Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26551) bigaatis válasza copass (#26550) üzenetére


bigaatis
csendes tag

nem fog több részlet látszodni mint ami egyébként is rajta van a fotón.
de amúgy nyomtasson mindenki ~40dpi-vel, "meeer hát óriásplakáton megfelel a Zautopálya mellett, nehogymá akkor a szobámba ne legyen jau" :D :D

(#26552) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Szerintem kiveséztétek a témát, összefoglalva dolgoztassa ki mindenki a nézési távolság függvényében a képeit: ha több száz méterről nézik (pl. házfal nagyságú óriásplakát) akkor 15-80 DPI, ha pedig közelről nézős, minőségi nyomatot szeretne, akkor 500+ DPI (mi 640 DPI-n laboráltatjuk a 60x30 cm-es, esküvős fine art albumainkat). Ennyi, lehet tovább sétálni - nincs itt semmi néznivaló! :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26553) modulus válasza *Ropi* (#26552) üzenetére


modulus
aktív tag

Ezt itt egy pár embernek elég lesz megemésztenie:
"minőségi nyomat", "500+ DPI" és a többi.

Épp ezért hagytam már rájuk, úgyis meg lesz magyarázva, hogy a tej fekete.

(#26554) *Ropi* válasza modulus (#26553) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Föld is lapos, de vajon hány oldalas? ;] :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26555) randras_83 válasza *Ropi* (#26554) üzenetére


randras_83
addikt

12, miért? ;]

https://www.flickr.com/randras83/

(#26556) copass válasza *Ropi* (#26552) üzenetére


copass
veterán

a fineartot ne keverd ide, ott több képet pakolsz össze egy semleges háttér előtt. persze hogy megvan a 600 dpi!:D nyomtattam én már 1200 dpi-n is 2 méter hosszú galériákat zsűrizésre!:D
amúgy meg mindenki akkorában nyomtatja ki amennyit a kassza elbír.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26557) Lassú Víz válasza *Ropi* (#26552) üzenetére


Lassú Víz
őstag

És mivel készülnek azok a képek? Az 5D MkIV hosszabbik oldala 6720 pixel. Abból hiába csinálsz 15188 pixelt a 90 cm-hez, nem lesz rajta több információ. És ha visszatérünk az eredeti kérdésre, akkor igen, lehet egy akkora képből is 40x60-as nyomatot készíteni. Majd interpolál aki nyomtatja vagy aki előkészíti a képet. Persze több nyilván jobb, és a memóriakártyán értelmetlen dolog spórolni szerintem, meg az interpolálást is a nyers több információt tartalmazó fájlból jó indítani. Viszont ha van egy képed, amit ekkorára le kellett vágni mert így lett jó, akkor nem kell kidobni. Szerintem.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26558) *Ropi* válasza copass (#26556) üzenetére


*Ropi*
félisten

1 db képből is megvan az. :)

(#26557) Lassú Víz: A 90 cm nem tudom, honnan került képbe: én 60x30-ról beszéltem. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26559) copass válasza *Ropi* (#26558) üzenetére


copass
veterán

persze, csak akkor az nem 600 dpi lesz hanem ~300!:D mert átméretezed nagyobbra, persze attól még kinyomják neked 600dpi-n!:D
én is kinyomom 1200 dpi-n mobilos képet, hiába mondom hogy fos lesz. kifizeti. kész. ha látja hogy szar, akkor majd kinyomom neki mégegyszer kisebbe!:D
szóval ott tartunk, hogy seholse tartunk!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26560) *Ropi* válasza copass (#26559) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha hiszed ha nem, tud az 5D4 ~120 MP-t is. :D A Hallstatti képek egy részét pl. így csináltam: azok majd egy 80x50-es albumba kerülnek. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26561) Lassú Víz válasza *Ropi* (#26558) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hát, lehet összeadtam? :B

