Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) KisTücsök válasza prmcsk (#29280) üzenetére


KisTücsök
addikt

Értem, köszi!
____________

Van olyan, akinek ASUS lapja van, és alaplapi koaxról kitudott jönni? Rá van kötve ilyen ASUS Spdif-es cucc, szól, de nem úgy, ahogy kéne. HD audio HDMI out-nál érzékeli a jelet, és pl a támogatott formátumoknál csak 16 bitet ír, meg ilyenek. Leszedtem már jó néhány drivert, de nem sok sikerrel jártam.

Hátha...

(#29302) Viktoár válasza borisz1994 (#29300) üzenetére


Viktoár
addikt

Szerintem valami a biossal nincs rendben.Biosfrissítést kellene megpróbálni.

Üdv:Viktor

(#29303) prmcsk válasza borisz1994 (#29300) üzenetére


prmcsk
addikt

Akkor kezdjük elölről...

Van két ramod és négy slotod. A két sárga dual, a két fekete is az. Mindkét ramot, külün, külön próbáld ki ott, ahol az egyik ment, majd az összes slotban játszd el ezt azzal, amelyik ram, az elindult slotban, jónak bizonyul. Kiderülhet valami.
Rendszert is fel tudsz rakni egy rammal. Félő, hogy vagy bios, vagy ram "makkanás" van.

Nem fogalmazol pontosan. A "Please enter setup to recover BIOS setting"-et akkor is kiírja, amikor egy rammal ugyan, de elindul, vagy akkor, ha újra a kettő van benne, mint az alapeset volt ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29304) prmcsk válasza KisTücsök (#29301) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem szokott velük gond lenni. A lapod manualjában, az 1-25 lapon ott van hogyan kell rádugni. Fel a driver és a driverben kell esetleg valamit még matatni a helyes beállításokhoz. Esetleg engedélyezni a SPDIF-et és frekit megadni.

Rég volt "ánusz" lapom, csak az emlékezetemből élek.

borisz1994: Ebből is az a tanulság amit az előzőekben írtam. Nem tudom miért megy mindenki a legújabbra, ami lehet kiforratlan és rossz, ahelyett, hogy a beváltat tartaná meg mindaddig, amíg a hardver nem "kényszeríti" másra.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29305) borisz1994 válasza prmcsk (#29303) üzenetére


borisz1994
csendes tag

Nagyon szépen köszönök mindenkinek minden segitséget, megoldódott :D :DD :)) Először ugy volt, hogy csak 1 rammal indult és akkor is kiirta azt a szöveget, utána már mind a 2 elindult de még akkor is szövegelt. Próbáltam a legujabb BIOS-t feltenni de ott valamilyen olvasási hibára utalt. Letöltöttem az utolsó előtti frissitést és azt gond nélkül feltette. Ezután minden probléma megoldódott.

Ami nekem furcsának tünt BIOS frissités közben, hogy amikor törölte a ROM-ot nem ment végig a folyamatjelző és elkezdte felirni a BIOS-t, fogtam is a fejem :Y De amikor odaért az irással kihagyott egy kis részt a maradékot is letörölte és végigirta a ROM-ot.

(#29306) KisTücsök válasza prmcsk (#29304) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ennél ismeri fel

A VIA HD audio izé le van szedve, de abban sem tudok állítani semmit. 48k Hz a max + 16 bit. link

Egyébként a manualba ilyen spdif-es cuccot ábrázol, de nekem ilyen (itt egy kép is), de nem hiszem, hogy ennek gondnak kéne lennie, hisz szól, meg elvileg csak két tűre van szükségem, hogy kimenjen a jel. Csak sehogyan sem tudom beállítani, hogy normális felbontásban küldje ki a jelet. Sehol. Nem ismeri fel normálisan vagy nem tudom.

Így kb csak hangosabb, mint az laplapi hangkaris kivezetésnél, de minőségben ugyan ott van.

Ha sehogy sem bírom rávenni, akkor muszáj lesz lapot cseréljek.

[ Szerkesztve ]

(#29307) prmcsk válasza KisTücsök (#29306) üzenetére


prmcsk
addikt

Fura. Azt gondolom, hogy a lap csatlakozó és a hátsó kivezető panel csatlakozó különbségéből adódhat a probléma.

