Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30051) kali válasza gabesz666- (#30050) üzenetére


kali
legenda

elvesztés esetén csak bejelentésről lehet szó, feljelentésről nem, körözés...stb nincs!
amennyiben valaki megtalálja, úgy 8 napja van, hogy megfelelő helyen leadja, utána lehet szó jogtalan elsajátításról, de ezt nem mindig egyszerű bizonyítani!
más kérdés, ha 8 napon belül sajátja ként rendelkezik vele - például eladja -, akkor bukta!
a te oldaladról sajnos kivárós a dolog, és nem sok a remény...

[ Szerkesztve ]

(#30052) gabesz666- válasza kali (#30051) üzenetére


gabesz666-
csendes tag

Köszi a választ! A 8 napos határidőről nem tudtam. Ez a bejelentés mit takar? Valami konkrét lépés történik az ügyben vagy csak születik egy feljegyzés arról, hogy ezt a telefont keresi a gazdája és ha valaki leadja, akkor értesítenek?
Azért reménykedem egy picit a visszaszerzésben, mert ez a buli egy szakmai fórum által szervezett esemény volt, ahol "tehetősebb" emberek voltak jelen, akik szerintem nem szorulnak rá, hogy talált telefonokkal bizniszeljenek. Persze ha takarítónő/ruhatáros/pultos találta meg, akkor elég valószínű, hogy bukta van. Mindenesetre egy Plan B-t telepítettem távolról, hátha bekapcsolják netközelben még telefon reset előtt.

(#30053) kali válasza gabesz666- (#30052) üzenetére


kali
legenda

készül egy bejelentési jegyzőkönyv, de nyomozást nem rendelnek el, hiszen nem történt bűncselekmény!
a területileg illetékes jegyzőt kellene majd megkérdezned a későbbiekben, hátha leadják.
a rendőrségen leadott tárgyakat is a jegyzőnek továbbítják - néhány kivételtől eltekintve, de a mobiltelefon nem ilyen.

(#30054) TheBomberman


TheBomberman
tag

Sziasztok!

Van lehetőség Samsung Galaxy S2 kapacitív érintőgombjainak szofteres firrítésére (mint pl. kamera firmware is upgradelhető)?

Köszi
Gabesz :R

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#30055) adamcs88


adamcs88
csendes tag

Sziasztok!

Dual SIM-es telefont készülök vásárolni, és a hívásindítással kapcsolatban lenne kérdésem.

Konkrétan egy Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512) lenne szó. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok hívást kezdeményezni. Sajnos több mobilboltba több választ kaptam...

Amiket mondtak:
- Mindig egy SIM aktív, és újra kell indítani a telefont, hogy SIM-et váltsak. Ezt már akkor hülyeségnek tartottam, amikor mondta az eladó.
- Egy gombnyomással tudok váltani a SIM-ek között, és ezután azzal a SIM-mel hívok, amit választottam. Ez hihető :)
- A telefonkönyben rákattintok egy névre, hogy hívás, és utána kell választani egy felugró menüben, hogy melyik SIM kártyán keresztül hívjak.
- A telefonkönyvben névhez vannak rendelve a SIM-ek, és névre kattintáskor a hozzárendelt SIM-en megy ki a hívás.

Bocsi, ha rossz topic-ba tettem, de számomra azonnali :) (holnapig kell döntenem)

Előre is köszi mindenkinek!

(#30056) kali válasza adamcs88 (#30055) üzenetére


kali
legenda

az első verzió régebben volt jellemző, amikor még simán csak elágaztattak egy sim kivezetést két külön sim kártyának, de a hagyományos telefon csak egyet tudott kezelni egyszerre, ezért közel úgy működött, mint amikor sim kártyát cserélsz a telefonban!

(#30057) meroly válasza adamcs88 (#30055) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem Dual Sim Stand-by-os, vagyis a 3-as vagy a 4-es opció.
Dual sim variációk wiki-n.

Impossible is nothing

(#30058) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok.

Volna az egyik ismerősömnek egy Black Berry 9000 Bold készülék, aminek sajnos nem működik a kamerája. Nem lehet vele képet rögzíteni, menteni.
Azt mondták neki, hogy:
"Kamerájához egy külön neki tervezett szoftverhez kellene regisztrálni,hogy képeket meg csinálja!! Valamint havonta 2000 Ft-ot kell fizetni a regisztrációért."