(#26560) *Ropi*: Ez a módszer nem sokat ér. Próbálkoztam vele. Sokkal jobb eredményt kapsz ha egy nagyobb gyújtótávolságú objektívvel képrészleteket fotózol és azokat fűzöd össze utólag. A gépbe épített pixel shiftes nagy felbontású mód (ha van) viszont elég király, ha a körülmények lehetővé teszik a használatát.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26562) copass válasza *Ropi* (#26560) üzenetére


copass
veterán

stackelni az már csalás!:D brenizereztem ott is bazi nagy méret lett a vége!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26563) mikrofon válasza *Ropi* (#26560) üzenetére


mikrofon
veterán

ezt az albumot megnézném élőben, ha lehet.
Tényleg!
Én szeretem az ilyen szemgyönyörködtető minőségi valódi, kézzelfogható képeket ...

(#26564) Speeedfire válasza copass (#26562) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ennek a gyakorlatban mennyi haszna van? Mennyivel jobb ez, mint egy sima bokeh? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26565) *Ropi* válasza Lassú Víz (#26561) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem volt idő állvánnyal meg beállításokkal szórakozni: csak ad-hoc ötlet volt, végül is annyira nem lett rossz. Persze nem az összes kép készült így, szóval bőven lesz olyan oldalpár, amire több kép kerül majd kitölteni a helyet (egyébként is).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26566) *Ropi* válasza mikrofon (#26563) üzenetére


*Ropi*
félisten

Majd valamikor februárban készül el. :)

Itt egy korábbi, 60x30-as méretű.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26567) mikrofon válasza Speeedfire (#26564) üzenetére


mikrofon
veterán

a linkelt cikk végén vannak képek. Nézd meg azokat és érteni fogod, hogy miben rejlik a szépsége.

(#26568) updog válasza Speeedfire (#26564) üzenetére


updog
senior tag

A végeredmény egy nagylátószögű(nek látszó) kép, ahol ugye fizikailag nem lehetne ilyen bokeht / hatást egy DSLR-rel összehozni egy képből ilyen látószög mellett. A linkelt oldalon szépen leírja a lényeget. :K

Haszna nincs sok, de jól néz ki :D Esetleg egy fotósnak különlegességként jó a portfólióba.

(#26567) mikrofon yep :) Mondjuk ez pl. nem semmi, itt ugye benne van hogy a közönség is mozoghat közben, ebből szoktak születni a mókás illesztések :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26569) copass válasza Speeedfire (#26564) üzenetére


copass
veterán

tájkép csak brutál a bokeh!:D de iszonyat melós.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26570) #89309696


#89309696
törölt tag

A hot pixelek általában mekkora expóidőtől jönnek elő vagy ezt nem lehet megmondani? Nekem van pár darab és ha már fotóztam vele rendesen, langyi a gép is akkor előjön 1/3-ad expóidővel. Hideg gépnél 1s körül kezdenek megjelenni.

Nagyon nem zavar szerencsére, mert nem fotózok ilyen időkkel úgyhogy kiesik nálam.

(#26571) Lassú Víz válasza #89309696 (#26570) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ez így a "mennyi, harminc" esete. Rengeteg dologtól függ. Szenzor típusa, működési ideje (MILC folyamatos - tükrös csak a felvétel alatt kivéve ha live view módban van), környezeti hőmérséklet stb. Általában be lehet kapcsolni rá zajszűrést, ami még egyszer annyi ideig tart mint a felvétel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26572) #89309696 válasza Lassú Víz (#26571) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nikon 1 J1 szobahőmérsékleten. Zajszűréseket soha nem használtam, nem is akarok.

