Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) kurtzyx válasza PiE137 (#40886) üzenetére


kurtzyx
tag

Mint pár hszel fentebb írtam is: nekem is r9 270x van.
Elsőként megjegyezném, hogy jóféle cucc gyönyörűen visz mindent.
Az okosok azt mondták nekem anno a milyen vgat vegyek topicba, hogy 4gb cf esetén lenne indokolt.
Szerintem a választás igazából abszolúte gyártó preferencia / hűtés kérdése.
Nem hiszem, hogy ami fut 1030mhzen az 1000-en ne futna. Ha meg annyira pvps vagy ,hogy minden fps számít akkor úgyis le .. a grafikát jó magasról :).

Pcxen vettem anno a sajátom 3 év garival, volt ott 1[?] 2 és 5 év garis [sapphire talán] bár ez utóbbi jóval drágább volt + ha jól emlékszek ref hűtéses így én hűtés okán Msi Gaming szériát vettem momentán kifogtam 1 hibás darabot de hát az már más kérdés. A hűtése meglepően halk az előző vgahoz képest [asus gtx560 DCUI] tulajdonképpen eddig nem hallottam, hogy lenne vgam.. lehet nem is megy :D.
Játszott játékok:
ESO [zergelésnél azért már gépigényes.]
WOT [rémes optimalizálás :D kb mint anno a GTA4]
WT
LOL
+ a különböző szezonális AAA jószágok.

Talán egy furcsaság volt vele: amikor megvettem videó/film nézés közben hajlamos volt a kép felső része meg-meg remegni anno azt mondták, h szimplán az ati vgak hajlamosak erre alacsony terhelés alatt bár ez később driver frissítés után elmúlt.

[ Szerkesztve ]

(#40902) csasaKKP válasza kurtzyx (#40901) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Sziasztok! Mi a jele annak, ha egy játéknak már kevés a VRAM? Tehát mi tapasztalható ekkor.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#40903) Superhun válasza csasaKKP (#40902) üzenetére


Superhun
addikt

Az eddig simán futó játék hirtelen FPS-t droppol. GPU-Z-vel egyébként tudod csekkolni a VRAM használatot.

(#40904) csasaKKP válasza Superhun (#40903) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Értem, köszönöm. És bocsánat kurtzyx-től, hogy válasznak ment a kérdésem.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#40905) sylvia_1988


sylvia_1988
tag

Sziasztok!

Nekem nincs technikai jellegű problémám, vagyis kissé kakukktojás leszek a kérdezők között. :B Azt szeretném megtudni, hogy jól írtam-e össze az utolsó négy-négy széria dobozban kapható, gamer kártyáit. Tehát azokat, amelyek nem az OEM piacra készültek és az adott kor játékait élvezhető minőség/sebesség mellett képesek futtatni.

nVidia

GeForce 4XX:
GT 440 (?), GTS 450, GTX 460, GTX 465, GTX 470, GTX 480
GeForce 5XX:
GT 545 (?), GTX 550 Ti, GTX 560, GTX 560 Ti, GTX 570, GTX 580, GTX 590
GeForce 6XX:
GTX 650, GTX 650 Ti, GTX 650 Ti Boost, GTX 660, GTX 660 Ti, GTX 670, GTX 680, GTX 690
GeForce 7XX:
GTX 750, GTX 750 Ti, GTX 760, GTX 770, GTX 780, GTX Titan, GTX Titan Black, GTX Titan Z

AMD/ATi

Radeon HD 5XXX:
5670 (?), 5750, 5770, 5830, 5850, 5870, 5970
Radeon HD 6XXX:
6670 (?), 6750, 6770, 6790, 6850, 6870, 6950, 6970, 6990
Radeon HD 7XXX:
7730 (?), 7750, 7770 GHz Edition, 7790, 7850, 7870 GHz Edition, 7950, 7970, 7970 GHz Edition, 7990
Radeon RX 2XX:
R7 240 (?), R7 250 (?), R7 250X (?), R7 260, R7 260X, R7 265, R9 270, R9 270X, R9 280, R9 280X, R9 290, R9 290X, R9 295X2

