Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) bajzal válasza Rico83 (#30149) üzenetére


bajzal
őstag

Xp, de már megoldottam.

(#30152) Sasos válasza Nordbright (#30150) üzenetére


Sasos
senior tag

A leírása szerint USB-re kell tolni a megadott drivert a CD-ről. Úgy is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#30153) Nordbright válasza Sasos (#30152) üzenetére


Nordbright
csendes tag

úgy-úgy. Máshogy nem is lehet (próbáltam), mivel az alaplapi CD-t betéve a meghajtóba is csak a Win7 telepítő könyvtárszerkezetét mutatja a hülyéje. De ez lényegtelen, mert a driver fájlt látja a telepítő, meg tölti is be USB-ről, csak a végén kiírja, hogy csak "signed" 32 vagy 64bites drivert használjak, mert károsíthatja windowst. A gyári driver :F

[ Szerkesztve ]

(#30154) Sasos válasza Nordbright (#30153) üzenetére


Sasos
senior tag

Másik verziót is próbáltál? LINK

(#30155) Nordbright válasza Sasos (#30154) üzenetére


Nordbright
csendes tag

Az Windowsos RaidXpert program, nekem az alaplapi driver a bajos.

(#30156) Dictator^


Dictator^
veterán

üdv.
alaplapon a tápcsatlakozó része (fehér) éghet le? lehet fekete? ha igen mitől?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#30157) csababarca


csababarca
őstag

Több helyen látom,hogy a Ram-ok az alaplap 1es és 3as slotjába vannak berakva, nem pedig az 1-2be. Ez valami íratlan/irott szabály? vagy nincs jelentősége?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#30158) 04ahgy válasza Dictator^ (#30156) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen. Az oka: kontakthiba, pl. feszült a tápcsatlakozó.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30159) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Alaplapi videó kártyáról lehet két monitort használni ?

(#30160) 04ahgy válasza Irvkhf (#30159) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Attól függ melyikről és milyen monitort. (No meg hát attól is, hogy a két monitort egyszerre akarod-e használni... :U )

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30161) AthlonXP válasza Hgovi (#30145) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát az i7-4770 nem tudom fogyaszt-e annyit...

(#30162) Hgovi válasza AthlonXP (#30161) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Ha minden igaz, nem.

Üdv Hgovi

(#30163) Morris válasza csababarca (#30157) üzenetére


Morris
veterán

A dual channel így lesz működőképes.
Rengeteget jelent!

(#30164) Joe1985 válasza 04ahgy (#30128) üzenetére


Joe1985
tag

Na kb eddig jutottam én is. Az a kérdés melyiket vigyem vissza gariztatni. Lehet min2-t.

(#30165) 04ahgy válasza Joe1985 (#30164) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De még mindig nem írtál típust. Sem alaplap, sem monitor típust. És azt sem tudjuk, mi a probléma.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30166) csababarca válasza Morris (#30163) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi,átraktam dualba!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#30167) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e a kérdésemmel. Most újítok asztali gépet, AMD-ről Intelre váltok és meg szeretném kérdezni, hogy a következő alaplap driverek közül melyikeket kell feltenni, illetve fel kell-e tenni valamit új windows 7 installnál? A mostani AMD-s alaplapomra sose telepítettem drivereket, megy minden telepítés után (LAN, Hang ...)
Alaplap: Gigabyte B85M-D3H
Driverek amik a honlapon vannak: [link]
Lesz SSD is a gépben és még régen olvasgattam itt-ott, hogy célszerűbb fent hagyni a gyári AHCI drivert, de látom itt van a felsorolásban az is.
Ha lesz külön VGA akkor is tegyem fel az Intel VGA drivert vagy elég csak az új VGA saját driver-ét feltenni?
Intel Management Engine Interface mit takar?

Előre is köszönöm!

(#30168) Picturemaker válasza Sur1G (#30167) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ez teljesen egyedi dolog. Én mindig felteszem a "gyári" meghajtókat, kivétel ez alól az AHCI driver, mert ott a wines a legjobb.

Ha a dVGA-val telepíted a gépet, akkor az integráltat nem fogja kérni.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30169) Morris válasza csababarca (#30166) üzenetére


Morris
veterán

Rakhatod 2 és 4-be is. Az is dual lesz!

