Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31251) ToBeY válasza inf3rno (#31250) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehet,hogy behalt a gép hiszen 10+ éves,de ezért fura hogy egyik pillantról a másikra.
Ha ez a power dolog nem jön be,talán egy bios reset-et még kipróbáltam.Mondjuk 4éve nincs asztali gépem,szóval utána kell néznem a dolognak.

(#31252) E.Kaufmann válasza ToBeY (#31251) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1 a CMOS resetre, vagy ha nem találja, akkor áramtalanítás után vegye ki az elemet és várjon pár percet. Nekem most procicserénél segített.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31253) ToBeY válasza E.Kaufmann (#31252) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak az marad,milve ez az ármtalanítás+power gomb nyomás nem jött be.
Olyan mintha bootolna,de aztán újraindul és soha nem tölt be a win
Majd holnap kipróbálom ezt az elemes dolgot.

(#31254) E.Kaufmann válasza ToBeY (#31253) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van boot képernyő? Lehet, akkor meg a Windows halt le. Nem bootol be telepítőCD-ről?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31255) E.Kaufmann válasza Inhouse (#31242) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azt nem titkolom el, hogy jó lett a Denon, ha valakinek ilyen kell (nagyon szép a hangja még BT-s kapcsolaton át is, netes stream-eket hallgatva, kedvencem a Nostalgie 90 csatorna). Viszont a BT kommunikációt valamiért megzavarta, hogy fel volt véve már egy olcsó kínai autós kihangosító is két telefonomon is. Azt törölni kellett mindkét telefonból, mert egyikkel sem akart a Denon addig szóba állni.
Valami BT szaki megmondhatná, ha itt jár, mitől tud egy már párosított de körzeten kívüli eszköz bekavarni a párosításba.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31256) ToBeY válasza E.Kaufmann (#31254) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nincs semmj csak fekete képernyő,még az a kis csippanás sincs gép indulásakor

(#31257) Inhouse válasza E.Kaufmann (#31255) üzenetére


Inhouse
őstag

Mennyibe fájt ez a megoldás a Denonnal?

Üdv Inhouse

(#31258) E.Kaufmann válasza Inhouse (#31257) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mindenütt (3 magyar webshopban) fillérre pontosan bruttó 79ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31259) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv. Van itt autoszerelos topik?

Battletag: hojszi#2983

(#31261) inf3rno válasza ToBeY (#31256) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A csippantás még a bootolás előtt van, abból gondolom, hogy a gép halt le, nem a Windows. Amúgy F9 vagy valami ilyesmivel elő tudod hozni a boot menüt, aztán csökkentett módot ki tudod választani, ha addig eljutsz, de szerintem nem fogsz. A ventilátor legalább felpörög? Ha nem, akkor tápegységgel lehetnek gondok. Nem lehet, hogy a tápon kinyomtad az áramot, vagy nincs bedugva? :D

Buliban hasznos! =]

(#31262) Intel fan11 válasza Golden9 (#31260) üzenetére


Intel fan11
őstag

Köszi.

Battletag: hojszi#2983

(#31263) Inhouse válasza E.Kaufmann (#31258) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem tudom elhinni, hogy annyival többet tud, vagy jobban szól. Nemrég vettem anyagárban online rádiós kis cuccot, 8eFt-ért...ennyi pénzből már igen komoly beépítetten sok mindent tudó hifit lehetne venni...áááá...biztos van erre is igény, de...

Üdv Inhouse

(#31264) SOAD19


SOAD19
addikt

Tudtok olyan weboldalt, kalkulátort, amivel egy 1988-as összeget ki tudnék számoltatni, hogy ma mennyit ér? Sajna google nem volt barátom, vagy csak rosszul kerestem.
Az jó megoldás lehet, hogy az akkori, és mostani minimálbérből számolok egy arányszámot, és azzal számolom ki?
Nagyjából reális képet adhat ez a megoldás is, nem?!

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#31265) EmberXY válasza SOAD19 (#31264) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Hajszálpontos összeget nyilván nem lehet meghatározni, de én a következőképpen számolnék:
Fogyasztói árindex alakulása évente: [link]
Az összesen oszlop indexeit 1989-től indulva együtthatós formában összeszoroznám (1,170*1,289*....1,034), mivel mindegyik az előző évhez viszonyít, a kapott eredménnyel pedig elosztanám a kiindulási összeget.
( Itt egy cikk, ahol hasonló kérdésre keresnek választ, az eredmény alapján ők is úgy számoltak, ahogy én. [link] )

Up the Irons!

