Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48001) coco2 válasza sunci_02 (#48000) üzenetére


coco2
őstag

>Mi történhetett?
Vagy hardver hiba, vagy inkompatibilis update.

Menteni google drive-ra a kártya cuccait PC-ről, formáztatni telefonnal a kártyát, és visszahúzni telefonra mindent google drive-ról a telefon saját funkciójával.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#48002) <Adamsky> válasza sunci_02 (#48000) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A telefonon mivel próbáltátok "belenézni" a DCIM mappába?
Csak a DCIM mappa tartalma nem elérhető az SD-n vagy más is hiányzik?
A képernyőképpel az szeretted volna mutatni, hogy PC-re kötve a mobilt ugyan látszik valami a DCIM mappában, de ami van (Camera, Facebook) azok nem mappák, hanem ... fájlok(nak tűnnek)?
Ha az SD-kártya anno nem a belső memória kiterjesztéseként lett formázva, akkor azt akár ki is vehetitek a telefonból, és megnézhetitek PC-n. Látnotok kellene a tartalmát, mert FAT32-es fájlrendszer van rajta (abban az esetben, ha külső tárolóként funkcionál).

(#48003) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Nem bírom tovább idegileg, remélem van rá megoldás:
Második céges samsung telefonom (a41, a32) - nem én választom, valamiért a cégek majmolják a samsungokat - és megőrülök lock screen feloldástól. se az arcomat se az ujjamat nem ismeri fel normálisan ez a displaybe rakott hulladék.
Már hozzáadtam háromszor, hátha az segít de így is egy rakás....
Fel nem fogom, h más sokéves olcsó telefonokon hogy tud normálisan, pöccintésre működni, a rekordbevételű samsung mert miért nem tud normális megoldást adni erre. Sajnos az sem megoldás hogy alakzatot állítok be, mert azt a céges rendszergazda letiltotta.
Szeretném az ujjlenyomatosat használni, mert kényelmes, de nem akarom elhinni hogy tényleg ennyire ne müködjön.

Hálás köszönetem a tippekért.
(tiszta a kezem, a kijelző is, nincs foliám....)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#48004) efi99 válasza Lmh (#48003) üzenetére


efi99
senior tag

Hát a képernyő alattiak általában ilyenek. Sokkal jobb volt, amikor külön volt a hátlapon, azok 1 tizedmp alatt felismerték hiba nélkül.
Van, aki azt szokta csinálni, hogy ugyanazt az ujját olvastatja be mind a 3-nak, aztán akkor nagyobb eséllyel ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48005) <Adamsky> válasza Lmh (#48003) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Erre nincs megkerülő megoldás. Ajánlom a telefonok topic-ját (pl. az A41-é [link]), ill. hogy tegyél fel minden a gyártó által ajánlott update-et. Utána, ha még mindig nem jó, akkor könnyen lehet, hogy garanciális probléma. Láttunk már ilyet. Ennyire sz@r talán nem kellene, hogy legyen a kijelző alá tett olvasó. (Bár én is kerülöm, mint ördög a tömjénfüstöt...)

(#48006) pjen válasza Lmh (#48003) üzenetére


pjen
félisten

olyan nem lehet,hogy nem állítasz be semmit, vagy pin kódot használsz?

(#48007) sunci_02 válasza <Adamsky> (#48002) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Először köszönöm a válaszotokat.

Az SD kártya betelt ezért a telefon már csak a belső tárhelyre mentette a fotókat. Most is úgy látja a telefon és a rádugott PC hogy tele van, de se a PC se a telefon nem lát rajta semmit. (olyan mint ah camuflage programmal el lenne dugva, vagy mint ha le lenne tiltva) Amit mondtak, hogy este jött értesítés, hogy új szoftver érhető el, rányomtak a rendszer frissítésre, és azóta nem elérhetőek a képek a SD kártyán. Megpróbálom hogy közvetlenül a PC-be dugom. Jó lehet ha belerakom az én telefonomba?

Coco2:

Még az a jó hogy rábeszéltem hogy fizessen elő Goole tárhelyre, így minden fotója meg van a felhőben.

(#48008) Viktor0610 válasza pjen (#48006) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A PIN-kódos feloldás nyilván menne, de az ujjlenyomat kényelmesebb (lenne, ha jól működne).

Samsung Galaxy A54

(#48009) pjen válasza Viktor0610 (#48008) üzenetére


pjen
félisten

Csak kérdés volt, esetleg azt is tiltják. Nekem van egy A 72 és egy Note 8. Sajnos időnként ugyanez a problémám. Ujlenyomatról le is mondtam. A Note8 arcfelismerője se működik rendesen.

(#48010) Viktor0610 válasza pjen (#48009) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam olyan volt, hogy a 4 számból álló PIN-kódos feloldást tiltotta a cég. A hat számos már rendben volt.

