Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

GA-MA770-UD3 rev2.0 lapnal frissitettem a BIOSt, es minden erteket ugy allitottam vissza ahogy volt. (Tuti, lefenykepeztem a regi beallitasokat) Viszont a legfrissebb BIOS-nal a 10%os overclock mar nem megy csak olyan 5%. Ennel tobbnel a windows logonal befagy es nem indul el. Kiirja hogy felkeszules az automatikus javitasra. Nem vagyok tuning orult nem az a 100Mhz visszaeses szamit, csak nem hiszem el h egy BIOS frissites utan mar ezt a tuningot nem birja. Vagyis birna, csak az alaplap nem engedi elindulni a windows-t vagy nem tudom.
Talalkozott mar valaki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#45052) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

Vásárlás előtt:
2011 es Intel alaplap x79 chippel 38K + i7 3820 44K
1151 es Gigabyte GA-Z170X-UD3 43K + i5 6400 50K

32Giga ramot kell probléma mentesen kezelni.

2 csatorna vagy 4 csatorna jobb a memoriának?

Vélemény???

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#45053) Smktrooper válasza Smktrooper (#45050) üzenetére


Smktrooper
senior tag

És sikerült kiszűrni a hibát. Ha valaki hasonlóba szalad bele....

windows sync center keresett valamit valahol.....kikapcsoltam.

Reboot

(#45054) Picturemaker válasza 3800+ (#45051) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Sajnos ilyen előfordul. Azért van az a "szabály", hogy amíg nem muszáj, addig nem kell BIOS-t frissíteni. Sokszor csesznek el dolgokat egy újabb BIOS-ban a régebbihez képest. (Ebben sajnos a Giga élen jár.)
Próbálj egy kicsivel több feszt adni, vagy tedd vissza az előző BIOS-t (ha működött vele minden).

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45055) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. Asus Z170M-Plus alaplaphoz azt írja a gyártó az oldalán, hogy támogatja a win 7-et. De az is oda van írva, hogy:
"Kérjük, látogasson el az ASUS weboldalára és töltse le a “Windows® 7 telepítési útmutatót” és az “ASUS EZ telepítőt” a Windows® 7 telepítéséhez."

Most akkor már nem tudom olyan egyszerűen telepíteni a win7-et? (Bios beállítás, telepítő lemez be, winyó partícionálás, formázás és mehet fel a win.)
Esetleg csak arról van szó, hogy néhány esetben szükség van bios frissítésre, vagy a 3 terás v. nagyobb vinyóknál eltérő partícionálásra, formázásra gondolnak?

https://www.asus.com/hu/Motherboards/Z170M-PLUS/specifications/

(#45056) 3800+ válasza Picturemaker (#45054) üzenetére


3800+
őstag

Persze mukodott igazabol abban biztam hogy a ventillator szabalyzas kibovul par funkcioval. Lehet akkor lefele is frissiteni a BIOS-t? Nem lesz belole problema? Megprobalom akkor egy regebbi verziovalal majd.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#45057) Smktrooper válasza 3800+ (#45056) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Persze, hogy lehet, főleg ha az volt a jó, kell is, mielőtt valami hibát kifogsz.

Reboot

(#45058) 3800+ válasza Smktrooper (#45057) üzenetére


3800+
őstag

Rendben akkor ramegyek a BIOS frissitesre ma este :D

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#45059) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Tudnátok egy fasza kis alaplapot ajánlani fm2+-os foglalattal?

Az előző Asrock FM2A75M Pro4+ megfőtt, így le kell cseréljem.