Előre is nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :R

Üdv.: Szilvi

*** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

(#40906) senzaj válasza sylvia_1988 (#40905) üzenetére


senzaj
senior tag

GTX780Ti kimaradt. :))

(#40907) sylvia_1988 válasza senzaj (#40906) üzenetére


sylvia_1988
tag

Ohh, tényleg, köszönöm. :K Egyébként minden stimmel? Azoknak a - gyengébb - modelleknek is ott a helye, amelyekhez kérdőjelet tettem?

*** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

(#40908) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#40895) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a több kijelző mindig egy szép játék.
én évek óta szopkodok velük.

feltételezve, hogy mindkét kijelző 1920*1080, és külön-külön tduják bonyodalom nélkül a 1092*1080/60 hz-et.

1. a tv-be menő kábelt dugd át egy másik hdmi bemenetre.
(van, hogy az egyiknél nem szokta szeretni ezt a mókát.)

2. a valószínűbb: nem tetszik neki a klónozáson belüli prioritás.
tehát, hogy melyik a klón, melyik az "alap". ezt jó esetben nemhogy frekiváltással, hanem képletolódással, fekete képernyővel, stb-kel szokta díjazni...

kezelés:
nézd meg aktív klón mellett, hogy melyik az 1-es, melyik a -2es képernyő. (identitás.)
az egyesről vedd le a klón kiterjesztést.
kapcsold ki a gépet.
húzd ki a kábelt a régi 1-esből.
indítsd újra, majd kikapcs. (ekkor remélhetőleg "beleverted" a fejébe, hogy a régi 2-es lett az egyes.)
másik kijelző is bedug, majd indít.
és klón.
ekkor (csak remélhetőleg), felcserélődött már az 1 - 2 kijelzőjelölés.
ha nem, és a probléma továbbra is fennál, akkor ugyanezt eljátszani, de közben a vga-n a kimeneteket is felcserélni!
és nagyon fontos, hogy minden egyes művelet után kikapcs! (különben nem jegyzi meg, visszaáll.)

3. ha nem, akkor csökkentett mód, driver eltávolít, bekapcs, driver újra fel, és próba...

ez a sorrend.
számolj be, mi történt!

****

ja, és még egy fontos!

driver panelek felületei válogatják, de elvileg hiába ugyanaz a 1080p/60hz "videójel", mint az 1920*1080/60hz "hardveres felbontás", de valamiért ezt külön kezelik. és pl a tv-m 2 hdmi bemenete külön módon viselkedik. az egyik bemenet az egyiket, a másika másik fajta definíciót kajálja.
az egészet nem értem, de beleőszültem, mire 1* rájöttem erre...

->
lehet, hogy a driver felbontás profiljaiban érdemes lenne külön definiálni még egyet, (ha engedi), és azt kiválasztani. (nvidia-nal van ilyen.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40909) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Miért lehet az, hogy a Furmark monitortól függően, bizonyos felbontásokban ,,villódzik" teljes képernyőn?
Saját monitorommal 1920x1080ban feketén villódzik, mintha nem kapná folyamatosan a videojelet, kisebb felbontásban pedig nem. Az itthoni Samsung TV-vel 1600x900ban is csinálja, viszont a régebbi Thomson tv-vel mindegyik felbontásban tökéletes. A monitoromon vga bemenet van, a tvkkel pedig HDMI kábellel kötöttem össze. A kártyám egy Gigabyte GeForce GT 640, az oprendszer pedig frissen telepített Win 8.1 x64 Pro.

szerk.: Na időközben csak megtaláltam a gyógyírt. NVidia driverben kellett kikapcsolnom a méretezési módot. :D

[ Szerkesztve ]

(#40910) sultansmith válasza mcs (#40909) üzenetére


sultansmith
senior tag

Hali!

