Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) Ezekiel. válasza Starchm (#74100) üzenetére


Ezekiel.
tag

Valamilyen problémát szülhet ez, hogyha felhúzom?

(#74102) Starchm válasza Ezekiel. (#74101) üzenetére


Starchm
őstag

Jellemzoen nem, de legrosszabb esetben nem fog bootolni a gep es kell egy bios reset.

(#74103) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Olyan kérdésem volna, hogy adott egy MSI H410M-A Pro lap, és majd egy Deepcool Matrexx 30 házban lesz. A ház elejébe vettem egy Arctic P12 PWM ventit. Ahogy nézem, a lapon csak egy SYS_FAN csati van, és a manual szerint ez alapból DC módban üzemel. BIOS-ban ezt át lehet állítani PWM-re? Illetve hogyan tudom majd mindkét ventit csatlakoztatni? Kéne valami Y elosztó? Bár ha minden igaz, az Arctic-nak van egy molex ága is (csak még az sem jött meg), szóval így nem gond. Molex-en is működik amúgy a PWM? Lehet, hogy hülye kérdés, de házhűtő ventinél számít egyáltalán, hogy PWM-es, vagy sem?

(#74104) Ezekiel. válasza Starchm (#74102) üzenetére


Ezekiel.
tag

Köszi!

(#74105) abdulka1 válasza Gabesz87 (#74103) üzenetére


abdulka1
őstag

"BIOS-ban ezt át lehet állítani PWM-re?"

Ha a kézikönyv nem ad róla infót, akkor ellenőrizni kell az UEFI-ben.


" az Arctic-nak van egy molex ága is"

Nincs molex ága! Va negy másodlagos PST csatlakozója amivel sorba lehet fűzni több ventilátort. Amennyit az alaplapi port enged. (Általában 1A terhelésig.)


"Molex-en is működik amúgy a PWM?"

Nem!


"házhűtő ventinél számít egyáltalán, hogy PWM-es, vagy sem?"

Lényegében nem számít mert a DC (3pines) ventilátorok is szabályozhatók, csak arra kell figyelni, hogy a lapodnak megfelelő ventilátort vegyél.


Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#74106) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Sziasztok!

Asus Prime B450-Plus alaplapom van, használtan vettem.

Beszeretném szerelni a Ryzen processzoromat tökéletesen is illeszkedik miután betettem, lehajtom azt a kis kart viszont nem fogja oda, simán le tudom venni még utána is (csak kicsit előrébb megy a foglalat és ennyi). Mitől lehet ez? vagy én rontottam el valamit?

(#74107) csodacsoki


csodacsoki
tag

Halihó, megtörtént a gép upgrade de lenne egy elég komoly gondom.
Adott egy ASUS B450F Gaming alaplap (Version 4007 2020/12/09) egy Samsung SSD 970 EVO M.2-vel.
Először gondoltam jó lesz tárhelynek játékokra és működött is szépen, aztán mivel az ember mindig többet akar, gondoltam inkább ezen lesz a rendszer. Na itt kezdődtek a bonyodalmak:
Az EVO 970-et az alaplap felső M.2_1 foglalatába tettem és fel is települ rá USB-ről a Rufus általt kreált WIN10 (GPT, UEFI nem CSM) viszont amikor a 970-ről bootolna ott megáll a tudomány. (Reboot and select proper boot device üzenet)
Az itt található leírás szerint csináltam a telepítést:
[link]
Ami még nagyobb gond, hogy most már ha másik SSD-ről indul a rendszer, akkor sem ismeri fel a 970-et a Windows. Nem található a lemezkezelőben így formázni sem tudom szval most már tárhelynek is alkalmatlan.
Érdekesség, hogy a BIOS-ban sem lehet látni viszont F8-at nyomva bootnál megjelenik a boot menuben és kiválasztható. Csak ugye akkor jön a Reboot and select proper boot device üzenet.
Mellékelek 2 képet is a BIOS-ról az Advanced részről. Esetleg itt kell állítani valamit? Itt minden gyári értéken van:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#74108) Gabesz87 válasza abdulka1 (#74105) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi a válaszokat!
A kézikönyben és az MSI oldalán sem látok semmit erre vonatkozólag, de pár oldalon, rákeresve a lapra, (pl. itt) automatikusan felimeri, hogy DC vagy PWM venti van-e rákötve.
Némi keresgélés után azt is olvastam, hogy a ház gyári ventije nem PWM-es, úgyhogy akkor - ha jól sejtem - a legjobb az lesz, ha veszek még egy Arctic P12-t, és sorba kötve a kettőt csatlakoztatom a lapra, és nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#74109) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!
Három Asrock lapos gép van itthon, a minap történt valami különös.
A H470M-ITX lapban az óra késett 25 percet, bios beállítás után jó. Karácsony után raktam össze, új gép volt, elképzelhető, hogy be se volt állítva a bios óra. Ezzel még nincs is baj.
A Q1900-as lapban a bios óra kerek egy órányit késett. Lehet október óta úgy van, amikor óraátállítás volt.
A harmadi H110M-ITX órája most jó, hogy volt-e gebasz, nem néztem, az is megvan másfél éve, tehát használatban volt, eddig nem tűnt fel.