(#26573) scarabaeus válasza #89309696 (#26572) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az a zajszűrés, ami a hosszú záridő esetén lefut, az nem az az algoritmus, amely mindenféle frekvenciák figyelembevételével tünteti el a zajt egy minden előismeret nélküli képről is akár (vagy a zajprofilt ismerve is, mindegy most).
Ez csinál egy újabb expót csukott zárral, ugyanolyan körülmények közt, és az így elkészült "dark" képen már csak a hotpixelek lesznek ott, csillagok, egyebek nem, ezért az alapján célirányosan, a hotpixel intenzitását is figyelembe véve tudja semlegesíteni a tényleges hotpixeleket a végleges képen. Az akkor, azon körülmények közt aktuális hotpixeleket.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#26574) Lassú Víz válasza #89309696 (#26572) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Még az ISO sem mindegy, de a szenzor méretét meg a tervezés idejét figyelembe véve kb. reálisak a tapasztalataid.

scarabaeus: +1 :K

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26575) #89309696 válasza scarabaeus (#26573) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ó az más. Azt hittem valami szoftveres hülyeség. Akkor használni fogom, ha olyan képet csinálok majd. Van hosszú expóidős zajszűrés opció, az lesz az gyanítom.
De nem szoktam erőltetni a sötét képeket vele, mert hát 1 col az 1 col, meg a kitobi fényereje sem nagy eresztés. Mármint sötét témákra, mert amúgy jópofa gép, én szeretem. Csak szereti a napsütést. :DDD

Tervezem megvenni neki a fix 18.5-ös obiját (ekv 50mm) f1.8, azzal azért elég jót ugrana a minőség.
Kár, hogy EU-n belül nincs eladó, hiába nézem már egy ideje ebay, amazon. Japánból hozatva viszont 60 ezer körül lenne az ára, azért az húzós. Oké, később lehet alárakni J5 vázat ami szenzorban sokat fejlődött, de ha halott platform ha nem, ez a kategória egyszerűen túlárazott. Nem véletlenül jutott oda, ahova. Túl közel van a m4/3 áraihoz.

[ Szerkesztve ]

(#26576) Czimby válasza Lassú Víz (#26574) üzenetére


Czimby
addikt

Sziasztok!

Lenne egy problémám hátha tudtok segíteni.

Sony videókamerával (ami 8cm-es kétoldalas lemezre rögzít) videózott esküvőn egyik ismerősöm.
Az egyik oldal rendben van, viszont a másikat nem zárta le a kamera és így nem tudjuk lejátszani.

Meg lehet valahogy menteni a videót?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#26577) Lassú Víz válasza Czimby (#26576) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem vagyok járatos az adatmentésben, de ha csak a lezárás hiányzik az nem lehet akadály.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26578) bugizozi válasza FireShadow (#26537) üzenetére


bugizozi
őstag

Itt egy video, hogy lehet szétszedni, ebben leszedi azt a hátoldali tekerő tárcsát is.

Canon Powershot S120 Disassembly

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#26579) #89309696


#89309696
törölt tag

Pfff, ez a Nikon P1000 mi a bánat akar lenni. Értem én, hogy a nagy zoom hordozhatósága miatt kicsi szenzor kell a crop faktor miatt, de azért 1/2.3".... Ötöde az 1 colosoknak, aztán ha kezdesz vele zoomolni amire kitalálták akkor mintha egy barlangba bejutó fényből kellene dolgoznia. Van ennek egyáltalán bármiféle képminősége? 350 ezerért. Ezek után jobban megbecsülöm a J1-emet, mert az egy profi gép lehet hozzá képest. És még olcsó is, a túlárazott obijai ellenére, ha a tudását összevetem vele.

(#26580) updog válasza #89309696 (#26579) üzenetére


updog
senior tag

Marketing, ennyi. El lehet adni, mert zúm zúm. Paraszt egyszer kipróbálja, átzúmol a szembeszomszéd Marika hálószobájába, aztán elteszi a fiókba.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26581) total90 válasza #89309696 (#26579) üzenetére


total90
veterán

Jójaz ;] Egyébként nem is annyira rossz, mint sem gondolnád. Én próbáltam nem rég egy Nikon napon és csak a kisebbik baj, hogy romlik a képminőség tele állás felé... A dinamika az ami annyira rossz, hogy atyaúristenmiezaszar.
Más különben amíg van fény, tényleg nem olyan rossz... de ha alkonyatban kell neki az ISO és nagyon nem szereti a szenzor.
Biztos van az a réteg akinek kell, de ennyiből tényleg lehet jobbat kapni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26582) Rent


Rent
senior tag

Sziasztok!

