Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) madgie válasza Dtomi (#649) üzenetére


madgie
titán

De nem nagyon bírják sem a hosszabb (több perces) expozíciós időt, sőt, ha mindehhez még az érzékenységet is megemeljük, akkor jujj lesz a végeredmény. Persze az újabb érzékelőknél (E-30, Pana G1) nem tudom, hogy alakult ez a tulajdonság, de eddig egyik Kodak/Pana 4/3-os szenzor sem jeleskedett ebben a műfajban.

Konkrétan erre a célra szvsz nagyon jó a Canon CMOS-a (a Nikon-Sony CMOS sem olyan jó ebben a tesztek szerint), és az 1000D relatív ócó masina.

(#652) gabó válasza madgie (#651) üzenetére


gabó
tag

A maksz...on is mindenki Canont használ (350), de az picit drága:-)

Nekem8

(#653) pbalu válasza gabó (#648) üzenetére


pbalu
aktív tag

Kimondottan asztóhoz egyik sem, mert hoszzú expoknál sok lesz a hotpixel. Képminőségben is picit gyengébbek Nikon/Canon vonalnál.
Nekem Canon 1000D van, képminőségben ott van ahol az 1-2 kategóriával drágább Canon-ok. Ha nem zavar az olcsóbb kivitelezés (távcsövön van nem is kell fogni), cserébe kapsz kisebb súlyt ami viszont fontos szepmont. Az extra tudás nem hiányzik asztofotó téren. És ha nagyon rákattansz (mélyég szűrő, átalakítás) szintén Canonra vannak jól működő megoldások.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#654) MLaca


MLaca
őstag

asztrofotózásra a canon dslr gépek a legalkalmasabbak nem utolsó sorban az AA szűrőjük jellege, és a hosszú záridős képek alacsony zajszintje miatt. a canon 350d és haonló műanyagvázas gépek optimálisak csekély tömegük miatt, így nem hervasztják le a távcsövet :)

http://mlzphoto.hu/

(#655) gabó


gabó
tag

házigazda, pbalu, köszönöm!

Nekem8

(#656) spacer


spacer
aktív tag

Nikon D90-et akarok egy 900-as Skywatcher refreakrorral csatlakoztatni. Fénymérés hiányában van értelme próbálkozni?

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#657) ottkar válasza spacer (#656) üzenetére


ottkar
addikt

Dehát ki tud fényt mérni az égbolton? Akik idáig csatlakoztattak azok se. Az égbolt megvilágítás szempontjából nem homogén a lényegre kell mindíg exponálni.

(#658) pbalu válasza spacer (#656) üzenetére


pbalu
aktív tag

Persze, ne is törődj vele, úgyis manuálisan kell állítani mindent

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#659) spacer válasza pbalu (#658) üzenetére


spacer
aktív tag

Ok, akkor azt hiszem beruházok egy 90/900-as távcsőre. :)
Igazából csak azért vagyok, voltam bizonytalan mert vki azt írta amikor visszaolvasgattam a totyikban, hogy működnie kell a fénymérésnek a vázon.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#660) ottkar válasza spacer (#659) üzenetére


ottkar
addikt

Gondold meg az Androméda köd expoját hogyan lehetne mérni? Lehetetlen.Még a Saturnuszét se. A Holdat esetleg de azt meg minek a világosságából már látom manuálban mennyit kell kb exponálni. Mindenesetre fotózáshoz minél nagyobb fényerejű távcső ajánlatos, egyszer az expo miatt is de legalább ennyire az élességállítás biztonsága miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#661) pbalu válasza spacer (#659) üzenetére


pbalu
aktív tag

Nem tudom hol nézted ki, de arra figyelj hogy ne a mellé adott AZ3 vagy EQ2 mechanikával vegyed! Azok nemigazán fotózásra valók

