Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) seawolf570 válasza baboss (#30500) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Az R a revíziót jelent, tehát az alaphoz képest ami az 1.0 változtattak rajta. Ezeket a változásokat a gyártó oldalán megnézheted a specifikációban, az egyes revíziókat összehasonlítva. Sokszor csak pár dologban különböznek a revíziók, de lehetnek nagy különbségek is. Pl. Gigabyte esetén az AM3-as lapoknál, amikor az új revíziók már támogatták az AM3+-os procikat. Ezért kell nagyon odafigyelni erre, mert nem mindegy, hogy csak AM3 vagy AM3+-os is megy az alaplapban. Ez csak egy példa a sok közül, itt érdemes megnézni, hogy micsoda különbség van az 1.0 és a 3.0 között.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#30502) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Nos, van egy Gigabyte F2A85X-D3H alaplapom, A6-5400K procival, az integrált VGA-t használom.
Mivel nagyon megbízható kollégától van, így egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az alaplap a "hibás".

A hibajelenség a következő: Power on és nincs kép... Tölt a Win, betölt, hang lejátszik, de kép nincs. Power gomb, kikapcsolódik... Majd újra power.. ekkor már van kép...

Tehát, nem mindig ad képet a DVI-n keresztül. Van, amikor ad, van, amikor nem... Nem a DVI csatoló a hibás, de nem is biztos, hogy az alaplap... És random szerűen csinálja...

Valakinek valami hasonló, esetleg ötlete, vagy bármi? :)

Köszönöm előre is.

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#30503) baboss válasza seawolf570 (#30501) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R
Már akkora választék és változat van hogy alig ismerem ki magam.
Csak egy pár példa.A Chipset ugyan az.
1.0-2.0-3.0
M5A97 LE R2.0 AM3
M5A97 R2.0 AM3
M5A97 AM3
M5A97 EVO R2.0 AM3
M5A97 EVO AM3

[ Szerkesztve ]

(#30504) IstvánLászló válasza evko (#30502) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A wint úgy töltibe és indul el neked hogy a monitorod nemad képet.

A géped bekapcsolásnál képet látsz egy pillanatra,hang jelzést ad mennyit sipol.

Minden újra inditás után van-e kép a monitorodon.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#30505) seawolf570 válasza baboss (#30503) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Nézd át alaposan a specifikációkat, biztos találsz közte különbséget. Ha nem, akkor esetleg kicsit áttervezték az alaplapot (javítottak rajta), vagy az esetleg előforduló meghibásodásokat okozó alkatrészeket cseréltek. Egyébként általában az utolsó revíziók a legjobbak, mert azokban már minden javítva van.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#30506) baboss válasza seawolf570 (#30505) üzenetére


baboss
őstag

A gyereknek lesz alaplap csere.Régen elégvolt,hogy milyen CPU- val akarom, illetve milyen a chipset.
Köszönöm a segítséget.Nekiállok olvasgatni.elsőnek eldöntöm a CPU-t majd nézek hozzá lapot. :R

(#30507) IstvánLászló válasza evko (#30502) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Vártam a válaszodra idáig mentem pihizni ,remélem minden rendben müködik.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#30508) evko válasza IstvánLászló (#30507) üzenetére


evko
aktív tag

Közben én is nézelődtem...
LG W2453TQ monitor... Sajnos, másnak is volt hasonló problémája, szóval, itt nem az alaplap lesz a hibás...
Hanem a DVI bemenete a monitornak...
Holnap kipróbálom D-subbal... :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#30509) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy Asus Maximus ROG Impact alaplapra feltehetek e egy Zalman CNPS 8900 Quiet hűtőt?? Sehol nem találok hozzá méretarányos képet. A gondom az hogy nincs a neten kép ezzel a hűtővel szerelve az impactNem tudom hogy elfér e a hűtő a VRM áramkör, a Supreme FX hangkártya és a Geil Evo Veloce Ramok-tól :((.

