Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26351) *Ropi* válasza updog (#26346) üzenetére


*Ropi*
félisten

Monitortisztító alkoholos folyadékkal, vagy szemüvegtisztítóval.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26352) *Ropi* válasza gabesz839 (#26348) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az attól függ, milyen fényhatást szeretnél elérni. Korábbi cikkem stúdiós témában.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26353) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Holnap reggelre napsütést + felhőt mondanak. Érdemes lehet felkelni egy napfelkeltét fotózni Budapesten a Gellért hegyről, vagy teljesen tiszta égbolt jobb lenne?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#26354) updog válasza bugizozi (#26353) üzenetére


updog
senior tag

Ez lutri, ha otthon maradsz, tuti hogy majd szidod magad, hogy hogyan mulaszthattál el egy ennyire szép napfelkeltét amit látsz az ablakból :D Ha meg kimész, ott fogsz fagyoskodni 15 másik fotóssal és egy szmogos katyvasz lesz csak. Viszont a legrosszabb fotó az, ami nem készült el, úgyhogy hajrá. Képet majd kérünk :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26355) kovsol válasza bugizozi (#26353) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem a felhők tudnak hozzá adni is a látványhoz.
Ma reggel is voltak felhők: [kép] (csak mobillal lőttem míg vártam a villamost.)
Teljesen kiszámíthatatlan, így én a helyedben tuti kimennék. :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26356) updog válasza kovsol (#26355) üzenetére


updog
senior tag

Na, lesz megint valóvilág? :DDD ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26357) kovsol válasza updog (#26356) üzenetére


kovsol
titán

Na most látom a táblát :D őszintén én csak a napfelkeltét szemléltem míg vártam, eddig ki se szúrtam. :D Azon agyaltam hova kellene kimenjek majd fotózni, hogy normálisan meg tudjam örökíteni ezt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26358) updog válasza *Ropi* (#26351) üzenetére


updog
senior tag

Szemüvegtisztítóval (ráadásul nem is valami gagyival) próbáltam, de az elpárolgó folyadék nyoma rajtamaradt.

Felkajtatok valami mikroszálas kendőt, van monitortisztító folyadékom, megpróbálom még azzal.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26359) optikus válasza updog (#26358) üzenetére


optikus
senior tag

nehez ugy mert a kovetkezo az lesz hogy a sok dorgolestol mar mikrokarcok vannak a belso feluleten.
tiszta alkohollal kellene mindenkeppen, de legjobb ha van melle egy selyemkesztyud, esetelg valami tapadokorongos ize amivel szepen meg tudod fogni a lencset a kulso oldalrol, aztan ha visszatetted es lefixaltad akkor le tudod tisztitanit a kulso oldalt is.
a lenspen azert huz csikokat mert mar zsiros a felulete, vagy keztol vagy az eddigi tisztitasoktol. elvileg etrerrel ki lehetne tisztitani, csak az otthon nem szokott lenni ;)
erdemes kortepumpaval is megfujkodni osszerakas elott. arra szamits, hogy hazi kornyezetben nem lehet olyan szoszmentesen osszetenni mint egy szurt levegoju gyarban, szoval szosz az jo esellyel marad benne. a kepre semmi hatasa nem lesz.

(a szemuvegtisztitoban adalekok vannak, pl a parasodas ellen)

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#26360) updog válasza bugizozi (#26353) üzenetére


updog
senior tag

Bakker, remélem kint voltál :DDD

(#26359) optikus ez jó ötlet, beugrom alkoholért a gyógyszertárba.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26361) bugizozi válasza updog (#26360) üzenetére


bugizozi
őstag

Nem voltam, felénk nagyon felhős volt az idő, napot se lehetett látni. De ezek szerint mennem kellett volna?! :( :W

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#26362) kovsol válasza bugizozi (#26361) üzenetére


kovsol
titán

Nagyon szép volt ahogy a nap megfestette a felhőket amikor én 6:50 körül néztem. Én ott lakom a Gellért hegytől egy köpésre.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26363) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Hétvégén sikerült úgy nekicsapnom az állványfejet a váznak, azt hittem széttörik a gép. Szerencsére csak a csatlakozók szilikonfedelét találtam el, nem lett maradó nyoma sem. Ennek apropóján merült fel, hogy érdemes-e a vázat beburkoló szilikontokot használni túrázás során? Van vele személyes tapasztalatotok? Mennyire védi a technikát ütődések ellen, a tok és a váz közé mennyire könnyen jut be szennyeződés, ez összekaristolhatja-e a vázat?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26364) updog válasza Fotonhámozó (#26363) üzenetére


updog
senior tag

Én öt éve használok szilikontokot, a D3200-ra és a D7200-ra is az első nap vettem.

