Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) Viktoár válasza chester91 (#29596) üzenetére


Viktoár
addikt

Azt írtad hogy 1200-1300 között nem ad olyan hangot,akkor hogyan sikerült azon a fordulatszámon járatni?

Jah már látom hogyan.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#29602) chester91 válasza pcgamer01 (#29600) üzenetére


chester91
senior tag

Ez a veszéj nem igazán áll fent. Kisebb fogyasztású proci van most benne, mint amit cseréltem, teljesítménybe kb megegyeznek. Valahogy nem lehet ezt megkerülni? Ha esetleg kikapcsolom a szabályzást a biosban, akkor tudom szoftveresen lejjebb venni?

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#29603) Viktoár válasza chester91 (#29602) üzenetére


Viktoár
addikt

Tehát akkor a lap cserélődött és a proci is ami kevésbé melegszik.A venti képes lenne alacsonyabb fordulatra is de az új lapban min 1400-at pörög.Milyen lapról van szó?

Üdv:Viktor

(#29604) chester91 válasza Viktoár (#29603) üzenetére


chester91
senior tag

Gigabyte mind a kettő: EP45-UD3LR lapot cseréltem le egy H61M-S2PV-re foglalat váltás végett.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#29605) Viktoár válasza chester91 (#29604) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha silent-re állítod a biosban akkor sem veszi alacsonyabb fordulatra?

Üdv:Viktor

(#29606) chester91 válasza Viktoár (#29605) üzenetére


chester91
senior tag

Akkor megy 1400-on, ahol még van egy kevés hangja, az előző en 1350 körül üzemeltették, es teljesen csöndben volt.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#29607) Viktoár válasza chester91 (#29606) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha kézi beállításra teszed és állítasz a slope PWM-en?

Üdv:Viktor

(#29608) chester91 válasza Viktoár (#29607) üzenetére


chester91
senior tag

Próbáltam silent módon, próbáltam a legalacsonyabb feszultsegen, sehogy se ment lejjebb. Azt próbálom most, hogy kikapcsolom a fan speed controll-t, hátha úgy lehet szoftveresen lejjebb venni.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#29609) chester91


chester91
senior tag

Így sem engedi 1400 alá. :((

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#29610) Viktoár válasza chester91 (#29608) üzenetére


Viktoár
addikt

Vedd alacsonyabra a slope pwm-et,ha manuális beállítást választasz.

Üdv:Viktor

(#29611) Chabee


Chabee
tag

Erre esetleg valaki?

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#29612) chester91 válasza Viktoár (#29610) üzenetére


chester91
senior tag

A legalacsonyabbon volt, és akkor sem ment 1400 alá.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#29613) pcgamer01 válasza Chabee (#29611) üzenetére


pcgamer01
senior tag

nos,
Három lehetõség van.1:Van az alaplapnak biosvisszaállitási funkciója alapból.Ezt a laphoz adott manuálban megnézheted van.Ha van az ott leirtakat kell alkalmazni.Azaz floppyra /mostanába már usb háttértárrol is megy/kiirni a biost az meg bootoláskor helyreállitja.2:Ha nincs ilyen autómata bios visszaállitó még mindig lehet dual bios amelyet a lapon lehet egy jumperrel aktiválni ekkor elindul a gép és a második bios tartalmát lementi az ember és visszatudja irni az elsõbe/egyes lapoknál ez is autómata a jumperelés után/.3:Ha ezek egyike sincs akkor még mindig van remény ha a bios chip nem valami speciálisan beforrasztott nyavaja és kiszedhetõ.Kiszedi az ember és vannak cégek szervizek illetve a ph-n van egy emberke aki bveleirja a jó biost.4:Ezek egyike se igaz akkor kb kuka."
Ezt a szöveget találtam hátha jó lesz neked is.
és ahogy látom a gyártó honlapján ez Dual Uefi biosos tehát csak át kell jumperelni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#29614) IstvánLászló válasza Janesz_20 (#29594) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az alaplapod leirását elolvastad.

