Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29301) Buster17


Buster17
addikt

Illetve lehet, hogy a szolgáltatóval va na probléma, beraktam a sim kártyámat másik telefonba egy samsung s5230ba és bármit próbáltam volna betölteni ezt írta: "váratlan hiba"

[ Szerkesztve ]

(#29302) King Unique


King Unique
titán

Alcatel OT720-on érdemes fw-t frissíteni,beállításokat,cuccokat nem piszkálja meg rajta (már próbálgattam,de 2/5 lépésnél elakadt... :D ) :F
Usb kábellel csak akkor tudok cuccokat pakolászni,ha van benne memkari? (gondolom...,mivel csak pc suite progijával engedte telóba,csak az nagyon szűkös...) ?

(#29304) andrade válasza #40993792 (#29298) üzenetére


andrade
senior tag

Én áttettem egy Hyundai telefonból egy Nokia 100-ba a kártyámat a papíron a Hyundai IMEI száma van, be kell mondani nekik hogy most más telefont használok?
A kártya PIN kódját mikor kell használni?

(#29306) andrade válasza #40993792 (#29305) üzenetére


andrade
senior tag

Köszi szépen a választ!

(#29308) zarayg


zarayg
aktív tag

Sziasztok

Elővettem a fiókból egy magyar T-Mobilos Samsung SGH-X150-es telefonom, viszont elfelejtettem a telefon kódját.. Hogy tudom leszedni róla?

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#29309) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a házunk környékén az Androidos telefonok meghülyülnek?
Hívás csak úgy megszakad, van, hogy amint felveszem, van, hogy percek után.
Kicsit idegesítő, hogy haverom itt van, telefonál, és eldobja a hívást (X8), barátnőm beszél például anyujával, és "szerencsésen" megszakad (Galaxy Mini) de a leg idegesítőbb, hogy nekem is ezt csinálja (2db U8500), konkrétan sétálok haza, és barátnőmmel telefonálunk, onnét tudja, hogy hazaérek, hogy 2házra tőlünk megszakad..

Ötlet? Ördögűzés? Szenteltvíz?

(#29310) IstN


IstN
tag

Helló!

Nr.1.:
Tud nekem segíteni valaki abban, hogy hol tudnék régebbi (8éves) készüléket vásárolni? Siemens M65 érdekelne és nem igazán találtam magyarországon a neten. Van vmi spéci bolt, vagy webshop, vagy vmi?

Nr.2.:
Találkoztam az interneten "Dual sim adapter"-nek nevezett csodát. Miket érdemes róla tudni? Érdemes kipróbálnom és vennem ilyen kütyüt, vag hum-bug az egész és csak pénzkidobás lenne. Vaéakinek van tapasztalata ilyesmivel kapcsolatban?

Köszi a segítséget!

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#29311) kiskaktusz válasza IstN (#29310) üzenetére


kiskaktusz
addikt

[link]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#29312) IstN válasza kiskaktusz (#29311) üzenetére


IstN
tag

Köszi szépen! Ezt már néztem. Elsősorban magyar oldal vagy bolt kéne. Osztrákot, Németet, Angolt már nézegettem, de az nem érné meg nekem.

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#29313) kiskaktusz válasza IstN (#29312) üzenetére


kiskaktusz
addikt

akkor csak mázlival találsz valami aprón egy rozzantat..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#29314) IstN válasza kiskaktusz (#29313) üzenetére


IstN
tag

Értem.. ez lehangoló. :( Azért köszönöm a segítséged.

A Dual sim adapter-ről hallottál már korábban vmit? (erősen agyalok egy ilyen beszerzésén)

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#29315) kiskaktusz válasza IstN (#29314) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A Dual sim adapter-ről hallottál már korábban vmit?

Nem, nem foglalkozom a dual-os dolgokkal, mert nincs rá szükségem és nem is érdekel.. :N

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#29316) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek!

