Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25051) hdomiki


hdomiki
csendes tag

Esetleg valakinek van tapasztalata a HAMA Star Pro 61 tripoddal? elég stabil?

(#25052) jjeahh válasza hdomiki (#25051) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hasonlóm van, lehet pont ez a modell, most nincs kéznél, nem tudom megnézni... szerintem bűnrossz. Remeg az egész, az ilyen módon összekötött lábakat, meg a kurblis középoszlopot csak erős idegzetűeknek ajánlom, mert rémálom kezelni, a reteszek és a fejen a műanyag alkatrészek fénysebességgel mennek tönkre, fél év használat után csavarok röpködnek belőle mindenfelé... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25053) r.levente75 válasza jjeahh (#25052) üzenetére


r.levente75
addikt

+1 bűn rossz instabil, pontatlan.

(#25054) hdomiki válasza jjeahh (#25052) üzenetére


hdomiki
csendes tag

ohh köszönöm. Megóvott elég sok szenvedéstől,esetleg tudna ajánlani valamilyet amellyikkel nincsenek hasonló problémák?

(#25055) jjeahh válasza hdomiki (#25054) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A legolcsóbb amit megvennék, az a Weifeng Wf-6662a 10k-ért ebayről (ha még kapható), de attól is függ milyen gép/objektív kombó menne rá, egy dslr-t teleoptikával már nem biztos hogy elbírna. Amúgy van állványos topik is, ott valszeg többet is tudnának ajánlani a kollégák.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25056) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Sony RX100 I fényképezőbe lehet valahogy magyar, esetleg német nyelvet tenni? A készülék külföldi származású, én ellennék az angollal, de aki használná az semennyire nem érti (és kínaiul se tud). Jelenleg 1.00 firmware van rajta, ha jól sejtem az 1.10-re frissítés ezen nem fog segíteni.

Neten turkálva ezt a leírást találtam, még nagyon nem mélyültem el benne. Valaki próbálta már ezt, vagy esetleg másik módszert?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25057) rekid


rekid
addikt

Hi!

A szűrő topic eléggé halott így inkább itt kérdeznék.

ND1000-es szűrőt szeretnék venni viszont 77mm-ben elég horror árak repkednek. Kivéve W-Tianya Super DMC ND1000 típust ami relatív jó áron van.

Itt van két tesztfotó, de őszintén szólva kicsit nekem túl szép, hogy igaz legyen benyomást kelt. Van valakinek ezzel a típussal/gyártóval tapasztalata? Esetleg alternatíva?

Hobbi célra kellene de nem akarom a feldolgozás első fél óráját a szűrő hibáinak pacsmagolásával illetve korrekciózásával tölteni.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#25058) jjeahh válasza rekid (#25057) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem a Camdiox ND1000 olcsó, jó, tudtommal madgie kolléga is ilyent használ (fuji topik). Érdekes, hogy az amúgy nagyszerű szűrőgyártók ND1000 fronton rendszerint elhasalnak, tesztek alapján engem egyedül a Camdiox meg a Nisi győzött meg, a Camdioxot végül meg is vettem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25059) faki_ válasza rekid (#25057) üzenetére


faki_
senior tag

(#25060) Speeedfire válasza hdomiki (#25051) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem is egy olcsó hama van, de nem az igazi. Olcsón ezt ajánlották még itt a múltkor.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#25061) hdomiki válasza Speeedfire (#25060) üzenetére


hdomiki
csendes tag

Köszönöm.
Igazából a legjobb stabilitást keresem olyan 15ezer körül, tájképek készitésére szeretném használni,

(#25062) Speeedfire válasza hdomiki (#25061) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Esetleg itt nézz körül. Vagy használtan valami jobb márka. Szívem szerint valami manfrottot vennék, csak drágállom hobbi szinten. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#25063) szbalogh


szbalogh
őstag

Holnap megaszuperextra telihold lesz :C

Nick: HE_Storm

(#25064) mikrofon válasza szbalogh (#25063) üzenetére


mikrofon
veterán

jah vérhold kékhold és telihold....

(#25065) philoxenia válasza mikrofon (#25064) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Éjszakás leszek, de a tükröst már babonából se viszem be.... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25066) rekid válasza faki_ (#25059) üzenetére


rekid
addikt

Köszi!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#25067) mikrofon válasza mikrofon (#25064) üzenetére


mikrofon
veterán

Tudjátok hogy ez kb mikor lesz és milyen időtartamban az éjszaka folyamán?

(#25068) Zozzant válasza mikrofon (#25067) üzenetére


Zozzant
addikt

Itthonról a teliholdas holdfogyatkozás nem látható, mert holdkelte előtt lesz. A hold kb 16:45-től kel fel, akkor érdemes nézni, a légkör vörösíteni fogja, utána pedig a mérete miatt esetleg. Ha a felhők engedik.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#25069) mikrofon válasza Zozzant (#25068) üzenetére


mikrofon
veterán

Köszi, igazából most nem fotós szempontból kérdeztem, hanem inkább a gyerekeinek mutatnám meg...