A lapon három tű van, tehát az eredetileg beszélt három szálas vezeték és a szintén három szállal csatlakozó fogadó, hátlapi csatlakozó kellene szerintem hozzá. A hátlapon két féle csatlakozás látható.

SPDIF, amihez a három szál kell. +5V a "fényhez" szükséges, jön egy üres, majd jön a jel és test.
KOAX egy RCA aljzat, amihez két szál kell. A külseje a test, közepe a jel. Namost...

Húzd le az összekötő szalagot és próbából két szállal kösd össze:
a lapod kivezetésének GND-jét a hátsó kivezetés GND-jével. Ez egy szál.
A lapod SPDIF OUT-ját kösd össze a hátsó kivezetés SPDIF OUT-jával. Ez a második szál.

A többit felejtsd el és így próbád ki.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29308) szcsaba1994 válasza Viktoár (#29298) üzenetére


szcsaba1994
tag

Már régebben is csinálta, de eggy időre abbahagyta. Akkor windows 7 volt rajta
Kb 2-3 hete kezdte újra, az utóbbi 1 hétben minden nap kék halállal indul

(#29309) Viktoár válasza szcsaba1994 (#29308) üzenetére


Viktoár
addikt

Nekem is 5770 van a gépben és win7-es rendszer.Nálam is ugyanez a helyzet már régóta,úgy tudtam megkerülni (nem nevezném megoldásnak) hogy felraktam az ati tray tools-t és beállítottam hogy ne kapcsoljon energiatakarékos üzemódra a vga vagyis azokon az órajeleken megy folyamatosan mintha terhelném a kártyát.

Ez így működik már vagy 2 éve,azóta nem dob kékhalált első indításkor. :D :D

Üdv:Viktor

(#29310) szcsaba1994 válasza Viktoár (#29309) üzenetére


szcsaba1994
tag

Tekintve, hogy játék közben 100 fokig elmegy a kártya, ezt a megoldást inkább kihagyom.
Kb. fél éve volt még egy olyan gond is a géppel, hogy folyamatosan 100%-on használta a teljes kártyát. De ez magától megjavult, más alaplappal pedig hibátlanul működött

(#29311) szcsaba1994 válasza szcsaba1994 (#29310) üzenetére


szcsaba1994
tag

Még egy dolog, amit kihagytam: Időnként brutális mértékbne leesik az FPS szám játékok közben. 30-40ről 5re
Ha ezt csinálja, akkor kb fél óráig normálisan megy utána 5 percig szarakodik

(#29312) Viktoár válasza szcsaba1994 (#29310) üzenetére


Viktoár
addikt

Én sem jöttem rá a hiba okára csak így tudtam elkerülni.Igaz hogy nekem accelero s1-es hűtő van a kártyán egy 12cm-es ventivel ezért járatom terhelt órajeleken.Ha visszarakom a gyári hűtőt ami nem hűt olyan jól azzal ritkábban jelentkezik a probléma viszont baromi hangos.Próbáltam másik memóriákkal,másik driverrel de nem segített semmi.

Ha kikapcsolom az ATT-t ugyanúgy előjön az indításnál a kékhalál.Ezek alapján csak valami olyasmire tudok gondolni hogy a vga-n kontakthiba lehet ami melegedés (hőtágulás) hátására megszűnik.

Ez csak feltételezés,lehet hogy nagy marhaság. :D

Üdv:Viktor

(#29313) Viktoár


Viktoár
addikt

Gyorsan indítottam egy furmark tesztet és láthatod hogy hiába a magas órajel ha nem használom a kártyát 100% akkor csak 39 fokos.Ha nyúzom akkor 50 fokig megy fel.

Üdv:Viktor

(#29314) szcsaba1994 válasza Viktoár (#29313) üzenetére


szcsaba1994
tag

1-2 napig lehet kipróbálom, hogy ez-e a hiba. Neked is memóriára hivatkozó kékhalál képernyők voltak?

(#29315) Yeager


Yeager
csendes tag

Üdv.van egy M5A99X Evo r2.0 alaplapom.
A bios 1708 verzió ,de láttam van már 2201 -es is.
probálatam az Asus update-ot hogy frissítsen de betöltéskor azt írja hogy csak ASUS alaplap-al indul és végül leáll.DEHÁT AZ VAN!!

