Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74451) juve600


juve600
nagyúr

üdv

[link] ebbe az alapba szeretnék minél gyorsabb M2 sata ssd-t,
[link] ezt a típust néztem,ez jó lenne bele ??
:R :R :R

(#74452) ohway


ohway
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémával szembesültem, hogy bizonyos fordulatszám alatt, az alaplap 0 rpm-et mutat , közben a CPU hűtő ugyanúgy pörög. [kép]
Ha kiveszem a pipát a "smart fan control" elől, akkor ugye elkezd felpörögni, és írja is rendesen.
Szerintem a ludas az lehet, hogy van egy minimum fordulat amiről egyszerűen a bios nem vesz tudomást és "0"-nak látja..
Ez mitől lehet és hogyan tudom beállítani, hogy alacsonyabb fordulatszámot is mutasson? Nézelődtem a lap beállításai között, de nem találtam semmi olyasmit, hogy cpu fan low limit stb..
Továbbá a kérdésem, hogy a Dark Rock 4 max 1400rpm-et tud, a fan curve beállításnál pedig 0-15000rpm -ig tartó skála nekem nagyon furcsa, az első sor 0-1500rpm-ig tart, ezt tudni fogom finomhangolni?
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#74453) krisz77


krisz77
tag

sziasaztok azt akarom kérdezni hogy ehhez az alaplaphoz GIGABYTE GA-78LMT-S2P vehetek nyugodtan 1600mhz ramot ? vagy inkább 1333mhz vegyek ?

(#74454) hobizoli válasza krisz77 (#74453) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vehetsz

több drón kell ;P

(#74455) Dodge94


Dodge94
tag

Sziasztok!

Alaplap: Gigabyte B550I Aorus Pro AX
Processzor: Ryzen 5 3600
Táp: Corsair SF600
Memória: HX432C16PB3AK2/16
VGA: Gigabyte RTX3070 Eagle OC

Az alaplap eredetileg F3-as BIOS-szal érkezett, majd ezt frissítettem tegnap F13a-ra. Q-flash-t használtam, rendben lezajlott és minden működéképes volt utána.

Zavart, hogy a GPU és a CPU is 50 fok körül volt, ezért megpróbáltam MSI Afterburner segítségével overclockolni és undervoltolni a GPU-t. Ezt már többször elvégeztem a laptopomon, hogy hűvösebben üzemeljen teljesítményveszteség nélkül, így nem "féltem" tőle. Az OC Scan felénél összeomlott a rendszer, majd (szerintem) bootloopba került, mert a ventik folyamatosan fel-felpörögtek, de nem postolt a gép. Bekapcsológomb hosszan nyomvatartása és újra bekapcsolás megoldotta, azonban ekkor észrevettem, hogy a hátsó USB portok egyike (az Ethernet mellett található), valamint a front USB portok nem működnek. A billentyűzet és az egér a monitorba van bedugva, a monitor USB kábele pedig az előbbi csatlakozóba volt bedugva és BIOS frissítést követően még tökéletesen üzemelt.

Áramot kapok mindegyikből, a telefonomat tölti, valamit az egér is felvillan egy másodpercre, majd kialszik, de adat mintha nem folyna keresztül rajta. Az eszközkezelőben kaptam egy "Unknown USB Device (Set Address Failed)" hibát, amit próbálta driver update-tel megoldani, de ez nem sikerült. Az eszköz eltávolítása után nincs opcióm visszaadni.

Az alaplapon van Clear CMOS jumper, ezt shortoltam, vártam 1 percet és újra bekapcsoltam a gépet, de ez sem oldotta meg.

Lehetséges, hogy ezt az MSI Afterburner okozta? Esetleg a bootloop miatt valami safe módba léphetett az alaplap? Van más, amit kipróbálhatok esetleg?

Előre is köszi a válaszokat!

(#74456) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok, Asrock B450m Pro4-F alaplap BIOS-ában hol tudom kikapcsolni, hogy az USB-k ne kapjanak áramot a gép kikapcsolt állapotában?

(#74457) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Adott egy brand gép, Dell O790, benne a következő lap.
[link]
4. oldal, 11 12 13 14 port bármelyikbe tehető M2 es SSD ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74458) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok! Egy Z270 alaplapot mennyire egyszerű moddolni hogy működjön benne 8-9-es szériás Intel CPU is?

