Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) pengusz77 válasza akela91 (#52200) üzenetére


pengusz77
senior tag

nekem ugyanilyen fejem van 4 csatornással. Veszel 2 y rca kébelt, és működik.A szubhoz minek külön erősítő? Lehet az egyik csatorna a szetté a másik hídba a mély nem? A mélyhez amúgy csak 1 monoblokk kell nem?

[ Szerkesztve ]

(#52202) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Rainbow kraftwerk aktivba üzemeltethető úgy hogy nincs még a vezérlő?

(#52203) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Ma unatkoztam kicsit. Kicseréltem az Alpine 9855R fejet a Kenwood 6051-re.Az eredmény mindenféle állítások nélkül is teljesen más. Olyan mélytartomány lett, mintha még egy szub lett volna berakva, a szub tartomány teljesen más életre lelt. Viszont... bekapcsolt DSP-vel sokkal " elektronikusabb" lett a hangzás. Oda az Alpine naturális hangzása, amely teljesen természetesnek hatott bármilyen műfajon. Sokkal több lett a kiemelés bizonyos frekvenciákon, de a szub az brutálisan más lett. Elektronikus zenén sokkal dögösebb, dinamikusabb lett az egész.

U.i : A vágások, meredekség mindkettő fej esetében ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#52204) akela91 válasza pengusz77 (#52201) üzenetére


akela91
addikt

Szerintem félreértettél. Jelenleg nincs erősítőm, szeretnék hátra szubot, és azon agyaltam hogy csak azt szolgálnám ki egy 2 csatornással. (mivel kétlem hogy meghajtaná a fejegység az alphak mellett)

Szerk: Erről a monoblokkról még nem olvastam. Az gyakorlatilag egy erősítő ami csak mono-t tud? Ha igen, akkor az nekem elég is lenne gondolom. Tyűű, ezek miért indulnak 30k feletti árról instant? Mármint 30-40k-t max rászánnék épp, csak furcsa. Ez pl akciós is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52205) Osynho válasza akela91 (#52200) üzenetére


Osynho
addikt

"Ajánlanátok nekem aktív ládát nyomóval és ehhez passzoló 2 csatornás erősítőt?"

Aktív ládához minek erősítő? Jobban jársz a 4 csatornással, 1 pár rca esetén is, max elosztod Y kábellel.

Azért drágák mert bírják az alacsonyabb impedanciát is, direkt szub hajtására valók. Neked tökéletesen elég egy normális 2, vagy 4 csatornás erősítő, mivel gondolom 4 ohmos nyomót tervezel venni.

[ Szerkesztve ]

(#52206) MunezXBK válasza Joe fiú (#52203) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Valami hasonló van nálam is a JVC-vel.

Metallican odabsz, elektronikus zenén meg nekem túl csillogós a teteje.

(#52207) akela91 válasza Osynho (#52205) üzenetére


akela91
addikt

Basszus tökre elírtam. Zártat akartam írni aktív helyett. Tehát zárt (nem reflex), láda + nyomót szeretnék a jelenlegi alpha szetthez. Tehát inkább vegyek egy 4 csatornásat, és menjen arról a front szett + a mélynyomó, mint hogy egy monoblokk a mélynek, és a front szettek maradnak fejegységről?

[ Szerkesztve ]

(#52208) Osynho válasza akela91 (#52207) üzenetére


Osynho
addikt

A fejegység nem való normális zenélésre. Szükségmegoldás. Ha már bekábelezed, akkor mindegy, hogy 2, vagy 4 csatornás, annyival nem drágább a 4-es. Persze zárt szubhoz nem árt valami erősebb típus.

(#52209) pengusz77 válasza akela91 (#52204) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ha már raksz be erősítőt meg szettet, akkor nem jár plusz munkával, ha összekötöd őket, és biztos sokkal jobban szólna a szett. Lehet, hogy nem is kéne külön mély. Ha mégis, akkor bekötöd, ahogy fent leírtam. Szerintem nézz használtat, kérdezz itt, hátha van valakinek. Én is itt vettem erősítőt meg szettet.
A monoblokk meg direkt mélynyomóhoz van, de majd a nálam profibbak megírják a tutit, én még kezdő vagyok :)

L

(#52210) akela91 válasza pengusz77 (#52209) üzenetére


akela91
addikt

Köszi. Meggyőztél. Akkor 4 csatornás erősítőt fogok keresni ami meg tud hajtani egy zárt subot is az alphák mellett(3Ohm-osak ha jól tudom). Nyitott vagyok a megbízható emberek által eladó használt cuccokra is. Láda + szub -ból viszont lehet vennék újonnan inkább, erre tudnátok nekem adni pár best buy tippet, ugyanis nem ismerem őket, pedig átnyálaztam a fórumot hátha van valami ajánlott lista.