A konfigom:

Alaplap: ASROCK FM2A75M Pro4+
CPU: AMD Athlon II X4 750K
VGA: MSI R9 270X Hawk 2GB GDDR5 PCIE
Winchester: Toshiba 500GB 32MB
RAM: CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT 2x4GB + Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz
Táp: Chieftec CTG-500-80PB OEM
Ház: Sharkoon Vaya

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#45060) 3800+ válasza Smktrooper (#45057) üzenetére


3800+
őstag

Visszaraktam egy régebbi verziót, így sem engedi. 210 FSB indul, e fölött már a Windows logónál megáll a dolog. Az eredeti BIOS verzió már nincs fent a Giga honlapján. Létezik hogy a Windows szól bele a dologba?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#45061) kasza blanka válasza 3800+ (#45060) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

ezért kell backuppolni :)

vhol biztos megtalálható a neten a régi verzió is. ha más nem, keresni kell vkit, akinél ugyanilyen lap van, a régi BIOS-szal, és megkérni, hogy mentse le és küldje el.

(#45062) 3800+ válasza kasza blanka (#45061) üzenetére


3800+
őstag

Szeretnék majd egy proci cserét, ahhoz a procihoz viszont ez a BIOS a legalja. Ennél visszább úgyse "frissíthetem" úgyhogy ez van. Nem tuningolok akkor... Köszönöm a tippeket!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#45063) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

ASRock Q1900DC-ITX laphoz az intel driverhez nagyon buta control panel jön be. Semmit nem lehet állítani, asztali netezős gépnek használom, meg filmezni. Tv-t nem lehet normálisan beállítani, semmi opció nincs csak a felbontás... Hogy lehet értelmesebb control panelhez jutni? Haljon ki az összes egysejtű akik miatt ez van mindenhol.

(#45064) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok. Feltettem a kérdést a P8/z77 topikban, de sajnos nem tolonganak a kedves fórumtársak a megfejtéssel, szóval:
Van egy Asus Z77 Sabertooth lapom, amin van 2db 4cm-es venti, amiknek borzalmas hangja volt, ezért lehúztam őket.
A kérdés az, hogy a lap bizonyos hőmérsékleti meddig vannak rendben?
Gondolok itt mint:
Vcore
Vcore(back)
VCCIO/VCCSA
PCH
Ezek kicsit magasabbak a többinél. 41-42 fok. Meddig elfogadható? Nemrég vettem egy új CPU hűtőt és kicsit meg akarom kergetni a procit, hogy hol lehet kb a vége, de nem akarom a lapomat megölni vele. A házam egy HAF X, szóval szellőzéssel nem hiszem, hogy gondok lennének.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#45065) CounterBoci válasza Armando_19 (#45064) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Én lecsupaszítanám azt a lapot. Akkor egy jó házszellőzéssel nem kellene, hogy probléma legyen. Mindent leburkoltak, aztán raktak bele kis süvítő vackokat, hogy ne süljön meg... noormális? De nem csak én gondolom így, keress rá: remove thermal armor.

(#45066) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Találkozott már valaki azzal a jelenséggel, hogy a Win7 kikapcsolásakor a vinyó leáll, de a monitoron a kép befagyva ott marad? Néha a monitort is kikapcsolja, de a gép ugyanúgy pörög tovább akkor is, a vinyó viszont leáll.
ASUS P5B-E alaplap, 2 magos proci, 80 gigás Samsung IDE-s vinyó, a Win7 friss (mai) telepítésű. Cseréltem IDE kábelt, eddig mindhárommal ezt csinálta. Futtattam memtesztet, AIDA-ban proci benchmarkjait, látszólag minden rendben van. Gondoltam driver összeakadásra, de csökkentett módból is ugyanez a helyzet - vinyó hallhatóan leáll (és érzem is rajta, hogy nem rezeg), de a gép pörög tovább, billentyű is befagy.

Néha csinált olyat is, hogy az Aero-t levette, majd visszaállította, illetve időnként vannak "rejtélyes" lassulások is, ez alatt azt értem, hogy például telepítettem a magyar nyelvi csomagot, közben megnyitottam volna az energiagazdálkodást, de csak ez kb 2 percig tartott.

