Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73301) kutga válasza ImACeltic (#73300) üzenetére


kutga
nagyúr

6 darab SATA3 port van az alaplapon.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#73302) ImACeltic válasza kutga (#73301) üzenetére


ImACeltic
őstag

A SATA3 port az amibe az SSD-t kell kötni? Ezt sem tudtam. Köszi. Mondjuk odaírhatnák laikusoknak, hogy /SSD port vagy valami. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#73303) batyuska100 válasza ImACeltic (#73302) üzenetére


batyuska100
senior tag

Igen, oda. Létezik Sata3 (6Gbps), Sata2(3Gbps), Sata1(1.5Gbps). Az ssd és az alaplap sata3-as.

(#73304) abdulka1 válasza ImACeltic (#73302) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A bolti adattáblán szerepel, hogy "Csatolófelület: SATAIII".
Olyat nem fognak oda írni, hogy SSD port, mert mást is lehet oda csatlakoztatni. (HDD, ODD)

Kicsit zavaró volt az eredeti posztod szövege is, mer létezik olyan hogy külső SSD. Azok USB porton csatlakoznak a géphez.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73305) kutga válasza ImACeltic (#73302) üzenetére


kutga
nagyúr

Oda kell igen. :) Egy-két gép összerakása után már tudni fogod mi mit jelent.

Let the Zone take me if I am.

(#73306) ImACeltic


ImACeltic
őstag

batyuska100, abdulka1, kutga

Köszönöm az infókat!

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#73307) hemaka válasza Top cat (#73296) üzenetére


hemaka
nagyúr

Koszi, megprobalom majd.

(#73308) Nestor16


Nestor16
senior tag

Üdv.

Vettem Kínából egy RGB LED fényt. MSI B450M GAMING PLUS az alaplap. Hogyan tudom rákötni a lapra? Hiszen mindkét vége apa csatlakozó. Van esetleg a dobozban hozzá átalakító? A pincében van a doboz, úgyhogy csak akkor mennék le érte, ha ebben meg tudtok erősíteni.

Köszönöm.

Üdv, Dávid

(#73309) Frozen


Frozen
őstag

Üdv

Egy msi x570 tomahaw alaplap és egy Sharkoon TG6 ház

A problémám az hogy a ház ventilátorjai egy rgb vezérlőbe vannak kötve és ez megy át egy kábelen a lap irányában. A probléma az hogy az alaplapi csatlakozon lötyög a kábel és nem is világít egy rgb fény sem. Valaki tudna segíteni mi lehet a gond?
(elvileg jó helyre dugom ,mert az msi lapon 4 szárból a 3 üres) A másik jellegű csatlakozot nem is tudom sehova dugni ,mivel a ház könyv és az alaplapi könyvben nem szerepel azonos nevű csatlakozo csak a fent említet.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73310) abdulka1 válasza Frozen (#73309) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Jó lenne egy két fénykép, hogy mit és hova akarsz dugni, mert látatlanban elég nehézkes bármiféle tanácsot adni.

#73308 Nestor16: :W
Legalább egy linket mellékelhetnél, hogy lehessen tudni mit vettél, és az oldal információiból ki lehessen deríteni, hogy milyen tartozékokat adnak hozzá.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73311) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Lehet valami bios beállítás az, hogy egy SSD-re töltök le, és 100%-on pörög bőven 100MB/s alatt van
Ugyan ez az SSD egy másik alaplapban jó volt (1151-es), fejlesztettem a gépet 1200 foglalatra, és azóta csinálja ezt az ssd

Steel legend lap, wd blue ssd

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#73312) Nestor16 válasza abdulka1 (#73310) üzenetére


