Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) D013


D013
aktív tag

Sziasztok, szeptemberben vettem egy új gépet.
A gép:
alaplap: MSI Z490-A Pro
Proci: i5-10600 (nem K)
Memória: 16Gb 3600Mhz
VGA: RX 5700
Táp: Segotep 500W Titanium besorolású (PSU tier list B)
Mostanság elkezdett kékhalálokat dobni, megnéztem az eseménynaplót ami Kernel Power 43-at mutat, ami netes keresgélés után sok minden lehet. Az eseménynapló szerint ez a hiba az első nap óta fennált, de eddig nem okozott problémát, nem volt újraindulás sem. A kékhalálok teljesen randomok. Nincs terhelés alatt a rendszer, vagy épp játszom mindegy neki. Amit a biosban buheráltam az utóbbi 1 hétben okozhatja esetleg (bár nem kéne): kiengedtem maxra a long és short powert ezek maxra raktam (4092W) mert azt láttam hogy ezt érdemes átírni, illetve beállítottam hogy nem box cooler van hanem tower. így a cinebech vagy 200 ponttal többet dob, kb annyit mint a tesztekben. Stressz teszt alatt sincs semmi baj, 80 fok körül marad a CPU hőfok. A szoftveres megoldások közül próbáltam kb mindent, winm reinstall is volt, ellenőriztem a kábeleket is, rendesen be vannak dugva. Van esetleg még más is amit megpróbálhatnék, vagy lehet a táp rosszalkodik? 500W-nak ehhez a rendszerhez bőven elégnek kéne lennie.

(#73202) D013


D013
aktív tag

bocsánat, kernel power 41 (63) a hiba kódja. Épp most fagyott le megint 30 perc Linpack teszt alatt.

(#73203) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! Például adott egy Gigabyte GA-EP45-UD3LR típusú alaplap. Ez támogat vajon Intel Xeon procit valamilyet szerintetek?

(#73204) hobizoli válasza csabaspecial (#73203) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem valoszinu

amugy sem dobna sokat a mai loeroigenyek mellett, ha eppen igen

több drón kell ;P

(#73205) csabaspecial válasza hobizoli (#73204) üzenetére


csabaspecial
tag

köszi az infót!

(#73206) hobizoli válasza semetka (#73200) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom :DDD

en Full initaial-ra szoktam allitani az USB-ket

több drón kell ;P

(#73207) semetka válasza hobizoli (#73206) üzenetére


semetka
őstag

Csak nekem akkor elérhető ha be van kapcsolva a fast boot. Jelenleg nincs.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#73208) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Sajnos néhány sajnálatos fagyás miatt ki kellett cserélnem az alaplapomat, mert feltehetően az a lúdas. Egy Asus rog strix x470-f -et cseréltem ideiglenesen a kis tesóra, b450-f -re, de meglepődtem amikor nem indult el a RAM gyári beállításával 3200-on. A ram alap beállításait használtam (mind időzítés, mind feszelés tekintetében), de csak 3066 -on indul el. Ugyan ez az x470 -be 3733 -on működött. Van esetleg ötletetek, hogy melyik értékhez kéne hozzányúlni, hogy menjen gyári órajelen? Vagy ennyivel rosszabb lenne a b450 készlet?

(#73209) scorpion1


scorpion1
csendes tag

Sziasztok , azt szeretném kérdezni , hogy 1150-es foglalatra való hűtő jó az 1151-re is ?

(#73210) Starchm válasza scorpion1 (#73209) üzenetére


Starchm
őstag

99%-ban igen.

(#73211) scorpion1 válasza Starchm (#73210) üzenetére


scorpion1
csendes tag

Köszönöm :R

(#73212) Starchm válasza HIJ (#73208) üzenetére


Starchm
őstag

chipsetnek nem hiszem, h sok koze lenne hozza. Inkabb az alaplap minosege, trackek minosege, bekotes tipusa stb.

Ramos topikban lehet tobb tippet tudnanak inkabb adni.