Volt már szerencsém korábban egy MSI laphoz, ami stabilan ment, nem lassult be, de lekapcsoláskor leállt a vinyó, a gép pedig megfagyott. Ennél a gépnél is alaplap probléma lenne?! :O

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45067) mcload21 válasza csabyka666 (#45066) üzenetére


mcload21
tag

Nekem lassan 8 éve fut egy P5B. Eddig 1 kondit kellett cserélni, más baja nem volt.
Lehet, hogy hibás a lap, vagy a bios, bios rossz beállítása, vagy hibás kondi ... vacak a táp stb.
Ilyenekkel már találkoztam és volt, hogy a lapot kellett cserélni, mert tényleg az volt a gond.
Amúgy a P5B egy ritka jó lap ... szerintem

(#45068) Smktrooper válasza csabyka666 (#45066) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ez bizony a merevelemez végét jelenti. 80 Gigás, az kb 2003-2004 ben voltak az uccsó gyártrások....10 évnél öregebb...Próbáld ki, hogy átghostolod a rendszert egy másik winjóra futtatsz egy chdisket....Ha a winjó volt a gond akkor ez max 45 perc alatt kiderül....

Reboot

(#45069) csabyka666 válasza mcload21 (#45067) üzenetére


csabyka666
addikt

A P5B jó lap, ez így igaz, ráadásul ez a szóban forgó deszka teljesen jó állapotban van - sehol egy púpos kondi, még csak melegedés jelét sem látom rajta.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45070) csabyka666 válasza Smktrooper (#45068) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezt még el is fogadnám, de ebbe a gépbe történetesen sikerült egy bontott, de majdnem zsír új vinyót tennem - HDSentinel szerint 100/100-as (ez alatt nem is teszek vinyót gépbe), ami mindössze 2(!) napot ment.

Abban reménykedem, hogy az IDE-vezérlő rosszalkodik, megpróbálom egy SATA-s vinyóval, de nem sok esélyt adok neki. :(

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45071) Smktrooper válasza csabyka666 (#45070) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A sentinel az szart sem mér...Én inkább beleállnék egy ghostolásba, többek között ha hibás valami vezérlők akármi, akkor utközben kapsz hiba üzenetet....Azt meg lehet azonositani könnyen.

Reboot

(#45072) csabyka666 válasza Smktrooper (#45071) üzenetére


csabyka666
addikt

Ízlés dolga, nekem eddig bejöttek a Sentinel-es adatok. Most lehet még egy dolog - a SATA vezérlő szoftvere. Mivel Win7-es driverek nincsenek a laphoz, Vista x64-es drivereket tettem fel, de lehet, hogy ezek okozzák a bajt!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45073) csabyka666 válasza TechN7ne (#45003) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Nem olvastam vissza, nem tudom, mi a problémád a géppel, de nálam is volt ilyen kiugrásos sztori anno. Egyik kolléga is írta, hogy a vírusirtó csinálhatja, és valóban, nálam is az volt a hiba okozója! Avast Internet Security volt fenn, és egész pontosan a tűzfala miatt ugrált állandóan pirosba a latency, akadozott a Winamp, YouTube...idegesítő volt. Avast Free nem csinálta, révén abban nincs tűzfal.
Azóta Eset Smart Security-t használok, megszűnt a probléma!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45074) Smktrooper válasza csabyka666 (#45072) üzenetére


Smktrooper
senior tag

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/IMSM_V8901023.zip

Tessék...ha ez lenne a probléma....

;)

Reboot

(#45075) Smktrooper válasza Smktrooper (#45074) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ja és a Biosban ne felejtsd bekapcsolni az AHCI-t. Srry a késői javításért.

