Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29601) wolfman válasza quailstorm (#29600) üzenetére


wolfman
veterán

Hol lehet a Cache-t törölni? Az előzmények az nem az.
Mi az az opera Turbo és mi az Opera Link funkció?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29602) Gaaabeeesz válasza wolfman (#29601) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Szevasztok!

SE W995-re lehet valahogyan Skype-ot varázsolni, ami normálisan megy wifiről?

ha tudnátok segíteni jó lenne.
Találtam valami régi java-s skype-t, de az nem igazán ment.

Köszi

Üdv, Gabesz

(#29603) Bici


Bici
félisten

Szasztok!

Egyik telefonom kijelzőjén vannak közepes és bazi-mély karcok is.

Vettem ilyen displex polírpasztát, ami anniyt ér, mint halottnak a csók - fényesebb lett a karc körül. :DDD
Ennél még a fogkrém is izmosabb volt. :U

Van bármi ötlet arra, hogy hogyan szedjek ki mély karcokat?
Valami durvább fogkrém talán javít valamit a közepes karcon, de a mélyebbhez valami más kellene.

Bármi ötlet, tapasztalat erre? A kukánál minden jobb, tehát bármi jöhet.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29604) vilmaboy


vilmaboy
őstag

N97minimet váltom Xperia Pro mk16i-re. Át szeretném varázsolni a telefonkönyvem és az smseimet mindenkép. Plusz ha lehet, a naptáram, jegyzeteim. A névjegyzékben nem találok export funkciót. Az smsekre pedig ötletem sincs. Segítenétek nekem ebben?

Másik: A telefon 2.3-as androiddal jön ha jól emléxem. Erre ha jól tudom felmegy az ice cream. Ha opot frissítek androidon, akkor ott is minden adatom elveszik, mint szimbiannél, vagy simán megoldja? Milyen szoft kell az update-hez?

/ha lehet linkeket kérek az esetleges progikhoz/

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#29605) vilmaboy válasza vilmaboy (#29604) üzenetére


vilmaboy
őstag

az jó nekem, ha csv-be kiexportálom a névjegyeket és az sms-eket is külön? Azt megeszi majd az androidos teló?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#29606) generic válasza vilmaboy (#29604) üzenetére


generic
senior tag

Már van rá hivatalos 4.0 frissítés nyár óta. Nem, nem feltétlenül vesznek el. Frissítésnél ki lehet választani, hogy milyen frissítés legyen, teljes, vagy csak rendszer. (wipe data)

(#29607) generic válasza vilmaboy (#29605) üzenetére


generic
senior tag

Igen az jó lesz neked. Playen van fenn egy csomó alkalmazás csv fájlok kezelésére.

(#29608) vilmaboy válasza generic (#29606) üzenetére


vilmaboy
őstag

köszi a választ... Anyiban segíts/segítsetek még nekem légyszives... Első androidos telóm lesz és nem nagyon tudom, hogy mi kell nekem az update-hez. Milyen szoftver vagy akármi. Illetve kéne egy ilyen csv kezelő link. Sokat segítenétek vele... Amatőr vagyok még ezen a platformon.... Köszönöm...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#29609) generic válasza vilmaboy (#29608) üzenetére


generic
senior tag

Sony Update Service :)

(#29610) vilmaboy válasza generic (#29609) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha lecserélem az androidot 4esre, az nem fogja lefogni a telefont? Nem lassul be a 2.3hoz képest? Lesz akármilyen hátrányom belőle, vagy csak hasznom?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#29611) quailstorm válasza wolfman (#29601) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Settings privacy clear cache... Beállítások, adatvédelem, gyorstár törlése
Opera turbo: tömöríti a képeket, NAGYON rontva a minőségükön.
Opera link: fiókkal szinkronizálod a böngészést pc és mobil közt.

(#29612) p0rn válasza wolfman (#29601) üzenetére


p0rn
tag

A lenti link-en található "Hard reset"-et csináld meg és akkor jó lesz de ez minden adatol törölni fog a telódról gyárira, de ez garantáltan tartósan megoldja a problémát. Sajnos symbian ilyen :(

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#29613) p0rn válasza vilmaboy (#29608) üzenetére


p0rn
tag

Jelentős lassulást nem tapasztalható elméletileg. Funkciókban rengeteget hoz és gps wifi stbstb javítások vannak benne.

Ui.: én javaslóm a frissítést

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#29614) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Szevasztok!

SE W995-re lehet valahogyan Skype-ot varázsolni, ami normálisan megy wifiről?

ha tudnátok segíteni jó lenne.
Találtam valami régi java-s skype-t, de az nem igazán ment.

