Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) LyonnaisFan1 válasza seawolf570 (#30600) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Elég friss cucc, azelött sokáig rossz volt a gép. :D
A CPU AMD A4 X2 3300, a memória pedig Kingmax 2 GB DDR3 1333MHZ
A másik ram hibás, azt nem is lehet beletenni. Visít miatta a bios.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#30602) seawolf570 válasza LyonnaisFan1 (#30601) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Akkor a proci alapján külön VGA-t használsz. Így nem tudsz segíteni. Azért köszi a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#30603) Krisz79 válasza Rivaul (#30595) üzenetére


Krisz79
őstag

ezt túltárgyaltuk.... :R
Pacsit rá.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#30604) baboss válasza seawolf570 (#30547) üzenetére


baboss
őstag

Megvan az alaplap.Most állok neki a beépítésnek.Egy kicsit macerás mert vízhűtés is van.Kíváncsi leszek a végeredményre.
Végül ezt sikerült megvennem egész jó áron.
ASUSM5A 97R2 3 év garancia.Garanciában cserélték még nem volt beépítve. 17000ft.

[ Szerkesztve ]

(#30605) Gabor343


Gabor343
tag

Sziasztok
Egy gyors kérdés

Tönkrement az alaplapom és garanciálisan cserélik egy ugyanolyan típusra.

Ilyenkor szükséges újratelepíteni a windowst vagy a drivereket?
Ha nem teszem akkor lehetnek problémák?

(#30606) Picturemaker válasza Gabor343 (#30605) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Túl fogja élni a Windowsod.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30607) baboss


baboss
őstag

Ez nekem nem is jutott az eszembe.Most cserélem az alaplapot ASUS M489GTD pro-ról ASUSM5A 97R2-re.
Lehet ,hogy újra kel rakni a WIN 8-at ?

(#30608) Picturemaker válasza baboss (#30607) üzenetére


Picturemaker
őstag

Win8 ilyen irányú toleranciáját nem ismerem. A Win7 anno nálam túlélt egy hasonló alaplap/chipset váltást.
Bekérte a hiányzó drivereket és azután tökéletesen működött tovább.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30609) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok konfigomban szereplő Asrock N68C-S UCC alaplapom hangkártyája hülyült meg. Egy ideje olyat csinál, hogy "átvált" fejhallgatóról hangszóróra, és kézzel vissza kell állítanom a VIA softverben, hogy legyen hang. Vagy csak oda- és vissza, és úgy megint jó. Most meg ment YT-on a zene, közben a játék, és ilyen érdekesen furcsa hang szólalt meg... nem volt basszus, meg a többi hang is iylen elcseszett volt. Valakinek ötlet ??

...Szeretem leracsniztatni...

(#30610) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok egy gyors kérdésem lenne

Adott egy Asrock Fm2A88M Extreme4+ lap egy 6790K procival ma szereltem össze minden ok vele egyet leszámítva serceg a gép ha pl netezés közben vagy ha oldalakat tölt vagy az egér görgöjét használom, ha dolgozik a gép nem tudom mi lehet! szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#30611) Pete55555 válasza Pete55555 (#30609) üzenetére


Pete55555
addikt

El akarom távolítani a drivert, de az uninstaller ezt írja: We cant find any HD audio device
WTF ???? Meghalt a chip ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#30612) zsoleer válasza zsoleer (#30610) üzenetére


zsoleer
senior tag

most már állandóan csinálja ezt a hangot! :W

(#30613) Hgovi válasza baboss (#30607) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nem kell. Feltelepíti a drivereket /egy kicsit szöszmötölni fog/ és használható is.

Üdv Hgovi

(#30614) Hgovi válasza Pete55555 (#30611) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Próbáld újra telepíteni driverét lehet hogy sérült a fájl.

