Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) Osynho


Osynho
addikt

Nem láttam rajta, hogy rendellenesen állna a mágnes. dobozban volt + újságpapírban. Jövő hétre ígérte a szaki, hogy megcsinálja a tekercselést, akkor okosabb leszek.

Addig viszont a magasakkal szenvedek. Meg lett reszelve a műanyag borítása, a befogadó keret sincs meg, szóval ki kell találnom valami tartószerkezetet. Nemrég úgyis téma volt a dolog.
Mai találmányom: 1 2
Tápkieges lapát, pont beleszorul a tweeter. :DD A terv az, hogy a fogóját levágom, bevonom kívülről valami szövettel, a végét kifúrom, és egy állítható lábat erősítek rá. Csak azt nem tudom hol szerzek olyat. Belülről is bélelni kellene valamivel, hogy masszívabb legyen? Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#23652) nemes0309


nemes0309
tag

Szerinteteo egy új varta 95AH, 830 A-os akksi meddig fog ellátni szuflával egy kb 60-80A áramfelvételű rendszert úgy, hogy utána beindítson egy 1.9-es diesel motort izzítással, hidegen, stb??

(#23653) Osynho válasza nemes0309 (#23652) üzenetére


Osynho
addikt

55-ös akksi van az enyémben, 60-70 perc hallgatózás után (nem brutál durva hangerő, de azért kellemes) nem indította be az 1.9d-t :) Nem tudom ez hasznos infó-e számodra. Ja, nem is volt hideg.

(#23654) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Most sikerült életem első kocsiját beszerezni. A gyári hangrendszer kuka, régi kazettás magnó, nem is jó.
Egy '94-es 5 ajtós Suzuki Swift-ről van szó. Ezeket néztem ki eddig:
fejegység
átalakító (ez szerintetek jó lenne hozzá?)
hangszóró ebben sem vagyok biztos,hogy befér-e, vágni biztos kell, de lehet 4 x 6" biztosabban befér.

Ha valaki tud esetleg érdemben segíteni, hogy ezek így jók-e, illetve szerelés terén, azt megköszönném.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23655) Joe fiú válasza nemes0309 (#23652) üzenetére


Joe fiú
senior tag

1 óráig simán bírnia kellene..nekem a 74ah Exide simán bírja másfél-2 órát félhangerővel, szintén 1.9d.

(#23656) Peti66 válasza PowerBuldog (#23654) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia!
Mi vagy ki csábított erre. :F Tudom....cash :) Használtba, alig többért jóval komolyabbak vannak ;)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#23657) KonzolKartel válasza PowerBuldog (#23654) üzenetére

Én úgy gondolom, hogy itt le fognak beszélni ezekről a cuccokról.
SAL elég silány minőség.
Fejből ezeket szokták tanácsolni a kollégák:
Clarion, Alpine, Pioneer, Kenwood.
Szerintem ilyen árkategóriában A kenwood, és a pioneer háza táján érdemes nézelődnöd.

Komponens szettből meg attól függ, hogy milyen a zenei ízlésed.

szerk.: És ahogy Peti is írta, érdemes használt cuccokra vadászni. Sokkal jobb rendszert összehozhatsz JÓVAL olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23658) RM1


RM1
aktív tag

Sziasztok!

Astra F-em van, kb. egy hónapja cseréltem a gyári hangszórókat 3 utas Sony-ra. 45mm mélység volt a max, ami befért az eredeti helyre, így a döntés nem volt bonyolult, 3 boltot átnéztem, és csak ez volt megfelelő. Érdekes módon minőségi javulást nem nagyon tapasztaltam az akkori fejegységemmel. Ez a Muse usb-s fejegység a napokban elromlott, kaptam kölcsön egy öreg cd-s JVC-t, amivel sokkal jobban szól a cucc.
Szóval most új hifi kell, de még nem tudtam dönteni. Ti milyet ajánlanátok? Úgy láttam a Pioneer elég népszerű. Árban úgy 25-ig mennék el. Az USB mindenképp kell, a CD nem annyira fontos, BT nem kell.
Másik, hogy szeretnék fejleszteni, de nem tudom hogyan lenne jobb. Hátsó hangszóró a kalaptartóban, vagy mély a csomagtartóban. A kalaptartóba 130mm-s hangszóró fér. Ha mélyládát vennék, akkor valami kisebb, és lehetőleg integrált erősítős kellene. Szoktam még látni mélynyomóknál 1 farados kondit, nem tudom ez kellhet-e, vagy egy kicsi mélyhez felesleges? (pl. Blaupunkt GTB 8A)

