Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#142301) snecy20 válasza MiklosSaS (#142300) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, emlékszem hogy voltak benned kételyek, de ha nálad maradt végül, akkor rossz tényleg nem lehet. Nekem kicsit fájni fog a szívem érte, legalábbis a G-Sync és 165Hz-es frissítése miatt biztos, de megy majd eladásra az Acer Predator. Jött helyette / mellé egy 65'' Sony Bravia TV, és egyszerűen annyira bevált PC monitorként (+ játékra is, 1080p/1440p@120Hz, és 4K@60Hz), hogy így egyszerűen okafogyottá vált egyszerre tartani két ilyen drága megjelenítőt.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#142302) hackeeeee válasza snecy20 (#142301) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, épp most nézem, hogy az 55" TV-t amin megy a gép otthon, 1080/1440p, akkor 120hz, és szépen dologzik gond nélkül. Persze nem várok csodát a vga-tól. :)

Mindezt úgy mondom, hogy volt 1440p, 165Hz Gsync is.

Véleményem szubjektív...

(#142303) snecy20 válasza hackeeeee (#142302) üzenetére


snecy20
veterán

Már maga a méret is egy hatalmas pluszt ad hozzá a dologhoz, pedig azért a 32'' sem volt kicsi. :) Forza 4, RDR2, Witcher 3, ezek pl. zseniálisan jól néznek ki 65''-en, 4K-ban.

Pár éve már próbálkoztam én egy 43''-es TV-vel ilyen célra, de katasztrofális volt, szörnyű input laggal, baromi szar megjelenítéssel (RGBW) de ezek a mai TV-k már abszolút alkalmasak a PC-s felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#142304) norbert1998 válasza MiklosSaS (#142298) üzenetére


norbert1998
veterán

Amíg nem a szubládán van, ne panaszkodj ;]

(#142305) DiszNóÓl válasza snecy20 (#142303) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Milyen messzirol hasznalod?

HATER

(#142306) snecy20 válasza DiszNóÓl (#142305) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem ilyen ~2.5m lehet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#142307) MiklosSaS válasza norbert1998 (#142304) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az egy szar. Alig várom hogy romoljon el és nézek egy jó kis 2.0 monitort.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142308) MiklosSaS válasza snecy20 (#142303) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A mai napig a legjobb monitorom az egy 24"-os FHD, 144 Hz-es 3D támogató BenQ volt. TN létére a színei vetekedtek az IPS-el.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142309) HSM válasza MiklosSaS (#142308) üzenetére


HSM
félisten

Ilyenem nekem is volt, jó kis Samsung paneles 20" TN, kb. 10 éve. A jobb TN-eknél sosem a színlefedettséggel volt a baj, azok réges rég hozzák a korrekt sRGB-t, a baj ott van, hogy ha a közepét nézed a monitornak, a szélén már nem pont azt a színt látod, mint kéne... Azt az amúgy rendkívül gyakori esetet már fel sem hozom inkább, amikor nem pont középről nézed.... :C

(#142310) norbert1998 válasza MiklosSaS (#142307) üzenetére


norbert1998
veterán

Rajtad fog ragadni ;]

Illetve majd a kicsi Chris fog rajta harddtyle-t nyomatni a szobájában, mikor megtudja mi az :D

(#142311) Malibutomi válasza MiklosSaS (#142308) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Most black Friday alatt volt £199-ert Acer 32" 144Hz curved, MVA paneles. Csak azert nem vettem mert elotte epitettem at a full gepet meg volt mas kiadas is. Majd jovore.