(#73213) jokeph válasza scorpion1 (#73211) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lyukkiosztás ugyanaz, az az 1 % az alaplapon elhelyezett alkatrészek miatt lehetséges. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73214) scorpion1 válasza jokeph (#73213) üzenetére


scorpion1
csendes tag

:R

Olyan kérdésem lenne még, hogy szeretnék egy z390 alaplapot venni és a cpu tápja 4+8 pin , a mostani tápom csak 4+4 pines , akkor más tápot kell vennem ?

(#73215) Starchm válasza scorpion1 (#73214) üzenetére


Starchm
őstag

Ha nem oc-zol nagyon akkor nem.

(#73216) Black&White


Black&White
addikt

Gigabyte supporttal mik a tapasztalatok?
Segítőkészek, hozzáértők? Vagy egy alulfizetett hindi fog sablon válaszokat osztogatni? :D

(#73217) hajospeti


hajospeti
tag

Sziasztok!

Van egy ASUS P5K-VM alaplapom és azt a hibát produkálja, hogy indításkor 2 másodpercre felpörög és ki is kapcsol... Másik táppal is próbáltam ua... ha viszont a 4 tűs csatit nem nyomom rá akkor nem kapcsolódik ki és mintha el indulna, de képet nem ad... Tud valaki valamit erre mondani? Ez alaplap hiba lehet nem?

(#73218) imotrepus válasza hajospeti (#73217) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Processzort kivetted? Foglalton semmi nem látszik?
Ha mindent lehúzol az alaplapról, kiveszed a VGA-t, csak egy RAM semmi más!!
Akkor mit csinál? Bios reset? Elem ki, CMOS 1-2ről 2-3-ra, aztán vissza!
Utána mi történik?
Láttad már működni vagy így került a kezedbe?

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#73219) batyuska100 válasza hajospeti (#73217) üzenetére


batyuska100
senior tag

Így most azt mondanám rá, hogy zárlatos, volt már a kezemben pár lap ami hasonlóan viselkedett, később kiderült, hogy mind zárlatos volt.

Egyébként nem hiszem, hogy megérné megcsináltatni ha nagyobb baja van, olcsóbban kapsz már 775-ös lapokat amik 4 magos procikat is támogatnak.

(#73220) hajospeti válasza imotrepus (#73218) üzenetére


hajospeti
tag

Köszi a választ mindkettőtöknek!

Persze kitisztítottam mindent, mert úgy kaptam meg, hogy eddig ment de 1 hete ezt produkálja... amikor levettem az oldalát olyan por és pókháló áradat fogadott amit még nem láttam ezelőtt(pedig gyári és bolti PC-kel is találkozom). Szóval kifújtam kompresszorral és az érintkezéseket megtisztítottam...hátha... A VGA kivételével sem változott semmi... CMOS reset sem segített...ahogy a 4tűs csatit rányomom elkezdi a ki-bekapcsolást. Tényleg olyan, mint amikor a táp érezné a zárlatot és lekapcsol benne a védelem.(ha van ilyen benne, de gondolom van). Javítani? neeem... 5ezerért lehet bele venni hasonlót.

(#73221) batyuska100 válasza hajospeti (#73220) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ha márkás táp, akkor biztos hogy van benne védelem. Egyébként proci és ram nélkül is kipróbáltad? Mármint csak alaplap+táp, hogy így indul-e, az is elképzelhető, hogy a proci van zárlatban, bár ilyesmiről még nem igazán hallottam.

(#73222) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Egy olyan problémám van hogy a gépem csak Resetre bootol.Első kapcsoláskorminden felpörög csak nem csippan .Aztán nyomok egy resetet és bootol minden ok.
Hol keressem a hibát ?

(#73223) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Segítségért fordulok hozzátok !
Alaplap váltása előtt állok.

Jelenleg egy Asrock Taichi X370-et használok, R5 2600-as processzorral, és 2x8gb memóriával, egy RM 750x táppal meghajtva.

Amit kinéztem magamnak, az egy Gigabyte X570 Aorus Pro alaplap.
Ahogy nézegettem a két alaplap táp ellátásban ugyan ott van, viszont engem 1-2 dolog aggaszt.
1. Az a pajzs, ami a VRM borda fölött van, az leszerelhető-e (ha nem, mennyire szorul meg ott a levegő)
2. A kis ventilátor mennyire hangos, ha meg van terhelve a gép ?
3. Vajon az új processzorokat majd tudja fogadni ?
4. Megéri váltani ? (igazából a későbbi fejlesztések miatt váltanék az alaplapra)
5. Milyen minőségű az alaplap ? Vannak vele gondok, miket lehet róla hallani ?