Néztem csak simán kézzel állítás van mind a 3 alaplapi biosban, semmiféle időszerver szinkron, se tavaszi- őszi óraátállítás, stb. Ezek ilyenek? 2021-ben még az emberek többsége menjen be a biosba, és álligassa kézzel az órát? Mivel ez elég sok funkcióhoz szükséges dolog, lényeges, hogy indításkor is jó értéket mutasson, pl időzített bekapcsolás, emiatt is tűnt fel, hogy van valami gond.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74110) jokeph válasza Rick4 (#74109) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
UEFI BIOS-os lapoknál biztosan nem szükséges, elég ha WIN alatt befrissíted/átállítod, átírja a BIOS-ban is. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74111) Rick4 válasza jokeph (#74110) üzenetére


Rick4
félisten

Ez jó hír, köszönöm. Viszont érdekes, hogy a win késett 25 percet, nem tudom, mikor figyeli, és mennyi idő alatt írja be, win alatt frissítettem, utána a biosban is beállítottam, most jó. :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74112) Ezekiel. válasza Ezekiel. (#74106) üzenetére


Ezekiel.
tag

Végül megoldodótt.

(#74113) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Az aláírásomban lévő alaplapban van bluetooth modul? Mert a biosban ki-be tudom kapcsolni. Vagy az nem jelent semmit? A gyártó oldalán nem látok semmit...
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#74114) jokeph válasza JoolsNOS (#74113) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Alapesetben nincs, de van az alaplapon egy M2 (key E) slot Wifi/BT modul beépítéséhez, ezért van opció hozzá a BIOS-ban is. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74115) csodacsoki


csodacsoki
tag

Egyszerűen nem értem miért látható az EVO970 az Eszközkezelőben de a Lemezkezelőben meg nem. Már az M.2_2-be is átraktam hátha.. :W :F
[link]

(#74116) csodacsoki válasza csodacsoki (#74115) üzenetére


csodacsoki
tag

Újratelepítettem a Win10-et a Samu 860 SSD-re és végre láthatóvá vált a Lemezkezelőben és formázni is lehetett! Levertem közben 3 whiskeyt. valszeg az segített :D Win10 telepítés továbbra sem megy a 970-re..

(#74117) Rick4 válasza csodacsoki (#74116) üzenetére


Rick4
félisten

ha csak a 970 van a lapra dugva, akkor sem?
biosban látod egyáltalán?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74118) KvelzY


KvelzY
csendes újonc

Sziasztok adott egy msi tomahawk max alaplap, amin a ramok megaherczét allítottam alapról ami jelenesettben 2400mhz-ről 3200mhz-re (hyperx fury 3200mhz 2x8gb) az alaplapon piros fényjelzés van a cpu hibajelző lámpájánál.
Probléma számítógép nem bootol-be , feketekép...

(#74119) Starchm válasza KvelzY (#74118) üzenetére


Starchm
őstag

Tolj egy bios resetet.

(#74120) JoolsNOS válasza jokeph (#74114) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi, valami ilyesmire gondoltam.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#74121) KvelzY válasza Starchm (#74119) üzenetére


KvelzY
csendes újonc

Esetleg nem tudnál segíteni benne? Soha nem csináltam még ilyet . Utána kerestem már neten is hogy kell de nekem nagyon kínai ...

(#74122) csodacsoki válasza Rick4 (#74117) üzenetére


csodacsoki
tag

Úgy próbáltam rátenni a Win10-et az elejétől kezdve de nem jártam sikerrel. Minden más adathordozót lehúztam. A BIOS egyáltalán nem látta de a Win10 telepítő igen. Aztán rá is másolta a fájlokat majd a telepítés közbeni első újraindulás után már nem bootolt be a 970-ről akármit is állítottam neki a BIOS-ban.. :F

(#74123) Starchm válasza KvelzY (#74121) üzenetére


Starchm
őstag

Itt a leiras a manualbol.
Csavarhuzoval vagy barmilyen femmel osszeerinted a ket pint ahogy leirja.

