Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46001) kutga válasza bandi0000 (#45998) üzenetére


kutga
nagyúr

Majd ha sok pénzem lesz én 6310i-t veszek. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#46002) #33253120


#33253120
törölt tag

Helló.
A kijelzővédő folyadékok alkalmasak mikrokarcok eltüntetésére?

(#46003) HMárió válasza kutga (#46001) üzenetére


HMárió
junior tag

Van kettő, kell?

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#46004) kutga válasza HMárió (#46003) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt majd privátban beszéljük meg. :D

Let the Zone take me if I am.

(#46005) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ez a Nokia N93 miért ilyen drága? Kevés készült belőle annó, vagy csak szimplán a dizájn?

Xbox One: bandymnc

(#46006) quailstorm válasza bandi0000 (#46005) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kevés is volt belőle, bonyolult is a nyitómechanika. Ezért ami működik, az drága.

(#46007) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Azt meg tudjátok mondani, hogy mi az oka annak, hogy ha egy telefonban akksi és usb csatlakozó csere lesz, akkor miért kell a szervizesnek a telefon feloldó kódja? Mert a telefon leadásakor tőlem elkérte. Mondtam, hogy leveszem róla ha kell, de azt mondta, hogy majd ő lerajzolja... de most így, utólag nem értem.

(#46008) #33253120


#33253120
törölt tag

XXL Gsm mennyire megbízható bolt?

(#46009) kutga válasza Soma01 (#46007) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem Samsung szervizben azzal kezdték a javítást, hogy legyalulták a szoftvert, ehhez kellett a feloldó kód.

Let the Zone take me if I am.

(#46010) crok válasza kutga (#46009) üzenetére


crok
nagyúr

Ez még valahol érthető, rendben, le is veszem róla én magam ott helyben, anélkül, hogy bárki más rajtam kívül látná. De hogy kiadjam a kezemből papíron? No way. Céges telefont leadni pl. így, mondjuk úgy hogy volt rajta kézzel beállított VPN, esetleg még cert-ek is.. No way!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46011) kutga válasza crok (#46010) üzenetére


kutga
nagyúr

Én már eleve gyári visszaállítás után adtam le, az enyémen pont semmi nem volt.

Let the Zone take me if I am.

(#46012) Hosssszu válasza kutga (#46011) üzenetére


Hosssszu
őstag

Pontosan, én is így tettem.
Adatokkal, fiókokkal semmilyen szervizbe nem adnám le a telefonom.

(#46013) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

van használható asztali USB-C univerzális dokkoló (csak töltésre), amibe csak beleállítom a telefont vagy telefonokat?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#46014) Viktor0610 válasza AXisBOLD (#46013) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ilyenre gondolsz?

Samsung Galaxy A54

(#46015) AXisBOLD válasza Viktor0610 (#46014) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen köszi!
de nem kell ez a mágnesen fícsör, elég ha fixen USB-C áll ki.
lehet ilyet kapni itthon is?

Aurea mediocritas

(#46016) Viktor0610 válasza AXisBOLD (#46015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez pl.? :)

Javítottam a linket!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#46017) HMárió válasza AXisBOLD (#46015) üzenetére


HMárió
junior tag

Amúgy ezek mire jók azon kívül, hogy jól néznek ki, de nem tudsz töltőről telefonálni és az állandó le-felcsatlakozás rontja az USB C csatlakozót és az akku se díjazza?

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#46018) Hosssszu válasza HMárió (#46017) üzenetére


Hosssszu
őstag

Pl. éjjeli órának? ( ha feltételezzük hogy mozog a "számlap " hogy ne égjen be a kijelző )

(#46019) HMárió válasza Hosssszu (#46018) üzenetére


HMárió
junior tag

Nem tudom, éjszaka alszom.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#46020) kutga válasza HMárió (#46019) üzenetére


kutga
nagyúr

Attól hogy neked nem kell, másnak még jó lehet. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#46021) Hosssszu válasza kutga (#46020) üzenetére


Hosssszu
őstag

:R

(#46022) HMárió válasza kutga (#46020) üzenetére


HMárió
junior tag

Tudom. Csak kérdeztem. Hogy miért ilyen ideges itt mindenki...

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#46023) prozodus válasza HMárió (#46022) üzenetére


prozodus
őstag

Nyilvan a telihold, meg nyomja a fejet a koronaja...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#46024) kutga válasza HMárió (#46022) üzenetére


kutga
nagyúr

Senki sem ideges. :)

Elképzelhető, hogy ő nem fogja állandóan fel-le emelni a telefont. Vagy akármi. :)

MOD
crok
Érdemes? ;]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#46025) crok válasza HMárió (#46022) üzenetére


crok
nagyúr

Ez itt idegesség? Best Buy topikban jártál-e már? :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46026) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Tudnátok segíteni .Vodafonos előfizetés mellé kell néznem okostelefont .Sajnos csak a kinalatukbol tudok választani .Elofizu mellé csatolnak a telefon torlesztojet ami jó lenne ha havi 5 nél nem lenne több .Havi 3200 Ft körül lenne a xiaomi redmi note 8t , 4700 Ft körül a Samsung a51 , 5500ft körül a Huawei nova 5t de Huawei nem akarnék .Más alternatíva nincs .Samsung és a xiaomi között vacilalok , több jobb a Samsung ?