Szerintetek egy 5970 vagy egy gtx 760 az erősebb? Megérné váltani, ha a fogyasztás nem számít?

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#40911) benceman00


benceman00
tag

Sziasztok
MSI gtx550 Ti VGA-m van és sajnos úgy veszem észre, hogy az újabb játékoknál eléggé kezd elfogyni.
3dmarkban a Graphics Score nem éri el a 2ezret, szerintem ez nagyon kevés. Tuningal mennyit tudnék rajta javítani? Érdemes egyáltalán? Erősebb hűtést tudok rá rakni.

Teljes konfig az adatlapomon.
3dmark score

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#40912) Jeollam


Jeollam
aktív tag

Hát itt csak mindenki kérdez, kérdez, válasz meg alig-alig jön, szomorú. :(

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#40913) szab.tam válasza Jeollam (#40912) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mert általában akor érdemes válaszolni, ha van esélye, hogy megoldás születhet a felvázolt problémára.
de ha az ember nem sejti az esetleges megfejtést, akkor minek válaszolni?
(mert annak, hogy "húzd újra a win"-t, meg ilyeneknek nem sok értelme van...)
aztán van olyan, hogy annyira értelemetlen, összefüggéstelen, hiányos leírással indul a dolog, hogy még a visszakérdezés is lehetetlen...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40914) szab.tam válasza Jeollam (#40896) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"a probléma a kártyával van. beismeri, a windows látja is, de drivert nem engedi feltenni, mert elmegy a kép."

ezt nem tudom teljesen értelmezni. (csak a többi mondattal együtt, de úgy sem teljesen.)
ha a vga-t a "windows látja", akkor ugye fel kellett hogy álljon, mert csak azután tudtad ezt konstatálni.
de akkor hogyan nincs kép?
tehát hogy először volt kép, felraktál driver-t, restart, majd nem lett kép?

egyébként (majdnem) minden driver-es problémamegoldásnak az az alapja, hogy először csökkentett módba belépve törölni kell az összes régi driver-t.

"van amit felenged tenni, de újraindítás után nincs kép. a fehér vonal pislog a bal felső sarokban."
"próbáltam mindenféle drivert,..."
de ha nem bootolt be a win az új driver-rel, (pl. az első telepítese utáni restart-kor akkor milyen technikával próbáltál felrakni másik driver-eket?

ezeket kicsit pontosítsd légyszi. :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40915) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Jobb topikot nem találtam, úgyhogy remélem tudtok segíteni.

Az lenne a kérdésem, hogy a legújabb MSI Afterburnerben be lehet-e valahogy állítani, hogy ne külön mutassa minden processzormag hőmérsékletét és kihasználtságát, hanem csak összesítve?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40916) Jeollam válasza szab.tam (#40914) üzenetére


Jeollam
aktív tag

szia !

a windows elindul az aida tudja a kártya nevét, azt hiszem az eszközkezelő is, de drivert nem enged felrakni.
mint írtam vagy driver telepítés közben megy el a kép, és nem jön vissza, vagy ha fel is megy a driver, ugye kér újraindítást, de már a windows nem ad képet.

persze hogy próbáltam csökkentett módban belépni, el is távolítottam a drivert, ccleanert is lefuttattam, de semmi.

egyszerűen nem értem. ha nincs fent driver akkor a kártya ad képet windowsban is, de ugye úgy nem teljesen igazi, nem lehet natív felbontást állítani, nincs control center, semmi, és az ablakok is szaggatnak ha húzom valamerre.

de ha driver van fent elmegy a kép.
több drivert is próbáltam, de semmi.