Lenne egy kérdésem.
Van egy Nokia 1200-as készülékem. Egy új telenor kártya van benne. Jelenleg Németo-ban tartózkodom. Esténként kikapcsolom a mobilt. De néhány napja történt egy olyan furcsaság, hogy a kikapcsolt állapotban lévö cucc, egyszer csak felébresztett egy csörgéssel. Valami +36-30-as szám volt, számomra teljesen ismeretlen a dolog. Majd mivel nem vettem fel, egyszer csak elhalgatott, majd automatikusan megint kikapcsolt a telefon. Másnap reggel bekapcsoltam a mobilt, és nem jelezte ki a nem fogadott hívást, ekkor elkezdtem gyanakodni... álmodtam csak? De a menüben már ki is írta a számot és a hívás pontos idejét.
Eddig még nem történt velem ilyesmi, de nem is hallottam ilyenröl. A kérdés az volna, hogy ez mi akart lenni?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#29317) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Vodafone Smart 2-höz rendelnék vmi tokot ebayrol, de ehhez a telohoz eleg szegenyes a kinalat. Melyik nepszeru mobillal egyezhetnek meg ennek a tipusnak a parameterei?

(#29318) zarayg válasza zarayg (#29308) üzenetére


zarayg
aktív tag

senki nem tud válaszolni az én kérdésemre?:(

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#29319) IstN válasza zarayg (#29318) üzenetére


IstN
tag

Sajna nekem lövésem sincs, ezekről a kókuszpókolásokról.:( (A biztonsági beállításoknál beállított telefonkódról beszélsz? vagy vmi másról?)

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#29320) IstN


IstN
tag

Egy kérdés:
Szerintetek létezik olyan strapamobil ami érintőképernyős okostelefon qwerty-vel?
(Bocs, ha hülyeséget kérdeztem!)

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#29321) zarayg válasza IstN (#29319) üzenetére


zarayg
aktív tag

igen arról. sajnos elfelejtettem így röpke 3 év után:(

olvasgattam hogy *# összevissza imei összevissza # de semmi...

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#29322) meroly válasza IstN (#29320) üzenetére


meroly
veterán

IGEN!!!!!
Motorola Defy Pro
Várjunk már mint a messiást.
Itt a topikja.

benedekco: kikapcsolt telefon kicsengett? Az kemény, csakis szellemek lehettek :P

zarayg: a gyári 12345 szokott lenni, próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#29323) IstN válasza zarayg (#29321) üzenetére


IstN
tag

passz. a T-hez nem lenne értelme bevinni? Vagy vmi csodagsm-be egy ezresért megbuherálják?

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#29324) IstN válasza meroly (#29322) üzenetére


IstN
tag

Gondolom csúszkás kivitelről ne is álmodjak (pl xperia mini pro és társai).
Mintha megcsúszott volna a megjelenés július óta.

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#29325) meroly válasza IstN (#29324) üzenetére


meroly
veterán

Azt nem tudom, csúszkában elég nehéz megoldani a strapabíróságot, szerintem nem nagyon lesz... ez a defy pro jutott hirtelen eszembe, mert ezt én is várom...

Impossible is nothing

(#29326) IstN válasza meroly (#29325) üzenetére


IstN
tag

jogos. Köszi. Nekem sajna ezek a gombok túl kicsik.

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#29327) benedekco válasza meroly (#29322) üzenetére


benedekco
addikt

Nem volt bennem semmiféle tudatmódosító szer. Nem álmodtam. A telószám is megvan. Számomra is rejtélyes a dolog. Még azt is megkockáztatom, ha valaki számomra ismeretlen ember ilyet mond akkor, szimplán hülyének nézem.
De megtörtént. Mi lehet az ok... szoftverhiba? Nem kapcsolta volna le a kommunikációhoz szükséges modult? Pl az ébresztö funkció is aktív kikapcsolt állapotban.
Vagy mostantól vegyem úgy, hogy szellemek márpedig igenis léteznek?

szerk:
Mikor felébresztett a készülék, akkor rögtön eszembe is jutott a kikapcsolásának pillanata. Ébresztö funkció bekapcs, majd telefon kikapcs. Szóval esélytelen, hogy csak valamit elnéztem. Ráadasul a hívást követöen automatikusan kikapcsolt. Semmit nem nyomkodtam rajta, csak fogtam és néztem, hogy ez most mi a szar?!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#29328) meroly válasza benedekco (#29327) üzenetére


meroly
veterán

A hideg is kiráz... okostelón biztos van ilyen alkalmazás de 1200-n tuti nem kapcsol be semmit.
Próbáltad felhívni a számot és megkérdezni hogy hívott-e akkor éjjel?