(#31266) philoxenia válasza SOAD19 (#31264) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31267) ToBeY válasza inf3rno (#31261) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Gép bekapcsol a ventilátorok felzúgnak,de se kép se hang.Amit mondasz F8,mivel sötét a képernyő,így ezzel sokra nem megyek.A táp ok,van rajta külön ki-be kapcs

[ Szerkesztve ]

(#31268) customer114 válasza ToBeY (#31267) üzenetére


customer114
senior tag

Monitorba be van dugva rendesen a kábel?

(#31269) ToBeY válasza customer114 (#31268) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,nem lett piszkálva nagyon semmi. :B

(#31270) SOAD19 válasza EmberXY (#31265) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!
De nekem valami nem kerek. Összeszoroztam, kijött durván 19,8. Azt írod, hogy osszam el az adott összeget (70.000), de gondolom szorzásra gondoltál. 1,386 MFt-ra jön ki így.
Viszont, eszerint 3000 Ft volt a bruttó minimálbér 1988-ban. Most 106k a minimálbér összege. Így számolva 3,756 MFt-ra jön ki. Még van egy viszonyítási pont 1988-ból. Abban az évben vett muterom egy 20 nm körüli házrészt Debrecen belvárosában 150.000 Ft-ért. Az én mimimálbér számításos módszeremmel 8MFt-ra jön ki mai értéken, míg, ha a 19,8-as értékkel szorzom be, akkor, csak durván 3M jön ki. Rákerestem, jelenleg 10M (11, 13M) felett vannak a 24 nm-es házrészek.

(#31266) philoxenia
Köszi Neked is! Ezzel pedig, még kevesebbre jön ki a 70.000, 1,6M-ra. Ezzel az értékkel számolva, az akkoriban vett 150k-s házrész mai áron 3,45M-ra jön ki. Akkoriban 50 havi bruttó minimálbérrel (3k) volt egyenértékű a ház ára, az általad linkelt számítás alapján pedig 21,4 havi bruttó bérből megvehető lenne a jelenlegi 161k-s minimálbérrel számolva.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#31271) w.miki


w.miki
veterán

Ingyenes TV csatornákat hogyan lehet nézni, mi kell hozzá?
Akinek nincs TV előfizetése, mivel tud most TV-t nézni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31272) krizmo_ válasza w.miki (#31271) üzenetére


krizmo_
addikt

Antenna.

[ Szerkesztve ]

(#31273) sutszi válasza krizmo_ (#31272) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD
A kérdésből arra tippelek, hogy ez rajta nem segít.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31274) Borisz76 válasza krizmo_ (#31272) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a Tv tuner része tudja az Mpeg4-t.... ha nem akkor kell egy beltéri egység is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31275) krizmo_ válasza Borisz76 (#31274) üzenetére


krizmo_
addikt

Szerinted feltette volna ezt a kérdést, ha ez opció lenne nála?

#31273 sutszi
:DDD Gondoltam, induljunk el ezen a vonalon, aztán meglátjuk mi lesz belőle...

(#31276) w.miki válasza krizmo_ (#31272) üzenetére


w.miki
veterán

Milyen mekkora, hova?
Más nem kell?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31277) krizmo_ válasza w.miki (#31276) üzenetére


krizmo_
addikt

Nekünk ilyen szobaantennánk van: [link] A Média Marktban vettük pár éve.
Nézd meg a tulajdonságait, és valami ilyesmit keress. És persze azt is derítsd ki, hogy a tv alkalmas-e erre.

(#31278) EmberXY válasza SOAD19 (#31270) üzenetére


EmberXY
addikt

Mi a fogyasztói árindex alapján számoltunk, hogy mennyit romlott a pénz azóta.
Különbség abban is lehet, hogy én 1989-től számolnám, mivel 1988 a tárgyév, a pénz romlását a következő évtől számolnám érdemben.
Az a 19,8 körüli érték kb annyit jelent, hogy az árak ennyiszeresére változtak azóta, vagyis ennyit romlott a pénz.
Osztod, vagy szorzod, nekem mindegy, de ennyi év távlatából pontos értéket sehogy sem tudsz számolni. ;]

Up the Irons!

