Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26501) *Ropi* válasza HdRew (#26500) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szigorú, ugye? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26502) rednifegnar válasza ph2012 (#26491) üzenetére


rednifegnar
senior tag

kábé semennyiert. a doboz nem tudom hogy nez ki belul, de ilyen vasdobozos megoldas meg az ndk-s idokben volt divat. altalaban véve inkabb praktikusabb diatarban tartani mert az egybol beteheto a vetitobe.
a 15 kereted ahogy nezem foltos, peneszes, mar igy a kep alapjan is. 15 db meg semmit nem er, ha 150 lenne akkor talan par szaz ft, vagy odadni valami lelkes amatornek.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#26503) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Kedves Forumozok!

Vitam akadt egy vendeggel.
Hazibuli volt nalam es csinaltam kepeket, viszont vlki megkert ra,h legyek szives torolni a Rola keszult kepeket mert nem egyezett bele a kep keszitesbe.
A buli sajat telken es sajat hazamban volt. Ilyen esetben is visszautasithatja vlki a kep kesziteset? (Vlmi jogszabaly v egyeb akad?)

Koszonom, legyen szep napotok!

Ervin

[ Szerkesztve ]

(#26504) mikrofon válasza Erwinke (#26503) üzenetére


mikrofon
veterán

Szia, igen vissza utasíthatja. Az arckép személyes adatnak minősül így a személyes adatok kezelésére vonatkozó szabályozás vonatkozik erre. Függetlenül hogy hol történt. Ha nem járult hozzá akkor le sem fotózhatnál emberek arcát. Ha pedig kéri akkor törölni kell. Ráadásul, ha akarja neked igazolódott hogy törölted teljesen mindenhonnan. A nagyobbik baj ez, mert ha eddig juttok, akkor elég nehéz helyzetbe kerülsz. Elég nehéz hitelt érdemlően igazolni, hogy minden adatás és képét törölted...
Ráadásul ez most már EU-s szintű törvény....

Egyébként az egész helyzetet nem értem... Ha fotózol valakit és az kéri, hogy töröld ki akkor illik törölni törvény is vagy oda....

Házibulis fotózást javasolt elkerülni, vagy előre mindenki engedélyét kikérni, majd együtt végignézni a képeket és a többiekkel együtt szelektálni és csak azt megtartani, amibe mindenki bele egyezett... Ebből elég nagy baja is lehet a fotósnak... Igen akkor is ha ez egy mobiltelefonos képsorozat.....

A helyzetet sokkal tovább rontja, ha a képen gyerekek (törvényi értelemben gyerekek) vannak...

[ Szerkesztve ]

(#26505) updog válasza Erwinke (#26503) üzenetére


updog
senior tag

A "képmáshoz fűződő jogok" amit te keresel, és abszolút jogában áll ilyet kérni, ha csak írásban hozzá nem járult hogy elkészítsd a képeket. (egyébként itt is értelmezhető lenne a "ráutaló magatartás", pl. ha kamerába néz, pózol stb. tehát tudta hogy te képet akartál készíteni róla, és nem akadályozta ezt meg), de még ez is erősen ingatag alap lenne részedről.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26506) mikrofon válasza updog (#26505) üzenetére


mikrofon
veterán

Sajnos ez nem mentesít jelen esetben!
Több védekező gondolat is lehet és ehhez a két indokhoz nem kell egy jó ügyvéd és a fotós bajban is van:
abban a hiszemben fotóztatta magát, hogy csak és kizárólag ö kapja meg, majd törlésre kerül...
nem volt beszámítható, mert alkoholt ivott/itatták...

Ráutaló magatartás az igen képlékeny dolog, mert mi is itt a ráutaló magatartás. Hiszen két féle irányból lehet megközelíteni, pl.: hogy jól érezte magát ezért mosolygott és véletlenül a fotósra nézett, amit észre sem vett, amikor meg észrevette, akkor rögtön szólt is hogy törölje a képeket.......

Tehát egyszerűbb a törlés....

[ Szerkesztve ]

(#26507) Erwinke válasza mikrofon (#26506) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Ertem, rendben.
Toroltem gond nelkul.
Csak gondoltam rakerdezek, mert en abban a hiszemben voltam,h ha vlki ilyen helyre megy, akkor tudataban van annak,h kepek keszulnek az esemenyen es azzal,h elfogadja a meghivast es eljon, elfogadja ezeket a nyilvanvalo dolgokat.