(#142312) MiklosSaS válasza Malibutomi (#142311) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én próbáltam 32"-os 1440p kijelzõt...27" 1440p után borzalmas volt a számomra. Vissza is küldtem...
Visszont van akit még a FHD 32" sem zavar...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142313) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#142312) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

32”=4k

© asszongya'hogy

(#142314) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#142313) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:K :K :K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142315) snecy20


snecy20
veterán

Na majd amikor lesz már 8K is 27"-re... Mert hogy lesz egyszer, az biztos. Tervezők, designerek álma lesz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#142316) hackeeeee válasza snecy20 (#142303) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jajaja. :) Bár nekem karcsú a vas a 4K-ra, nem is arra készült, de már a 1080p is nagyon látványos játékban, 55"-on. De kipróbáltam a 4K-t, is, igaz, volt 10 FPS. :DDD De a látvány, az adta.. :)

Más, megérett a világ a pusztulásra.. RGB-s SSD..

@Sas: 32"-ban már 4K ajánlott monitorban.. De érdekes, mert 55" TV-n közel sem annyira zavaró a 1080P, mint a monitor esetén ugyan ez..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#142317) snecy20 válasza hackeeeee (#142316) üzenetére


snecy20
veterán

A pixelhelyes megjelenítés miatt. 1440p érdekes módon sokkal mosottabb, életlenebb, mint az 1080p a TV-n. Gyakorlatilag egy 1080p-s és 4K-s Bluray film között TV-n alig van különbség, annyira jó az 1080p tartalom megjelenítése.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#142318) hackeeeee válasza snecy20 (#142317) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jajaja, ahogy mondod. Én is meglepődtem ezen, de teljesen élhető TV-n.

BF5-öztem a TV-n 1080p-ben, közelről persze azért látszik, hogy nem natívban megy, de nem közelről nézem. :)

Véleményem szubjektív...

(#142319) snecy20 válasza hackeeeee (#142318) üzenetére


snecy20
veterán

Következő életemben meg majd egy OLED. 4K, 120Hz., Freesync / G-Sync, amit akarunk. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#142320) HSM válasza hackeeeee (#142318) üzenetére


HSM
félisten

Ez a trükkje. A távolság. Ezért sincs semmi értelme eszetlenül az égbe tolni bizonyos kijelzők felbontását. :)

(#142321) hackeeeee válasza snecy20 (#142319) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha minden jól megy, lesz szerencsém egy 55" C9-hez, ami ugye Gsync-es. Persze csak egy 1660Ti fogja hajtani, de viszonyításnak már jó lesz. :)

Véleményem szubjektív...

(#142322) Malibutomi válasza MiklosSaS (#142312) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen? Az mar szar? Nem eleg a pixelsuruseg?

(#142323) MiklosSaS válasza Malibutomi (#142322) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem.szerettem, számomra ha 1440p az max 27". De van akit nem zavar.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142324) HSM válasza Malibutomi (#142322) üzenetére


HSM
félisten

Alig 92ppi? Az szvsz kb. a minimum egy monitornak. Pont, mint a FHD 24".
A 1440p 27" viszont kb. a sweet spot winhez, szűk 110ppi, 100%-on is még kényelmes reális távolságból, és a képe is szép, kellően éles. :K 32"-hoz már én is inkább 4k-ra mennék monitornál, szűk 140ppi is még élhető 100%-on.

(#142325) snecy20 válasza Malibutomi (#142322) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem ez is nagyban függ attól, hogy pl. van-e élesítés (sharpness) funkció az adott monitorban. De amúgy valóban, 32''-re az 1440p eléggé a határeset, monitorban.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#142326) Habugi válasza snecy20 (#142317) üzenetére


Habugi
addikt

Kizárólag 90%-ban a távolságon pilláztok, az ugye megvan? :D

65" 4K esetében még rosszabb a pixel arány mint 32" QHD esetében (67 vs 91), csak a TV-t sokkal távolabbról nézitek.

(#142324) HSM:

Nekem nagyon bejött a tavalyi 91 --> 110 PPI váltás, mindezt persze úgy hogy a távolság maradt.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#142327) snecy20 válasza Habugi (#142326) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, igazából nincs is nagyon értelme hasonlítgatni a TV-ket a monitorokkal ezen a téren, már csak a nézési távolság ~3x-os szorzója miatt sem. Ha ~1 méterről, monitoron kéne néznem a 65'' 4K TV PPI-jéből eredő pixelességet akár csak 32''-n is, kimenekülnék a világból.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#142328) Habugi válasza snecy20 (#142327) üzenetére


Habugi
addikt

Ahh, ok, csak látszólag nem értettétek miért érzitek pöpecnek a TV-t.. :R

(#142297) hackeeeee:

Miért nem csinálsz neki curve-el egy undervoltot, nálam nyáron sem volt ilyen meleg?!