(#31279) w.miki válasza krizmo_ (#31277) üzenetére


w.miki
veterán

Pontosan mit kell tudnia a TV-nek?
Egy régi Panasonic Plazma TV lenne rákötve.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31280) Hosssszu válasza w.miki (#31279) üzenetére


Hosssszu
őstag

Akkor az antenna mellé kell egy "beltéri", vagy "set top box" is.

Egyébként ha van Telenoros előfizetésed, akkor elvileg ott is lehet nézni néhány ingyenes adót adatkeret fogyása nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#31281) Borisz76 válasza w.miki (#31279) üzenetére


Borisz76
veterán

MILYEN ESZKÖZÖKRE VAN SZÜKSÉGE AZ ADÁS VÉTELÉHEZ?

A digitális földfelszíni televíziózás európai szabványa a DVB-T (Digital Video Broadcasting -Terrestrial).

A digitális földfelszíni adás vételéhez szükséges eszközök:

A régebbi tévékészülékekhez: jelátalakító készülék, dekóder (set-top-box).

Olyan televíziókészülék, amelybe már gyárilag beépítették ezt a jelátalakító berendezést (DVB- T MPEG-4 tuner).

Minden esetben megfelelő antenna.​

HOGYAN VÁLASSZON ANTENNÁT?

Az antennák többsége könnyen összeszerelhető és a hozzátartozó elemek kézzel rögzíthetők. Mivel a jó illesztés fontos a vétel minősége miatt, az antenna szimmetrizálóval (jel összehangolóval) is rendelkezik. Ez segít hozzáigazítani az antenna ellenállását (jelveszteséget) a koaxiális kábel ellenállásához.

Laikusként sokszor csak az ár alapján tudunk antennát választani, pedig ez csak egy szempont. Fontos ezen túl, hogy az antenna megfelelő minőséget nyújtson, esztétikus legyen, tartós és könnyen összeszerelhető.

A zavartalan vételhez jó állapotú antennára van szükség, amely alkalmas az UHF (Ultra High Frequency) frekvenciatartomány vételére. Ez a rádióhullámok 300 MHz-től 3 GHz-ig terjedő skáláját jelenti.
A Nemzetközi Távközlési Egyesület (ITU) ajánlása alapján a kiválasztott antennának legalább 10-12 dB nyereséggel (jelvételi képesség, erősség) kell rendelkeznie a teljes UHF sávban a 21-69-as csatornákon (470-862 MHz).

Az alábbi antennák alkalmasak az UHF sávban (21-69-es csatorna) működő adások vételére. Nagy nyereségük lehetővé teszi az adótoronytól távol eső helyekről is a digitális adások vételét. Paramétereik és funkcióik a felhasználhatóságot illetően professzionálisak. Könnyen összeszerelhetők, a hozzátartozó elemek kézzel rögzíthetők.

LTE szűrős DVB-T antennára abban az esetben lehet szükség, amennyiben a korábban jó vétel hirtelen elromlik, kockásodás, kép megállás vagy teljes vétel kiesés tapasztalható. Ilyenkor érdemes utánanézni, hogy a vételi hely közelében nem indított-e valamelyik mobil szolgáltató LTE szolgáltatást. Ha igen, akkor nagy valószínűséggel ez zavarja az eddig jó DVB-T vételt.
Az itt található Funke antennák az eddig használt beltéri vagy ablak melletti, erkélyre szerelt kültéri antennák helyett alkalmazhatók, amennyiben biztosra vehető, hogy LTE szűrőre van szükség a továbbiakban.

Forrás

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31282) krizmo_ válasza w.miki (#31279) üzenetére


krizmo_
addikt

KOAX antenna bemenet kell. Az antennának alkalmasnak kell lennie arra, hogy a DVB-T sugárzást vegye lehetőleg erősített legyen.