(#46027) HMárió válasza Kisbocs06 (#46026) üzenetére


HMárió
junior tag

Indulhatsz ki abból, hogy nincsen tökéletes telefon. Tehát se a sziamiau nem tökéletes, sem a Samsung.
Ha mindegy neked, akkor azt érdemes nézni, hogy melyik telefonnak hol van szervize, melyik van közelebb.
A Samsungnak szerintem több szolgáltatása van (sokkal) mint a sziamiaunak, viszont a Samsung drágább. A sziamiaut azért veszik a vagányok, mert olcsó és néha picit erősebb.

46025) crok

Hát igen. De bizonyos rovatokban pl az Active 2-ben úgy védik foggal-körömmel azt a szart minden hibája ellenére, mintha családtag lenne. Rengeteg a mentálisan sérült ember. Nem gondoltam, hogy ennyien vannak. És azt hiszik, hogy minél többször írják le valamire, hogy jó, akkor az úgy is lesz.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#46028) kutga válasza Kisbocs06 (#46026) üzenetére


kutga
nagyúr

Inkább erre kérdezd meg.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#46029) AXisBOLD válasza Viktor0610 (#46016) üzenetére


AXisBOLD
addikt

aha ez tök jó! köszönöm! :R majd egyszer megtanulok google keresni is... :B

(#46017) HMárió: csak egy elképzelés volt, mert a jelenlegi helyén a szemnek fejjel lefelé van a telefon és ha töltöm és csak rá akarok nézni akkor le kell húznom, ezzel meg nem kellene. ennyi :)

mindenkinek jó egészséget!

Aurea mediocritas

(#46030) Nekton


Nekton
aktív tag

Sziasztok!

Huawei Nova 5T és Honor 20 ugyanaz a készülék. Egyiken Magic UI, a másikon EMUI fut. Mi a különbség a kettő között? Van különbség a két telefon között emiatt?

(#46031) Viktor0610 válasza Nekton (#46030) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy látom, kb. semmi különbség a kettő között.
Szoftveresen passz.

Samsung Galaxy A54

(#46032) #12901120 válasza Nekton (#46030) üzenetére


#12901120
törölt tag

A színvilágban van különbség a beállításokon belül, meg 1-2 apróság, amit lehet észre sem veszel. [link]
Egyébként a Nova 5T hátára Leica kamera került, a Honorra nem. [link]

(#46033) joecontra


joecontra
addikt

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Nokia 216 telefont. Több gondom is van vele, hátha valaki tud segíteni.
Az egyik legbosszantóbb, hogy nem tud lejátszási listákat, egybeöntve tálalja a zenéket bár mappánként elkülönítve, de lejátszáskor belevesz innen is onnan is.
Hiába van kikapcsolva az ismétlés egyszer fél órán belül 2 zenét is megismételt.

A másik, hogy van vagy 20 képem rajta amiből csak 2-t nyit meg a többire "A kép nem nyitható meg" üzenettel reagál. Nem tudom, hogy az a 2 kép mitől más mint a többi. Felbontásra, formátumra kb. egyezik a többi is azzal 2-vel.

Aki reagál ill. tud segíteni annak előre is köszönöm.

Üdv,
J

(#46034) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
A google diktáló nem működik normálisan andro okoson, illetve minden szöveget bevesz, de pontot, vesszőt stb. nem tudom hogy lehetne vele diktálni???
Haverom szifonja menet közben kiejtve írja az írásjeleket. Itt nem tudom a Google miatt más a téma vagy mitől de így elég fura. :F

[ Szerkesztve ]

(#46035) Viktor0610 válasza Aureal (#46034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valamelyik billentyűzet tudott ilyet (írásjeleket is diktálás alapján), de nem is ugrik be a neve, meg emlékeim szerint már nincs fenn a Playen.

Samsung Galaxy A54

(#46036) #33253120 válasza Aureal (#46034) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez most az Azonnali átírás lenne, vagy a készülékgyártó saját megoldása? Vagy mire gondolsz?

(#46037) #12901120 válasza Aureal (#46034) üzenetére


#12901120
törölt tag

A Google billentyűzetével sehogy. :(
Azt én sem tudom melyik az, amelyik tudja.

