Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) jacint78 válasza laca500 (#45800) üzenetére


jacint78
addikt

Mit ír ki ilyenkor? Kapcsold ki a fullscreen logo-t.

type your text here..

(#45802) laca500 válasza jacint78 (#45801) üzenetére


laca500
aktív tag

Ki kapcsoltam a fullscren logot, boot-nál a helyére csak két sort ír ki, az 1 hosszú sípolás közben.
Az egyik a verzió számot tartalmazza a másik meg, hogy nyomjam meg a "del" vagy az "esc" billentyűt.
Hibát nem ír ki.
Az érdekes az, hogy ha, mielőtt ez a két sor megjelenne, nyomkodom az 'esc" billt, akkor nincs a hosszú sípolás, csak a rövid pittyenés, utána kiírja a két sort és szépen be boot-ol a win. :F

Még azt nem értem, hogy akkor miért nem sípol amikor a telepítő pendrive-ot bedugom. Olyan mint ha arrol valami driver-t betöltene a bios. Lehetséges ez? Ennél sem mindegy, hogy hová dugom. Ha az usb2-be, akkor sípol, ha az usb3-ba akkor meg nem.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#45803) robertosz91


robertosz91
tag

Üdv.
Volna egy olyan kérdésem, hogy érdemes-e feltenni a legújabb biost az Asus Maximus VII ranger lapra. Stabil? Nem bugos? A topikjában pangás van, ezért írok ide.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#45804) jacint78 válasza laca500 (#45802) üzenetére


jacint78
addikt

Nem tölt az be semmit, szerintem szimplán ne foglalkozz vele.

robertosz91

A topikjában pangás van, ezért írok ide.

Ebből következik, hogy nem bugos és attól még írhatsz oda. Ha nincs kérdés, válasz sincs, de, ha felteszel kérdést, válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#45805) robertosz91


robertosz91
tag

Köszi.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#45806) laca500 válasza jacint78 (#45804) üzenetére


laca500
aktív tag

"szerintem szimplán ne foglalkozz vele"

Tulajdonképp én is erre gondoltam, csak bosszant, hogy egy új lap úgy mond búgos. Csinált ez még szebb dolgot is amíg nem frissítettem a biost F4-re. Azt csinálta, hogy ha a bios-ból mentés nélkül (save nélkül) léptem ki, akkor error és egy kódszám üzenettel kifagyott az egész gép, csak a resettel indult újra. Nem nagy dolog, de bosszantó. Mondjuk itt is volt egy érdekesség. Frissítettem F4-re, aztán ma reggel nézem és megint az F2 van fent. Hogy mikor és miért állt vissza, fogalmam nincs.
Nem akarom lehúzni a Giga lapokat, de az elmúlt jó pár év alatt ez a második tőlük.
Az elsővel is gondok voltak, de a véleményekből azt szűrtem ki, hogy ma már tök jó cuccokat gyártanak.
Úgy látszik, akkor csak nekem nincs szerencsém velük. :F
Ha Asust vagy Asrockot vettem, csak beszereltem, telepítettem a dolgokat és ment minden hiba és "sípolás" nélkül. Most meg ne foglalkozzam vele. Tudom, hogy nagyon újak még ezek a lapok, de akkor is. Csinálják meg normálisan.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#45807) scarabeus86


scarabeus86
tag

Üdv!

Az miért van, hogy sokszor a gépem nem érzékeli, ha rákötök egy USB eszközt, csak miután újraindítom? Ráadásul olyankor csak resetelni tudom, mert megakad a shutting down feliratnál, és nem kapcsol ki.

(#45808) jacint78 válasza laca500 (#45806) üzenetére


jacint78
addikt

A gagyibájt és a BIOS régóta álnak hadilábon, ez van.

scarabeus86

Akár a déli híd is lehet hibás.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#45809) Smktrooper válasza laca500 (#45806) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Mindenképp küldj egy hibajelentést a gigásoknak...Videoval. Ennek a lapnak bőven van még aktiv támogatása. És ha jó fejek lehet ki is cserélik egy nem sípolósra...Csak nem szabad bunkón hozzá állni.