Ha már úgy is hopplázik a boost3.., érted.
~1850 környéke tuti megy @0.95V körül, sőt, cirka @0.975 és meglesz az 1900 is, bő 10 fokkal hűvösebben..?! :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#142329) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

„Soha de soha nem fogom megérteni miért kell disznóvágáshoz reggel fél ötkor kelni. Biztos valami ősi szokás ez, hogy még sötétben kell egy kurva nagy késsel hadonászni 3 négyzetméteren, fél részegen és összezárva egy teljesen meghülyült kocával.
Kipattan a szemed, semmit sem találsz. Felveszed amit mégis, és egy fél vadász, fél horgász, csipetnyi cserkész beütéssel felvértezett, teljesen hülye állatkerti gondozó szerelésében elindulsz a tetthelyre. Ott egy pesszimista pálinkás üveg és egy optimista csapat vár, mindegyikük félig teli.
Próbálsz illeszkedni a csapatba és deci számra döntöd a féldecit.Kísérőt nem kapsz a nyíl méreg italhoz,, ha megemlíted, hogy jól esne, ők megemlítik, miért nem hoztad anyádat ha kísérő kell még...
Osontok az ólhoz, tíz métert kell megtenni, de közben összekoccan a vérnek fenntartott edény a késsel. Valaki elsóhajt egy közepesen hangos baszdmeget ,szolidan lecsittegik... paraszt ordít így az ökrével mielőtt orrba vágja ..10 szomszéddal odébb felsír egy kisgyerek és ez abszolút hatékony Viking horda száz kilós emberekből, botladozva közelít a mit sem sejtő állathoz aki tudatlanságában is mászik fel a falra...
Megsejtett valamit, mondja ki a vének tanácsa.Erre inni kell.
Pista szól savanyú a bor, mi meg nem szólunk, hogy az a bélmosó ecet. Úgy csinálunk mint amikor esik az eső, hagyjuk hadd essen..Ő meg igya ha tetszik.Tíz perc és öt feles után, új próba, ennyi idő bőven elég megnyugodni valakinek akit 20 centis késsel kergettek.
Most megbökjük a kurva anyját...Mi be, disznó ki...Puska kellett volna, dühöng valaki...Táj idegen, csendélet következik néma mozgóképen az alföldi betyárok síkfutásban üldöznek egy távolba vesző állatot..
Olyanok vagyunk mint a törpök, rövid távon hatékonyak... fél úton megállunk, mérlegeljük a lehetőségeket, egyhangú a döntés...Az ital közelebb van...Szórjunk ki kukoricát..Majd visszajön, addig igyunk.Ez a része jól megy nekünk, előkerül egy Balázs Pali Cd.
Mi énekelünk, a nők a biztonság kedvéért fújják a belet, lassan páncéllá szárad a disznószar a gumicsizmán de az ember érzi, nagyszerű dolgok sora vár ma még rá.
Újra készülődünk. Bár már világosodik mi szűrt holdfényként osonunk a mezőn. Az olykor véletlen gödörbe lépő szó nélkül felpattan még ha lába törik se nyikkan mivel félő, hogy állapotunk folytán bármit feldolgozunk amit le bírunk fogni.
Kicsit csüggedt a nép, de látó távolban vígan legelészik a malac...
Először úgy teszünk mintha kukoricák lennénk..Nehéz álca de mi nem félünk, mindegyikünk aludt már biciklivel takarózva árokparton, a kukorica se csinál sokkal többet, csendben iszogatunk amíg a nagyothalló Józsi szerinte csendes szellentése fel nem veri a környék varjait. A többiek szerint ilyen ágyúval indítják a lavinát, nem tudom kinek van igaza, hiszen az alföldön kevés az egy főre jutó tapasztalt hegyivadász...
Ugrunk de a disznó jobb kondiban van, simán lefut minket, hallani vélem ahogy hangos kacajjal kiröhög bennünket ..
Fáradtak vagyunk, lassan mindenki belenyugszik, hogy nem fogunk aba levet inni a töpörtyűre...
Afterben még beszélünk róla, hogy valakit csak meg kéne bökni, furcsán méregetjük egymást de aztán összepakolunk eljárva az üsttáncot, Mindenkinek kennek egy lekváros kenyeret mert disznóölésről éhesen senki sem mehet haza...Ilyen itt egy átlagos hét, a disznóvágás havában.”