[ Szerkesztve ]

(#74459) Starchm válasza Melorin (#74458) üzenetére


Starchm
őstag

Lap fuggo.

(#74460) Melorin válasza Starchm (#74459) üzenetére


Melorin
addikt

Z270 ROG MAXIMUS IX Extreme

(#74461) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Az normális, hogy GPU Z-ben a PCIe Slot Voltage 10.3 és 1.6 volt között ingázik? Ami fura, hogy terheletlenül megy magasabbra, terhelve csökken le. Teljesítménnyel amúgy nincs semmi baj. Egy Z490 A AX a lap és egy 1050Ti Strix a VGA.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74462) laceszgamer válasza laceszgamer (#74461) üzenetére


laceszgamer
addikt

Tárgytalan, elvileg ismert baki:
[link]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74463) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adott egy gigabyte H410M S2 alaplap és egy i3 10100F procit raktam bele de nincs kép,egy ismerősöm megnézte azt mondta szerinte azért van mert az alap bios F3 és a 10100F-nek F5-ös bisora van szüksége és hogy fel tudjam frissíteni kell egy másik processzor bel amit támogat az F3-mas bios.Tényleg nincs más megoldás vennem kell még egy procit biso telepítéshez aztán meg eladni?Nem sok kedvem van kiadni még + 15EFt ot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#74464) Starchm válasza Pityu. (#74463) üzenetére


Starchm
őstag

Van egyaltalan dedikalt videokartya a gepben? F vegzodesu procikban nincs vga, tehat az fix nem ad kepet.

Eleg amugy 1 topikban megkerdezni egyszerre a dolgot.

(#74465) Pityu. válasza Starchm (#74464) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hogyne lenne
Azért kérdeztem többen mert van ahol napokig sincs válasz,vagy pont az enyémre nem válaszol senki és sürgős lenne.
Egyébként boltos ismerősömtől kértem kölcsön egy vga-t ő túrt egyet a dobozba ide adta ma vissza vittem kérdeztem működik biztos ez a kártya azt mondta tuti,de ma elkérem haveromét is amit tudok,hogy működik.De ismerősöm szerint a bios frissítést csak másik F3-mas bisot támogató cpu val lehet megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#74466) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Giga Z490 Gaming X AX
Szerintem ez saját hiba volt, de megszokásból bekapcsolás után nyomogattam a DEL-t BIOS-ba lépéshez, ilyenkor nincs csippanás, és újraindul a gép, akkor kijön egy Boot failure detected üzenet. Ez csak annyi, hogy itt BIOS-ba lépéshez meg ekll várni a post képet és csak akkor DEL?

Illetve feldobtam a legfrissebb F20b biost, fel is ment szépen, mindössze az XMP profilt kellett beállítani újra. Illetve itt jöttem rá erre is, hogy nem kell nyomogatni a DEL-t elvileg. Na de csinált egy oylat, az egyik ilyen után, hogy konkrétan az USB-k nem kaptak áramot, egér, bill semmi, Win alól simán restartot nyomtam bekapcs gombbal. Ekkor újraindult, bal felül ami egy pillanatig megjelenik fehér vízszintes vonal, most egész soká ott volt, és elég lassan alapból a BIOS jelent meg, de ott se ment se az egér se a bill. Végül áramtalanítottam, majd vissza, így megjavult.

Ezt okozhatta a fentebbi művelet, hogy ahogy nyomogattam neki a DEL-t kijött ez a boot failure üzi?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74467) Starchm válasza Pityu. (#74465) üzenetére


Starchm
őstag

(Altalaban ilyen procihoz sokan nem tesznek vga-t azert kerdeztem.)
Akkor valoban nagy esellyel marcsak a masik procis frissites marad.
Nincs egyebkent a dobozan/ magan a lapon/chipen egy kis utalas a rajta levo bios verziora?

Esetleg meg egy fat32-s pendrive-ra rateve a bios filet elindithatod a gepet hatha. Van amelyik lapon igy auton frissit/ujrateszi magat neha.

(#74468) Pityu. válasza Starchm (#74467) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Dobozon a címkén lehet vagy hol?Alaplapon is melyik részen keressem?Próbáljam meg a pendrájvos dolgot is?
Eddig annyit találtam,hogy REV 1.0

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#74469) Starchm válasza Pityu. (#74468) üzenetére


Starchm
őstag

cimken is lehet, a lapon lehet az elem alatti chippen, a hatso portokon is lehet ha van rajta cimke, meg ugy kb barhol.