Tervben van, egy 5xxx processzor vásárlása, illetve bővítés 32gb memóriára (2x16), plusz egy 6800Xt videó kártya. Ezért gondoltam, hogy vásárolnék egy 570-es lapot.

Válaszokat előre is köszönöm :)
Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#73224) varmi2 válasza Tubica (#73223) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha csak a tervezett új cpu miatt váltanál, akkor javasolnék mást.
Megfizethető alternatíva: msi b450 tomahowk max. Kb 36k az ára, és bele fog menni az új cpu. Vagy drágábban ugyan ez csak b550 chipsettel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73225) Tubica válasza varmi2 (#73224) üzenetére


Tubica
senior tag

Őszinte leszek, ez használt termék lenne, aminek jó ára van (2/3-da az eredetinek + garancia), és a tuning is szempont lenne, illetve a VRM tűrőképességét is néztem, ahol azért jobban szerepel az alaplap.

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#73226) varmi2 válasza Tubica (#73225) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem még 2/3 ár is sok, jobban jársz az általam ajánlott új lapok egyikével.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73227) hajospeti válasza batyuska100 (#73221) üzenetére


hajospeti
tag

Ha minden benne van, de 4tűs csatit nem dugom be indul, de nem látok semmit a monitoron. Ha kihagyom a RAMot vagy procit vagy mindkettőt mit kéne látnom mást? Kép nem lesz...a bios meg nem csipog, de nem tudom alapból csipanna-e

(#73228) batyuska100 válasza hajospeti (#73227) üzenetére


batyuska100
senior tag

Hogy bekapcsolva marad a 4tűs csatlakozóval az alaplap. Ha nem kapcsol ki 2 másodperc múlva, akkor próbáld meg processzorral.

(#73229) enginev3.0


enginev3.0
félisten

B460 steel legend

Tegnap össze raktam a gépet, tökéletesen ment, nvme SSD boottal
Ma frissítettem a biost, a BIOS látja az ssd-t mégsem bootol róla, folyton visszadob a biosba

Boot menüben azt írja hogy nincs boot eszköz

:F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#73230) varmi2 válasza enginev3.0 (#73229) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bios frissítés után nyomj egy bios resetet. Hátha megjavul. Ha nem segít. Vedd ki, és tedd vissza.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73231) enginev3.0 válasza varmi2 (#73230) üzenetére


enginev3.0
félisten

Magától volt bios reset

CSM-et nem lehet bekapcsolni csak úgy, hogy van a gépben egy pci-e vga, édesistenem....
Raktam bele, visszakapcsoltam, kivettem a kártyát és már megy :W

Ekkora baromságot, még jó hogy ott van az igp

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#73232) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.

B550 tomába bettainthatom a friss zen3 cpu-t, vagy kukáznom kell egy zen2-őt valahonnan, hogy biost frissítsek?

(#73233) varmi2 válasza DeathAdder (#73232) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ahogy nézem, nincs szükség régi cpu-ra. Csak a kiírt bios file-ra egy pendrivon, majd a megfelelő usb portba dugva, meg kell nyomni a hátul található fash bios gombot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73234) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Sziasztok. Egy hasonló kérdésem lenne mint az alattam lévőnek. z370 alaplap, olyan biossal ami még nem támogatja az intel 9-es generációs processzort. Biosbol fogom tudni frissíteni vagy kelleni fog egy támogatott processzor hozzá?

(#73235) varmi2 válasza B4l!nt (#73234) üzenetére


varmi2
nagyúr

Írj konkrét típust.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73236) B4l!nt válasza varmi2 (#73235) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Asrock z370 fatal1ty gaming k6, 9600k processzor lenne hozzá.

