Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45001) pellesmartin


pellesmartin
tag

Hello! Adott egy S9 telefon. A töltője a táskámba volt,amibe kifolyt ilyen cukros gyümölcslé,belement a csatlakozóba,amennyire tudtam kitisztítottam,de még ugyanúgy benne van,és már a telefon töltő aljzata id ilyen tapadós.. Mivel vízálló a telefon,mivel tudnám kitakarítani otthon? Gondolok valami zsíroldó sprayre,de pontosan mivel és hogy? Löszi :(

(#45002) ElektrikusDE válasza pellesmartin (#45001) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én pl. ezt használnám:

[link]

Máshol találhatsz olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45003) pellesmartin válasza ElektrikusDE (#45002) üzenetére


pellesmartin
tag

96%-os Etil alkoholom vam itthon,vagy az már 'túl vizes'?

(#45004) ElektrikusDE válasza pellesmartin (#45003) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szerintem az is jó lesz, legfeljebb a tisztitás után hagyd száradni egy kicsitt.

Ui:

Keveset használj belőle, ne tocsogjon.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45005) amoledus válasza pellesmartin (#45003) üzenetére


amoledus
aktív tag

Az nem jó feloldja a tömítés melletti ragasztót onnantól nem bíznék a vízállóságban .

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#45006) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#45004) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ahogy amoledus írta nem javasolt az etil vagy metil alkohol:

"Fontos! Csak és kizárólag tisztító oldószer jöhet szóba! Ilyen az izopropyl alkohol, vagy pl. Kontakt WL spray. Soha ne öntsünk vagy fújjunk bele oldószert a csatlakozóba! Az oldószert fújjuk pl. egy használt fogkefére és azzal takarítsuk a csatlakozót. Patikai alkoholt nem javasolnánk, bizonyos műanyag felületeket tönkretesz, átlátszó plexiket opálossá tehet! Nagy károkat lehet okozni a WD40-es csodaszerrel is, vagy hasonló nem csak tisztító hanem kenőanyagot is tartalmazó szerekkel! Ezeket soha ne használjuk a csatlakozó tisztítására!"

Javaslom az izopropyl alkoholt az a biztos.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45007) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#45006) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Kontakt spray is jó lehet, DE akármelyik nem jó erre a célra, én csak ezt ajánlom:

[link]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45008) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne hogy a telekomnál vásárolt iphone készülékek azok függetlenek ?
Egy xs ről lenne szó..

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#45009) gzbotii válasza Smile8822 (#45008) üzenetére


gzbotii
veterán

Hűségidőre vagy csak simán webshop?
Amúgy a T topicban több sikerrel jársz, szvsz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45010) Smile8822 válasza gzbotii (#45009) üzenetére


Smile8822
senior tag

:R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#45011) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Ebből ért valaki valamit? Az érdekelne, hogy a telo szolgáltató függő e vagy nem.

(#45012) gzbotii válasza #65537792 (#45011) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem egy ingyenes oldalon ez nem fog kiderülni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45013) #65537792 válasza gzbotii (#45012) üzenetére


#65537792
törölt tag

És más mód? Nincs csak vodás sim. Valami szerviz kód?

[ Szerkesztve ]

(#45014) crok válasza #65537792 (#45013) üzenetére


crok
nagyúr

A tárcsázóba ütött *#7465625# után nem mondja meg?
Nem tudom mennyire működik még ez a kód..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45015) #65537792 válasza crok (#45014) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ez nem jó ezen a készüléken. :R

[ Szerkesztve ]

(#45016) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv!
Van egy Xperia XA telefonom. Mostanában ha felveszem maxra a csengő hangerőt, akkor sokat híváskor csak rezeg és utána rezgő módban van. Ilyenkor mi van vele?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#45017) Showhai


Showhai
tag

Sziasztok!

Ez ugyan tablet, de androidos kérdés. Topikban kerestem, gugliztam, hiába. Amúgy topikot sem találtam rá, lehet az én figyelmetlenségem.
Anyway.

Van egy Alldocube iPlay 8 tablet, a Google Play Services-t nem lehet frissíteni, mert 5 percig szüttyög, utána meg rebootol a tablet. Play áruházból is, és apk-val is próbálkoztam. Rebootoltam, factory reste is volt, account törlés-újra hozzáadás, Play store letiltás-engedélyezés.
Amit még nem próbáltam ki, az a recoveryből a cache törlése.
Mindezt friss factory reset után művelte.