Nagyon jól illeszkedik, por, szennyeződés max. csak a fedett és nem fedett részek határán ül meg egy kicsit. Kárt még sosem okoztt közé jutott szennyeződés, félévente egyszer leszedem, és lepucolom kicsit, de még ennyi törődést sem igényel. Azért is hasznos mert a váz gumizása kb. vadiúj állapotú marad, nem fognak felválni. Jár mellé egy plexi védőbetét is a kijelzőhöz, ha az alá még pluszban ráragasztasz egy kijelzővédő fóliát, örökké+1 nap múlva is kb. zsír új állapotban marad a gép. Csak ajánlani tudom.

Csak vigyázz, ha rikító sárgát veszel, arra könnyebben jönnek a medvék ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26365) Fotonhámozó válasza updog (#26364) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

:R Köszönöm!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26366) r.levente75 válasza updog (#26364) üzenetére


r.levente75
addikt

A 7200-as szilikontokját be tudnád linkelni, hogy milyent használsz?

(#26367) updog válasza r.levente75 (#26366) üzenetére


updog
senior tag

Remélem szabad :) Ha nem, akkor is google első találat.

Ja igen, azt elfelejtettem (bár a D7200-nál nem annyira szempont már, de a D3200-nál nagyon az volt), sokkal jobb, masszívabb fogást ad a gépnek.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26368) r.levente75 válasza updog (#26367) üzenetére


r.levente75
addikt

Persze, hogy szabad.
Köszönöm, egy ilyent én is behúzok.

(#26369) pibácsi


pibácsi
senior tag

Monitor vásárlás előtt állok. Mivel képekkel és videókkal foglalkozom, (bár hobbi szinten), ezért az IPS panel fontos. Most van akcióban LG 22MK430H-B, (75Hz) és a másik, ami nem akciós Samsung S22E650D.
Ahogy nézem az LG elég biztató a sebességre nézve - IPS panel, 5msec,75Hz - és gondolom képileg is tökéletes. A Samsung is biztató a leírásuk szerint – PLS panel, 4 msec, bár itt 60Hz - de ez sajna egy tizessel drágább. Mi a véleményetek, melyiket érdemes megvennem.
Ha van esetleg használati tapasztalatotok,vagy gyakorlati meglátásotok, akkor várnám segítő válaszotokat.

Üdvözlettel: Pibácsi

(#26370) *Ropi* válasza pibácsi (#26369) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyiket sem, mert 93-94% sRGB fedést tudnak max. Ha képekkel foglalkozol, akkor a 98-99% sRGB a minimum, mert a REC/BT.709 színtérnek is az az alapja, amit módosított Gamma görbével videózáshoz használnak. Amit kalibráltam és valós 98% sRGB fedése volt, az pl. a LG 29WK600-W.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26371) pibácsi válasza *Ropi* (#26370) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszönöm a válaszod. Nekem sajnos nagy a 29", nem fér el a megszokott helyen, oda a 22" illeszkedik, és a másik, hogy max 40e körűl tudok rászánni egy monitorra. Ennyit bír a "boritékom".
Biztos, hogy az általad javasolt tökéletes lenne, csakhát......
Mégegyszer köszi.

Üdv. Pibácsi

(#26372) *Ropi* válasza pibácsi (#26371) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor szerintem hizlald még egy kicsit a malacperselyt: egy olyan monitorral semmire sem mész, ami nem tudja a minimumot sem megjeleníteni. 22"-ban most nem jut eszembe.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26373) copass válasza pibácsi (#26371) üzenetére


copass
veterán

megpótold kicsivel és veszel egy dell-p2417h-t!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26374) kacsento1


kacsento1
senior tag

Köszönöm az eddigi segítséget. Már csak egy kérdésem lenne, hogy melyik méretet tudnám jobban kihasználni lr és ps alatt, 24" 16:10 vagy 29" 21:9 ?