(#73237) varmi2 válasza B4l!nt (#73236) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem ezzel nem fog működni a bios frissítés, csak olyan cpu esetén, ami jelenlegi biossal is kompatibilis.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73238) DeathAdder válasza varmi2 (#73233) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, köszi :)

(#73239) zoli58 válasza zoli58 (#73012) üzenetére


zoli58
tag

Sziasztok, Alább idézett poszthoz a fejlemények a következők: CMOS reset, BIOS frissítés eredménytelen. Ram külön-külön, bármelyik slotban ugyanezt produkálja, táp másik gépre téve működött gond nélkül, másik gép tápja ebbe téve ugyanez a hiba, grafikus kártya levéve, minden levéve, ugyanez a hiba. Irány a szerviz, mert alaplapot, procit nem tudtam próbálni. Eredmény: alaplap más procival ugyanez a hiba, proci más gépben nem indult el: azaz proci és alaplap is meghalt. Ramok tesztelve másik gépben, OK. Az nem derült ki, hogy mi okozta a hibát: proci előbb, és kiütötte az alaplapot, vagy fordítva, vagy esetleg valami sunnyogó harmadik ütötte ki mindkettőt. Grafikus kártya? (mert azt nem próbáltam más gépben) Táp? (másik gép ment vele, és márkás cucc) Én az első verziót tartom esélyesnek, mert először volt az 58-as hibakód (amire procit mondanak), és beletelt 3-4 másodpercbe is, míg újraindult. Aztán lett a 00-ás kód, gyakorlatilag az első másodperc után újraindulással. Tudom, nehéz lehet megsaccolni, de milyen valószínűséggel lehet ludas a táp, vagy a grafika? Előző napi leálláskor egy nagy áramlöket a tápból? Azaz tápot is vegyek újat, hiába tűnik jónak?
Köszönöm az észrevételeiteket.

Sziasztok! Alaplap: Asus Maximus VII Ranger, Proc: I-74770K RAM: 2x16GB Crucial Ballistix táp:Enermax 750W
6éves, sokat megy, túlhajtva nem volt. Egész eddig gond nélkül ment. Ma indításkor elindult, majd leállt, bootolásig sem eljutva, majd magától megint indul, megint leáll stb. Alaplapon 58-as kódnál történik a leállás-indulás. Csinálta ezt egy darabig, próbálkoztam, aztán néhány "menet" után most már ennyi sincs, indításra felpörögnek a ventik, 00-s kód az alaplapon, és már áll is le, aztán indul magától, ameddig le nem kapcsolom a tápot. Mi lehet ez? Hol kezdjek keresgélni? Köszönöm

(#73240) Cold5


Cold5
senior tag

Sziaaztok,

Asus Maximus VII Hero alaplap létezik, hogy m2-ről nem bootol? Corsair MP510 lenne az ssd...

Sok-sok bios állítás után sem történik semmi, szinte mindig kifagy... vagy telepítés után visszadob a BIOS-ba

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#73241) Top cat válasza Cold5 (#73240) üzenetére


Top cat
őstag

Próbáld ki ezt.

(#73242) varmi2 válasza Cold5 (#73240) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jó a telepítő? nvme ssd-hez csak is uefi telepítés mehet, csm nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#73243) Cold5 válasza Top cat (#73241) üzenetére


Cold5
senior tag

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#73244) Cold5 válasza varmi2 (#73242) üzenetére


Cold5
senior tag

Ezzel telepítettem egy notit 2nappal ezelőtt. Azt tudom, hogy csak uefi. Most olyanokat olvasok, hogy:

“ M.2 Mode Enabled PCIEX4_3 will run at x2 and PCIEX1_1, PCIEX1_2 & PCIEX1_3 will be disabled.
The PCIE_X16/X8_1 & PCIE_X8_2 will be unaffected”

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#73245) Top cat válasza Cold5 (#73244) üzenetére


Top cat
őstag

Azt írja, hogy : M.2 mód engedélyezve.
A PCIEX4_3 x2-őn fog futni.
A PCIEX1_1, a PCIEX1_2 és a PCIEX1_3 foglalatok letiltásra kerülnek.
A PCIE_X16 / X8_1 és a PCIE_X8_2 foglalatokra nem lesz hatással.