Köszi

Üdv, Gabesz

(#29615) wolfman válasza p0rn (#29612) üzenetére


wolfman
veterán

Milyen link-en?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29616) p0rn válasza wolfman (#29615) üzenetére


p0rn
tag

[link]

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#29617) #43676928


#43676928
törölt tag

Üdv. Néktek!

Adott egy Nokia N90-es telefon (a saját topicját megsem próbálom), aminek szeretném lecserélni a burkolatát. A kamera védő burkolat már megvan, nemsokára az elő- hátlapja is meglesz. Namármost hogy tudnék nekikezdeni a cserének? Melyikkel lenne érdemes kezdeni, vagy inkább szervizbe vigyem, és hagyjam h a szakik cseréljék? Válaszotok előre is köszönöm! További szép napot! :)

(#29618) quailstorm válasza #43676928 (#29617) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát ha van szerszámod hozzá, meg kézügyességed, és nem faragod el. Akkor itt van két videó. A mobil kora miatt nem találtam jobbat.
[link] [link]
De ez nem egy egyszerű eset. Kagylótelefont így se szeretek szétszedni, de ennek még van egy spéci zsanérja is...

(#29619) #43676928 válasza quailstorm (#29618) üzenetére


#43676928
törölt tag

Megnéztem a videókat, nem lesz 1xű eset, ha én fogom csinálni. Bár kérdés h szervizben mennyiért és mikorra csinálnák meg. Thx! a videót!

(#29620) Stoneguard


Stoneguard
csendes tag

Üdv! Nem rég vettem egy LG optimus 2x -et. ami tökéletesen működik csak az a hibája,hogy nem nagyon érzékeli a SIM kártyát. Független a telefon beraktam a T-mobilos kártyát és 3x újra indottam mire elfogadta és utána ment is durván fél napig, aztán megint Ki írta,hogy nincs SIM. Kipróbáltam más kártyával is de ugyanezt írta ki,hogy nincs SIM. Próbáltam már kiválasztani a hálózatot de sehogy se akar menni. Lehet,hogy valami Hiba lesz?

(#29621) p0rn válasza Stoneguard (#29620) üzenetére


p0rn
tag

Esélyes hogy sim olvasó hibás... Vagy a kis pin-ek hajlottak el vagy a fém tartó keret és ezáltal eltud mozdulni a sim...

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#29622) p0rn válasza Stoneguard (#29620) üzenetére


p0rn
tag

Esélyes hogy sim olvasó hibás... Vagy a kis pin-ek hajlottak el vagy a fém tartó keret és ezáltal eltud mozdulni a sim...

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#29623) Stoneguard válasza p0rn (#29622) üzenetére


Stoneguard
csendes tag

Akkor szerintem az lesz, mennyi lenne azokat a kis pin-eket megcsinálni?

(#29624) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Windows Mobile 6.1-es oprendszert szeretnék magyarosítani. Tudtok ebben segíteni?
Google biztos segítene, de jobban szeretném, ha olyan valaki mondaná el, aki csinált már ilyet. Privátban is megkereshettek.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#29625) p0rn válasza Stoneguard (#29623) üzenetére


p0rn
tag

hát nem tudom vidd be egy gsm szervizbe változó, hogy mennyiért csinálják... csak tippelem, hogy olyan 5e ft ha vállalják

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#29626) p0rn válasza csabyka666 (#29624) üzenetére


p0rn
tag

Google nem segít ebben 6.0 nál volt utoljára magyarosításra lehetőség félhivatalosan egy program vásárlásával. Én megtudom oldani pü-t írtam.

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#29627) andras888


andras888
aktív tag

Hali!
Van egy SE W595 telóm és egyszer mikor adatcsére miatt ráraktam a gépre és folyamatosan fel ugrált, hogy csatlakozott...csatlakozott...és így tovább. Szerintem rossz volt az usb, lehúztam és azóta nem indul el, csak vibrál egyett a világítás bekapcsol de a kijelzőn nem jelenik meg semmi majd vilany le és újra vibrál villany fel, ezt a végtelenségig csinálja. Meglehet csinálni szerintetek?

(#29628) quailstorm válasza andras888 (#29627) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Meg kell próbálni újrarakni rajta a ROM-ot. Asszem az CID53 DB2020, szal FAR+JDF, vagy Setool2lite. ROM-ok 4shareden, ROMlista pedig iprotebe.cz-n. Én SE-portalos tutorialok alapján csinálgatom. Ha szeretnél valamit vele kezdeni, írj. De ne azonnal kérdezz, valamennyit próbálj keresni is.

