Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) pcgamer01 válasza csababarca (#30050) üzenetére


pcgamer01
senior tag

akkor az is lehet hogy gyárilag hibás

Samsung Galaxy S10+

(#30052) csababarca válasza pcgamer01 (#30051) üzenetére


csababarca
őstag

az jó. remélem azért nem! :(

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#30053) Sasos válasza csababarca (#30052) üzenetére


Sasos
senior tag

Csak meg kéne lenniük, ha telepítettél drivereket hozzá... Nem létező hardver telepítője rendszerint megáll az eszköz hiánya miatt, vagy nem?
A hiányzó eszközöket is feltelepítetted? Volt hibaüzenet közben?

(#30054) Picturemaker válasza Maxell014 (#30039) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Mivel a procid szorzózáras így csak frekvenciaemeléssel tudsz tuningolni. Ilyenkor a ram órajele is "elmászik".
Az órajel emelése előtt állítsd vissza a ramokat 1333-ra. Így ha frekvenciát emelsz, akkor a ram frekvenciája is feljebb kúszik. Jó kis "egzotikus" értékek fognak kijönni, de legalább nem fog 1600 fölé menni és nem fog miatta "fagyogatni" a gép. 200-tól eltérő értéknél nem tudsz 1600-at állítani, mert a ram frekvenciák kötött szorzókkal jönnek ki, így pl. 240 x valami sosem lesz 1600.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30055) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne: Nem csípi a lap a karit vagy valami feszabályozó gond lehet a lapon?

Van egy Asrock B75 pro 3m lapom abban van egy i5 2400. Vásároltam egy Sapphire R9 270x Dual-x karit majd mindenféle anomália jött elő húzás esetén de alapon is. Majd meghalt. Ezt cserélték. Most egy Vapor-x karim van. Igaz ezt sem tudom húzni mert menten fellép az anomália. Ilyen lesz.
Ez nem kártya hiba!!! Nem az első darab kártya ami elkezdte.
Az adatlapomon látszik a konfig

Köszönöm :R

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#30056) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy regi Socket 462 Abit alaplapom egy 2300+-os Sempronnal.
Nem indul be a gep. Tudom, hogy volt valami baja, amikor felre lett rakva, de mar nem emlekszem, hogy mi.
A tap tuti jo benne, ennyit tudok.
Marad a proci es az alaplap, esetleg a ram.

Bekapcsol, felporog minden, majd egyszercsak par masodperc utan kikapcsol.
Semmi sipolas.

Szerintetek hogy jovok ra, hogy mi a problemas alkatresz?
Cserelgetes nem jon szoba, mert nincs a kozelben hasonlo gep.

Kossz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30057) szacsee válasza Bici (#30056) üzenetére


szacsee
nagyúr

CMOS Reset + elem kivétel után próbáld ki VGA és Ram nélkül indítani.
Ne legyen rádugva HDD, ODD stb csak egy PS/2-es bill és speaker + monitor... bár ha a VGA-t veszed ki az sem kell. Ram nélkül is próbáld ki.
Ha nem csipog, akkor az önteszt sem fut le. Ilyenkor két dolog lehet, vagy a deszka KO, vagy a proci KO.
Ha egy proci hal le, akkor az alaplap nem tudja az öntesztet végigfuttatni, legalábbis nálam régebbi gépeken ez volt. Azon a deszkán nincs ATX kieg csati (4-Pin)? Ha nincs rádugva akkor is ezt csinálja, vagy fel sem pörög a venti.
Bekapcsolás után ha a procihűtőről lehúzod a ventit és hideg marad, akkor esetleg megér egy misét, hogy a hűtőt leveszed és nagyon óvatosan megnézed, hogy melegszik-e a proci kupakja. Ha hideg marad, akkor valszeg lap.
Ha melegszik akkor nagy vonalakban a proci jó is lehet, bár a több millió tranyóból ki tudja mi szállhat el még.
Ezt a régebbi motorosok szokták alkalmazni olyan gépeknél, amiknek a procijában van hővédelem és nagy valószínűséggel a táp miatt nem halhatott le.

Minap volt nálam egy M2N-E ami nem indult. Kiderült, hogy minden komponens jó, csak a táp védelme nem engedte működni a deszkát, mert valami nem smakkolt vele. Azóta egy K9N Neo V2-ben ketyeg az összes cucc azóta is.... igaz itt nem pörgött fel a proci venti sem.

Fentiek csak tippre jók, mert 100%-osan csak cserealkatrésszel tudsz megbizonyosodni a hibás alkatrész mivoltáról, de majd jön egy hozzáértő és leírja, hogy mit kell tenned.

