Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26201) #47205632 válasza t72killer (#26188) üzenetére


#47205632
törölt tag

Én elsőre egy új gépet akartam, a legolcsóbb kompakt izé az ma 26 ezerért a Nikon Coolpix A10 asszem (iponban). Sejtettem, hogy ennek nem sok értelme, ezért a másik fotós topikban kérdezgettem ahol ajánlották a Nikon 1-et, mint elérhető minőség 30 ezerért és még nem vén trotty. Ajánlottak ennél 2x idősebb tükrös gépet is mások, de nekem nem kell nagy, másrészt annyi idősen már öreg egy gép, pláne egy tükrös/redőnyös, mechanikai sallangos.
A Nikon 1 volt a vállalható kompromisszum.

(#26202) Muerte68 válasza #47205632 (#26201) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem rosz az a Nikon 1-főleg amennyiért adják őket sok kompaktot lealáz max a 200000-es csúcs kompaktok tudnak többet ekkora szenzorral.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#26203) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Adott egy Cullmann nanomax 250 állvány, aminek sikeresen letört az egyik tekerő része, amivel meg lehet szorítani, hogy ne mozogjon :W (bal oldalt a rugós rész, alatta látszik, hogy milyennek kéne lennie)
Lehet ehhez külön csak ilyet venni, ki lehet cserélni, vagy valahol foglalkozni ennek a javításával?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#26204) t72killer válasza #47205632 (#26201) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézegess képeket róla, aztán ha tetszik, hajrá.

Attól az 1FÉ-től, amit egy 1.gen nikon1 váztól kapsz egy jobb mai telóhoz képest, ne várj megváltást, max a tulajdonos elfogultságát...

Majd kíváncsi lennék az eredményekre, egy fej-fej melletti összehasonlításban, előre is köszi:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26205) MrChris válasza bugizozi (#26203) üzenetére


MrChris
nagyúr

A szorító fogantyúja tört le? Forgatott része működne, pl fogóval megfogva?

(#26206) Rapid136 válasza bugizozi (#26203) üzenetére


Rapid136
őstag

http://www.tripont.hu/gyartok/Cullmann/allvany

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#26207) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

ND filter vásárlásán gondolkodom, problémám az lenne hogy több lencsém is van különböző mérettel, azonban nem szeretnék minden lencsére külön méretben ND filtereket venni. Erre van valami megoldás? Pl. kisebb lencsére rácsavarható átalakító, amivel alkalmassá tudom tenni nagyobb ND filterek használatát vagy valami hasonló?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26208) scarabaeus válasza NandorHUN (#26207) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az az átalakító a step-up gyűrű, step-up ring. A megnevezésben xx-yy formában van az objektív és a szűrő mérete, így egy kisebb és egy nagyobb szám.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#26209) Rapid136 válasza NandorHUN (#26207) üzenetére


Rapid136
őstag

Erre találták ki a Cokin rendszert...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#26210) bugizozi válasza MrChris (#26205) üzenetére


bugizozi
őstag

Igen, az tört le, a forgatott része működik, tudom kézzel is tekerni.

Rapid136: Köszi, írok nekik.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#26211) MrChris válasza bugizozi (#26210) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értelem szerűen, ha van rá gari meg kell próbálni érvényesíteni. Ha nincs de elérhető és az ára is értelmes akkor pótalkatrész. Ha ezek nem jönnek be akkor még van lehetőség, csak a pontos méretekre van szükség.

(#26212) NandorHUN válasza Rapid136 (#26209) üzenetére


NandorHUN
addikt

Néztem olyat is, de nem találtam konkértan adaptert ami 46-72-t is lefedi (ez a két lencsém van). Ellenben sima Ring adapterrel ha veszek kettőt és egymásba csavarom, akkor megvan a 46-67--67-72 :)