HALP PLS :R

Köszi!

Duoble Chekc Everytihng

(#45018) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nokia 5310 be vcf formátumból,hogyan lehet vissza rakni telefonszámokat?My phone explorerben próbálkoztam de folyton hibát írt,aztán letöltöttem egy nokia pc suitot,beolvastatom a vcf fájlt és a 162 számból összesen egyet rak be a telefonba.

Azt hiszem megoldottam egy kis trükközéssel :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45019) quailstorm válasza Pityu. (#45018) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Nokia csak a feldarabolt vcf-et szereti.

(#45020) Pityu. válasza quailstorm (#45019) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Megoldottam két szoftverrel

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45021) Showhai válasza Showhai (#45017) üzenetére


Showhai
tag

Addig-addig, hogy telepítés közbeni reboot után működik a gmail, és nem kiabál a Play Servicesre. Mondjuk most kikapcsolt kijelzővel telepítettem, ki tudja miért, működik.

Duoble Chekc Everytihng

(#45022) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adott egy huawei mate 20 lite telefon amiben kijelzőt kéne cserélnem,anno már volt egyszer cserélve de kompletten kijelző+keret+akkumulátor mert a tulaja totál tönkre vágta a keretet is,sajnos csak kijelzőt+keretet itthon nem sikerült szerezni csak úgy,hogy akkumulátor is volt benne úgy volt kb 33EFt.Nops nézegettem most a jelenlegi árakat és,hogy gyári e vagy OEM csak hát ugye nem mindig lehet hinni a boltoknak,OEM et annyira nem szeretnék mert van mikor hol ez hol az nem stimmel vele,találtam kerettel kijelzőt olyan 12-13Eft magasságában de az van írva egyik helyen,hogy OEM jellegű vagyis gondolom utángyártott,meg volt ahol az volt írva OEM gyári ami megint csak nem biztató.
Erre pl az van írva OEM jellegű,gyártó huawei csak ez nekem üti egymást most OEM vagy huawei,mennyire lehet hinni ebben,hogy eredeti?

Akkor nézegettem csak a kijelzőt az olyan 10EFt az lehet már eredetiért reális?Mert boltokat nézve 6EFt től csak sima kijelző van akár 20Eft-ig is gondolom nagyobb árrés is lehet a dologban.
Szóval böngésztem pár oldalt erre pl azt írják gyári

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45023) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes dolgot szeretnék megosztani veletek, kíváncsi vagyok mással is történt-e ilyen.
Ujjlenyomat feloldós androidos telóm van. (Xiaomi Redmi 5)
Pár hete elkezdte kicsit nehezebben érzékelni az ujjamat, ezért párszor mintával kellett feloldanom. Nem volt gond. Viszont nagyon hamar elkezdte azt írni, hogy nem jó a minta sem. Ez abszurd, mert tisztában vagyok a mintával. Nem volt annyira nagy gond, mert nem fogadta el a mintát, viszont azért az ujjammal be tudtam lépni, csak kicsit kényesebb volt, többször kellett próbálkoznom.
Tegnap kiírta a telóm, hogy 72 órája nem léptem be mintával és írjam be....de nem fogadja el...
Már ujjlenyomattal egyáltalán nem tudok belépni, mert mintát kér, a mintát meg rossznak gondolja. (Nem felejtettem el a mintát, mielőtt erre gondolnátok :P)
Szóval teljesen kizárt a telefonom :D Nyilván factory resetet kell majd csinálnom....de ez basszus....nagyon durva ;]

WTF? :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#45024) hhgygy válasza Lmh (#45023) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ez tényleg érdekesen hangzik, amolyan gépek lázadása. Nem hinném, hogy egy telefon elfelejtené a megadott mintát, az ember előbb felejti el :-)

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#45025) Lmh válasza hhgygy (#45024) üzenetére


Lmh
őstag

Az a helyzet, hogy tényleg nem felejtettem el :P Rendszeresen használtam és a másik telefonomnál is ugyanaz a minta és ott működik :P
Olyasmire tudok csak gondolni, hogy a zsebemben végigcsináltam egy komplett mintacserét véletlenül.
Bár gyanús, mert akkor kezdett el szarakodni, amikor az ujjlenyomatot is kezdte nehezen elfogadni. Szóval szerintem simán lehet, hogy bug vagy vmi.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#45026) prozodus válasza Lmh (#45025) üzenetére


prozodus
őstag

Nekem a billentyuzettel szarakodott igy a laptop a napokban, de aztan meg az oregtelefon is. Az segitett, h felretettem par orara kikapcsolva. Es magatol rendbejott. Azota se tudom, mi volt ez. Marmint azon kivul, h lelkuk van, es rossz napom volt epp, es ezert aztan ok sem fogadtak szot 😂😂😂

