Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41001) kutga válasza jailhouse (#41000) üzenetére


kutga
nagyúr

Miért érdekel annyira a melegedés? :D Jó lesz ez.

Let the Zone take me if I am.

(#41002) .Szaki. válasza jailhouse (#40998) üzenetére


.Szaki.
addikt

Hogy melegedne jobban, pont fordítva. Ha nagyobb az áramerősség az egyáltalán nem baj, minden készülék annyi áramot vesz fel, amennyire neki szüksége van, sok esetben ez valójában az 1 Ampert sem éri el, a tápokat mindig úgy számolják, hogy maradjon valamennyi, általában egy tápegységek "teherbírásának" 80%-áig érdemes terhelni. Volt tabletem pl kemény 780mA-t vett fel, a tápja 2 Amperes volt. Egyébként amit tudni kell általánosságban: A feszültség mindig stimmeljen (USB esetén ez fix 5V) az áram pedig legyen akkora, mint ami az eredeti tápon szerepel, vagy nagyobb, kisebb nem lehet. Nagyon dióhéjban, nem túlbonyolítva ennyi a lényeg.

(#41003) jailhouse válasza .Szaki. (#41002) üzenetére


jailhouse
csendes tag

Oké, köszi a részletes leírást. Azt hiszem most már értek mindent :)

(#41004) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák ez az Ulefone micsoda? Pákó által licencelt magyarul kevésbé jól tudó mobiltelefon? A vonal másik felén levő telefon tudja dekódolni a mikrofon által közvetített beszédet, vagy csak ugyan ilyen nyelvjárással rendelkező Jódlifone tudja? :DDD

(#41005) kutga válasza KaiotEch (#41004) üzenetére


kutga
nagyúr

Valami kínai csoda telefon, tesztet nem találtam róla, de van topikja és a logouton is van róla egy rövid bemutató.

Let the Zone take me if I am.

(#41006) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok, szeretnék ajándékba mobilt venni, a leg"jobbat" szeretném megvenni a kiadott pénzért. A következő kritériumoknak kellene megfelelnie:
- 5,5"-os kijelző
- minimum HD, de inkább FHD felbontás
- minimum 2GB, inkább 3GB ram
- minimum 16GB, inkább 32GB tárhely
- lehetőleg 4G-s
- gördülékeny program indítás/működés, játék nem fontos
- erősen közepes/jó hangminőség
- erősen közepes/jó fényképező
- minimum 3000-es akksi, a lényeg hogy terhelés nélkül minimum 1-1,5 napot kényelmesen kibírjon
- legfeljebb 75.000-es ár

A Xiaomi Redmi Note 3-at néztem ki. A "zárt bootloader" talán nem annyira zavar, ha ez annyit takar, hogy maga az op.rendszer nem frissül, csak a telepített appok.
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#41007) .Szaki. válasza bélanéni (#41006) üzenetére


.Szaki.
addikt

Annyira ebben nem vagyok otthon, de én inkább rászánnék még és vennék egy Honor 5X-et.

(#41008) bélanéni válasza .Szaki. (#41007) üzenetére


bélanéni
őstag

Azt is néztem, de gyengébb a hardvere. Rosszul gondolom?

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#41009) kutga válasza bélanéni (#41008) üzenetére


kutga
nagyúr

Erre tessék.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#41010) bélanéni válasza kutga (#41009) üzenetére


bélanéni
őstag

:R

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#41011) .Szaki. válasza bélanéni (#41008) üzenetére


.Szaki.
addikt

Most utánanéztem, úgy emlékeztem, hogy ebben is jól bevált Kirin van, de sajnos egy Snapi 616, amire azt írják az itt megjelent tesztben, hogy némileg elmarad teljesítményben a Helio X10-től. Nekem nincs tapasztakatom Xiaomival, ismerőseimnek sincs, lehet itt valakinek lesz tapasztalata vele, és megosztja veled. Honort saját és baráti köröm pozitív tapasztalatai miatt mertem csak ajánlani, igaz enyém Kirines, nem is értem ebbe miért nem azt raktak.