Üdv Hgovi

(#30615) doki333 válasza zsoleer (#30612) üzenetére


doki333
csendes tag

Üdv

Nekem az I7 920 is sercegett.Sajnos nem tudom mi a megoldás de hogy létező dolog az tuti.
Minden más zajforrást kizártam és egyértelműen a prociból jött a hang.

(Már több ember is feltette ezt a kérdést ide de ha jól emlékszem nem jött rá megoldás.)

(#30616) Pete55555 válasza Hgovi (#30614) üzenetére


Pete55555
addikt

Megvolt, letöltöttem más helyről. Felrakta, de nem indítja el...
"A szoftver gyártója nem ellenőrizhető, biztosan futtatni szeretné?...
Rámegyek, hogy futtatás, és semmi...
Futtatnám rendszergazdaként, akkor sem csinál semmit...

...Szeretem leracsniztatni...

(#30617) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Van egy GA-H61M-S2V-B3 alaplapom, amit az alaplapi VGA-val (tudom, h a CPU-ban van) használok.
Nem tudom miért, de ha DVI-ra van kötve a monitor, akkor csak az XP (irodai gép...azért nem win7) betöltésig van kép, aztán készenlétre kapcsolt. Sima D-sub-val van kép, de az analóg. Mi lehet a probléma?
Biosban be van állítva az h az alaplapi kivezetéseket használom.
A másik, h ez a lap, ezzel az alaplapi megoldással, tud-e 2 monitort meghajtani egyszerre?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#30618) Hgovi válasza Pete55555 (#30616) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Akkor tönkre ment valószínűleg mert ezt írja :We cant find any HD audio device/nem található HD audió meghajtó/

Üdv Hgovi

(#30619) Pete55555 válasza Hgovi (#30618) üzenetére


Pete55555
addikt

És nem ! :D (ez hülye...komolyan....)
"We cant fint HD audio device" Pedig én megmutatnám neki, ottvan az alaplapon !!! a PCI-e csati előtt -- ott ott :D
Megtaláltam az alaplap gyári lemezét, erról felment, és működik.
(Ezzel is sz*ptam, mert a DVD meghajtót nem érzékelte normálisan, de egy kis kábelrendezés segített neki)
Kösz a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#30620) Hgovi válasza Pete55555 (#30619) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Na akkor királyság van. Örülök neki!

Üdv Hgovi

(#30621) atike válasza fenergie84 (#30617) üzenetére


atike
nagyúr

Csökkentett módban...? Úgy bejön a kép? :U

(#30622) Rivaul válasza fenergie84 (#30617) üzenetére


Rivaul
addikt

Beállítás probléma lesz. Az xp vagy nem megfelelő felbontásra teszi a képet vagy elsődleges asztalként aktívan a dsub csatlakozót használja. Indítsd el dsub-on a gépet ahogy működik rendesen utána alkalmazd a dvi-t elsődleges monitorként és dugd át a monitort.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30623) fenergie84 válasza Rivaul (#30622) üzenetére


fenergie84
addikt

Okés, de hogy alkalmazom a DVI-t elsődleges kimenetnek? Mert sehogy nem találok ilyen beállítást, pedig kerestem :R

atike: Nem indítottam csökkentet módban, eszembe sem jutott, de kipróbálom majd.

(#30624) Rivaul válasza fenergie84 (#30623) üzenetére


Rivaul
addikt

Win8 esetében rákerestetek másik monitorra s ha nem is talál akkor is kirakhatom arra a képet. lehet ezt nem tudja az xp, ez nem is jutott eszembe. Ebben az esetben még 1 monitort rá kéne kötnöd a gépre ogy érzékelje a port.

Mod: a másik monitor is képes arra a felbontásra mint az amit használsz? Mert akkor sem ad képet ha túl nagy felbontáson akarod hajtani.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30625) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Tegnap beköltöztem a CM N200 házikóba. A ház két gyári ventilátorával meggyűlt a bajom! A házzal együtt egy új konfig is színre lépet, ez az első egérel is használható "BIOS"-os gépem, szóval kezdő vagyok.

