Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25351) jjeahh válasza trigorin (#25349) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam 5 éve az oldalukon fekszenek a milc-ek és az optikát sem veszem le róluk, semmi bajuk nincs... pedig rázkódásnak is ki vannak téve, mert túrázgatok, montizgatok minimum heti 4-5 nap.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25352) Rapid136 válasza trigorin (#25349) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem, kizárólag vizszinttel kimért egyenes felületen, minden alkalommal levéve az objektivet és felrakva a vázsapkát és a bajonettét is. Aztán a táskát kizárólag egy vizsgázott serpa cipelheti, mert különben nem lesz garanciális a váz.
Az emberek úgy a 70-es évek óta hordanak fotóskában felszerelést, akkor még nem is különült el az amatőr és a professzionális felhasználás sem, nem különböztek annyira a gépek. Igazából azóta nem sok embernek ment tönkre a felszerelése amiatt mert trehányul rakta be a szettet :)
Ez egy használati eszköz, nem porcelán.
Objektivsapkát rendszeresen nem hagyok fent, mert ha fényképezni kell akkor nincs idő molyolni a levételével. Napellenzőt használok, az a táskában távol tart mindent. Napi szinten 3-4 objektiv és egy váz lötyög a táskámban 7-8 éve különböző pozicióban, hol ferdén, hol oldalt, esetleg obival lefelé, úgy hogy nem ér le a táska aljára.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#25353) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a tükrös, a kitobival, napellenzővel lefelé van mindig a táskában. Ha másik obi van rajta, akkor azzal. Tíz éve.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25354) trigorin


trigorin
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor bátrabban kezelem én is :)
Értem az iróniát is, meg is érdemli a kérdés, de biztosra akartam menni. Egy youtube-os review-ban hallottam, hogy az ürge magyarázta, hogy a vmilyen obi alul túllóg a házon, ezért az asztalra téve a gépet az obin támaszkodik a gép, ami nem tesz jót az obi mechanikájának. Emiatt merült fel bennem a kérdés.

(#25355) copass válasza trigorin (#25354) üzenetére


copass
veterán

én úgy tárolom táskában ahogy belefér!:D fesztiválokon, koncerteken fotózok egy lowepro passport sling-el. elég beleszutyakolni ami kell.
asztalraletevősobiratámaszkodósról meg annyit hogy vagy 10 éve találkoztam egy profi fotóssal (5dm2+24-70 asszem )úgy letette az asztalra hogy koppant! én meg csak néztem hogy úú öcsém de laza!:D sokat bírnak ezek, én speciel a 70-200 napellenzőjével töröm az utat a tömegben!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25356) philoxenia válasza trigorin (#25354) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Asztalra letenni is jobb, ha az obi elhúzza, obival lefelé letenni szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25357) mikrofon


mikrofon
veterán

(#25358) DrojDtroll válasza mikrofon (#25357) üzenetére


DrojDtroll
addikt

köszi a linket :R

(#25359) *Ropi* válasza trigorin (#25349) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igaz, hogy ezt tükrös Canonokhoz írtam, de a nem Canon specifikus részek a többire is igazak. MILC-nél mivel nincsen tükör, úgy tárolod a vázat, ahogy akarod. :) Az objektíveknek jobb a függőleges tárolás, mert akkor nem sűrűsödik össze az aljukban a teflon zsír, ami a könnyű belső mozgásukat biztosítja.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25360) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv! ND szűrőt szeretnék vásárolni, de teljes a homály. :) Nappali videózás, akár erős napsütésben. Ilyen célra mi az ajánlott számozás? Nem szeretnék rá sokat költeni, és nem is akarok többet venni, egy amolyan általánost keresek amatőr célokra...

(#25361) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Sziasztok!

Fotókönyvet szeretnék készíteni. Elképzelésem szerint maximálisan matt hatást szeretnék, ami azt jelenti, hogy az oldalak a legkevésbé sem csillannak meg. A feltöltött képhez hasonlót szeretnék. Létezik itthon olyan cég, aki vállal ilyet? Valakinek van már tapasztalata? [link]

[ Szerkesztve ]

(#25362) philoxenia válasza Brian_RL (#25361) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Cewe tudja szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25363) Yanchi8


Yanchi8
csendes tag

Hello!