Koszonom, szep napot : )

[ Szerkesztve ]

(#26508) *Ropi* válasza Erwinke (#26507) üzenetére


*Ropi*
félisten

Házibulin egyébként azért érdemes fotózni, mert ha valami eltűnik (akár utólagos betörés során, hónapokkal később), akkor jóval könnyebb szűkíteni a kört (ismerek olyat, aki így járt).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26509) copass válasza *Ropi* (#26508) üzenetére


copass
veterán

a fotó ilyenkor bizonyító erejű tud lenni, még ha nem is járult hozzá a készítéséhez.
érdekes az hogy akkor amikor készült a kép, akkor miért nem zavarta....
én ezt úgy szoktam hogy páblikból leszedem.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26510) Erwinke válasza copass (#26509) üzenetére


Erwinke
aktív tag

publikalasrol szo se volt : ) csak driveba szoktam felrakni a kepeket es a jelenlevokkel megosztani a linket.

(#26511) copass válasza Erwinke (#26510) üzenetére


copass
veterán

az kábé ugyanaz, megosztod X emberrel!:D mert két ember az már tömegnek számít!:D
de mindenképpen érdekes hogy leszedeti magát utólag...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26512) mikrofon válasza copass (#26511) üzenetére


mikrofon
veterán

én is leszedetném egy jól sikerült házi buli után! ;]

[ Szerkesztve ]

(#26513) copass válasza mikrofon (#26512) üzenetére


copass
veterán

mi bezzeg bevállalósabbak voltunk!:D volt olyan házibuli hogy ki kellett festeni a házat, ablak, ajtócsere...de volt olyan is hogy lopott vki aztán ment a szíeszájpicsarészegen!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26514) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy egy 40x60cm kép előhivatásához mekkora felbontásban érdemes fotózni? Egy 3840 x 2160 pixel (8.29 MPixels) elegendő lenne hogy szép tiszta legyen előhivatva?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#26515) modulus válasza dewil666 (#26514) üzenetére


modulus
aktív tag

Nem elég. 300 dpi kellene a nyomtatáshoz. A te esetedben jelenleg csak a fele van meg kb.

Ilyen méretű papírra történő nyomtatáshoz legalább 7087x4724 pixel lenne szükséges.

(#26516) Lassú Víz válasza dewil666 (#26514) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Attól függ milyen távolságból nézik a képet és mi a téma. Valószínűleg nem kell a kardodba dőlni a végeredménytől ha csináltatsz egy próbanyomatot.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26517) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Az elmúlt 20 évből összegyűjtöttem a fényképeimet, amiből összejött több száz mappa, kb 100 Gb fotóval. Ezeket szeretném rendszerezni és googledrive-ra feltölteni.

Tudnátok ajánlani olyan programot, ami exif adatok alapján időrendi sorrendbe teszi a képeket? Illetve amit nem tud azt mondjuk külön mappába teszi?

Előre is köszönöm!

(#26518) copass válasza qpakcovboy (#26517) üzenetére


copass
veterán

exiftool
a pont is kell!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26519) kriszwells


kriszwells
aktív tag

#nemtudommelyiktopikbavalókérdés

Üdv! Hülye kérdés lesz, de a képen láthatóak szerint ez azt jelenti, hogy még csak 159 dollár gyűlt össze a 10.000-ből, vagy már 159 ezernél jár? (Kickstarter)

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#26520) Acula M.D. válasza kriszwells (#26519) üzenetére


Acula M.D.
tag

Akkor szerinted nem egészen kettő támogatója van a projektnek? :p

(#26521) kriszwells válasza Acula M.D. (#26520) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Igen, közbe rájöttem erre is :DD Csak a 10.000-nél olyan pici, hogy nem látom, hogy pont vagy vessző. De akkor a lényeg, hogy a projekt sínen van.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#26522) HdRew válasza kriszwells (#26521) üzenetére


HdRew
őstag

Ez milyen projekt?

(#26523) rednifegnar válasza modulus (#26515) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ekkora meretu papirkep 150dpi-vel is nagyon prima lesz.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#26524) modulus válasza rednifegnar (#26523) üzenetére


modulus
aktív tag

Ha távolról gyönyörködsz benne, egészen biztosan.
Közelről aligha ;)
300 dpi az ajánlott, ha szép képet akarsz. Van ahol nem is vállalják ez alatt, attól függ hová - mire és kinek kell.

Ha otthon magadnak, oké.
Én 240 körül nyomtattam nagy méretben, már ott is észrevehető.