(#74470) Pityu. válasza Starchm (#74469) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na ez nagyon jó az alját már nem nézem meg mert be van szerelve még megnézem az elem alatt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#74471) laceszgamer válasza laceszgamer (#74466) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ok ez egyre furabb. Meg egyszer bejatszotta ezt és most net nincs. Hibakeresesre az ethernet nem rendelkezik érvényes ip konfigurációval. Ethernet vezérlő az eszkozkezeloben ott van. Próbáltam ott driver uninstall aztán Intel lan driver neki de az meg kiirja hogy nincs a gépen Intel ethernet vezérlő. Próbáltam cmos resetet is az se segített. Erre van valakinek sos ötlete h mi okozza? Alaplap nyekegszik vagy amit fentebb írtam az tolhatta el vagy nem tudom 😟

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74472) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Hello sziasztok

Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segiteni.
Nos lenne egy Asrock Extreme4 lapom, amiben alapból nem megy a háló és a hangkártya...
Nos ma vettem egy TP-Link TG-3468-as gigabites PCIE hálókártyát és nem ismeri fel..
Vajon mi lehet a gond?

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#74473) laceszgamer válasza laceszgamer (#74471) üzenetére


laceszgamer
addikt

Friss win telepítenek a drivert és Cannot install drivers. No Intel adapter present in this conputer.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74474) laceszgamer válasza laceszgamer (#74473) üzenetére


laceszgamer
addikt


BIOS ban ez latszik

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74475) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Adott egy 3070, warzone alatt alig van 100-120fps 1080P-ben. Már mindent megpróbáltam, de ha 4K rendert állítok is alig megy 100 alá az fps. Másnak simán akad a 144fps ezzel a kártyával, így gondoltam máshol van a hiba.
Alaplap: ASUS Rog Strix B360-G Gaming
Proci: Intel Core i7 8700(nem K)
RAM: HyperX Fury Black 16GB DDR4 2400Mhz (2x8GB)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#74476) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali, véleményeteket kérném, hogy mit tudtok, gondoltok, illtve milyen tanácsot adtok vagy leírást videót ajánlatok ahhoz, hogy Z270-be tegyek 9700K/9900(K) procit.
Sikerült nagyon olcsón szereznem egy gyárilag vizesblokkal szerelt Asus Maximus Extrem-t.
Elsősroban VRM gátja lehet a Z270+9900 kombónak, de úgy gondolom ennek a lapnak elég lesz a tudása, de úgyis pontosan utánanézek majd.
Remélem tudtok segíteni.

(#74477) imotrepus válasza Zoolee19 (#74472) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A gyári Driver CD-ről telepítetted és utána mintha ott sem lenne a kártya??
Lehet, hogy haldoklik az Alaplap?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#74478) Zoolee19 válasza imotrepus (#74477) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Arról telepitettem, és de elvileg win10 automatikusan felismeri.
De semmi ilyen reakció nincs.
Hát lehetséges, de megy rendesen, ezektől a hibáktól függetlenül.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#74479) johndoo1000


johndoo1000
tag

Sziasztok,

vettem egy Razer Viper 8KHz egeret.
Az alaplapom nem indítja el mikor teljesen leállítom a gépet, ha csak újra indítás van akkor minden hiba nélkül működik. Ha már elindult a Win, kihúzom majd bedugom az egeret működik.
Wind10 tiszta telepítés megvolt, bios reset megvolt.
Eddig egy Asus egeret használtam az nem csinált ilyet.
Van valakinek esetleg ötlete ?
Alaplap: Asus rog rampage vi extreme encore
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#74480) Create.


Create.
addikt

Sziasztok!

adott egy asrock x570 steel legend alaplap, amin a lan ugye 1gigabites lenne viszont csak 100/100-ként ismeri fel és úgy működik is, amint átváltanám 1gigabitesre eldobja a lant. Külön meg lett nézve pci kártyával és azon megy az 1gigabit. Volt boltba visszaküldve, ott azt mondták semmi baja, a win10 új, hivatalos oldali driver lett felrakva. Mi lehet a gond? Akinek eladtam már agyfaszt kap tőle, azt mondták neki, ha akarja továbbküldik szervizbe, de a boltban nem tapasztaltak gondot vele (szerintem nem is nézték, csak azt hogy működik, azt nem, hogy 1gigabiten megy vagy sem). Nekem meg nem volt csak 100-as netem, illetve csak wifin használtam, így lövésem sincs.

