Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30001) fuximaxi válasza Attila xy (#30000) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nem azt mondom, hogy pörög a topic, mint az állat, de talán itt.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30002) D!esel


D!esel
csendes tag

Hello!

megtudnátok mondani mennyit ér ez a telefon minden tartozékkal, t mobile függőként.

-samsung galaxy gio.

köszönöm a segítséget és a válaszokat! :) :C :C :R :R

(#30003) kiskaktusz válasza D!esel (#30002) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Telefon beárazós topic

A korát és az állapotát azért célszerű lenne leírni majd.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#30004) rii


rii
nagyúr

megkérdezhetném ezt itt is?
" .... Nokia E52-höz van függetlenítő kártya, aminél a SIM-et nem kell méretre vágni? ... "

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30005) rii válasza rii (#30004) üzenetére


rii
nagyúr

au
aki tudna segíteni, vagy tud olyat aki tud, írna kérem PM-et?
köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30006) mateeesz735


mateeesz735
csendes tag

helosztok .. Nektek mi a véleményetek a motorola ex130 wilderről ??? :)

(#30007) kiskaktusz válasza mateeesz735 (#30006) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Itt problémamegoldás folyik, nem véleményezés.. Olvasd el ezt a cikket, ha érdekel a telefon.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#30008) wapee


wapee
tag

van 1 telenor one touch c. aka. alcatel ot-985.usb modemkent akarom hasznalni. telefont beallitom hogy ossza meg a netet: usb pányvázva de drivert kér az xp. alcatel android phone nevüt. A baj az, hogy ami az alcatel lapjánvan driver nem jó. Tud valaki egy működőképeset? köszönöm

(#30009) werszomjas


werszomjas
őstag

Hello.

Valakinek van tapasztalati hordozható USB-s töltőkkel?

Ilyesmire gondolok.

Használ-e valaki ilyet, megéri-e, valóban feltölti-e a telefont, melyiket / milyet érdemes ezekből venni??

Egy sony xperia P-hez lenne egyébként. :R

üdv

(#30010) rii


rii
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30011) JDM_Style


JDM_Style
tag

ha egy iPhone-t rádugok töltőre, akkor bekapcsol magától? Gomb nélkül.. Bevan ragadva a ki/be gombom :F

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#30012) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy szeretnék venni egy YooBao külső akksit. 7800 mAh-eset néztem ki. Itt a kimenetén 1 A-el tölt. iPhone-nak ugye ez pont jó, mert a gyári hálózatija is annyival tölt. De van hozzá micro usb csati, amivel más telefonokat is tudok.

Szerintetek ha apám Nokiáját rádugom akkor károsodhat valamennyit? Mert ha jól néztem akkor kb neki 5-600mA-es töltője lehet. Vagy 2 lehetőség van.

1; Nemlesz semmi baja, de a nagyobb töltő erősség miatt az akksi gyorsabban elhasználódhat

2; Hiába dugom rá az Amperes kimenetre a telefon akksija akkoris csak 5-600mA fog felvenni?

iPhone 13 Pro Max

(#30013) tjokai


tjokai
senior tag

Hali
Mobilcsere előtt állok, LG P920 Optimus 3D-ről váltanék, az LG egyszerűen csalódás volt számomra. Fontos számomra a pontos érintésérzékelés, a gyorsaság, rendszer stabilitás, fényképező minőség, kijelzőminőség, hangminőség, net.
Max 65-70e ft-ot szánok rá!
3db készülék között gondolkodom, melyiket ajánljátok a legjobban az elvárásaimhoz igazitva?

Samsung Galaxy S2 vagy Motorola RazR xt910 vagy Nokia N9?

Esetleg ha tudtok hasonló még jó készüléket ebben az árkategóriában, szivesen meghallgatom!

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#30014) alpihun válasza tjokai (#30013) üzenetére


alpihun
senior tag

Ez már fáj.
Amúgy S2, de a linkre kattintva nálam eszesebbeknek is írhatsz.

(#30015) kiskaktusz: Te kis vaksi. :DD

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#30015) kiskaktusz válasza tjokai (#30013) üzenetére


kiskaktusz
addikt

[link]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#30016) tjokai válasza kiskaktusz (#30015) üzenetére


tjokai
senior tag

köszi :R

Üdv!