Erősítőből pedig ha láttok valamit ami jó áron van, és megbízható tagtól szóljatok kérlek. :)

Pl ez mélyláda megfelelő lenne: [link] az áráért?

[ Szerkesztve ]

(#52211) Osynho válasza akela91 (#52210) üzenetére


Osynho
addikt

Na, kezdjük az elején. :F Focus sedan. Milyen zene?

Kicsit úgy érzem, csapongsz ide-oda. Először nem is nagyon kell sub, aztán mégis szánnál rá több pénzt, legyen aktív. :) Aztán ne legyen aktív, majd 2-4 csatornás erősítő. Ez egy jó sub, kérdés, hogy mennyit szánsz az egész projektre? Jobb visszafelé számolni. A láda legyen az utolsó komponens, próbálgatni kell, főleg sedan autóban. Egyébként nekem elég furának tűnik a 16 ezres fejegység mellé a 47 ezres sub. :U

(#52212) akela91 válasza Osynho (#52211) üzenetére


akela91
addikt

Csapongok, mert nyeged ennyi kerettel terveztem az egészet. Ezért lett az "olcsó" fejegység. Elsőnek csak azt akartam cserélni, közben rájöttem hogy cserélni kéne az első szettet is. Azok már úton vannak. De ha már cserélem, akkor szigetelem is az ajtót, PF830 hét közepén meglesz. De rájöttem, hogy ha már ennyit ráköltök, akkor már nem hagynám ennyiben a dolgot, legyen egy rendes hifim, amit élvezni is fogok évekig.

Az aktív mélyládáról lebeszéltek, illetve sokat utánaolvasva én is erre jutottam. Ezért gondoltam hogy akkor jöhetne egy erősítő csak a mélynek, de persze kiderült, hogy akkor már miért ne 4 csatornásat, és akkor ki lesz aknázva a front szett is (alpha 165).

Magyarul: elindultam a lejtőn, mint minden egyes hobbimnál... (basszusgitáros vagyok mellékesen megjegyzem)

Tehát 1999 Ford sedan.

A fejegységet megtartanám(jvc kd-x220), be lett szépen építve focushoz való kerettel, megvagyok vele elégedve. A front szett ugye közben A Gladen Alpha 165 lett a ti ajánlásotokra. (gyári hátsóak ki lesznek kötve).

Zene: Metál (gyors lábdobos féle sok duplázóval) --> zárt láda kell :)

Tehát ami még kell: Kábelszett (5-10k?), erősítő (használtan ~35k), zárt mélyláda (használtan ~35k).

A 47k-s sub tényleg kicsit overkillnek hangzik így utólag. :R

[ Szerkesztve ]

(#52213) Osynho válasza akela91 (#52212) üzenetére


Osynho
addikt

Kábel inkább 10 felett lesz, ha nem ruhaszárítót tervezel, erősítőt ki lehet fogni, Magnat RX44 15-20 között, Hifonics TX, NX880 30e alatt, Signatok, Emhaserek stb. Ládát is megúszhatod 20-25 körül. Akár egy 25-ös is elég lehet. Haver vett egy zárt 25-ös Rockford Fosgate-et vmi 16 ezerért, olyat szól, hogy meglepődtem. Mondjuk neki kombija van.

(#52214) tboy93 válasza MunezXBK (#52206) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ma kiprobaltam egy alpi 3503-at az mps helyett es ugyan ezt erzem, csillogos a teteje. Az mps sokkal jobban bejott, bar nyilvan nem egy kategoria a ket ero :P

Akela 10k-bol csak a legalja kabelt kapod. Minimum a duplajat kell rakolteni.

[ Szerkesztve ]

(#52215) opeter70 válasza akela91 (#52210) üzenetére


opeter70
senior tag

Teljesen egyetértek Osynhoval abban, hogy a láda legyen az utolsó komponens. Főleg sedanban.
Sedanba sajnos iszonyú nehéz megfelelő subot találni.
Én az enyémben 6 (azaz hat) különböző ládát próbáltam, mire nagyjából megtaláltam az üdvözítő megoldást.
Én a zárt ládát szinte helyből elvetném. Nem lesz értékelhető hangnyomásod, hacsak nem egy jól terhelhető subot teszel be, az átlagnál jóval combosabb erősítővel. Az viszont nem olcsó mulatság.
Sedan + zárt láda kombinációnál én személy szerint 500-600W alatt nem is próbálkoznék.
De azért a reflex ládákhoz is kell a teljesítmény a zárt csomagtér miatt.