A másik gondom ezzel, hogy Cokin esetén csak az adapter valami 6-7 ezer forint, + rávaló ND szűrő is többe kerül mert 100x100-at kell venni: végeredményben az összeg több mint a kétszerese, még akkor is ha ND szűrőt ugyanabból a márkából és f-stop-ból választom.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26213) kovsol válasza NandorHUN (#26212) üzenetére


kovsol
titán

Ebayen árulnak 46-72 -es gyűrűt. Csak Kínából lehet 1 hónap is mire megjön.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26214) NandorHUN válasza kovsol (#26213) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kösz, most láttam. Nem gáz, mert valoszeg ND-t is Aliexpressről rendelem, ott legalább van értékelés is mellette. :)

Bár most gondolkodtam, hogy 72-s lencsére is 77-set vegyek, mert ha jövőben esetleg lesz nagyobb akkor könnyebb rátenni - vagy könnyebb eladni az ND-t. Bár ahogy néztem mai Sony A7 meg a6000 lencséket, gyakorlatilag mindegyik 70-72 alatt van méretben.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26215) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
modell/portré retussal kapcsolatban érdeklődnék. Ki mennyire szokta elmaszatolni a bőrt? Mi az elvárás? Kell-e egyáltalán erre tűéles obi, ha a végén úgy is el kell mosni?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26216) copass válasza Speeedfire (#26215) üzenetére


copass
veterán

nem divat már a blörrözés!:D
Frequency Separation

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26217) mikrofon válasza NandorHUN (#26214) üzenetére


mikrofon
veterán

Azért vannak 77mm és 82mm-es szűrőméretű objektívek is Sony-e bajonettel...

[ Szerkesztve ]

(#26218) NandorHUN válasza mikrofon (#26217) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egyetlen bajom, hogy ha a 77-set veszem (ami semmivel nem kerül többe), akkor átalakítóval nem biztos, hogy rá tudom tenni a napellenzőt a 18-105 G-re...

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26219) kovsol válasza NandorHUN (#26218) üzenetére


kovsol
titán

napellenzőt szerintem nem fogod tudni felrakni amúgy se

May the Force be with you!

(#26220) mikrofon válasza NandorHUN (#26218) üzenetére


mikrofon
veterán

Szerintem ennek így semmi értelme egyébként .....
Először gondold végig, hogy melyik objektívedet mire fogod használni majd ha ez megvan akkor arra vegyél nd szűrőt amelyikre kell. Nem kell minden objektívre... ha mégis univerzálisat szeretnél akkor vedd meg az erre kialakított rendszert....
Azért egy 72mm-es szűrő 46mm-re használva nem lesz túl eredményes, ha csak nem veszel egy minőségi átalakítót, aminek megfelelő a felülete és kialakítása, hogy ne rontsa a minőséget...

[ Szerkesztve ]

(#26221) Speeedfire válasza copass (#26216) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De itt is mossa a bőrt. :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26222) NandorHUN válasza kovsol (#26219) üzenetére


NandorHUN
addikt

UV meg polarizált szűrőre simán fel tudtam tenni, bármint a szűrőket amúgy is lencse szélén belülre kell csavarni.
Egy Cokin rendszer esetén nyilván nem menne, de az jóval drágább is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26223) NandorHUN válasza mikrofon (#26220) üzenetére


NandorHUN
addikt

2 obim van és idén, köv. nyárig nem is tervezek venni többet, szóval ha van rá lehetőség olyan megoldást mellé állnék, amit tudok használni mindkettőn. Jelenleg körös ND filter + átalakító a legolcsóbb.

Ha veszek egy 46-72-s átalakítót + körös ND szűrőt, akkor az mennyit ront a minőségen?
Variálható ND filterek tudom, hogy rontanak a minőségen, de egy átalakító nem tudom mit rontana a helyzeten.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26224) fartfun válasza Rapid136 (#26033) üzenetére


fartfun
tag

Köszi a tippet ! :Y

(#26225) copass válasza Speeedfire (#26221) üzenetére


copass
veterán

akkor érthetően a Frekvencia Szeparációs technikáról.
a lényege az hogy úgy simítod a bőrt hogy közben a részletek megmaradnak. pepecs munka.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26226) NandorHUN válasza NandorHUN (#26223) üzenetére


NandorHUN
addikt

@mikrofon
Amúgy nem költői kérdés volt - komolyan kérdeztem, hogy van e végeredményben bármi jelentősége, hogy 77mm-es a ND filter átalakítóval vagy eredeti 72-es amit rögtön fel tudok csavarni?