Nestor16
senior tag

Sorry, ezt rendeltem meg: LED Strip Light RGB

Üdv, Dávid

(#73313) Frozen válasza abdulka1 (#73310) üzenetére


Frozen
őstag

Köszi már megvagyok kicsit madár voltam mert a sata kábelel nem adtam energiát az rgb résznek :W

most már csak az az egy gond ,hogy nem tudom a tg6 nak változtatni az rgb beállításait amit elvileg a reset 2 másodpercig gombjával lehet ,viszont bárhogy nyomkodom nem változik semmi. :( erre esetleg ötlet?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73314) os! válasza varmi2 (#73297) üzenetére


os!
tag

Nulla OC, halk, vegyes használat.
4k@60hz hdr10 csak néha a szememnek, de alapból 1080@120hz ha gémelek...venni akarok 1 év múlva egy VRt is.
PciE 4.0 x4 ssd köré építettem, akarom azt a 64Gbps sávszélt és a samu 980 erejét, de nem akarom azt a hőt rábízni egy alaplapi bordára, főleg nem úgy hogy az x570eseken ott van egy laptopventi beépítve a bordába ami majd 2 év múlva hangosabb lesz mint egy traktor.
Prociba menjen az ssd hőtermelése, és egy nagy batár de halk hűtővel lehűtöm, és az ssdre is teszek egy hőcsöves bordát.
Erre a B550 pont elég, abból is egy olyan amin jó VRMek és jó hűtés van, de nincs beépített venti.
Van 4 vinyóm, pont elég sata slot van rajta. M2ből elég nekem 1 bőven...bár ott a 3.0 x4 ha nagyon kell +1 gyorsabb ssd.

Mire gondolsz, mi az aránytalan? Mit változtatnál?

[ Szerkesztve ]

hál'istennek pogány vagyok

(#73315) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni:

Van egy Asrock 960GM-GS3 FX alaplapom.
BIOS verzió: Asrock 960GM-GS3 FX P1.30
Van a gépemen egy Raid0 HDD tömb, 2 db. HDD-ből áll.
Most telepítem az új op. rendszert (Win7) az SSD meghajtóra.

A kérdésem:
BIOS frissítést végezzek-e, ha igen mikor és hogyan?
Bármikor megcsinálhatom, vagy ajánlott a rendszer telepítése előtt?
A Raid tömbömre jelent veszélyt a BIOS frissítés?

Köszönettel várom válaszotok. :R

------------------------
Utóirat:

Ezt írja ki a www.asrock.com oldal:
"Ha a rendszer megfelelően működik nem javasoljuk a BIOS frissítését. Az ASRock® nem vállalja a nem megfelelően elvégzett BIOS frissítés, letöltés okozta károkért. Mielőtt elkezdené a BIOS frissítést kérjük olvassa el figyelmesen az alábbiakat " (Hogyan Frissítsen)."

Itt a rendszer alatt az adott op. rendszert értik, vagy az egész gépet?

Úgy gondolom, a gép megfelelően működik, csak azért merült fel a frissítés ötlete, mert Raid módban, nem tudom a SATA HDD-k állapotát megtekinteni a Sentinel programmal. (Tehát hogy pl. mennyire haldoklik egy HDD.)
Persze fogalmam sincs, hogy a frissítéssel menne.
Szóval dilemmában vagyok frissítsem-e.

[ Szerkesztve ]

(#73316) imotrepus válasza peter889 (#73315) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A rendszer alatt főleg az egész gépet értik!
A hardveres részt és kevésbé az op. rendszert!
Ha nem indokolt felesleges frissíteni a BIOS-t.
Nem veszélyes dolog, de mindig van kockázata!
Eddig is SSD-én futott az Op.rendszer?
Mire használod a RAID-ben lévő merevlemezeket?
Miért Win7-est telepítesz újra?
Furcsálom, hogy a Sentinel nem látja a RAID-ben lévő HDD-ket?!
Biztos??

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73317) bruno025


bruno025
újonc

Sziasztok!

ASRock N68-S3 UCC alaplap van az asztali gépemben. Található rajta egy Front Panel Audio Header . Szeretném a front panel audiot használni (konkrétan egy fülest).
A gép használt nagyobb házba lett átrakva, de a front panel audio kábelek nem lettek bekötve.
Az alaplap leírásában a következőt írja a 9-pin HD_AUDIO aljzatról:
1. MIC2_L
2. GND
3. MIC2_R
4. PRESENCE#
5. OUT2_R
6. MIC_RET
7. J_SENCE
8. NINCS TÜSKE
9. OUT2_L
10. OUT_RET

Az előlapi audioról a következő kábelek/csatik felirattal találhatók :
LINE OUT FL (dupla csatlakozó/ két tüskét fogad)
LINE OUT RL

LINE OUT FR (dupla csatlakozó két tüskét fogad)
LINE OUT RR

MIC POWER (L) (szimpla/egy tüskét fogad)

MIC IN (R) (dupla csatlakozó/két tüskét fogad)
GND

Szeretnék hozzáértőtöl segítséget kérni. Kérdésem, hogy melyiket melyikkel kellene párosítani.
Vagy felejtsem el az egészet, mert veszélyes és esetleg tönkre vágom az alaplapot a próbálkozásokkal?

