Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26101) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne:
Itt a tag miért mondja a végén, hogy Auto HDR-t inkább nem használja, hanem maradna a hagyományos 3 fotó + utána programmal egyesítés mellett, amit itt csinál: [link] .

A 3 fotóval való hülyeskedés milyen előnyt jelent, mintha hagyná, hogy készülék tegye a dolgát?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26102) kovsol válasza NandorHUN (#26101) üzenetére


kovsol
titán

3 fotó esetén (lehet 5 -t is akár amúgy) tudsz RAW -t lőni, de a gyári HDR funkció jpeget csinál.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26103) Rapid136 válasza Erwinke (#26099) üzenetére


Rapid136
őstag

Esetleg fizess havidijat a Google plusz tárhelyéért, nem olyan vészes :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#26104) Balinov válasza Rapid136 (#26103) üzenetére


Balinov
félisten

+1, vagy Flickr, ingyenes account asszem 1 tb

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26105) kovsol válasza Erwinke (#26099) üzenetére


kovsol
titán

Office360 előfizetést vettem 10e Ft-ért egy évre ahhoz jár 1TB OneDrive fiók is. Mastercard akcióval: [link] Októbertől meg az 1 személyes office is korlátlan lesz. Ma küldte az MS pont.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26106) NandorHUN válasza kovsol (#26102) üzenetére


NandorHUN
addikt

Aha kösz.
És ilyen esetben (3 v 5 kép RAW) DRO vagy HDR-t érdemesebb használni?
Azt olvastam DRO-ban több a zaj, de annyira nem értem a kettő között a különbséget.

Másik, hogy mekkora szintekkel? Ugye legnagyobb range akkor lesz ha maxra állítom a lvl-t , de feltételezem, nem ez a legjobb megoldás...

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26107) Rapid136 válasza NandorHUN (#26106) üzenetére


Rapid136
őstag

A HDR több expozicióban eltolt képből készül bár ennek a jelentősége a mostani széles dinamikájú érzékelőknél lecsökkent...
RAW-ból gyönyörűen ki lehet hozni a látszólag fehér és fekete felületekből a részleteket.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#26108) hibavissza válasza Erwinke (#26099) üzenetére


hibavissza
veterán

Flickr 1 TB ingyen. Lassú a letöltés. Adobe PS/Lr előfizuhoz is adnak egy terrát. Szoftverrel együtt is olcsóbb mint a Goggle 1 terrás.

(#26109) Balinov válasza hibavissza (#26108) üzenetére


Balinov
félisten

Hehe, halistennek még megy a drive legacy planem, 200 GB körül havi 1.99€ért

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26110) Dr.NX válasza Erwinke (#26099) üzenetére


Dr.NX
addikt

Állítsd át a Google Drive-ban, hogy a képeket ne full méretben tárolja, hanem kiváló minőségben, úgy korlátlan a tárhely.

Elfogadom a sütiket.

(#26111) t72killer válasza buci30 (#26069) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vízalatti fotózásnál legfontosabb dolog a fény, amit magnak kell levinni masszív videofény vagy vaku formájában, ezután kb másodlagos, hogy egy 2millás DSLR vázat viszel le 3millás profi tokban vagy egy óccó vízálló kompaktot.

A sony rx100-as szériát javaslom pl Ikelite tokban, főleg, ha a videó is játszik, egy-két ütősebb videofénnyel. (Ha vaku helyett videofénnyel szeretnéd megoldani a világítást, akkor 4-6000 lument mindenképp érdemes levinni, pláne, ha ellensúlyozni kell a csupakék napfényt 20m-nél sekélyebb, nappali merülések alkalmából). Ha vakura esne a választás, akkor az inon kínálatát ajánlom, atomstabil munkagépek a legkisebb daraboktól kezdve:R