Számomra nem lényeg, mert átalakítóval együtt pár száz forint a különbség, de jövőállóság szemponjából inkább vennék nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26227) mikrofon válasza NandorHUN (#26223) üzenetére


mikrofon
veterán

van egy nagy átmérőjű a felület az nd szűrő belső oldalán az egész szűrön át oda érkező fénysugarak egy része visszaverődik erről a felületről az ND szűrőre. Ott a visszaverődő sugarak egy része kilép az ND szűrön, míg másik része vissza verődik az ND szűrő belső oldaláról, ami vagy bele jut a lencsébe és fényszennyezést okoz, vagy újra az átalakítóra érkezik és kezdődik az előző sor újra... Ez mind fényszennyezés, zavar a képalkotásban.....
Kontrasztvesztéssel, lágyulással, becsillanással is járhat.... Ráadásul minél nagyobb a különbség a két méret között, annál nagyobb a veszély....
Ezért nagyon nem mindegy, hogy milyen az set-up ring kialakítása és felülete. Olyan ez mint az objektívek tubusainak, vagy közgyűrűk felületi minősége, kialakítása.

Egy normális átalakító ebben a méretben kb 50 USD......
Ugye azt is mondják, hogy az ND szűrőből sem mindegy, hogy milyet veszel......

Tehát szerintem van jelentősége a méretnek. Érdemes mindig az objektívre illő méretet venni, vagy univerzális szettet használni (ami nem véletlenül drágább mint a gagyi átalakítók). Max. egy két lépést átalakítani, semmiképpen sem 13mm-es sugárirányú távolságot vagy még többet.....

Véleményem szerint most összevásárolsz minden kacatot, aztán majd jelentős részét nem is fogod használni. Így ha majd később számolsz, rájössz , hogy ez mind kidobott pénz....

[ Szerkesztve ]

(#26228) MrChris válasza mikrofon (#26227) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha megfelelően nagy a napellenző akkor nem jelent ekkora problémát a szűrő tükröződése. Ahhoz megfelelő szögben (kis szögben) kell érnie a szűrőt amit az árnyékolás akadályoz meg. A szenzor például szintén kiválóan tükrözi vissza az obiba a rá eső fényt, ennek ellenére még sem okoz érdemi problémát. Filmforgatásnál óriási lapszűrőket használnak és ennek megfelelő nagy napellenző füleket, így megússzák a tükröződésből eredő fényszóródást.

(#26229) kovsol válasza mikrofon (#26227) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem a filter nem fog annyiba kerülni amit akar venni alin, mint azt a ring amit linkeltél :)

Az utolsó bekezdéseddel teljesen egyet értek veled.

May the Force be with you!

(#26230) mikrofon válasza MrChris (#26228) üzenetére


mikrofon
veterán

Azért nem véletlenül csinálnak normális anyagból és normális felületi kialakítással is átalakító gyűrűket....
Ráadásul pl a Cokin szűrő szettből sem véletlenül van négy kategória (A, P, Z-Pro, X-Pro) , négy méretben és nem véletlenül van megadva szűrőátmerő tartomány amiben javasolt (S: 36-62mm, M: 48-82mm; 49-96mm; 62-112mm) Ráadásul az ára sem véletlenül drágább az olcsó adaptereknél és az olcsó ND-knél....

A filmiparban használt szűrökön vajon van bevonat? Mennyi és milyen? Az szintén nem ez a kategória....

Van prémium lencse (pl.: Sony GM 16-35/2.8) aminek napellenzőjén belülről is bársonybevonat van. Ez sem véletlen, mert még az is tükröződést okoz... Ez se

"A szenzor például szintén kiválóan tükrözi vissza az obiba a rá eső fényt, ennek ellenére még sem okoz érdemi problémát. "
Ez egy bátor kijelentés....
Az első tagmondat igaz, a második nem! Küzdenek is a gyártok vele, mindenféle szűrőkkel, bevonatokkal és rétegvastagságokkal próbálkoznak, hogy minimalizálják....