Ez igaz volna ? Ha meg lehet oldani valahogy a fényképezést, és tudtok nekem ebben segíteni, megköszönném :R

(#30059) Attila xy válasza fuximaxi (#30001) üzenetére


Attila xy
tag

Kösz szépen fuxi,eddig semmi.

(#30060) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy lehet egy Nokia vagy Samsung telefonnak baja attól hogy külső akksiról töltöm, aminek a kimenetén 1A jön ki? Miközben a gyári töltője a nokiának pl csak 4-600mA körül van.

Illetve 2 verzió áll fönn.

1; Felveszi az 1 Ampert és gyorsabban feltöltődik?
2; Csak annyit vesz fel amennyit a gyári töltője is leadna?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30061) meroly válasza jozsi252 (#30060) üzenetére


meroly
veterán

1-es opció.
Van egy nokia töltőm ami 400mAh-t ad, meg egy gyors töltőm ami 800-at, gyorsabban feltölt vele, igaz melegszik is tőle.
Nyilván ne kínáld meg 25A-l, de 1-től még nem lesz baja szerintem.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#30062) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Samsung S5230-ra le lehet tölteni a Pou nevű játékot?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#30063) jozsi252 válasza meroly (#30061) üzenetére


jozsi252
veterán

Most néztem hogy van itthon egy régi nokia telefon. Ennek az adapterjére 3.7V van írva, illetve 355mA. Ha erre rádugom az 5V-os 1A-es külső akksit akkor a telefon több mint valószinű hogy elszáll a fenébe?

iPhone 13 Pro Max

(#30064) meroly válasza jozsi252 (#30063) üzenetére


meroly
veterán

Lehet.... :U

Impossible is nothing

(#30066) tjokai


tjokai
senior tag

Hello
Segitség kellene....SGS2 telón szeretném frissiteni a rendszert, jelenleg 2.3.3. Andoid van rajta. A telefon talál is frissebb szoftvert, wifin keresztül letöltöttem és elkezdtem telepiteni. Újraindul a telefon a telepités elején és bekapcsolás után nem folytatódik a telepités, lehet újra és újra kezdeni, de mindig ugyanott megáll. Mitől van ez? :W

Üdv!

(#30067) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Sziasztok!
Nokis E52-esen ha bekapcsolás után a kép sötét marad (Látszik, hogy bekapcsol a kijelző, de fekete az egész) akkor meg lehet még menteni valahogy? HR-t már próbáltam. Továbbá ha bekapcsolom, idővel elsötétedik a kijelző, de ha megnyomok egy gombot, a bill világítás és a kejlző világíása is életrekel, tehát lehet hogy még nem múlt ki végleg...

(#30068) fuximaxi válasza tjokai (#30066) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Olvasd el az első hsz.-t itt. Ha valami nem világos akkor tudnak segíteni. Amúgy javasolnám, hogy menj be a recoverybe (hengerő fel gomb + home gomb + power gomb egyszerre kb. 5-10 mp.-ig) és csinálj egy factory resetet. Ha az nem válik be, akkor marad az odin.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30069) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok, lenne egy elméleti problémám:)
Remélem valaki tud segíteni!

Amikor két ember mobiltelefonról ugyanabban az időpontban hívják egymást és a készülék mindkettőnek foglaltat jelez, miért nem lehet logikai úton megoldani, hogy az egyik készülék a hívó, a másik meg a hívott fél legyen?

(#30070) bianca3


bianca3
tag

Sziasztok! Új Nokia Lumia 800-at kell 15 órán keresztűl első beüzemeléskor tőlteni? :W :)

(#30071) kiskaktusz válasza bianca3 (#30070) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem. A li-pol akksikat és a li-ion akksikat nem kell 10-en órákig tölteni.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#30072) fuximaxi válasza SaitoX (#30069) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Alapvetően a központnak nem áll jogában eldönteni, hogy melyik fél fizesse a hívást :)

Kicsit tudományosabban, elég macerás lenne vizsgálni, hogy a felek egymást hívják illetve jogi aggályok is felmerülhetnek.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30073) SaitoX válasza fuximaxi (#30072) üzenetére


SaitoX
tag

Logikusan hangzik, köszi:)

(#30074) bianca3


bianca3
tag

Ok. Kösz a gyors választ :))

(#30075) gaborh


gaborh
aktív tag

Sziasztok. Kérdésem a következő lenne. Tudom az ügyfélszolgálatot hívni t-nél ha le van tiltva a telefon?

Gábor

(#30076) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Ezt a kérdésemet feltettem az X2-01 topic-ban is, de azért beírom ide is, hátha többen nézik meg.