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#45027) Lmh válasza prozodus (#45026) üzenetére


Lmh
őstag

Újraindítottam a telefont és most jó. Szóval nem felejtettem el :D
De ijesztő hogy van ilyen bug!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#45028) prozodus válasza Lmh (#45027) üzenetére


prozodus
őstag

Az előbb ki is felejtettem, h a zokoson is van egy hasonlóm, és az rendszeresen előfordul: ha túl sokáig van bekapcsolva, pár nap után nem tudja rendesen mutatni a töltést, és újraindításig csinál mféle szarságot, pl letökíti a fényerőt, mert szte nem lett feltöltve... Nem is, csak 100%, ha újraindítom... És ezt a legújabb szoftverfrissítés óta csinálja...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#45029) NasCa


NasCa
tag

Sziasztok!

LG G3 bekapcsoláskor nem küld értesítést, ha kikapcsolt állapotban valaki hívott. Erre van valami beállítás? Köszönöm.

(#45030) gzbotii válasza NasCa (#45029) üzenetére


gzbotii
veterán

Telefon ki van kapcsolva, és értesítést kellene küldjön :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45031) Bozek válasza NasCa (#45029) üzenetére


Bozek
nagyúr

Érdeklődj a szolgáltatódnál. Max. azok küldenek SMS-t az ilyen hívásokról.

(#45032) prozodus válasza NasCa (#45029) üzenetére


prozodus
őstag

Van. Hívásértesítés. Az előfizetésed szti topikban érdeklődj, ha nem találod meg.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#45033) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Nokia 8800 Sirocco-n szeretnék mikrofont cserélni.
Az alkatrész meg is jött a kérdésem az lenne, hogy esetleg valaki tud valamilyen tutorial videót? :DDD
Próbáltam YouTube-n keresgélni, de nem igazán találtam rá.:N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#45034) Fancy-boy válasza syIex (#45033) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ügyesen kell keresni: [link]

:D

(#45035) syIex válasza Fancy-boy (#45034) üzenetére


syIex
veterán

Ki lett cserélve szervízben a mikrofon, de sajnos nem működik így sem.
Be is vizsgáltattam és elvileg nincsen sehol szakadás vagy ilyesmi úgyhogy nem tudom mi lehet a gond.
Néha kihagy a mikrofon néha pedig működik..Azt mondták, hogy lehet másik fajta mikrofonnal menne vagy éppen csak ez is hibás azért csinálja.
Érdekes a dolog mindenesetre, de sajna így nekem céges telefonnak nem megfelelő úgyhogy fel is dobtam ide apróra..:K

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#45036) Fancy-boy válasza syIex (#45035) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amit árulsz az nem Sirocco.
Legalábbis a készülékház alapján az egy első szériás Nokia 8800.

(#45037) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék a Samsung Galaxy A36os telefonomhoz.

Tök jól működött minden, telefonáltam, telefont fogadtam róla még ma délután is. Letettem magam mellé az asztalra, ahogy mindig. Pár óra elteltével ránézek, PINkódot kért - furcsáltam, de beadtam. aztán kéri a nyitómintát, amit NEM fogad el. Biztosan jól rajzolom, 3 éve megvan, 3 éve ugyanaz a nyitómintám.

A fénykép ikont elhúzva átvált fényképező módba átkapcsol, de híváskezdeményezéshez feloldómintát kér, amit nem fogad el. Viszont hívást fogadni tudok.

Mi a franc van?

Köszönöm

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#45038) Viktor0610 válasza rlazol (#45037) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Újraindítani próbáltad?
Mintha lett volna valakinek ilyen gondja a napokban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#45039) rlazol válasza rlazol (#45037) üzenetére


rlazol
addikt

najó, ez már kezd vicces lenni.

Google a barátom, tartja a mondás, de most beszívatott rendesen.

Google keresés azt tanácsolta, hogy gépről android keresővel LOCK majd unlock az elküldött pass-sal. csakhogy az SMS ben elküldödd pass hoz nem tudok hozzáférni, mert ugye zárolva van a telefon. Aztán sikerült újraindítanom, mert ahhoz nem kérte a pattern-t, és utána szépen rendben működik is.