Itt a teszt]

De a milyen okostelefont vegyek topic talán jobban tud segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#41012) jailhouse válasza bélanéni (#41006) üzenetére


jailhouse
csendes tag

Szia!

Én pár napja egy ASUS Zenfone Max boldog tulaja vagyok. 59900-ért jutottam hozzá és van benne B20 is.

(#41013) sanderx


sanderx
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Huawei Ascend Y550-es készülékem, ezt az üzenetet írja ki, hogy Adat vészhelyzet, ezen belül, belső tárhely sérült, itt felajánlja a gyári beállítások visszaállítást, de akkor sem jó, ugyan ezt írja ki utána is, nem tudom, mit lehetne vele tenni, kérem segítsetek ebben, köszönöm előre is.

(#41014) kutga válasza sanderx (#41013) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerviz.

Let the Zone take me if I am.

(#41015) Doky586 válasza sanderx (#41013) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

25 Miatyánk és 10 Üdvözlégy Mária...
aztán mentsd az adatokat... :K

(#41016) Dealer95 válasza sanderx (#41013) üzenetére


Dealer95
őstag

Hardveres hiba ->szerviz.
De először mindent ments le, ami kellhet róla.

(Valakinek volt anno a Note 4 topikban valami belső memóriás gondja, ő hűtőbe vagy fagyasztóba tette és úgy csinálta a gyári visszaállítást; azóta is tökéletesen működik neki :D )

[ Szerkesztve ]

(#41017) nemmaradtnév


nemmaradtnév
tag

Sziasztok

több mint két éve vettem telenornál 2 év hűséggel Nexus 5-öt, az új csomagjaik viszont nem szimpatikusak, elgondolkodtam a váltáson, de nem tudom, hogy mennyire "telenorfüggő" a gép. Meg lehet ezt tudni anélkül, hogy belepróbálnék más sim kártyát?

Köszi szépen

(#41018) kutga válasza nemmaradtnév (#41017) üzenetére


kutga
nagyúr

A Nexus szvsz független. A legegyszerűbb ha teszel bele egy másik sim kártyát.

Let the Zone take me if I am.

(#41019) nemmaradtnév válasza kutga (#41018) üzenetére


nemmaradtnév
tag

Oké köszi. (Szerintem is függetlennek kéne lennie, csak nem tudtam hogy esetleg van e erre valami spéci módszer esetleg)

Root amúgy számít bármit is?

(#41020) kutga válasza nemmaradtnév (#41019) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem.

Let the Zone take me if I am.

(#41021) otps


otps
aktív tag

Hol van az a topik, ami a nagyszülőknek való Android szoftverről, hardverről szól? (A kettő összefügg.)

Nem találom. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#41022) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Huawei y5 höz van független rom ?

(#41023) kutga válasza Kreash (#41022) üzenetére


kutga
nagyúr

Én nem láttam. :(

Let the Zone take me if I am.

(#41024) G@ben


G@ben
addikt

Hülye ötletként felmerült bennem, hogy a telefon RAM-ját nem lehet-e bővíteni, de rákerestem és állítólag lehet! Van egy 512MB rammal rendelkező telefonom, ami elég is lenne mindenre, kivéve a Candy Crush-t, abból gyakran kilép. A kérdés az, hogy megoldható-e, hogy az SD-kártyáról vegyen hozzá RAM-ot (mondjuk 1GB-ot) és a játékot onnan futtassa? Nem érdekel, ha kicsit lassabb lesz, csak ne lépjen ki mindig! Class 6-os kártyám van, nem tudom, az mennyire alkalmazható ilyenre. Ja, természetesen úgy kéne, hogy mellette a kártyán a maradék helyen tárolhassam a cuccaimat, zenéket, képeket, stb.
Ha ez működne, akkor jócskán ki tudnám még tolni a telefoncserém idejét. :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41025) kutga válasza G@ben (#41024) üzenetére


kutga
nagyúr

Ramot nem tudsz bővíteni, az sd kártyádból tudsz lecsípni ún. swap partíciót ami növeli az elérhető memória méretét. Ehhez persze root kell, és az áruházból letölthető fizetős alkalmazás. Előtte azért utánajárnék hogy a telefonod egyáltalán támogatja-e.