Az a helyzet, hogy ha be van kapcsolva a Főképernyő, a középső közösségi oldalas link nem működik. Ha be vagyok jelentkezve Facebook-ra akkor sem jelenik meg semmi, ha nem akkor sem, csak az átlátszó téglalap jelenik meg. Persze a Menü->Közösségek->Facebook bejelentkezéses módszer működik és nem is használom túl gyakran ezt a funkciót, de azért zavar.

A másik ami kicsit furcsa, hogy amikor kikapcsolom a telefont, utána fehéren felvillan még egyszer a kijelző, aztán megint elsötétül. Ilyet az elején nem csinált. Jelentéktelen dolog, mert minden más működik és ez sem zavaró, csak érdekes.
Valaki, ötlet?

(#30077) tjokai válasza fuximaxi (#30068) üzenetére


tjokai
senior tag

Rendben, köszi szépen a segitséget és a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#30078) meroly válasza SaitoX (#30069) üzenetére


meroly
veterán

Ez érdekel, de nem értem a kérdést.
Hívjátok egymást, ok, mindkettőnek foglalt, ok. De mit is szeretnél végül, hogy mi történjen?
GSM-nél 6s a "tárcsázási" idő, ha e közben hívnak, akkor foglaltat fog jelezni minden esetben.

.Szaki.: az elsővel ne foglalkozz, az enyém is ilyen (bár más készülék), ha kikapcsolom utána még egyszer felvillan fehérrel a kijelző. A FB-os problémára megoldás, hogy telepíts egy újabb verziót és sima alkalmazásként próbált kitenni kezdőképernyőre. Ami a készüléken van, bazirégi.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#30079) .Szaki. válasza meroly (#30078) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszi a választ!
Honnan tudok új szoftvert letölteni? A Nokia honlapján kint sincsen a készülék. :F Elszoktam én már ezektől.. :B

(#30080) quailstorm válasza .Szaki. (#30079) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[link] [link]
Legalábbis remélem phoenixszel is flashelhető, még csak S60 platformot csináltam.
esetleg itt a jaf:[link]

[ Szerkesztve ]

(#30081) .Szaki. válasza quailstorm (#30080) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszi szépen csekkolom! :)

[ Szerkesztve ]

(#30082) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Erre nem tud valaki valamit? :R

(#30083) meroly válasza zsírsámán (#30067) üzenetére


meroly
veterán

Ezt próbáltad már?
Szoftveresen halott telefon újraélesztése

Impossible is nothing

(#30084) ther


ther
aktív tag

Sziasztok!

Samsung S5610-höz vagy C3530-hoz keresnék hozzá való szilikon tokot, vagy olyan tokot, ami védi a telefont, de lehet benne nyomogatni. Google nem nagyon segített ez ügyben, létezik egyáltalán ilyen tok hozzá?

Aálírás

(#30085) fuximaxi válasza ther (#30084) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Megnéztem egy pár helyen, de nem találtam. A C3530-hoz semmit, az S5610-hez csak bebújtatóst. Talán menj el egy GSM-eshez és nézetek valamit a készülékre. Ott rá tudják próbálni.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30086) penge010


penge010
tag

Szevasztok!
Volna egy kis gondom :)
Van egy LG L3 E400 telóm,és nem tudok belépni recovery mode-ba.
Be nyomon a kombinációt és rögtön wipolja az adatakoat (törli), már próbáltam rom managerböl is belépni de ott is ugyan ez.
Mi lehet a gond?
Elöri is köszi!

(#30087) SaitoX válasza meroly (#30078) üzenetére


SaitoX
tag

A kérdés lényege, hogy hívjuk egymást, pontosan mindketten ugyanabban az időben, a telefon pedig ugyebár mindkettőnknek foglaltat jelez.

És miért nem lehet logikai úton megoldani azt, hogy ilyen esetben az egyik készülék a hívó legyen, a másik pedig a hívott:) (Ugyebár így működhetne a beszélgetés)

(#30088) zsírsámán válasza meroly (#30083) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Igen próbáltam, de teljesen hatástalan. :(

(#30089) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Talán valamikor a napokban betérek egy T-pontba.
A telefonomban még mindig az eredeti, 10+ éves SIM kártyám van. Érdemes lenne-e egyúttal cseréltetni is? Úgy hallottam, hogy az ilyen idős kártyákat már ingyen cserélik.
Kösz!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30090) kaller1 válasza penge010 (#30086) üzenetére


kaller1
veterán

Be nyomon a kombinációt és rögtön wipolja az adatakoat

Talán nem ártana előbb egy recovery-t feldobni, aztán próbálkozni.