[ Szerkesztve ]

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#40917) varmi2 válasza Jeollam (#40916) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen kártya ez? Lehet, hogy másik portra tolja ki a képet, a driver után. Próbáld meg egy másik portba dugni a monitorod.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40918) Taifa Díaz válasza sultansmith (#40910) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nos hát, az 5970-es nagyobb sávszélességgel bír memória terén, és full HD felbontáson, 16-szoros anizotróp szűrővel játszva a 760-as a nyomába se ér. Egyre nagyobb élsimítást is adva hozzá a különbség egyre nő a két kártya között az AMD üdvöskéje javára.
Próbáltam gyakorlati oldalról megfogalmazni a puszta számokat, a fizikai paramétereket, amiket magad is megnézhetsz bármelyik összehasonlításra szakosodott oldalon.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#40919) Jeollam válasza varmi2 (#40917) üzenetére


Jeollam
aktív tag

asus hd 3450 512mb agp

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#40920) Taposo


Taposo
aktív tag

Sziasztok ki szeretném takaritnai illetve újra pasztázni a vga-m de ahogy láttam a hűtés alján van ilyen hővezető szivacs is azt is ki kell cserélni vahgy az maradhat ? köszi :R

(#40921) kona005 válasza Jeollam (#40912) üzenetére


kona005
senior tag

Osztom, dettó :(

Esetleg erre?

[ Szerkesztve ]

(#40922) B.Á.L.!.N.T válasza Taposo (#40920) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Arra gondolsz amik a ramon vannak? Azokat nem kell piszkálni.

(#40923) janimilan


janimilan
csendes tag

Sziasztok!

A következő probléma:
Van egy Gigabyte R7260X 1Gb-videokártya.Nem ad képet a Windows 8 -al.
Induláskor pörög a venti de az egeret és billentyüt nem érzékeli a rendszer.
Viszont Linux Mint rendszeren meg müködik.

Mi lehet a gond?

-az alaplap tuti jó(Asrock H67M-GE)
-A pci-express foglalat is (más kártya megy benne hibátlanul)
-a táp elég neki
és a kártya is jónak tünik(mert más gépben megy,igaz ott is csak linuxal)

"Az emberek nem bölcsességgel,hanem a gondolkodásra való képességgel születnek,s az idő múlásával-sok gondolkodást követően-bölcsességre tehetnek szert" (Napoleon Hill)

(#40924) kona005 válasza janimilan (#40923) üzenetére


kona005
senior tag

Helló!

Nem tuti de egy próbát megér. BIOS van egy PCI Rom Priority nevű beállítás, azt nézd meg, szerintem neked EFI-n lesz, és azt állítsd át Legacyra.

(#40925) B.Á.L.!.N.T válasza janimilan (#40923) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Esetleg egy próba Win 7-tel ? Mondjuk ez elég érdekes,hogy csak linux alatt megy.

(#40926) janimilan válasza kona005 (#40924) üzenetére


janimilan
csendes tag

Megnéztem de nem találtam ilyet csak egy pci legacy mode pontot ott enabled és disabled van
pillanatnyilag enableden van.

(#40925) Bál@ Próbáltam ugyanaz.

Azért köszi mindkettőtöknek.

"Az emberek nem bölcsességgel,hanem a gondolkodásra való képességgel születnek,s az idő múlásával-sok gondolkodást követően-bölcsességre tehetnek szert" (Napoleon Hill)

(#40927) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Ez szerintetek milyen kártya? 9600XT vagy 9600Pro?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#40928) B.Á.L.!.N.T válasza PH-User (#40927) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Azt írja,hogy XT.

(#40929) Bjørgersson válasza PH-User (#40927) üzenetére


Bjørgersson
félisten

9600PRO

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40930) PH-User válasza B.Á.L.!.N.T (#40928) üzenetére


PH-User
addikt

& kovy29

Köszi, DE!

Azt írja, de az órajelek nem felelnek meg az XT specifikációjának, viszont a mag típusa pedig passzol, mert a Pro az RV350-es GPU-ra épült ha jól tudom.