[ Szerkesztve ]

(#30058) prmcsk válasza Steve198310 (#30055) üzenetére


prmcsk
addikt

Mindkét PCI-E foglalatban megcsinálja ezt ?

Szerintem a tápod (2x6pin), vagy a lapod (a PCI-E-n keresztül) "túlfeszeli" a kártyát, amit beledugsz.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#30059) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Srácok, akkor mi van, ha egy atomos alaplapot, egy rendes PC be való Seasonic 400-as táppal rakok össze , de nem mini ITX.atx tök8..házba raknám hanem az íróasztal alá!
Ezt csak simán megtehetem vagy földelés egyéb dologra figyelni kell? van spec összekötés leföldelés bármi amire oda kell figyelni, vagy csak a megszokott módon összerak (szögre felakaszt,felszögel) :D és viszlát !? (0-24/365 menne..a gép) Bekapcs gombra van valami bevált tuti nyomógomb megoldás? ?

Köszönöm szépen !!! :R :R :R

(#30060) prmcsk válasza degec (#30059) üzenetére


prmcsk
addikt

Ház nélkül is simán összeütheted, mintha egy asztalon raknád ideiglenesen össze, mondjuk hibakeresés céljából.

Kézre eső helyre kreálsz egy, vagy két nyomógombot (power és reset) és ezek négy szálját "feldrótozod" a lapra és ennyi...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#30061) Morris válasza degec (#30059) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem simán mehet.
Mivel a tápegység 3 eres földelt kábellel van a konektrohoz csatlakoztatva, így különösebb érintésvédelmi probléma nem lesz. (persze a konektornak is védő földdel ellátottnak kell lennie!) Azon kívül 12V a legnagyobb feszültség. De amúgy sem szoktuk nyalogatni az épp működő alkatrészeket!
Persze ha kisgyermek, vagy háziállat előfordul a környéken, akkor érdemes beletenni egy házikóba. Mármint a konfigot!

Bekapcs gombra bármelyik rugós kapcsoló megteszi. Sőt, még egy csavarhúzó is (csak összeérinted a két tűt és indul is a masinka. :U

[ Szerkesztve ]

(#30062) csababarca


csababarca
őstag

Ha rossz helyre rosszul dugtam be a ház led vezérlőjét az alaplapra, akkor keletkezhetett zárlat,és ezért nem működik jól?
Asrock z77 fatality per. alaplapról van szó, és egy IN WIN GT1 ház. Előlapi panelnek világítani kéne,de nem teszi, pedig alaplapra mostmár jól vannak feldugva az előlap kábelei...

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#30063) Morris válasza csababarca (#30062) üzenetére


Morris
veterán

"Ha rossz helyre rosszul dugtam be a ház led vezérlőjét az alaplapra, akkor keletkezhetett zárlat,és ezért nem működik jól?"

kizárt! :N

csinálj már egy fényképet, hogy hogy vannak rákötve a dolgok!

[ Szerkesztve ]

(#30064) degec válasza prmcsk (#30060) üzenetére


degec
senior tag

Morris -nak is és prmcsk -nak is köszönöm szépen.. összerakom reset és power kivezet--és annyi...! :) nem fog hozzáférni senki olyan helyen van azért fontos, dög íróasztal hátuljára felrakom egyszer kihúzom sose többet :) :R
3 fázis van réz vezóval + 3 szintű túlfeszvédelem van a házban..

[ Szerkesztve ]

(#30065) Morris válasza degec (#30064) üzenetére


Morris
veterán

Akkor előre a puffin lekvárral! :D

(#30066) csababarca válasza Morris (#30063) üzenetére


csababarca
őstag

megrajzoltam így, mert fényképen alig látszik,túlé zsúfolt a cucc.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#30067) Morris válasza csababarca (#30066) üzenetére


Morris
veterán

ok, akkor most így van.
Így mi működik és mi nem?

hdd led világít?
reset gomb működik e?
ki/be kapcsoló gomb működik e?
power led világít e?

[ Szerkesztve ]

(#30068) csababarca válasza Morris (#30067) üzenetére


csababarca
őstag

Sikerült megcsinálni. Elrontottam a plus minus jelöléseket. Azt hittem felirattal felfelé kell beledugni,de nem,pont lefelé,így helyére kerültek a fázisok.!
Világít minden aminek kell!

köszi a segítséget

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#30069) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Adott ez az alaplap: H61M-p31-W8
Illetve egy intel celeron g1610 proci

Összeraktam a gépet (minden új), helyesen rádugtam minden tápot, és front panelt, ram a helyén.
Mikor ráadom az áramot, a rendszer ventik felpörrennek 1mp-re, aztán semmi. Meg se nyikkan a rendszer.
Esetleg lehet, hogy nincs a lapra az a bios frissítve, ami vinné ezt a procit?
Hogy tudnám ezt megoldani úgy, hogy nincs másik procim, amivel biost tudnék frissíteni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30070) Morris válasza csababarca (#30068) üzenetére


Morris
veterán

Pedig az lett volna a tippem, hogy ami nem működik, annak a csatiját 180 fokkal fordítsd meg! :)

rzerge: Az alaplap megfelelően van berakva a házba? A távtartók alatta vannak?