(#30017) alpihun válasza tjokai (#30016) üzenetére


alpihun
senior tag

És még neki köszöni...ilyen nincs. :W :W :W :W

szerk.
Semmi, szokásos agymenés.
Kicsit tré dolog, hogy leírom a válasz, leírja utánam ugyanazt valaki más és akkor övé a köszönet..
Amúgy szíííívesen, máskor is, máshol is.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#30018) tjokai válasza alpihun (#30017) üzenetére


tjokai
senior tag

Mivan veled ember, rohamod van?! Vagy esetleg nem pihented ki magad?! :F :Y

Ne haragudj, h nem a TE nevedre cimeztem a választ, most pótolnám ha megengeded, rendben?

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#30019) tjokai válasza alpihun (#30017) üzenetére


tjokai
senior tag

KÖSZÖNÖM a válaszod....tényleg :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#30020) rii válasza rii (#30005) üzenetére


rii
nagyúr

tónék' egy up-ot

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30021) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok, lenne ket gyors kerdesem.Az egyik, hogy a telom (xperia u) mar egyszer belefutott egy olyan bakiba hogy ugy erzekelte mintha be lenne dugva a fulesem, vagyis nem adott ki hangot.Kicsit megmozgattam a dugot es utana mar jo volt.Szerintetek ezt vinni kene szervizbe?a masik kerdesem, hogy lehetseges regebbi androidot rakni a telora (gb-t ics helyett) ugy hogy nem rootolom a telot?koszi elore is.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#30022) fuximaxi válasza tibee77 (#30021) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Annyira nem vagyok otthon a Sony telókban, de ha jól sejtem zárolt a bootloader és ezért nem olyan egyszerű a firmware downgrade, de XDA-n lehet találsz valami leírást esetleg keresd meg itt a forumon a készülékkel foglalkozó topicot. A másik kérdésedre válaszolva mindenképp vidd el szervizbe.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30023) Nunder


Nunder
őstag

Üdv!

HTC Desire X készülékem van, és a következő gondom lenne.

Találkoztam egy számomra rendkívül idegesítő dologgal. Az internetet igénylő alkalmazásokban, ha valamilyen aktív mezőre (link, text-filed, checkbox stb.) bökök, akkor nem nyomja azonnal, hanem ilyen narancssárga négyzetbe teszi és csak kijelöli. Ezután még egyszer rá kell bökni, hogy érvényes legyen a kiválasztás. De mint utána néztem és ahogy tapasztaltam is, ez elvileg a jelenleg aktív zónákat jelöli a böngészőben vagy az egyéb alkalmazásokban. Ez mitől lehet? Gondolom valami kisegítő valami, de már végig jártam mindent nem jövök rá, hogy kell kinyomni. Főleg Chrome-nál tapasztalom, de máshol is előfordult már. És ami a legrosszabb, hogy fel is olvassa a benne lévő szöveget.

Amire jutottam: TalkBack kikapcsolva és letiltva, Google szövegfelolvasó letiltva. Semmilyen egyéb beállítás nem utal arra, hogy ezt tegye. Ahogy olvastam a Firefox userek is hasonlóval küszködnek, ott elviekben az about:config-ban be lehet állítani ennek a letiltását. De mint említettem nem csak a böngészőben fordul elő, hanem, pl. a Power Amp-hoz letöltött musiXmatch esetén is.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#30024) doddencs


doddencs
senior tag

most ideiglenesen egy nokia 5230 készüléket használok, viszont ennek olyan problémája van, hogy hívás közben néha nem hallom a másik felet. ő hall engem, illetve kihangosítva a készüléket hallom én is őt, viszont a fülemhez tartva nem.

találkozott már valaki ilyennel?

ennek orvoslására próbálkoztam hard resettel, a beállításokból, de sokat nem segített. valamint olyan kombó nincs, ami mindent visszaállít, fájloktól elkezdve mindent?

(#30025) Bozek válasza tibee77 (#30021) üzenetére


Bozek
nagyúr

Xperia U-t lehet visszarakni régebbi Android-ot, csak Flashtool kell hozzá és a megfelelő FTF. Utóbbit például letöltheted a SEria-ról, a fórumból. Van T-Mobile-os és Vodafone-os is.
Előtte mindenképp mentsd le a build.prop fájlt, hogy a későbbiek folyamán vissza tudd állítani a saját SI számodnak megfelelő szoftvert, mivel nem biztos, hogy olyant találsz.

