Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25501) Rapid136 válasza padi68 (#25500) üzenetére


Rapid136
őstag

Teljesen mindegy, a lényeg hogy több helyen legyen meg a mentendő anyag.
A Google és a MS is ad ingyen tárhelyet, de fizetősben meg lehet bővíteni őket.
Vagy ott a mega.nz náluk 50 giga az alap.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#25502) padi68 válasza Rapid136 (#25501) üzenetére


padi68
senior tag

sajnos azok nagyon kevesek nekem, min 6-tb kellene....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#25503) Rapid136 válasza padi68 (#25502) üzenetére


Rapid136
őstag

A korrekt megoldás egy NAS, benne 3 db HDD-vel, az úgy többszázezer Ft, de azok ugye nem összeadódnak a RAID miatt. Tehát 3 db 3 tb-os HDD a NAS-ban nem 9 tera lesz.
8 tb-os HDD van a piacon 60000 Ft táján, vannak lehetőségek :)
Nekem is van egy halom fotóm, munka, családi stb, de összesen nincs egy TB, pedig én se ma kezdtem...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#25504) *Ropi* válasza padi68 (#25502) üzenetére


*Ropi*
félisten

Írok privátot.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25505) *Ropi* válasza Rapid136 (#25503) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vannak jobb ár / érték arányú megoldások a NAS-oknál, amik egyrészt bővíthetők, másrészt multifunkciósabbak. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25506) mazsi70 válasza *Ropi* (#25505) üzenetére


mazsi70
senior tag

Éspedig ? :)

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#25507) *Ropi* válasza mazsi70 (#25506) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én fájlszervereket építek ilyen célra. Ráadásként még az esetleges adatmentés is könnyebb róluk, mint a NAS-ok megbolondított fájlrendszereiről. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25508) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Kipróbáltam mostanában pár raw feldolgozószoftvert és úgy érzem, hogy a DxOPhotolab megfelelő lehet számomra.Megéri a 120 eurót vagy van jobb ár/érték arányú szoftver, ami elekrülte a figyelmemet? Hobbi felhasználásra kell, nem ebből élek.

(#25509) philoxenia válasza Kephamos (#25508) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt nézted?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25510) mazsi70 válasza *Ropi* (#25507) üzenetére


mazsi70
senior tag

Értem

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#25511) copass válasza Kephamos (#25508) üzenetére


copass
veterán

dxo szokott giveaway-eket csinálni rendszeresen a korábbi verziókból.

Lightroom CC előfizetéses móka. 150 júró/év, cserébe ezeket kapod (Lightroom CC, Lightroom Classic CC, Photoshop CC, 20 GB felhőtárhely )

lehet még venni "sima" Lightroom-ot is. igaz egy korábbi verziót kapsz, de hobbira szintre tökéletes. sőt még munkára is.

ha ingyenes kell akkor: lightzone, darktable
dxo optics pro-t szokták ingyé osztogatni, most is lehet szedni innen július 31ig.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25512) Kephamos válasza copass (#25511) üzenetére


Kephamos
addikt

Nagyon tetszik, hogy elegsokmindent automatikusan csinal, pl a az optikai korrekciot az adott objektiv es vaz fuggvenyeben, illetve a clear view is eleg szep eredmenyt nyujt. Megnezem az Optics11-et, hogy mit tud a PhotoLabhoz kepest. Ingyenesekre csak egy pillantast vetettem eddig, de nem tuntek olyan kezesnek.

philoxenia: Ezt meg nem ismertem, vetek ra egy pillantast. Köszi szépen!

(#25513) copass válasza Kephamos (#25512) üzenetére


copass
veterán

amit én megcsinálok az LR-ben azt az ingyér opticsban is simán megtudom csinálni!:D meg igazából ezt bármiben meglehet, csak a kérdés az hogy mennyire dolgozik a kezed alá a progi. nekem speciel az LR vállt be.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25514) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Ilyet (vagyis konkrétan ezt) meg szabad venni?

Van értelme többet kiadni esetleg más termékre?

Cél az objektív frontlencséjének takarítasa. Nem annyira koszos, pár pötty folyadék van rászáradva.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25515) *Ropi* válasza Motion_Blur (#25514) üzenetére


*Ropi*
félisten

LensPen az eredeti.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25516) Motion_Blur válasza *Ropi* (#25515) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Éreztem hogy túl occsó, köszi! Ez lesz az: [link] :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25517) Fandango


Fandango
veterán

Miből gondoljátok, hogy az elsőnek linkelt Lenspen nem eredeti?