[ Szerkesztve ]

(#30071) rzerge válasza Morris (#30070) üzenetére


rzerge
aktív tag

igen, minden csavar hely alatt vannak távtartók, és úgy rögzítve a lap
és mindkét slotban próbáltam a ramot

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30072) rzerge


rzerge
aktív tag

esetleg nincs a közelemben valaki, akinek van egy sandy bridge procija egy flash erejéig?
14ker Örs vezér tér

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30073) Hgovi válasza rzerge (#30072) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Húzd le a ház csatlakozóit,majd vissza,lehet hogy kontakt hiba.

Üdv Hgovi

(#30074) rzerge válasza Hgovi (#30073) üzenetére


rzerge
aktív tag

próbáltam, de az se segített. vezeték nélkül is próbáltam, úgy se indult :(
szerintem nincs megfelelő bios a lapon...

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30075) rzerge


rzerge
aktív tag

a bill. ledjei is felvillannak, de semmi más

nem lehet, hogy a ram a ludas? egy csx 2gb 1333 van benne (ramcsxal013332g)
ezt igaz nem látom a komp. listában

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30076) Sasos válasza rzerge (#30075) üzenetére


Sasos
senior tag

Simán lehet, hogy microcode "hiba" miatt nem megy. Ezt a procit, csak a 3.1-es biostól támogatja a deszka, ha régebbi van rajta, akkor nem fog vele megindulni. Ilyen problémám egyszer volt egy HP masinával, de az kiírta, hogy microcode error, és engedte is frissíteni a biost, bár nem indult el a masina, amíg nem frissítetted le. Nem tudom, hogy ez a deszka/bios mit csinál, ha nem támogatott procit kap. Miért nem sétász be vele egy közeli PC-s boltba, ahol tuti van régebbi proci a polcon, és a frissítést is lerendezik hamar. Nem hiszem, hogy túl nagy pénzt kérnének érte. Ráadásul lesz csere-bere alkatrészük is kéznél, ha mégis más lenne a hiba.

(#30077) rzerge válasza Sasos (#30076) üzenetére


rzerge
aktív tag

erre gondolok amúgy én is.
a deszka konkrétan nem csinál semmit.
szombaton elég nehéz ezt szerintem megoldani,találni egy nyitvatartó pc-st, aki vállalja is egyből a frissítést

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30078) Sasos válasza rzerge (#30077) üzenetére


Sasos
senior tag

Tudok olyat, ahol ma is este 8-ig vannak... Ha érdekel írj rám privátban, hogy ne itt reklámozzunk.

(#30079) rzerge


rzerge
aktív tag

esetleg aki itt lakik a közelben, és hajlandó a prociját kivenni, biztos meg tudnánk egyezni valahogy :D

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30080) szacsee válasza rzerge (#30069) üzenetére


szacsee
nagyúr

E-ATX csati rá van dugva a lapra? (4-pines csati a proci környékén)...
Speaker rá van dugva a lapra?
A ram ha nem lett próbálva még, akkor vedd ki és ha ugyanezt produkálja akkor nem az a baj, ha csipog a speaker, akkor ram lehet a ludas.

(#30081) Tombi válasza rzerge (#30079) üzenetére


Tombi
senior tag

szia! Én is majdnem úgy jártam mint te.
H67-es intel lap (használtan vettem itt ph-n)
alá ment a g1610-es prockó, de idejében láttam,
hogy ez bizony csak bios update után
fog indulni. Ezért szóltam a lap tulajának,
hogy mielőtt szétbontána frissitsen biost is.
Megcsinálta, és én azóta is használom a konfigot!

Remélem sikerül procit találnod hozzá 1 frissítés erejéig ! :R

[ Szerkesztve ]

(#30082) rzerge válasza szacsee (#30080) üzenetére


rzerge
aktív tag

speaker rajta van, 4pines atx is rajta van.
ramot kivéve is ugyanez a helyzet, a speaker nem csipog

Tombi: én is erre gondolok, köszi azért :R

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30083) Sephiroth83


Sephiroth83
csendes tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne hogy a H67-es chipset korlátozza e valamilyen mértékben egy HD4000-es IGP tudását? Úgy hallottam hogy videó lejátszásnál lehetnek problémák. Előre is kösz a választ.

"Áldassék az intelligencia minden formája."

