Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30951) dragonfx


dragonfx
veterán

hi
nagy kérdés x10 mini pro cyanogen 2.37tel.

tudtok olyan apps.ot amivel meg tudom értetni a teloval sim kártyára mentse a névjegyeket ne a telo memoriájába?
van valami modszer a névjegyek törléseére?van err apzz vagy a teloba ilyen progi?én nem találtam.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30952) takos


takos
tag

Sziasztok!

A problémám az, hogy most váltottam Sony Xperia mini 10-ről HTC Desire X-re , minden rendben lenne elvileg...
Azonban beállítva a Facebook fiókom, nem csatolja össze a neveket a FB ismerőseim nevével, így ugyebár a képeket sem rakja a telefonszámok mellé?
Vajon mi lehet a baj?Az ékezetek?
Hogyan orvosolható, mert nem szeretném 3-400 számnál egyenként összekapcsolni a telefonba lévő kontaktjaim a FB kontaktjaimmal.

Köszönöm a válaszotok!

Üdv:xxtakosxx

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#30953) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mi az a parancs, amivel a egy Symbian S60v3 mobilt teljesen le lehet nullázni? Telefont adnék el és szeretném teljesen alaphelyzetbe hozni.

Szerk.: megvan: *#7370#

[ Szerkesztve ]

(#30954) gduck


gduck
addikt

Sziasztok!

Hívásátirányítást nem tudom letiltani (foglalt,nem válaszol), és mindig a Vodás hangpostaszámot írja be helyette automatikusan (persze a számot át tudom írni másikra, de azt nem akarom).
Próbáltam a hangpostát (azt írta nincs aktiválva) és a hívásértesítőt (ezt sikerült) letiltani, de utána is ugyanez van :(

Ötlet?

(#30955) meroly válasza gduck (#30954) üzenetére


meroly
veterán

Szolgáltatós topikban kérdezted?
Nagy T-Mobile topik
Nagy Vodafone topik
Telenor (volt Pannon) topic

Impossible is nothing

(#30956) gduck válasza meroly (#30955) üzenetére


gduck
addikt

Köszi, akkor a Vodás fórumban érdeklődök ;)

(#30957) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv! Nem tudom járnak-e erre szolgáltatós tagok, egy spec vodafone-os kérdésem volna:
2007-ben vettem egy vodás Sharp 770sh mobilt amit jelenleg munka telefonnak használok. Vettem egy vitamaxos simet most bele és azt tapasztalom, hogy a régebben a telára letöltött mobil java alkalmazások nem indíthatóak el már vele, inaktívak az ikonjaik. Ha visszateszem a régebbi simemet bele, azzal futnak az appok, de az új simmel nem. Ha az új simet használva letöltöm ua alkalmazásokat, azok már futtathatók de csak az újon, a régit visszatéve nem, ill bizonyos appletek letöltésének megpróbálása során az új simnél kiírja a tela hogy "hibás adat formátum!" (csak .jad kiterjesztést tud kezelni mellesleg ez a típus!) Az a gondom, hogy pl. Opera Miniből a 4.4-es még letölthető rá új simmel is (de természetesen ezt a régi simet visszatéve már megint nem tudom futtatni), ezen kívül más appok, pl. tud. számológép stb szintén a fenti hibaüzenet miatt nem letölthetőek már rá.
Az ügyfélszolgálat persze azt mondja hogy a simen semmilyen adat vagy alkalmazás nem tárolódik, és ez a hiba azzal nem is lehet összefüggésbe. Mégis mikor egy harmadik vodás simet is kipróbálok, a meglévő alkalmazások ott sem futtathatók és az előző újabb simmel letöltöttek sem. Akkor vajon ez miért nem sim függő dolog kérdezem én? Ja, és a tela gyári állapotú, nincs hekkelve kikódoltatva stb.
Ért valaki ezekhez hogy mi lehet a sim-ekkel a gond? (még annyi, hogy az új simen 3 réz érintkező sáv látható, a régebbiken!)
???