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142330) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#142329) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

:DDD :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#142331) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#142330) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tíz perc és öt feles után, új próba, ennyi idő bőven elég megnyugodni valakinek akit 20 centis késsel kergettek. - na ezen a részen szakadtam.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142332) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#142331) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Imádok ilyeneket olvasgatni, csak nehezen talalok neten vagy barhol.

Más: mivel volt egy megmaradt Z370 es lapom, vettem egy 9400f et a gyerek gèpèbe. Eskü jó ez a proci. Kicsi pènzèrt mindere is jó. Rx 580 at fingatja rendesen. Ráraktam a règi corsair h80i met. Szinte nem is melegszik... Nekem ez egy kellemes csalódás volt.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#142333) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#142332) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem rosszak. Raktam össze kis 4 magvas i3-al kicsi-oCCó gépet, filléres lapba, filléres ssd-vel meg hulladék ramokal. Kb 1 éve megyen hibátlanul egy Radeon 470-el.....

Mondtam is csak cirkusz lett belõle, ha az Intel nem vaccakolna akkor a Ryzen sem lenne ennyire "fényes". A 2700X sem lett volna erõbajnok, de a 3950X sem lenne a király ha a ringbe beszált volna egy 9960K i9 maimstream platformba, mondjuk 12 mag/ 24 szál felálásban 5 GHz-el és 10 nm-en.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142334) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na ez most mi a fene ?! Komoly dolog vagy megint valami PH! stilusu nyoszorges? Szoval a Hufilter vagy mi , csak akkor nem mukodik rendesen ha reklamblokkolot hasznalok. Ha kikapcsolom akkor minden f@sza, csillamponik jonnek a binaris halozaton keresztul.

Remelem nem sulyed annyira le a PH! hogy ilyen szarsaghoz folyamodjon....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142335) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#142333) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az a baj, hogy a régi i3 7100 az vaj kevés volt. Mivel a régi lapom megmaradt, eladni nem érdemes. Volt 16gb ramja 2666 os, vízhűtő is itt árválkodott... A procis topicban mondták, hogy nézzek 7700 at, oszt kész... na ja, de 80e ért árulják használtan. Ez meg egy napos akcióban a pcx nél 42 volt. A régi lap procit meg úgy néz ki elviszik 35 be. TIszta vicc, hogy 2 gennel ezelőtti procik drágábbak mint a mostaniak újonnan.

Szerintem az a baj, hogy nem jelenik meg a reklám, így nincs pénz. Ezért valamit ki kell találni.
De nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#142336) HSM válasza MiklosSaS (#142334) üzenetére


HSM
félisten

Gondolom, az új oldallal nem feltétlen kompatibilis a szűrőlista.
Már kérték a javítást is, szóval lehet azóta már jó is lett. [link]

(#142333) MiklosSaS : A 2700X sosem volt erőbajnok, kb. mindenben jobb volt a 9900K. Amiben a 2700X jobb tudott lenni, az egyedül bizonyos felhasználásokra az ár/érték arány. Nem véletlen szórják manapság már gombokért...

[ Szerkesztve ]

(#142337) hackeeeee válasza Habugi (#142328) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel ezen 2 darab 4cm-es venti van.. :)

Ez a terv majd, csak manapság szinte csak hétvégén vagyunk otthon, nem nagyon volt időm foglalkozni vele. :) Este pedig, nincs sok energiám foglalkozni vele.