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#662) spacer válasza pbalu (#661) üzenetére


spacer
aktív tag

Pedig EQ2-es mechanikával adják.
Ez most az ákcíjós készlet.
Tudnál ezek közül valami jobbat ajánlani hasonló árban? Sajnos én nem igazán értek hozzá... Azért is kérdezem, mert ahogy elnézem az árakat, a következő szint már rohadt drága az én pénztárcámnak.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#663) pbalu válasza spacer (#662) üzenetére


pbalu
aktív tag

Esetleg ez? [link]
Bár a Celestron tubust nem ismerem (kb. SkyWatcher szint), a CG3-at nagyon dícsérik, talán még az EQ3 mechanikánál is jobb.
Érdemes benézni mindkét helyre, és érdeklődni mennyit kellene ráfizetni akciós cső+mechanika árra ha nagyobb mechanikát szeretnél. Celestronnál rákérdezni hogy tudod ráaplikálni a Nikonodat.
És számolni kell a járulékos költségekkel is (fotóadapter, óramű)

[ Szerkesztve ]

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#664) pbalu válasza pbalu (#663) üzenetére


pbalu
aktív tag

És mindeképp ajánlott elolvasni a lentiekből mindent :)
[link]

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#665) pbalu válasza pbalu (#663) üzenetére


pbalu
aktív tag

Bocs, benéztem felejtsd el a CG3-at, összekevertem a CG4-el.
Az a baj 50e körül nincs jó alternatíva tubus+mechanika+fotózás megoldásra. Csak szenvedni fogsz, én már végigjártam ezt a lépcsőt sajna.
Ami biztos, hogy bármilyen távcsőszettet is nézel ki, fotózás miatt minimum egyel nagyobb mechanika kell hozzá mint amit adnak. Gondolkozz el a rövid tubusokon (70/500+eq3) mert kisebb a súlyuk és rövidebb a fókuszuk, igy jobban viselik ha gyengébb a mechanika.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#666) spacer válasza pbalu (#665) üzenetére


spacer
aktív tag

Valószínüleg igazad van, de egy hirtelen fellángolás miatt, nem hiszem, hogy 100 ezreket szeretnék kiadni. És ugye egy EQ3-as mechanika többe kerül, mint maga a cső + EQ2, amit kinéztem magamnak. Kipróbálás szintjén szerintem már ez is drága...

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#667) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni választással kapcsolatban.
Fotózásra NEQ3 GOTO vezérléssel 150/750 Black Diamond Newton tubus vagy 127/1500 MC tubus a jobb?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#668) Gyuri16 válasza BITBOYS (#667) üzenetére


Gyuri16
senior tag

bar en magam nem fotozom, de eleg sokat olvasgatok ilyen forumokat, megprobalom leirni en hogy gondolom:
eloszoris el kell dontened mit akarsz fenykepezni (kodok, galaxisok, hold, nap, bolygok..). nyilvanvalo okokbol az elsokhoz foleg nagy fenyero es kisebb nagyitas, mig az utobbikhoz nagyobb nagyitas kell. masik dolog hogy mivel fenykepezel (ccd kamera, (d)slr, webcam). dslr es ccd kamera eseteben nem rossz, ha az okularkihuzat 2"os, igy nem lesz vignetalt a kep. azon kivul oda kell figyelni, hogy a megfelelo adapterek (T2 - bajonett, esetleg komakorrektor) segitsegevel ha raaplikalod a fenykepezogepet az okularkihuzatra akkor tudj elesiteni (van amikor az okularkihuzatot beljebb kellene tolni, hogy eles legyen a kep).
kezdo fotosoknak nagyon gyakran 150/750 es newtont ajanljak (nem tudom konkretan milyen amit te irsz, viszont van egy feher tubusu asztrofoto special, ami direkt fotozasra lett szerkesztve -> 2" crayford okularkihuzat, biztos lehet elesiteni dslr el es ccd kameraval), tobb okbol is: jo fenyero (f/5), konnyu es kicsi tubus (fontos hogy nem kell olyan nagy mechanika) relative olcso, eleg nagy latomezo. nyilvan ezzel nem fogsz szuper szaturnusz kepeket kesziteni (esetleg barlow lencse es/vagy okularprojekcio), viszont melyegezni kivalo. altalaban nagyobb mechanikaval ajanljak fotozni ( (h)eq5, cg5..)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#669) BITBOYS válasza Gyuri16 (#668) üzenetére


BITBOYS
addikt

Megvan a kicsike:) Black Diamond 150/750 NEQ3 goto mechanika acéllábakkal
Szerintem azt vettem meg amiről írtál, szép kis darab.:) Hétvégén össze is pakolom...