(#30958) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Hogyan tudnám újra telepíteni az androidos telómat?:D

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#30959) Rivaul válasza choco01 (#30958) üzenetére


Rivaul
addikt

Általában felmész a szolgáltató/gyártó oldalára s ott találsz hozzá egy leírást+fájlt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30960) choco01 válasza Rivaul (#30959) üzenetére


choco01
addikt

De már nincs Sony Ericsson csak Sony..vagy attól megvannak még?
Ja és a gyári állapotra való visszaállítás nem váltja ki?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#30961) Rivaul válasza choco01 (#30960) üzenetére


Rivaul
addikt

A gyári állapotra való visszaállítás tudtommal csak nullázza a telefont s nem teszi újra az oprendszert. Attól még hogy szétmentek kell hogy legyen supportja s megtalálható kell legyen a szoftver is hozzá. keress rá google-be a típusra frissítés stb címszó alatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30962) quailstorm válasza choco01 (#30960) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sony PC Companion, telefon javítása. Közben NE HÚZD KI!

(#30963) choco01 válasza Rivaul (#30961) üzenetére


choco01
addikt

Az lenne a lényeg hogy sok mindent leszedtem,és már be van lassulva az újra rakás vagy a visszaállítás erre a megfelelő megoldás? :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#30964) Rivaul válasza choco01 (#30963) üzenetére


Rivaul
addikt

Igazából mind2ővel megy minden a telóról így előbb állítsd vissza, hátha csak a sok szemét a baj. s ha nem stimmel mert az androidot nyúztad már le akkor még mindig van lehetőséged rendesebben leülni s újratenni az egészet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30965) choco01 válasza Rivaul (#30964) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm!
Még annyit hogy milyen backup progit ajánlotok amivel pl. az sms-eket meg a névjegyzékeimet letudom menteni?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#30966) quailstorm válasza choco01 (#30965) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha nem akarod a google-lel szinkronizálni, akkor smsbackup
Egyébként meg myphone explorer, de az a visszafele rakásnál eltüntetheti az sms-eket.
MPexlorert telóra és gépre is fel kell rakni. WiFi, Bluetooth, USB működik.

(#30967) Melack válasza choco01 (#30965) üzenetére


Melack
veterán

Névjegyzékre ott a GMail megfelelő része, SMSre meg az SMSBackup+ progi.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#30968) meroly válasza Aureal (#30957) üzenetére


meroly
veterán

Lehet a készülék valahogy hozzárendeli az alkalmazásokat bizonyos SIM-ekhez, ez nem azt jelenti hogy az tárolja, csak hozzá párosítja és nem engedi más sim-el futtatni, ezt simán el tudom képzelni. Egy biztos, nem szolgáltatói "hiba", ha hiba egyáltalán.
Felváltva fogod használni a simjeidet benne? Mert ha nem akkor azzal amivel használod konfiguráld a telefont úgy ahogy szeretnéd és kész.

Impossible is nothing

(#30969) crete válasza Attila xy (#30901) üzenetére


crete
csendes tag

Sziasztok! Valaki valamit egy BluePanther Voyager Phone -ról????

[ Szerkesztve ]

(#30970) fuximaxi válasza crete (#30969) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Itt már tettem róla említést, ezt annyival egészíteném még ki, hogy a kijelző felbontása gyenge a méretéhez képest. Illetve az akkumulátornál a 3200 mAh elég valótlannak tűnik. Anno az SGS-nek a gyári 1500 mAh-s aksija sokkal többet bírt, mint a jófajta kínai 3000 mAh-s akkuk.

A lényeg, én nem ajánlanám.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30971) zoty0


zoty0
tag

Helló
Volna egy ZTE atlas telefon, lényeg az hogy a kijelzője megnyomódót, Garanciális még fél évet de a telenor nem csinálta meg, Így tehát van a kijelző bal oldalán 1.5 cm -es fekete csík, végig a kijelző bal oldalán, van rá esély, hogy ezt valahol megcsinálják? Kerestem volna hozzá utánagyártott panelt de nem találtam ötlet?
Keret igen szűkös tehát nincs pénz másik mobil vásárlásra,sem használt mobil darabolásra.