(#30170) csababarca válasza Morris (#30169) üzenetére


csababarca
őstag

1-3ba raktam, mostmár így marad:D egyébként ettől gyorsabb lesz a rendszer?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#30171) Morris válasza csababarca (#30170) üzenetére


Morris
veterán

Igen!

(#30172) scream


scream
veterán

Szerintetek azt mi okozza, hogy a HD7870 nem hajlandó csak az alsó PCIe slotban képet adni? :F

Már mindent próbáltam, amit lehetett, ezidáig a felső slotban egy GTX 460 teljesített szolgálatot és hibátlanul adott képet, most meg a HD7870 meg sem mukkan, az alsóban meg megy szép vidáman.

Amit megfigyeltem (AsRock Z68 Ext3 Gen3), hogy a felső slotban végig vannak az érintkezők, az alsóban meg csak félig vannak. Pedig elviekben mind a kettő x16 és mind a kettő támogatja a PCIe 3.0-t :F

Esetleg valaki találkozott már ilyesmivel?

A felső slot-ot nem tudom más kártyával kipróbálni, mert nincsen itthon másik kártya.

(#30173) #65675776 válasza scream (#30172) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az, hogy hosszú a foglalat még nem jelenti azt, hogy x16-os is. A gyártó oldalán is szerepel, hogy az alsó csak x8-as.

Ahhoz, hogy PCI-E 3.0 módban működjön meg a prociban ilyen vezérlőnek kellene lennie. A 2500K-ban csak v2.0-s vezérlő van.

Mindezektől függetlenül mondjuk még mennie kellene a felsőben is. Egy CMOS Clear-t mindenképpen meg kellene játszani.

(#30174) scream válasza #65675776 (#30173) üzenetére


scream
veterán

Hidd el, már volt minden, CMOS Clear az alaplapi gombbal, CMOS reset jumperrel, BIOS-ból, BIOS deafault, BIOS újraflash.

A gyártó honlapján én ezt láttam : "- 2 x PCI Express 3.0 x16 slots", de akkor csak 1 db x16 slot van, a másik (PCIE4) az meg csak x8? :F

(#30175) outstep01


outstep01
csendes tag

Üdv!
Egy elég fapados kérdésem lenne.
Most fogunk beszerezni egy ASUS M5A97 R2.0 alaplapot és azlenne a kérdésem hogy ezen van egy csatlakozó aminek véleményem szerint az elnevezése "EPU" és ehhez az alaplaphoz használhatom vagyis jó hozzá csatlakózók terén a Cooler Master Elite Power 500W ?

Konkrétan a képen az alábbi link alatt látható lapról és a bejelölt csatlakozóról lenne szó.
[link]

[link] az alaplapról

[link] a tápról.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

outstep01

(#30176) Fecy


Fecy
tag

Helló!

Egy kis segítség kellene!

Az létezik hogy az alaplap tönkre tegye a tápot? Vagy mondjuk egy rossz hangkártya okozhat ilyet vagy bármilyen más alkatrész. Mert már két táp is be mondta az unalmast.

Előre is köszi a segítséget!

A tápos topikban is rákérdezek.

(#30177) AthlonXP válasza Hgovi (#30162) üzenetére


AthlonXP
őstag

Holnap veszem meg a kiegészítő csatlakozót. Amúgy összeraktam a gépet, most épp a frissítéseket tölti a rendszer, egyelőre okés.
Bár az előbb amikor telepíteni akartam a vga drivert, akkor elsötétült a monitor, meg néha vibrált a "Num Lock" led a billen..

Ez nem tudom mitől lehetett, resetelnem kellett a gépet, mert nem csinált semmit percekig, megvárom a frissítések telepítését, aztán újra próbálom majd.