Let the Zone take me if I am.

(#41026) G@ben válasza kutga (#41025) üzenetére


G@ben
addikt

Tudom, hogy fizikailag nem tudom bővíteni. Viszont ha az SD-kártya egy részét használom ramként, akkor az nem teszi tönkre a kártyát?
Root van, a kompatibiltást majd otthon tudom ellenőrizni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41027) kutga válasza G@ben (#41026) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem hiszem hogy gondot okoz, de előtte ments le róla mindent. Az áruházban találsz mindenféle swap programokat, én is kíváncsi vagyok milyen eredményt hoz.

Let the Zone take me if I am.

(#41028) G@ben válasza kutga (#41027) üzenetére


G@ben
addikt

Én is. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41029) quailstorm válasza G@ben (#41024) üzenetére


quailstorm
nagyúr

megfelelő kernellel menni fog az drága appok nélkül is swapon /dev/block/mmcblkXpY paranccsal
Class6 NAGYON KEVÉS

experimental jelleggel érdemes az ilyennel foglalkozni, nekem így elindult pár játék SGS-en ami betöltéskor force-close-t nyomott, de maga a telefon hosszú távon hasznavahetetlenül belassul a swaptól és instabil lesz
szóval csak ha tényleg nincs jobb dolgot mint ezzel szarakodni

(#41030) G@ben válasza quailstorm (#41029) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor nem próbálkozok vele, a stabilitás fontosabb.
Köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41031) Kreash válasza kutga (#41023) üzenetére


Kreash
aktív tag

Köszi.
Akkor eladó sorba kerül..

(#41032) kutga válasza Kreash (#41031) üzenetére


kutga
nagyúr

Topikjában azért még érdeklődj, a Huawei oldalán hirtelen nem találtam.

Let the Zone take me if I am.

(#41033) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Nem találom a megfelelő topikot.
Telefon kijelzőt mivel a legjobb hatékonyan karcmentesen megpucolni?

Köszi!

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#41034) otps válasza otps (#41021) üzenetére


otps
aktív tag

Rossz helyen kérdezem? :(

(#41035) kutga válasza HartgeH3-2.8 (#41033) üzenetére


kutga
nagyúr

Puha ruhával, amit pl. a szemüveghez használnak.

Let the Zone take me if I am.

(#41036) HartgeH3-2.8 válasza kutga (#41035) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm :)

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#41037) icemad válasza HartgeH3-2.8 (#41033) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Számtech boltokban, és nagyobb áruházakban van nedves kijelzőtisztító kendő. Az szerintem elég jó. (lcd tévéhez, monitorhoz, de ne a legolcsóbbat vedd. 2 ezer körül van 50 darabos, nagyon jó minőségű.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#41038) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem - mivel nemsokára nekiállok egy Lenovo S750 digitizer cseréjének, és 1 youtube videót találtam csak hozzá, - hogy ezt a digitizer egységet tényleg kétoldalú ragasztó tartja a helyén? :D mert abban a kijelzőcserés videóban a pali kétoldalú ragasztót használ + a csomagban is azt küldenek hozzá.

Esetleg megtoljam még valamilyen ragasztóval, mielőtt összerakom?

