Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#135551) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#135544) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Bárhogy nézem, gondolkodok...neked oda egy referencia 1080 volna az igazi.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#135552) Jakuskacsa válasza bandi0000 (#135550) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A kártya egy gainward 1080 glh, 60 fokos max. Annak jó a hője, csak a bazi nagy kialakítása miatt nem fèr be a felső pci-be. Sass: nem ezt akartam venni, de az aqua oldalán el volt írva az ár, 226e helyett, 195e volt, èn meg kihasználtam az elírást. Mèg a sima gs is 200 volt :D na szóval ezèrt jött ez. Amugy egy msi gaming x jött volna. Glh ról váltani egy refre szerintem hülyesèg... Messze nem boostol oda mint ez. 2075 -öt is láttamár nem egyszer. Szóval nem cserèlek.
Tèrjünk vissza az eredeti kèrdèshez: milyen hűtő hűt le egy 7700k-t ami alapon jár. Vizesek előnyben de torony is jöhet.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#135553) bandi0000 válasza Jakuskacsa (#135552) üzenetére


bandi0000
nagyúr

delideltesd a medvével...:D
Enyém egy 3k s hűtővel 30 fok alapon, játék közben sztem 50-60 fok

Xbox One: bandymnc

(#135554) #81556480


#81556480
törölt tag

𝓓 𝓮 𝓮 𝓹 𝓬 𝓸 𝓸 𝓵 𝓖 𝓐 𝓜 𝓜 𝓐 𝓧 𝓧 2 0 0 ----> ™M e t h i o n y l ᴱᵈⁱᵗⁱᵒⁿ©

[ Szerkesztve ]

(#135555) HSM válasza Jakuskacsa (#135542) üzenetére


HSM
félisten

Nekem a tuti tippem az Alpenföhm Matterhorn Pure. Nálam 150-200W-al is megbírkózik a régi s1366-os hatmagoson, halkan, és az új is csak bő 10K-ba kerül. Szvsz erősebb, olcsóbb, halkabb és megbízhatóbb, mint a belépő játékvizek.

Csodát viszont delid nélkül semmilyen hűtőtől se várj, a 7700K esetében is a gagyi paszta a legszűkebb keresztmetszet a rendszerben. Ha érdekel, túrok ezzel a hűtővel i5-4690 OC eredményeket. ;)

(#135556) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#135552) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Értem. Thermalright true spirit 140, Macho esetleg. De szerintem a delid volna az igazi megoldás.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#135557) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ref. kártyák rendben vannak. Nekem most ugye egy 1080Ti ref van, de volt Asus Strix 1080 Ti -m is, csöndesebb volt, 3-4 %-al gyorsabb ( értsd ahol a ref 120 FPS-en futott, ott a Stix 124-125 között.

Visszont az alaplapi VRM kb 10-12 fokkal hüvösebb amióta referencia vga-t használok. És ez nagy szó egy X299 platformon. Jahh...és az ssd is vagy 3-4 fokal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#135558) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#135556) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Delid az garancia vesztéssel jár? Inkább másképp kérdezem... a delid látszik, ha netán baja lenne? :F

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#135559) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#135558) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hívatalosan igen. De ha profi módon van megcsínálva.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#135560) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

3 év garim van, jó lenne nem 2 hónap után elbaccni. Medveuraság ha erre jár, rámírhatna, ha még csinál delidet...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#135561) HSM válasza Jakuskacsa (#135558) üzenetére


HSM
félisten

Ha nem akarod tuningolni, akkor miért baj, ha 80 fok? :F Ott a gari, működik, semmi nem fog változni, ha 60 fok lesz csak.

(#135562) MiklosSaS válasza HSM (#135561) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

95 fokig semmi baja nem lesz neki. Melóban egy idióta HP munkagépben a Xeon már vagy 3-4 éve folyanatosan 84-85 fok körül jár.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#135563) HSM válasza MiklosSaS (#135562) üzenetére


HSM
félisten

Persze, hogy nem. Azért írtam. ;)

(#135564) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#135562) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mert ez fél óra játék után ennyi. És ha leveszem a ház oldalát érezni, hogy csak a cpu mögött ragad be a levegő, és az egyre fűti a teret. Szóval maga a cpu hűtő nem optimális ebbe a házba. Lehet túlaggódom, de inkább legyen hűsebb...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#135565) bandi0000 válasza Jakuskacsa (#135564) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát nem tudom, akinek 80 fok volt eddig, annak ugyan úgy annyi volt, amíg nem delidelt vagy esetleg sokkal komolyabb hűtőt nem pakolt rá

Xbox One: bandymnc

(#135566) Jakuskacsa válasza bandi0000 (#135565) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Még valami...Most jön a hideg... 24 fok van a lakásban, de nyáron van 28-29 is... na az már izgalmasabb lesz :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#135567) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#135564) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nézd, a te hepyzetedben 3 választásod van.