[ Szerkesztve ]

(#74481) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello

Ebbe az alaplapban mindig fullon pörög a cpu venti.
Hiába 4 pines a venti csatlakozója.
Megoldható valahogy, hogy ne fullon pörgesse mindíg?

/i7 3770 cpu-m van+memo, meg minden, mert az alaplapom kuka lett, de sehol se találok 1155 foglalatú alaplapot, tehát nem sok lehetőségem van, ezért ez./

(#74482) Starchm válasza lanszelot (#74481) üzenetére


Starchm
őstag

Milyen lap? v linket nem latom, v a kepet ha azt tettel be.

(#74483) lanszelot válasza Starchm (#74482) üzenetére


lanszelot
addikt

Véletlen nyomtam a küldésre, mert felugrott egy jelzés ebay -ról, vki dobott egy GIGABYTE Z77-D3H-t, és azonnal rá is raboltam. Tehát tárgytalan,de nem tudtam már szerkeszteni utána. :)

(#74484) Aprósólyom válasza johndoo1000 (#74479) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Próbáld ki másik USB csatiban, ha esetleg nem próbáltad eddig. (Van 3.2 Gen 1 és Gen 2 csatid, illetve 2.0 előlapi is)
Utolsó esélyként próbáld ki alacsonyabb polling rate-en másként viselkedik-e.
(Nem azt mondom, hogy megoldódik, de nagyjából ezen a két lépésen érdemes végigmenni, amivel kiderülhet a probléma forrása.)

Jevons paradox

(#74485) Szabikaa20 válasza Kaci84 (#74476) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem úgy rémlik,hogy Z270-be nem tehetsz 8-9generációs intelt. Z370 vagy 390 kéne.... :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74486) Starchm válasza Szabikaa20 (#74485) üzenetére


Starchm
őstag

Modolni akarja a kollega, csak gondolom abban kell neki segitseg, hogy mit es hogyan. Tippre a procin fixen kell 1-2 erintkezot osszegrafitozni es parat kimaszkolni, de lehet kell a lapnak is hw mod.
Bar kerdeses, hogy mostanaban mar fixaltak-e regi problemakat, mint pl a HT nem megy es hasonlok.

(#74487) Szabikaa20 válasza Starchm (#74486) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Azt nem tudtam hogy ilyet is lehet...Én nem vesződnék vele! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74488) Kaci84 válasza Szabikaa20 (#74485) üzenetére


Kaci84
őstag

Való igaz. Kivéve ha direkt erre ,itlált Biost teszel rá, illetve ha valamit még ügyeskedsz. Azt hittem van erről valami konkrétabb info.

(#74489) Szabikaa20 válasza Kaci84 (#74488) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én félnék egy 100+Ft-os procit ilyen "mókolt" alaplapba tenni...Miért nem vettél már akkor Z370 vagy 390-el szereltet? :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74490) jokeph válasza Szabikaa20 (#74489) üzenetére


jokeph
nagyúr

Abban mi a kihívás ? :D

#74491Szabikaa20: majd ha lesz occsó' 8700k/9900k, akkor elszánom magamat, és megpróbálom belebarkácsolni ebbe. Mod BIOS-t találtam hozzá, vizesblokk itt sincs, de nem is kell, open-air házban lakozik, egy i5-7600k-val jelenleg. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74491) Szabikaa20 válasza jokeph (#74490) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az igaz! :D Nincs vizhűtés a VRM-re meg ilyenek...De kell a halnak ha nem jó bele a proci és szivni kell vele. :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74492) Kaci84 válasza Szabikaa20 (#74489) üzenetére


Kaci84
őstag

Z390-be úgy kb egy 100-al lenne drágább a dolog. Víz nélkül is megérte árban a lap.
Amennyire hallottam semmi gond vele a gyártók szándékosan csinálták úgy, hogy új lapot kelljen venni. Ügye alapból 1151 mindegyik. Vagyis csak a "tiltást" kellene feloldani.