Vásároltam hasznaltan egy Tokina 12-24 / f4 objektivet. Nagyon meg lennek vele elégedve, viszont van egy hibaja: amikor f5-nel szukebbre allitom a rekeszt, egyszeruen Err 01 hibauzenetet dob a gep, miszerint nem jól csatlakozik a lencse a vázhoz. Canon 600d vazon van egyébként. Mi okozhatja a hibát?

(#25364) philoxenia válasza Yanchi8 (#25363) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rekesz nem szorul? Másik vázon?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25365) *Ropi* válasza Yanchi8 (#25363) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem szükséges minden topikban feltenned a kérdést: a Canonban már megválaszoltam. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25366) Brian_RL válasza philoxenia (#25362) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Köszi, megnéztem egy DM-ben, de nekem még ez is túl fényes volt. A 220 fotónál is csillog az egész, pedig elvileg "matt". Én papír hatású/érdességű könyvet szeretnék.

(#25367) Losicica


Losicica
csendes tag

Sziasztok,

gépvásárlásos villámkérdésem lenne - azért nem a kompaktos topicban, mert nem tudom, kompakt vagy sem. Előrebocsátom teljesen amatőr vagyok, eddig elvoltam a telefonnal/tablettel.
Azonban pár hónap múlva megyünk Egyiptomba egy 2 hetes körútra, amit azért jobb minőségben szeretnék megörökíteni.
Elvárások/paraméterek: Kairo/piramisok/múzeumok/nílusi hajóút/természet/tenger fotózása. Múzeumokban gyakori, hogy vaku nem megengedett, ezt valamennyire tolerálja. Mivel egyfolytában útban leszünk, így jó lenne, ha minél kisebb lenne a súly.

Amit ajánlottak valahol: Panasonic DC TZ90 .. mások viszont azt mondják, ha nem is akarok cserélhető obit, akkor is inkább tükörreflexes legyen, pl Nikon D3400 + AF-P 18-55 VR. Erre viszont azt hallottam az ilyenek a sötétebbet annyira nem tűrik, illetve - bár teljesen amatőr vagyok - a zoomja is kisebbnek tűnik.

Szóba jöhetne még magasabb kategóriás de használt is, de mivel nem értek hozzá, ezt kicsit rizikónak tartom.

Kb. 150 ezerig árban, mivel amúgy tényleg nem nagyon lesz kihasználva, csak ezt a 2 hetet akarom minél jobb minőségben megörökíteni mind fotóilag mind videóban. Teljesen tanácstalan vagyok még a kompact/MILC/DSLR terén is, merre induljak :)

Köszi a tippeket!

(#25368) total90 válasza Losicica (#25367) üzenetére


total90
veterán

Szia,

Sötét helyen, ahol nem használhatsz vakut ott nehéz dolgod lesz kb. akármelyiket választod.... egy állány hosszú/hosszabb záridővel viszont segítene.

Szerintem ha nem nagyon lesz használva, akkor egy kompakt bőven jó lehet és az a Pana nem rossz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25369) philoxenia válasza Brian_RL (#25366) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Papír hatásút nyomtatással kapsz legkönnyebben. Jobb minőségű tintasugaras vagy lézernyomtatóval dolgozó helyeken nézelődj.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25370) trigorin


trigorin
aktív tag

Bocsi, hogy itt is felteszem a kérdést, a "Szűrő" topic eléggé néptelen :)

Vettem egy ilyen szűrő csomagot: http://www.220volt.hu/Hoya+Digital+szuro+szett+UVC+CPL+NDx8+58mm

Az UV-szűrőt felraktam az obira, majd arra az obi sapiját. Viszont az a sapi eléggé feszül a szűrőn, kicsit nehezebben is megy rá, mint magára az objektívre, két helyen meg egy picit túl is lóg a szűrőn (mintha nem pontosan kör alakú lenne). Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#25371) total90 válasza trigorin (#25370) üzenetére


total90
veterán

Ha slim a szűrő, akkor megeshet. Nálam is ilyen, nincs vele gond különben.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25372) trigorin válasza total90 (#25371) üzenetére


trigorin
aktív tag

Vékonynak vékony, de sztem ez nem az a slim :) Mindenesetre akkor nem aggódom. Köszi.