(#46038) Aureal válasza #33253120 (#46036) üzenetére


Aureal
senior tag

Ahogy nézem ez az androiddal "csomagolt" Gboard lenne.
:F

(#46039) #12901120 válasza Aureal (#46038) üzenetére


#12901120
törölt tag

Mint említettem, a Gboard nem tudja ezt a funkciót sajnos. Ne is keresd.

(#46040) Aureal válasza #12901120 (#46039) üzenetére


Aureal
senior tag

oké csak kérdezték hogy melyik az...

(#46041) HMárió válasza Aureal (#46034) üzenetére


HMárió
junior tag

A Swype Keyboard tudja. [link]
De ahogy a többiek írták, már nem elérhető, nem fejlesztk 2 éve, mert a cég már mással foglalkozik. Én is csak azért tudom használni, mert korábban megvettem a pro verziót. Egyébként a legeslegjobb billentyúzet a piacon még így is, hogy nem fejlesztik.
Viszont azt nehezen tudom elképzelni, hogy más billentyűzet nem tudja az írásjelek diktálását.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#46042) Viktor0610 válasza HMárió (#46041) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig jó eséllyel tényleg nem tudja a többi billentyűzet. ;)

Samsung Galaxy A54

(#46043) HMárió válasza Viktor0610 (#46042) üzenetére


HMárió
junior tag

Akkor kénytelen lesz letölteni valaelyik APK megosztó oldalról.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#46044) Aureal válasza HMárió (#46043) üzenetére


Aureal
senior tag

Csak azt meg nem engedik telepíteni a telák ami nem a Playből jön... :U

(#46045) prozodus válasza Aureal (#46044) üzenetére


prozodus
őstag

Dehogynem :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#46046) HMárió válasza Aureal (#46044) üzenetére


HMárió
junior tag

Engedi, ha kikapcsolod a védelmet. De szerintem ne kapcsold ki. Annyit nem ér az a billentyűzet.
Mégis, hol diktálnál neki? A buszon? Hogy mindenki hallja mit írsz? Vagy konditeremben? Kényelmes kényelmes a dolog, de Kb 95%-osan pontos csak, tehát bele-bele kell javítani. Előbb leírod a mondatot billentyűzettel, mint kijavítod az elírást.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#46047) wihay


wihay
tag

Üdv, arra tud valaki megoldást hogy egyik napról a másikra a galéria nem müködik? Nem tudom megnyítni a képeket mert lefagy, és nem történik semmi..
Hiba üzenet: A galéria alkalmazás álladóan leáll..
- Köszi a segítséget, gondolom Android esetleg Xiaomi betegség? :F
Elfogadtam valamit az SD kártyával kapcsolatban, és azóta nem tudok belépni a gallériába és képet sem tudok megnyítni..

Nagyon köszi a segítséget srácok, próbáltam már törölni a cache-t meg minden de nem müködik! Leválasztottam az SD kártyát, de még úgyse müködik. :W :W

[ Szerkesztve ]

(#46048) crok válasza wihay (#46047) üzenetére


crok
nagyúr

SD kártya leválasztás után is..? Akkor a legjobb tippem az lenne, hogy van egy olyan média file-od amivel nem tud mit kezdeni (mivel a galéria csinálja így gondolom egy kép vagy video sérülhetett meg pl.). Én áttenném valahova az összeset minden könyvtárból aztán törölném őket, megnézném utána megy-e, aztán ha úgy megy akkor lehet visszamásolgatni darabokban, aztán minden darab után megnézni hogy melyiktől nem működik.. és így tovább.. megkeresni melyik a ludas. De ez csak tipp.. ha csinálnál logcat-et akkor tán' bele lehetne nézni hogy mit is csinál force close alatt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46049) wihay válasza crok (#46048) üzenetére


wihay
tag

Lehet az lesz a megoldás, fogom az USB és hozzá kötöm az asztali géphez megnézem hogy mi lehet a baj.. Tényleg elfogadtam hogy ne a belső tárhelyet foglalja hanem a külsőt ha már vettem akkor inkább azt használnám.. Legalábbis normális ember ezt tenné szerintem..

Asztali módban kitörlöm a DCIM mappát és megláttom.. YT-n rá kerestem de mindegyikben majdnem vagy hasonló megoldás szerepel hogy ki kell törölni a cache-t és működik csakhát..

(#46050) crok válasza wihay (#46049) üzenetére


crok
nagyúr

Thumbnail generálásba is beleállhat ilyenkor.. volt olyan esetem megint, mikor vagy 6.5GB-os volt a thumbnail file a DCIM-ben mire teljesen letérdelt az egész ahogy volt.. egy kép sérülten lett elkattintva, valami random szupi' kamera appal a DCIM-be lett mentve csak megjeleníthetetlen volt, a Galéria meg harcosan dolgozott (volna) rajta hogy thumbnail-t csináljon belőle..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.