Valaki tudna nekem segíteni?

A lap 17x17cm a hűtő pedig 12cm széles és 6cm magas.

(#30510) Apollo_21 válasza XuChi (#30509) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hali! Ha letudod mérni a szabad helyet a foglalat körül, az könnyítene....adott ugye a hűtő méret..12széles...tehát a proci foglalat közepétől minden irányba 6-6centi a rendelkezésre áll akkor örülhetsz..de ráhagynék egy fél centit..tuti ami bizti alapon.
Ha jól tudom 1150es furtattávok 75x75-ösek.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#30511) XuChi válasza Apollo_21 (#30510) üzenetére


XuChi
addikt

Az a baj hogy még nem vettem meg a lapot se meg a hűtőt se, és nem szeretnék pofára esni :D

(#30512) soomen


soomen
csendes tag

van egy Gigabyte GA-f2a85x-d3h alaplapom ebben van egy amd a10 5800k proci meg 8gb ddr3 ram a procit nem tuningolom de általában meleg van a szobámban és ha van idöm akkor szivesen játszok is a gépen kihaSZnálva az igp teljes tudását ezért a gyári proci hütöt lecseréltem egy Cooler Master Hyper evo 212re ami eszméletlenül jól teszi a dolgát csendes és hatásos a gyári proci hütöröl meg levetem a coolert és a kis Gygabites feliratü hütöbrdával szemben álitotam amit sárgával karikáztam be a képen gondolván hamár hütöborda van rajta csak hüteni kell valamit és a plussz légmozgás roszat Biztos nem tesz..az a kis hütöborda amugy picit sütöt elöte de most az szinte hideg a másik gondom ami érdekelne hogy terhelés melLet a proci körül az a 6db kis téglalap alaku izé amit pirosal karikáztam be a képen elég szépen felhevül ha ovatosan rárakom az ujam 3-4mp mulva muszálj levenem mert eszméletlenül süt,öszintén szolva meg is égete picit az ujam azok pontosan mik?mi a nevük?,feladatuk,menyire egéséges az nekik hogy ilyen forrók??esetleg erröl holtudnák böveben tájékozódni,olvasni?(magyarul)esetleg valami hütést azokra érdemes lenne kitalálnom??
kép:
http://kepfeltoltes.hu/140216/391d_5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE-GA-F2A85X-D3H, AMD A10 5800K-HD7660D, CoolerMaster Hyper 212 EVO, Kingston HyperX Predator 2400 MHz C11 2x 4 GB, CHIEFTEC CTG-500-80P 500W, Western Digital WD10EZEX 1TB Caviar Blue, ASUS DRW-24F1ST

(#30513) Thrawn válasza soomen (#30512) üzenetére


Thrawn
félisten

Azok tekercsek (a pirosak), nem igényelnek külön hűtést, a FET-eken pedig van borda, annak elégnek kell lennie. A sárgával jelölt borda alatt a déli híd van, annak sem kell külön hűtés.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#30514) Krisz79


Krisz79
őstag

Asus A8N -VM alaplapal rendelkezem.
[link]
Hogy kell a biosba belépni?
Mikor beteszem a dvd iróba a win telepitőt, ezt kapom:
Insert Boot Media in selected Boot device and press key
felpörög a lemez ,majd megáll.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#30515) Krisz79 válasza Krisz79 (#30514) üzenetére


Krisz79
őstag

úgy néz ki megoldottam.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#30516) Dronte


Dronte
aktív tag

Halihó!

Most vettem egy Gigabyte GA-B85M-D3H alaplapot, és meglepetésként ért, hogy nincs IDE kábel csatlakozás a lapon, magyarul nem tudom rákötni a régi jó dvd írómat a lapra. Ebben az esetben mi a teendő?

(#30517) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok próbáltam ez ügyben keresgélni magamnak válaszokat de egyszerűen nem találtam olyat amiről teljesen megbizonyosodhatok a kérésemről.