Reboot

(#45810) laca500 válasza jacint78 (#45808) üzenetére


laca500
aktív tag

Van egy sanda gyanúm, hogy addig krenkelem magam, ha ez így marad, hogy a végén kicserélem. :W

(#45809) Smktrooper

Hopsz, most olvaslak csak.
Ebben tudsz segíteni? Ez mit takar?
Mármint, hogy a Gígásoknak, illetve, hogy vodeóval? Az angol nem igazán megy. Ilyet még nem csináltam sosem.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#45811) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

adott egy B85-ös Asus lap. ki akartam próbálni az integrált GPU-t, viszont alaplapi HDMI-ről nem volt kép. megnéztem, nem találtam fent drivert, így nem is olyan furcsa a dolog. lekaptam a B85M-Gamer-hez való drivert Asus oldalról, és ezt dobja a telepítő setupnál (akár x64, akár x86) 64 bites rendszeren. elég értelmetlen hibaüzenet...

mi lehet az oka? hogyan tudnék felrakni alaplapi video drivert? lehet, hogy dvga nélkül maradok egy időre, így elég fontos lenne életet lehelni az integráltba.

[link]

köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45812) scarabeus86 válasza jacint78 (#45808) üzenetére


scarabeus86
tag

Akkor megy vissza gariba...

(#45813) Apollo_21 válasza hoffman_ (#45811) üzenetére


Apollo_21
addikt

Énis ezzel sz*** pl tegnapig:D
Aztán vhogy felkúszott a gyári cd-ről mégis sokadik próbálkozásra...persze új win kíséretében csak:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45814) hoffman_ válasza Apollo_21 (#45813) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez komoly? kizárt, hogy újrarakjam a rendszert. fszért nem képes felmenni magától gond nélkül. intel oldalról drivert esetleg próbáltál?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45815) Apollo_21 válasza hoffman_ (#45814) üzenetére


Apollo_21
addikt

igen, sajnos 1x letöltöttem vhol még megvan, asszem vmi 154012 a név amit adott neki, majd utánna már nemis talált megfelelőt 64bithez:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45816) jacint78 válasza hoffman_ (#45811) üzenetére


jacint78
addikt

Ez gáz, mert képnek mindenhogyan kellene lennie, korábban használtad a IGP-t? Másik kimeneten van kép?

type your text here..

(#45817) RedCactus válasza laca500 (#45810) üzenetére


RedCactus
senior tag

Csak egy kósza ötlet: nem lehet, hogy a pendrive-on bekapcsolva maradt a "Ready
Boost"?

(#45818) hoffman_ válasza jacint78 (#45816) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem próbáltam még. az alaplapon egy HDMI és egy VGA van, most nézem vga-val. eddig még nem próbáltam az IGP-t. gyanítom ez előjött az első telepítésnél is pár hete, csak dvga-t használok alapvetően, így nem foglalkoztam vele. alaplapi sz*pás lesz, mert egy 4330 és egy 4590 is ugyanezt produkálja a lapban a jelek szerint. nem akarok gariztatni, francnak sincs ideje rá...

Apollo_21:

remek...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45819) Opac82


Opac82
újonc

Sziasztok!!!!

Az lenne a kérdésem hogy egy Gigabyte GA-EP43-DS3L alaplap viszi-e ezt videókártyát: Asus STRIX-GTX750TI-OC-2GD5 2GB PCIe

A konfig további részei: 4GB Ram
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5GHz LGA775 Processzor
Coollink 450w táp.

Válaszokat köszi előre is.

