Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) Rico83 válasza Jenő76 (#30650) üzenetére


Rico83
tag

Nézd meg az alaplap használati utasításán mit jelentenek a led villogások.
Így hirtelen elég sok oka lehet.

[ Szerkesztve ]

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#30652) Jenő76 válasza Rico83 (#30651) üzenetére


Jenő76
tag

Nem írja.

(#30653) baboss válasza Picturemaker (#30608) üzenetére


baboss
őstag

Csere megvolt,indításnál frissített és elindult az OP. WIN 8.1 megúszta az alaplap/chipset váltást. :K

[ Szerkesztve ]

(#30654) kopics


kopics
csendes tag

Sziasztok!

ASUS M2V-TVM/V-M2V890/DP MB alaplapom van, kompatibilis a SAPPHIRE ULTIMATE HD7750 1G GDDR5 PCI-E HDMI/DVI/DP videokártyával ?
A választ előre is köszi!

(#30655) Picturemaker válasza baboss (#30653) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nagyszerű! :R

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30656) Rivaul válasza kopics (#30654) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30657) Thunderzolee válasza Sasos (#30646) üzenetére

Kiráááály!

Nagyon szépen köszi!

Én nem találtam :( de reméltem itt valaki fog tudni segíteni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30658) kopics válasza Rivaul (#30656) üzenetére


kopics
csendes tag

Mi lehet a baj berakom a kártyát és a gép nem reagál rá.

(#30659) Picturemaker válasza Thunderzolee (#30657) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A driverscollection.com oldalon nézted? [link]

Nem tudom milyen módon megy itt a letöltés.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30660) TaaT válasza Rivaul (#30644) üzenetére


TaaT
veterán

Ha összerakom a gépet akkor ránézek Aidával :K

Give them hell Ukraine!

(#30661) Rivaul válasza kopics (#30658) üzenetére


Rivaul
addikt

Elég sok minden. Írd le a komplett gép adatait. A lapod korából ítélve pl lehet a tápod karcsú neki. Infó nélkül vaktába lövöldözik bárki. Kártya ment előtte máshol?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30662) kopics válasza Rivaul (#30661) üzenetére


kopics
csendes tag

AMD Athlon(tm)64x2 Dual Core Processor 4000+ 2.10 GHz , Táp:ASUS 250W volt előtte kártya de nem tudom hogy milyen és ezt követően alaplapi.

[ Szerkesztve ]

(#30663) Rivaul válasza kopics (#30662) üzenetére


Rivaul
addikt

Azzal a táppal soha nem fog bekapcsolni. Legalább egy 400-as normális tápot kell aláraknod.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30664) kopics válasza Rivaul (#30663) üzenetére


kopics
csendes tag

köszi a gyors választ !

(#30665) Sasos válasza Thunderzolee (#30657) üzenetére


Sasos
senior tag

Pedig ott van minden.

Driverek
Biosok
Manual

Mainboard könyvtárban a driverek, Manual könyvtárban a leírások, MainboardBios könyvtárban a biosverziók, szépen alaplapnevenként alkönyvtárazva.

(#30666) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Van egy Asus Gryphon Z87 alaplapom és szeretném frissíteni a biosát viszont nem találok Windowsos frissítő progit. Ha nincs ilyen akkor mi a módja a bios frissítésnek? Valami usb flash megoldást olvasok de hogy is működik ez?

(#30667) djadji válasza Joshi (#30666) üzenetére


djadji
senior tag

Töltesz le hozzá megfelelő BIOS-t és egy flasher progit. Aztán bebootolsz egy CD-ről (vagy bármiről9 DOS-ban, és elindítod a flasher progit. Megadod neki a bios file-t és megcsinálja maga a többit.
DE!:
- HA közben jön egy áramszünet, akkor eldobhatod a lapot (illetve lehet javítani, ha van egy másik PONT UGYANOLYAN alaplapod.. és a BIOS-t át lehet tenni bele, de ez elég macerás, működés közben kell szerelni ki-be rakni a chipet...)
. Ha nem pontosan jó a BIOS, akkor megint elszállhat az alaplapod (a régi bios le kell menti, ezt a legtöbb flahser fel is kínálja)

http://djadji.fw.hu

(#30668) djadji


djadji
senior tag

Hello!
Egy Asrock 970 Pro3 Rev2.0 lapom van. Viszont ez az első olyan lapom, amin nincs CD auido bemenet csatlakozó. Van egy TV kártyám, aminek a hangját egy ilyen bemenethez kellen csatlakoztatni.
Tudok csinálni vele valamit? vagy dobhatom ki...?

http://djadji.fw.hu

(#30669) djadji válasza Joshi (#30666) üzenetére


djadji
senior tag

Bios utili.
Bal oldalon le van írva hozzá ez az...
http://www.asus.com/Motherboards/GRYPHON_Z87/#support

http://djadji.fw.hu

(#30670) olivera88


olivera88
veterán

Az alaplapnak sok a 47-51°C hőmérséklet? Van egy gép amivel nem tudok mit kezdeni, állandóan lefagy. Virust nem találtam rajta.