(#26375) *Ropi* válasza kacsento1 (#26374) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyéni preferencia kérdése...Én 3 db 27", 1920x1200 (16:10) monitoron dolgozok.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26376) kacsento1 válasza *Ropi* (#26375) üzenetére


kacsento1
senior tag

Gondoltam :-) , És neked nem kevés 27"-ban a full hd felbontás? Mert mindenki azt mondja, hogy ekkora méretben már wqhd felbontás kell.

(#26377) DrojDtroll válasza kacsento1 (#26376) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nekem sok 24"-on az fhd

(#26378) kacsento1 válasza DrojDtroll (#26377) üzenetére


kacsento1
senior tag

Ezt kifejtenéd bővebben?

(#26379) copass válasza kacsento1 (#26374) üzenetére


copass
veterán

16:10, mert alul marad hely az eszköztárnak!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26380) DrojDtroll válasza kacsento1 (#26378) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nagyon kicsi minden. A Windows által beállított scaling nem a tökéletes. Ha leveszem a felbontást 1600*900-ra akkor meg kevés dolog fér el. Ha növelem a nagyítást akkor ugyan ez.

(#26381) pibácsi


pibácsi
senior tag

Köszi a válaszotokat "(#26372) *Ropi*" és "(#26373) copass". Majd átgondolom.

Üdv. Pibácsi

(#26382) *Ropi* válasza kacsento1 (#26376) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem pont jó: nem folyik ki a szemem 14-16 óra munkától sem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26383) copass válasza DrojDtroll (#26380) üzenetére


copass
veterán

22" határeset, 24"-27" pont kényelmes.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26384) kacsento1


kacsento1
senior tag

Köszönöm nektek, erre például nem is gondoltam, akkor lehet mégse kellene elvetnem a 27" 16:9 fullhd lehetőséget. Amúgy sem egy acélos gépre lenne kötve, mert a játék nem hoz lázba, így lehet felesleges is lenne a nagyobb felbontás, amihez erősebb hardver is kellene. Kezdek elveszni 😀

(#26385) copass válasza kacsento1 (#26384) üzenetére


copass
veterán

a 16:10 nagyon hasznos, én akkor jöttem rá amikor 16:9-re váltottam. hiányzik az a 120 pixel nagyon néha!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26386) kacsento1 válasza copass (#26385) üzenetére


kacsento1
senior tag

Értem, akkor kicsit bővebben :)
Jelenleg egy régi LG L194WT-SF 19" 16:10-es 1440x900 monitorom van TN+film panellal. Ezt szeretném cserélni valami olyanra, amin tudok hobbi célból fotót kidolgozni, ez a monitor egyszerűen alkalmatlan rá, eddig bármit vittem nyomtatásra, katasztrófa volt a végeredmény. Ezen szeretnék változtatni. Konkrétan 3 monitor van jelenleg ami érdekel:
https://oaziscomputer.hu/termek/8507/acer-h277hsmidx-umhh7ee001
https://oaziscomputer.hu/termek/3663/lg-29um58-p-hivatalos-magyar-garancia
https://oaziscomputer.hu/termek/1378/dell-ultrasharp-u2412m (Ropi írta, hogy 94% srgb-t tud, de a monitoros fórumon írták, hogy az újabb panellel szerelt 98-99%-ot tud)

Sajnos egyiket se tudom élőben megnézni.

(#26387) copass válasza kacsento1 (#26386) üzenetére


copass
veterán

én az ultrát venném. dolgozol nyomdának, újságnak vagy bármová ahol szükség van ekkora színhűségre? ha nem akkor vedd. kérsz hozzá prémium kalibrálást+pixelgarit aztán örökélet.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26388) kacsento1 válasza copass (#26387) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nem dolgozom senkinek :N Mire gondolsz, az ultrasharp-ra vagy az ultrawide-ra?