Nekem is volt ijen lapom és gond nélkül üzemelt.

A Jumper-ek beállitása alaplapod leirása szerint vannak,mert nagyon fontos.

Feltétlenül ellenörizd le.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29615) Viktoár válasza Chabee (#29611) üzenetére


Viktoár
addikt

Használd a lapon lévő backup bios-t.

Üdv:Viktor

(#29616) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok.

Mit jelent BIOS-ban a "PCIe Bus frequency"? Az oké, hogy az interfész órajelét lehet növelni de lehet elérni vele teljesítménynövekedést? Jelenleg 200MHz

ASrock 970 Extreme 3 R2.0

PSN ID: marquuard

(#29617) IstvánLászló válasza EnterR (#29616) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Tuningolni szertnél és mit miért,megkérdezhetem.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29618) EnterR válasza IstvánLászló (#29617) üzenetére


EnterR
veterán

Azért kérdezem, mert Tomshardware-n írták, hogy az intefész órajel emelésével növelhető a videokártya OC mértéke, meg teljesítménynövekedést is írtak, de gondoltam itt tisztázzuk, mert számomra nem egyértelmű.

PSN ID: marquuard

(#29619) IstvánLászló válasza EnterR (#29618) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Mijen videokártyát használsz,kicsi lenne a teljesitménye.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29620) EnterR válasza IstvánLászló (#29619) üzenetére


EnterR
veterán

Adatlapon van, Gigabyte R9 270X. Szeretném kihasználni a benne lévő tartalékot

PSN ID: marquuard

(#29621) IstvánLászló válasza EnterR (#29620) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Én defauton használnám a PCIe Busszt,eredetileg 100MHz-en megy igy tudom.

A Jelenlegi 200MHz-es PCIe Bus csipszetje dupláján müködik igyis már és a videokártyád is ,szeríntem erösen melegszik is.

Gyözödjél meg Everesttel mi a hejzet,ki írja a höfokokat eszt biztosan te is tudod.

A videokártya és a csipszet defaultján megy nem piszkálnám,mert elöre nem látható meg hibásódást okozhat.

De lehet hogy más hozzá értöknek más lessz a véleménye.

A döntés a tiéd hogy tuningolsz vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29622) Chabee válasza pcgamer01 (#29613) üzenetére


Chabee
tag

Szia!

Köszi a választ! A gond a következő: A frissítés rendben lement, tehát nincs olyan alapvető hiba, amitől a frissített BIOS-szal ne indulna el a gép. A gond csak ezután kezdődik. A grafikus felület vagy bejön, vagy nem és out of range-t dob a monitor. Próbáltam csökkentett módba, de ha ott is beállítom az 1280x1024-et egyből out of range. Gondoltam arra is, hogy nem 60 MHz-en hajtaná meg a monitort, de nem találtam sehol MHz állítási lehetőséget. Nagy nehezen újra telepítettem, de amint feltolom a VGA drivert egyből elszáll. Visszatérve a BIOS-hoz. Szóval nincs olyan opció, hogy manuálisan töltsem vissza a backup BIOS-t a main BIOS-ba. Bár az is lehet hogy én nem néztem/láttam meg a lehetőséget. A manual csak arról ír, ha corrupt vagy sérült a BIOS akkor töltődik vissza a backup-ból automatikusan. De itt ugye ilyen nincs. Valahol olvastam azt is, hogyha az main BIOS frissítése sikeres, akkor az átíródik a backup-ba is, úgyhogy lehet hogy nem is használna a dualBIOS opció. Még egy utolsó gondolatom az volt, hogy megint nekiállok BIOS-t frissíteni pl. USB-ről és azt szándékosan elrontom azzal, hogy lekapcsolom a tápkapcsolót. Na akkor lesz damaged BIOS-on és dolgozhat az back-up. Mindenezk ellenére úgy gondolom, hogy ez szimplán egy gyárilag elkúrt BIOS. Még gondoltam arra is, hogy az alap (F1-es) BIOS-t meg kéne hackelni és a dátumot átírni valami frissebbre. De ehhez nincs programom. Végső soron semmi olyan nem történt amitől elvesztette volna a garanciát a lap, úgyhogy lehet visszaküldöm és oldják meg.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#29623) Chabee válasza Viktoár (#29615) üzenetére


Chabee
tag

Szia!