Mit lehet tenni?

egyáltalán érdemes bios-t frissíteni?

(#29316) Viktoár válasza Yeager (#29315) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha nincs vele baj akkor nem érdemes szórakozni vele.Ha valami nem megy a lappal,vagy érdekes dolgokat művel akkor érdemes próbálkozni egy frissítéssel más esetben nem.

Annak hogy frissebb a bios nem látod előnyét addig amíg nincs gondod a lappal.

szcsaba1994: Volt kékhalál,aztán olyan is hogy az illesztő nem válaszolt,pillanatra bekockásodott kép.

Próbáld ki de azért monitorozd a hőmérsékletet nehogy baj legyen.Amúgy a 100 fok nem nagyon meleg egy ilyen vga-nak?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#29317) Yeager válasza Viktoár (#29316) üzenetére


Yeager
csendes tag

De miért nem indul az ASUS Update?
Miért írja,hogy csak ASUS lappal indul,mikor az van?!

(#29318) KisTücsök válasza prmcsk (#29307) üzenetére


KisTücsök
addikt

Azt csak úgy lelehet húzni?

Amúgy úgy próbáltam cifrázni, hogy pl ha függőlegesen dugom rá a lapon lévő tűkre, úgy, hogy a kábelen csak kettőt dugok be, akkor pont úgy volt elvileg, hogy a lapon lévő "spdif_out" a kártyáéhoz csatlakozott, ahogy a mellette lévő "gdn" is a kártya "gdn"-jéhez. Annyi, hogy a kártyán nem tudom cifrázni, ott muszáj úgy rádugjam, ahogyan rámegy, vagyis, hogy mind az öt tű rajta van. Itt zavarhat be?

Holnap délelőtt akkor kipróbálom. És majd írok.

Köszi a segítséget!

(#29319) Viktoár válasza Yeager (#29317) üzenetére


Viktoár
addikt

A biosba belépve nem indul az asus update mikor ráklikkelsz?Mit választasz ki vagy mikor írja hogy asus lappal működik?

Amúgy az EZ flash szerintem biztonságosabb,azzal csináld ha minden kötél szakad.

Üdv:Viktor

(#29320) prmcsk válasza KisTücsök (#29318) üzenetére


prmcsk
addikt

Igen, ott zavarhat be...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29321) maathe


maathe
senior tag

Van egy Gigabyte GA-H87-HD3-as alaplapom amire csatlakoztatva van az előlapi USB 3.0-ás csatlakozó (F_USB30 nevezetű csati), viszont mégsem működik. Azaz rádugok egy pendriveot, a Windows felismeri, viszont nem mindig jelenik meg a Sajátgépben, akkor is csak annyi, hogy: Cserélheti lemez (F:).

Ha megpróbálom megnyitni, akkor csak el kezd tölteni a címsorban, de nem történik semmi.

Legfrissebb driver van fent.

A pendrivenak semmi baja és csak az előlapi csatlakozókkal csinálja ezt.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#29322) prmcsk válasza maathe (#29321) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez az előlapi sztori a kezdetektől így van, vagy csak gondolt egyet ?
A lapon, az előlapról jövő érintkezők rajta vannak rendesen ?
A sorrend is jó, vagy nem is lehet rosszul dugni, mert "bolond védett" a rátűzős csatlakozó ?

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29323) szcsaba1994 válasza Viktoár (#29316) üzenetére


szcsaba1994
tag

az a hiba csak régebben jött elő

sok az, de külön vga-t már nem akarok venni. inkább várok a kaveri apu-ra és egy problémaforrás kilőve

[ Szerkesztve ]

(#29324) maathe válasza prmcsk (#29322) üzenetére


maathe
senior tag

Kezdetektől fogva (ma lett beüzemelve a komplett gép). Rajta vannak és csak egyféleképpen lehet rádugni, szóval nem értem. :S

(#29325) prmcsk válasza maathe (#29324) üzenetére


prmcsk
addikt

Akkor matt...Csak arra tudok még gondolni, hogy az előlapi USB panelen (ha van ilyen), valami nem kóser.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29326) maathe válasza prmcsk (#29325) üzenetére


maathe
senior tag

Rádugtam egy kártyaolvasót, felismerte meg is tudtam nyitni, de olyan retek lassú, hogy az valami hihetetlen.