Igazából, ha fix a pixelszám, akkor a nyomtatási méreten kell változtatni, hogy igazán jó minőségű legyen az eredmény.

Mint, ahogy zenében is vannak minőségi szintek, van aki észre se veszi a különbséget egy 3 megás és egy 50 megás hangfile között, fölösleges helypazarlásnak gondolja.

(#26525) copass válasza dewil666 (#26514) üzenetére


copass
veterán

itt kiszámolhatod mire elég. itt meg ki is nyomtatják neked!:D
egy ekkora képet egy bizonyos távolságról nézünk, nem pixel kukkolás megy!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26526) #89309696 válasza modulus (#26524) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jó, hogy szóba került. A DM-ben található fotónyomtató masina az mennyire csinál jó minőséget? Érdemes vele foglalkozni vagy inkább vigyem nyomdába?
10 MP-es 3:2 arányú képek, szóval a felbontás az pont elég A4-re is, de ezek elég drágák már.
Az a masina csak 15x20-ast nyomtat ki, az annak idején a nagyobbik méret volt azt hiszem a szabvány fotókból. Nem emlékszem már, 12 éve hívattam elő utoljára tekercset. Az a DM-es gép amúgy ugyanolyan fotópapírra nyomtat?

(#26527) modulus válasza #89309696 (#26526) üzenetére


modulus
aktív tag

Ott én csak 9x13 cm méretben nyomtattam, albumba, itthoni felhasználásra. Különösebben nem vizslattam a minőséget, bőven megfelel, amire kell. Árban, főleg nagyobb mennyiségben valószínűleg van gazdaságosabb megoldás is.

Nagyobb méretű képet pedig erre specializálódott fotólaborban nyomtattam, - mondjuk az kiállításra készült.

(#26528) Márton


Márton
nagyúr

Egy softboxhoz 2 diffuzor tartozik (kulso es belso), vagy egy is eleg es azzal is jo eredmenyt lehet elerni? Boltoknal 2-t irnak, de nem tudom egy hasznaltat megvegyek-e eggyel. Szoval letezik ilyen is olyan is, vagy csakis 2-vel szabad venni?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26529) Lassú Víz válasza modulus (#26524) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Fiatal vagy még. Közelről szemüveg nélkül annyira sem látom mint távolról :D Egyébként meg nem kell közel menni. A fotós az egész képet akarja megmutatni, nem azt a két tenyérnyi részletet, amit közelről látni lehet.

Csak tudnám hogy készültek eddig a plakátok, ha az XF IQ4 is csak nyavalyás 120x90 cm-re elég? ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26530) modulus válasza Lassú Víz (#26529) üzenetére


modulus
aktív tag

A plakát az egészen más kategória.
Ott a figyelemfelhívás a cél, a minőség másod- vagy harmadlagos szempont. Pont emiatt olyan helyre is teszik őket, hogy távolról látszódjon, illetve távolról nézzék őket.

Mellesleg a fotók 'feljavítására' létezik eljárások, illetve programok sora, amelyek algoritmusok segítségével nagyobb teret engednek a nagyításnak.

Én mindenesetre olyan képet, amit falra tennék ki magamnak, és cél a jó minőség, biztos nem nyomtatnék jóval 300 dpi alatt (egyszer már estem ebbe a hibába), illetve mást se biztatnék erre, mert lehetséges, hogy 3-4-5 méter távolságban jól mutat, de az ilyeneket jellemzően megnézik közelebbről is.

[ Szerkesztve ]

(#26531) copass válasza modulus (#26530) üzenetére


copass
veterán

közelről kuksizni a makróknál látom értelmét.
mert itt a részleteken a van a lényeg, egy tájképnél meg krvára nem számít hogy úúú ott van egy mókus a faágon!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26532) modulus válasza copass (#26531) üzenetére


modulus
aktív tag

Neked lehet vicces, de én ezen a hozzáálláson most elképedtem. Azt gondoltam ez egy szakmai fórum valamelyest, de ez már most számomra a 'gyakorikérdések'-re kezd hasonlítani.

Ha a fényképen ott egy mókus a fán, akkor kinyomtatva is szépen látszódjon. Igen!
Igaz mindenki más, én mondjuk nem tájképet nyomtatnék ki, hanem egy portrét vagy utca fotót, és igen látszódjon rajta a bőrtónus, vagy ne csak annyi, hogy valaki újságot olvas a háttérben, hanem milyet, milyen arckifejezése van stb. Egy jó makrót szintén szívesen látnék a falamon. Lenyűgözőek.

