villogás, "katt" és így tovább. Beázásnak nincs nyoma, szemrevételezéssel a lapon sem pukkant el semmi. Amit még ki tudtam mérni, hogy a 19V jelen van, de a kattanáskor lezuhan, majd újra felépül szépen és megint lezuhan, tehát váltakozik a feszültség. Power gomb hosszan nyomására annyi a reakció, hogy a billentyűzet világítás felvillan egy pillanatra (minta indulna), de le is áll rögtön. A CPU fan nem pörög egyáltalán, semmilyen helyzetben.

Akku lehúzás, CMOS elem eltávolítás és BIOS reset természetesen megvolt, a töltő hibátlan (ki van mérve, de próbáltam labortáppal is, ugyanez a helyzet).

Másik i7-es lap bele horror áron van még ebayről és aliexpressről is, tehát jó lenne valahogy életre kelteni, ha van erre esély. Gyanúm szerint egy komponens lehet a probléma a lapon, de nem tudom hogyan essek neki a diagnosztizálásnak. Labortápom, oszcilloszkópos multiméterem, FullHD mikroszkópom, forrasztó állomásom és hőlégfúvóm is van. A 3V ág szerintem rendben van, az 5V-ot is megtaláltam úgy emlékszem, a 19V-os ág gyanús nekem, vagy esetleg a startup chip (ENE) lehet hibás? Vagy pont hogy az rendben van és azért indítja újra a folyamatot, mert másutt van a gond?

Nem vagyok szakmabeli, csak lelkes, van olyan dolog, amit meg tudnék nézni a fenti eszközökkel? Rengeteg egyéb hibás lapom is van, ha alkarészt kellene csereberélni.

Köszönöm a segítséget előre is!

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17329) KillHates válasza The DJ (#17328) üzenetére


KillHates
nagyúr

BIOS. Kellene egy LA szám a deszkáról :K :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17330) The DJ válasza KillHates (#17329) üzenetére


The DJ
addikt

LA-A341P

A BIOS chip lenne a ludas? 3V megvan a VCC pinen, ennyit tudtam megnézni a BIOS chipnél.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17331) KillHates válasza The DJ (#17330) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sanszos... Van hozzá minden.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17332) The DJ válasza KillHates (#17331) üzenetére


The DJ
addikt

Megy egy privát.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17333) yohnsee válasza The DJ (#17332) üzenetére


yohnsee
tag

Helló,
A többieknek nagyobb tapasztalata van e téren, de a leírásodból én nem bios-ra tippelnék. Először is, hogyan lehet rendben a 3.3V, amikor a 19V meg-meg zuhan? Nekem valamelyik táp ág zárlata jön be elsőként tippre. Keress az adapter bemenet után 2 mosfetet. Sop8 tokozás, egymás után sorba vannak kötve. Multiméterrel mérj rá, meddig jut el a 19V, továbbá nincs-e valamelyik ponton zárlat Gnd-hez.

AVR

(#17334) KillHates válasza yohnsee (#17333) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amikor a BIOS újra indítja az EC-t, akkor a 19V a primer tápkörön terhelődik és "billeghet" ha valami rossz helyre küldi az EC. Ekkor reset state fut el és indul a folyamat elölről. De ahogy mondod lehet fizikai zárlat is valamelyik periférián és akkor meg power-loop-ban van.
De hogy mekkora kiszabott nagy sötétben tapogatódzás a történet; ma szereltem egy DELL-t a hiba bekapcsolod, nem indul csak a power led világít és megreszeli az optikai meghatót ÉS NEM LEHET KIKAPCSOLNI! Hiába nyomom ki a szemét akkor sem, csak akku ki, táp leó... Mondtam volna ez tuti KBC, vagy EC !! De nem azokkal minden rendben volt, a qrva AMD GPU volt rottyon! Újra raktam és ment rendesen minden! :W Néztem direkt mikor levettem, de még golyszli sem volt összeugorva sehol! Egyszerűen valami protokoll megakadt amikor próbálta a GPU-t indítani az EC oszt beakadt itt neki a tű a lemezen! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17335) yohnsee válasza KillHates (#17334) üzenetére


yohnsee
tag

Ez a "szép" ebben az egészben, mindig tud újat mutatni a technika!
Viccet félretéve, én amatőr vagyok, de lelkes, én még így közelítem meg a dolgokat.
Kíváncsi vagyok, a poszt(t)oló visszaír-e, mire jutott.

AVR

(#17336) The DJ válasza yohnsee (#17335) üzenetére


The DJ
addikt

Arra jutottam így elsőre, hogy mielőtt belekontárkodnék elküldöm egy szakmabelinek analízisre és esetlegesen javításra. Szeretném feléleszteni a gépet és ez már pont akkora érték, amivel nem szívesen kísérletezek :) Pár régi lapot feltámasztottam már, cseréltem mosfeteket és egyéb komponenseket is sikeresen, de ehhez egyelőre nem merek komolyabban hozzányúlni. Mindenesetre nekem is megfordult a fejemben, hogy valamelyik ágon zárlat lehet és nagyon kíváncsi leszek mi lesz a megfejtés.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17337) KillHates