Akkor ez most egy órajelileg visszabutított 9600XT lenne? :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#40931) Bjørgersson válasza PH-User (#40930) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, órajelbeli különbség van köztük; 9600XT - 500 MHz, 9600PRO - 400 MHz, a memóriák már változatlanok elvileg.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#40932) akphsaiid


akphsaiid
csendes tag

Gyors válasz kéne,
Radeon HD 3850 512MB 256-bit GDDR3 PCI Express
vs
GeForce 605 DP 1Gb DX11

Melyiket vegyem?
Vagy valami mást? 5-7k-m van rá postával együtt, ezt a kettőt találtam jónak, bár hülye vagyok én ehhez :DDD

(#40933) rolexes


rolexes
csendes tag

Üdv! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy az ASUS EAH6670 videokártyához érdemesebb-e az amd honlapjáról leszedni a drivert vagy pedig az asus honlapjáról? Az egyik fórumban olvastam, hogy a HD6000 szériához a 13.9 javasolt, de azt nem tudtam sehonnan se leszedni.. Op rendszer: Windows 7 64 bit.

(#40934) Spet válasza rolexes (#40933) üzenetére


Spet
addikt

Nem hinném, hogy sok különbség lenne az asus illetve a hivatalos amd driver között, hisz az asusnak is azt kell használnia, hisz amd-s a kártya :DDD Ha nagyon tudni szeretnéd, hogy melyik a jobb driver letöltöd mindkettőt futtatsz egy tesztet és amelyik a jobb azt fennhagyod. Driverrel kapcsolatban meg google a barátod

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#40935) rolexes válasza Spet (#40934) üzenetére


rolexes
csendes tag

Igen a google.. amit alkalmaztam is mielőtt feltettem volna a kérdést. De sem az AMD honlapjáról nem bírtam letölteni, ott csak a legfrissebbet meg a bétát látom és a google se dobott ki olyan oldalt ahol fent lett volna. Köszönöm a választ!

(#40936) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#40932) akphsaiid -> [link]

***

(#40933) rolexes
sajnos a kártyád topikja eléggé halott.
pedig ők tudnák igazából, hogy a kártya melyik driver-t szereti.
dob oda is be, hátha a fórumlista elejére kerülve valaki ad választ.
ha nem, onnan néz valakit, akinek az adatlapján még szerepel a kártya.
én ha megvan a kívánt verziószám, én mindig vagy az amd vagy az nvidia saját oldaláról szedem le.
az nvidia-ról bármelyik régit le lehet szedni.

közben ezt találtam.
gugli: "amd régi vga driver-ek"
-> 2. találat:
AMD Catalyst™ driverek topikja
ha itt nem mondják meg, honnan szedd le, akkor sehol...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40937) rolexes válasza szab.tam (#40936) üzenetére


rolexes
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#40938) Jeollam


Jeollam
aktív tag

Megoldottam a problémát, egy erősebb táp kellett ez volt a baja. Így már nincs gond. Hála az egének megúsztam 1500 ft-ból az egészet, így már nyugodt vagyok. Köszi mindenkinek

[ Szerkesztve ]

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#40939) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok. Egy ASUS GTX750TI-OC-2GD5 kártya mekkora javulást hozna az adatlapomon lévő géphez?

No Sana No Life

(#40940) VoidXs válasza CJ4567 (#40939) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Benchmarkokban szépet dobna, de erős procilimited lenne.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#40941) CJ4567 válasza VoidXs (#40940) üzenetére


CJ4567
veterán

Játékokban mennyivel adna többet 1360x768 felbontásban?

No Sana No Life

(#40942) Superhun válasza CJ4567 (#40941) üzenetére


Superhun
addikt

A legtöbbet, amihez még elég a procid.

(#40943) VoidXs válasza CJ4567 (#40941) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az új játékokban kábé semmivel, de például a Source vagy a Unity motort ki tudod maxolni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#40944) CJ4567 válasza Superhun (#40942) üzenetére


CJ4567
veterán

Köszönöm a választ :R
(#40943) VoidXs Source motoros játékokat(kivéve Titanfall) ki tudtam eddig is maxolni.

No Sana No Life

(#40945) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok. Egy LG Flatron W1943SB monitorral(1360x768 felbontás) működne a downsampling? Pl. 1360x768 helyett 1600x900.