(#25373) trigorin


trigorin
aktív tag

Nem fotós, de fényképezőgépes videós kérdésem lenne. Van egy MILC-em, amivel HD-ban, FullHD-ban és 4K-ban lehet videót rögzíteni. FullHD-ra lövök, a 4K nem mozgat. Ugyanakkor nyilván a felvétel utómunkálatai során szűkebbre vágnám a képet, nyilván a széleken itt-ott belóg ez-az, amit nem akarok a videóban benne hagyni. Igen ám, de ez azt jelenti, hogy a FullHD-ban renderelt végeredmény nem lesz olyan tűéles, mint a nyersanyag.
4K-ban kéne lőnöm, és abba beletenni a FullHD méretű vágást? Mondjuk 4K rögzítés esetén a látószög is szűkül némileg. Vagy mi ilyen esetekben a gyakorlat?

(#25374) jjeahh válasza trigorin (#25373) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sokan pont azért szeretik a 4k-t, mert utómunkánál több a tartalék, pl. ha vágni akarsz... :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25375) trigorin válasza jjeahh (#25374) üzenetére


trigorin
aktív tag

Értem. Köszi.

(#25376) abydos


abydos
aktív tag

Hali,

Arról szeretnék érdeklődni, hogy az FZ300 gépem amit vásároltam két hete, olyan minőségben fotóz, mint ami elvárható tőle?
Én kicsit hiányolom a részletességet a képeiből...
Visszakéne küldenem és váltanom kéne FZ 1000-re? De az időjárás állóság, nagyobb zoom és az ár azért megfog...
Feltöltöttem pár nyers képet RAW-val OneDrive-ra, ha valakinek van kedve és ránézne, annak nagyon tudnék örülni, hogy mi lehet a gond én hibázok, vagy csak ennyit tud?

https://1drv.ms/f/s!AjDgPFtASOcPgqdd_DRzxmfIhtHAsA

Köszönöm!

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#25377) copass válasza abydos (#25376) üzenetére


copass
veterán

ez ennyit tud sajna.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25378) trigorin válasza trigorin (#25375) üzenetére


trigorin
aktív tag

Avagy nagyon ciki manapság sima HD videókat készíteni? :) (az vágható FullHD-ból)

(#25379) Lassú Víz válasza copass (#25377) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tény, hogy egy ultrazoom géptől kis szenzorral nem lehet csodát várni, de azért akad benne user error is. Ekv. 553 mm-en 1/20 sec-es expozíció, vagy épp sikerült berázni az 1/2000-est is 600 mm-nél.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#25380) abydos válasza copass (#25377) üzenetére


abydos
aktív tag

És ez fotós szemmel gáz minőségnek tűnik? (Nem a fényképezési nem tudásomra gondolok, hanem ha profi lennék). Mármint akárhogyan fogok erőlködni, sose lesz jó képem, vagy ez nem igaz, mert nem a részletesség és a felbontás számít?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#25381) bigsee válasza abydos (#25380) üzenetére


bigsee
addikt

Nem, hanem a kompozíció és a téma, amitől fotó lesz egy fotó. Fotót lőhetsz Nokia3210-el is, ha jó.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#25382) trigorin


trigorin
aktív tag

Csináltam "fekete-tesztet" vagy mit a fényképezőgépemmel. Rajta hagytam az objektíven a sapkát, és lőttem pár képet.
1/1000-es záridővel, úgy tűnik, minden rendben, az összes pixel fekete teljes méretben is.
Az normális viszont, hogy 8s záridő mellett megjelennek mindenhol kék, zöld és piros pixelek (nyilván az adott színszűrőnek megfelelően), 15s záridő mellett meg tele van szórva velük az elvileg tök fekete kép?

(#25383) MrChris válasza trigorin (#25382) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szenzora válogatja ennek a mértékét, de ez a normális. Vannak vázak amiken ez a jelenség csökkenthető a pixelkivonással. 1 másodpercnél hosszabb záridő esetén készít egy másik ugyan ilyen hosszú záridejű felvételt csukott redőnnyel, majd ezt kivonja az előzőből. Így némileg jobb eredmény érhető el.