(#29327) ZiD


ZiD
tag

Sziasztok,
Elnézést ha nem jó helyre írok... Havernak teljesen új gépet rakok össze ezekből:
Intel Core i3-3220
ASRock B75M-DGS R2.0
RAM DDR3 CORSAIR Value 4GB/1333
ASUS HD 7790 1GB DDR5 DC2 OC
Chieftec 500W OEM (CTG-500-80P)

Összerakás után monitor nélkül bekapcs, minden elindult, nem lármázott(hibakód), öröm. Eztán monitort is rákötöttem win telepítési célzattal, ámde nincs kép, BIOS nem töltődik be.

Mivel elsőre a VGA-ra kötöttem, gondoltam ez lehet a bibi, átraktam alaplapira de így sem nyert. Mivel hibát nem jelez, és mindent átnézve sem látok hibát, nincs nagyon ötletem.Monitor megy más géppel).

Nektek esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#29328) TaylorXIII válasza ZiD (#29327) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Csinálj egy cmos resetet de az sem jó akkor vedd ki a kártyát és rakd be újra. D-sub és DVI-D csatit is próbáltad az integrált vga-n?

(#29329) Yeager válasza Viktoár (#29319) üzenetére


Yeager
csendes tag

Nem a win-ben ráklikkelek a ASUS update ikonjára tölt egy kicsit,majd kiírja,mint egy általános hibaüzit.
EZ flash hoz honnan lehet letölteni a bios update-t???

(#29330) ZiD válasza TaylorXIII (#29328) üzenetére


ZiD
tag

Integráltan mindent kipróbáltam igen. Cmos reset egyenlő azzal, ha az elemet kiveszem x percig? Mert az volt. A resetnek utánaolvastam, de azt nem tudom, hogy mivel kéne csinálni :D A manuálban valami kis kis "kupakkal" csinálja, de olyan nem volt az alaplaphoz.

(#29331) zolee33 válasza ZiD (#29330) üzenetére


zolee33
csendes tag

ha jól látom a képen akkor az alaplapod jobb also sarkában van egy jumper,egy 3 tűs csatin,dugd át hogy a másik kettőt kösse össze.bekapcs(nemfog elindulni csak reseteli a biost),utánna jumper vissza,és bekapcs.elemet is kiveheted,de akkor a tápot is lekell huznod,joideig ellátja a lapot árammal készenlétiben.
hugomnál van ilyen alsokategoriás" asrock,és néha az is eljátsza ezt,sok ki-be kapcs és egyszer elindul.utánna nincs vele gond sokáig,csak ha cserélünk valamit,akkor csinálja.
ezt csináld alaplapival.ha indul,biosba be,video átállit pci-e-re.kikapcs videokari be....és ha igaz megy is

(#29332) aleister válasza aleister (#29295) üzenetére


aleister
veterán

Erre valaki?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29333) HTCX715


HTCX715
tag

Üdv.
Van egy Dell optiplex 780-as gépem (ha jól emlékszem intel q43-as chipsettel) és amikor rádugom a Philips shl3300 fejhallgatóm akkor recseg. Ugyan ez van ha erősítőt dugok rá, viszont ha egy sima füllhalgatót akkor nem. Mellesleg a mobilomon egyik sem recseg.

Előre is köszönöm!

(#29334) Taifa Díaz válasza Yeager (#29329) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az Asus honlapjáról töltsd le, a lapod oldaláról: katt

Az operációs rendszered kiválsztása után kiválaszthatod a kívánt BIOS fájlt letöltésre.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#29335) ZiD válasza zolee33 (#29331) üzenetére


ZiD
tag

Második elemkivétel segített... Rejtély:D És köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#29336) VBalu987


VBalu987
csendes tag

Van egy GA-P55A-UD4 alaplap, i7-860 CPU, nVidia GTS 450 VGA, Kingston 1600 MHZ-es 2x2GB kit memória.
Valami meghibásodott, mert 2 tápegységgel is kipróbáltam, ugyan az a tünet. VGA jó, mert azt áttéve egy másik gépbe működött.
Ment a Windows 7 és egyszer csak újraindult, majd:
Tünet, kicsit felpörögnek a ventik, az összes fázis led felvillan bekapcsolás után, aztán leállnak a ventik és kikapcsol, majd újra fázis ledek felvillanak venti fel és így így tovább csinálja ezt. Kipróbáltam, hogy csak a legszükségesebbeket alkatrészeket fent hagyva, CMOS resetet is csináltam, elemet 1 napig ki is vettem.
BIOS-ig nem jut el, képet nem ad. PC speeker nem ad hangot.
Mi lehet a baj? Mire lehet gondolni?
Mennyibe kerülne a javíttatás?