Gondoljuk már végig, egy kitt objektívre egy olcsó és hatalmas szet-up ring és egy olcsó ND szűrő..... vajon mennyire ad éles, kontrasztos és részletgazdag képet, mondjuk olyan esetekben, amikor valóban releváns az ND szűrő használata...

[ Szerkesztve ]

(#26231) Fotonhámozó válasza mikrofon (#26230) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

A Cokin rendszer iszonyatosan túl van árazva. Még a szűrőlapok túlárazása úgy-ahogy érthető (lenne), de hogy a szűrőtartók árai is egekben vannak, kész röhej. Ha van 3D nyomtatással foglalkozó mérnök / tervező ismerősöd, nevetséges összegből össze lehet hozni olyan tartót, amilyet csak szeretnél. De ez is, mint a fotózás területén sok minden, túl van misztifikálva.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26232) NandorHUN válasza mikrofon (#26227) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igazából képekre egy ND10-es filternek van akkor a ráhatása, hogy használnám, ha olyan képet készítek.
Nyilván nem sportfotózásra, de nem arról van szó, hogy olyan kis csiszolást és beállítást tesz lehetővé, hogy ha el akarom érni a kívánt hatást, akkor meg tudnám oldani máshogy.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26233) MrChris válasza mikrofon (#26230) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig fent tartom az állításom, 50+ éves talán bevonat nélküli objektíveknek se okoz problémát a szenzor tükröződése. 30-40 éves OM szettem is nagyon jó képű, meg a Sonnar 135/3.5 is. A Helios 44-2 újkorában se az a drága fajta volt és még sincs vele ilyen probléma. Ha ténylegesen beleszólna a képbe a szenzor-lencse közti tükröződés azt értelemszerűen rekeszeléssel sem lehetne eltüntetni mert már az a fény a lamellákon túl van.

(#26234) NandorHUN válasza Fotonhámozó (#26231) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én se Cokin-t nézem, hanem most vagy arra gondoltam hogy veszek egy ilyen 100x100-asat: [link]

Akkor kell még mellé kb. 10 dolláros holder + 30mm-ere egy 1 dolláros átalakító.

Vagy olcsóbban egy 30 dolláros becsavarós megoldás: [link] És kb. 1-3 dollár az átalakító, hogy jó legyen mind2 lencsémhez.

Tudom, hogy nem a legjobb filter, DE nem variable, szóval kevés lesz a colorshift és LR-ben simán javítható, és értékelések + betett képek alapján nem egy rossz vétel egyik se.

Ahogy mikrofon mondta valoszeg nem fogom őket használni 24/7-ben, de ez szerintem várható is, ha meg olyan szituációban leszek hogy jól jön, akkor képekhez sokat hozzá tud tenni, mivel nem egy olyan "extra" dolog egyik se, hogy máshogy megoldható lenne ugyanaz a kép elkészítése.

Ha meg nem használom ki annyira még mindig el tudom adni, főleg a 100x100-as filter az ami jó tud lenni sok másik lencséhez is.
Még filózok melyik legyen.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26235) #47205632


#47205632
törölt tag

Frontlencsét hogyan szoktátok lepucolni? Van azért rajta maszat.
A szenzor előtt van egy üveglap ha jól látom azon van 1-2 szösz, az obi ezen részénél (ami a szenzorra néz) is van 1-2 szösz, de ezekhez nem nyúlok inkább, a fotókon nem látom őket.
A frontlencsét viszont meg kéne pucolni mindenképp.

Első akkulemerülésem megvolt, kb. 150 képet bír. Kell a fény rendesen, mert ha elkezd sötétedni átcsap telefon minőségbe, de hát ez rendjén is van ekkora méretben. [link] Ha van fény akkor viszont marha jó képeket csinál a masina, csak még gyakorolni kell. [link]
Meg persze nem kizárt, hogy balf.... is vagyok hozzá. :DDD
Még este bent is lehet vele szórakozni lámpafénynél ha ki lehet támasztani, bár itt már pakol bele kiégett pixeleket.
[link]
Egyelőre még auton van minden, egyedül az A800 ISO-t (100-800) állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#26236) Zozzant válasza #47205632 (#26235) üzenetére


Zozzant
addikt

A szenzornál található kosz látszódhat a képeken, a frontlencsén lévő csak végső esetben. Az még akár be is lehet törve.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#26237) #47205632


#47205632
törölt tag

Szóval akkor ne pucolgassam. Mennyiért csinálnak egy tisztítást? Én nem merek belenyúlni, mert ha elkenem akkor vége van. :DDD
Nem látom a képeken amúgy, szóval egyelőre nem csinálok vele semmit az tuti.