Rendben, de hogyan? Mert erről egy árva leírást sem találtam sem a manual-ban sem sehol. :(

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#29624) Viktoár válasza Chabee (#29623) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Automatikusan elindul a backup bios ha a main bios-sal baj van.Nálad nem tesz ilyet ha bekapcsolod a gépet?
Bár lehet hogy csak akkor ha elflasheled. Mindenesetre kérdezd meg a bios frissítés topikban,hátha tudnak segíteni a visszaállításban.

Én már az általános iskolában sem voltam jó biosból. :DDD

Üdv:Viktor

(#29625) Csorosz válasza Thrawn (#29581) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Ja. Én is erre gondoltam, mert amikor felraktam a legújabb biost, csak egy defaultot nyomtam neki (vagy azt se).
A lényeg, hogy hiába a cmos clear, a lap továbbra is 1500 Mhz NB frekit a procinak, és ezzel nem kevés mértékben ront minden egyéb teljesitménytényezőjén. Például hiába a ddr2 2133-as ram, ha 14k az olvasás és 7k az írás aida szerint. Még az alap ddr3 1333mhz-et sem éri el. Nembeszélve a procitesztekről, Értelmetlen húzni a cpu-t, alig gyorsul valamit +500 mhz-től.
Olyan mintha beragadt volna a 15x szorzó, mert fsb tuningra azért elindul felfelé.

Most vigyem vissza gariba? Vagy próba másik procival?

Jé most nézem, van újabb bios....
Mindjárt jövök :)

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#29626) chester91 válasza Viktoár (#29610) üzenetére


chester91
senior tag

Nos, úgy látom te is kifogytál az ötletekből :) azért nagyon köszönöm a segítségedet!

Remélem sikerül rátalálni, hogy hogyan oldhatom meg.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#29627) Csorosz válasza Thrawn (#29581) üzenetére


Csorosz
aktív tag

És nem. Új biossal is ugyanaz az eredmény, betokozódott 1500mhz-ra a Cpu-Nb freki, csak FSB emelésre hajlandó emelkedni.
Valakinek valami ötlet esetleg? MSI FM2 A75IA itx lap.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#29628) Viktoár válasza chester91 (#29626) üzenetére


Viktoár
addikt

Sajnos nem tudok több "okosságot".Extrém esetben még egy bios frissítés lenne a javaslatom hátha bejön alapon. :)

Üdv:Viktor

(#29629) Blackhill


Blackhill
csendes tag

Sziasztok! Tudom nem jó helyre írok de fogalmam sincs hova kellene ezt címeznem. Nos én átlag user vagyok alap szinten értek csak a pc-hez ezért értelmetlen kérdésekért mea culpa. Problém: Új gépet raktam össze: Új alaplap, új proci, használt de jó hdd. A biosban nem látom a hdd mintha nem ismerné fel, cd-dvd van ill. pendrive is ha bedugom. Sata type AHCI re állítottam és Enabled minden sata rész. sata 0 -ra raktam a hdd-t. Win 8.1 x64 telepítés pendrivról el is indul de a partíció résznél nincs semmi, választó menük szürkék formázás, új partíció semmi sem érhető el csak a load drive. Valami illesztőprogramot kér.Lehet hogy baromi láma kérdés de láma vagyok ezen a szinten. Help please???
Alaplap : Gigabyte GAF2A88XM -HD
Proci: AMD A8 6600K
HDD Western 500Gb. Sata

(#29630) Csorosz válasza Blackhill (#29629) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Húzz le mindent, csak a vinyó maradjon.
Oda és azzal a sata kábelel dugd fel a lapra a vinyót, amivel látta a DVD irót.
Biosban egyébként látta a hdd-t?