1850-1900 MHz körül lenne a max, de ezen a hőn is megáll 1850-en, szóval az jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#142338) HSM válasza Habugi (#142326) üzenetére


HSM
félisten

Igen, a 110ppi elég jó monitornál minden szempontból.
Nálam van/volt kb. minden amúgy 86PPI-től 160-ig. :DDD
Notebookban a 120-130-at nagyon szerettem, a 160 már sokszor nem olyan kényelmes, de elmegy (még talán megéri a kompromisszum, hogy több minden elfér FHD-n, mint alatta), asztaliban pedig kb. 90-től oké, de inkább a 110 környéke a tuti szvsz a szokásos kb. 1M-es távolságból, 100%-os skálázással.

(#142339) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142340) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#142339) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én ma bebacctam...felnőtt activitit játszottunk, pont elég is volt csütörtök este... A gyerek holnap nem megy suliba az biztos... inkább szerzek igazolást. Alszunk amíg lehet :D Ma amúgy kocsonyát főztem, de még nem meredt meg. Remélem holnap meghálálja a fáradozásaimat. :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#142341) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#142340) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lassan fejezem én is be a melót a mai napra. Egész jól haladok, határidõ elõtt be tudom bejezni ami jó hír.

Le kellene már cserélni ezt a Volvót...csak.nem tudom mire.

A héten vettem cégre egy Mercedes Sprinter kisbusszt, háát 2016-os létére elég fos. Ha jól alakulnak a dolgok (értsd lesz mibõl) akkor jövõre veszek két Ford Transitot. Kell a francnak még egyszer Sprinter...zörög, csörög...pedig alig ment 100.000 km-ert.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142342) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#142341) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Régen pedig jók voltak a sprinterek. Emlékszem még a kölyök koromból a haveromék azzal szállították a kenyeret (pékségük volt), de annak már van vagy 15 éve. Ennyire leadták? Mondjuk a szerelő haveromtól hallottam, h az új mercik elég költségesek, főleg az első szervó, meg kormányszerkezet miatt. Nem akartam elhinni...de akkor csak nem hiába zörög a haraszt. Amúgy nálunk a cégben (ahonnan eljöttem) fiat ducato maxi-k voltak. Semmi bajuk, de olyan kényelmetlenek , hogy 300 kilóméter után még a legkisebb szenthez is könyörögsz, csak kiszállhass belőle. :DDD + eszik az olajat. Úgy 5000 km-nként 1 liter olaj.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#142343) Popes válasza Jakuskacsa (#142342) üzenetére


Popes
őstag

Ne kérdezd mikor, de talán a 212D-be jött be a sprint shift váltó.(keres rá, gázfröcs visszaváltásnál meg minden) Nagyon imádtam, és nem zörgött semmi.(és örök élet, 950ezernél még megy)

Deus ex machina

(#142344) snecy20 válasza MiklosSaS (#142341) üzenetére


snecy20
veterán

Az idei évre kéne már befejezni a melót. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#142345) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Heccből megnéztem, 0.953V-n megy a max boost 1965MHz a vGA-val.. :DDD Persze ebben kb. 10-15 perc játékteszt volt, de nem volt artifact.

Valami custom venti profilt még kreálok hozzá, szerintem idle-ben is hajtani fogom a ventit, mert 5-10 fokkal hűvösebb úgy.

Véleményem szubjektív...

(#142346) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Jön a Hellblade 2, waaaaaaaaaaaaa.

Véleményem szubjektív...

(#142347) MiklosSaS válasza snecy20 (#142344) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jó volna.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#142348) Methionyl válasza hackeeeee (#142346) üzenetére


Methionyl
senior tag

:Y :Y :Y
Finally :C

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#142349) Habugi


Habugi
addikt

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#142350) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Urak!

Egy Radeon RX 550 mellé milyen CPU a minimum?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.