Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#670) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Ide zavartak a nikon topicból, nagyon helyesen :)
Segítségeteket kérem! Remélem nem rúgtok ki páros lábbal a primitiv technikám és felkészültségem miatt, de tanulni jöttem és okulni :)

Vettem karácsonyra egy Nikon d60-at, és azóta már van hozzá az alap 18-55 VR obin kivül egy 55-200 VR is. Úgy gondoltam, ha a régi Nikon coolpix 775ös compact vacakkal tudtam Holdat fotózni, akkor ezzel még jobban fog sikerülni.

Eddigi próbálkozásaimat (775-el) itt találjátok.
Mint mondtam, primitiv technika, Apám még 30 éve szerzett a csehektől egy jénai lencsét, 110 mm-es, nagyon pöpec szerkezet. Ehhez kókányoltunk tubust, és volt néhány okulár a fiókban, meg vettem is anno 1-2 komolyabbat. Amint a képeken látjátok, eléggé el nem itélhető módon összekókányoltam a gépet a "távcsővel", és lettek olyan képek amilyenek. Nyilván nemjó a fókusztengely, ezért el is szineződtek kicsit.

Namost ezt a technikát szeretném kibőviteni a Nikon d60-al. Láttam az első postban ezt a remek boltot. Látok itt adaptereket is, de fogalmam sincs nekem melyik kell, főleg, hogy okulár foglalatnak nekem egy kifúrt bakelit korong van a távcső végén :D

Ha segítenétek, hogy hogyan, milyen eszközökkel tudnám megépiteni az új konstrukciót, akkor hálás lennék. Sajnos többszázezres készletre nincs most keret, tehát a "vegyél egy 150/750-es komplett refraktort órás álvánnyal" -jellegű dolgokat persze jótanácsként örömmel veszem, de nemtudok eleget tenni nekik.
Ha azt mondjátok, hogy a fenti cuccal felejtsem el az egészet, az is infó, csak az álmomat nem váltja valóra :)

Köszi előre is! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.