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#29631) Csorosz


Csorosz
aktív tag

No megvolnék.
Innen
Ez
kell neked. Rakd rá a pendriverra, vagy egy másikra. És már látni is fogja a sata vezérlőd a telepitő.
Üdv.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#29632) Viktoár válasza Blackhill (#29629) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Véletlenül nem felejtetted el rádugni a tápkábelt? Ne haragudj,nem nézlek hülyének de velem párszor előfordult a nagy igyekezet közben.Mindig mindenre nem figyelhetünk,hiába vagyunk a teremtés koronái. :D

Üdv:Viktor

(#29633) Blackhill válasza Csorosz (#29631) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Ezer köszönet megpróbálom így munkára bírni! :)

(#29634) Blackhill válasza Viktoár (#29632) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Nem a tápkábel rajta van de igaz ami igaz most még egyszer ránéztem :)

(#29635) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!
Szomszédos fórumban ajánlottak nekem egy konfigot amit meg is vettem, viszont az összerakásnál olyan gondba ütköztem hogy a táp csatlakozója rövidebb az alaplapon levővel, ill. a 4-es csatlakozó meg nem ér el a helyére. Itt egy kép róla.
Ezt hogyan lehet orvosolni? Másik táp kellene? Köszönöm!

(#29636) chester91 válasza meszi16 (#29635) üzenetére


chester91
senior tag

Szia!

Elég csak venni hozzá hosszabbítókat, nézelődnék webshopokban (pcx pl), vagy hozzád közeli üzletekben, esetleg az aprón :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#29637) Viktoár válasza meszi16 (#29635) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Lehet venni ATX 24 tűs hosszabítót illetve 4 tűs-et is a 12v-os csatihoz.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#29638) TaylorXIII válasza meszi16 (#29635) üzenetére


TaylorXIII
őstag

SHarkoon Vs3-s ház kellett volna neked és akkor elég lett volna a táp kábelhossz szempontból is. Szóval volt egy kis baki az ajánló részéről.

(#29639) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Asus P8Z68-V Pro lap i5 3570 procival, 8gb rammal win7 x64-gyel. Jelenleg igp-vel használom a gépet, mert vga vásárlás előtt állok. Mitől van az, hogy ha pl. filmet nézek 20-30 percenként lekapcsolja a monitort? Energiagazdálkodásnál minden kivan kapcslva szinte, hibernálás is. A gép nem megy alvó üzemmódba, csak lekapcsolja a monitort, ami kissé idegesítő.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#29640) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Adott egy sok éves MSI K9A2 CF alaplap. Néhány napja CMOS battery hibát ír, és minden nap "elfelejti" az időt (2002. jan 01-re állítja). Gondolom meghalt az elem. Ezt házilag lehet valahogyan javítani/cserélni?

“The wha-"

(#29641) ScrapUnit válasza Wlac (#29640) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Lehet, beugrasz egy számtech boltba és kérsz egyet, vagy döglött lapból kiveszed. Egy kis fém pöcök tartja az elemet, könnyű cserélni.

[ Szerkesztve ]

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#29642) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Egy pórul járt notebookból szert tettem egy i3-as PGA988 foglalatos processzorra.

Kérdésem, hogy itthon van-e alaplap, amibe ezt bele lehet tenni és mondjuk Mini PC-t lehet belőle építeni?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#29643) doki333 válasza chester91 (#29604) üzenetére


doki333
csendes tag

Üdv

Ennek a 28.oldalán találod a beállításait!

Azt ne felejtsd el, hogy több opció is összefügghet szóval ki kell tapasztalni hogy mi a neked megfelelő.Pl. ha elkezded húzni az órajeleket,V-okat stb. akkor nem tuti hogy engedélyezni fogja neked a silent módot vagy magasabb rpm-es lesz.Ez csak egy példa a biosokban található átfedésekre!