(#29629) andras888 válasza quailstorm (#29628) üzenetére


andras888
aktív tag

Rendben utána nézek. Azt hiszem, hogy azóta adatkábel behelyezésnél is ezt csinálja mármint csak ki be kapcsol a teló, így is lehet rajta romot cserélni?

(#29630) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sony Ericsson-nak melyik az a szoftvere, amivel biztonsági mentéseket lehet csinálni a telóról (xperia pro mk16)? Gondolom van nekik valami hasonló, mint a Nokiának a Pc Suite...

Az Xperia pro-ban tényleges gps vevő van, vagy csak A-gps? Updatelni fogom Ice cream-re. Hogy is van ez, hogy csak a Rom-ot vagy teljes frissítést csinálok? Az egyiknél cvesznek az adatok a másiknál nem? Akkor mi is pontosan a különbség? Magyarázza el valaki pls.

Navigációból mit érdemes használni? A gyárilag telepített teszi a dolgát, vagy javasolt másikat feltenni? Legfőképpen Magyar térképek érdekelnek.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#29631) kiskaktusz válasza vilmaboy (#29630) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A 2010-es xperiák romjában van gyári mentés és visszaállítás app, ott smseket, meg mindenféle dolgot el lehet menteni az sd kártyára és később onnan vissza lehet állítani az elmentett állapotot. Hogy a 2011-es xperia pro-nak van-e ilyen, azt nem tudom, de sanszos, hogy igen, nézd meg az app drawerben.

A telefonban a-gps van.

A 2012-es xperiák, amik gyári 2.3-mal jöttek, azoknál volt gond ICS-re frissítés után, ott kellett valamit mókolni, 2011-es xperiák frissítése után csak értesítésjelző led hibákat hallottam, de azért inkább kérdezz a topicjában, hogy a telefon gurujai mit is javasolnak neked.

Ha gyárilag a Wisepilot van fent, az ha jól tudom, csak 30 napos próbát jelent, ráadásul nem offline (legalábbis tavaly előtt még nem volt teljes és offline sem, azóta változhatott..) Hogy mit érdemes használni? Mindeképp offline navigációt, de megteszi a google térkép féle navi is.. Ugyan a hárombetűs nincs androidra, de sokan mégis azt választják (csak tájékoztató jelleggel, nem warezra felhívással..)!

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#29632) JDM_Style válasza andras888 (#29627) üzenetére


JDM_Style
tag

Hülye kérdés, de nem merült le? :) Ha nem, akkor SEUS-ra rá aztán az helyrerakja

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#29633) Gaaabeeesz válasza JDM_Style (#29632) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Töltési problémák nálam is vannak, W995-ön, de sztem az valami kontakt hiba inkább.

Néha kijelzi, hogy tölt, de mégsem tölt rá semmit, olykor meg nálam is csatlakozik, már le is dobja hogy nem csatlakozik, stb-stb.

Ez akkor valami szoftveres gond lesz nem is kontakt?

Üdv, Gabesz

(#29634) p0rn válasza Gaaabeeesz (#29633) üzenetére


p0rn
tag

Legtöbbször a csati lesz kontakthibás én inkább arra gyanakszok, hogy ott a bibi... nem szoftveres :\

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

(#29635) Gaaabeeesz válasza p0rn (#29634) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

ja én is úgy gondoltam :)

Csak feljebb írták egy másik srácnak, akinek ugyanez a baja, hogy valami szoft-os gond

Üdv, Gabesz

(#29636) quailstorm válasza andras888 (#29629) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a lényeg hogy 2+5-re boot, c-re meg normal download mode-ba lépjen. Ahhoz bőven elegendő a maradvány ami rajta van.
MAIN FS ebből meg szedd ki a custpackot
(#29632) JDM_Style : NINCS SEUS! Megszűnt. SE telefonokat, főleg zártat és régit hiába is próbálsz. Semmi értelme.
Egyébként biztos sok helyet és sávszélességet vitt el az a pár tucat firmware...

[ Szerkesztve ]

(#29638) andras888 válasza quailstorm (#29636) üzenetére


andras888
aktív tag

Ha hazare'tem megne'zem, köszi.

(#29639) Fecogame


Fecogame
veterán

SIM kártyák fejlődéséről hol találok részletesebb leírást? Ilyenekre gondolok, hogy 5V/3,3V-os, chip zsugorodása, telefonszám férőhelyek száma, stb.

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29641) quailstorm válasza desirehd (#29640) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez nálad kínai klóngyártó? Szerintem tűrhető olcsó alternatíva. A képernyő nagy kompromisszum, dehát ez az árban is látszik. Még sokkal jobb mint egy 7colos kínatab.