(#73246) jokeph válasza varmi2 (#73242) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezzel nem értek egyet. ;)
4 különféle gépemben van NVMe SSD boot eszköznek és mind CSM (legacy) módban van fut. :U

#73240Cold5: sokkal elébb nem leszel abban a lapban egy NVMe SSD-vel, 10 Gb/s a max szemben a SATA III 6 Gb/s sebességével. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73247) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Milyen jelei vannak hogyha egy alaplappal gondok vannak ? Pár napja vásároltam újonnan egy MSI b450 mortar max lapot .CPU R5 1600af , 2x8 GB g.skill 3ghz memória ( ezt is a lappal vettem ) , adata nvme SSD ez már megvolt ) illetve kb 1 hónapos fsp hyper m600 táp .Furcsa jelenségek vannak .Minden beállítás gyári .A Windowst többször újra raktam , két verziót is , win 10 .Két videokartyat is próbáltam .Van olyan hogy újra indítom a gépet is meglehetősen sokáig fekete a kép a ventik pörögnek és nemtudok belepni a biosba , hosszú fekete kép után egyből a win indul , ha nyomogatom a delt akkor fekete képernyő és a Windows se jön be , gomb elemet kiveszem utánna észhez tér , tegnap csinált egy olyat amivel még életemben nem találkoztam a Windows az nvme SSD van , a hdd n- csak adatok , kiszedtem a hddt-t és nem jött be a win bemtudott bootolni mintha a hdd- lett volna az op de nem azon volt , ekkor újra raktam a wint úgy hogy a hdd nemvolt a gépben ( első telepiteskor a hdd a gépben volt de az SSD re ment a rendszer ez 100% ) .Játszottam , majd rá egy órára kikapcsolt a gép ( na ezt se értettem , de már alig akart betölteni a win , eltűnt a VGA driver , itt szenvedtem vagy 2 órát mire feltudtam rakni az amd VGA drivert ( lassú volt a telepítés , jelezte hogy kész inditsam újra , nem jött be a windows , megalt , power gombal kapcsoltam ki ) betettem egy Nvidia kártyát azzal egy ideig rendben volt a gep aztán feltelepítettem a msi dragon centert hogy allitsak a ledes CPU huton és utánna onnantól kezdve kézte csinálni azt hogy fekete képernyő meg nemtudom elérni a biost stb .Az már csak hab a tortán hogy az amd wraith prism hutomet a gyári progival nemtudom állítani , a dragon centerben meg valamelyest tudom de nem az igazi nem állítja csak a középső ledet a külső ledet nem állítja a CPU huton ) Gomb elem kivetele után a biosba az első belépés , a legelső állítás annyi hogy 2100mhz 3000mhz emeltem a memória órajelet itt valamiért lealt a CPU hűtő teljesen és 5 másodpercenként elindul leáll elindul leáll vagy elkezdi pörgeti mint az állat .Rengeteg furcsa dolog van .Heti szinten rakok össze gépeket de ilyen dolgokkal még nem találkoztam .Aida64 memtestet futattam de nincs hiba .BIOS a legfrissebb .Nem tetszik ez az egész MSI lap , nagyon ott tartok hogy elallok a vásárlástól . :(

(#73248) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Adott egy X570-es alaplap-asrock taichi-, vásároltam egy 3080-at, konkrétan ráfekszik a ventire és megfolytja, eddigi SB hőmérsékletem volt olyan max 62 fok most meg 10 perc géming után már 70+, most azon gondolkodom lejjebb teszem a vga-t az alatta lévő pci slotba, csak az 8x-es és nem 16x?

(#73249) zoli58 válasza zoli58 (#73239) üzenetére


zoli58
tag

Sziasztok,
Valaki esetleg lenne szíves mondani valamit ? (érdemben)
[link]
Igazán köszönöm.

(#73250) fauv


fauv
őstag

Üdv !
A srácnak jelenleg 1 db M.2 és 1 db 2,5-ös SSD-je van a gépbe.
Szeretnék venni a srácnak még egy 1 TB-os SSD-t. Ez az alaplapja [AsrockB450M Pro4] . Ha jól értelmezem akkor ebbe 2db M.2-es SSD rakható. Ha veszek bele még egy M.2-es SSD-t, akkor ha belerakom, nem tiltja le esetleg a sima 3-ik ssd-t?/ valahol mintha régebben olvastam volna valami ilyesmit :F /
Köszi előre is

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.