Szóval hagyd a legvégére!
Építsd ki a teljes rendszert, majd az eladó subokat próbálgatva találd meg azt, ami a fülednek/ízlésednek és nem utolsósorban az első szett karakterisztikájához legjobban megfelel.

Még egy megjegyzés: Nem biztos, hogy jól jársz egy 4 csatornás erősítővel. Mivel a subhoz a fent leírtak miatt kell rendesen a "kakaó", ezért kevés olyan 4 csatornásat fogsz találni, ami teljeítményben is a megfelelőt nyújtja.

[ Szerkesztve ]

(#52216) Nagyfejű válasza akela91 (#52212) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Küldtem privit..

(#52217) akela91 válasza tboy93 (#52214) üzenetére


akela91
addikt

Okés, ne ezen múljon. Ilyen már megteszi?

(#52213) Osynho: Köszi, erősítőből van fogalmam mit keressek végre.

[ Szerkesztve ]

(#52218) PiciPeti válasza akela91 (#52212) üzenetére


PiciPeti
őstag

Sedanba nem biztos, hogy a zárt lesz a nyerő. Igaz, hogy kevésbé érzékeny a csomi légterére, és általánosságban azt lehet mondani, hogy pontosabb, viszont ahhoz, hogy megtöltse az utasteret is mély hanggal, komoly erősítő teljesítményre lesz szükség...

Érdemes lenne bepróbálni több refit is, nekem egy Helix W12 okozott kellemes meglepetést, senki nem mondta meg róla, hogy reflex... Pedig 5 ajtós autóm van, amibe simán behallatszik a portzaj, stb... Sedanban legalább ezzel nem kell foglalkozni... :D

(#52219) kacsa7 válasza tboy93 (#52214) üzenetére


kacsa7
őstag

Az Alpine ilyen. Fej és erősítő is. Teteje csillog, alja kegyetlenül lemegy és odaver, közte van visszafogottság.

1,5 hete hordom mindkét erőt a csomagtartóban, hátha valamikor össze tudok futni Petivel. Még nem volt rá esély :)

(#52220) tboy93 válasza kacsa7 (#52219) üzenetére


tboy93
nagyúr

Varom mar, kivancsi vagyok :K

[ Szerkesztve ]

(#52221) PiciPeti válasza kacsa7 (#52219) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én kb nonstop Bp-n vagyok, csörgess meg, ha Aréna/Blaha/D.haraszti körül jársz, aztán megbeszéljük hol/mikor.

(#52222) kacsa7 válasza PiciPeti (#52221) üzenetére


kacsa7
őstag

Bármikor voltam mostanában, egyszerűen nem fért bele. Rohantam. Ha úgy van, jelentkezem!

(#52223) PiciPeti válasza kacsa7 (#52222) üzenetére


PiciPeti
őstag

ÓÓÓKKKÉÉÉÉ!!!!! :DDD

(#52224) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok! Ha RCA nelkuli gyari fejegysegre kotnek erositot, milyen atalakitot hasznaljak a jel atalakitasahoz?
Ez meg csak elmeleti, gyari fejessel megprobalom eloszor a hangszorokat, hatha... Passat B5.5 MFD fejegyseg, eleg dinamikus gyarilag. Hertz EV165 hangszorokat fogok beszerelni a gyari magasak melle, hangvaltoval elso korben, gyari kabelekkel.. Aztan johetnek Kacsa kabelek, rezgescsillapito az ajtokra es erosito ha nem valik be.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#52225) MunezXBK válasza HornedReaper (#52224) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jelszint átalakítót.

(#52226) PiciPeti válasza HornedReaper (#52224) üzenetére


PiciPeti
őstag

Audison SLI4 a legjobb amivel eddig találkoztam. :K

(#52227) tboy93


tboy93
nagyúr

Facen van 2db elado audison best 5k-ert, magasra egesz jo rca kabel!

(#52228) HornedReaper válasza MunezXBK (#52225) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Koszi! A gagyibb jelszint-atalakitok nagyon beleszolnak a hangkepbe? Gyujtogessek fejegysegre is?!

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#52229) akela91


akela91
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget. PiciPeti neked külön. Alig várom hogy vihessem a kocsit hozzád :)
Úgy érzem lesz egy egész jó rendszerem. :)

Helix W12 Competition 50l reflex ládában amit egy Hifo Hercules VII. fog kiszolgálni.
A front Alpha 165 szettet (PF830-al szigetelve) pedig egy Lanzar Optidrive 2100.