Kezdésnek biztos jó lesz, ha nagyon bolygózni szeretnék akkor veszek hozzá fókusznyújtót.
A kamerát még nem tudom...lehet veszek egy használt eos350d-t, de csak később...sokkal később.

Köszi szépen a tanácsokat.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#670) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Ide zavartak a nikon topicból, nagyon helyesen :)
Segítségeteket kérem! Remélem nem rúgtok ki páros lábbal a primitiv technikám és felkészültségem miatt, de tanulni jöttem és okulni :)

Vettem karácsonyra egy Nikon d60-at, és azóta már van hozzá az alap 18-55 VR obin kivül egy 55-200 VR is. Úgy gondoltam, ha a régi Nikon coolpix 775ös compact vacakkal tudtam Holdat fotózni, akkor ezzel még jobban fog sikerülni.

Eddigi próbálkozásaimat (775-el) itt találjátok.
Mint mondtam, primitiv technika, Apám még 30 éve szerzett a csehektől egy jénai lencsét, 110 mm-es, nagyon pöpec szerkezet. Ehhez kókányoltunk tubust, és volt néhány okulár a fiókban, meg vettem is anno 1-2 komolyabbat. Amint a képeken látjátok, eléggé el nem itélhető módon összekókányoltam a gépet a "távcsővel", és lettek olyan képek amilyenek. Nyilván nemjó a fókusztengely, ezért el is szineződtek kicsit.

Namost ezt a technikát szeretném kibőviteni a Nikon d60-al. Láttam az első postban ezt a remek boltot. Látok itt adaptereket is, de fogalmam sincs nekem melyik kell, főleg, hogy okulár foglalatnak nekem egy kifúrt bakelit korong van a távcső végén :D

Ha segítenétek, hogy hogyan, milyen eszközökkel tudnám megépiteni az új konstrukciót, akkor hálás lennék. Sajnos többszázezres készletre nincs most keret, tehát a "vegyél egy 150/750-es komplett refraktort órás álvánnyal" -jellegű dolgokat persze jótanácsként örömmel veszem, de nemtudok eleget tenni nekik.
Ha azt mondjátok, hogy a fenti cuccal felejtsem el az egészet, az is infó, csak az álmomat nem váltja valóra :)

Köszi előre is! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#671) pbalu válasza Andie (#670) üzenetére


pbalu
aktív tag

Fúú hát nem semmi :)
Nem tudom hogy állítasz fókuszt, meg mekkora súlyt bír el a cső vége, de ez [link] megoldás lehet. Valószínüleg a szabvány boltban kapható nem lesz jó, de az elvet itt le lehet lesni, és akkor már csak egy esztergályos ismerős kell. Én is így oldottam meg.
Vagy kihagyod a rendszerből az okulárt és a cső végére próbálod valamilyen szintén esztergált adapterrel rátekerni a D60-at.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#672) Andie válasza pbalu (#671) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm az udvarias fogalmazást :)
Nos, legjobb lenne talán elhagyni az okulárt, bár nemtom ebből milyen előnyöm vagy hátrányom származna. Lehet bemegyek ebbe a távcsőboltba, és elmesélem a bajomat. Csak félek, úgy megsértődnek rám, hogy még szóba se állnak velem :(
Nézegetem egyébként a tavcso.com-ot, és látom, hogy 100.000 alatt is van egész komoly választék, állványostól, mindenestöl.
Vajon van olyan komplett cucc, amit érdemes megvenni? Nem akarom én kifotózni a lófejköd szájából a bal felső hármast, elég ha a Holdat, Szaturnusz gyűrűit, netán Jupiter holdakat -árnyékokat le tudnám kapni. :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#673) pbalu válasza Andie (#672) üzenetére