Samsung Galaxy A54

(#48011) pjen válasza Viktor0610 (#48010) üzenetére


pjen
félisten

Ezért kérdeztem. Én sosem kaptam ilyen előìrásokat.

[ Szerkesztve ]

(#48012) <Adamsky> válasza sunci_02 (#48007) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Végül is a saját telefonodba is megpróbálhatod, de a "tuti" talán egy olyan microSD-kártya adapter lenne, amit írás ellen le lehet zárni (és utána megnézném PC-n).
Ha telefon, akkor nagyon figyelj oda, hogy mit akar vele csinálni a mobilod, nehogy formázás legyen a vége!

#48009 pjen
"Ujlenyomatról le is mondtam." - azért ez elég szomorú, hogy ide "fejlődött" a technika. Én lehet földhöz is vágnám az ilyen mobilt, amin nem megy az ujjlenyomat olvasó. :(((

(#48013) pjen válasza <Adamsky> (#48012) üzenetére


pjen
félisten

Van amikor megy, tízből háromszor. Őszinte leszek, engem nem is érdekel. Nem tárolok rajta semmi olyat amit érdemes lenne védeni. Ha elvesztem a kártyát letiltom a telót meg úgyse adja vissza senki.

(#48014) <Adamsky> válasza pjen (#48013) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nem tárolok rajta semmi olyat ... " - azért ezzel manapság szerintem kisebbségben vagy.
Nem fizetsz vele, nem használsz 2FA-t, jelszó manager-t, stb? Csak fotózol, netezel meg játszol?

(#48015) Hosssszu válasza Lmh (#48003) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!

Nekem is a32 van céges.
Beállok a sorba: borzasztó rossz az ujjlenyomat olvasó. Fólia nélkül is legalább 3-4 próbálkozás kellett hogy feloldja, fóliával meg konkrétan soha nem sikerül. Le is mondtam róla, maradt a PIN kód. :W
Ha saját készülék lenne, azonnal vinném vissza a boltba. :(((

(#48016) <Adamsky> válasza Hosssszu (#48015) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha úgyis céges, akkor miért nem inkább a fóliáról mondasz le? Egyébként ez köztudott, hogy sajnos ezeknek a kijelző alatti olvasóknak nem barátjai a fóliák.

(#48017) pjen válasza <Adamsky> (#48014) üzenetére


pjen
félisten

Én ilyen vagyok. :)

(#48018) Hosssszu válasza <Adamsky> (#48016) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nyilván lemondhatnék róla: Csak az a baj, hogy ha összetöröm, akkor kifizetteti velem a melóhely. Így inkább használom a PIN kódot. (meg ahogy írtam, fólia nélkül is eléggé hektikusan működött)

(#48019) sunci_02 válasza <Adamsky> (#48012) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Nagyon jó a tipp!!!! Ezt jó, hogy mondtad. Nem is jutott volna eszembe. Köszönöm a tippet.

(#48020) b.daviid


b.daviid
csendes tag

Sziasztok!

Lehet off a kérdésem:

Tudja valaki, miért árulnak ennyien Poco M3 Prot újonnan, bontatlanul Emag -os garival? Szabad ilyet venni szerintetek?

Köszi!

(#48021) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Okostelefonnak okoz bármilyen problémát, ha a laptop 65W-s töltőjével töltöm? Max 15W-re alkalmas a telefon, ha számít.

(#48022) quailstorm válasza albiosz (#48021) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elvileg a töltésvezérlő le fogja korlátozni és fog tudni tölteni. Type-C elég jó ebben. Én a fordítottját csinálom, Lumia 950 dokkolójával használom a céges laptopot, Nyilván tölteni nem tudja, kell a kerek csatlakozós töltő mellé, de megy.
De a drága HP dokkban meg simán megy a telefon, pedig az le tudja adni a nagy teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#48023) albiosz válasza quailstorm (#48022) üzenetére


albiosz
őstag

Type-C mindkettő. Nincs mindig kéznél telefon töltő munka közben, így praktikus a laptopéről tölteni. Gyorsabb nem lesz, de legalább tölt. Köszi az infokat!