1. Ref. VGA
2. Delid
3. Ház csere.

Bónusz: ref VGA +delid.

Vehetsz rá bármilyen hütõt, a ház kicsi, a processzor kupakja alatt lekvár van. A kártyád felmelegiti a házat. A fizika az fízika...mese nincs.
Ha gondolod, kipróbálhatsz batár hūtõket de sajnos nem.látok sok értelmét.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#135568) HSM válasza MiklosSaS (#135567) üzenetére


HSM
félisten

Azért én látok fantáziát egy komolyabb toronyhűtőben is (pl. amit ajánlottam) kapásból mozgatna ott picit a beállt levegőn, és azért a lekvár paszta azért egy játékos, OC nélküli 60-80W-al vígan megbírkózik.
Innen ajánlom, amit Keldor Papának írtam: [link]
BF4 alatt, ami két pofára zabálta a CPU-t se nagyon ment 65 fok fölé egyik mag sem, a Matterhorn Pure alatt. Pedig ez a Haswell generáció a leggázosabb lekvár pasztás volt kb. mind közül....

Szóval szerintem nem feltétlen kell ilyen költséges megoldásokban gondolkozni. :N

(#135569) #Morcosmedve válasza HSM (#135568) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

7700k sokkal rosszabb mint a 4790k, egyébként meg “lekvár”=cement, ami alatta van. Azt nem tudnám megállapítani mi pontosabb a kukább Haswell vs. utána, az biztos, hogy fél-1 év és kuka a paszta mindegyiken, a Haswell-en hamarabb, de az meg nem melegszik úgy.

Abban egyetértek, hogy normális ház-cpu hűtéssel 80-85C-nál magasabban játék alatt nem lehetne a 8600k-ig egyik pasztás intel sem (allcore turbo/no throttling).

© asszongya'hogy

(#135570) #Morcosmedve válasza Jakuskacsa (#135544) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Valami pedig a ventikkel (irányokkal) sincs rendben, illetve egy jobb CPU hűtő is lehet kéne. Rajzold már be egy 2D-s nézetbe mi hogy van, oldalrol.

© asszongya'hogy

(#135571) Mahrenburg válasza #Morcosmedve (#135570) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Itt lődörögsz, miközben hagyod, hogy a saját topikod ebek harmincadjára jusson? Hagyod, hogy már csak az idióta Mahrenburg írogasson oda, teljesen elzüllesztve a topikot? :((

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#135572) #Morcosmedve válasza Mahrenburg (#135571) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem az ém topikom:B Ebek harmincadjára jutott. :( Túl jó az élet a csillag volánja mögött. :)

© asszongya'hogy

(#135573) Mahrenburg válasza #Morcosmedve (#135572) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Arról is mesélhetnél ott... :U :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#135574) Popes válasza #Morcosmedve (#135572) üzenetére


Popes
őstag

Nem hiába régi mondás hogy ha vezetsz egy Mercit akkor nem fogsz BMW-re vágyni.(na ezért sokan agyonvernének :DDD )

Deus ex machina

(#135575) #Morcosmedve válasza Popes (#135574) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem lehet igazából összehasonlítani.

© asszongya'hogy

(#135576) #Morcosmedve válasza Mahrenburg (#135573) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tudom, most olvastam. :) Sok mindent nem tudok mondani, gyere és próbáld ki. :K

© asszongya'hogy

(#135577) Mahrenburg válasza Popes (#135574) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Fogadjunk, hogy ezt ide nem mered beírni! :DD

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#135578) Mahrenburg válasza #Morcosmedve (#135576) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Egy próbáért hány vödör halat számítasz fel?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#135579) #Morcosmedve válasza Mahrenburg (#135578) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Semmit. :)

Szerettem a compactot, marha jó kis autó városba is, sose hagyott ott. Csak előrébb léptem..sajnos megtartani nem tudtam, pedig sokat gondolkodtam rajta.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#135580) Popes válasza #Morcosmedve (#135575) üzenetére


Popes
őstag

Tudom, de te is döntöttél. ;)

Bár lehet korral jár.(majd lesz Volvo is ;] )

Deus ex machina

(#135581) Mahrenburg válasza #Morcosmedve (#135579) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ide tudnád hozni az Antarktiszra a Mercedesed? Mégiscsak egyszerűbb lenne, minthogy én utazzak Európába az Antarktiszról... Ráadásul meglátnád, hogy mennyire bírja a fagyos körülményeket...

Felültél a Compact tetejére elmélkedni? A nyugalom szigete lehetett...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#135582) #Morcosmedve válasza Popes (#135580) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Menetdinamikája és úttartása jobb/sportosabb ennek, szóval ez így nem igaz, illetve ügyeltem arra, hogy ne nagypapás legyen, mert attól kikészülök. :D

Antakrtiszi: Akkor ez így nem fog menni :( Tetejére?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#135583) Mahrenburg válasza #Morcosmedve (#135582) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Dehogynem megy, csak akarni kell... :K

"Tetejére?" - Igen, itt írtad. Nem szoktad olvasni a hozzászólásaidat?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#135584) #Morcosmedve válasza Mahrenburg (#135583) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem szerepel ilyen :DDD túl sok lett a tintahal?