(#26238) t72killer válasza #47205632 (#26235) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A frontlencsét izopropanolos, nem poros zsepkendővel szoktam megpucolni (nem kell félni, nem vajból van rajta a bevonat), a szenzorra ha nagyon muszáj, szintén izopropanolos fülpucolóval megyek rá.

#26237: én 200€-ért szivesen csap alá tartom :DDD . Viccen kívül, szervizbe csak akkor kell vinni, ha gombás az obi belseje.

Mármint az első képet értelmezzem úgy, mint "telefon minőség"? Az ugye megvan, hogy a "zizi" a háttérben nem zaj, hanem a bokeh?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26239) #47205632 válasza t72killer (#26238) üzenetére


#47205632
törölt tag

Annyira nem durva. Két szösz, az se középen. Úgyhogy akkor tárgytalan is. :DDD

Igen, arra mondtam, hogy telefonos. Jó hát nem teljesen, de érezni, hogy a fényhiányban elmattulnak a színek, meg kicsit olyan érdektelenné válik, olyan átlagos lesz. Persze lehet, hogy ha nem auton fotóznék akkor jó lenne.
Bokeh az oké, az jól néz ki rajta, abból látom, hogy nem telefon. :DDD
Néhány képen furcsán élesek a kutyák, mintha utólag szerkeszteném oda őket, mintha ki akarnának esni a képből. Pedig jártam még fotós szakkörre is középiskolában, de az már vagy 15 éve volt. Nagyon új még ez, sokat kell gyakorolni. Az egy dolog, hogy végigjártam kb. minden Sony Cybershot telefont annak idején (K800, K850, C905 etc.) és frankó kis képeket nyomtam velük, de azoknak köze nincs egy fényképezőgéphez. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26240) t72killer válasza #47205632 (#26239) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván, színek akkor vannak, amikor az adott dologra rásüt a nap. A szemed nem így működik? ha mindenhol ezres szaturációjú színorgazmust akarsz, akkor pattints fel a gépre egy bika vakut - csak így épp a lényeg tűnik el, hogy látszik a képen, hogy alkonyat van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26241) #47205632 válasza t72killer (#26240) üzenetére


#47205632
törölt tag

Akkor nem is lett olyan rossz? Az jó.
Szép alkonyat az mondjuk ez. [link] Kár, hogy 8 éves telefonos kép.
Lehet színbuzi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#26242) t72killer válasza #47205632 (#26241) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyáltalán nem rossz!! Ha alkonyatkor kimegyek, pont így látom a világot.

Amúgy a nikonban (igaz, 1-es rendszerű gépem sose volt tőlük) mindigis a színeit szerettem. Ha az ember akarja, persze, a raw-kra ráhúzhat még, de nem kell, olyan, amilyennek az ember a saját szemével is látja a dolgokat. sajna sok más gyártóra nem jellemző ez.

Amúgy javaslom a raw-ban (is) fotózást, ha egy kép nem telitalálat pl expó szempontból, akkor a raw-n még lehet kb 1FÉ-t csiszolni, a jpg menthetetlen.

"Szép alkonyat az mondjuk ez." - pontosan. Ezen annak van színe, aminek kell: az ég aljának. Nem a hegyeknek/előtérnek...:R

Röviden-1xerűen: nem kell rágódnod, a fotók, amiket csinálsz, szimplán jók és kész. Tetszik a mélységélességgel játszás, alapból a minőség, a színek, nem kell izgulni. Ha ilyen színvonalat tolna fel a kocaDSLR-es nép a fészbúkra, akkor talán én is fel-felnéznék néha...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26243) 80hun válasza t72killer (#26238) üzenetére


80hun
addikt

"A frontlencsét izopropanolos, nem poros zsepkendővel szoktam megpucolni (nem kell félni, nem vajból van rajta a bevonat), a szenzorra ha nagyon muszáj, szintén izopropanolos fülpucolóval megyek rá."