(#48024) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
Nyugdíjas ismerős elnyomkodott vmit a telóján (Samsung android).
Most létrejött egy új faszbuk fiókja és a régibe nem tud belépni az üzenetekhez sem.
Hogy lehetne törölni az új fiókját? (minden ismerőse a régihez van felvéve)

Hasonlóról régebben már hallottam és biztonsági okokból három hónapra zárolták a Facebook fiókját valakinek még ki nem derítik, hogy tényleg az e a személyazonossága aki hozzá akarna férni jogosan az adatokhoz... Ezt kéne megelőzni.
:F

[ Szerkesztve ]

(#48025) crok válasza Aureal (#48024) üzenetére


crok
nagyúr

Inkább Facebook és Messenger topik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48026) prozodus válasza Aureal (#48024) üzenetére


prozodus
őstag

Nade, most csak nem tud belépni, v kiírja, h zárolva? A kérdést csak pontosan, szépen :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48027) Viktor0610 válasza Aureal (#48024) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a legegyszerűbb, ha törlitek az appot, újra felteszitek, majd visszaléptek a régi fiók adataival.
Amennyiben azt nem tudjátok, akkor jelszó-emlékeztető.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48028) Aureal válasza prozodus (#48026) üzenetére


Aureal
senior tag

Folyamatosan az új fiókba van bejelentkezve.

(#48029) Aureal válasza Viktor0610 (#48027) üzenetére


Aureal
senior tag

Köszi, majd szombaton ránézek neki...
De elvileg mások szóltak neki hogy 2x van fenn a bookon. Szóval fingja sincs mit nyomkodott össze és a másik accountot az app törlés sztem nem végzi el.

[ Szerkesztve ]

(#48030) Viktor0610 válasza Aureal (#48029) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja, persze, a fiók törlését itt tudjátok intézni: [link]

Samsung Galaxy A54

(#48031) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Egy Redmi 9 power telcsivel kapcsolatban kérném a segítségeteket :

feloldásnál van egy ilyen üzi :
" ne takarja le a beszédhangszóró környékét "
nyilván nincs letakarva semmi.. pl akkor is csinálja ha simán az asztalon van....
ezt csak azért irom hátha összefügg a következővel:

Ilyet még nem láttam, de olyat produkál hogy ha hivást indit vagy fogad, akkor elsötétül a kép...
teljesen fekete, és nem reagál semmire, megy a hivás, de pl nem lehet letenni a hivást
tehát nincs az a felület ahol pl le lehet tenni... és mutatná a hivást....
enyhén " feszegetve- nyomogatva összevissza " a telefont néha-néha fel felvillan , van hogy megmarad pár mp re, és ujra elfeketedik....

szoval mintha a kijelző nem müxene rendesen...
NADE..... hiváson kívül teljesen jó... nem találtunk hibát, müxik minden, érintő is...
és sehol nem feketedik el a kijelző..

valami ötletetek esetleg ?

Elöre is köszi a segitséget!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#48032) crok válasza maxika2004 (#48031) üzenetére


crok
nagyúr

Folia / uveg van a keszuleken? Kozelseg / feny szenzort egyik-masik meghulyiti ha felul takarja oket. Olcso uvegekkel egesz sokszor elojon. Vagy a szenzorok eleve hibasak lehetnek. Gyari tesztekkel ellenotizd le oket.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48033) maxika2004 válasza crok (#48032) üzenetére


maxika2004
őstag

köszi a gyorsaságot..

oké, de a feloldás azért összejön...

de utána, nagyobb gond a hiváskor fellépő hiba ...
az is összefügghet az elsővel ?

" Gyari tesztekkel ellenotizd le oket."

ennyire nem vágom a témát, milyenre gondolsz pl ?

:R :R :R

(#48034) crok válasza maxika2004 (#48033) üzenetére


crok
nagyúr

Igen, osszefugghet mert ha hivas kozben kozelben erzekel valamit (a fejed.. helyett..) akkor elsotetiti a kijelzot hogy ne meruljon feleslegesen a telefon.

Gyari teszt menu:
Settings - My device - All specs - Kernel version - ezt nyomkodd vagy 8..10x - Ez inditja a CIT menut - itt en elso korben a proximity es a light sensor tesztet csinalnam meg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48035) efi99


efi99
senior tag

A képen piros nyíllal jelölt ikon mi lehet? Rányomva át lesz húzva, de látszólag nem történik semmi, ellenben ezután a rezgőre állított telefont nem lehet visszakapcsolni normálra, mert egyből visszaugrik rezgőre. :Y

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48036) Viktor0610 válasza efi99 (#48035) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Típussal könnyebb lett volna, de Google barátom így is segített: [link]
"Élő feliratozás
Ez az ikon az Élő feliratozás gomb. Ez a Google új kisegítő funkciója, amelyet a Samsung a legújabb szoftververziók hangerőpaneljébe integrált."

Samsung Galaxy A54

(#48037) efi99 válasza Viktor0610 (#48036) üzenetére


efi99
senior tag

Thx.
Mindenesetre nálam nem csinál semmit, hiába van bekapcsolva.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48038) prozodus válasza Viktor0610 (#48036) üzenetére


prozodus
őstag

És ebből te érted, h micsinál? :Y

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#48039) Viktor0610 válasza prozodus (#48038) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak átfutottam a linkelt oldalt, az alapján valami fogalmam lett róla.
De nincs Samsungom, szóval annyira nem foglalkoztam vele.