Ez persze a komolyabb büdzséjű javaslat, lényegesen olcsóbb variáns ha pl simán egy akciókamerát viszel le narancs szűrővel.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26112) Byk01 válasza hibavissza (#26108) üzenetére


Byk01
senior tag

Terra=Föld (ángliusul Earth). Az SI prefixum (előtag) a Tera 1 r-rel.
Sokan használják rosszul, de nekem zavaró.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#26113) NandorHUN válasza Rapid136 (#26107) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, mindenki ezt mondja. :)

De RAW-ot egyenlőre hanyagolni akartam, mert az egyik mostani lencsém hiába nagyon jó, de torzít. + Lightroomhoz se értek még és nem akartam gépen kepeimet állandóan javítgatni.

De úgy fest vége tényleg a raw lesz...

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26114) kovsol válasza NandorHUN (#26113) üzenetére


kovsol
titán

Minden objektív torzít valamennyire csak mondom. Egy kattintás kb ennek a javítása. Egy normális képszerkesztő programban van az objektívekhez profil.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26115) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A darktable mennyire életképes lightroom alternatíva? Mostanában hosszú-hosszú jpg only időszak után újra elkezdtem raw képeket gyártani (DJI, Panasonic, Sony), és kéne egy minőségi képfeldolgozó. Pár éve a rawtherapee-t tesztelgettem, de az eléggé leszerepelt a lightroom-mal szemben akkoriban (túl sok részlet bukta a zajtakarítást és a színeket is sokkal macerásabb volt rendberakni).

Ma feldobtam a LR próbaverzióját, de egy katasztrófa, amit ezzel a progival műveltek: internet nélkül életképtelen, féltucat, munkához közenincs adobe "szolgáltatást" futtat a háttérben, ja és mindezért a programozási hányadékért még fizessek is keményen.

Az meg csak a hab a tortán, hogy a linuxos Resolve debütálásával a komplett winfosch kukázására készülök, ergo ha nyílt forrásból jönne a megoldás, azt nagyon tudnám értékelni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26116) hibavissza válasza Balinov (#26109) üzenetére


hibavissza
veterán

Adobe-nál majdnem ugyan ennyire jössz ki, csak adnak az egy terra mellé egy Lr-ot "ajándékba". 12 euró/hó.

(#26117) t72killer válasza hibavissza (#26116) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt a terát/terrát rendbetehetjük, ha már a kolléga is utalt rá? Bocsi, hogy nem topiklakóként belevau, de ennyiszer ismételve borzasztóan sérti az ember "fülét" :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26118) Dr.NX válasza t72killer (#26117) üzenetére


Dr.NX
addikt

+1
És akkor már az ugyanennyit is csapjuk hozzá.

Elfogadom a sütiket.

(#26119) hibavissza válasza Dr.NX (#26118) üzenetére


hibavissza
veterán

Miért mindig a legrosszabb helyesírással megáldott userek állnak neki nyelvtan nácit játszani egy tech fórumon? :))

[ Szerkesztve ]

(#26120) Dr.NX válasza hibavissza (#26119) üzenetére


Dr.NX
addikt

Maga a kérdésed is téves. Örülj neki, hogy rámutatunk a hiányosságra, így van esély rá, hogy ne égj be vele fontosabb helyen. ;)
Egyébként a nyelvtannáci is egy szó. :P

Elfogadom a sütiket.

(#26121) t72killer válasza t72killer (#26115) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Visszatérve a topikhoz, darktable-t használ valaki, akinek van némi összehasonlítási alapja?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26122) hibavissza válasza Dr.NX (#26120) üzenetére


hibavissza
veterán

nem mindenki született gépírónőnek. ez van. ezzel együtt kell élned. de legalább valamiben jónak érzed magad és ez jó hír :D

[ Szerkesztve ]

(#26123) mikrofon válasza t72killer (#26121) üzenetére


mikrofon
veterán

A lightroom egyik valódi alternatívája a Capture One 11. Sőt van amiben jobb és egyszerűbb. De több kép összefűzése (panoráma, fókuszsorozat, expósorozat) hiányzik belőle. Olcsóbbnak csak akkor olcsóbb ha Sony vázzal használod és így Sony-s licenccel veszed.