(#45820) hoffman_ válasza hoffman_ (#45818) üzenetére


hoffman_
nagyúr

se vga, se hdmi porton nem ad képet, monitorra és tv-re sem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45821) laca500 válasza RedCactus (#45817) üzenetére


laca500
aktív tag

Nem igazán tudom, hogy mi az a "ready boost" meg, hogy hol is kell azt megnézni, illetve ez csak akkor érdekes már, ha a rendszer betöltődött, de nálam csak a bios csinálja és csak akkor amikor nincs bedugva a pendrive. Pont ezért nem értem ezt az egészet. Miért "hiányol" egy olyan eszközt ami nincs is bent.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#45822) hoffman_ válasza hoffman_ (#45820) üzenetére


hoffman_
nagyúr

csökkentett módban legyalultam minden vonatkozó Intel driver, ha esetleg bármi lett volna fent (elvileg nem lehetett), és újfent csökkentett módban próbáltam telepíteni a drivert, ugyanez a tetvedék hibaüzenet jön. akár gyári intel oldalról szedett, akár asus oldalról szedett drivert próbálok.

az intel ennyit képes írni, de hát ez nevetséges, egyik sem megoldás:

Error: This computer does not meet the minimum requirements for installing the software.

This error message can occur for multiple reasons:

You have the wrong driver.
-Follow the steps for How To Identify Your Intel® Graphics Controller to determine what Graphics Driver you need.
-Follow the steps to manually locate the driver you need.

The driver and the OS version do not match. Example: you cannot install a 64-bit driver on a 32-bit Operation System.
-Go to Control Panel > Systems and Security > System. Under System, the system type is either a 64-bit or 32-bit OS.

You do not have Intel graphics.
-LOL.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45823) jacint78 válasza hoffman_ (#45820) üzenetére


jacint78
addikt

Ez azért lehet, mert talán nem is megy az IGP. BIOS-ban nincs letiltva? Ha egyik kimeneten sem ad képet az gáz, ott valami baj van.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#45824) hoffman_ válasza jacint78 (#45823) üzenetére


hoffman_
nagyúr

triviális hiba lenne, ha nem vettem ezt észre. megnézem gyorsan, köszi a tippet.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45825) windlord válasza hoffman_ (#45820) üzenetére


windlord
őstag

BIOS -ban ez nem lehet tiltani (igp)?
Ha lehet, akkor nem lehet, hogy tiltva van?

Csak egy ötlet...

[ Szerkesztve ]

(#45826) hoffman_ válasza jacint78 (#45823) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez volt a defekt, köszönöm. annyria alap dolog volt, hogy simán elmentem mellette. nem volt letiltve az igp, de auto üzemmódban ment, amiben csak akkor használ igp-t, ha nincs bent dedikált videokártya. túl okos ez már nekem, nem gondoltam volna, hogy így lelövi. kivettem a dvga-t, így az install is gond nélkül megtörtént. persze lehet force-olni, hogy melyik gpu-t használja, de kíváncsi voltam, hogy így is megy-e tényleg. megy.

köszönöm a tipped :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45827) jacint78 válasza hoffman_ (#45826) üzenetére


jacint78
addikt

Előfordul. :) Én öreg motoros vagyok a processzorhűtők terén, erre multkor felraktam egyet a védőfóliával együtt, de mentségemre szóljon, hogy egyből leesett, hogy mi a gond. :)

type your text here..

(#45828) hoffman_ válasza jacint78 (#45827) üzenetére


hoffman_
nagyúr

csak azzal nem történik ilyen, aki nem csinál semmit, öreg hiba :D

windlord:

köszi ott is, ez volt a ludas, mint látjuk

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45829) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!
Néha nehezen indult a gépem, jól rá kellett csapjak, hogy elinduljon. Gondoltam tápegység hiba.
Ma megnéztem az alaplapi csatlakozásnál és a 4-es pin csatlakozó (20pines mellett) csak félig volt benne.
Most kihúztam a gépből és így is megy. Most akkor az kell bele vagy miért van benne, ha enélkül is megy a gép?
Most az alaplapon csak a 20pines meg egy ATX12 (4pin) voltos csatlakozó van bedugva.