pbalu
aktív tag

Biztos hogy nem zavarnak el, sőt én vinném a cuccot is hogy milyen okosságot tudnak ajánlani.
Ha kihagyod az oksit akkor nem lesz vignettálás (vagy jelentősen kisebb :) ) igaz igy csak Holdat, Napot (napszűrő!), és mélyeget tudsz fotózni, bolygót semmikép, mer' nem elég a nagyítás.
Ha direkt bolygókra utazol, akkor meg lehet úszni 100e alatt is, bár az ilyen fotókhoz pont nem DSLR-t szokás használni, kompakttal szoktak videózni és a sok 1000 frémes avit összeadni...

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#674) Andie válasza pbalu (#673) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm, ez lesz a legjobb!
És ráadásul itt vannak tőlem 2 utcára??? Agyam eldobom! :C

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#675) BITBOYS válasza Andie (#674) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nagyon jó bolt, segítőkész eladókkal. Én is itt vettem a felszerelésemet. Csak ajánlani tudom őket :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#676) Andie válasza BITBOYS (#675) üzenetére


Andie
őstag

Az elhiszem, hogy ha bemegyek 200 lepedővel, hogy kéne cucc, mi van? - akkor rendkivül segítőkész minden eladó, minden boltban :)
De ha bemegyek a PVCcsőbe kókányolt lencsémmel, hogy ezt kéne összeheggeszteni a nikonnal, 10-20ezerből, akkor kiderül, mennyire rugalmasak és türelmesek :)
Én bízom benne, hogy nem olyanok, mint az elektro boltokban, ahol ha nem diódával meg kondenzátorral és zener-körrel a seggedben születtél, akkor egy utolsó senkiházi vagy, hogymertél egyáltalán bejönni a szentélybe :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#677) Andie


Andie
őstag

Mi a véleményetek a Dobson távcsövekről?
Azt nézem, hogy ár-érték arányban ezek a legjobbak. Igaz primitivebb az állvány, de talán épp az egyszerüsége miatt nagyszerű.
Egy 250/1200-as 160.000, még talán ha eléggé fellelkesülök, és ti is jókat mondotok róla, be is izzítok egyet.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#678) MLaca válasza Andie (#677) üzenetére


MLaca
őstag

a dobson nagyon egyszerűen és gyorsan állítható, cserébe nincs csillag-követéses óraműre lehetőség, nincs pontos, masszív mechanika, nem (azaz igen korlátozottan) alkalmas fotózáshoz. ha csak megfigyelni akarsz, akkor talán a dobson még jobb is, mint a mechanikás megoldás, mert ezt valóban pikk-pakk od aállítod az égboltra, ahova akarod.

http://mlzphoto.hu/

(#679) Andie válasza MLaca (#678) üzenetére


Andie
őstag

Köszi Laca!
Az, hogy nincs óramű lehetőség azt jelenti, hogy hipphopp kiúszik minden a képből?
Hogy tudok akkor az Éder Iván lapján is látható mélyűr objektumokat megfigyelni? Egy galaxis, vagy köd a 250/1200-aból óramű nélkül kisuhan egy másodperc alatt, nem?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#680) And válasza Andie (#679) üzenetére


And
veterán

Egy másodperc alatt azért nem úszik ki minden a képből (deklinációtól is függ), de pl. a mélyégobjektumok fotózását lehetetlenné teszi. Vizuálisan meg lehet, hogy kevésbé tűnnek látványosnak. Sajnos azokhoz általában sokszor tíz másodperces / perces nagyságrendű expozíciós időt kell használni, ill. még ilyen felvételekből is többet szoktak átlagolni.