Kérdésem mégpedig:
8 tűs ATX 12V tápcsatoló található az alaplapomon ok azt már tudom hogy rálehet dugni a 4 tűs csatit de tudomásom szerint az max 95w okés? 125w procinak+majd kicsit tuningolva elég lenne neki 4 tűs csati?
UI:ha 4 tűs nem elég milyen átalakítok vannak amivel 8 tűs csatit tudnák létrehozni?

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#30518) baboss


baboss
őstag

Megszületett az összeállítás.
CPU egyenlőre marad az FX 4100-majd cserélem FX6300-ra.
3 alaplapot néztem ki hozzá.
1 - Asus M5A99X EVO 17000 Ft 1 év garancia, használt.
2 - ASUS M5A97 R2.0 18.990 Ft 3 év garancia.új.
3 - ASRock 970 Extreme-3 R2.18.990Ft 2 év garancia. új.
Én az 1 est venném meg.
Tanácsot kérnék,hogy jót választottam ?

(#30519) Sasos válasza Krisztianby (#30517) üzenetére


Sasos
senior tag

100W-ig mondják elégségesnek a 4 pin-es tápot. Van olyan átalakító, ami a 4 pin-esedből csinál 8 pin-est és van olyan ami molexből csinál még egy 4 pin-est a meglévő 4 pin-esed mellé.

(#30520) Sasos válasza Dronte (#30516) üzenetére


Sasos
senior tag

Vagy írót cserélsz (satásra), vagy dobsz a masinába egy ide vezérlő kártyát, és akkor megmaradhat a régi íród. Ha használt vezérlőt veszel, akkor figyelj az oprendszer támogatottságra. Árban szerintem közel azonos nagyságrend lesz, talán a kártya olcsóbb, cserébe több eszköz, több fogyasztás és nagyobb hibalehetőség.

(#30521) Krisztianby válasza Sasos (#30519) üzenetére


Krisztianby
tag

Szia ezt nem egészen értem.
molex rádugom abból lesz 8 as csati?

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#30522) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

ŰDV!

Megnéztem már AIDA64en, hogy a BIOS milyen verziószámú az ASROCK A75M lapkán.

[link]

Az AIDA alapján 1.20as bios van, ami már elég régi verzió, és azóta már 2.00 is van. (2012.07.25ei)

Érdemes-e felfrissíteni a legújabbra, a legutolsó stabil biosra? Miben tudhatna az (2.00) többet mint ez (1.20)?
És egy esetlegesen elrontott BIOS frissítés milyen következményekkel járna? Kicsinálhatná-e esetleg az alaplapot egy váratlanul jövő áramkimaradás, vagy már olyan lapka ez, ami egy bios update fail esetén is menthető?

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#30523) TaylorXIII válasza baboss (#30518) üzenetére


TaylorXIII
őstag

1-es szerintem is. Az a legkomolyabb.

(#30524) baboss válasza TaylorXIII (#30523) üzenetére


baboss
őstag

Köszi.:R

(#30525) Sasos válasza Krisztianby (#30521) üzenetére


Sasos
senior tag

Igen:

KÉP1 KÉP2

(#30526) Sasos válasza LyonnaisFan1 (#30522) üzenetére


Sasos
senior tag

Itt meglesheted, hogy melyik verzióban mi változott. Volt 1-2 GPU-t érintő javítás, USB egeret/billt érintő javítás, Win8 alatti leállítás funkció módosítás. És természetesen újabb procik támogatási is belekerült sorban.