© asszongya'hogy

(#135585) Jakuskacsa válasza #Morcosmedve (#135570) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag


Na szóval itt van amit tud. Elöl fönt egy 12cm-s, alul a táp befelé fúj (de az sosem meleg), hátúl 20cm venti, amit meg kékkel jelöltem azt kéne olyanná tenni, és nem merőlegessé a lapra. Szerintem így lenne kb 10 fok különbség.


1,5ra SWB II után.... Mondjuk más játékban nem nyúzza ennyire a cpu-t.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#135586) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

És elérkezett az amit a legjobban utálok: 18 nap lazulás után indul a hét. Kint hideg van, esik...11 fok....szürke Hetfõ. Pedig szombaton 32 fok volt..napsutés..langyos tengervíz. :W...csak nem itt.

Napot!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#135587) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#135586) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem mondod, haza jottunk az ezer fokbol (34 fokos ocean :DDD), mar akkor eleve 17 fok volt. Egy dologra jo, hiaba lesz 20+ fok, nem kell a klima. :D

© asszongya'hogy

(#135588) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#135587) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mindig szar az elsõ nap...szabadság után... :O ...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#135589) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#135588) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ja, bár most előbb barbershopban vtm, es 3-4 órát megyek be max az irodába, de, hogy miért...

© asszongya'hogy

(#135590) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#135589) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jó neked. Nekem ma a 10-22 óra az könyvelhetõ... :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#135591) hackeeeee válasza Jakuskacsa (#135546) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:)) :DDD

Véleményem szubjektív...

(#135592) #Morcosmedve válasza Jakuskacsa (#135585) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tap befele fuj? Azt hogy? Szerintem egyebkent nem igen megy be levego, ha igen, azt is telibeveri a vga kifujt hője. Fenti venti befele viszi a levegot? CPU hutonel nem tudom mire gondolsz, ha arra, hogy allo bordas kene, akkor jol gondolod. Amugy javithato ez.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#135593) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#135592) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sokan pakolnak pl. alsótápos gépet is úgy, hogy a gépből szívja kifelé a meleget.

Véleményem szubjektív...

(#135594) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#135593) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De az nem befele fuj. Illetve akkor meg annyi levego se megy be, mint ami mehetne.

© asszongya'hogy

(#135595) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#135594) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugye a tápnak alapesetben nem kellene beleszólni a házon belüli áramlásba, ergo annak mindig kinti levegőt kellene szívnia, úgy van értelme..

Véleményem szubjektív...

(#135596) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#135595) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, azt biztos meg kel fordítania, de majd ír a kérdésekre. El is felejtettem, megnézni ma a hsz-t, mert Mikimaki miatt nem figyeltem vissza. :DDD

© asszongya'hogy

(#135597) Jakuskacsa válasza #Morcosmedve (#135592) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hali! A tápot csak így lehet belerakni, de most h mondod, lehet megtudom fordítani ès akkor előre fujja ki a ház elejèn. Igen toronyra gondoltam a mostani cpu hűtő helyett.
A táp lentől szív ès most befelè van fordítva, de lehet benne valami, ha megfordítom kifelè fog előre.
Most amugy mèg az jutott eszembe, h mi van ha full megfordítom a levegő áramlást, ès hátulról előre fujna... Na de majd holnap... Kaptam költsönbe egy toronyhűtőt, h próbáljam ki... Kiderül.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#135598) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Nem emlèkeztek, h par hete itt a topicban kinek volt a laptopjával valami videókártya mizèria? Mintha úgy rèmlene h ott sem ismerte fel normálisan. Aztan akadt ra valami megoldás. Na most ugyanez a baja az egyik baratombak, de nem találom a hsz-t.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#135599) hackeeeee válasza Jakuskacsa (#135598) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Xatos-nak a Ryzen-es notebook-kal.

Véleményem szubjektív...

(#135600) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

thx megtaláltam, de itt még rosszabb a helyzet. Már mindent kipróbáltunk. ROG laptop, a win 10 alatt olyan mintha hol látná, hol nem a vga-t. Egy nvidia 1070 es van benne, azt hiszem (lényeg h zöld) kártya. Játokok alatt gondol egyet elmegy a kép, és a fülesről átvált laptop hangszórókra, majd kilép a játékból. Se hibaüzi, se semmi. A win10 alatt az energia sémákban meg nem is szerepel, csak az integrált, azt sem lehet állítani. 8 féle driver kipróbálva, az sem segít. Olyan mintha hol lenne hol nem a vidkártya.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.