Impossible is nothing

(#29329) zsiga007


zsiga007
csendes tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne , hogy lenne eladó egy iPhone 4 készülék ! Minden hibátlanul működik nem klón ám csak annyi a baja , hogy Svéd függő ! Ami azt jelenti hogy a hívás/sms funkciója nem működik mert iOS 6-ra lett véletlenül frissítve és így a BB is frissítve lett ! És az lenne a kérdésem, hogy így a telefont megéri megvenni 45 ezer forintért , mert elméletileg ez az ultrasn0w csinál rá törést, hogy lehessen függetleníteni csak várni kellene rá !

iPhone 5 16GB White

(#29330) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a házunk környékén az Androidos telefonok meghülyülnek?
Hívás csak úgy megszakad, van, hogy amint felveszem, van, hogy percek után.
Kicsit idegesítő, hogy haverom itt van, telefonál, és eldobja a hívást (X8), barátnőm beszél például anyujával, és "szerencsésen" megszakad (Galaxy Mini) de a leg idegesítőbb, hogy nekem is ezt csinálja (2db U8500), konkrétan sétálok haza, és barátnőmmel telefonálunk, onnét tudja, hogy hazaérek, hogy 2házra tőlünk megszakad..
Ötlet? Ördögűzés? Szenteltvíz?

(#29331) vgyuri válasza zsiga007 (#29329) üzenetére


vgyuri
őstag

Turbo sim nem működik ennél a verziónál?

(#29332) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Lehet kicsit süti kérdés,de melyik az a fajta kijelző,okosteló ami kevésbé irritálja a szemet,csak mert ha hosszasan babrálok,néha kicsit izé...v mind ilyen :F (fényerő közepesen van)

(#29333) quailstorm válasza King Unique (#29332) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Minél nagyobb felbontás, minél drágább teló. Drága csúcsteló TFT-je, IPS, Super Amoled(+) nem rongálják a szemet. UBC kijelző, cSTN, fos, utánhúzásos TFT, pentile matrix, vagy elcseszett felbontás mint galaxy mini, tudnak fejfájást okozni (persze érzékenyebbeknél, én bármit megeszek, bár W200-on gravity defied-től 30perc alatt kinyúvad a szemem).
De ezt neked kell kitapasztalni. Most milyen telód van? Monitortól, TV-től is van "hatás"?

[ Szerkesztve ]

(#29334) petrelli86


petrelli86
aktív tag

sziasztok!

az miért van hogy telefonálás közben én hallom amit mondanak, de a partnerem nem amit én mondok?
és ez nem teló probléma, mert másik telóban is ugyanez a hiba jön elő, létezhet hogy a sim karival van valami?
térerőm biztosan van, és vannak mások is a környezetemben ugyanennél a szolgáltatónál (telenor) és ők nem tapasztalják ezt a hibát.. segítsetek légyszi mert idegesítő hogy tízből öt beszélgetésem így zajlik..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#29335) siebener


siebener
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Nincs itt valaki véletlenül, akinek HTC Wizard típusú telefonja van, és budapesti? Egy iszonyat nagy segítséget szeretnék kérni... :R

(#29336) benedekco válasza meroly (#29328) üzenetére


benedekco
addikt

Nincs annyi lóvé a kártyámon.
De ma is hívott, de a fogadás is pénzbe kerül. Ma utánanézek ki/mi lehet, legrosszabb esetben valaki otthonival felhívatom.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#29337) King Unique válasza quailstorm (#29333) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infókat :R Még csak ismerkedek okostelókkal,Alcatel OT720,gondolom nem a csúcs korántsen ilyen téren... :D ,de majd év vége felé,v jövő elején cserélni akarok másra,azt azért puhatolózom.

(#29338) fuximaxi válasza King Unique (#29337) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Kiindulásnak nem rossz, de ha újat veszel akkor mindenképp valami népszerűbb operációs rendszerrel felvértezett készüléket vásárolj!

Véleményem szerint az OT-720 nem okostelefon, bár ez nincs egyértelműen definiálva, ezért ezt így furcsa dolog lenne kijelenteni, de idézve a wikipédiát:

"A legtöbb, jelenleg okostelefonnak tekintett készüléken jól meghatározható operációs rendszer fut. Képességek tekintetében, a legtöbb okostelefon teljes értékű e-mailezésre képes és határidőnapló-funkcionalitást is tartalmaz. Az egyéb képességek közé tartozhat valamilyen plusz beviteli felület, mint egy miniatűr QWERTY billentyűzet, érintőképernyő vagy D-pad, beépített fényképezőgép, névjegyzék, gyorsulásmérő, beépített navigációs hardver és szoftver, üzleti dokumentumok olvasásának képessége, médialejátszó zene lejátszásához, fényképek és videoklipek nézegetéséhez, internetböngésző, vagy valamilyen biztonságos módszer az üzleti levelezés kezelésére, mint a BlackBerryben. A legtöbb okostelefon képes arra, hogy annyi nevet tároljon a névjegyzékben, amennyit csak a memória mennyisége lehetővé tesz, ellentétben a hagyományos telefonokkal, ahol ez szokásosan limitálva van. A legtöbb okostelefonon lehetséges akár 5000 nevet tárolni."