(#30527) baboss válasza TaylorXIII (#30523) üzenetére


baboss
őstag

Most jött az infó,hogy az alaplaphoz nincs meg semmi,még a hátlap sem. 1 - Asus M5A99X EVO 17000 Ft 1 év garancia, használt.Így is érdemes megvenni?
Fixdirect -be szol a garancia,megpróbáltam utána nézni de nem találok az oldalon alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#30528) Apollo_21 válasza baboss (#30527) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sztem ennyiért eléggé BestBuy:) Driver asus oldaláról akármi lejön..hátlap hiánya..kinek mi, nekem speciel 1x nemvolt még berakva:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#30529) LyonnaisFan1 válasza Sasos (#30526) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Köszönöm, akkor történtek ráncfelvarrások szépszámmal. :D

Az USB Egér/Billnél azt biztosan kijavították, hogy a gép bekapcsolható legyen billentyűzettel vagy egérrel (abban az esetben, ha aktiválva van.)

Nálam néha előfordul, hogy a billentyű megnyomás ellenére sem indul be a gép, pedig a BIOSban be van állítva.
És akkor a bekapcsológombot kell benyomni, ami az esetek 99%ban beragad és le is lövi a gépet. :D
Utána meg foghatok csavarhúzót amivel kipiszkálom a ragadást.

Szted annyira hozzá nem értőként elvégezzem az update-et, vagy inkább a lehető leggyorsabban vessem el ezt a kissé őrült felvetést?. :D
Mégis csak egy még szűz ~1 hónapos ~15000 forintos lapot küldenék egy bizonytalan sorsba, mert ha a frissítés során valami gond lenne, az szívás lenne.
Annyira nem vagyok az informatikában, hogy a bios frissítést prímán tudjam. :DD

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#30530) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte B85M-D3H alaplap.
A következő dolgot produkálja gyakorlatilag mióta meg van az egyik ismerősnek.
Miután visszajön alvó módból, legtöbb esetben a BIOS jön be,majd miután kilépünk a biosból, a windows folytatja a munkát onnan ahol abba lett hagyva.
Sok esetben viszont nem képes az alvó módból felébredni, marad sötét a kijelző.

Mi lehet a baja?
Bios beállítás, alaplap hiba?

(#30531) Sasos válasza LyonnaisFan1 (#30529) üzenetére


Sasos
senior tag

Töltsd le a leírását, olvasd át, és frissítsd le bátran. Nem egy nagy művelet, és nem is bonyolult. Olvasd át hogy is megy, ha ennek ellenére bizonytalan vagy, akkor egy szervizben 2 perc alatt megcsinálják. Ha később procit cserész esetleg, áldani fogod a napot, amikor lefrissítetted. :K

(#30532) LyonnaisFan1 válasza Sasos (#30531) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

A szervizben vajon ezt ingyen csinálnák meg?
Egy informatikai cég szakemberei sokkal jobban vágják az ilyet, és ők biztosan nem csesznék el, még én akár igen. :D

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#30533) Krisztianby válasza Sasos (#30525) üzenetére


Krisztianby
tag

Köszönöm a segítséget!

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#30534) seawolf570 válasza baboss (#30527) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Én biztos nem vennék meg egy olyan alaplapot, aminek semmilyen tartozéka nincs meg, így szerintem szinte sehol nem cserélik garanciában, ha behal véletlen. Inkább vedd meg a másik kettő közül valamelyiket arra legalább van 2-3 év gari és tudod, hogy új. Egyébként a Asus M5A99X EVO-ban sem teljes értékű 990-es chipset van (hanem butított), így nem sokban tudd többet a 970-esnél (2db SATA-val van rajta több és plusz egy PCI-e ami csak 4x-es, magyarán parasztvakítás). Ha már 990, akkor 990FX ott van minden, ami szem-szájnak ingere, csak győzd megfizetni. Én a két új közül választanék, talán az ASUS jobban fel van szerelve a hátlapi részen.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#30535) Sasos válasza LyonnaisFan1 (#30532) üzenetére


Sasos
senior tag

Ingyen még Krisztus koporsóját sem őrizték a mondás szerint... :U
Az előbb linkelt oldalon, a bios verziók mellett ott a "How to Update", katt rá és lesd meg. Megközelítőleg 3 kattintás és 2 perc az egész. Persze nem rábeszélni akarlak, de tényleg nem macerás dolog.