Reboot

(#45076) 3800+ válasza Smktrooper (#45075) üzenetére


3800+
őstag

Ez a RAID, AHCI, Native IDE mit jelentenek a BIOSban?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#45077) varmi2 válasza 3800+ (#45076) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezek a sata vezérlők műkösési módját jelentik, amik a hdd, és ssd-kre van hatással. Egyenként keress rájuk googleban, hogy hogy melyik mit takar. Nem lehet 2 mondatban megfogalamzni őket.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45078) Smktrooper válasza 3800+ (#45076) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ha ez komoly? Akkor inkább valami szakinak mutasd meg, hogy állítsa be....

;)

Reboot

(#45079) Fadam


Fadam
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte EP45T-UD3R alaplap ami bekapcsolás után nem ad képet, nem jelez vissza speakeren és nem posttol, olyan 10mp eltelte után pedig újraindul és ez ismétlődik folyamatosan. Próbáltam szinte mindent kicserélni benne, másik processzorral, rammal, és tápegységgel is próbáltam, ugyan az a hiba. Egyetlen esetben ad ki sípjelet, ha kiveszem a memóriát, akkor 7 hosszú sípolás, és kikapcsol. Ha a CPU-t ellátó (atx) tápcsatlakozót kihúzom, abban az esetben nem indul csak újra, de így nyilván sosem fog képet adni.

A jelenségről csináltam egy videót is, hátha így érthetőbb. Valószínűsítem, hogy döglött az alaplap, de ha bárki találkozott ilyennel, és sikerült megoldania a problémát, vagy bármi tanácsot tud adni az jól jönne.

(#45080) Smktrooper: raktam rá rendes hűtést is több alkalommal, a jelenség továbbra is fenn állt.

[ Szerkesztve ]

(#45080) Smktrooper válasza Fadam (#45079) üzenetére


Smktrooper
senior tag

PROCI Hűtőnek adj ventit, még ha nem is teszed rá. A bios elvileg alapból hacsak te nem állítod be emiatt kikapcsolja a lapot.

Reboot

(#45081) Smktrooper válasza Fadam (#45079) üzenetére


Smktrooper
senior tag

"raktam rá rendes hűtést is több alkalommal, a jelenség továbbra is fenn állt."

Napi menü:

hűtés feltesz

ram betesz 1 slotba

clr cmos

5x ujraindul mire beolvassa rendesen a backup biost.

nem nyulkál közbe nem indit ujra manuálisan....türelmesen vár.

HA lehet +1 videot kérni érdkelel mit produkál.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#45082) Fadam válasza Smktrooper (#45081) üzenetére


Fadam
csendes tag

A leírtak szerint cselekedtem, a helyzet változatlan, itt a videó, miután abbahagytam a felvételt kb 3-4 újraindítás múlva leállt és nem kapcsolt be újra, csak ha megnyomtam a gombot. Aztán ugyan ez megint.

(#45083) Smktrooper válasza Fadam (#45082) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Jó.

Akkor jön a kövi lépés, ha van hozzá türelmed.

VGA másikgépen megy?

RAM tuti jó?

Cpu jól lett belehelyezve? Nem sérültek meg a lábak?

Ha nem itt vana gond akkor még lehet, hogy a dual bios sérült meg. aza mindkettő hibás, és nem tud rendesen betölteni.

http://logout.hu/cikk/a_gigabyte_dualbios_rejtelmei/bevezeto.html

VIDEO A HELYREÁLLITÁSROL

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#45084) csabyka666 válasza Smktrooper (#45075) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, egyelőre hagyom a Windows drivereivel. Letöröltem ezeket a Vista-s cuccokat, azóta kikapcsolt 15-ből 15-ször. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45085) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Nem tudom ez-e a legmegfelelőbb topic ehhez a kérdéshez:

Párom gépe a mai napon egyszer csak kikapcsolt, mintha áramszünet lenne. (természetesen nem volt semmi)
Próbáltunk visszakapcsolni, sikertelenül. Ugyanis annyit csinált, hogy felvillant a bekapcsoló gomb, felpörögtek a ventik (ház+proci) egy pillanatra és kész, sehova tovább. Ez így megpróbáltam kb 5mp-enként egészen addig, amíg a tápon lévő főkapcsolóval le nem lett állítva.
Az lenne a kérdésem, hogy ez melyik alkatrész problémája lehet?