(#23659) shteer válasza Osynho (#23651) üzenetére


shteer
titán

szerintem ez túl gyenge, gömböt javaslok - fából ha már úgyis bevonod

..szerintem jónak tűnik

(#23660) PowerBuldog válasza KonzolKartel (#23657) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Sokat nem szeretnék költeni rá. Hol érdemes használtan nézni?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23661) Osynho válasza shteer (#23659) üzenetére


Osynho
addikt

Gondoltam, hogy gagyi lesz az anyaga. :((( Milyen konzollal lehetne rögzíteni? Csuklós, állíthatós lenne a jó. Kapni ilyet készen?

(#23662) KonzolKartel válasza PowerBuldog (#23660) üzenetére

Carstyling, racingbazar, autohifibolt apró.

A lényeg gondolom az, hogy minnèl jobbat kapj a pènzedèrt.
Valószínüleg màr a fejegysèg csere is komoly előre lèpès lesz.

Szerk.: főleg, ha nem működik:P

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23663) PowerBuldog válasza KonzolKartel (#23662) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Közben néztem macAudio hangszórókat. Azokkal tapasztalat?

Vagy hasonló árkategóriában Clarion?

Ja meg mennyire számít az, hogy 13cm-es rendes hangszórót rakok be (ez a gyári méret) vagy vágok 13x18-asnak helyet és egy ovál? Hangzásban sok különbség lenne?

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23664) Az-X válasza PowerBuldog (#23663) üzenetére


Az-X
őstag

Ha egy RENDES 13-ast teszel bele azzal sokkal jobban jársz. De keress a használt piacon valami normális darabot.

:)

(#23665) PowerBuldog válasza Az-X (#23664) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Racingbazáron ezeket találtam használtan, szegeden:
13-as Sony
10-es Clarion
Ezek úgy rendesnek számítanának? :) :B

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23666) zetecR válasza PowerBuldog (#23665) üzenetére


zetecR
addikt

Nem.

Egy Hertz DSK-165 nem fér bele?

[ Szerkesztve ]

(#23667) PowerBuldog válasza zetecR (#23666) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ahogy nézem az árát az majdnem annyi mint amit az egész műveletre szánok. :) (egy lassan 20 éves kocsiba nem akarok drágább hangcuccot rakni mint amibe maga az autó került, lényeg hogy viszonylag tisztán szóljon)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23668) footy válasza PowerBuldog (#23667) üzenetére


footy
addikt

Ha nem raksz be egy rendes 16cm-es szettet a mély teljesen hiányozni fog a hangképből.

ui.: Ha nem nagy értékű az autó, miért nem alakítasz ki 16-os helyet?

[ Szerkesztve ]

(#23669) Az-X válasza PowerBuldog (#23665) üzenetére


Az-X
őstag

Sajnos ezek nem számítanak rendesnek. Ha ennyi a keret, akkor gyakorlatilag vedd meg amit jónak látsz. Válassz szimpátia és ár alapján alapján. Minőségben nem lesz köztük különbség. Nincs is értelme túl sokat rágódnod rajta, időt fecsérelni a válogatással.

:)

(#23670) orbano válasza PowerBuldog (#23667) üzenetére


orbano
félisten

mi köze az autó árának a hifi árához? :F ha nem értékes a kocsid, akkor csak szarul szólhat a hifi?

A vér nem válik VAZZE!™

(#23671) Az-X válasza footy (#23668) üzenetére


Az-X
őstag

Ez nem egészen igaz. Nem a mély fog hiányozni, hanem a mély tartomány alja. Egyébként pedig igenis léteznek tisztességes 13-as közepek, tisztességes mély lesugárzással, csakhát nem ebben az árszegmensben.

:)

(#23672) Gampa


Gampa
aktív tag

Üdv az Uraknak!

A műszerfal tetejére szeretnék magassugárzót! Milyet érdemes venni ebböl?

Hertz,Pio?