(#30178) pcgamer01 válasza outstep01 (#30175) üzenetére


pcgamer01
senior tag

itt a táp csatlakozói:
M/B 20+4 Pin x 1
CPU 4+4 Pin x 1
4 Pin Peripheral x 3
SATA x 4
4 Pin Floppy x 1
6 Pin PCI-e Connector x 1
tehát van rajt 4+4pin a cpunak :)9

Samsung Galaxy S10+

(#30179) PSasa


PSasa
tag

Adott egy ASUS P8H61 MLX alaplap ami eddig WIN7-el jól működött. Win8.1 telepítése után csak HDMI Audio hang eszköz jelenik meg az alaplapi hangeszközt (Realtek) nem tudom életre lehelni. Már próbáltam a Asus honlapon lévő drivert és a külön kerestem a Realtek® ALC 887-hez drivert, de semmi változás. Mindig csak a HDMI Audio jelenik meg az eszköz kezelőben. Természetesen a HDMI kimeneten van hang. De nekem az alaplapi kell, mert az lehet a hangfalhoz csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#30180) Nordbright válasza Nordbright (#30150) üzenetére


Nordbright
csendes tag

NA. Egy nagyon trükkös megoldással sikerül betölteni az x86-os RAID drivert (x64-et még így se). És már látja is a RAID tömböt (a meghajtókat) a Windos7 installja. :o Milyen nagyszerű...
Erre azt mutatja alul egy kis sárga üzenetben, hogy a kiválasztott meghajtóra nem lehet telepíteni a Windowst, és ellenőrizzem a BIOS beállításában, hogy az oprendszer bootolása engedélyezve van-e a meghajtó esetén.
Mi van :Y ? Ilyet még nem láttam.
A RAID tömböt kiválasztva és az önálló lemezt kiválasztva is ezt írja a Windows install, és nem lehet megnyomni a tovább gombot.

[ Szerkesztve ]

(#30181) Clark18


Clark18
csendes tag

Sziasztok!
A címben leírt alaplapról volna szó, hogy mikor bele helyezem az Athlon 2600+-os procit, nem látja a teljes órajelét, csak 1150 Mhz megy, ennek mi lehet az oka? Most egy Baron 1800+ proci van benne, ami megy 1350 Mhz.
A bios verzió 1010-es van a laphoz, a legújabb, már szinte minden variációt megpróbáltam, remélem valaki tud nekem segíteni.

Már az FSB-t is állítottam, semmi... összehangoltam a cpu és a ram órajelét semmit.

(#30182) Picturemaker válasza Clark18 (#30181) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Lehet kicsit fáradt vagyok, de milyen "címben leírt alaplap"?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30183) Thrawn válasza Picturemaker (#30182) üzenetére


Thrawn
félisten

Asus A7N8X

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#30184) Clark18 válasza Thrawn (#30183) üzenetére


Clark18
csendes tag

Jah, bocsánat az lemaradt :( De Asus A7N8X

(#30185) Picturemaker válasza Clark18 (#30184) üzenetére


Picturemaker
őstag

A proci szorzóját megnézted?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30186) Clark18 válasza Picturemaker (#30185) üzenetére


Clark18
csendes tag

Persze, azt is megnéztem, de hiába, már szinte minden variációt megcsináltam, mondjuk annyi hogy van egy kondi felfújódva, de az messze van a procitól, aki erre a megoldásra tud valamit mondani, hogy mi lehet a gond, annak kezet csókolok :DDD (idézőjelben) :R

(#30187) Picturemaker válasza Clark18 (#30186) üzenetére


Picturemaker
őstag

A kondikat cserélni kellene. Ha rosszak, az okozhat ilyen anomáliákat.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30188) Sasos válasza Clark18 (#30186) üzenetére


Sasos
senior tag

Van ezen a verzión is CPU FSB juper? (Az nForce chipset mellett, a hátlapi USB irányában) Ha van, nézd meg, hogy jó helyen van-e...
When set to 1-2 (default) supports CPU for FSB 400/333/266.
When set to 2-3 the board supports 200 FSB only! (Old Duron & T-Bird)

(#30189) Clark18 válasza Sasos (#30188) üzenetére


Clark18
csendes tag

Na ezt a variánst megnézem, és írok mire jutottam :R

(#30190) #65675776 válasza scream (#30174) üzenetére


#65675776
törölt tag

A gyártó oldalán ez szerepel: - "2 x PCI Express 3.0 x16 slots (PCIE2/PCIE4: single at x16 (PCIE2) / x8 (PCIE4), or dual at x8 (PCIE2) / x8 (PCIE4))" illetve "PCIe Gen3 is supported on 3rd Generation of Intel® Core™ i5 and Core™ i7 CPUs."