(#74124) Rick4 válasza csodacsoki (#74122) üzenetére


Rick4
félisten

Megnéztem, sajnos nincs benne a lap támogatottsági listájában ez az SSD, és ugyan nagyon ritkán fordul elő ilyesmi, de benne van, hogy pont nálad bukott ki az inkompatibilitás: [link] Én megpróbálnám egy kölcsön 860-assal, biosban is látnia kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74125) mester1102


mester1102
tag

Sziasztok, lenne nekem egy ASUS Crosshair V Formula-Z-s alaplapom, FF hibakódot ír ki és nem ad képet, tudna valaki segíteni szervizelésben olcsón?
Eleinte nem volt hang az alaplapon aztán egy idő után pont a garancia lejárta után 1 héttel ezt az FF hibakódot írja ki.

Kondikkal nincsen gond, szerintetek mi baja lehet esetleg ha tud valaki privátban jelezzuen hol tudnék szervizelést csinálni hozzá. Tudom nem mai lap de az AM++ kategória csúcsa még mindig.

Köszönöm előre is annak aki segít.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#74126) csodacsoki válasza Rick4 (#74124) üzenetére


csodacsoki
tag

Én is inkompatibilitásra gyanakszom de megmondom őszintén a BIOS beállítások sem egyértelműek nekem. Nem tudom gyári beállításokon kell-e változtatni valamit, ami csak lehet Auto-n van. Kivéve a CSM és a Secure boot amit állítgatni kell win telepítésnél. Minegy, jó a sima SSD-n is a rendszer, az M2-t hagyom játéktárnak!

(#74127) tyielow


tyielow
aktív tag

[link] Redditen nem kevés ember szív vele, most én is. Asus rog strix b550-A gaming lap. Mindenféle permutációban futtatam már az intel LAN drivert, de nem hajlandó az illesztőprogramot felismerni, elfogandi, futtatni. A dobozban lévő CD-ről se jó, asus honlapjáról se, az intel oldalán lévő l225-ös driverek közül mindre azt írta, hogy Cannot install driver. No Intel Adapters are present in this computer. Gépházban is nyomogattam, hálózati helyeknél is. Semmi. csak 1 napja szívok vele. Tipp?
W10 amit felraktam nem a legfrissebb... most még nekiállok egy vadiújat boot drivera tenni és újratenni az egészet....

YouTube: toty1ka

(#74128) dzsoke2


dzsoke2
tag

Sziasztok.
Adott 1 alaplap processzor és minden centi felpörög úgy tűnik minden rendben,de nincs kép.Először azt hittem a lap ment tönkre,(semmi életjelet nem adott) másfél nap után újra megnéztem.kábelek ki és be elindult de kép nincs.Csináltam bios részét ugyaz a helyzet.Cpu támogatási listát most néztem még csak... Jól gondolom hogy nem támogatja az alaplap-om ezt a cpu-t? Ezért nincs kép?
Alaplap:Aorus x570 Elite.
Processzor: ryzen 1600x(nem az AF)
http://hu.gigabyte.com/products/ajax?block=GetCpuList&id=7275

(#74129) Starchm válasza dzsoke2 (#74128) üzenetére


Starchm
őstag

x570 nem tamogatja mar az 1xxx-es ryzeneket, tehat valoban ezert nincs keped.

(#74130) dzsoke2 válasza Starchm (#74129) üzenetére


dzsoke2
tag

Hurrá.... boldog vagyok 😥.Most adhatom el a lapot.Köszönöm a válaszod.

(#74131) jokeph válasza dzsoke2 (#74130) üzenetére


jokeph
nagyúr

Inkább a CPU-t cseréld egy 2600X-re. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74132) dzsoke2 válasza jokeph (#74131) üzenetére


dzsoke2
tag

Az sajnos nem fog menni, annyira kiköltekeztem magom hogy drágább procira már nem futja és 1 hónapig gép nélkül nem tudok lenni.

(#74133) tyielow válasza tyielow (#74127) üzenetére


tyielow
aktív tag

Na kész. Win10 reinstall a legutóbbi hivatalos verzióval megoldotta :))

YouTube: toty1ka

(#74134) Boryszka


Boryszka
tag

Sziasztok!

Minap egy ASUS M4A78LT-M LE alaplap CMOS-át reseteltem, azóta a DEL gomb már kb. szétkopott de az istenért se tudok belépni a BIOS-ba. POST után kiírja a memóriát, felsorolja a háttértárakat és hogy lépjek be és állítsam be az időt és 15 másodperc múlva leáll üzenetet dobja ki alul, viszont itt már nincs lehetőségem DEL gombot nyomni! Próbáltam USB-s és PS/2 billentyűzettel is belépni és szinte mindent lehúzva a lapról de hiába. Resetre azért volt szükség mert sehogy nem adott képet a gép!

Hogyan tudnék szerintetek belépni a BIOS-ba?

Köszi a segítséget!