B. kérdés: van esetleg valami jó tanács digitizer cseréhez? :) van aki csinálta már otthon?

Köszönöm

(#41039) quailstorm válasza andris1602 (#41038) üzenetére


quailstorm
nagyúr

tiszta környezet, nyugalom, szerszám, biztos kéz

általában elég a kétoldalas ragasztó, azonnal igyekezd összetenni a két felületet
nekem kellett már folyékony rásegítés de ott már gondok voltak
valamint lehet kapni folyékony ragasztót ami megszilárdulás után olyan mint a kétoldalas szalag, csak rohadt drága

(#41040) HartgeH3-2.8 válasza icemad (#41037) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Igen azt próbáltam sajnos korábban olcsót vettem monitorhoz ilyen műanyag hengerben volt.
Kalap szart nem ért, még rosszabb lett a monitorom mint volt.

Feltehetően nem a 990 forintosat kellett volna vegyem.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#41041) andris1602 válasza quailstorm (#41039) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia

köszönöm a választ :) Egyébként a szerelés része nem tűnt annyira véresen bonyolultnak, inkább ez a ragasztás gondolkodtatott el..

Abban sem vagyok egyébként biztos, hogy amit küld a cég az működik e. Mivel gyárit nem találtam, egyedül a pár darab pozitív értékelés volt a támpont.

Amúgy ragasztó alatt én pillanatragasztóra gondoltam. Mivel már megvan az utódja, cseretelefon, vagy családban valakié lesz, ha sikerül megcsinálni, nem hiszem, hogy még egyszer cserélném rajta a kijelzőt a jövőben. :)

Minden jót :R

(#41042) choco01


choco01
addikt

Hali.

Adott egy 3-4 éves T-Mobileos iPhone 4.

Mi a menete a függetlenitésnek, mennyibe kerül?

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#41043) varmi2 válasza choco01 (#41042) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bemész a t-mobilba, megmondod, hogy függetlenítsék ki. Megcsinálják, de ennek van díja. Kifizeted. Ennyi a menete.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41044) choco01 válasza varmi2 (#41043) üzenetére


choco01
addikt

Mennyi lehet kb.? Nincs neten valami arlista?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#41045) choco01 válasza choco01 (#41044) üzenetére


choco01
addikt

Bocs a dupláért.

Felhívtam a Telekomot.

Azt mondta a nő hogy, 15.000 Ft fixen, és kell hozzá számla/adásvételi/valami hivatalos papír.

Hogy lehet megtudni hogy egy iPhone független/"függő"-e? :B :F

:R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#41046) vgyuri válasza choco01 (#41045) üzenetére


vgyuri
őstag

Rakj bele 2 különböző szolgáltató kártyáját, ha nem kér kódot és mindkettővel működik akkor független.

(#41047) icemad válasza choco01 (#41045) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha mégis függő, akkor bármelyik sarki gsm-be függetlenítik.

Egyébként én úgy tudom, hogy 2500 ft a függetlenítés, ha beviszed egy telekom üzletbe.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#41048) choco01 válasza icemad (#41047) üzenetére


choco01
addikt

Most felhívtam a Telekomot és 15.000 ft-ot mondott és kellenek papírok, a sarki gsm függetlenítés nem illegális?

Akkor inkább átvisszük vodás számot telekomhoz.

Bele lett téve a vodás sim kártya, elkéri a pin-t, aztán belép és kiírja h hibás SIM.

:F :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#41049) icemad válasza choco01 (#41048) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Miért lenne illegális? A telefonról a hűségidő lejárt, gondolom törlesztő sincs rá. Nem azt mondom, hogy teljesen legális, de egy járható út.
Másik megoldás, ha neten veszel valamelyik oldalról függetlenítő kódot. Talán még olcsóbb is... És otthon meg tudod csinálni. Én sok telefont függetlenítettem már így.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#41050) nem_tom


nem_tom
őstag

Sziasztok! Egy barátom nevében írok, mivel nincs regisztrálva és kissé elfoglalt.

Szóval adott egy Hauwei P9 Lite típusú telefon ami idézem: "eldobta a wifi hálózatot" és azóta nem ismer fel egyet sem. A teló újra lett indítva, otthon a modem és a wifi resetelve és újra indítva, de semmi. Hogyan lehet ezt orvosolni?

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.