Köszönet! Szép napot! :R

(#73318) Frozen


Frozen
őstag

Sharkoon Tg 6

Msi x570 toma


A ház rgb vezérlője csatlakozik áramhoz, az rgb vezérlő az alaplaphoz.
Az rg vezérlő panelre gyárilag rá van kötve az sw dugó és elvileg 2 másodpercig nyomva tartva lehet váltogatni az rgb módókat. Ez nem sikerült ez az sw gombot bekötöttem a lapra ,mert amúgy a reset sem működöt csak utobbival. Viszont egyik módal sem sikerült megváltoztatni az rgb módót valakinek van ötlete mi a hiba?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#73319) abdulka1 válasza Nestor16 (#73312) üzenetére


abdulka1
őstag

A vásárlói visszajelzések között van egy kép ami alapján szerintem az a megoldás, hogy a plusz kábelből kihúzod a tüskesort.
Az csak egy toldó közdarab.
Valószínűleg, csak azért dugták a kábel végébe, hogy ne vesszen el.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73320) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok!

A képen szereplő PEG és PCIE beállítás között mi a különbség? Lent a magyarázatnál próbál segíteni a bios hogy PCH vagy CPU (vezérli?) de nem tudok rájönni hogy melyik lenne jobb (1db 1080Ti van a gépben). Köszi előre is! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#73321) Nestor16 válasza abdulka1 (#73319) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm szépen a segítségedet! :R
Így már bele is raktam.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#73322) abdulka1 válasza Nestor16 (#73321) üzenetére


abdulka1
őstag

;)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73323) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Nincs boot, folyamatos rövid sípolásokat ad ki a speaker (mint a régi mobilcsengőhangok).
Award bios-ban ez elvileg RAM-hibát jelent, de 3 típussal (SS és DS) próbáltam végig minden bankot, dual- és single-channelben is. Üresen hagyva a foglalatokat uezt produkálja.
Giga P55A-UD5; i5-760; HD5750; Seasonic X-460; Kingston és Hynix DDR3-asok (több típusom nincs).

Javaslat?

Előre is kösz!

Mindig minden mindegy

(#73324) imotrepus válasza cheatergs (#73323) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Chipset hiba???

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73325) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!
Van egy P965-ös alapú alaplapom. Úgy néz ki, hogy az x1-es foglalat nem megy rendesen.
De 2 x16-os slot van. A kérdés, hogy van-e valami trükk, amivel az egyik x16-os slotban a hd4850-es kártya menne, a másikban pedig egy x1-es tunerkártya?
Kösz előre is.
piadex2

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#73326) varmi2 válasza piadex2 (#73325) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen trükkre gondolsz? Bele teszed és kész.nem kell ide semmi trükk.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73327) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Intel Z97-es chipsetes alaplapom elhalálozott, és most H81-eset tudnék helyette szerezni. A kérdésem az lenne, hogy teljesítményben van-e valami érezhető különbség köztük? Azt tudom. hogy kevesebb SATA3 port, USB3 és DIMM foglalat van rajta, de egyébként alapból teljesítménye is gyengébb ezeknek a lapkakészleteknek? Nem tuningolok, általános felhasználásra kell. Az Intel® Rapid Storage és a Smart Response Technology hiánya egy otthoni felhasználású gépben milyen hátrányt jelenthet?

(#73328) peter889 válasza imotrepus (#73316) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, hogy válaszoltál.

Sosem futottak SSD-n a rendszereim és most sem: a pár napja megvett SSD meghajtóra nem tudok rendszert telepíteni (bár tudok rá fájlokat másolni és olvasni):
A Win7 telepítésénél a "A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni." hibaüzenetet kapom sorozatban, amikor az SSD meghatóra kísérlem a telepítést.
Esetleg van ötletetek, mi okozhatja ezt a hibát?
Jelenleg ez a legnagyobb problémám.
Az Bios beállításokban a "SATA Operation Mode" "AHCI"-re van állítva, bár kipróbáltam a többi lehetőséggel is: az IDE-vel és a RAID-del: a probléma változatlan.