(#25518) *Ropi* válasza Fandango (#25517) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert a LensPen az eredeti.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25519) copass válasza Fandango (#25517) üzenetére


copass
veterán

apróságok miatt...a tollon nem piros az E. plusz az ára is nokedli. én még az 1500Ft-asra is gyanakodnék...habár ott már a csomagolás is nagyon hasonlít az eredetire. 4k körül van egy ilyen itthon és iszonyat sokáig elvan vele az ember.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25520) Fandango válasza *Ropi* (#25518) üzenetére


Fandango
veterán

Azt én értem, hogy így kellene írni, de attól még ez nem jelenti azt, hogy a hirdetésben szereplő nem eredeti, mert nem így van írva a hirdetés szövegében.
A termék képe alapján lehetne esetleg megállapítani, de arról nem fogod.
Illetve a hirdető elég magas értékeléssel bíró top rated seller, nem hiszem hogy hamisított szart fog árulni.

copass:
nézd csak, itt se piros az E betű, és a kép a gyártó honlapjáról származik.

[ Szerkesztve ]

(#25521) faki_ válasza Fandango (#25520) üzenetére


faki_
senior tag

Van amikor fillérbaßásból félórát túrom a netet, hogy ~200 Ft-ot megspóroljak, de ezen a 3-4e Ft-on nem mernék kockáztatni. Bennem van, hogy a sok tízezreket érő objektíveket tönkre is tehetem akár a hamisítványokkal. Egyik előzőekben linkeltet sem venném meg, túl olcsók.

[link]

(#25522) Fotonhámozó válasza faki_ (#25521) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Túlparázod szerintem a dolgot. Eredeti LensPenem (is) van, de néha előfordult, hogy ez sem tudta lehozni a koszt, foltos maradt a frontlencse, akárhogy is bűvészkedtem a tollal. Jó ideje frontlencsét úgy tisztítok, hogy a toll ecsetével először leporolom a lencsét (kulcslépés, hogy elkerüld a karistolást), ezután DM-ben kapható nedves szemüvegtisztító kendővel áttörlöm óvatosan. Fél perc elteltével a toll grafitos fejével végigmegyek a lencsén: makulátlanul tiszta, folt- és karistolásmentes lesz a végeredmény. Már két éve tisztítom így az üvegeimet, semmi negatívumot / mattulást / karistolást stb. nem tapasztaltam eddig. Van nem LP tollam is (szűrőhöz kaptam ajándékba), azzal is ugyanazt az eredmény kapom ezt a módszert alkalmazva, mintha LP-t használnék.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#25523) r.levente75 válasza faki_ (#25521) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen érdekes ez. Birtokolni több 100k-s szetteket esetenként még 1 milla is lehet komplett géppark. De mindig ezeken spórolunk amikor ezek az eszközök ugyan olyan fontosak sőt... az áruk pedig elenyésző a szetthez képest.
Ilyen még az akkuk szűrők tisztítóeszközök kioldók sőt szvsz az állvány is.
Az emberek zöme 100k összeget bátrabban kifizet egy optikára amit lehet hogy egy évben alig használ de az állványokon általában spóringolás megy pediglen azon áll a millás szett...

(#25524) kovsol válasza Fotonhámozó (#25522) üzenetére


kovsol
titán

az alkoholos törlőkendő nem árt a lencse bevonatának?

May the Force be with you!

(#25525) Fotonhámozó válasza kovsol (#25524) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#25526) philoxenia válasza Fotonhámozó (#25525) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért a máját majd vizsgáltasd meg az obiknak... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25527) total90 válasza kovsol (#25524) üzenetére


total90
veterán

Miért ártana?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25528) Matska válasza total90 (#25527) üzenetére


Matska
senior tag

Leoldja a bevonatot (állítólag).