[ Szerkesztve ]

(#26124) t72killer válasza mikrofon (#26123) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekre lesz szükségem panoráma, HDR, median stack, minőségi zajkezelés, lencsetorzítás kezelés.

Leginkább egy DJI Phantom 4 pro dng képeiről lenne szó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26125) *Ropi* válasza mikrofon (#26098) üzenetére


*Ropi*
félisten

Annyira, hogy bele merem tenni az 5D4-eket: ez elég megnyugtató? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26126) mikrofon válasza t72killer (#26124) üzenetére


mikrofon
veterán

Akkor ez egyszerű, mert az első hármat nem tudja, így neked kiesett annak ellenére hogy a többiben nagyon jó....

Lencsekorrekció lehetőségek: ITT
Illetve a te lencséid esetén meg kell nézni a kompatibilitást (PDF vége felé a kompatibilis vázak után) a saját profilhoz. A lencsében lévő gyári profilt természetesen kezeli. Váz komatibilitás

(#26127) mikrofon válasza *Ropi* (#26125) üzenetére


mikrofon
veterán

Igen feltéve, ha még vízbe is mered meríteni ha benne van a lencse ;)
Rendelek is egyet akkor kíváncsi leszek mit ad....

(#26128) t72killer válasza mikrofon (#26126) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben a Photoshop-topikban kisegítettek, hogy létezik felhőmentes LR, úgyhogy lehet az lesz:R. Lényeg, hogy nem akarok egy újabb internetre mászkáló progit, olyat meg pláne nem, ami feltöltöget több gigányi raw képet a csiganetünk (v horribile dictu a nyaralós mobilnet) terhére:Y.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26129) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ezt próbálta már valaki? Berendeltem egyet, a népszerű Peak Design Leash utánzata.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26130) *Ropi* válasza mikrofon (#26127) üzenetére


*Ropi*
félisten

;] Azt direkt elfelejtettem mondani. :P :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26131) t72killer válasza *Ropi* (#26096) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért bátor vagy, hogy egy ilyen hullazsákra 100$-nál értékesebb gépet bízol ;] . de persze egészen más téma 2 percre víz alá dugni a ketyerét, mint végigcsinálni vele egy 2hetes búvárszafarit szúrós korallok között:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26132) kovsol válasza Speeedfire (#26129) üzenetére


kovsol
titán

Van visszajelzés hány ember gépe tört össze, mert elszakadt az 5 dolláros cucchoz adott 10 centes zsinór? :D
Én valahogy nem érezném biztonságban a több százezer forintos felszerelést egy ilyenen lógva.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26133) Speeedfire válasza kovsol (#26132) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

190 order van, és 54 szavazat alapján 4.8 pont. Ezek általában fonott zsínorok, amik nem szakadnak csak úgy el.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26134) *Ropi* válasza Speeedfire (#26133) üzenetére


*Ropi*
félisten

A legtöbb kínai pántnak a varrása szakad el, vagy a varrás mentén felfeslik az anyaga.

Átálltam a bőr pántra: nem olcsó (kettőnk duplája 60.000 Ft), de egy életre szól. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26135) mikrofon válasza Speeedfire (#26133) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez sajnos nem igaz mert még a Peak Design-ból is volt/van visszahívás. Így ingyen cserélik bizonyos típust....

(#26136) Lassú Víz válasza t72killer (#26128) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Próbáld ki az Affinity Photo-t. Van raw kezelése és tud stacket is. A raw kezelésével nem voltam elégedett, ezért megvettem a DXO PhotoLab-ot is. Az LR jól teszi a dolgát, csak nem használtam rendszeresen, ezért kerestem valami egyszer megvevőset a havi pénzszivattyú helyére.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26137) t72killer válasza Lassú Víz (#26136) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LR licenszet mondjuk lehet meg tudom oldani szürkén, viszont épp most próbálgatom, a DXO photolab-ból egyelőre szebb eredményt tudtam kicsiholni:R. Több részlet marad meg zajszűrés után és a szinek is jobbak, alapból.