BL

(#74135) JoolsNOS válasza Boryszka (#74134) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Win10 menüből is újra tudod indítani, hogy a biosban induljon.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#74136) Boryszka válasza JoolsNOS (#74135) üzenetére


Boryszka
tag

Nem opció, mert nem kezdi bootolni az oprendszert. 15 másodperc múlva leáll és kész! (ez az utolsó üzenet)

BL

(#74137) Almost01


Almost01
csendes tag

Sziaszzok. Van egy gigabyte b365mh alaplapom. Ebbe most nézem hogy az m.2 pci alapú. Én viszont sata alapút vettem, a csatlakozóba bemegy de működni fof benne? Köszönöm

(#74138) JoolsNOS válasza Boryszka (#74136) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Esetleg F2? Néhány lapnál azzal is belép.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#74139) Boryszka válasza JoolsNOS (#74138) üzenetére


Boryszka
tag

Meglett a hiba: Usb device over current status detected üzenet elkerülte a figyelmem. Azért állt le, mert az alaplapon a +5V-os USB PWR tüskékről a pin lejött vagy nem is volt rajta vagy nem tudom. A lényeg, hogy rányomtam egyet az1-2 tüskére és azóta gyönyörűen működik. Házcsere volt és lehet figyelmetlenségből másik kábellel véletlenül lehúztam a pöcköt.

Remélem más nem fog vele ennyit szívni mint én!

Köszi a segítséget!

Sziasztok!

BL

(#74140) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Sziasztok, dual channel problémám lenne, 1 ram van bent akkor működik, ha 2 akkor már nem. Egyesével ki lettek próbálva úgy jók.
Alaplap: Asus Prime B450-Plus
Proci: Ryzen 5 2600x
Ram: Kingston HyperX Predator RGB DDR4 CL15 2933Mhz
Bios reset megvolt, cmos reset is ha jól csináltam.
Ramok jó helyre lettek betéve bár mindenhogy ki lettek próbálva, ha 2 van benne nem jó.

Mi lehet a probléma?

(#74141) eszakas válasza Ezekiel. (#74140) üzenetére


eszakas
senior tag

Üdv.
Kicsit érthetőbben légy szíves.
1. Egy ram modullal nincs dual chanel mivel a nevébe is benne van hogy dual. Akkor hogy működik?
2. Mi működik és mi nem?
3. Nem indul a gép 2 modullal?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#74142) varmi2 válasza Almost01 (#74137) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mehet bele a sata m.2 is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74143) Almost01 válasza varmi2 (#74142) üzenetére


Almost01
csendes tag

Köszi. A biosban és a vezérlőpultban látja is de a sajágepben nem latom. Ez miért van?

(#74144) varmi2 válasza Almost01 (#74143) üzenetére


varmi2
nagyúr

A lemezkezelőben adni kell neki betűjelet. Ha még sosem volt gépben, akkor inicializálni kell és partícionálni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74145) Rick4 válasza Ezekiel. (#74140) üzenetére


Rick4
félisten

Szia, teljesen érthetően írtál le mindent.
Alaplap ezt a procit a 2409-es biostól támogatja, az van fent?
A ramokat pontosítani kellene, van rendes sorozatszámuk, ami alapján kiderül a támogatottság, ha nincsenek rajta a memóriakompatibilitási listán, akkor esélyes hogy még megy, de nincs rá garancia. Itt megnézheted magad is: [link] Amúgy egyszerű a dolog, egy másik gépben meg kell nézni, indul-e, ha igen, akkor egy memtesttel meghajtani őket, minden rendben van-e velük, és úgy tudsz az ügy végére pontot tenni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74146) jokeph válasza Ezekiel. (#74140) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Tehát bármelyik rammal működik, ha csak az egyik van betéve ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74147) Ezekiel. válasza jokeph (#74146) üzenetére


Ezekiel.
tag

Így van.

(#74148) jokeph válasza Ezekiel. (#74147) üzenetére


jokeph
nagyúr

Előtte működött ?
CPU is megérne egy igazítást.
RAM slotok gondolom tiszták. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74149) Ezekiel. válasza jokeph (#74148) üzenetére


Ezekiel.
tag

Másik gépbe sem volt jó a dual channel, csak egyesével.

Használtan vettem, még régen mikor használta a srác jó volt.

De olyan van hogy egyesével jó de kettő együtt már nem?

(#74150) eszakas válasza Ezekiel. (#74149) üzenetére


eszakas
senior tag

Tehát akkor?
Foglaljuk össze!
Egyenként elindul a gép a ramokkal.
Ha beteszed mind a két ram modult akkor nem indul a gép.

Állítsd defaultra a biost amikor beindul az egyedüli rammal, a memória időzítést és az órajelet hagyd default beállításon 2333MHz azt hiszem.
Kapcsold ki a gépet és így tedd bele a másik modult is.
Kapcsold be és várjál türelmesen lehet hogy többször újra fog indulni.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.