Live poor, die ritch.

(#45830) Turbócsiga00 válasza gyáliSanyi (#45829) üzenetére


Turbócsiga00
újonc

milyen csatlakozó?xddddddd

(#45831) jacint78 válasza gyáliSanyi (#45829) üzenetére


jacint78
addikt

Megy nélküle is.

type your text here..

(#45832) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Van egy gigabyte 970A-DS3P lapom és szerettem volna kicsit feljebb tenni az órejelet a CPU-n de nem sikerült. Egy kicsit utána néztem és beállítottam úgy hogy: CPB Disabled, az órejelet kézzel 4.20ghz re raktam fel majd a feszültséget is hozzá állitottam 1.325V ra, kb belőttem. Ez eddig mind jó, F10 et ütök majd elmentem. Ekkor a gép kilövi magát és újra bootol. Eddig nem is lenne gond, csak ezt minden restartnál és bekapcsolásnál eljátsza hogy előbb kilövi magát majd újra bekapcsol. Ez mért van? Még sose találkoztam ilyennel mondjuk nem is nagyon tuningoltam. Biosból az F1 es van fenn. Van F2j is de az még béta.

Így néz ki a bios hátha valaki ebből kihámoz valamit. A legfelső és a 3. értéket állitottam ezen a lapon csak.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#45833) RedCactus válasza laca500 (#45806) üzenetére


RedCactus
senior tag

Azt nem értem, a BIOS verzió hogyan állhatott vissza magától ez nem jellemző... Jól csináltad a frissítést? Nem e megszakadt, vagy rossz verzió került rá és a dual BIOS miatt, a működő chipről tölti be, az eredeti BIOS-t? És ezt jelzi induláskor? -csak töprengek hangosan...
Esetleg memória tesztet is nézhetnél és végső gondolatom az alaplapi elem cseréje vagy vizsgálata.

(#45834) gyáliSanyi válasza Turbócsiga00 (#45830) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

A pirossal bekarikázott nincs rádugva, de mégis van hely neki.

Live poor, die ritch.

(#45835) Smktrooper válasza gyáliSanyi (#45834) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ha van hely neki akkor nyomd bele. Elmegy nélküle is de így jobban terheli a szálakat amikor full loadon van.

Reboot

(#45836) jacint78 válasza BogyóBP (#45832) üzenetére


jacint78
addikt

Szokása a gigabájtnak, ne törödj vele.

type your text here..

(#45837) Smktrooper válasza BogyóBP (#45832) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A tuning esetén ellenőrzi a beállitásokat, és ha nem jó a kettes biosról visszatölti.

Mióta van dual bios azóta van ez. Illetve adattárolóról ha bisoban ez az opció is be van kapcsolva. Amelyiknél van.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#45838) BogyóBP válasza jacint78 (#45836) üzenetére


BogyóBP
addikt

Hát ez elég szar így.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#45839) Goldguy


Goldguy
tag

Hello,

Az alaplapom (Asrock Z77 Extreme 4) már két hónapja nem képes beindulni elsőre.
Tudtok segíteni nekem, hogy ez helyrejöjjön? Nagyon zavar, hogy boot közben leáll, mintha kihúztam volna a kábel a konnektorból és így a merevlemezek is kétszer indulnak használat előtt.

(#45840) varmi2 válasza Goldguy (#45839) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem valami sikertelen tuning miatt csinálja ezt, csinálj egy bios resetet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45841) BogyóBP válasza Goldguy (#45839) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én arra tippelek hogy valami nem kap elég energiát, pl a processzor és azért indul újra a gép. Tuningnál szokott olyan lenni hogy bejön a kép de a win már nem tud betölteni mert elhasal. Nálam is volt ilyen. Alap értéken van minden? Milyen tápegység van bekötve?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#45842) jacint78 válasza Smktrooper (#45837) üzenetére


jacint78
addikt

A gigabájt lapok közül sok régen is ezt csinálta, de az a furcsa, hogy nem mindíg. Az igaz, hogy intelnél, ha a processzornak egyes részeit, vagy funkcióit letiltod, akkor újra kel indítani a gépet, de ezesetben nem erről van szó. Ha raksz bele teszter kártyát látniolykor, hogy szimplán újraindulni sem képesek néha, olyankor álnak le, persze semmi tuningról nincs szó, csak szimpla meleg újraindításról, nagyon minőségiek a gigabájt lapok. :D

type your text here..