De előbb vidd el szervizbe a másik probléma miatt. Esetleg szólhatsz nekik, hogy rakják vissza a GB-t, talán megteszik.

(#30022) fuximaxi: A zárt bootloader csak akkor számít, ha módosított kernel-t akar felrakni az ember. Gyári firmware felrakásánál nem érdekes.

(#30026) fuximaxi válasza Bozek (#30025) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Mint említettem, nem foglalkoztam Sony telókkal. Én ha valamit módosítanék rajta, biztosan a kernel lenne. Raknék bele egy két dolgot, ami nekem hasznos.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30027) sycorax182


sycorax182
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e valami megoldás arra, hogy megbizonyosaodjak arról, hogy nem egy letiltott/letiltható készüléket veszek?

Konkrétan: van egy eladó teló. Zsír új, gyári garis, független. Állítólag kiállítási darab volt. Hogyan tudnék meggyőződni arról, hogy ez igaz és nem fogja egyik szolgáltató sem letiltani?

(#30028) meroly válasza sycorax182 (#30027) üzenetére


meroly
veterán

100%-ban sehogy sajnos. Hacsak nem hívod fel a szolgáltatókat és diktálod be az IMEI számot. Már ha egyáltalán megmondják....

Impossible is nothing

(#30029) sycorax182 válasza meroly (#30028) üzenetére


sycorax182
tag

ja, de most ugrott be, hogy ha szolgáltatótól vásárolt lenne, akkor szolgáltatós lenne a geripapírja is, nem?
ez meg samsungos

(#30031) meroly válasza sycorax182 (#30029) üzenetére


meroly
veterán

Nincs összefüggés, attól még lehet a garipapírja gyári, ha szolgáltatós. Esetleg ha független, akkor már sanszos hogy nem szolgáltatói.

Zsolt_72: lehetett az vitrinben is ;]

Impossible is nothing

(#30032) sycorax182 válasza #40993792 (#30030) üzenetére


sycorax182
tag

1. nem szolgáltatótól vett, tehát nem prepaid
2. nem bemutató darab volt, tehát nem nyomkodva volt, hanem a kirakatban volt kint

(#30033) fuximaxi válasza sycorax182 (#30032) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ha nem szolgáltatós, akkor is előfordulhat, hogy le lesz tiltva, és az a baj, hogy ennek még csak nagyon utána sem lehet járni, Ha valami külföldi szürke importos, csak akkor derül ki, ha felkerült a fekete listára és már tiltották is. Sajnos egyéb helyről is be lehet szerezni függetlennek hitt utólag függetlenített szolgáltatói készüléket. Csak abban az esetben érdemes megvenni, ha megbízható bolt az eladó. Milyen készülék, és mennyivel olcsóbb, mint a bolti ára?

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30035) sycorax182 válasza meroly (#30031) üzenetére


sycorax182
tag

független, de hát ki tudja, hogy nem-e már utólag van függetlenítve...
most beszéltem az emberrel, azt mondta, hogy ő vállalja, szerződéssel, hogy nem fogják letiltani, de hát ha eltűnik, akkor aztán lobogtathatom a papírt... meg amúgy sem pereskedni akarok, hanem telefont venni :D
neten rákeresve a telefonszámára csak egy másik feladott hirdetést találtam, semmi mást...

(#30036) sycorax182 válasza fuximaxi (#30033) üzenetére


sycorax182
tag

az könnyen kiderül, hogy külföldi-e, mert ugye magyar papírok+garipapírnak kéne járnia hozzá

(#30037) sycorax182 válasza fuximaxi (#30033) üzenetére


sycorax182
tag

galaxy s3 és 95-ért adnák, de nem telefonbolt, hanem magánszemély...