Slusszpoén: a LR-os kép széleiből hiányzik egy sacc/kb 5%-nyi csík:Y (túltolták a lencsekorrekciót), mégis az irfanview ugyanannyi pixelt ír mindkét képhez:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26138) mikrofon válasza t72killer (#26137) üzenetére


mikrofon
veterán

DxO PhotoLAB is nagyon jó. A bőrtónus kezelés marad kicsit a Capture One mögött szerintem. (Mindkettőt használtam 30 napig, mielőtt megvettem az egyiket). A zajszűrés jobb volt DxO PL-ben meg még van pár funkció ami abban bejött, pl.: a Nik Collection, a DxO Clear viewer, stb. Én azért nem ezt választottam, mert a jó funkciók az Elit változatban vannak benne, de még mindig hiányzik a perspektíva korrekció amihez meg kell venni a DxO ViewPoint 3-at. Ráadásul a Szinekkel, kontrasztokkal kapcsolatos, fine tuning opciókhoz, pedig kell a DxO FilmPack 5 (ezek a csúszkák csak ezzel a csomaggal kerülnek bele).... Tehát a komplett DxO Photo Suite csomag szükséges lett volna számomra Elit változatban. Ami ca. 280 euró... Ezzel szemben a Capture One 11 Sony változata kevesebb mint 100 euró... Ha nem az ár szerint döntöttem volna, hanem használhatóság és tudás szerint akkor a DxO Photo Suite Elit -et vettem volna.....

[ Szerkesztve ]

(#26139) t72killer válasza mikrofon (#26138) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, jogos, a Photolab próbaverzió ugye a teljes Elite funkcionalitásával jön:R Viszont egyelőre nagyon levett a lábamról:B, 1 perc alatt kész voltam a zajtenger képpel. Rawtherapee-val kínlódok még egy kicsit, reménytelennek tűnik, a darktable meg meg se tudja nyitni a dng-t, felejtsenek el:W...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26140) p_adam válasza t72killer (#26137) üzenetére


p_adam
addikt

Nem hiányzik az.
Hanem az történik hogy az Adobe Camera Raw nem veszi figyelembe azokat a pixeleket, amik már a kép szélén "kívül" vannak mert olyan "pontos" információt nem tartalmaznak mint beljebb és exponáláskor sem látod.
Értsd: valós vs. effektív pixelszám.
Bizonyos Raw feldolgozó szoftverek (pl. ON1 Photo Raw) viszont ezeket a szélső pixeleket is értelmezik és így importálják a nyers adatot.
Nem lenne rossz az Adobe-nak sem egy ilyen extra opció, de nem így működik, és kész.

(#26141) t72killer válasza p_adam (#26140) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mondjuk a Photolabnál még egy plusz nálam, ugyanis az "extra" képszél teljesen elfogadható minőségű, hozzáad a tájképes látószöghöz:R

Azt viszont továbbra se értem, hogy lesz mindkét változat pixelszáma pöccre ugyanannyi:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26142) p_adam válasza t72killer (#26141) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, ezt én is észrevettem, és jól jönne néha (főleg forgatáskor, stb.), de egyszerűen nem erre vagyok ráállva, meg amivel én próbáltam, azért nem olyan nagy a különbség.
Ezek szerint átméretezi, máshogy szerintem nem lehet, pl. az ON1 emlékeim szerint hozzáadja és több pixel lesz, tehát nem méretezi át, gondolom a program már kiírja hogy hány pixelt vett be, tehát nem exportáláskor történik valami.