Ki kellene próbálni a kártyát másik gépben is, de ez így kompatibilitási problémának tűnik. A jelek szerint a lap kompatibilitásával komoly bajok vannak, mert a BIOS-frissítésekben minden esetben előkelő helyen szerepel a VGA kompatibilitás javítása.

[ Szerkesztve ]

(#30191) kekkec válasza 04ahgy (#30130) üzenetére


kekkec
aktív tag

És a vas károsodása az előfordulhat egy ilyen házasságból? Vagy csak szimplán nem indul el a gép?

(#30192) balage25


balage25
senior tag

Van egy ga-z87-hd3 lapom. A hdmi kimenetére, hogyan lehet hangot kitenni? win 8.1 legújabb driver, de a lejátszóeszközöknél nem aktív a hdmi.

(#30193) Clark18 válasza Sasos (#30188) üzenetére


Clark18
csendes tag

Megnéztem ezt a variációt, így már elindult a gép, csak nem tölti be Windows-t, lefagy... De mielőtt elkezdené tölteni a wint, kivettem egy memóriát, utána jött bejött a töltése, de kifagyott... valami ötlet, hogy mi lehet a gond? :U

(#30194) 04ahgy válasza kekkec (#30191) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak szimplán nem indul el. Ha a foglalatot is megfaragod, arra ráfaraghatsz. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30195) Sasos válasza Clark18 (#30193) üzenetére


Sasos
senior tag

Akkor én most már azt se értem mi a hiba. :F
Onnan indult a dolog, hogy nem megfelelő órajelen megy a proci, majd kiderült, hogy púpos kondi is akad, most meg "így már elindul, de fagy". Miért, eddig el se indult? Most az órajel legalább rendben van? Vagy én értettem félre valamit nagyon?!?
A fagyás a kondi következménye lehet, ahogy Picturemaker kolléga is említette. Mindenek előtt a biztosan hibás alkatrész kellene cserélni, aztán kiderül marad-e rendellenesség.

(#30196) Coyot


Coyot
őstag

Sziasztok!

Most tervezek venni egy Asrcok H87 fataltiy performance alaplapot. A nagy kérdés az hogy képes leszek hőmérséklet függvényében pwm es ventillátorokat szabályozni nem csak a processzoron?

Konkrétan 3 PWM ventillátorhely van ugye, tudom mindegyiket vezérelni a belső hőmérsékletek függvényében saját skálán?

köszi :R

Má' nem

(#30197) Clark18 válasza Sasos (#30195) üzenetére


Clark18
csendes tag

Szia! Eddig az volt hogy az alaplapon a jumper elvolt állítva, így nem látta a valós órajelet, majd most már jó, de nem tölti be a rendszert, esetleg újratelepítés nem oldhatja meg a problémát? :R

(#30198) Sasos válasza Clark18 (#30197) üzenetére


Sasos
senior tag

Akkor legalább az eredeti probléma megoldódott. A fagyogatás lehet, hogy azért van, mert most már rendes sebességen megy a proci, és a kondi halálából adódóan hamarabb előjönnek a zavarok. Lehet, hogy egy újrahúzás megoldja, de én elsőnek a kondi(kat) cseréltetném ki.

(#30199) Chamea2


Chamea2
tag

Üdv

Radeon HD 4670 512MB videokártyát szeretnék beletenni egy ASRock P4Dual-915GL (2 PCI, 1 AGI8X, 1 AGI Express, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN) alaplapba. Fog ezzel a konfiggal működni a gépem?

Üdv Chamea2

(#30200) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Tegnap megérkezett az új házam és belefutottam egy érdekes problémába. A PowerLED-et ugyanis elméletileg úgy kéne bekötni a lapra, hogy egymás mellé kerüljön a + és -os, ehhez képest a házhoz úgy készítették el, hogy van köztük egy üres, így a +-os ág lelóg a tűkről, következésképp nem is világít.
Mit rontok el? Eddigi 5-6-7 házamnál sosem volt gond, ez az első ilyen :) (LianLi V351B)

Köszi srácok! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.