Amit eddig megpróbáltam:

- bioselem csere,
- bios reset,
- 1vinyó le,
- összes vinyó lehúzva,
- memória másik slotba,
- memória kivéve
- vinyók+memó lehúzva/kivéve,

Ezeknél a dolgoknál vagy elindult, vagy nem (random). Most már "csupaszon" sem hajlandó.
Így lényegében 3elemre szűkítettem a dolgot:

- alaplap
- táp
- processzor

Meg tudja valaki mondani, hogy ezek közül melyik hibája okozhatja a fenti "jelenséget"? Vagy bármelyik lehet?

Előre is köszi a segítséget:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#45086) user12 válasza K1LLMy53Lf (#45085) üzenetére


user12
őstag

A leírás alapján inkább a lap a hunyó

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#45087) intelMMX


intelMMX
senior tag

A véleményeteket/tapasztalataitokat szeretném kikérni.
Tervezem 1150 platformra frissíteni a gépemet.
A feladatra egy Gigabyte H81M-S1 alaplapot néztem ki.
G3260 procit és 4/8GB ramot kellene fogadnia, valamint a már meglévő GT730 kártyámat. (OC nem lesz)

Ilyen feltételek mellett megbízhatok benne?

(#45088) 3800+ válasza Smktrooper (#45078) üzenetére


3800+
őstag

Mukodik a gep ezen reszet a BIOS-nak sosem piszkaltam mivel minden rendben mukodik. Csak kovetem a forumot es gondoltam megkerdem... bocs ha ez olyan elszornyulkodteto kerdes volt...

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#45089) Smktrooper válasza 3800+ (#45088) üzenetére


Smktrooper
senior tag

:C Nop para. Csak amig az alap fogalmakkal nincs tiszában az ember ne álljon bele szervizelgetni. Az inkább kókányolás lenne. Persze ha a pénztárca bírja lehet autodidakta módon tanulni.

Wikipédia segít az alap fogalmakban.
Bonyolultabb szakmai megbeszélések, viták valahogy jobban is festenek itt.

Reboot

(#45090) Smktrooper válasza Smktrooper (#45089) üzenetére


Smktrooper
senior tag

#3800+
Nem személyeskedés, nehogy megsértődj.

De évekkel ezelőtt ezért könyörögtem egy rendes tudástár létrehozásán, itt ph-n.

Most alakul....

http://prohardver.hu/tudastar_fo/index.html

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#45091) 3800+ válasza Smktrooper (#45089) üzenetére


3800+
őstag

Kokanyolas tavol all tolem, mindig igyekszem utanajarni annak amit csinalni fogok. :)
De abban igazatok van hogy egyszerubb lett volna kiguglizni a valaszt.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#45092) csabyka666 válasza K1LLMy53Lf (#45085) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Lap vagy táp, de a táp könnyebben pótolható, én megnézném egy másikkal. A lapot azért tartom valószínűtlenebbnek, mert ha problémás lenne, akkor korábban jelét adta volna ennek - fagyás, újraindulás, kékhalál...
Szvsz inkább táp. Kérj egyet kölcsön, de valami márkásabb legyen, a noname szemeteket kerülni kell. FSP, Chieftec, BeQuiet!, CoolerMaster, Enermax, ezekből érdemes válogatni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45093) Nimda


Nimda
addikt

Ide is felteszem a kérdést, hátha:

Egy ilyen alaplaphoz szeretnék SSD-t (Kingston 120GB) venni, a kérdésem az, hogy menni fog e vele, különösebb gond nélkül?Ez egy elég régi lap, komplett gépet nem szeretnék cserélni ha nem muszáj.

Köszi!