(#681) runner 125


runner 125
nagyúr

Ezt a cikket láttátok már? Nagyon látványos képek vannak a blogban. :K
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#682) BITBOYS válasza And (#680) üzenetére


BITBOYS
addikt

Így van, bolygózásra - pontosabban a megfigyelésére viszont tökéletes. És ha úgy döntesz, hogy fotózni szeretnél veszel egy minimum EQ3-as állványt acéllábakkal, GOTO vezérléssel.
Legalább is én így gondolom. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#683) pbalu válasza BITBOYS (#682) üzenetére


pbalu
aktív tag

Ömmm, egy 250/1200 alá nem biztos hogy jó választás, el se bírja :)

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#684) Andie válasza BITBOYS (#682) üzenetére


Andie
őstag

Mostmár akkor végképp nemtudom, mit tegyek.
Szeretném lefotózni a Holdat, krátereit, a Szaturnuszt holdjaival, és esetleg ködöket, galaxisokat - még ha csak a legközelebbieket és legnagyobbakat is. A tavcso.com -on melyik szerelés az, ami leginkább megfelelne erre a célra? (és elérhető áron van)
Próbáltam a referencia képeket nézni, de soknál nincs mélyég fotó, igy nemtudom, hogy azzal lehet-e látni a Lófejködöt, avagy sem.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#685) ottkar válasza Andie (#684) üzenetére


ottkar
addikt

A Holdat még meg lehet követő nélkül csinálni mert ha tiszta az idő lehet 1/250-et is exponálni, de a Saturnust már nem. És 1200-1400mm-nél már elég szépen "megy" az objektum. Bármelyik ködöt már csak követővel lehet megcsinálni, a fényerő miatt is.

(#686) pbalu válasza Andie (#684) üzenetére


pbalu
aktív tag

Itt [link] szétnéztél már?
Nem tudom mekkora a keret, én ezt [link] vagy ezt [link] venném, persze EQ5-el. Bolygózni ugyanis felesleges ennél nagyobb átmérő, a légkör úgysem enged (vagy csak nagyon ritkán) túl nagy (300 feletti) nagyítást sajnos.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#687) Andie válasza pbalu (#686) üzenetére


Andie
őstag

Ez a Black Diamond tetszik, köszönöm a tippet! Nagyon meggyőzőek a referencia fotók a galériában, remélem tényleg ezzel a szerkóval készültek.
Tehát ha jól értem, ezt EQ5 mechanikával 109.000.- ,plusz veszek hozzá 18.000-ért egy motort, akkor faszán fogok tudni követni, fotózni, megfigyelni, stb. Már csak az okulár és a légköri zavar szab határt.
Jól értem?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#688) Andie válasza pbalu (#686) üzenetére


Andie
őstag

És ehhez mit szóltok? Még tán ezis beleférne...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#689) pbalu válasza Andie (#688) üzenetére


pbalu
aktív tag

# 687: így van :)
# 688: a Newtonokat nem ismerem, de ez már egy méretes (10kg lehet csak a tubus) darab, ha kertes házad van és fixen felállítod jó lehet, de emeletről kitelepülni... Nekem csak egy kis csövem van (3kg sincs a 102/660-as) de néha az is sok. Lehet az EQ5 már kevés is neki :F

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#690) BITBOYS válasza pbalu (#683) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igazad van, átsiklottam a tubus mérete felett.:)

Andie:[link] Nézd csak meg itt mennyibe kerül az általad kiszemelt termék :)

mod: 200/1000 SkyWatcher Newton EQ5 mechanikán. Felszereltség: 9x50 SpringLoad kereső, P26 (39x) és P10 (100x) okulárok 144 000 Ft helyett 126 720 Ft

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#691) Andie válasza BITBOYS (#690) üzenetére


Andie
őstag

AztaQ!!!!!
Basszus, ezt akkor nem kéne kihagynom!
Holnap első dolgom telcsizni nekik, hogy van-é.
Köszi skacok! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#692) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Nem biztos hogy közvetlen a fotózáshoz tartozik, de nem is áll messze tőle.
Egy újabb próbálkozás aminek van értelme.Milyen jó lenne ha az éppen aktuális képet lehetne nézni amit a távcső figyel, és milyen lenne ha arra az időre a számítógéped kapacitása rendelkezésére állhatna az asztrológusoknak.WWS