[ Szerkesztve ]

(#29337) Viktoár válasza VBalu987 (#29336) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha kiveszed a ramot akkor sem csipog?

Üdv:Viktor

(#29338) germinator66


germinator66
aktív tag

Hogy kell bekötni Giga (B85M-D3H) lapra az LPT kivezetést?

[ Szerkesztve ]

(#29339) Viktoár válasza germinator66 (#29338) üzenetére


Viktoár
addikt

Ok már pótoltad a tipust. :D

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#29340) VBalu987 válasza Viktoár (#29337) üzenetére


VBalu987
csendes tag

Sajnos akkor sem csipog

(#29341) germinator66 válasza Viktoár (#29339) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ez okés, de a hátlapi kivezetés csatija kétféleképp is rámenne, és nem tiszta, melyik variáció a nyerő!:)

(#29342) Viktoár válasza germinator66 (#29341) üzenetére


Viktoár
addikt

Van a kábel szélén egy piros "csík"?

Üdv:Viktor

(#29343) Thrawn válasza Viktoár (#29342) üzenetére


Thrawn
félisten

Az a fázis? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29344) Viktoár válasza Thrawn (#29343) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem,az a vérmérgezés jele. :D

Egyébként ha van rajta piros jelzés akkor az a fele megy az 1-es tűre.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#29345) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Vettem egy ilyen Ram kit-et: [link]
Asrock z77 pro3 alaplapom van, és a 3-as 4-es ram slot nem akar működni, sem úgy, hogy csak egy modult teszek vagy a 3-asba, vagy a 4-esbe, sem pedig úgy, hogy 1-3-ba vagy 2-4-be teszem a ram-okat. Ilyenkor bekapcsolásra felpörögnek a ventik, majd leállnak, és a gép újraindul. Bios-ig sem jut el. Ha 1-esbe vagy 2-esbe, vagy 1-2-be teszem a ram-okat, akkor minden rendben, csak nincs dual chanel... Van esetleg erre valamilyen megoldás, vagy hibás a lap?
Köszi :R

:-)

(#29346) germinator66 válasza Viktoár (#29344) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ahha, az egyik eren hosszában van egy! Köszi! :R

(#29347) Loner


Loner
tag

Sziasztok!

Van nekem egy ilyen csodás lapom! Intel Johannesburg DQ35JO

Bios frissitést szeretnék hozzá, tudok itt segitséget kérni?
Pl jo linket, honnan töltsem le!

Köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#29348) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok.

Adott ugye a konfigom ami a következőket produkálja:
Ment szépen aztán egyszer csak megállt a kép de a billentyűzet se reagált semmire kikapcsolom aztán nem kapcsol vissza csak ha kihúzom a tápkábelt vagy 10percre.
Utánna ha be is kapcsol ugyan ez lesz.
Sokáig azt is írta hogy Overclocking failed pedig nem is húztam a procit.
Most megfigyeltem belülről hogy ha a tápkábelt kihúzom akkor a belső Power led elkezd villogni kb.4mpig.
Ja és ha be akarom kapcsolni de nem kapcsol akkor nem csipog semmit.
5let?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#29349) Viktoár válasza Loner (#29347) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

ITT kiválasztod hogy csak a bios-t mutassa és letöltöd amelyik szimpatikus.

Üdv:Viktor

(#29350) wariror


wariror
tag

Üdv!
Tudnátok segíteni abban hogy adott 1 Gigabyte ga z77 hd3
alaplap amin 8 pines atx 12v csati van, de a tápomon csak
egy 6 pines meg egy 4 pines atx csati van az a kérdés hogy
elég nekem az a 6 pines a 8-as ba vagy kell egy átalakító?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.