[ Szerkesztve ]

(#30038) fuximaxi válasza sycorax182 (#30037) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Én az enyémet biztosan nem adnám oda annyiért, pedig már használt. Gari papírt bármikor kiállítok neked, ha arról van szó. Nem tart semeddig :S

Érdemes megnézni, a gari papíron szereplő bélyegzőt, milyen cég nyomta rá. Samsungos garipapír, már egész jó jel, de akkor is gyanúsan olcsó. Ennyiért használt függő készüléket lehet venni, aminél nem lehet tudni semmit arról, hogy mikor lesz letiltva

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30039) Bozek válasza fuximaxi (#30026) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem Xperia Neo-m van és bár gyári ICS-el, de módosított kernel-el. :) Bár én anno azért is nyitottam a bootloader-t, mert úgy egyszerűbb a root. Na meg mivel független, ezért hivatalos módon is lehetett. Igaz, a régi TrackID utána nem működött, de ez a legkisebb problémám.

(#30040) fuximaxi válasza Bozek (#30039) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Elvileg most már nyitott bootloaderre is lehet gyári romot nyomni. Ha jól tudom, korábban nem lehetett. Gondolom ezek után már ilyen problémáknak nem illene előjönni.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30041) Bozek válasza fuximaxi (#30040) üzenetére


Bozek
nagyúr

Lehetett, csak nem a hivatalos módszerekkel, hanem Flashtool-al. XDA-ra meg gyorsan felkerültek a gyári szoftverek. :)

(#30042) sycorax182 válasza fuximaxi (#30038) üzenetére


sycorax182
tag

Mondtam, h samsung garis!
Mondjuk nem tudom, hogy hogy állítasz ki vízjeles, fémszálas garipapírt...

Igen, tudom, hogy olcsó, de alkalmi vételek mindig vannak.

(#30043) fuximaxi válasza sycorax182 (#30042) üzenetére


fuximaxi
senior tag

A kesztyűtartómba van vagy 20 db ha gondolod ;) Aki foglalkozik ilyesmivel, az viszonylag könnyen hozzájut

Bozek: ezt olvastam ma, de ahogy látom még nem kompatibilis csak 3 készülékkel

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30044) Bozek válasza fuximaxi (#30043) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, ez a Sony saját Flash Tool-ja. Amiről én beszélek, az Androxyde munkája, a Flashtool, így egyben. :)

(#30045) sycorax182


sycorax182
tag

na nem vettem meg, mert az elado olyan sotet volt, hogy a foga vilagitott a sotetben... ha ertitek mire gondolok...... :-) igaz mar a telefonbsn is sejtettem. ugyhogy gazsikanal hagytam a szajret :D

(#30047) sycorax182 válasza #40993792 (#30046) üzenetére


sycorax182
tag

mar akkor hagynom kellett volna az egeszet mikor mar a telefpnban ereztem a szagot.... :D de azert koszi mindenkinek

(#30048) danee91


danee91
senior tag

1 gyorskérdés:

ClockWorkmodban van értelme formázni a /system partíciót? Jelenleg egy eredeti, gyári ROM van a telómon, és már 1 custom ROM telepítés előtt vagyok...vagy ez a lépés teljesen felesleges, és elég a wipe data/cache, majd utána Custom ROM telepítés??

köszi a válaszokat!

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#30049) danee91 válasza danee91 (#30048) üzenetére


danee91
senior tag

Azt hiszem hülyeséget kérdeztem, hisz a Superuser és a bootmenu is a system partícióra lett telepítve, tehát a system format lépéssel törölném is őket a francba...

törölhetitek a kérdést:D

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#30050) gabesz666-


gabesz666-
csendes tag

Sziasztok!

Tegnapelőtt egy buliban elveszett a telefonom. Sajnos arra már nem emlékszem, hogy hogyan, mert már kissé jól voltam :D Azt nem tudom, hogy lemerült-e és/vagy kiszedték a sim kártyát a telefonból, de már nem elérhető a számom. A helyet, ahol a buli volt felhívtam, hogy nem-e találták meg. Természetesen nem. (bár talán elég naív dolog ma magyarországon azt képzelni, hogy egy talált mobilt visszaadnak, de gondoltam veszteni nem fogok vele semmit, ha rákérdezek) Egy samsung galaxy s2-ről van szó konkrétan, így nem hagynám annyiban a dolgot. Nem csak az ára miatt, de volt rajta pár pótolhatatlan kép és sms. Érdemes-e a rendőrségre elmenni így? Mivel nem raboltak ki konkrétan, csak valahol elhagytam a készüléket. Habár azzal, hogy a megtaláló nem adta le sehol a telefont, gyakorlatilag ellopta, szerintem...

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.