Számomra fontos az exchange támogatás.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#29339) King Unique válasza fuximaxi (#29338) üzenetére


King Unique
titán

:R majd szem előtt tartom a javasoltatak.

(#29340) meroly válasza W1 (#29330) üzenetére


meroly
veterán

Az elképzelhető hogy pont torony váltás közelében vagytok és az andorid érzékenyebb erre, de kétlem, mert a gsm modul ezer éve ugyanaz minden telefonban. Nem androidos készülékkel próbáltátok?

petrelli86: mikori a sim kártyád?

benedekco: kemény, tudakozót nézted?

Impossible is nothing

(#29341) fuximaxi válasza W1 (#29309) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Lehet, hogy a készülékek ott elveszítik a 3G-t és nehezen találnak át a 2G-re. Próbáld ki, hogy csak 2G-s üzemmódban használod, úgyis eldobálja e a jelet.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#29342) fuximaxi válasza benedekco (#29316) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nem mennék bele technikai magyarázatba, de elméletben megoldható.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#29343) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
be lehet állítani Androidos (Samsung mini) telefonon hogy a csengőhang emelkedő hangerővel csörögjön? Van már ilyen App?

(#29345) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok.

Ma tettem fel egy cache űrítőt a mobilra, használtam is, "wc-zett is a teló" :C és gyorsabb is lett. Kérdésem, hogy azért ezt a task killer cucokkal ellentétbe lehet bátrabban használni? a taskokról sok helyen olvastam, hogy szinte hasztalan mert ugye a robot úgyis újra indítja az appot de ez ugye más.

köszi

(#29346) Redcaster


Redcaster
őstag

Üdv!

A mai nap SE Xperia Mini Protelefonom gyári 2 gigas memóriakártyáját lecsereltem egz 8 gigásra. Megy szépen, viszont van egy pár mappa, pl DCIM, amiket nem találok, pedig abban voltak a képek, zenék, stb. Készítettem egy biztonsági másolatot a régi kártyáról, de a másolás 2-er is befagyott, egyszer pl. Az Andeoid mappanal, igy azt inkább nem masolom vissza, nehogy több kárt csinálják vele, mint hasznot...

Lenne még egy problémám, leszedtem Marketről a Wild Life nevű játékot, és amikor elinditanám, azt írja, hogy szabaditsak fel 0 megát a kártyán, mikor van rajta több mint 6 giga szabad hely még...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#29348) benedekco válasza meroly (#29340) üzenetére


benedekco
addikt

Tudakozó, vagy titkos szám, vagy nincs adat.
Amúgy egy hirdetésben megtaláltam, valami Debrecen közeli a dolog :) és a hirdetés alapján valós számnak tűnik.
Mind1, a lényeg, hogy ez a szar kikapcsolt állapotban is kicsengett. Ami eléggé ledöbbentett, gondoltam van rá precedens, vagy valami magyarázat. Igazából nem olyan fontos, csak gondoltam megérdeklődöm. Illetve azért is kapcsolom ki, hogy ne keressenek, illetve ne kapjam a sugárzást nagy-totálban alvás közben. Most meg az derült ki, hogy mégis van térerő, mert a fogadáshoz kellett neki. Aztán az is lehet, hogy egyszeri hiba volt... vagy ahogy mondtad, szellemjárás van. A német szellemek biztos előrehaladottabbak a technika terén mint a magyarok ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#29349) kiskaktusz válasza benedekco (#29348) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Pedig az ufók voltak, rossz nyomon jársz :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#29350) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik telefon a legjobb ezek közül?
Iphone 5
Samsung Galaxy s3
HTC One X
(Egy olyan embernek aki még soha nem használt androidod csak Iphone-t (apám) :DDD)
Az iphone az bejött

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.