Valami ITE IT8712F , gondolom ez lehet az alaplap.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30671) olivera88 válasza olivera88 (#30670) üzenetére


olivera88
veterán

Futtattam egy rendszer stabilitás tesztet AIDA64 el, valóban az alaplap melegszik.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30672) Picturemaker válasza olivera88 (#30671) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Milyen alaplap ez?
(tényleg soknak tűnik az a hőmérséklet.)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30673) djadji válasza djadji (#30668) üzenetére


djadji
senior tag

erre tud valaki megoldást?

http://djadji.fw.hu

(#30674) Picturemaker válasza djadji (#30673) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Egy olcsó hangkártya, amin van ilyen bemenet?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30675) Sasos válasza djadji (#30673) üzenetére


Sasos
senior tag

Esetleg külső átkötésre nincs mód? TV tuner hang kimenetét dugod a vonal bemenetre...
Amúgy a tunert, mint hangeszközt nem ismeri fel a masina? Nekem USB-s külső tuner van a gépen, de nem kell hozzá varázslás, vagy dugdosás, mert simán ott van hangeszközként.

(#30676) olivera88 válasza Picturemaker (#30672) üzenetére


olivera88
veterán

Az jó kérdés, pontosan nem tudom.Nincs nálam a gép, Teamvieweren néztem. Asus azt tudom. Az én MSI deszkám még a 30°C ot se éri el a stability testen. Úgyhogy kissé furcsa ez a 48-49°C. Majd holnap megnézem.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30677) djadji válasza Sasos (#30675) üzenetére


djadji
senior tag

Hát iga, vagy hangkáryta lesz belőle, vagy egy jack-et szerelek rá a kábelre és rákötöm a hátsó bemenetre.
Est PCI-os TV kártya-... régi.. de működik.. nem veszek újat... amíg nem muszáj... addigra meg ugyis meszelnek a analóg TVnek.... addig kihúzom ezzel... :-)
Kösz a tippeket..

http://djadji.fw.hu

(#30678) TaaT


TaaT
veterán

Amúgy az alaplap mely részének a hőmérsékletéről van szó?

Give them hell Ukraine!

(#30679) razorka777


razorka777
veterán

Üdv.
Úgy tűnik meghalt az alaplapom, vagyis gondolom.
Ha bekapcsolom a kezdőképernyőnél nem megy tovább, a biosba be tudok lépni, de ott megáll a tudomány.
Innen nem megy tovább
Elvileg az összes eszköz működik, ezért tippelek az alaplapra.
Kukázhatom a lapot, vagy van valami megoldás?
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#30680) Hgovi válasza razorka777 (#30679) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Egy BIOS reset lehet hogy segít vagy elem csere.
Ha a lap meghalt volna a BIOS se jönne be.

Üdv Hgovi

(#30681) Ztc


Ztc
újonc

sziasztok. nem reg vettem egy asztali gepet es az alaplappal vagy a processorral van nemi gondom. szoval az alaplap az egy gigabyte f2a55m-ds2. ennek az alaplapnak van egy egesz jo video kartyaja vagy a processzoron van mar nem is tudom mert olvastam olyanokat h ennek az alaplapnak nincs integralt vga-ja. teljesen mindegy csak osztom amiket olvastam. de a problema az h nem tudom hasznalni az alaplapi vga-t vagy driver hiany miatt vagy mert nem mukodik. azt hallottam h ezt az alaplapot win8-ra adtak leginkabb es lehet h a win7 nem ismeri fel mert h en win7-t hasznalok es mar 1000+1000 apu drivert letoltoltottem hozza de sehol nincs.
csak azt szeretnem meg tudni h valakinek esetleg van-volt-e hasonlo problemaja es h sikerult ezt megoldania. koszonom elore is a valaszokat

(#30682) Rivaul válasza razorka777 (#30679) üzenetére


Rivaul
addikt

EZT csináld végig mielőtt komolyabb következtetéseket vonsz le.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30683) Ztc


Ztc
újonc

koszi egy probat meg er remelem valamit sikerul kiszurni.

(#30684) Hgovi válasza Ztc (#30681) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Nézd meg a BIOS-ban hogy engedélyezve van -e a vezérlő.
És a monitor kábelt hogy mit dugtál rá.

Üdv Hgovi

(#30685) razorka777 válasza Rivaul (#30682) üzenetére


razorka777
veterán

Köszi.
Végig zongoráztam mindent, de a helyzet nem változott.
Elemet nélkül is próbáltam, de semmi.A táp felpörög, a lap kap feszkót, nem tudom ez számít valamit.
BIOS reset ugye nem játszik.