No Sana No Life

(#40946) TXT


TXT
őstag

Sracok! Tudnatok abban segiteni, hogyan reagalnak a szimpla es dupla GPU-s videokartyak a cpu orajelere? (HD7970, R9 290-290-X, GTX590-690…)
Ertem ez alatt, hogy pl egy i5-3470, i5-3570K vagy pl egy i7-3770K alap orajelein is kepes fullra megtamogatni es kihajtani a vga-t, vagy muszaj tuningolni es magasabb orajelet beallitani a CPU-nak, hogy foleg a mai teljesitmenyigenyesebb jatekoknal (Metro, Tomb Raider, Crysis 3, BF4, Watch Dogs stb…) ne legyen hatraltato tenyezo es CPU limit? Vagy pl ezeknel a prociknal ez mar nem szamit es tuningban sem hoz tobbet jatekok alatt, mint alapon? :U
Egyenlore csak erdeklodom egy komolyabb beruhazas elott! :R

[ Szerkesztve ]

(#40947) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv
Milyen tesztekkel tudom megállapítani azt, hogy a procim hány százalékban "hajcsaki" a vga-mat?

Nem minden vándorút céltalan...

(#40948) szab.tam válasza 3.Aragorn (#40947) üzenetére


szab.tam
nagyúr

önmaga a kérdés így nem helyes.
mert lehet olyan alkalmazás, amiben ugyanolyan párosban vga, a másikban cpu limited lesz.
ez ugye függ magától az alkalmazástól, (játéktól), felbontástól, illenve a játékon belüli grafikai beállításoktól is.

tehát ki kell jelölnöd azt a játékot, és beállításokat, amiben kíváncsi vagy konkrétan a kérdésre.

letöltöd az msi afterburner-t, ott belövöd az osd beállításokat.
elindítod a feladatkezelő teljesítmény monitorát is.
(zöld oszlopok.) ez utóbbi széthúzod a teljes képernyőre, hogy utólag hosszabb görbét tudj visszanézni.

majd játszol a kívánt beállításokon.
hirtelen kilépsz, és megnézed a görbéket.
ha a cpu van 80-100%-on, közben a gpu görbéje csak "lazsál" 50-60 %-on, akkor egyértelműen a cpu-d gyenge a vga-hoz képest.
fordított görbéknél természetesen pedig a vga gyengébb.

de ez mindig a felbontás, alkalmazás, és annak beálításainak függvénye.

nálad úgy gondolom, hogy relatív a vga az erősebb, így a cpu lesz kiakadva.
ez akkor fordulhat meg, ha nagyon magas grafikai szűrőket, vagy felbontást alkalmazol.
akkor mindkettő párhuzamosan fog kiakadni..

nálam az egyik gépen pl. dirt2-ben, E5700 + HD5750-en extrém (eyefinity) felbontás kell, hogy ne cpu limit legyen.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40949) 3.Aragorn válasza szab.tam (#40948) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszönöm az infót. :R A jelenlegi konfigomnál valóban ez a helyzet, a vga szerintem is erősebb a cpu-nál, viszont most bekerült a HD4770-es helyére egy MSI R9 270 oc ;]
Világos, hogy a c2duo a olyan messze van tőle, hogy megpörgesse ezt a kártyát, mint Makó Jeruzsálemtől.
Nem is maradnak sokáig ebben a párosításban, jön a friss haswell i5...
Csupán a kíváncsiság miatt gondoltam megnézem. Illetve későbbiekben is hasznos, ha tudok ilyen teszteket futtatni. Megnézem ezt az afterburnert akkor.

Nem minden vándorút céltalan...

(#40950) Superhun válasza 3.Aragorn (#40949) üzenetére


Superhun
addikt

Egy diszkrét VGA sokkal nagyobb számítási teljesítményre képes a CPU-nál, de a "kihajtásnak" ehhez nincs köze. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.