(#30536) baboss válasza seawolf570 (#30534) üzenetére


baboss
őstag

Köszi.Nekem eszembe se jutott.hogy tartozékok doboz nélkül nem fogják garanciáztatni,ha gond lenne vele.

(#30537) soomen válasza Thrawn (#30513) üzenetére


soomen
csendes tag

dehát a déli hid is sütöt elégjól mielöt oda raktam volna a hütöt,amugy az északi hid hol található ezen az alaplapon_??aazok a tekercsek meg mekora höt tudnak elviselni biztonságossan éstartóssan kb?na meg az alaplap hö érzékelö szenzorja hol található,meik részén az alaplapnak,edig azthitem a déli hid alat de már abban sem vagyok biztos!amugy meg érdekelek ezek az alaplapok,felépitésük,mehanizmusuk,müködésük,csak magyarul részletes dolgokat érthetöen nemtudok találni pedig kiváncsi vagyok!!!nagy a tudás szomjam :)

GIGABYTE-GA-F2A85X-D3H, AMD A10 5800K-HD7660D, CoolerMaster Hyper 212 EVO, Kingston HyperX Predator 2400 MHz C11 2x 4 GB, CHIEFTEC CTG-500-80P 500W, Western Digital WD10EZEX 1TB Caviar Blue, ASUS DRW-24F1ST

(#30538) seawolf570 válasza baboss (#30536) üzenetére


seawolf570
aktív tag

A legtöbb helyen nem cserélik. Elképzelhető, hogy vannak helyek ahol cserélik így is, de a legtöbb helyen nem. Több mint 15 éve foglalkozom számítógépekkel (összeraktam és szervizeltem is "pár" darabot) vásároltam már rengeteg helyen az országban, így gariztattam is sokat, de legtöbb helyen minimum a dobozt kérik. A kérdés amit fel kell tenned magadnak az, hogy lemondasz e 2 év garanciáról + 2 db USB-ért és egy PCI-E 4x-es csatiért, amit vélhetően soha nem fogsz kihasználni. Ezt neked kell eldöntened.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#30539) soomen válasza Krisztianby (#30517) üzenetére


soomen
csendes tag

hozzá lehet jutni sata-ata átalakitóhoz,de talán egyszerüb és jobb megoldás uj satás dvd iró,elég olcsók,és amenyit manapság használja az átlag felhazsnáló elég sokáig ki is kell birja szerintem

GIGABYTE-GA-F2A85X-D3H, AMD A10 5800K-HD7660D, CoolerMaster Hyper 212 EVO, Kingston HyperX Predator 2400 MHz C11 2x 4 GB, CHIEFTEC CTG-500-80P 500W, Western Digital WD10EZEX 1TB Caviar Blue, ASUS DRW-24F1ST

(#30540) seawolf570 válasza soomen (#30537) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Rosszat nem tettél vele, hogy hűtöd, mert a gyári hűtők a proci környezetében lévő alkatrészekre fújják a levegőt, így biztosítva a légmozgást. Sokan elfelejtkeznek róla, hogy a torony hűtők esetén ezeknek az alkatrészeknek a hűtése megszűnik, mert alul megreked a meleg a hűtő felépítése miatt. Hiába van a VRM-eken hűtő, ha főlé emeled a CPU hűtőt és nincs légmozgás ami lefújja róla a meleg levegőt. Így szokták kinyírni a legtöbb VGA-t és alaplapot, a tuning hűtőkkel. Mert ugye tuning hűtő kell a CPU húzáshoz, csak egyet felejt el az átlag user, ilyenkor minden alkatrész ami kapcsolódik a CPU-hoz, többlet terhelést kap, ezáltal jobban melegszik. Ezt még tetézi az előbb említett tény, megszűnik az addigi minimális légmozgás is. Na ilyenkor jönnek a kérdőjelek és a sírás.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#30541) baboss válasza seawolf570 (#30538) üzenetére


baboss
őstag

Árban nagyon jó vétel lett volna ,de így minden nélkül már nem az.A gyereké lesz az alaplap.Egy GTX 465 van neki bent és nem lesz benne másik VGA.A 990-es chipset miatt választottam volna,de mint írtad az se teljes értékű. Sata kérdésben meg van egy PCI-E foglalatos USB 3-as kártya így biztos elég lesz.Még megnézem,hogy ha egy kicsit kipótolom a keretet max 23 k akkor mit találok annyiért.Ha jól emlékszem az új FX -es lapok 23k-tól indulnak.(ASRock 990FX Extreme3)