[ Szerkesztve ]

(#74493) Starchm válasza Kaci84 (#74492) üzenetére


Starchm
őstag

A bios mod lenne a legkisebb problemad tippre, a procinak a pinjeit amit elvileg maskolni v ossze kell kapcsolni szinten fent van neten, a kerdes h alaplappal kell-e vmit mokolni.

(#74494) Szabikaa20 válasza Kaci84 (#74492) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Annyira nem merültem bele soha igazság szerint..Én csak a másik topik összefoglalójából indultam ki. :)
"A Coffee Lake processzor család az Intel legújabb LGA-1151-es foglalatú processzorcsaládja. Fontos megjegyezni, hogy ez a foglalat bár egyezik a Skylake és Kaby Lake alatt használt foglalattal, de a socket lábak máshogyan címzik a processzort, ezért nem kompatibilisek az Intel Core i3 / i5 / i7 6xxx és 7xxx processzoroknál használt alaplapokkal!
A gyártástechnológia megmaradt az elődnél (Kaby Lake) alkalmazott 14nm-es megoldásnál.
Továbbra is az alaplapon található a feszültség szabályozó az, így kisebb a hőtermelés és a segítségével könnyebben emelhetővé vált, a BCLK. Így elérhető az, hogy „k” jelzésű processzorokon kívül is meg lehessen emelni az órajeleket. Ennek feltétele az erre megfelelő Z370-es chipszettel szerelt alaplap és a tuninghoz megfelelő BIOS verzió...."

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74495) jokeph válasza Szabikaa20 (#74494) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egy kis kedvcsináló ITT. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74496) Szabikaa20 válasza jokeph (#74495) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát igy is lehet! :DDD De gondolom nem igy használja a hétköznapokban.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74497) Kaci84 válasza Starchm (#74493) üzenetére


Kaci84
őstag

Talán még át lehetne tenni a vizesblokkot valamelyik újabb lapra ahol elférnek a kondik meg a VRM-ket is pont lefedi. Jó eséllyel a VRM profil nem nagyon más z270 és z370/390 között. Persze úgy se az igazi, mert úgy nehezen adnám el a Z270 lapot a Z390 meg kb 50-el drágábbak.
Amúgy ha tényleg jól működik szívesen megcsinálok mindent. Tudtok megbízható jó videót erről. Vagy olyan Youtubert aki nagyon vágja a lapokat?

[ Szerkesztve ]

(#74498) Zoli0137


Zoli0137
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az alábbiakban.
Nem tudom sajnos, hogy jó helyre írok de megpróbálom.
Vásároltam egy Asus Rog strix B450-f Gaming II alaplapot
és egy Ryzen 5 3600-as processzort.
Feltűnt, hogy indításkor serialba az alaplap 60-80 fokra felmegy nem tudom miért.
Processzor 57 fokra indításkor. Speccy nem ír hő fokot a processzorra csak a Biosban látom.
Alaplapnak írja Speccyben de processzornak nem.
Alaplap hőfoka ugrál 55-65 Között használatban amit nem értek.

Táp csatlakozókat néztem jól érintkeznek. Processzoron hűtőpaszta van.
Processzornak a Gyári hűtőjét használom egyenlőre.
Játék vagy terhelés közbe alaplap ugyan úgy ugrál sosincs fix hőfoka.
Processzornak nem látom, hogy mennyi RivaTuner sem képes kimutatni a statisztikát csak azt, hogy hány%-ban van használatban.

Elnézést kérek a helytelen fogalmazásért...
Előre köszönöm a választ! :R

~ Zoli

(#74499) Tibor1987021


Tibor1987021
újonc

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne van egy MSI B460-m a pro alaplapom MSI RX570 videókártya van benne amit lecseréltem volna de az új VGA-val nem indult a gép VGA debug led világít csak. Két kártyával próbáltam Asus strix RX570 valamint XFX RX 580 es mind a két kártyával ez a helyzet! Az MSI RX570 hibátlanul működik!

(#74500) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék akinek MSI alaplapja van neki is van e ilyen funkció:

Elfelejtettem bekarikázni, de a lényeges rész a Fejhallgató teljesitmény 3 lépcsőben állitható szintje. Ez baromi jó dolognak tartom és nagyon tetszik mert hihetetlen dinamikát ad hozzá, de pontosan mi "alkotja" ezt az alaplapon? Az ESS DAC? Azért lenne fontos mert ha későbbiekben fejlesztek ez a legelső funckió amit nagyon hiányolnék. :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.