Választ előre is köszönöm!
ÜDV:ÉN

cs go

(#30972) Rivaul válasza zoty0 (#30971) üzenetére


Rivaul
addikt

Amennyire tudom ezeket a telefonokat nem javítják. nekem is volt hasonló zte s ha baj volt vele akkor gariba cserélték. Macerás is szétkapni őket, esetleg ha találsz egy ilyet hibásan s hozzá egy szakit aki megcsinálja de nem fűznék hozzá sok reményt hogy meg fogja érni neked :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30973) zoty0


zoty0
tag

Kösz hát ez zn úgy nézki, mert gariban nem cserélik :(

cs go

(#30975) Rivaul válasza #40993792 (#30974) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt nem tudtam. Bár attól tartok így se lenne olcsó s ott tart ahol a part szakad :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30976) Julas


Julas
csendes tag

Sziasztok! Van egy 4 hónapos Nokia c5-03 típusú telefonom,T-mobile-tól,2 év hűségidővel vettem. A problémám az,hogy egyik napról a másikra elment a hang,se zene,se billentyű,sms,hívás hangja nincs,csak rezeg. Egy szoftverfrissítést már elvégeztünk rajta,de semmi változás. Nem tudom,jelent-e valamit,de ha elindítom a zenelejátszót,az opciók és a vissza gomb között megjelenik az "Acapella" felirat (korábban sosem volt ott). Tudok még valamit tenni azért,hogy megjavuljon,vagy irány a szervíz? Nokiába vagy a T-Pontba vigyem? Mennyi ideig tartják bent, adnak cseretelefont? Ha garis,akkor ugye nem kell fizetnem a javításért? Másik problémám,hogy egy ideig hibátlanul működött rajta a youtube,de mostanában csak villog a "Kapcsolódás" felirat,de nem történik semmi.
Visszatérve az első problémára,elég sok rosszat hallottam erről a típusról,és a gyártók,szolgáltatók hozzáállásáról..van rá esély,hogy orvosolják a problémát?
Köszönöm a segítséget,Julcsi.

(#30978) Julas válasza #40993792 (#30977) üzenetére


Julas
csendes tag

köszönöm :)

(#30979) petruchenko


petruchenko
tag

Hali megtudná nekem mondani valaki, hogy hogyan lehet egy külföldi függő apple iPhone 4-et hazai sim kártyákkal használni? (jailbreak megvan - de lehet majd használni is mint telefon?)

(#30980) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Páromnak van egy Samsung mini 2-es telefonja és az utóbbi napokban amikor beszélünk ilyen sípoló hol élesebb hol mélyebb hangokat hallok de csak én ő nem.

Nem tudom mi lehet az oka ezért szeretném megkérdezni, hogy tapasztalt e bárki hasonlót vagy van e ötletetek hol keressük a gondot?

Olyan hangokat hallok mint egy hallásvizsgálat során szokás :) Talán ehhez tudnám hasonlítani. Van, hogy hosszabb van hogy rövidebb mélyebb vagy magasabb.

(#30981) Rivaul válasza petruchenko (#30979) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem fogod tudni használni simán s a JB-nek sincs hozzá köze. Gevey sim-et ha támogat azt tudsz bele venni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30982) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mekkora a kijelzők közötti méretbeli különbség a 3.5"-os iPhone 4 és 4"-os 16:9-es kijelzős iPhone 5 között?

Ha az iPhone 4 egyedi képarányát le kéne vetíteni egy 16:9-es kijelzőre akkor az kerekítve mekkora lenne?
3,7-3,8"?

(#30983) Chosen válasza Vasinger! (#30982) üzenetére


Chosen
addikt

Nem tudom mekkora lenne, de

Apple iPhone 4: 5.7 Square Inches, 3:2 = 1.50 Aspect Ratio (85% of i5 area)
Apple iPhone 5: 6.7 Square Inches, 16:9 = 1.78 Aspect Ratio
Samsung Galaxy S I, 7.1 sq inches, 16:10 = 1.60 Aspect Ratio
Samsung Galaxy S II, 8.9 sq inches, 16:10 = 1.60 Aspect Ratio
Samsung Galaxy S III, 9.8 sq inches, 16:9 = 1.78 Aspect Ratio (146% of i5 area)

A terület szerintem jobban elárulja az igazságot, szemezgess kedvedre.

[ Szerkesztve ]

(#30984) Vasinger! válasza Chosen (#30983) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi.

Én mondjuk a mai napig abban a hitben voltam, hogy az SGS-eknek 16:9-es képarányuk van, mert a 16:9-es videók teljes képernyőn jelentek meg mindig. :F

(#30985) #90933760 válasza Vasinger! (#30984) üzenetére


#90933760
törölt tag

Gondolom kinyújtotta.