(#45843) BogyóBP válasza jacint78 (#45842) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az a baj hogy az oké hogyha kicsit meghúzom és elmentem akkor leáll hogy újra betudja tölteni magát, de az hogy minden restartnál vagy ki és bekapcsolásnál ezt eljátsza na az már nem OK.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#45844) Smktrooper válasza jacint78 (#45842) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Akkor lehet nálam a kivétel erősíti a szabályt...Mióta Giga lapokkal tuningolok azóta nem volt visszafordíthatalan hiba vele. de nálam is csak pár száz talán ezres nagyságrendbe voltak giga lapok vegyes céllal az elmult 15 évben.... :D ami hiba volt az legtöbbször a dual bios felsülése, mert mindkét bios megadta magát. a második helyen az energia gazdálkodási problémák állnak, harmadik helyen pedig a nem megfelelő forrasztások miatti hibák keletkezése/fizikai sérülése.

Reboot

(#45845) windlord válasza Goldguy (#45839) üzenetére


windlord
őstag

CMOS Clear volt már?

(#45846) hangyaX


hangyaX
újonc

Bár tudom, hogy a Gigabyte GA-MA770T(A) alaplapnak külön topikja is van, de úgy látom, hogy ott már a legutóbbi kérdező sem kapott választ, úgyhogy inkább itt teszem fel a kérdésemet, mert sürgős lenne a válasz.

Van egy GA-MA770T-UD3P rev 1.0 alaplapom, ami alapból nem támogatja a 4TB-os HDD-t (összesen 3TB HDD-t képes kezelni).

A gyártó honlapja szerint [link] van olyan BIOS frissítés, ami 3TB+ HDD supportot biztosít (a frissítés verziója: FB), viszont ez csak a rev 3.1.verzió frissítései között jelenik meg.
A rev 1.0. verziónál felsorolt BIOS frissítések között ez a frissítés nem szerepel [link].

Gondolom ez azt jelenti, hogy fölösleges a BIOS frissítéssel bajlódnom, mert a rev1.0-ás alaplap akkor sem fogja felismerni, hogy a 4TB-os HDD 4TB-os, nem mondjuk 2TB-os.

Előre is köszönöm a választ!

(#45847) varmi2 válasza hangyaX (#45846) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ne is próbáld, az egy más alaplapra való bios, ki is nyírhatod vele. Bár dual biosos, így ha nem jó, akkor visszatölti a legutóbb jól működöt.De én nem kisérleteznék vele.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45848) hangyaX


hangyaX
újonc

Köszi a választ! Gondoltam, hogy nem érdemes kísérletezni vele.

(#45849) jacint78 válasza Smktrooper (#45844) üzenetére


jacint78
addikt

ami hiba volt az legtöbbször a dual bios felsülése, mert mindkét bios megadta magát.

Ezt mégis mire alapozod? Talán kilvastad az eepromokat?

BogyóBP

Ez ilyen, nyeld le, vagy kerüld a gagyibájtot. :D

hangyaX

A frissítés célja még talán meg is lenne, viszont esélyes, hogy bizonyos vezérlők nem működnének (amik változtak a különböző revíziókban), tehát jól beszél a kolega, ne erőltesd..

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#45850) Smktrooper válasza jacint78 (#45849) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Igen és mind a két rom hibás volt.(pénztárgépes vagyok ROMokat frissitgetek általában TPOS terminálokon, Fujinál tanultam még 2007-2008 ban)

[ Szerkesztve ]

Reboot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.