(#31283) E.Kaufmann válasza w.miki (#31279) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vegyél ilyet, ha csak ingyenes adásokat néznéd:
https://euronics.hu/termekek/strong-8114-belteri-egyseg/p/165001

Ha max 30km a táv az adótól, akkor ilyen antenna doszt elég:
https://www.ostelsat.hu/szelessavu_antenna_asp-8w_lux_lna-177_erositovel_A0024.htm

Ha nagyobb a távolság, akkor:
https://www.ostelsat.hu/uhf_televizio_antenna_dipol_44-21-60_tri_digit_lna-177_erositovel_A2675.htm
Egyébként érdemes megnézni, hogy akinél még van fent, milyen antenna van, és merrefelé néz.

Segítség a vételi lehetőség felméréséhez:
https://mindigtv.hu/mindigtvextra/tv/technikai-informaciok-1/lefedettseg-ellenorzese-2/

Antennát minél magasabbra helyezd (függ a környezettől is, az a szerencsés, ha más épület nem takar be), az általam linkelt típusoknak saját adapterük van, nem kell a beltérinek megtáplálnia, érdemes minőségibb koax kábelt venni, amiben van a fémháló alatt és felett is + fémfólia.
Egyébként ha van fent régebbi tetőantenna, érdemes egy próbát tenni vele, az antennának mindegy, hogy analóg vagy digitális tv.
Azért kellett jobb antenna a kezdeteknél, mert magasabb frekikre rakták eleinte a digitális csatornákat (muxokat, 1 frekvencia, több tv adás), amin a régebbi antennák és kábelek gyengébbek voltak, mostanában picit lejjebb és összébb húzták a használt frekvenciasávot a 4 és 5G miatt.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31284) w.miki válasza Hosssszu (#31280) üzenetére


w.miki
veterán

Szóval akkor kell egy beltéri is, ami tud DVB-T-t venni?
Abból melyik típus az ajánlott?

E: köszi E! Ez a Strong ajánlott beltéri?
Láttam már olyan olcsót, ahol még a csatornákat sem lehetett rendezni :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31285) E.Kaufmann válasza w.miki (#31284) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mi 3 beltérit vettünk eddig, kettőt magunknak, elsőre egy Alcor-t, aminek kritikán aluli volt a vételi képessége, szerintem a dugasztápja volt zajos.
A második már Strong volt, azért is, mert régen műholdvevők esetén nem volt ez egy rossz márka, igaz az rég is volt, meg ki tudja kié a név, ugyanakkor nem csalódtunk. A harmadikat (második Strong) a nagymamámnak vettük, azzal se volt gond (két külön típus volt, a miénk két SCART csatival, valszeg passtrough miatt) a másikon csak SCART kimenet, mint a fentebb linkelten.
Mi erősítős lepke(fing) antennát használtunk, ami olyan 20 éves volt már akkor, a nagyimnál egy kisebb hosszúkás antenna volt (nem tudom a nevét, olyan mint az erősebb antenna, amit linkeltem, csak egy szárral és fele hosszal), azzal is rendben volt a vétel, az adó több mint 50 km-re volt, viszont azért érzékenyebbek is voltak időjárásra, mint az analóg adás, de ritkán volt gond. Ugye a digitális adásnál nem zaj kerül a képre, hanem szétesik vagy megakad az adás.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31286) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az, hogy "Na, szép." [...], az alapvetően cinikus, vagy őszintén örvendő megnyilvánulás? (Nem derül ki egyértelműbben a kontextusból sem. És most tegyük fel, hogy aki írja, az jobb nyelvtanból, mint én.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31287) krizmo_ válasza janos666 (#31286) üzenetére


krizmo_
addikt

Bármelyik lehet, az ember hangulatától függ, hogy éppen mire mondja/írja, bár én legtöbbször negatív megnyilvánulások kezdőmondataként szoktam hallani.

(#31288) janos666 válasza krizmo_ (#31287) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, csak ez írásban volt, kevés kontextussal (kérdés követte). Már reagáltam is neki úgy, mint ha pozitív lett volna, aztán elkezdte piszkálni az agyam, hogy talán nem az volt, mert ez általában nem úgy szokott hangozni, ha élő beszélgetésben hallom, és valahol talán még örülnék is, ha nem az lett volna. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31289) inf3rno válasza ToBeY (#31267) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kösd ki a merevlemezt. Ha úgy sem jön fel semmi, akkor valami hardver hibád van.