A CM oldala szerint a XtraFlo ventikkel van szerelve. (nem tudom ennek mennyi a valóság alapja) 600-2000 közötti fordulatra képesek. Bios-ban viszont nem tudtam ~1200 alá vinni a fordulatot és így számomra igen csak hangos a gép :U

Procinál és a Chassis FAN-nál is a - Silent Mode- van belőve. Mit javasoltok? Tudna nekem ebben segíteni valaki?

Szerk: Egy ASRock B85M HDS lapról és egy Intel G3220-as gépről van szó.

:R T

[ Szerkesztve ]

(#30626) tajcsi


tajcsi
senior tag

Már volt ez a kérdés, de nem kaptam választ. Maximus IV extreme lapba szeretnék egy 3770K procit. Tudomásom szerint frissíteni kell a BIOSt. Van valakinek tapasztalata ezen a téren?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#30627) Koccy


Koccy
csendes tag

Sziasztok. A gépemben SSD-n van az oprendszer, HDD-n vannak a cuccaim. Néha lefagy a gépem, egyszerűen megfagy, de néha meg kékhalál. Van olyan, hogy filmnézés közben a kép megáll, a hang megy tovább. Bármelyik esetben ugye resetet nyomok, újraindul a gép, de az SSD-t nem látja, a HDD-t igen. Alaplap gondom lehet? HD sentinel tökéletesnek mondja a az SSD-t.

(#30628) Apollo_21 válasza tajcsi (#30626) üzenetére


Apollo_21
addikt

Attól függ milyen verzióval rendelkezik most a BIOS...elvileg ez már támogatja.
Core i7-3770K (3.5G,L3:8M,iGPU,4C,HT,77W,rev.E1) 3208

Description:
Version 3604 2013.05.17
Maximus IV Extreme BIOS 3604
Improve system compatibility.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#30629) Picturemaker válasza tajcsi (#30626) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Itt [link] a CPU Support fülön megnézed, hogy melyik BIOS kell a támogatáshoz. Ha neked régebbi van, akkor a mostani prociddal frissíted mielőtt belerakod az újat.

Koccy: Első körben próbálj meg SATA kábelt cserélni. (milyen az SSD?)

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30631) tajcsi


tajcsi
senior tag

Köszönöm!

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#30632) kedvesgabor


kedvesgabor
tag

Sziasztok!

Van egy msi z77a-gd55 alaplapom. Amióta betettem az asus 7750 DCSL VGA-t újraindítás után nincs ps2-es billentyűzet, csak ha áramtalanítom teljesen.
Ötlet?

(#30633) Rico83 válasza kedvesgabor (#30632) üzenetére


Rico83
tag

Load bios defaults.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#30634) kedvesgabor válasza Rico83 (#30633) üzenetére


kedvesgabor
tag

Az-az?
:)

(#30635) Rivaul válasza kedvesgabor (#30634) üzenetére


Rivaul
addikt

Húzd ki a konnektorból a gépet s vedd ki 2 percre az alaplapi elemet, ezzel reseteled a biost az alap beállításokra.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30636) kedvesgabor válasza Rivaul (#30635) üzenetére


kedvesgabor
tag

És az megoldja?

(#30637) Rivaul válasza kedvesgabor (#30636) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt nem tudom, a választ nem én adtam, csak a mikéntre válaszoltam ha a kolléga nem nézne vissza mostanában akkor ne várj.

Én tippem még ezen kívül hogy másképp feszül a lap az új kártyával s emiatt zárhat a csatlakozó. Ebben az esetben egy kis szigetelés megoldhatja a dolgot.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30638) TaaT


TaaT
veterán

Vettem egy Gigabyte GA-H67M-D2 alaplapot, amin van egy B3-as matrica. Ez most akkor megegyezik a GA-H67M-D2-B3 verzióval?

Give them hell Ukraine!