(#30084) jfehervari1


jfehervari1
tag

Üdv!

Az a problémám le állítom az asztali gépet rendesen és 2percen belűll újra indul magától mi lehet a gond?

(#30085) zibo73 válasza jfehervari1 (#30084) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Próbáld meg húzd le a power gomb csatlakozóját.
Kapcsold be csavarhúzóval vagy valamivel zárd össze a tüskéket.
Lehet a kapcsoló halt meg.

(#30086) meszi16 válasza doki333 (#29856) üzenetére


meszi16
tag

"Az a teszt a lap indulásakor, a Biosban ki tudod kapcsolni.A lapodnak van "EZ FAN Settings"-je is."

Itt kellene kikapcsolni a "CPU Q fan control"-t?

(#30087) Sasos válasza jfehervari1 (#30084) üzenetére


Sasos
senior tag

Azt lesd meg, hogy a Wake On Lan (WOL), Wake On Ring (WOR), billentyűzetre, vagy egérre ébredés be van-e kapcsolva. Milyen alaplapod van?

(#30088) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok.

BIOS-ban a Spread Spectrum az mi? Azt mondják, tuningnál legyen kikapcsolva de fogalmam sincs hogy mi ez.

PSN ID: marquuard

(#30089) rzerge válasza rzerge (#30082) üzenetére


rzerge
aktív tag

jelzem, hogy a táp volt a ludas, ami elég vicces, mert egy xfx 750pro (seasonic belsős) nem bírta elindítani a cuccot...
köszi a segítséget

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30090) Taifa Díaz válasza EnterR (#30088) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Magasabb órajel érhető el kikapcsolt spread spectrum-nál, mert csökkenti a jel interferencia miatti "kilengéseket". Nem igazán szakmai, ahogy írtam, de sokaknak így érthetőbb.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#30091) jfehervari1


jfehervari1
tag

Üdv!
Az a problémám le állítom az asztali gépet rendesen és gondol egyet és beindul magától mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#30092) Morris válasza rzerge (#30089) üzenetére


Morris
veterán

Megpróbáltad úgyis, hogy házon kívül raktad össze? Nekem ez valami testzárlatos jelenségnek tűnik. :U

jfehervari1: Zárlatos lehet a bekapcsoló gomb, esetleg folyamatosan meghúzott állapotban van (mármint a gomb), Alaplap 24 pines csatiját nézd meg a tüskéket, nem e hajlott el egyik-másik véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#30093) rzerge válasza Morris (#30092) üzenetére


rzerge
aktív tag

egy másik kisebb táppal próbálták, és azzal bejött szépen az alaplapi vga-val a bios.
de ha visszakerül hozzám a gép, akkor lehet megpróbálom még azt is

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30094) rzerge


rzerge
aktív tag

esetleg ezek közül volna valamelyik?

xfx 750pro P1-750B-NLG9 (modular)
xfx 850pro P1-850B-NLG9 (modular)

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#30095) BMS


BMS
őstag

Sziasztok

egy asrock fm2a85x extreme4-m alaplapom van

hol tudom megnézni,hogy kell-e frissíteni a verzióját? mert mióta az eredeti cd-jéről feltettem hozzá a dolgokat azóta nem volt frissítve

illetve még minek kell általában frissíteni a dolgait? a videókártyának szoktam

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#30096) Apollo_21 válasza BMS (#30095) üzenetére


Apollo_21
addikt

[link]

Tessék egy gyártói link, elvileg az összes segéd és illesztő progi.
Letöltésre kattintva látni fogod mi van hozzá.
Bár én nembántanék semmit ha a vele adott cd-n lévőkkel is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#30097) BMS válasza Apollo_21 (#30096) üzenetére


BMS
őstag

csak gondoltam ez is igényli a driver frissítést

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#30098) Barni22


Barni22
tag

Hali.van egy asus p5q-pro lapom van,és egyik este normálisan kikapcsoltam,reggel viszont mikor beakartam kapcsolni a no signal felirat fogadott.a gép maga megy világit,pörögnek a ventik,vinyó,videókártya minden,csak éppen kép nincs,és nem dolgzik a gép.nem csipog.valami ötlet?köszi

Barni

(#30099) prmcsk válasza jfehervari1 (#30091) üzenetére


prmcsk
addikt

Miután leállítottad a gépet, húzd le az alaplapi power-ről a bekapcsoló gomb saruját.
Így is bekapcsol e ? Valami letestelés problémád is lehet.

#30100) Tomikapc Nekem megfelelne...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#30100) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv! Jól gondolom, hogy ha ezt a két terméket összeeresztem, akkor irodai munkára megfelelő gépet kapok integrált VGA-val?

[link]
[link]

Köszi a választ! :R

Tomikapc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.