(#26389) copass válasza kacsento1 (#26388) üzenetére


copass
veterán

dell

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26390) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Egy Olympus Mini E-PM1 hátsó törött LCD-t mennyire bonyolult cserélin? Kínában vannak olcsón utángyártott kijelzők, de én nem hiszem, hogy meg tudom magamnak csinálni.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#26391) *Ropi* válasza kacsento1 (#26386) üzenetére


*Ropi*
félisten

Veheted az LG-t és a Dellt is, de ha fotós felhasználásra kell, akkor a kalibrálásuk után, ha netán nem stimmelnek a színek, akkor keress meg! A sokadik fotós kolléga (aki a gyakorlott szemével tudja, hogy mit kell látnia) jött hozzám miután velük megcsináltatta, hogy korrigáljam inkább én, mert az övék nem stimmel.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26392) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Valaki arra tud választ adni, hogy ha fotózással akar valaki rendesen foglalkozni, akkor ugye feltétel a megfelelő papír, képzettség megszerzése, igazolása (pl. fényképészet 7420 TÁOR)...
De ha, egy stúdiót rendeznék be, amit kibérelhetővé szeretnék adni, tehát én magam nem végeznék fotós tevékenységet, csak kiadnám mint helyet más fotósoknak, akkor ehhez is szükséges ez, vagy valami más papír, vagy ez ugyanolyannak minősül, mint ha magánszemélyként adnék bérbe pl. albérletet? Milyen szabályok vonatkoznak erre? Köszönöm!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#26393) Rapid136 válasza kriszwells (#26392) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem hinném hogy ingatlan bérbeadásához fényképész szakmai végzettség kellene, de minimum számlaképesnek kell lenni hogy a bérlők elszámolhassák :)
Amiről adod a számlát, az ahhoz szükséges tevékenységnek kell megfelelned.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#26394) optikus válasza kriszwells (#26392) üzenetére


optikus
senior tag

multkor volt valahol tema, hogy letezik valami egyeb alkoto tevekenyseg teaor 9003 alatt. abba barmi belefer, ahhoz nem kell papir, aztan azt fotozol amit akarsz, lenyeghogy a szamlan es a vallakozasban ez legyen.
eleve ez az egesz teaorosdi eloiras egy fassag, nehogymar akkor irhassak verset ha papirom van rola. persze vannak szakmak ahol legyen kotelezo a papir, pl orvos, epitesz v egy szakacs, de tipikusan muveszi tevekenyseghez minek papir... :W

Buy books not gear.

(#26395) Kephamos


Kephamos
addikt

Sony a58 vázon hol tudom beállítani, hogy az IR távirányítóval tudjak exponálni?

(#26396) Kephamos válasza DrojDtroll (#26377) üzenetére


Kephamos
addikt

Én melóban 4k kijelzőn használok 20 éves szoftvereket, amikben 20*20 pixeles ikonok vannak. Szerinted? :)

(#26397) looser válasza updog (#26367) üzenetére


looser
addikt

Ez nagyon szuper, eddig nem is gondoltam, hogy védeni kellene. A plexi kijelzővédőt milyen néven kell keresni? Csak felragasztható izéket találok a "screen protector" kifejezésre.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#26398) copass válasza looser (#26397) üzenetére


copass
veterán

larmour ggs lcd screen protector, ez is felragasztható "izé" de a legjobb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26399) Fotonhámozó válasza looser (#26397) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Easy Coverhez jár műanyag screen protector, benne van a csomagban. A szilikontok úgy van kialakítva, hogy a mellékelt képernyővédőt fel tudd helyezni. De nem muszáj alkalmaznod, kicsit ronda szerintem. Ha már van a kijelzőn védőüveged, azzal is használhatod a gumibugyit.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26400) looser válasza copass (#26398) üzenetére


looser
addikt

Ez jól néz ki, köszönöm! A Nikon bridge-hez vett védőt ragasztottam a tükrösre, de egy kicsit át kellett szabni. Azért is kérdeztem rá egyébként, mert régi dslr-eken láttam (D80-D90) egy viszonylag vastag műanyag felpattintható védőt, azt hittem, az újabb gépekhez is ilyesmi van. De persze teljesen oké ez is; a szilikon tokkal együtt már gondolom már a sztratoszféra széléről is leejthetem :-)

Fotonhámozó: köszönöm, ez jó lesz :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.