[ Szerkesztve ]

(#30542) soomen válasza seawolf570 (#30540) üzenetére


soomen
csendes tag

de én a déli hidat hütöm azzall a hütövel,ahoz amugyse sokat fujta gyári hütö mert jó messze volt töle,viszont nemtudom hogy birnáma proceszor környékén lévö pirosal jelzet tekercseket hüteni,mien hütö és hogy férne oda hogy csináljon neki légmozgást??az evotól nemnagyon lehet odaférni....sajnos,de muszálj volt legyerélni a gyárit mert tényleg nembirta 4600pörgöt,hangos volt mint az álat és mégis jelzet az alaplap hogytulmelegedés van 70fokot lazán elérte 2-3perc komolyab játék után....

http://kepfeltoltes.hu/140216/391d_5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

GIGABYTE-GA-F2A85X-D3H, AMD A10 5800K-HD7660D, CoolerMaster Hyper 212 EVO, Kingston HyperX Predator 2400 MHz C11 2x 4 GB, CHIEFTEC CTG-500-80P 500W, Western Digital WD10EZEX 1TB Caviar Blue, ASUS DRW-24F1ST

(#30543) seawolf570 válasza baboss (#30541) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Az ASUS 970-es bőven elég lesz, arra amire kell. Vehetsz drágább lapot ami belül jobban fel van szerelve, de nem fogod kihasználni, ezért felesleges kidobnod a pénzt. A plusz pénzből inkább vegyél más alkatrészt, aminek hasznát is veszed, pl nagyobb RAM-ot. A 990 FX-nek pont az a lényege, hogy van rajta + 4 vagy 6 STA, + 1 teljes értékű PCI-E 16x-os slot ha esetleg SLi-t vagy CFX-et építenél. Azokhoz sokkal komolyabb tápszabályozó áramkör van, + tunig lehetőségek, amit egyszerű user-ként nem fogsz kihasználni. Ahogy írtam a 990x csak parasztvakítás, selejtes 990FX chip-ek, amiken egy csomó dolog le van tiltva, mert nem ment át a teszteken. Viszont ezeket is el kell adni, mert selejt ebben az iparágban nem létezik. Ha kell a plusz 2 USB vagy SATA esetleg egy kisebb SLi-t vagy CFX-et akarsz építeni olyan VGA-kból, aminek elég a 8x-os PCI-E, akkor vegyél ilyen lapot, de ha nem kell, teljesen felesleges pénzkidobás.

soomen

A tekercseknek nem kell hűtés, azok elég magas hőfokon működnek és nem azt méred az alaplapi hőmérsékletnél. A déli hídnak sem kell hűtés, de ha hűtőd, nem teszel vele rosszat. Én olyan torony hűtőt használok, aminek a ventije alul és felül túl lóg a bordán, így a borda alatt ráfúj a VRM-ek hűtőjére is. Ezért kell jól megválasztani a hűtőt. Az aláírásomban láthatód, mit használok. Ha használsz hátsó ház ventit, az elég közel van hozzá és lehúzza róla a meleget. Amit írtam az általában tunungnál okoz problémát, mert normál körülmények között minden hűtésre hagynak jócskán tűréshatárt, így nem lehet probléma.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#30544) seawolf570


seawolf570
aktív tag

soomen

Őróla van szó. Ez kipucolja a meleget a VRM hűtőről. Igaz nem olcsó daabb.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#30545) -Nándesz-

Helló!