.::> <::.

(#30091) zsírsámán válasza .mf (#30089) üzenetére


zsírsámán
senior tag

A két évnél öregebb simkártyákat ingyen kicserélik, de ha nincs vele gondod, szerintem kár lecserélni.

(#30092) LeC


LeC
addikt

ide is beírom, hátha tud valaki segíteni:

teló: NOKIA 6310

Ezen hibajelenség megoldására van valakinek ötlete?
Esetleg hogy mitől lehet? Javítható-e?

kikapcsoltam egy órára, visszakapcsoltam, és ez a jelenség fogadott :(

jelenség:
sim nélkül: bekapcsol, elindul, de 0 térerő.

simkártyával:
1. pin kódot bekéri, megadom, leokéz
2. megjelenik az akkutöltöttségi szint, majd bal alsó sarokban a térerő ikon, 0 térerő jelzéssel,
3. majd a telefon újraindul és ezt játsza folyamatosan.

Akkutöltés működik. Kikapcsolt állapotban jelzi hogy tölti.

Javítható egyáltalán? illetve tud vki egy jó nokia szervizt pesten?

Telszámokat is jó lenne lementeni a memoriából.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#30093) penge010 válasza kaller1 (#30090) üzenetére


penge010
tag

Meg történt! és ugyan azt műveli!
Az egyik oldaleól szedtem le efy swm installer nevű cucot hozzá.
Bat kiterjesztésű fájl indítom minden le fut szépen, hibát nem érzékel teló ujra indul de nincs recoverym.

(#30094) fuximaxi válasza penge010 (#30093) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Próbáld meg ez alapján, általában hasznos dolgok vannak az oldalon. A felelősség persze a tiéd.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30095) penge010 válasza fuximaxi (#30094) üzenetére


penge010
tag

:) Pont innen szedtem le a telepítőt amit említettem,de most feltünt egy hiba (no such file,or directory) Valszeg ez lesz a probléma.

(#30096) bianca3


bianca3
tag

Lumia 800 aksiját miért nem tudok kikapcsolt állapotban tölteni?

(#30097) fuximaxi válasza penge010 (#30095) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Megnéztem a batch fájlt, az alapján működnie kéne.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30098) gabber01


gabber01
addikt

Hello!

Pár napja vettem egy használt Nokia E72-őt, azóta feltettem rá a legfrissebb telószoftvert, mert vmi ősrégi 51es volt rajta, formáztam a memóriakártyát, mert a navi teljesen barom volt, hiába töröltem le a térképeket meg szedtem le újra Ovi Suite-al, lényeg hogy rendbe raktam a telót.

DE! Bekapcsolásnál mindig megkérdezi, hogy milyen tartozékot akarok kiválasztani, és a kis fülhallgató jel állandóan virít a képernyő alján. Ilyen korábban nem volt korábbi céges E72-őmmel.
A probléma az, hogy NINCS hangja, akármilyen profilt állítok be, akármilyen beállításokkal. Tehát, sem billentyűhangok nincsenek, amiket próbából állítottam csak be, sem a navi nem szövegel, sem a csengőhangokat nem játssza le, csak rezeg! Viszon érdekes módon hívásfogadásnál csörög. :S Ezt megint nem értem.
Ha bedugok egy fülest, akkor persze mindennek van hangja. Olyan mintha folyamatosan úgy érzékelné, hogy be van dugva egy füles, mikor nincs. Mi a fenét kezdjek ezzel? Beállításoknál nem találtam tartozék kikapcsolására utaló opciót.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30099) werszomjas


werszomjas
őstag

Hello.

Xperia P-hez vennék autós töltőt.

Melyik a jobb megoldás:

Ha veszek egy ilyet és a gyári usb kábelével töltöm.

vagy ha veszek egy komplett autós töltőt?

Melyik a biztosabb, melyik a jobb hosszú távon?

Nem szeretném túltölteni, de az sem lenne jó, ha mondjuk navigálás közben többet merül, mint amennyit rátölt :)

Minőség itt mennyire számít, érdemesebb valami drágább 1-2 ezer ft-ost venni vagy jók ezek a néhány 100ft-osak is? :R

üdv

(#30100) JDM_Style válasza werszomjas (#30099) üzenetére


JDM_Style
tag

Én a helyedben inkább a komplettet venném :) Így nem húzódhat ki az usb kábel az átalakítóból :)

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.