(#26143) t72killer válasza p_adam (#26142) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, csak átméretezés lehet a dologban, ami mondjuk nem tudom, mennyire szerencsés ilyen kb 10%-nyi változás mellett, lehet többet árt, mint használ.

Adobe termékeknél meg ha muszáj megoldható a dolog, ha exiftool-al kinyírj az ember a lencseadatokat a képből.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26144) pibácsi


pibácsi
senior tag

Kérdezném, hogy valamelyikőtök használ-e Panasonichoz „SILKYPIX_DS_4SE” szerkesztő programot, ill. az Olympus géphez „OLYMPUS Viewer 2” programot.
Az a gondom velük, hogy a saját RAW képek kidolgozásához is adják és a Jpeg-hez, de sajnos egyik sem adja be a rendes RAW képeket, hanem a beágyazott JPEG képeket adja csak fel rendes méretben (tehát nem kisebb méretben, mint amivel fényképeztem, mert amúgy a beágyazottak méretre kisebbek) és azokat lehet kidolgozni. Beveszi a raw-o is és a jpeg-et is. Más programokkal meg tudom nézni, hogy néz ki mindkettő esetében az eredei RAW kép, de ez a két program nem adja ugyanazt csak a Jpeg képeket, amit a fényképezőből is ki lehet venni és feltölteni a PC-re. Átnéztem a beállításokat, de nem találok olyat, hogy valamit is át lehetne állítni rajtuk, mint pl. más programnál, ahol van választási lehetőségem. Ezek a JPEG kidolgozására alkalmasak, de a RAW-ra nem.
Sajnos így bizony csalódtam, de mintha más is írta volna, hogy nincs velük megelégedve.
Várnám szives válaszotokat, mik a tapasztalatotok.

Üdv. Pibácsi

(#26145) Lassú Víz válasza pibácsi (#26144) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt miből gondolod, hogy az Olympus Viewer 3 .orf fájlok esetében csak a beágyazott jpg-t mutatja? Más vele a gond. Csak annyit enged manipulálni a képpel, amit a fényképezőgép beálíltásaival is meg lehet változtatni. És ez egy rendesebb raw feldolgozás esetén édes kevés. Franc se érti a japánokat, szerintem egy csomó munkát kellett beletenni ahhoz, hogy így működjön a program, ahelyett, hogy odaadták volna az újabb vázak lehetőségeit a régiekből kipotyogó raw állományok szerkesztéséhez.

PS: A bővített beállítások közt van RAW képmegjelenítésre vonatkozó beállítás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26146) NandorHUN válasza t72killer (#26137) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ezeket a progikat most próbáltam végig én is, mint totál kezdő, de eddig nálam DXO jött be legjobban.
Tetszetős, hogy van mikrocontrast állító is + DXO Smart Lightning és zajszűrő is eléggé megtetszett.

Lightroomban biztos megtudom tenni ugyanezt, de nekem nem jött össze olyan szép eredményt: mindent kicsit túltoltam és nem volt akkor irányítás az apro állitgatások felett - persze profi biztos megoldja LR-ban is amit meg kell.

Capture One meg jópofa, de nem találtam az összes kapcsolót, amit kerestem - biztos benne van -, de felülete kicsit másabb mint az első kettőnek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26147) pibácsi válasza Lassú Víz (#26145) üzenetére