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#25529) Kephamos válasza Matska (#25528) üzenetére


Kephamos
addikt

Inkabb ugy fogalmaznek, hogy elekpzelheto hogy van olyan bevonat, amit leoldhat. Rengetegfele bevonat letezik. Pl olyan is, amit gomba eszik. Van is egy ilyen objektivem. :)

(#25530) Matska válasza Kephamos (#25529) üzenetére


Matska
senior tag

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kellett még bevonatos objektívet törölgetnem :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#25531) Fotonhámozó válasza Matska (#25528) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Urban legend, szerintem. Olyan előfordul, hogy (a LP által el nem távolítható) foltot feloldja, filmszerűen szétkeni a felületen, viszont ezt utána a LP tisztító fejével már lazán le lehet törölni. Nekem bevált tisztítási módszer. Arra figyelek, hogy az első lépés az alapos ecsetelés legyen, tisztatás közben az alkoholos kendővel / ujjammal a lencse/váz gumi részeihez ne érjek hozzá. Természetesen beltéren állok neki tisztítani, nem terepen.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#25532) Brinyó01


Brinyó01
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, hogy hova lenne érdemes vinni szervizbe egy felső elektronika hibás (exponáló+zoom gomb) sérült Olympus SP-590UZ gépet!
A Dohány utcában (Olympus mintabolt) azt mondták nincs alkatrészük, ajánlották, hogy vigyem el a Fotó-Paradicsomhoz(XIII. Pannónia 30.), ott átvették, majd 2 hét után közölték, hogy nekik sincs hozzá alkatrészük...

Valakinek valami ötlete? :F

Köszi előre is.
(A gép nem az enyém, sajnos egy költöztetés során én ejtettem le, a gazdája ragaszkodik ehhez a géphez.)

(#25533) Dr.NX válasza Brinyó01 (#25532) üzenetére


Dr.NX
addikt

Esélytelen.
Vegyél egy használtat ebay-ről.
(Vagy inkább egy korszerűbbet, ez egy nagyon régi gép.)

Elfogadom a sütiket.

(#25534) copass válasza Fotonhámozó (#25531) üzenetére


copass
veterán

nekem volt olyan hogy nem szedett le egy foltot az LP, kb 1-2 mm átmérőjű vmi. olvastam valahol hogy a leporolt lencsén tiszta kézzel szétkell taknyolni, úgy is tettem. aztán LP és vijolá lejött és a lencsének se lett semmi baja!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25535) MrChris válasza Brinyó01 (#25532) üzenetére


MrChris
nagyúr

A javítása ne hidd hogy olcsóbb lesz mint venni egyet ebayen. Akár újabb modellt.
Az alkatrészek postával 40$-tól kezdődnek, szerelés meg ki tudja... egy 10e-est biztos kérnek.

(#25536) rajmi97


rajmi97
csendes tag

Sziasztok!

70-200 f/2.8-as vásárlasban vagyok. De nem tudom eldönteni, hogy a Nikon VRII-es legyen vagy az új Tamron G2-es. Bárkinek barmi vélemény, tapasztalat, bármi? Nagyon jól jönne :)

(#25537) mikrofon válasza rajmi97 (#25536) üzenetére


mikrofon
veterán

Nekem rövid ideig volt a Tamron g2 sorozat az "új" a fehér galléros. így a 70-200/2.8 is. A sorozat legjobb tagja volt. Én nagyon szeretem!

Jah és pont nikon bajonettes változat d500-as vázon.

Sajnos azzal pont nincs képem de itt van pár kép a 24-70/2.8 lencsével. Ennél sokkal jobban szerettem 70-200-at. Képileg is jobb volt. Jah és nekem külsőre is jobban tetszett a megjelenése

[ Szerkesztve ]

(#25538) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Az 1/32000-es e-shutter zársebesség és a fasza HSS vakuk világában is belefutottam egy olyan szituációba, ahol szükségem lenne ND szűrőre. Sportot fotózok és szeretnék egyre több svenkelős képet a repertoáromba. Alap ISO-n persze az 1/30-as zársebesség F22-re rekeszeli a lencsémet, amit marhára el szeretnék kerülni. Szerencsére mindkét obi, amivel csinálnám 72 mm-es szűrőátmérőjű így csak egyet kell vennem. A két üveg brutál jól karcol, úgyhogy egy esetlegesen minimális képminőség-romlást el tudnék nézni. De tényleg csak minimálist! :D Manapság már lehet jó minőségű vari-ND-t kapni? Velem ugyanis gyakran előfordul, hogy az árnyékos erdőből kilépek a napra és ott már nyilván másikat kéne felcsavarni.