Ha egy részlettelen tájképet akarok nagyban nézegetni, arra ott vannak a festmények. Ott maga az érzés a cél, a színek, a formák, a vonalak erőssége..

Egy 'fotós' törekedjen a minőségre. Habár én nem vagyok az (egyelőre), de a minőségre törekszem minden egyes nap a munkám során (kivitelezés).

[ Szerkesztve ]

(#26533) copass válasza modulus (#26532) üzenetére


copass
veterán

egy félméteres képet nem úgy nézünk hogy belenagyítgatunk vagy a falon közel megyünk hozzá 20 centire...20 centiről a 9x12-es kisképet nézzük.
szóval fél méterről nézzük a monitort is, egy közel azonos méretű képet is kábé ekkora távolságról nézünk.
mert a kép így működik.
amiről te beszélsz mint "minőség" az sima pixelkukkolás, a fotózás meg kúrvára nem erről szól ám!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26534) modulus válasza copass (#26533) üzenetére


modulus
aktív tag

Értem. Köszönöm a tájékoztatást.

(#26535) itouchfan válasza copass (#26533) üzenetére


itouchfan
senior tag

Neked nem arról szól. De neki szólhat másról, egyrészt. Masrészt mindenki tudja, hogy nem pixelkukkolasról van szó, hanem arról, hogy egy jó minőségű képet úgy szeretne kinyomtatni a kollega, hogy a lehető legtöbb részlet maradjon meg a nyomdafestéken is. Ha sikerül egy annyira jó képet lőnöm, én is nyilván a lehető legjobb minőségben nyomtatnám ki a falamra. Úgyhogy nekem ez +1 modulos véleményére.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#26536) copass válasza itouchfan (#26535) üzenetére


copass
veterán

a képet nézzük, nem a pixeleket...
1 méter széles képet akarok nyomtatni, tehát a "szakértők" szerint 300 dpi-ben kell kinyomtatni hogy "jó minőség" legyen mert 20 centiről akarom nézni a pixeleket...12.000 pixel széles képről beszélünk...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26537) FireShadow


FireShadow
senior tag

Canon PowerShot s120 hátoldali tekerő tárcsája elromlott. A budapesti szerviz nem vállalja mert hogy nincs hozzá alkatrész. De én találtam ebayen :D Ezt vajon ki tudná nekem kicserélni benne? Gondolom DIY jelleggel húzós lehet házilag, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#26538) bigaatis válasza copass (#26536) üzenetére


bigaatis
csendes tag

..az ördög a részletekben rejlik..

ha nem kellő részletességgel lesz kinyomtatva nem fogja visszaadni a kép apróbb részeit hiába sikerült jól a kép ha a nyomtatással úgymond visszarontjuk. nem kell pixeleket kukkolni méterekről ki lehet szurni a kisebb részleteket is, de ha nincs mit kiszúrni érted...
ha messziről látszik valami, közelebb lép az ember és megnézi, és akkor jön a ledöbbenés hogy "AZTAA milyen jó a fotó, mivel csináltad, hol nyomtattad ki így ilyen szépen, ez eszméletlen"

1 festményt se tíz méterről nézel, előbb megnézed egyben messzebbrol aztán a részleteket, az ecsethúzást a vonásokat a technikát... egy nagy méretű kinyomtatott fotónál szintén le fog játszodni ez hogy közelebbről is lecheckolják

(#26539) Lassú Víz válasza bigaatis (#26538) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az ugye megvan, hogy szép lassan a Phase One XF IQ4 150 MP kamerák képességeit kezditek feszegetni? :U

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26540) copass válasza bigaatis (#26538) üzenetére


copass
veterán

az logikus hogy legyenek részletek, de a 300 dpi ágyuval verébre esete.
sajtófotó kiállítás legjobb példa, elég nagy méretben is vannak azért képek és van részlet rendesen.
"mivel csináltad" kérdés!:D
ez a legnagyobb sértés egy fotósnak, csak úgy mondom.
szakácsot megkérdezed, hogy milyen sütővel sütsz?!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26541) kovsol


kovsol
titán

Az új iPad Pro aminek a kijelzője kimagaslóan szépnek mondható 264 ppi.
Ezt csak úgy megjegyzem, mert a képet a falon elég ritkán nézi az ember olyan távolságról, mint mondjuk egy tabletet.

May the Force be with you!