Adott egy Gigabyte F2A88XM-HD3-as lap egy A86600K procival, vga nélkül egyelőre. Hibajelenség, hogy semmit nem csinál, mintha nem kapna áramot. Egy jó pár éves FSP ATX-400PNF típusú táp hajtaná szerencsétlent, ez szerintetek is biztos kevés, arra is hogy valami életjelet adjon az alaplap?
Sajnos nincs másik gép, amibe az alkatrészeket ki tudnám próbálni egyesével.

(#30546) baboss válasza seawolf570 (#30543) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm a sok szakmai segítséget. :R Én ezekkel nem voltam tisztában.Ha így nézem akkor bőven elég a ASUS M5A97 R2.0 18.990 Ft 3 év garanciával a gyereknek.

(#30547) seawolf570 válasza -Nándesz- (#30545) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ki kellene próbálni másik táppal, illetve a 4 pin-es CPU csatit gondolom rádugtad, mert az nélkül nem fog menni. Elvileg elégnek kellene lennie a tápnak. A tápot előtte használtad másik konfigban?

baboss

Szívesen. Bőven elég lesz az, többet ne költsél rá mert szinte évente jönnek az új foglalatok és lassan az AM3+ életciklusa is lejár. Mire letelik a garancia, úgyis másikat kell venni gépfejlesztés miatt, 3 évig pedig biztonságban vagy egy vadi új lappal és ez nem utolsó szempont.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#30548) -Nándesz- válasza seawolf570 (#30547) üzenetére

Igen, jelenleg most is "arról" a tápról írok, most egy c2d E6420-at visz VGA-val, vinyóval, SSD-vel.
Rádugtam azt a csatlakozót is, bár ugye ezen a 8pines van, de a leírás szerinti helyre csatlakoztattam (nem is lehet máshogy).

(#30549) seawolf570 válasza -Nándesz- (#30548) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Akkor lehet halott a lap, van ilyen. A nyolc pin nem lényeg, megy 4-el is. Most van itt nálam egy gép amiben egy Asrock A75m (FM1) deszka van egy 3870K APU val és nincs rádugva 8 pin-es csati, csak egy 4-es, mivel a Chieftech tápon csak az van. Már 2 éve megy így, ezért ez nem lehet probléma. Vagy a deszka rossz, vagy az APU. Szedd szét a konfigot és ellenőriz mindent, jól raktad-e össze. Sokszor apró dolgokon siklik el az ember, még ha gyakorlott is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#30550) soomen válasza seawolf570 (#30544) üzenetére


soomen
csendes tag

hüha a te himalájád tényleg 1 komoly darab,és az ára is megvan én az evohóz joval olcsoban jutottam hozzá!! a gép hátuljában sajnos nincs cooler hanem az elejében vagy 1 120mm es,viszont az evol könyen változtatható a 120mm ers coolernek a poziciója lefelé iletve velfeléa képen látszik is hogy 4darab kis beakados fül akad be a hütborda szélén lévö kis siszerüségbe és birnám joval lefelé illetve felfelé is toligálni rajta és az jutot eszembe hogy ha 5--8miliméterel az alsó lamela szintjétöl lejéb helyezném el akkor az segithetne e a VRM és a tekercsek hütésén?!viszont akkor már a hozzá közele esö ram jokóra felöletet kitakarna a cooler lapátjaibol,mert voltam ügyes és magas hütöprofilü ramokat vettem: http://www.techpowerup.com/reviews/Kingston/HyperX_Predator_2400C11/images/dimm_c.jpg

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE-GA-F2A85X-D3H, AMD A10 5800K-HD7660D, CoolerMaster Hyper 212 EVO, Kingston HyperX Predator 2400 MHz C11 2x 4 GB, CHIEFTEC CTG-500-80P 500W, Western Digital WD10EZEX 1TB Caviar Blue, ASUS DRW-24F1ST

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.