[ Szerkesztve ]

(#29642) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Android pánik van:

- Hogy lehet átállítani az óra ill.. Riasztás hangját
- Nem szeretném ha nindig futna vagy 15 feles alkalmazás pl zene és olyasmik aniket nen használok.
- A facebook jó lenne ha nem lépne be amikor ráklikkelnek, hanem jelszót kérne.
- A kedvenc telefonszámaimat nem tudom kitenni főképernyőkre... Jó lenne ha ott lennének fényképestől. Andr. 2.3ban simán ment.

Most 4.0.4 van fent... Tudom amatőr kérdések, de még nem látom átt a androidot...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#29643) danih


danih
addikt

Melyik boltot ajánlanátok ezek közül:
GSM Home, XXL Gsm, B-Tel
Nekem ez új, de úgy tűnik, hogy sok ilyen boltban az alapár egy 12 hó ki tudja hova szóló garit és nulla kiegészítőt tartalmaz. Ez a "kiegészítők nélküliség" ilyenkor mit takar, nincs doboz, sem töltő, vagy mi? :DDD

(#29645) JDM_Style válasza danih (#29643) üzenetére


JDM_Style
tag

XXL GSM-et ismerem ezek közül, velük nem volt semmi gondom :) Olyankor még csak jókívánságot se adnak mellé

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#29646) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Nagyszülőnek kellene egy szétcsúsztathatós vagy kinyithatós telefon feltöltőkártyás díjcsomagban. A billentyűzár miatt nem jó a hagyományos kialakítású telefon - ő annyira nagyon nem fog ezzel a telefonnal telefonálni, csak a család fogja ezen keresni, de azért figyelembe vettem a tarifadíjakat - sose lehet tudni.

Én a TESCO mobilt néztem, és onnan egy Samsung Monte Slidert. Van valakinek véleménye a TESCO mobilról? Mennyire megbízható a szolgáltatásuk? Úgy tudom, hogy a Vodafone hálózatát használják - a családban többünknek van Vodás telefonja - mindenki megelégedettséggel használja a rendes Vodafone hálózatot.

Néztem még a Telenort is, ott is egy Samsung Monte Slidert néztem ki.

Illetve a Vodafone-nál egy Samsung E2530 típusú készüléket illetve a Samsung E2600 telefont.

A T-Mobile tarifadíjcsomagjai számomra a rablás kategóriába sorolandók, nem igazán találtam olyat, ami megérné, Ti hogy vélekedtek erről?

Ti mit választanátok? Mit tudnátok még esetleg javasolni?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Üdv.

(#29647) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!
Motorola Defy tulajként kérdezem (bár valószínű, hogy ez nem kifejezetten lényeges)
Ilyen hibajelenséget látott már valaki?

[link]

Számítógépre rádugva is csinálja néha, de ha stabilan létrejön a kapcsolat egy kis megmozgatás után, akkor viszont pl. adatot tudok másolni a használt - teljesen gyári - kábellel (nem tudom, hogy az erezést meg a csatlakozót tekintve ez jelent-e valamit...)
Szóval nyilván nem a töltőfejnek van baja... Viszont akkor a kábel van esetleg megsérülve, a kábelen lévő csati, vagy netalán a telefonon lévő csatlakozó kezdi megadni magát? Extended akksim van, adatot mozgatni wifin át szoktam, tehát nincs egy nap huszonhatszor bedugva-lehúzva a teló (ami amúgy másfél éves).

Ha felteszem tölteni, és sikerül elérnem, hogy ne produkálja a videón látott szakadozást, akkor is kiírja, hogy "charging", meg animálja is a kis akksi-ikont, de úgy veszem észre, hogy nem, vagy csak nagyon lassan tölt. Ha kikapcsolva dugom töltésre, akkor felébreszti a telefont, de nem tudom, hogy valóban kap áramot, vagy olyankor csak a csatlakoztatást érzékeli...

Mit gondoltok?
Köszi:
DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#29648) slayer93


slayer93
tag

Sziasztok. A mobilos gpu.k sorrendjét meglehet valahol nézni?

Előre is köszi a választ slayer93 :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#29649) JDM_Style válasza Willie (#29646) üzenetére


JDM_Style
tag

Én a monte slidert választanám. Egész jól látható a kijelző, könnyű kezelni.

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#29650) p0rn válasza JDM_Style (#29649) üzenetére


p0rn
tag

Detto azt ajánlanám és a kezelése is egyszerű.

Megbízhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=p0rn&submit=

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.