(#26542) bigaatis válasza Lassú Víz (#26539) üzenetére


bigaatis
csendes tag

abszolút nem, megkell találni az egyensulyt nem mindegy mekkora méretben mit és hova akarsz nyomtatni, hogy a lehető legjobb eredményt kapd. előzőleg ott alinkelt segítség ehhez

Copass - ha úgy kérdezik meg hogy mivel fotóztad, hogy elvan ájulva annyira tetszik akkor eléggé elismerő a kérdés, nemhogy sértő /szövegkörnyezet/

de amúgy most komolyan hol a kandi kamera. ez már most direkt trollkodás vagy alapból ennyire ilyen néhány ember :C

(#26543) copass válasza bigaatis (#26542) üzenetére


copass
veterán

a lényeg nem változik, mert nem a géptől lesz jó egy kép hanem a fotóstól.
belépő vázzal is lehet szuper képet készíteni, és a csúcsvázzal is szart.
az emberek képesek szakértőre kommentelni magukat!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26544) bigaatis válasza copass (#26543) üzenetére


bigaatis
csendes tag

na most ezt hát hogy megmondtad, aztamindenit. olvasod valahonnan vagy hátulról súg vki?

ékes példája vagy :DD
#megmondoember #muszakiszakerto

az apple példa meg hát a nap csúcspontja kov. edesistenem #facepalm

[ Szerkesztve ]

(#26545) kovsol válasza bigaatis (#26544) üzenetére


kovsol
titán

Mondhattam volna bármilyen egyéb kijelzőt is. 24" 1920x1080 -as kijelző az 100PPI sincs. Ti milyen monitoron szoktatok képet szerkeszteni? Megvan a 300ppi?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26546) bigaatis válasza kovsol (#26545) üzenetére


bigaatis
csendes tag

tartalomfogyasztásra megfelel amire kitalálták, de amúgy a pixeleket meg tudod számolni egy olyannál így azt másképp oldom meg.
a telefonom jóval 300 fölött van (sőt még 400 fölött is bőven) de 1 olyan kis kijelzőnél amúgy szinte mindegy is.
viszont nagyon nem mindegy egy fix képnél amit kiteszel a faladra hogy milyen. mekkora méretben kerül nyomtatásra egy adott felbontású kép

Itt már ki lett tárgyalva többek között a téma:
[link]

(#26547) copass válasza bigaatis (#26544) üzenetére


copass
veterán

nem érted, de nem baj...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26548) mikrofon válasza copass (#26547) üzenetére


mikrofon
veterán

Ha már ennyit beszéltetek róla, azért van még egy dolog. Nem mindegy, hogy hová kerül a kép, tehát egy olyan helyre, ahol fizikai akadálya is van, hogy közelebb menjél pl, korlát, magasság, stb, vagy mondjuk egy lépcsőfordulóban, folyosón, íróasztal mögött van a helye, ahol úgy mész el a kép előtt, hogy szinte hozzá érsz a képhez és még pont szem magasságban is van...... Az is megint más, amikor egy tárgyalóban, vagy váróban kap helyett a kép, ahol sok ideje van az embernek a képet nézegetni részletről, részletre..... és az is más, ha egy átjáró, ahol általában az emberek csak elrohannak előtte.....

[ Szerkesztve ]

(#26549) bigaatis válasza copass (#26547) üzenetére


bigaatis
csendes tag

azt hogy idekevered hogy fotóstól függ a kép nem a géptől, amikor egy meg lévő kép nyomtatásáról beszéltünk?

-na ezt tényleg nem értem.
ennyi erővel beszélhetünk arról is, hogy az se mindegy hogy mekkora ISO-t használsz milyen záridővel, mert mondjuk hiába van egy harmadik kiadású sony a7-ed ha 1/4000 záridő mellett ISO 200at állítasz fényszegény szituációban, mint ahogy az sem lényegtelen hogy az obiról levetted-e a kupakot, mert ha fent van nyilván akkor sem lesz túl sikeres a kép

De mondom mégegyszer itt lehet olvasgatni a témában, már át lett rágva nagyvonalakban:
[LINK]

illetve lehet még találni topicokat ami hasonló témába vág. :)

(#26550) copass válasza mikrofon (#26548) üzenetére


copass
veterán

300 dpinél nem mindegy hovateszed?!:D még a padba szorult mókus mogyoróit is látni fogod!:D
kolyomanra fordítva a szót, egy A2-est olyan helyre érdmes tenni ahol ideális a nézési (nemjárási) távolság!:D
én speciel ezt a képet falamra úgy raktam ki A2-ben hogy alatta kanapé van így 1 méternél közelebb nem lehet kuksizni!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.