Tudtok Adobe Lightroomhoz hasonló (csak egyszeri fizetős legyen és ne havidíjas) alkalmazást Ipad Pro-hoz? A cél az lenne, hogy könnyedén lehessen importálni kb 100db raw képet sd kártyáról és egy csúszkán alul kiválasztva az épp aktuálisan kezelendő képet különböző ecsetekkel lehessen szerkeszteni, majd exportálni .png-be.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#26583) mikrofon válasza Rent (#26582) üzenetére


mikrofon
veterán

Szia,

Most jelent meg a Phase One Capture One 12. Igen jó volt már a 11 is. Szerintem jobb, gyorsabb és egyszerűbb mint a Lightroom...

(#26584) Rent válasza mikrofon (#26583) üzenetére


Rent
senior tag

Köszi! Az a baj, hogy nem látom Ipadre App Store-ban. :(

[ Szerkesztve ]

(#26585) mikrofon válasza Rent (#26584) üzenetére


mikrofon
veterán

(#26586) Lassú Víz válasza Rent (#26582) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Affinity Photo. Nincs import meg katalógus mint az LR-ben, de lehet megfelel a céljaidnak. Inkább PS + ACR helyett van. Eléggé nyomják még a Luminar-t, de azzal semmi tapasztalatom nincs. Sajnos az Adobe elég jól kitalálta, hogy mit kell csinálni. Nehéz azt a funkcionalitást megkapni másutt. Egy-egy kép PC-s feldolgozására van megoldásom (DXO PhotoLab + Affinity Photo), de a képek rendszerezése még várat magára.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26587) Rent válasza Lassú Víz (#26586) üzenetére


Rent
senior tag

Köszi! Pont az Affinityt próbáltam a napokban, de nem lehetett tabonként csak egy képet megnyitni, így nem mélyültem el benne, hanem töröltem és kértem visszatérítést. :(

[ Szerkesztve ]

(#26588) total90 válasza Rent (#26587) üzenetére


total90
veterán

Az, hogy nincs pontosan olyan megvehető szoftver mint a Lr az annak köszönhető, hogy az Adobe levédetett pár dolgot évekkel ezelőtt.

Az Affinity meg a többi "Ps/Lr killer" meg ugyanúgy tervezi a bérléses rendszert (mint minden más szoftvergyártó), mert abban van a jövő és a több pénz nekik.
Nem biztos, hogy érdemes a rúd elé szaladni és kicsengetni most valamire pénzt, amivel a végén nem leszel elégedett.
Én is próbáltam "átszokni" más programokra és el is vertem sajnos némi pénzt ezekre, aztán végül csak az Adobenél kötöttem ki a teljes csomag miatt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26589) mikrofon válasza total90 (#26588) üzenetére


mikrofon
veterán

Egyébként hosszútávon a felhasználóknak is a bérlés a jó, sajnos. Mert így várható, hogy egy jól működő szoftver is folyamatosan fejlődik és még jobb lesz...
Egyébként a Capture One 12 szoftverhez is már megjelent az élőfizetés és gyanítom egy idő után csak ez ez marad...

(#26590) Grga_Pitic válasza mikrofon (#26589) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Ez nem a felhasználónak jó, hanem a fejlesztőnek. A bérléssel nemcsak folyamatos és tervezhető a cash flow, de könnyebb magához láncolnia a felhasználót. Standalone szoftvernél, ha megjelenik egy új verzió, eldönthetem, hogy váltok-e rá, vagy sem.
Amatőr szinten bőven elég volt minden 2. verzióra upgrade-elni LR-ban (4 évente), ami kb. 70 euró, nagyjából 6-7 havi előfizetés költsége. És nem nagyon vigasztal, hogy ezért a PS-t is megkapom, ha szökőévente használom. Az Affinity viszont meglett 3 havi CC előfizetési díjból.