(#23673) orbano válasza Gampa (#23672) üzenetére


orbano
félisten

nem szokás külön magassugárzót odabiggyeszteni sehova. szettben lehet összeillőket kapni, hangváltóval, ami gondoskodik róla, hogy minden rekvenciatartomány egyenlő mértékben szóljon. mid van most? árat is mondhatnál, gondolom nem ilyesmiben gondolkodsz :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#23674) Gampa válasza orbano (#23673) üzenetére


Gampa
aktív tag

Elöl egy pio szett van a hozzá tartozó magassal együtt,de valahogy kevés nek érzem a magasat!

10 körül gondoltam! :)

(#23675) orbano válasza Gampa (#23674) üzenetére


orbano
félisten

ilyet ne csinálj, mert visítani fog. hogy vannak elhelyezve a pio magasai?

A vér nem válik VAZZE!™

(#23676) footy válasza Az-X (#23671) üzenetére


footy
addikt

Akkor mutass egyet 20ezerert ;)
En elhiszem neked hogy van olyan 13-as szett ami 16osokat hugyoz oda,de azert minimum a duplajat fizeted.

[ Szerkesztve ]

(#23677) zetecR válasza footy (#23676) üzenetére


zetecR
addikt

Pont ezt írta: "csakhát nem ebben az árszegmensben"

(#23678) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

No utolsó kérdés. :B

Hertz, 13cm-es már úgy ahogy vállalható?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23679) Osynho válasza PowerBuldog (#23678) üzenetére


Osynho
addikt

Ezt hátra tervezed tenni? Találtam 10e-ért új Hertz ECX-130-at egy hazai aukciós oldalon. ;) Viszont szerintem ennyiért vegyél egy használt 16-os komponens szettet és tedd az első ajtóba kiemelőgyűrűvel.

[ Szerkesztve ]

(#23680) Peti66 válasza PowerBuldog (#23678) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia!
Na,még mielőtt végképp feladnád :) Érdemes volna rákeresned a Magnat Stratosra(2.16) vagy és az
XTrema-ra :K Bár ez csak 13-as,de ezért a pénzért elképesztően jó :K És ez szett ;)[link]

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#23681) PowerBuldog válasza Osynho (#23679) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Úgy néz ki a kialakítás, hogy a műszerfalban elől van 2 10cm-esnek hely, hátul pedig 2 13cm-es. méricskéltem, és sajnos nem is nagyon tudnék ennél nagyobbnak helyet fúrni. Ezért is gondolkodtam még a 13x18-as oválon.

Meg is találtam azt a hetz-et. ;) Meg van jó áron 10cm-es is.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23682) M3cK


M3cK
tag

Valaki nem tudja hogy a BMW X5-ösnek, hogyha rákötöm egy erősítőre a hangszóróit meg a mélynyomóját mennyivel fog szebben szólni, vagy mennyivel dobja meg a teljesítményét? Mármint érdemes-e bele venni egy erősítőt, vagy fölösleges mert csak akkora teljesítményűek a gyári hangszórók, amennyit a gyári fejegység elbír?

(#23683) Peti66 válasza M3cK (#23682) üzenetére


Peti66
senior tag

Szebben szól :K Teljesen,de persze neeem 1 ratyi erősítővel :N jó 4 csatis elég neki 4x 50W-os
A sub-nak kell több kraft.És ez rádob 1 lapáttal :) A gyári fej se x@r benne,csak nem bírja szuflával :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#23684) g0n21 válasza PowerBuldog (#23681) üzenetére


g0n21
senior tag

Swiftbe elől 10-esnél nagyobb nem fér be, de abból sem mind, nekem a 3 felfogásos bose-ból reszelni kellett.
Hátra befér a 13x18-as? Biztos ez? Nem emlékszem, hogy ehhez hasonló lett volna a gyári benne (régiswiftem van)...
Legjobb ha a térképezősebb felét feláldozod egy kiemelökeretnek, ami max. 5,5k (tutihifi.hu) és be tudsz rakni egy hertz dsk 165-öt...
Gyári méretekkel szvsz. Ne szarakodj..

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#23685) Osynho válasza PowerBuldog (#23681) üzenetére


Osynho
addikt

10cm-es helyre ne tegyél semmit. Max rá egy magasat. Amit a hátsó hangszóróra költenél, azt költsd az első szettre + a beszerelésre, jobban jársz. Az első ajtóba be lehet tenni a 16,5-es mélyközepet.
Pár kép így hirtelen: 1 2 3
Nálam ideiglenesen 13-as első szett megy fejről hajtva, hozzá egy mélyláda. A hátsó hangszórókat lehalkítottam fejről, mert botrány hangjuk volt és amúgy is idegesített hogy hátulról is "szól" valami. Ez a felállás se jó, mert a 13-as nem megy mélyre, így magasabban kell vágnom a subot, de akkor meg csomagtartó hangja van. Most 80hz-en van, de lejjebb kellene, csak akkor meg luk lesz a hangban, mert a kis fosok sehogy se szólnak. :U Remélem hamarosan betehetem a protectort.