A Raidben lévő lemezeken volt a Win7 egészen az összeomlásáig, jelenleg tárhelyként használom, míg az SSD-re rá nem barkácsolom a Win7-et.
A Sentinel nem látja a Raidben lévő HDD-ket, egy meghajtónak látja, és semmilyen adatot nem tud azokról kiolvasni, pl. SMART adatokat sem. Halál biztos. Ez 7 éve megy.

Azért Win7-et, mert a Win10-et nem szeretem: nem lehet kikapcsolni a frissítést, és a kezelőfelületét ne tudom megszokni.

Akkor ne frissítsem a Biost? Mondjuk az nekem a legegyszerűbb, ha nem frissítem.

Köszi előre is a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#73329) piadex2 válasza varmi2 (#73326) üzenetére


piadex2
senior tag

Hali! Ezek szerint akkor simán mennie kell?

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#73330) varmi2 válasza piadex2 (#73329) üzenetére


varmi2
nagyúr

Természetesen mennie kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73331) cheatergs válasza imotrepus (#73324) üzenetére


cheatergs
senior tag

Az előző tulajnak hibátlanul ment, és még a proci is uaz.

Mindig minden mindegy

(#73332) imotrepus válasza peter889 (#73328) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Az AHCI oké, de a RAID-be kötött HDD-k ne legyenek bedugdosva!
Szerintem tök az elejéről kellene kezdeni! CMOS reset, BIOS beállítás,
csak az SSD, op. rendszer telepítés stb. stb
Nem hiszem, hogy ez BIOS frissítéssel oldódna meg! Az 1.40-es verzió csak
valami Win8-as nyűgre gyógyszer!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73333) imotrepus válasza cheatergs (#73331) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Neked már elindult akár csak egyszer is?
Próbáltad resetelni a BIOS-t?
A tápod tuti, hogy jó?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73334) cheatergs válasza imotrepus (#73333) üzenetére


cheatergs
senior tag

2 táppal próbáltam; CMOS reset jumperrel és gombelem kivétellel is lement. Cseréltem VGA-t is.

Elindulni elindul, megfelelően világítanak a lap ledjei is, viszont maga a boot-folyamat nem indul el, csak a POST beep.

Másik, amire tudnék gondolni, h túlhúztam a hűtőt, amitől megsérült a CPU, de akk másh csipogna.

A lap állapota patika, a bankok is sértetlenek.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#73335) imotrepus válasza cheatergs (#73334) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Én még nem feszítettem túl toronyhűtőt, de itt a PH-n olvastam már ilyesmiről!
Ők a MB meghibásodásáról beszéltek ebben az esetben! Nem a prociról!
A monitoron sem jelenik meg semmi? Akkor lehet processzor hiba!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73336) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...sziasztok...
...nem tudom volt-e már kérdés illetve hogy mennyire teszem fel jó helyen a kérdésem...
...kaptam egy HP pro 3300 microtower-t, és szeretném "gémer szinten felturbózni"...gondolok itt proci-vga beszerzésre...ami a maxi lehetséges...ez egy h-61-es deszka...nem tudom hogy a bios mit enged...mivel értékesítették anno i7-2600 procival az tuti jó...de jobban örülnék egy i7 3770-nek...nah meg a vga is izgis: nincs kiegészítő tápellátásra lehetőség...ötletek?

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#73337) peter889 válasza imotrepus (#73332) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, hogy válaszoltál.
Mi az a CMOS reset? A Bios alapbeállítás?

Megcsináltam ezeket: csak az SSD meghajtót tettem be, az összes HDD-t lehúztam.
A Win7 telepítővel töröltem a SSD partíciót, leformáztam, kezdeményeztem a telepítést, de a már előbbi hsz-ben írt hibaüzenetet kaptam.