pibácsi
senior tag

Abból gondolom, hogy egy pár RAW szerkesztővel - .Rawtherapee, PhotomatixPro 5, xnconvert, FastStone Image Viewer - ki tudom venni az eredeti RAW képeket beállítások nélkül, (lencsetorzítással, croma aberrációval, fehéregyensúly hibával, méretkülönbséggel stb.), de pl. az FSIViewer, vagy az xnConvert kiadja a beágyazott képet is, ha úgy állítom be. Ezekbe betáplálva az RW2 és az ORF fájlokat símán kiadja a beágyazott képeket is, ha úgy akarom, de kiadja a nyers RAW-ból mentett Jpeg képeket is. Az eredeti Pana és Oly programok által mentett/kiadott képek egyértelműen teljesen ugyanazok, mint az előző progikkal kivett beágyazott képek. Na meg látszik a képeken is, hogy teljesen ugyanazok, mint amit beviszek a PC-re a gépről. Sajnos, minden zegét-zugát átnéztem a programoknak és nem találtam átállítási lehetőséget. A felsorolt két proginál át lehet állni hogy mit akarok feldolgozni. Lehet, hogy kiveri a szememet valami, csak még nem jöttem rá. De szerintem nem is fogok, mert több időt nem pazarolok rájuk (már egyszer nekiveselkedtem), hanem megmaradnak JPEG szerkesztőknek - ha kell, de arra már van kialakúlt "társaságom".
Hát erről ennyit. Minden esetre, köszi a válaszod.

Üdv. Pibácsi

(#26148) t72killer válasza NandorHUN (#26146) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, én meg egy többéves "raw-szünet" után térek vissza a bizniszbe, sokminden megváltozott, a régieket meg elfelejtettem (főleg, h anno CaptureNX-et használtam nikonhoz, ami most ugyebár egyáltalán nem játszik).

A DXO Photolab-ja valahogy 2-3 csúszka beállítása után teljesen jó eredményt ad ki magából:R LR-al nem voltam ennyire szerencsés, a Rawtherapee vmi elképesztően bonyolult, mintha egy Jumbo Jetet kéne vezetnie az embernek - ez persze jó, ha tudod mihez kell nyúlni, de nagyon frusztráló tud lenni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26149) pibácsi válasza t72killer (#26148) üzenetére


pibácsi
senior tag

Igazságod van a Rawtherapee nagyon bonyolult, jó a Jumbo Jet példa. Én is csak ritkán veszem elő, de csak idegesít, még igazán jó képet nem vettem ki belőle. Viszont: sokat használom a FastStone Image Viewer progit. Ez még eddig minden RAW fájlt - DNG-t is - megnyitott nyers formában, lehet szerkeszteni, kész méretre vágni és ezt a kidolgozott nyers képet ki lehet menteni Jpegbe és ahogy az előbb írtam, jó a beágyazott Jpeg képekre is, de jó a Jpeg szerkesztésre is. Ez viszonylag könnyen alkalmazható. Kicsit nehézkesebben kezelhető az "xnConverter, de itt is választható a nyers és a beágyazott Jpeg és a lenyithatós részben sok funkciót tartalmaz. Itt elég kicsi a monitor része. Ezen kivűl mégegyszerűbb - ez csak a nyers képeket dolgozza fel - az "AbleRAWer", itt nemigen lehet szerkeszteni csak a fehéregyensúlyt, és a mentést is a nyers méretben adja Jpegben, valamelyik más Jpeg szerkesztőben rendesen tovább kell feldolgozni. Van egy teljesen egyszerű RAW kép Jpegbe konvertáló a "Easy raw2jpg". Ez már egy kész Jpeg képet ad, itt semmit nem lehet szerkeszteni, bekell hívni és kiadja a kész képet. Minden esetben a Jpegbe kivett nyers fájlt a lencsetorzítás miatt tovább kell feldolgozni. Erre nagyon jól alkalmazható a GIMP. A kidolgozott, kivett nyers Jpeg méreteket kész méretre kell vágni, ha a szerkesztésnél nem lehetett.
Hát ennyit gondoltam leírni, hátha segítek valamit.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#26150) t72killer válasza pibácsi (#26149) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel nem egy zajbajnok a madár (Pantom 4 pro drón), és alkalmasint dolgozok magasabb iso-n és nyitott blendén, nekem a zaj és vignettálás-kompenzáció létfontosságú.

A HDR képességek is érdekelnek, ezt még nemigen teszteltem, csak photoshopban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.