A másik hogyha sehogyan nem boldogulsz vele akkor lehet kapni 800ft-ért egy kis leszabályzó ellenállást kábelen.Ezt a lap és a cpu coller kábele közé kell dugni és "hardveresen" leveszi az RPM-et.
Mondjuk egyáltalán nem biztos, hogy neked is elég lesz a csökkentett rpm a hűtéshez szóval csakis akkor szereld be ha biztos vagy a dolgodban.

Amúgy ha valaki csinál egy jobb gépet de csendesen akarja mindezt az áldozzon egy Noctua vagy márkás társai silent hűtőre is! :U

(#29644) Thrawn válasza RootRulez (#29642) üzenetére


Thrawn
félisten

Kétlem, hogy szánnál ennyit alaplapra: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29645) RootRulez válasza Thrawn (#29644) üzenetére


RootRulez
félisten

Pfff, annyit nem...

═════════════════════════════════════════

(#29646) naomek


naomek
tag

Sziasztok. Az mitől lehet, hogy van egy Asrock p41c-de deszkám, van hozzá egy E6550 és 2giga ddr3 as ram. Na szóval valami roncs vga van benne egy px7300as és azt csinálja, hogy mikor be kapcsolom a fentik fel pörögnek egy pillanatra és ennyi. Vga nélkül meg normálidan megy minden. cmos resi volt már.

(#29647) Viktoár válasza naomek (#29646) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Honnan tudod hogy vga nélkül normálisan megy minden? Másik gépben is megtudod nézni a vga-t? Csipogó van a lapra kötve,ha igen akkor csipog valamit?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#29648) naomek válasza Viktoár (#29647) üzenetére


naomek
tag

Úgy értettem, hogy a cpu cooler és a táp felpörög. Sajna ki próbálni nem tudom. Nem csipog mert el sem indul.

[ Szerkesztve ]

(#29649) chester91 válasza doki333 (#29643) üzenetére


chester91
senior tag

Üdv!

Először is köszönöm a segítséget.

Minden lehetséges beállítása próbáltam már, a bios nem vette 1400 alá, és szoftveresen sem ment lejjebb, amit még mindig nehezen értek, mivel az előző lapommal le tudtam állítani.

Elégnek elég lesz, mivel egy g2020 proci nem egy nagy cucc, bírja azt még venti nélkül is, de így is 35-45 a nyugalmi és terhelés alatt levő hőfoka (nem tükör sima a hűtő felülete, és a paszta is csak középkategóriás). Erről az ellenállásról esetleg egy képet tudsz adni, hogy lássam hogyan néz ki? Vizuális típus vagyok az az igazság :)

Az, hogy ez meg nem elég, nos, én abszolút Zalman rajongó vagyok, ha majd eljut odáig a gépem, hogy képtelen lesz lehűteni, sem váltok márkát :) szeretem, hogy olyan kis különleges, inkább gyűjtők egy fx100-ra kétszer annyi ideig, mint hogy vegyek egy megszokott tornyot 1 vagy 2 ventivel a szélén :) szeretem a ülönleges megoldásokat :))

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#29650) Blackhill


Blackhill
csendes tag

Sziasztok! Tegnap érdeklődtem hogy a sata hdd-t miért nem látja a bios és a win telepítő sem. Rendszerben új az alaplap is és a proci is. A kapott infók alapján telepítettem AMD AHCI Drivert win 8.1 x64 és telepítettem is de továbbra sem látszik a hdd. Van ötletetek mi lehet a gond. A hdd az ami nem új használtan vettem számtech, boltban a mókus azt mondta le van tesztelve és jó. Most épp a teljes tanácstalanság van. Van ötletetek?

Alaplap : Gigabyte gaf2a88xm hd3
Proci amd a8 6600k
hdd western digital 500gb

Esetleg az nem lehet baj hogy sata 2 csatolos a hdd a lapom meg sata 3 ??????? Lefele kompatibilis nem????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.