Samsung Galaxy A54

(#48040) efi99 válasza efi99 (#48035) üzenetére


efi99
senior tag

A helyzet viszont kezd eszkalálódni, mert úgy tűnik mégsem ezzel van összefüggésben, hogy időnként a rezgőre vett majd visszakapcsolt hang, azonnal vagy fél percen belül újra visszaáll rezgőre. Egyéb fórumok alapján más is kínlódik ilyesmivel más telefonon is, de egzakt okot és megoldást nem találtam (én sem).

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48041) jokerman7


jokerman7
csendes tag

Evolveo (strongphone z5) telefonon tudja valaki hogy lehet bekapcsolni a hivoszam kijelzest?

(#48042) efi99


efi99
senior tag

Kipróbálnátok valamit, mert már kezdek megőrülni? Samsung Android 12-vel.
Ha a beállításokban a hangmódnál átállítom rezgésre, majd vissza hangra, majd átkapcsolom alatta a rezgés csengéskor kapcsolót (akár ki, akár be) azonnal visszaugrik rezgő üzemmódra.
Vélhetően azonos ok miatt - és ez a fő problémám, - ha a csempéknél a gyorsgombbal rezgőre teszem, majd vissza hangra, akkor a képernyő kézi vagy automatikus lezáródásakor magától átáll újra rezgőre. (sőt ugyanezt játssza el némánál is, tehát abból is visszaugrik rezgőre). Ilyenkor az egyetlen mód újra hangra rakni, hogy belépek a hangerőcsúszkákhoz, feltolom a hangerőt és nagyon gyorsan az értesítési hangerőt is (ami addig még szürke) Ha nem vagyok elég gyors, visszarántja a hangerőcsúszkát és marad rezgőn.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48043) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Huawei p40 lite nem látja a hálózatot beállításokban ott a sim kártya adatok de azt írja csak segélyhívás. Mitől lehet ez?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48044) crok válasza Pityu. (#48043) üzenetére


crok
nagyúr

Letiltott SIM és|vagy letiltott IMEI.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48045) Pityu. válasza crok (#48044) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A sim rendben van mert az én telómban mind kettő működik a telefon meg független szerintem.
Esetleg valami szoftver szarakodás,fasctory reset segíthetne?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48046) crok válasza Pityu. (#48045) üzenetére


crok
nagyúr

Ha már annyira felment hogy annyit látsz azért hogy "csak vészhívás" akkor azt a SIM-et valamiért a kiválasztott hálózat nem engedte fel teljes jogúként (vészhívást pedig letiltott IMEI-vel is lehet indítani). Úgyhogy telefon szempontból a szoftver és a hardver gondot is kizárnám. Ezen egy factory reset nem segít. Kivéve: ha most manuálisra van állítva a hálózatválasztás.. és nem az van beállítva amit a SIM-el használatba is lehet venni.. viszont ha az is mondjuk automatikus.. akkor szinte biztosan letiltott IMEI.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48047) Pityu. válasza crok (#48046) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De ha az imei le van tiltva azt jelzi valahogy a telefon?Mert ezelőtt működött,csak egy kijelző lett benne cserélve.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48048) Pityu. válasza crok (#48046) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És olyan nem eshet meg,hogy a kis vékony szál antennának van baja?Ismerősömék telefonja azt mondja számla be van fizetve rendesen szóval akkor elméletileg nem tilthatják az imeit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48049) crok válasza Pityu. (#48048) üzenetére


crok
nagyúr

Ha van "csak segélyhívás" és van "térerő" is akkor nem lehet antenna. A számla meg az IMEI nem tudom hogy jött ide. Ha nem fizette a részletét a részletre vett telefonnak akkor talán (hiszen te mondtad hogy másik készülékben a SIM megy). Az IMEI-t meg általában lopás utáni bejelentéskor tiltják le.
Nézd, pl. QCOM SOC esetén tudok olyan modem elcseszést mondani amikor valami hasonló lesz a helyzet de az annyira specifikus hogy csuda. De itt még se készüléket, se op.rendszert, se szolgáltatót nem mondtál. Esetleg ha nem a sötétben kapálóznánk sokat segíthetne neked is meg nekünk is mert üveggömb az nincs :D Szóval legalább annyi hogy valami térerő van-e vagy bármi. De így hogy amúgy mondod hogy kijelzőcserés volt és addig ment így én 3 percet nem gondolkodnék és visszavinném (el se hoztam volna ha már ott ilyen volt). Lehet "leföldelték" valahol.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#48050) Pityu. válasza crok (#48049) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Huawei p40 lite telekom 30 as

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.