Kivéve, hogy a bal felső sarokban van egy kis ikon, miszerint a "telefon zárolva van, kérem segítsen visszajuttatni" - de ezt amúgy simán be tudom zárni, csak aztán visszajön, és csak egy fekete képernyő az egész.

Kikapcsoltam-bekapcsoltam. Továbbra is elfogadja újra a kódjaimat, tudom használni a telefont, kivéve ezt a fekete képernyős részt, és félek, ez komolyabb problémát fog okozni, ha eljövök az itthoni biztonságos hálózatról. Mit tudok tenni?

köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#45040) rlazol válasza rlazol (#45039) üzenetére


rlazol
addikt

megoldottam. A fekete képernyőn egy vissza gombot kell nyomni és akkor beadni a feloldó kóot, és onnantól jó. Kissé nevetséges volt ez így, de sebaj.
:R

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#45041) pube111


pube111
senior tag

Hogy lehet megosztani mappát win10 en, hogy androidon látható legyen? Megosztottam az asztalt, de a telón total commanderben csak valami nem létező mappákat mutat.


(#45042) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok!
Melóba rendeltem egy Nokia 4.2 Dualsim típusú mobilt és akinek van véleménye már róla az írna róla pár sort nem nézett ki rosszul és remélem nem valami hülyeséget csináltam :)
Köszi a válaszokat előre is ..
Igazából tapasztalatokra lennék kiváncsi meg mindenre :)

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#45043) Viktor0610 válasza Smile8822 (#45042) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha már megrendelted, akkor nem mindegy? ;]
A számozásból és a formából kiindulva egy alapteló.
Ha nem használod sok appal, akkor jó szolgálatot tehet.

Samsung Galaxy A54

(#45044) domjeno75


domjeno75
csendes tag

Sziasztok! Egy Samsung Galaxy Core Prime telefont használok, és egy tavaly novemberben vásárolt eredeti Samsung akkumulátorral a telefon( netezés, és beszélgetés, valamint, játék, és zenehallgatás nélkül) fél nap alatt lemerül. Bevittem egy szervízbe, és azt mondták, hogy egy telefon két-három év múlva meghal. Meg szeretném kérdezni tőletek, hogy hogyan tudnám a háttérben futó folyamatokat minimalizálni, és a készenléti idejét a telónak maximalizálni? Tudtok-e ilyen google playről letölthető alkalmazást, ami ezt automatikusan elvégzi, és nem nekem kell egyesével leállítgatnom őket. És le lehet-e majdnem mindet is? Mert a telóm nem halott...
Köszi szépen ha tudtok nekem ebben segítséget nyújtani! ;)

(#45045) #65537792 válasza domjeno75 (#45044) üzenetére


#65537792
törölt tag

Azért az erős egy nem túl régi akkutól.

Az akku garis? Én ráméretnék szervizben vagy valahol.

Első körben adatok(képek, tel-számok, stb) lementése és gyári visszaállítást meg lehet próbálni. Aztán minimalizálni az app-ok telepítését. Ami nem kell meg le kell törölni.

(#45046) quailstorm válasza domjeno75 (#45044) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Greenify és Ampére így első körben. Meg WakeLock detector.
Az a szerviz amelyik ilyet mond, meg életében nem látott telefont. (a legtöbb telefonos már csak nepper, nem szerviz, elszállítják telephelyre inkább)

[ Szerkesztve ]

(#45047) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Nem tudja esetleg valaki, hogy a Samsung garancia Európa-szerte érvényesíthető-e? Pl. Németországban vásárolt Samsung telefont lehet-e az itthoni Samsung boltban gariztatni, vagy itthon vett telefont Németországban?

(#45048) BLUE TORNADO válasza geckowize (#45047) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Elvileg igen

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#45049) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Sziasztok.
Gearbestről rendelt xiaomi telefont itthon lehet gariztatni?

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#45050) domjeno75 válasza quailstorm (#45046) üzenetére


domjeno75
csendes tag

Köszönöm szépen a tippet quailstorm! A greenify alkalmazás nagyon hasznos volt, mert megoldani látszik a problémámat! Már kettő nap a készenléti idő. :) Az Ampere szerint meg az aksi jó. Még lehet, hogy az általad mondott harmadik alkalmazást is felteszem ;) És akkor még tovább fogja bírni... :D talán

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.