(#45094) csabyka666 válasza Nimda (#45093) üzenetére


csabyka666
addikt

Menni fog, a lapon SATA2-es csati van, elméleti sávszélessége 300MB/s, ezt szerintem úgyse használja ki az SSD. De egy ilyen egység vásárlása igazából sose rossz döntés, később át tudod rakni egy izmosabb konfigba.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45095) Armando_19 válasza CounterBoci (#45065) üzenetére


Armando_19
őstag

Köszi, teljesen igazad van. 1db vacak műanyag ami csak bent tartja a hőt, miközben egy High Air Flow házam van... Micsoda hülyeség. De tényleg. Soha nem gondolkodtam ebből a szemszögből. :R
Hétvégén szét is kapom... még jó hogy, 3 napja barmoltam szét az egészet és raktam újra össze az új cpu hűtőm miatt.. :( :( kérdeznem kellett volna előbb.

(#45096) zolynet válasza zolynet (#44982) üzenetére


zolynet
addikt

Gigabyte p35-ds4 (rev 1.0) alaplap már nem szereti ha mind a 4slotban van memória, ezért most
2x2gb-al megy. Memory support sehol sem ír olyat hogy 2x4gb-al menne, bár azt sem hogy nem. :DDD
Elképzelhető, hogy megy a nyák 2x4gb memóriával? :F
Aprón van ~12k, ugyan 800mhz, de együtt tudnék vele élni, már úgysem tuningolok.

Life is too short to stay stock!

(#45097) Smktrooper válasza zolynet (#45096) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Dual Channel architecture supports up to 8GB by 4 DIMM slots

ez pedig egyértlemű, hogy max 4x2GB ot fogad be. tehát nem fog menni... :(

Forrás.:Link

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#45098) zolynet válasza Smktrooper (#45097) üzenetére


zolynet
addikt

Tényleg, pedig olvastam is. Igazad van.
Próbálgattam tegnap, hogy beteszek 1slotba még 1gb ramot, de nem bírta csórikám.
Lehet veszek majd egy ds3-at, olcsóért. (4-5k)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#45099) Smktrooper válasza zolynet (#45098) üzenetére


Smktrooper
senior tag

ha már! akkor javallom a p45...16GB is belemegy gond nélkül, igaz ECC k nem mennek neki, de hát ez van. Én most 24K ba várom a 16GB ot.

DDR2-DDR3 különbségbe meg felesleges gondolkozni itt...
("Játékokban szintén minimális a különbség, még az 1%-ot is alig éri el. Mindebből úgy tűnik, hogy az FSB emelésével ugyan a processzor adatéhsége elvileg megváltozott, vagyis megnőtt, ez a gyakorlatban nem mutatkozott meg, ugyanis a memóriasávszélesség DDR3-1333-as órajelen bőven elegendő a processzor kiszolgálásához, még 444 MHz-es FSB-nél is. Kis fejszámolás után kiderül, hogy ehhez 14,2 GB/s is elég lenne, tehát ahhoz, hogy a processzor adatéhsége megegyezzen a memória sávszélességével (21,3 GB/s), egy Core 2 processzor esetében 666 MHz-es FSB-re lenne szükség. Még a Core 2 Quaddal sem változik a helyzet, hiszen a Quad processzorok is ugyanolyan széles adatbuszon kapcsolódnak a chipsethez.")

TEhát ezek szerint a DDR2 bőven elég neki, ha 1:1 arányban van...

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#45100) zolynet válasza Smktrooper (#45099) üzenetére


zolynet
addikt

Elvagyok még a 4gb-al bőven, csak ha 1-1 játék megkívánná a többet.
Most Fifa2015-re vagyok rákattanva, ahhoz várom a 750Ti vga-t. Minimum gépigényt elérem ezzel, remélem jó lesz. Azért egy p45 nyák már többe kerül, bár az sem nagyon durva. De amennyit én játszok, elég kell hogy legyen.

Life is too short to stay stock!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.