(#25384) abydos válasza bigsee (#25381) üzenetére


abydos
aktív tag

Rendben, köszönöm :)

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#25385) trigorin válasza MrChris (#25383) üzenetére


trigorin
aktív tag

Jogos. Köszönöm.

(#25386) trigorin


trigorin
aktív tag

Képszerkesztésre Photoshop az ajánlott, illetve RAW-ra a Lightroom?
Az ACR pluginnel a Photoshop is képes RAW-ot szerkeszteni, jól értem?
Ha ez eddig igaz, mi a divat, az előfizetéses verzió (PS és LR kombó) vagy az Elements verzió? A Photoshop Elements is tudja az ACR-t, ugye?

(#25387) total90 válasza trigorin (#25386) üzenetére


total90
veterán

Ps-ban és Lr-ban is lehet RAW-ot szerkeszteni. Lr inkább ajánlott ha több képet dolgozol fel egy munkafolyamat alatt, valamint a Lr felülete inkább az "alap" képfeldolgozási elememeket nyújtja, míg Ps-ban elemekre tudod bontani, sokkal több lehetőség van benne. Ps kezelése nehezebb, Lr-ban elég egyértelmű... két különbőző szoftverről beszélünk, alma és körte esete.

Ezt a mi a divat dolgot inkább nem véleményezem :DDD Van Ps-en és Lr-on kívül más alterntíva is, Capture One, DXO Optic Pro...
Az Elements is tud RAW-okat kezelni és hasonló mint a Ps, csak lényegesen kevesebb funkcióval. Azt meg kell jegyezni, hogy egy "mezei" felhasználónak elég is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25388) trigorin válasza total90 (#25387) üzenetére


trigorin
aktív tag

Használtam korában Photoshopot, de még vmi régi verziót. A Lightroom teljesen új nekem. Mondjuk nem rossz :)
Szívesen visszatérek a modernizált Photoshophoz, de ez az előfizetői rendszer is fura nekem. Ugye, jól értem, lehet csak lokálisan is szerkeszteni PS-ben és LR-ben, nem szinkronizál mindent a cloudba?

(#25389) total90 válasza trigorin (#25388) üzenetére


total90
veterán

Más a Ps és más a Lr. A Lr inkább a fotók feldolgozása, színek, vágás, fények, árnyékok és apróbb korrigálásokra van kihegyezve, na meg persze halmoztt feldolgozásra.

Semmi fura nincs az előfizetésben, nagyon sok cég hasonló módon adja a szoftvereit, pl. ez sem más mint egy Office 365 a MS-tól.

Ha előfizetsz a Ps/Lr-ra, akkor lokálisan fogsz szerkeszteni, másra nincs is lehetőség. Nem lesz egy virtuális géped, ahol szerkesztes.
A felhő alapú szolgáltatást itt inkább azt jelenti, hogy bárhonnét hozzá tudsz nyúlni a profilodhoz, használni az előfizetett szoftvereket. A Lr CC-ben meg fel tudod tölteni a képeidet, amit kidolgozol és live megy a felhőve a változtatás. Pl. dolgozol egy képen a PC-n, majd azt utána a mobilon tovább tudod csinálni.
Lr-ból van a CC és a Classic. Ha előfizetsz, akkor mind a kettőt kapod.
Ami a szinkronizálást illeti, mint minden hasonló programnál, itt is megszabhatod, hogy mit osztasz meg, mit szinkronozálsz.