[ Szerkesztve ]

(#30986) Vasinger! válasza #90933760 (#30985) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De minden alkalmazás? :F Még Youtube is HD-ban. Bár lehet csak, hogy az S. Amoled feketéje miatt nem vettem észre a két csíkot.

(#30987) #90933760 válasza Vasinger! (#30986) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az lehet. Ahhoz már késő van, hogy számolgassam 16:9 meg 16:10 között mennyi sornak kéne feketének lennie. :DDD

(#30988) KisBla


KisBla
tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy win7-es mobilokon lehet használni a viber nevezetű progit?

Üdv.: Tamás

(#30989) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Telefon műanyag burkolatáról egy 4 miliméteres karcot hogyan tudnék eltűntetni?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#30990) Rivaul válasza Hegyirabló (#30989) üzenetére


Rivaul
addikt

Cserével vagy finom melegítéssel nagy odafigyeléssel egyengetve élét tudod venni s szebbé varázsolni. Nyomtalan csodát sztem ne várj.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30991) Hegyirabló válasza Rivaul (#30990) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Különböző helyeken (Speedshopban is) hírdetett polirtollak érnek valamit?

Aquila non captat muscas.

(#30992) Rivaul válasza Hegyirabló (#30991) üzenetére


Rivaul
addikt

Keress róla videót ismert megosztókon (házi felhasználásúakat ne reklámanyagot) az alapján el tudod dönteni mire számíts. Én pl autóra vettem eddig 2 ilyen tollat, tudom hogy az más de azok se használtak pedig nem 2 forint. Emiatt alapból nem hiszek bennük.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30993) Hegyirabló válasza Rivaul (#30992) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Sajnos ez az általános vélemény, de azért gondoltam megkérdezem. :(

Aquila non captat muscas.

(#30994) fuximaxi válasza Hegyirabló (#30993) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nekem volt olyan ami bevált kocsi esetén, bár jobban bízom a polírpasztában.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30995) Roxy27


Roxy27
tag

Hali!
Érdeklődöm, hogy melyik GSM webshop olcsó és megbízható...gyors
Most rendelnék egy Samu GIO-t. Ahol olcsó ott 2500Ft a futár vidékre... ahol van Pikk-Pakk pontra szállítás, ott meg csak 1 év garit adnak...
Eddig ez mellett vagyok: Vip-Technika ha meg még kihoznák pp pontra... azért lenne ez is fontos, mert olcsóbb, meg ajándék lenne és nem otthon szeretném átvenni...
Tud valaki combo boltot : olcsó + pikk-pakk szállítás
37e lenne rá összesen
Köszi

[ Szerkesztve ]

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#30996) bucs12


bucs12
csendes tag

Sziasztok

HDC GT N7100-as kínai mobilt Tégla lett frissítés után !Valaki valami megoldást nem tudna,hogy újra működjön!

Válaszokat előre is köszönöm!

(#30997) KisBla válasza Roxy27 (#30995) üzenetére


KisBla
tag

szia
miért nem nézel itt a hardverapron?fele annyiért kapsz és lehet itt is szép állapotu garis telefonokat kapni.

Üdv.: Tamás

(#30998) rover45 válasza KisBla (#30997) üzenetére


rover45
senior tag

Sziasztok, a napokban kényszerből kellett symbianról androidra váltanom :)
Az áldozat egy Samsung B5512, Android 2.3.6 van fent gyárilag, frissítés nincs hozzá.
A készülék gyári ram mérete 290Mb, ezt szeretném kibővíteni.
Vettem egy class10 microSD-t hozzá, azonban teljesen kezdő vagyok a témából. Hogy álljak neki, hogy lehetőleg ne tegyek kárt benne?
Előre is nagyon köszönöm!
Üdv

(#31000) quailstorm válasza rover45 (#30998) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ahhoz kell egy init.d támogatott custom kernel, meg rengeteg linux szakismeret. Lásd neki sikerült.
Egypár lehetőség normális angol leírása, mely komoly linux ismereteket nem igényel: [link]

Egyébként szerintem sokat nem fog dobni, legalábbis annyit nem mint egy Xperia X8-on. Túl gyenge...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.