A történethez tartozik, hogy a múlt héten zárlatos lett a videó kártyám, ami elküldte az alaplapi hang kártyát is.
Azóta a vga cserélve lett.
Nem tudom, lehet ennek köze az alaplap "halálához"?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#30686) Rivaul válasza razorka777 (#30685) üzenetére


Rivaul
addikt

Így már kerekebb. Amennyiben elvitte az alap hangot is... Ebben az esetben lap csere sajnos.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30687) razorka777 válasza Rivaul (#30686) üzenetére


razorka777
veterán

Köszi.Akkor a tápcserét kihagyhatom?már csak azt nem próbáltam.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#30688) Sasos válasza razorka777 (#30687) üzenetére


Sasos
senior tag

A tápot nézesd meg mindenképpen. (Szervizben dugnak rá egy tesztert, és azonnal mondják, hogy van-e vele gond) Ha a tápot is vitte magával a zárlat, akkor az is lehet, hogy a deszka még működőkepés (bár, ha az int. hangot elvitte a zárlat, én már nem bíznék a deszkában akkor sem, ha új táppal elindul), de ha a táp is megszaladt, akkor hazavághatja a következő deszkádat is.

(#30689) Rivaul válasza razorka777 (#30687) üzenetére


Rivaul
addikt

Ahogy fentebb írták azt is érdemes megnézni ha azt kihagytad a listából.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30690) olivera88 válasza TaaT (#30678) üzenetére


olivera88
veterán

Ezt nekem szántad?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30691) TaaT válasza olivera88 (#30690) üzenetére


TaaT
veterán

Bárkinek aki tudja a kérdésre a választ. :)

Give them hell Ukraine!

(#30692) razorka777 válasza Rivaul (#30689) üzenetére


razorka777
veterán

Megnéztem másikkal is.ugyanaz, ugyhogy uj lap lesz belőle.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#30693) Thunderzolee válasza Sasos (#30665) üzenetére

Jajj, félreértettél.
Az FTP-s linkeden természetesen simán eligazodtam.

"Én nem találtam :( de reméltem itt valaki fog tudni segíteni."

Ezt úgy értettem, h amikor az alaplap hozzám került, akkor kezdtem el Googlezni, h találjak róla valamit, de hamar meguntam a fals találatokat, meg mindenféle n+1-edik driverguide oldal helyett én inkább a gyártók oldaláról szeretem letölteni a laphoz való letölteni valót, csak mivel az albatron.com.tw oldalon sehogy se jutottam el se az alaplaphoz magához, se a terméktámogatásra, ezért írtam a topicba, és reméltem, h itt valaki tud majd segíteni. És így is lett. :K

Még egyszer köszi, sokat segítettél. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30694) olivera88 válasza TaaT (#30691) üzenetére


olivera88
veterán

Azt kérdeztem mert én említettem pár hsz előtte az alaplap hőmérsékletet.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30695) Sasos válasza Thunderzolee (#30693) üzenetére


Sasos
senior tag

Így már értem! Én meg azt hittem a linken nem találod... :B
Nincs mit :R

(#30696) TaaT válasza olivera88 (#30694) üzenetére


TaaT
veterán

Az ok, de ha nem tudjuk az alaplap mely részéhez írja a hőmérsékletet nem tudjuk mit kellene jobban hűteni. :)

Give them hell Ukraine!

(#30697) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

ŰDV!

Vajon lehet egy újabb BIOS miatt az, hogy az AMD A4 X2 3300 2 magos processzor egymagossá vált, és a második mag eltűnt?
(A CPU Configurationnél minden kikapcsolva. C6 Mode, Cstate Pin Mode, Cool n quiet és SVM)

[link]

Egy mai napon készült képen is látni, hogy valamiért a proci kettő magos helyett egymagos.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#30698) LyonnaisFan1 válasza LyonnaisFan1 (#30697) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

A #30697 probléma megoldva. Hála istennek. Megvan a kettő mag. :DDD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#30699) mamusz11


mamusz11
tag

Hali!
Nagyon fontos segítségeteket szeretném kérni!Vettem egy ASrock fm2a75 pro4+ alaplapot meg egy AMD A8 6600k procit amik passzolnak plusz még egy 2gb Kingmax 1333Mhz ramot (itthol volt még egy ugyan ilyen ) táp:M-tech 550w 1 hiba:csak 4 pines csati volt rajta (12v ág)de a kéziköny szerint bekötöttem
Felraktam a win7 64 bit-et + a drivereket! Egy újra indításnál sípolt 5-t de valamelyik indításnál semmit olyan még nem volt hogy egyet sípolt volna mondjuk utánna betölt a rendszer!A táp csinálhatott valamit??
De már vettem egy Chieftech CTG500 500W tápot aminek tuti bírnia kéne de ugyen ezeket produkálja!
Most nem tudom hogy mi a gond és mit kellene visszaküldeni garira?

Learning never exhausts the mind!

(#30700) LyonnaisFan1 válasza mamusz11 (#30699) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Űdv! ASROCK lapnál egy 5 rövid sípos kombináció processzor hibára szokott utalni.
Valószínűleg nem érzékeli rendesen a processzort, és a BIOS azért visít 5 rövid sípot, ami után egy kis szünet elteltével újrakezd.

[link]

Beep Code Descriptions
1 short Memory refresh timer error.
2 short Parity error.
3 short Main memory read / write test error.
4 short System timer failure.
5 short Process error.
6 short Keyboard controller BAT test error.
7 short General exception error.
8 short Display memory error.
9 short ROM BIOS checksum error.
10 short CMOS shutdown Read/Write error.
11 short Cache Memory bad.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.