[ Szerkesztve ]

(#25539) jjeahh válasza DonRazzino (#25538) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem ilyen van 2db, elégedett vagyok velük, de... van pár hátrányuk is:
- értelemszerűen ezekre nem lehet napellenzőt csavarni
- ha túltekered a MINI-MAX pöttyökön akkor fura X alakú folt jelenik meg a képeken, sőt, a legsötétebb utolsó csíkon is asszem már romlik a képminőség. Előtte szal ND400 alatt nincs gond, szerintem ugyanolyan jó, mint a fix Hoya ND szűrőim. Ezt megoldhatták volna mondjuk úgy ha csak a pöttyökig lehetne elforgatni, de körbe-körbe forog az egész, nincs limitálva a gyűrű.
- nagylátóval sosem próbáltam csak portré fixel és kistelékkel... de asszem valahol hányódik pár adapterem amivel ráaplikálhatom a kitobimra ha nagyon érdekel előkereshetem és csinálhatok valami tesztet.

Amúgy én nagyon szeretem őket, amióta megvannak nem használom a fix ND-ket, mert nagyon kényelmes-hasznos hogy fényviszonyoktól függően tudom állítani.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25540) DonRazzino válasza jjeahh (#25539) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Uhh, nem lehet napellenzőt rakni? :O annak nem örülök. Köszi a tippeket, van esetleg konkrét ötleted, milyet vegyek? 150 EUR körül szánnék rá max.

(#25541) jjeahh válasza DonRazzino (#25540) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha ezek a negatívumok nem riasztanak el, szerintem vedd meg nyugodtan... már ha biztosan elég az ND300. ND400 körül már asszem romlik a képminőség. Napellenzőt gondolom azért nem lehet rakni rá, mert nem férnél hozzá a gyűrűhöz.
Amúgy nem tudnád nagyjából kiszámolni, hogy mennyire sötét ND-re van szükséged? Mert akkor vehetsz fix ND-t és rekeszből-érzékenységből kompenzálsz.
Nekem csak a Hoya variND-vel Hoya ND4, Nd16-al és Camdiox ND1000-el van tapasztalatom, ezek rendben vannak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25542) rajmi97 válasza mikrofon (#25537) üzenetére


rajmi97
csendes tag

Rendben köszi a válaszod :)
Ha vannak egyéb tapasztalatok mástól még azt is szívesen elolvasnám :)

(#25543) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Egy kérdésem lenne:

Van két fix objektív.
Az egyik f.2 a másik f.4 értékkel rendelkezik.

Ha az f.2-es objektívet összezárjuk f.4-re, az f.4-es objektívet pedig hagyjuk f.4-en, akkor melyiknek lesz élesebb képe?

(#25544) jjeahh válasza ReSeTer (#25543) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Obi fügő

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25545) ReSeTer válasza jjeahh (#25544) üzenetére


ReSeTer
senior tag

De alapvetően elméletileg egyformának kellene lennie?

(#25546) Zola007


Zola007
veterán

Keresek 200 ezer forint alatt digitális videókamerát vagy MILC-et az alábbi paraméterekkel.
- fix objektív v. fényerős nagylátószög
- kis lencsetorzítás
- fullHD, esetleg 4K
- fullHD-ban tudjon 60 fps-t jó minőségben, de 120fps preferált
- kompakt méret

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25547) Rapid136 válasza ReSeTer (#25545) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem...
Az objektivek nagy általánosságban nyitva lágyabbak, de 2 rekeszértékkel szűkitve már elérik a legjobb élességet, tovább szűkítve viszont egy idő után ujra romlanak.
Még a legpengébb fixobi sem tűéles nyitva, nem lehet összevetni egy rekeszelt obi képével.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#25548) rajmi97 válasza ReSeTer (#25545) üzenetére


rajmi97
csendes tag

Alapjáraton nem igazán. Bármelyik objektív akkor rajzól a legszebben, ha a maximum tág rekesz értékét amire az adott objektív képes, egy egész rekesznyit viszacsukjuk. Tehat a 2.8-as 4esen rajzol a legszebben. A 4-es 4es állásban nem fogja ezt hozni

(#25549) copass válasza ReSeTer (#25543) üzenetére


copass
veterán

obitől függ. van amelyik nyitva is beretva van amelyik rekeszelve is egy fos.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25550) Dr.NX válasza ReSeTer (#25543) üzenetére


Dr.NX
addikt

Valami ilyesmit kell nézni:

Opticallimits.com

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.