KillHates
nagyúr

Képzeljétek hogy jártam! A ráckevei piacon egy hiperpigmentált svéd turistától vásároltam egy 20000 milliamperes "SMART-INTELLIGENT-BUSINESS" !!!!! :Y power bankot! Persze fillérekért, mert igazából gyanítottam, hogy aki elhiszi ami rá van írva, az minden csak nem smart-intelligent és nem lesz jó business sem, ha kitokol érte több ezer Forintot.
A súlyával nem volt igazából gond, érzésre meg volt benne a kb 6 18650-es akku. A kijelzője szép fehér, a kis lámpa működik rajta, tehát legrosszabb esetben jó lesz a kocsiba kotorni az ülés alatt! Rászúrtam nagy bátran a hüvelyem, kiírta a töltő, hogy most ő 2 Amper majd még 2000 milliampert is meghazudtoló sebességgel merülni kezdett! Olyan negyed óra alatt le is merült! Szét kellett szednem, hiába a csomagoláson ígért "longevity warranty" gyaníthatóan az eladó már úton volt Svédországba, oda meg elég deficites lett volna utána mennem.
Amikor szétpattintottam, csalódottan láttam, hogy 5 cella van benne, semmi beragasztott fém lemez, vagy egyéb nehezék.

(itt már az egyik cellát kivettem és megnyúztam)
De amikor jobban szemügyre vettem, akkor láttam, hogy a kábel csak a felső kettő cellába van bekötve, az alsó három csak úgy ott figyel!

Semmi gond, kiveszem és rápatkolom azokra is! Amikor kivettem, akkor éreztem, hogy ezek az alsó akkuk egy picit mások mint a felsők. Nincsen számok nyomtatva rájuk... Bedobtam az egyiket az akkutöltőbe, az szóba sem állt vele hiába nyomkodtam a "bikázó" funkciót rajta.
Na ekkor óvatosan elkezdtem szétszedni a cellát, mert a 18650 azért elég gonosz tud lenni csak úgy belevágnak: felrobbanhat mint egy vadászpuska sörétje, és akkor inkább lesz tangabugyi belőle; azaz ha nem figyelsz megy az ujjad a pits@ba! Hát nem ért sokként mikor megláttam, hogy homok pereg ki a cellából!

Így aztán a polcon kallódó HP notebook akku menybemenete gyorsan megtörtént, átugrottak a cellát ebbe a powerbankba ami szépen elkezdte tölteni őket!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17338) Tamás9x válasza KillHates (#17337) üzenetére


Tamás9x
őstag

Jópofa ez a homokos cella :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17339) KillHates válasza Tamás9x (#17338) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha a töltést nem is, de a meleget jól tartja! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17340) Tamás9x válasza KillHates (#17339) üzenetére


Tamás9x
őstag

9-12V-os üzemmódot tudja? [link] Remélem ebben nem gangeszparti homok lesz mire megérkezik. :(

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17341) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Találkozott már valaki "X230 19 Slice Battery" pakkal? vagy esetleg valakinek van egy rossz otthon? X220-as pakkokat látok neten de nem vagyok benne biztos, hogy menne a 230-al.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17342) kriszpontaz válasza Tamás9x (#17340) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Xiaomi Mi Power Bank 2C 20000 mAh
Ár: 6 990Ft + 990 szállítás, gangesz homok nélkül
Ezzel kicsit jobban jársz mint a romos akkupakkal :D

(#17343) KillHates válasza kriszpontaz (#17342) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez oké, de ebben nincsen semmi gányolás-kihívás! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17344) pelikan0319


pelikan0319
csendes tag

Sziasztok !

Melyik jobb választás IR6500 vagy PUHUI T-890 ?

(#17345) Tamás9x válasza pelikan0319 (#17344) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én PUHUI T-890-t vennék. a profilok miatt.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17346) zorroka74


zorroka74
újonc

Sziasztok.
Valaki valamilyen megoldást tud az újabb Lenovo-k bga ic alatti fekete ragasztó trutyi eltávolításra?
Már az ic levételnél is jártam úgy hogy gondot okozott.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#17347) KillHates válasza zorroka74 (#17346) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én még nem találtam semmit ami a fekete ragasztót oldotta volna DE a PCB lakkját nem.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17348) pelikan0319 válasza zorroka74 (#17346) üzenetére


pelikan0319
csendes tag

Mi a különbség az IR6500 és a PUHUI T-890 profiljai között ?

(#17349) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok!

Megpróbáltam egy Dell gépen BIOS-t frissíteni END + táp be módszerrel, mivel akku nincs hozzá, anélkül pedig nem engedi. A fájlt, amit flashelni akartam, a frissítő programjából csomagoltam ki. Mikor már 15 perc után se csinált semmit, csak ment a ventilátor maxon, le akartam állítani, de a bekapcsoló gomb hosszú nyomására semmi se történt, így kihúztam a töltőt. Azóta teljesen halott, egy billentyűkombinációra se reagál, és bekapcsolni se lehet, gondolom a ME FW vagy az EC szállt el.

Régebben javítottam SPIPGM-es módszerrel laptopot, elvileg ezt is lehet, a program támogatja a chipeket, de más a helyzet. Az alaplapon 2 flash chip van, az egyik 2048KB, a másik 4096, a frissítő programból kivett fájl pedig 7632KB. Vannak régebbi BIOS verziók is a Dell oldaláról, de egyik se akkora, ami passzolna a 2 chip méretéhez.

A kérdésem: Hogyan lehetne kideríteni, hogy a fájl melyik részét melyik chipre kell flashelni? Jelenleg nem tudom megcsinálni, de addig is előkészíteném ami kell hozzá. Köszi a segítséget. :R

(#17350) KillHates válasza #38742016 (#17349) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dump-ot kell letöltened és azt az adott chip-ekbe flashelni eprom íróval.
Fontos, hogy párban csináld, különben rohadt lassan fog csak indulni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.