Nem tudom, mi lehet a gond... :((

[ Szerkesztve ]

(#73338) imotrepus válasza Str8 sk8r (#73336) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ha jól emlékszem csak 2x4Gb 1333Mhz RAM a támogatott és talán procit is csak 1333Mhz-ig támogat, de ebben nem vagyok biztos!
Lehet, hogy nincs értelme 3770-et tenni bele kb. 25e-ért, ha csak nincs otthon egy felesleges!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73339) imotrepus válasza peter889 (#73337) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A telepítő mennyire biztos, hogy jó?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73340) peter889 válasza imotrepus (#73339) üzenetére


peter889
őstag

Az igazat megvallva, nem volt letesztelve a telepítő Pendrive.
De elvileg működnie kell.
Majd valamikor késő este tudom letesztelni. Már én is gondoltam rá, mi van esetleg az a ludas.De hogy mondod, megpróbálom telepíteni majd egy HDD-re.

[ Szerkesztve ]

(#73341) Str8 sk8r válasza imotrepus (#73338) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...1db 8Gb-os rammal teszteltem mindkét fészekben...bios-ig ment-felismerte... :)) ...szerintem 2x8-al is menni fog(remélem)...
...viszont azt lestem hogy amit tudnék VGA-t beletenni rx 560-550...
...így már lehet olcsóbb kategóriát nézek...gondolok itt valami xeon 1230 vagy valami hasonló...ezért lenne jó tudni hogy mit tud a lapom... :R

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#73342) darvex12


darvex12
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni.
Ha van egy ASUS Radeon RX 5700 ROG STRIX XT videokártyám ami PCI-E 16x 4.0 foglalatos
és szeretnék egy ASUS ROG Strix B450-E PCI-e x16 3.0 csatlakozós alaplapot ez a kettő kompatibilitás lesz egymással ?számít az a 4.0 és 3.0 különbség ?előre is köszi a válaszod! :DD

(#73343) varmi2 válasza darvex12 (#73342) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kompatibilis, ne aggódj.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73344) lsfilm


lsfilm
csendes tag

Sziasztok! Z270 Gaming alaplap i7 7700k, 2080ti,16gb 3000 memória. A gyerek fortnit~n van rajta és ez szokott előfordulni. Lefagy és audió zúgni kezd. Lehet a fortnite hibája? Köszönöm

(#73345) cheatergs válasza imotrepus (#73335) üzenetére


cheatergs
senior tag

Kép nincs, de a jelet érzékeli a VGA felől, tehát csak alvó módban van a monitor.
Jelenleg én is a cpu-ra gondolok, de mivel nincs más 1156-osom, így jegelem a konfigot.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#73346) peter889 válasza imotrepus (#73339) üzenetére


peter889
őstag

Kipróbáltam a Win7 telepítő pendrive-ot, hogy egy SATÁ-s HDD-re próbáltam a Win7-et telepíteni, de ugyanazt a hibaüzenetet kaptam, mert az SSD meghajtó esetében: "A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni."

A HDD nem system megjelölésű volt. Lehet az volt a gond? Bár nem tudom hol lehetne átvariálni.

Vajon mi lehet a probléma?

Köszönöm előre is.

(#73347) peter889 válasza imotrepus (#73339) üzenetére


peter889
őstag

Létezhet olyan, hogy a telepítő rossz?

(#73348) Top cat válasza peter889 (#73346) üzenetére


Top cat
őstag

Te most azért telepítenél újra, mert a sentinel nem ismeri fel a raid tömbödet?

Akkor van egy rossz hírem, a sentinel nem támogatja a raid vezérlődet.
Southbridge: AMD SB710

A win7 telepítőt, az MCT-vel csináltad?

(#73349) imotrepus válasza peter889 (#73347) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Simán lehet egy telepítő hibás!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73350) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy MSI MPG B550 GAMING PLUS lappal van olyan problémám, hogy az USB Hubon keresztül rákötött egerek kihagynak néhány másodpercre. A direktben alaplapra kötött egér rendben van, de ami USB Hubon keresztül megy, az kihagyogat. Ilyennel találkozott már valaki?

Korábbi Asus Z97-es lapommal vígan ment bármennyi egér USB hubon keresztül is (többet is szoktam tesztelni egyszerre, a gép pedig messze van, ezért kell valahogy hosszabbítani mindenképp).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.