Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26147) pibácsi válasza Lassú Víz (#26145) üzenetére


pibácsi
senior tag

Abból gondolom, hogy egy pár RAW szerkesztővel - .Rawtherapee, PhotomatixPro 5, xnconvert, FastStone Image Viewer - ki tudom venni az eredeti RAW képeket beállítások nélkül, (lencsetorzítással, croma aberrációval, fehéregyensúly hibával, méretkülönbséggel stb.), de pl. az FSIViewer, vagy az xnConvert kiadja a beágyazott képet is, ha úgy állítom be. Ezekbe betáplálva az RW2 és az ORF fájlokat símán kiadja a beágyazott képeket is, ha úgy akarom, de kiadja a nyers RAW-ból mentett Jpeg képeket is. Az eredeti Pana és Oly programok által mentett/kiadott képek egyértelműen teljesen ugyanazok, mint az előző progikkal kivett beágyazott képek. Na meg látszik a képeken is, hogy teljesen ugyanazok, mint amit beviszek a PC-re a gépről. Sajnos, minden zegét-zugát átnéztem a programoknak és nem találtam átállítási lehetőséget. A felsorolt két proginál át lehet állni hogy mit akarok feldolgozni. Lehet, hogy kiveri a szememet valami, csak még nem jöttem rá. De szerintem nem is fogok, mert több időt nem pazarolok rájuk (már egyszer nekiveselkedtem), hanem megmaradnak JPEG szerkesztőknek - ha kell, de arra már van kialakúlt "társaságom".
Hát erről ennyit. Minden esetre, köszi a válaszod.

Üdv. Pibácsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.