(#52230) tboy93 válasza akela91 (#52229) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a hifo kegyetlen bika :D

(#52231) akela91 válasza tboy93 (#52230) üzenetére


akela91
addikt

Ez lett abból, hogy "csak lecserélem a kazettás rádiót"... :DDD

(#52232) tboy93 válasza akela91 (#52231) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem fogod megbanni, jo cuccok ezek :K

(#52233) kacsa7 válasza tboy93 (#52230) üzenetére


kacsa7
őstag

Mint ha a Lanzar szar lenne :DDD Ilyenkor szokott jönni, hogy 1-2 hónap múlva az Alpha is le lesz cserélve, mert minden körülötte kategóriákkal jobb :))

[ Szerkesztve ]

(#52234) pengusz77 válasza akela91 (#52229) üzenetére


pengusz77
senior tag

Mondtam, hogy a szakértőkhöz kell fordulni,én is tőle vettem erősítőt. :)

(#52235) tboy93 válasza kacsa7 (#52233) üzenetére


tboy93
nagyúr

Dehogy szar, csupan megjegyeztem, hogy az a hifo milyen allat. Hallottam mar egy dupla JL ladaval, nagyon komolyan megkergette :K

(#52236) akela91 válasza tboy93 (#52235) üzenetére


akela91
addikt

Nekem erről küldött videót PiciPeti, akkor te vagy aki mögötte megmosolyogja? :))

(#52237) tboy93 válasza akela91 (#52236) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem :N de en is hallottam ezt a szettet csak nem akkor.

(#52238) mortalwombaR válasza akela91 (#52231) üzenetére


mortalwombaR
csendes tag

Nyugi nem vagy egyedül! :)
Ez a hamár-akkormár effektus :D

(#52239) pengusz77


pengusz77
senior tag

Miből mi :)

(#52240) PiciPeti válasza pengusz77 (#52239) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szép munka! :K

(#52241) pengusz77 válasza PiciPeti (#52240) üzenetére


pengusz77
senior tag

cnc-vel készült, úgy meg egszerű volt. Viszont az egyiket elbaxtam, széttört marás közben, ahelyett készült a másik.
A festésével vagyok bajban, mert bőrt semmiképp nem szeretnék. Majd festékboltban megkérdezem.

(#52242) tboy93 válasza pengusz77 (#52241) üzenetére


tboy93
nagyúr

Plastidipet tolnek ra :K

(#52243) pengusz77 válasza tboy93 (#52242) üzenetére


pengusz77
senior tag

Egy Igniisről beszélünk :D Nem bearanyozni akarom :D (az ára alapján)

(#52244) simi811118 válasza pengusz77 (#52243) üzenetére


simi811118
aktív tag

Ha lenne még kapacitásod hasonló dologra - persze nem ingyen - akkor írj már nekem egy privátot pls :)

(#52245) pengusz77 válasza tboy93 (#52242) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ha jól látom ez valami kenhető szigetelés. Olyanom van itthon, faház stafnifáit kentem be vele, meg a kerítés oszlopainak a földbe kerülő részét. Mivel van leeső darabom, azon teszek egy próbát.

(#52246) kigoi válasza pengusz77 (#52241) üzenetére


kigoi
senior tag

Akrilfestéket ajánlok.
Maestro márka kínálatát nézd meg,van sokféle,én a 9004 számú matt feketét használom fémre,fára.
10perc alatt szárad,nem szükséges alapozni az mdf-et viszont kell jó pár réteg mert az mdf éle nagyon szőrösödik ha nedvességet kap,és a festés is nedves.
Polír papírral rétegek közt rá kell menni.
1500ft kb egy ilyen flakon.

Ha csavarozod bele a hangszórót akkor fúrj elő neki mindenképpen mert nem könnyen hasadnak sajnos.

(#52247) PiciPeti válasza pengusz77 (#52245) üzenetére


PiciPeti
őstag

Van spray formában is, lényegében folyékony gumi. A textúra hasonlítani fog a kárpitra, és viszonylag ellenálló felületet ad. Ha nem bőr, én is ezt csinálnám... :K

(#52248) pengusz77 válasza kigoi (#52246) üzenetére


pengusz77
senior tag

Köszi a segítséget, ez jobban hangzik :)
Persze, hogy előfúrok. Nem facsavarral lesz feltéve.
Ha a hangszóróra gondolsz, akkor előfúrok :)

Tárgytalan, bocs :D

[ Szerkesztve ]

(#52249) tboy93 válasza pengusz77 (#52245) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez fujhato gumi. Konnyu vele dolgozni, strapabiro es konnyen javithato.

(#52250) HornedReaper válasza HornedReaper (#52224) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Ez az erősítő tudja a high level inputot, az input level potméterrel?! 6V-250mV között állítható

Keress kínai shopokhoz kuponokért

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.