(#25070) *Ropi* válasza szbalogh (#25063) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meg 17:46-tól 5 percig az ISS is látszódott. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25071) mikrofon válasza *Ropi* (#25070) üzenetére


mikrofon
veterán

Nálunk sajnos semmi nem látszódott. Teljesen felhős az ég...

(#25072) Lassú Víz válasza *Ropi* (#25070) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ja, integettünk is egymásnak a szolgálatban lévő űrhajóssal.

;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25073) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !

Focus Stackingra tudtok valami ingyenes programot ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#25074) faki_ válasza mazsi70 (#25073) üzenetére


faki_
senior tag

(#25075) faki_ válasza faki_ (#25074) üzenetére


faki_
senior tag

Bár nem ingyenes, de ismert és az előző listából kimaradt: Zerene Stacker.

(#25076) mazsi70 válasza faki_ (#25074) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ezek közül melyik az ingyenes ?

szerk. rájöttem :K

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#25077) szbalogh válasza *Ropi* (#25070) üzenetére


szbalogh
őstag

Este nem volt tiszta az ég Berhida felett. Hajnali fél 6-kor viszont sehol egy felhő. Lőttem is pár képet de nem merem áttölteni PC-re, mert 76mm *1,6 nem valami acélos :B Amúgy a gépen jól mutat max nagyításon :DDD

Melóba menet még láttam ahogy eltűnik a horizonton egy felhő mögött, másik oldalon már fent volt a Nap.

Egy Tamron 60-300-ra vadászok... az mindenre is jó lenne.

mazsi70: a CombineZ-ről olvastam, hogy jó és ingyenes, mindjárt ki is próbálom a tegnapi pókos sorozaton :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#25078) szbalogh válasza szbalogh (#25077) üzenetére


szbalogh
őstag

A CombineZ nem indul, valami dll nincs.
Ez Helicon-al készült... első fucus stacking képem :B

Nick: HE_Storm

(#25079) Muerte68 válasza szbalogh (#25078) üzenetére


Muerte68
addikt

az élesség nem az igazi :N focus stacking-el meg főleg.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#25080) szbalogh válasza Muerte68 (#25079) üzenetére


szbalogh
őstag

Sajnos az alap képek nem jók. Folyamatosan távolodtam miközben ment a sorozat, ezért mosottak, így nem lesz jó. Inkább egy helyben tartva kell többet lőni, legközelebb máshogy próbálom. 3-4mm volt az egész lény és kevés képet is csináltam. Kb 15-öt, amiből 10-en volt éles rész. Valószínűleg a záridők se voltak valami rövidek. Jah, 1/80... nagyon hosszú. Mennyire kéne levinni? 1/500 mondjuk?
Ráadásul pont a pofija mosódott el a legjobban, pedig olyan ari :D
Most találtam egy másikat is, remélem holnap ott lesz még.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#25081) Lassú Víz válasza szbalogh (#25080) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A távolodás nem jó ötlet, változik a téma mérete is miatta. Tedd állványra a gépet, és a fókuszt változtasd. Ha nagyon izgat ez a téma, akkor szerezz be olyan gépet és objektívet, amelyik páros támogatja a fókuszsorozat elkészítését.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25082) Rapid136 válasza szbalogh (#25080) üzenetére


Rapid136
őstag

Egy ilyen elég hasznos tud lenni...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#25083) gkfx


gkfx
csendes tag

Sziasztok. Adott egy G80 12-60as kit obival. Az normális jelenség mikor tele állásból tekerem vissza nagylátóra akkor kattog az obi? Úgy nézem a blende ugrál benne picit mikor tekerem. Ennek így kell működnie? Eddig nem tapasztaltam de lehet csak elkerülte a figyelmem.

(#25084) toyone válasza gkfx (#25083) üzenetére


toyone
őstag

Szia.

Ilyen szettem van de nem hallok kattogást.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#25085) szbalogh válasza Rapid136 (#25082) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek! Igen, rajta vagyok az állvány és rail témán is :K

Nick: HE_Storm

(#25086) gkfx válasza toyone (#25084) üzenetére


gkfx
csendes tag

Köszi, ez nem jó hír. Viszont azt vettem észre, hogy ezt akkor csinálja mikor felkapcsolom a szobámban lámpát. :F 4db GU10 es led van a mennyezeten és ha ez világít akkor előjön ez a blende ugrálás (kattogás). Ha lekapcsolom a lámpát az ugrálás még megmarad addig amig a gépet is ki nem kapcsolom. Utána visszakapcsolva lámpa nélkül jó. Másik szobában más világitással nem csinálja. Valaki ötlet esetleg, hogy mi a fene lehet ez?

(#25087) toyone válasza gkfx (#25086) üzenetére


toyone
őstag

Teljesen manual módban is hallod?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#25088) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Irányítsatok légyszi megfelelő topicba, ha nem ide való a kérdés először is, de nem találom hol kéne kutakodnom... :B

Adott egy Canon SX10IS bridge gép. Sajnos sokat várt, mire hozzám eljutott a javításig, túl sokat.. Annyit tudok, hogy vízbe esett, de viszonylag gyorsan kikapták, kiszedték az akkukat. Én az elektronikát megjavítottam így ennyi év után is, üzemel a gép.. de... a vízkő nem tesz jót az érzékeny optikának ugyebár...