(#693) And válasza csongi (#692) üzenetére


And
veterán

(Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy ha jól értem, ez nem egy erőforrás-megosztáson alapuló projekt, mint a SETI, a megboldogult UD, vagy a többi ezekhez hasonló. Inkább egy szemléltető-oktató céllal létrejött információ- és képadatbázis, mint a Google Earth. Ja, és az asztronómusok nem szoktak örülni, ha csak úgy leasztrológusozod őket, merthogy az asztrológia csillagjóslást jelent, ami ugye roppant tudományos tevékenység ;).)

(#694) csongi válasza And (#693) üzenetére


csongi
veterán

Legyen:) Javítva csillagászokra. :R
A megosztás csak ez én hozzáfűzésem. Az viszont tény, ha ki alakulna egy olyan rendszer, akkor ez erőforrások jelentősen megnőnének a kutatók számára. Ilyen rendszereken ha jól tudom folynak már kísérleti üzemelések más területeken. Ez egy olyan dolog lenne,amire hajlandó lennék rááldozni az áramszámlám egy részét. :D

(#695) BITBOYS válasza Andie (#691) üzenetére


BITBOYS
addikt

Bizony nem kéne.:)
Én is ezt vettem volna meg, de nekem kellett a goto mechanika. Így maradtam a 150/750-es BD-nél eq3 goto-n.:)
Tegnap este végre az ég is engedte, hogy kipróbáljam. Meglestem a holdat...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#696) Andie válasza BITBOYS (#695) üzenetére


Andie
őstag

Bementem tegnap Tiborékhoz ide a Városmajorba, és 1 órát nyaggattam őket - meglepő, mennyire segítőkészen, jókedvűen, türelmesen és profi módon álltak a dologhoz :)
Szegények nagyon lefáradhattak mire mindent megtudtam, főleg, hogy folyamatosan jöttek-mentek az ügyfelek.
A lényeg: a 200/1000 mellett döntöttem, EQ5-ön, óraművel. Jövőhéten át is veszem :C
Aztán rettegjetek, mert öntöm rátok a fotókat! :)

A Hold-fotóidat szivesen megnézném!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#697) BITBOYS válasza Andie (#696) üzenetére


BITBOYS
addikt

Remek választás minden tekintetben :K
Mennyibe fájt? Ha jól sejtem még akciósan vásárolod meg a műszert.

Egyelőre még nem fotózok, meg kell vennem a gépet hozzá.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#698) Andie válasza BITBOYS (#697) üzenetére


Andie
őstag

Akciósan, de még nincs nálam, csak "lefoglalóztam" :)
Tubus+ Eq5 = 126.000.-
Motor = 16.000.-
Nikonhoz szükség cuccok = 5.000.-

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#699) BITBOYS válasza Andie (#698) üzenetére


BITBOYS
addikt

Motor csak 16? Nem dual axis-t vettél? Az óramű összeköthető pc-vel?
Nagyon jó "kis-nagy" műszered lesz :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#700) Andie válasza BITBOYS (#699) üzenetére


Andie
őstag

Egyelőre nem dualosban gondolkodtam, bár nagyon ajánlották, merthogy nemtudom majd pontosan ráállitani a sarkcsillagra... Vagy meg fogom bánni? Az a +15 már eléggé megdobná a költségeket...
Összeköthető-e pc-vel? Jókat kérdezel :D


u.i.: Az aláirásodról eszembe jutott, mikor 6-8 évesen a "megint dühbe jövünk" zenéje annyira tetszett, de mindig elfelejtettem, ha nem dúdoltam pár napig. Erre ismét adták a tv-ben, és elhatároztam, hogy lejegyzetelem, hogy sose felejtsem el. Na, valahogy igy nézett ki a jegyzetem, mint az aláirásod :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.