Buliban hasznos! =]

(#31290) philoxenia válasza SOAD19 (#31270) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az ingatlanok ára nem mutat pontos képet az inflációról, sőt. Ennek több oka van, például olyan ingatlanok megléte, amik 32 éve még nálunk elképzelhetetlenek voltak. Ezek felhajtják a többi árat is.
Másrészt anno kaptak az államtól sokan lakást olcsón, ami akkor lefelé vitte az árakat.
Most a népszerűség és a befektetési lehetőségek is viszik az árat föl. Debrecenben. [link]
Felénk például olcsóbbbak átszállítva az ingatlanok, mint '88-ban.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31291) SOAD19 válasza philoxenia (#31290) üzenetére


SOAD19
addikt

Igazad van. Ezért vettem viszonyítási pontnak a minimálbért. Gondolom anno se volt nagy összeg, volt nagy vásárlóértéke és ma sincs ez másképpen.

Más, kicsit könnyedebb téma. Tegnap láttam egy poénos kis animációt a Valentin nappal kapcsolatban, amiben két imádkozó sáska szerelmi légyótja volt látható. A poén pedig nyilván az volt, hogy a nőstény lefejezte a hímet, ahogy az sok esetben szokott történni a valóságban is. Az a kérdés merült fel bennem, ezzel kapcsolatban, hogy vajon a hím tudja, hogy jó eséllyel az életével fizet az aktusért? Tudja és bevállalja a fajfentartásért, mert ha igen, akkor egy hős! :D

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#31292) E.Kaufmann válasza SOAD19 (#31291) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A francokat, hajtja a vágy, még ha tudja is, hogy rossz vége lesz, de nem is biztos, hogy tudja. Pont mint az embereknél.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31293) Hosssszu válasza SOAD19 (#31291) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem sem tudja.
Elvégre az életbenmaradási ösztön (biztos van egy jobb neve, de nem jut eszembe) nagyobb mint a fajfentartási. Pl. a légzést nem lehet akaratlagosan kikapcsolni, ellenben d*gni nem kötelező.
Ja, meg mégvalami:
Ha tudná, akkor vinné a haverját és szendvics lenne, Így ő vagy a haverja tutira túlélné a dolgot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31294) inf3rno válasza Hosssszu (#31293) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én azért nem venném olyan biztosra, pl a pókoknál a hím tudja, hogy rohadt óvatosnak kell lennie, mert könnyen az étlapon végezheti. Nem hasonlítanám az ember működését a rovarokéhoz.

Buliban hasznos! =]

(#31295) Hosssszu válasza inf3rno (#31294) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ezt a kijelentésemet csak tippeltem.
De tuti hogy nem mennék úgy d*gni hogy lehet belehalok. És gondolom más élőlény is így van vele.
Persze nem vagyok biológus, úgyhogy csak a gondolatom írtam le.

(#31296) inf3rno válasza Hosssszu (#31295) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig embereknél is sokszor felülírja. Nem véletlen terjednek a nemi betegségek pl. Azért mondjuk az más, mintha leharapják a fejed, de ugyanúgy halálosak tudnak lenni.

Buliban hasznos! =]

(#31297) philoxenia válasza SOAD19 (#31291) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Anno nem létezett minimálbér. Egyszerűen nem volt ilyen szabály.

Rovaroknál nemigen lehet tudatról beszélni. Sok rovar pusztul el amúgy párzás után, egyszerűen ilyen a világ.
Sőt nemcsak rovarok. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31298) SOAD19 válasza philoxenia (#31297) üzenetére


SOAD19
addikt

Korábban, erre a weboldalra találtam rá. Eszerint 1988-ban vezették be a minimálbér intézményét:
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#31299) philoxenia válasza SOAD19 (#31298) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk én augusztusban szereltem le. Minimálbérről nem tudtam, az adózással és a bruttósítással akkor szembesültem. Bevonuláskor 4000 Ft volt az alapfizetésem '87-ben, ekkor 6300 lett....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31300) SOAD19 válasza philoxenia (#31299) üzenetére


SOAD19
addikt

A 4 és 6300-as fizetés között mennyi idő telt el, azaz meddig voltál katona? 1,5 év? Amúgy bevonulás előtt még dolgoztál, nem úgy
működött, hogy ahogy befejezte az ember a sulit utána egyből be lehet vonulni? Én már pont, abba a generációba tartozok, akik kimaradtak a "jóból".

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.