Ezért úgy döntöttem szét kéne azt is szedni, amitől nagyon tartok, mert borzalmasan érzékeny, ráadásul... aki csinált már ilyet tudja...

Vannak videók a neten hozzá, azzal még nem is lenne gond, csakhogy azt nem találom, mivel kezelendő egy ilyen mechanika. Műszerolaj megfelelő a tengelyekre? A műanyag házba szilikonzsír? Vagy... ? :B

Mivel tisztítsam meg a lencséket? Mikroszálas törlőkendő, monitortisztító... vagy az is durva hozzá? Teljesen tanácstalan vagyok, légyszi segítsen valaki!

Amúgy a gép működik, csak hallani hogy szorul a mechanika és néha így lencsehibával megáll, mikor megakad. Nem akarok benne komolyabb kárt okozni, nem használnám így, éppen csak megpróbáltam a sikeres felélesztése után...

(#25089) Muerte68 válasza Keeperv85 (#25088) üzenetére


Muerte68
addikt

a lencséhez semmiféle dörzsölős anyagot pld mikroszálas kendő nem szabad használni alkoholosakat sem a monitor tisztító-az alkoholmentes verzió-jó lehet bár nem tudom mit kezd a vízkővel :N
A blendékhez van speciális anyag kenéshez itt bár régi lencsékhez de vannak jó infók[link]
Legalábbis ha írsz neki biztos segít :)

Bár őszintén megmondva nem hiszem hogy érne annyit ez a gép amit sportolsz vele,de te tudod :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#25090) Keeperv85 válasza Muerte68 (#25089) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszi a gyors választ! Szerencsére a lencséken csak nagyon minimális, leheletvékony foltok láthatóak, valószínű vegyszerezés nélkül is könnyedén lejön. Vattapamacsra is gondoltam még, csak félek, hogy az meg beakad valahová és ottmarad pár szál belőle...

Persze, ez egy régi gép, megfontolandó bármit is rákölteni, de nekem feljavítva teljesen jó szolgálatot tenne és kvázi ingyen van az alap. :Y

(#25091) Muerte68 válasza Keeperv85 (#25090) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]

[link]-de a zselés alkoholmentes monitortisztító is jó az kb 1200ft.

[link]

Az alkoholos kendők leoldhatják a külömböző bevonatokat azért nem ajánlott-az üveget nem bántja.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#25092) Keeperv85 válasza Muerte68 (#25091) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszi!

Ebbe az oldalsó dobba (alant a videóban), főleg a vájatokba, szerinted mehet szilikonzsír? Vagy inkább hagyjam szárazon? Főleg ebben lehet a vízkőből, hallom, hogy korcog.. lehet sár is van odabenn... :Y Addig viszont nem akarom szétszedni, még nincs meg a tisztításhoz minden anyag és kellék.

[link]

(#25093) Muerte68 válasza Keeperv85 (#25092) üzenetére


Muerte68
addikt

Hát én ehez nagyon nem értek-hozzá se fognék csak amit olvastam elmentegettem azt osztottam meg hátha segít :)
Vannak barkácsolósabb emberek ha valamelyik olvassa biztos többet tudna segíteni :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#25094) Keeperv85 válasza Muerte68 (#25093) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azért így is sokat segítettél, köszönöm! Remélem valaki más is olvassa, aki adott esetben még hozzá tud tenni esetleg el nem hangzott infót. :R

(#25095) gkfx válasza toyone (#25087) üzenetére


gkfx
csendes tag

Igen. Manual módban is ugyanezt csinálja, kivétel a videós manualban, ott nem. Valahogy az izzók fénye kavar be neki. :F Amikor felkapcsolom a lámpát látni is az lcd-n pici kis vibrálást.

(#25096) philoxenia válasza gkfx (#25086) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megzavarhatják azok a ledek a fénymérését. szvsz.
Takard le az érzékelőjét. Ha úgy is csinálja esetleg valami rádiófrekvenciás interferencia lehet talán, vagy az ufók....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25097) philoxenia válasza Keeperv85 (#25088) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy angol nyelvű fórumon innen ajánlottak kenőanyagot:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25098) Keeperv85 válasza philoxenia (#25097) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszi, csak annyiba kerülnek, mint a komplett gép... :C :DDD

(#25099) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

EOS 1300D-hez milyen vakuk vegyek? Főként derítésre használnám nagyobb szabadtéren, (kertiparty ilyesmi), kisebb számban zárt térben mondjuk városnézés közbeni emlékörzés céljából. Fontos még, hogy lehetőleg gyors legyen. Legtöbbször sorozatfelvételt készítek 3-4-5 képet egymás után.

A választás nem kifejezetten árérzékeny, de szem előtt tartanám, hoy hobby célra kell.

Köszi a segítséget. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25100) copass válasza föccer (#25099) üzenetére


copass
veterán

YN-565EX II
1100D, majd 5dmark2-ön használom évek óta. erős és megbízható. eneloop-al elég jól bírja a dolgokat és tud strobit is.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.