[ Szerkesztve ]

(#23686) Joe fiú válasza Osynho (#23685) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem 60hz-en van vágva az első szett, szintén 13cm-es a mély 50-ig felengedve és nem érezném,hogy luk lenne, az ajtó rezgéscsillapítva van és a szett is erősítőről megy.

(#23687) Osynho válasza Joe fiú (#23686) üzenetére


Osynho
addikt

Naigen, de ez valami régi macaudio szett, csak simán behányva (semmi csillapítás), és fejről hajtva. Mondhatni 0 mély, csak kattog :)

(#23688) footy válasza zetecR (#23677) üzenetére


footy
addikt

Pont ezaz, ha valaki 15e körül keres szettet, az szerinted meg fog venni egy 40e-set?

(#23689) footy válasza PowerBuldog (#23678) üzenetére


footy
addikt

Ne menj 16-os alá szerintem. A térképzsebet sem kell feláldozni:

(#23690) Peti66


Peti66
senior tag

Szal,felángolt a vita 13 vs 16 :D Megnyugtatok mindenkit,hogy a Boston-nak volt olyan 10cm-es
szettje ami lement 40Hz-re :B :R

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#23691) shteer válasza Peti66 (#23690) üzenetére


shteer
titán

Hogye adtak 1 parat? :))

..szerintem jónak tűnik

(#23692) M3cK válasza Peti66 (#23683) üzenetére


M3cK
tag

Egy Mac Audio MPX 4000-re gondoltam. Az szerintem elég lesz oda. :)

(#23693) Joe fiú válasza M3cK (#23692) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én nem vennék rá mérget :DDD amúgy érdekes dolog ez, hogy több milliós autóról van szó és akkor egy kínai vacak erősítőt akarsz bele venni, de ízlések és pofonok....

(#23694) Nescafé válasza footy (#23689) üzenetére


Nescafé
őstag

Nállam is igy van a suzukiba:)

 iPhone 15 Pro

(#23695) Peti66 válasza shteer (#23691) üzenetére


Peti66
senior tag

8-10éve 100$ körül ment,de itthon asszem ők voltak az importőrei[link]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#23696) Peti66 válasza M3cK (#23692) üzenetére


Peti66
senior tag

X5-be :R valami nívósabb kéne.... Mondjuk,ha nekem x 5-öm volna... :U :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#23697) erikke17


erikke17
őstag

Mi a véleményetek a Sony Xplod mélynyomókról?
Havernak van egy RMS-be 450W max 1500W 48cm-es bitang nagy jószág tipust nem tudok, 52L-es ládában (gyári ajánlat) Egy Magnat Edition Four 1000W-ra kötöttük rá tesztképpen igaz édeskevés volt az a erő hozzá de engem nem győzött meg a hangja, olyan üresnek hangzik bár lehet csak vágás volt rosszul beállítva, vagy nagyobb ládát kívánna?.. :F

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#23698) M3cK válasza Peti66 (#23696) üzenetére


M3cK
tag

De csak most hirtelenjébe kellene valami erősítő, aztán majd ha annyival jobban szólnak a dolgok, akkor valószínűleg cserélve lesznek a hangszórók is meg fejegység is meg mélynyomó meg stb. :DD
Jah tényleg.. Valaki nem tud a gyári fejegységhez 6 lemezes magazint? Mert a múltkori szervizben kilopták belőle... :((

(#23699) orbano válasza M3cK (#23698) üzenetére


orbano
félisten

hirtelenjében? meg aztán cserélgetsz? ez nem karácsonyfa :) kicsit agyalj mit is akarsz az autóhifitől, találd ki, szedd össze rá a pénzt, aztán menj el valahova és csináltasd meg egyben, hogy _RENDSZER_ legyen belőle, ne alkatrészek szarul szóló halmaza... például

A vér nem válik VAZZE!™

(#23700) M3cK válasza orbano (#23699) üzenetére


M3cK
tag

Egy ilyen jó is lesz :D

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.