(#30639) Rivaul válasza TaaT (#30638) üzenetére


Rivaul
addikt

Apróbb dolgokban de felépítésileg s feliratozásilag is különbözik a két lap.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30640) TaaT válasza Rivaul (#30639) üzenetére


TaaT
veterán

Most hogy mondod, tényleg van pár apró eltérés.

De a B3 matrica jelentheti azt hogy javított sata2 vezérlő van benne?

Give them hell Ukraine!

(#30641) zsoleer válasza zsoleer (#30610) üzenetére


zsoleer
senior tag

Sikerült megoldani a SERCEGÉS problémáját! Szóval aki találkozott olyan hibával hogy sercegő hangot hall az alaplap környékén az azért van mert a tápja nem támogatja az új alaplapok fejlettebb energiagazdálkodás lehetőségét, de ha kikapcsoljuk a Biosban a Core C6 vagy C6 State-et akkor elméletileg ez a probléma megoldódik, nálam bevált! Elméletileg ennek az opcionak a kikapcsolása nem befolyásolja rossz irányba a működést!

[ Szerkesztve ]

(#30642) Thunderzolee

Üdv!

Albatron km61s-am2 ver2.0

Ehhez a laphoz keresek drivereket, BIOS-t, pontos CPU támogatási listát.
Legjobban egy gyártói oldalnak örülnék.
Vagyis az albatron.com-on hol találom ennek a lapnak a terméktámogatási oldalát?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30643) kedvesgabor válasza Rico83 (#30633) üzenetére


kedvesgabor
tag

Ami még a jelenséghez tartozik, hogy hosszabb kikapcsolt, de nem áramtalanított idő elteltével is működik a ps2-es portba dugott billentyűzet. De azért majd kipróbálom a Load bios defaults-ot is.

(#30644) Rivaul válasza TaaT (#30640) üzenetére


Rivaul
addikt

Erre nem tudok biztosat válaszolni. Nem hiszem hogy bármi jelentése lenne. Sztem csak "rákeveredett" a matrica.

Mod: Esetleg aida64-el listázd a lapod tulajdonságait s hasonlítsd össze a ref (GA-H67M-D2) lappal.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30645) Sasos válasza Thunderzolee (#30642) üzenetére


Sasos
senior tag

Itt próbáld meg. Az albatron.com nem az az albatron...

(#30646) Sasos válasza Thunderzolee (#30642) üzenetére


Sasos
senior tag

Itt az FTP szerverük, keresgess kedvedre, reméljük fent van hozzá minden. Nem néztem végig, de a deszka leírása pl. fent van.

(#30647) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok

asrock z77 extreme4 alaplapot vettem ès a sata portokon van egy matrica miszerint abba a sorrendbe kössem be az optikai meghajtókat amilyen sorrendbe hasznàlja a gèp, vagy valami ilyesmi meg hogy a jobb teljesìtmèny vègett... ez mi? vagy mennyire fontos? biztos tudjàtok miről van szó :)

(#30649) Rico83 válasza Tarill (#30647) üzenetére


Rico83
tag

Szerintem lényegtelen, a biosban is tudod állítani a sorrendet...

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#30650) Jenő76


Jenő76
tag

Sziasztok !

Adott új asus z87-c alaplap és core i5 4670 proci.. A gép minden bekapcsoláskor jól működik. De ha kikapcsolom a tápegységet (áramszünet) egy percre és visszakapcsolom, utána nem kapcsol be és az alaplapon villog a power zöld led. Ha már villog a zöld led és kíhúzom az usb billentyűzetet és egeret a villogás folyamatos zöld fénnyé alakul. Ha már világít a zöld led és visszadugom a 2 usb eszközt, a gép a power gombbal ismét indítható lesz.

A bios beállítások nem változnak meg az elem jó. A tápegység egy 6 éves corsair hx 520. Az előző konfigommal (asus p8z68-v + core i5 2400) nem tapasztaltam ilyen jelenséget a táp ugyanez volt.

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.