(#26591) mikrofon válasza Grga_Pitic (#26590) üzenetére


mikrofon
veterán

Természetesen ebből a szemszögből is igaz!
Azonban ha nincs folyamatos bevétel, akkor nincs fejlesztés, az meg hosszútávon a felhasználónak sem jó a versenyszférában....

(#26592) Lassú Víz válasza total90 (#26588) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hiába tervezik. A bérléses piacon nagyon nehéz az Adobe ajánlatánál ár/érték arányban jobbat adni. De majd elteszem az installokat meg a termékkulcsokat, és amíg elindul, addig használom a meglévőt, ha meglépik. Az ilyen bérléses szir-szarokra rámegy az ember gatyája ha sok van belőlük. Ez egy pénzszivattyú. És őszintén szólva amilyen szinten meg gyakorisággal én képelek az OOC jpg sem ördögtől való. Más az, aki ebből él vagy tényleg komolyan tolja ezt a hobbit. De azért, hogy havonta pár órát mókoljak egy képen nem fogok évente majdnem 150 Eurót fizetni. Egyszer 50-et egy Affinityért vagy 100-at egy akciós DXO termékért igen.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26593) Rent válasza Lassú Víz (#26592) üzenetére


Rent
senior tag

Pontosan így gondolom én is. Hajlandó lennék egyszeri 20 ezret is fizetni egy lr szintű termékért. Nem ebből élek, nekem ez hobby, alkalomszerűen használom, ezért luxusnak tartom az előfizetést. :(

(#26594) total90 válasza Lassú Víz (#26592) üzenetére


total90
veterán

Át fog menni az összes gyártó, ha tetszik, ha nem a felhasználóknak. Én jobbnak tartom ezt a megodást, fentebb a srácok le írták, hogy többek között miért.

A probléma az, hogy a hobbisok nem akarnak havonta pénzt erre kiadni, mert ha 1-2 évre lebontsák az összeget, akkor bizony többre jön ki mint egy megvásárolható licenc. Viszont, a néhai használatkor bizony el van várva a pro szoftver. Ez így együtt nem megy.
El kell könyvelni, hogy megér-e a hobbi x összeget havonta, vagy nem és akkor nem lesz olyan szoftver sem, ami minden igényt kielégítene.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26595) attiati


attiati
veterán

hogyan lehet felmásolni a képeket egy Sony RX100-ról?
(Win7 64 bit)

Egyszerűen nem telepíti az illesztőprogramot, miután USB-re csatlakoztatom.
És neten sem találok semmilyen drivert, csak firmware updatet.

(#26596) Balinov válasza attiati (#26595) üzenetére


Balinov
félisten

Kártyaolvasó?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26597) attiati válasza Balinov (#26596) üzenetére


attiati
veterán

Nincs.
Anélkül nem lehet kinyerni róla a képeket?

(#26598) Grga_Pitic válasza attiati (#26595) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Adatátviteli módot nem kell választanod? Csak egy ötlet.

Amúgy +1 Bali javaslatára, kártyaolvasóval nincs vesződés ezzel, és jó eséllyel sokkal gyorsabb is. Ez ma már nem úri huncutság, én Kingston MobileLite G4-et használok, ami USB3-as, és bő 3.000 Ft.

(#26599) Rapid136 válasza attiati (#26595) üzenetére


Rapid136
őstag

Play Memories Home?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#26600) attiati


attiati
veterán

Köszi a tippet mindenkinek, laptop felrakta a drivert.
Azért veszek egy pár dolláros OTG kártyaolvasót aliexpressről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.