Ja és, nem kell állandó internetkapcsolat a használathoz, mint sokan gondolják.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25390) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! A panasonic fz 1000 ben hol tudom azt megnézni hogy mennyi expo van benne?
Köszi a választ előre is :R

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#25391) copass válasza Psychopeti (#25390) üzenetére


copass
veterán

első találat a guglival

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25392) Psychopeti válasza copass (#25391) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Köszi!
Sajnos én nem így kerestem valszeg azért nem találtam semmit róla :)
Magyarul is meglehet nézni esetleg? Az angol nem az erősségem :))

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#25393) MrChris válasza Psychopeti (#25392) üzenetére


MrChris
nagyúr

Google fordító, kb tökéketesen lefordítja:

hajtsa végre a következő lépéseket egymás után:
Helyezzen be egy memóriakártyát a kártyanyílásba;
Kapcsolja be a fényképezőgépet, és készítsen képet;
Kapcsolja ki a fényképezőgépet;
Válasszon egy felvétel módot;
Nyomja meg és tartsa lenyomva a DISPLAY és az AF / AE LOCK gombokat, miközben bekapcsolja a fényképezőgépet;
Most nyomja meg és tartsa lenyomva az AF / AE LOCK gombot a MENU / SET és a BALRA nyíl gombokkal együtt;
Ismételje meg az utolsó lépést, vagyis nyomja meg és tartsa lenyomva az AF / AE LOCK gombot a MENU / SET és a BALRA nyíl gombok megnyomásával. Megjelenik egy kétoldalas működési előzmények kijelzése;
Nyomja meg a DISPLAY gombot a két információs menü közötti váltáshoz;
Írja le a PWRCNT melletti számot. Ez a kamera hányszor gyújtott fel;
Írja le az SHTCNT melletti számot. Ez a zár aktiválási száma;
Írja le a STBCNT melletti számot. Ez az a szám, ahányszor villan a vaku;
Kapcsolja ki a kamerát, hogy visszatérjen a normál üzemmódba.
Gratulálunk, sikeresen feltöltöttük a zárkioldó információkat.

(#25394) Psychopeti válasza MrChris (#25393) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Köszönöm! :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#25395) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Van itthon néhány eladó dolog, amit le szeretnék fotózni.
Tudnátok adni tippeket? beállításokat, hogy hogyan lehetne szép letisztult, de mégis figyelemfelkeltő képet készíteni?
Olyan dolgokat szeretnék eladni, ami mondjuk egy asztalon bőven elfér.

NIKON D5100-as gépem van 18-105mm VR objektívvel.

köszönöm szépen :R

(#25396) total90 válasza smallmer (#25395) üzenetére


total90
veterán

Szia,

A gép és az obi bőven jó. Van vakud is?

Persze nem kell ez a sok fény, elég a mennyezetet megvillantani.
A fehér lap helyett megteheti egy egyszínű asztalterítő is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25397) smallmer válasza total90 (#25396) üzenetére


smallmer
őstag

vakum sajnos nincsen :( viszont van egy baromi erős akváriumlámpám amivel felülről tudnék világítani.
Vakuból milyet érdemes vásárolni egyébként? :) :R

(#25398) total90 válasza smallmer (#25397) üzenetére


total90
veterán

Ha jól megvilágítod, akár lámpával, akár mással, az is elég lehet.

Vaku téma... attól függ, hogy mekkora a kereted. Nekem van egy olcsóbb Yungnou (50 euro környéke volt) meg egy drágább Nissin (200+ euró). Ilyesmi dolgokra az olcsóbb bőven elég lehet :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25399) Pulsar


Pulsar
veterán

ha már vaku,
Vettem egy olcsó ebay-es derítő ernyőt játszani, hozzá a fejjel.
Elkezdtem próbálgatni, de mivel nincs rádiós kioldóm, így a vakut slave módra állítva a gép vakujával aktiválva villantottam el. A gép egy D3300-as a vaku egy Youngnou 568EX II
Azt vettem észre hogy az egyik kép sötétebb a másik kép világosabb ugyan azokkal a beállításokkal.
Ennyit ér egy ilyen villanásra aktiválódó funkció?
Nyilván nem véletlen találták ki a rádiós kioldókat, csak meglepődtem a kapott eredményen :)

[ Szerkesztve ]

(#25400) Rapid136 válasza smallmer (#25395) üzenetére


Rapid136
őstag

Pl. vegyél egy 50x50x50-es szoftboxot a tetejére rakhatod az akváriumi lámpát. Én csináltam magamnak fa- és más felületutánzatú tapétából 50x70-es lapokat. Lehet rusztikus fa az alap és téglamintás a háttérnek, a fotóról nem mondják meg hogy nem igazi.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.