Be szoktál vadúlni? :D

Én szedtem már le komplett bevonbatot alkoholal, csak hogy tudd hogy van rá esély :)

Vegyél zeiss tisztítót nem egy vagyon még itthon sem :)

(#26244) scarabaeus válasza #47205632 (#26239) üzenetére


scarabaeus
őstag

"érezni, hogy a fényhiányban elmattulnak a színek, meg kicsit olyan érdektelenné válik, olyan átlagos lesz"

Vele jár. Amikor utazások és túrák közben kerestem a napfényt (akár kora reggel, illetve este is, a lapos szögekben felhők alá sütőt), kérdezgették, hogy azért-e, mert nem bír a fényképező a borult idő fényhiányával? Mondtam, azzal bírna, de én nem bírom azokat a szürke képeket.

A két fénykép között 12 mp telt el. Láttam, hogy jön a felhőlyuk, én megvártam. A kövezetre a második képen még több fény is vetül, mint az elsőn, mégis az elsőn a világosabb, ahogy kb. azonos az intenzitás a teljes képen, unalmasan szürke, a másodikon viszont vetett árnyékok, kontraszt, vidámság.

A szürkülethez: sötétedéskor az automatika szépen korrigálná az expót, hogy világos kép legyen, miközben már látjuk, hogy nem olyan világos van. Én lefelé korrigálnék, a szürkületben egyébként is kevésbé szaturált színeket még fakóbbá világosítva hagyni nem érdemes, szerintem.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#26245) t72killer válasza 80hun (#26243) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, NDK-s bevonat:F? Az izopropanolnak nem szabadna semmilyen optikai bevonatot leszedni, kb "ipari szabvány" a használata... Amúgy valóban szoktam néha vadulni, személyszerint mostam már infraszűrőjétől megfosztott d5100 szenzorát is ;] .

"Vegyél zeiss tisztítót nem egy vagyon még itthon sem" - szórakozzatudodkivel :DDD . Ha már fel kell állni érte a székből, és lemenni a postaládáig, akkor túl drága :P Egyébként abban is izopropanol lesz, ha jól tévedek;)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26246) 80hun válasza t72killer (#26245) üzenetére


80hun
addikt

Nagyon minimális alkohol van benne pár %. az adatlap szerint. Nincs is alkohol szaga.
Viszont nagyon ott van a szer :)
Még akkor vettem amikor 2db Zeiss obim volt és már le kellett takarítani a frontlencséket. A 2db obi ára még használtan is 500e így nem tököltem rajta :)
De az a két kis flakon 15 évig elég lesz kb .

Egyébként jól tippeltél Pentacon 135/2.8 volt az áldozat annó :D

(#26247) #47205632 válasza scarabaeus (#26244) üzenetére


#47205632
törölt tag

Azaz, a második kép az él, lélegzik, beszél hozzám.

(#26248) t72killer válasza 80hun (#26246) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

biztos a rajkóknak elfogyott az optikai kence a gyárban, így maradt a lekár:C.

Értem, tehát mosószer+desztvíz a zeiss-ék szenteltvize:R. Nekem anno a komplett nikonos készletem (pár nikkor, egy 3.5/17-es Tokina), és a m4/3 obijaim is meg lettek keresztelve izopropil-alkoholban:R. Meg ugye 1-2 szenzor is kapott, nehogy negligálva érezzék magukat:DDD

#26244: így van, pedig mind a kettő a tiszta valóság.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26249) *Ropi* válasza #47205632 (#26241) üzenetére


*Ropi*
félisten

A mostani szenzorokban szerencsére már több dinamika van. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26250) Zozzant válasza 80hun (#26243) üzenetére


Zozzant
addikt

Én erre esküszöm: [link] :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.