Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) kboty válasza lesaux (#248) üzenetére


kboty
tag

Szerinted tisztább lessz?......igaz csak kiváncsi voltam mit tudok befogni és milyen lessz a kép........legközelebb kikapcs.

(#252) MLaca válasza kboty (#251) üzenetére


MLaca
őstag

ja, hogy digit zoom volt a dologban - nos, látod a hozzászólsáomon, hogy mennyire lerontja a kép minőségét.

http://mlzphoto.hu/

(#253) kboty


kboty
tag

Probálta már valaki a Napot lefényképezni? esetleg milyen szűrőt lehetne kipróbálni?
igaz még csak heggesztőüveggel próbáltam meg......

(#254) pBandi válasza kboty (#253) üzenetére


pBandi
tag

Baader AstroSolar fólia (fotografikus) a legjobb erre a célra [link]

...

(#255) bundas


bundas
csendes tag

Van nekem egy Nikon RAII jelű távcsövem. Sajnos nem tudok vele direkt fókuszban fotózni, mivel belső élességállítású, és a képsík a kihuzat belsejében van.
Arra gondoltam, hogy ha egy barlowwal a képsíkot ki tudnám hozni a cső belsejéből.
Jól gondolom-e?

(#256) pBandi válasza bundas (#255) üzenetére


pBandi
tag

Kicsalogatás megoldható,de a fókusz is hosszab lesz.

...

(#257) bundas válasza pBandi (#256) üzenetére


bundas
csendes tag

Igen, erre gondoltam én is. Végül arra jutottam, hogy egy okuláron keresztül fogom használni. Veszek egy M42-nikon konvertert. Praktikához van 2 marék távtartó, azzal lehet majd a nagyítást belőni.
A gond a következő: sehol nincs m42-m40 konverter, pedig az kellene a távcsőhöz :(
Tud valaki esetleg lelőhelyet hozzá?

(#258) sakál válasza bundas (#257) üzenetére


sakál
tag

Egy esztergályos csinál neked fél óra alatt.

A szépség az eszed rovására megy

(#259) bundas válasza sakál (#258) üzenetére


bundas
csendes tag

M40-M42 adapter megoldva :) Ismerős kifaragta nekem jó hamar :) Köszi a tanácsot.

(#260) MLaca


MLaca
őstag

Minden eladóvá vált, felhagyok az asztrofotózással. Bővebben: http://laca.koth.hu

http://mlzphoto.hu/

(#261) MLaca


MLaca
őstag

up

http://mlzphoto.hu/

(#262) MLaca


MLaca
őstag

r.i.p. topik..

http://mlzphoto.hu/

(#263) And


And
veterán

Kicsit felhozom ezt a topikot. A fotó témája nem a legizgalmasabb, az orientáció sem lett az igazi, de mentségemre legyen, hogy a legelső próbálkozásaim közül való.
M45, vagyis a Plejádok nyílthalmaz a Bika csillagképben:
[kép]

Nagyobb verzió: [link].

(#264) werttzui válasza And (#263) üzenetére


werttzui
őstag

Nem rossz ez a /megnyugtató csillagos ég/ én speciel a holdat szoktam fotózni .

PENTAX

(#265) werttzui


werttzui
őstag

ez mondjuk nem a legjobb de azért...[link]

PENTAX

(#266) werttzui


werttzui
őstag

Még egy [link]

PENTAX

(#267) kboty


kboty
tag

Sziasztok.....megpróba 1 est képet erről a Holdfogyatkozásról denemsok látszik...[link] , [link] vkinek vélemény? :F

(#268) pitman válasza kboty (#267) üzenetére


pitman
őstag

Neked működnek ezek a linkek?

(#269) And válasza kboty (#267) üzenetére


And
veterán

Linkek javítva:
[link], [link].
(A digit zoom-ot kár volt bekapcsolni, mert a képméret óriási, 2592*1944 pixeles lett, de a nagyobb méret így nem hordoz plusz információt.)

(#270) #27070592


#27070592
törölt tag

Hello a mindenkinek.
Olyan Mberek segítségét kérem, akik dslr-t használnak asztrofotózáshoz, éjszakai fotózáshoz, bulb záridővel. Melyik gépet érdemes ilyen célokra beszerezni? Belépőszintben gondolkodom, max 200k árig, olyan gép kellene, amivel elérhető akár 15-20 perc exp. is minimális hotpixel-számmal. Egy ideig az új pentax k100d-ben gondolkodtam, a stabis szenzor miatt, de láttam egy tesztfotót 10 perc exp.-vel, és azonnal lemondtam róla. Egyelőre nikon d50 a nyerő, de bizonytalan vagyok. Még csak most kóstolgatom a digit technikát, ezért kellene egy kis tapasztalat-csere, miegymás.

(#271) adik válasza #27070592 (#270) üzenetére


adik
őstag

Nem hinném, hogy az lenne a nyerő, mivel ugyanaz a Sony szenzor van benne, mint a Pentaxban. Nikon d70, d70s megint csak kiesik. Canon 350d? van hozzá mindenféle átalakítátor is mindenféle kályhacsőhöz is. Meg most kifutó és olcsóbban hozzá lehet jutni.

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#272) And válasza #27070592 (#270) üzenetére


And
veterán

A 2005-ös Amatőrcsillagászok kézikönyve ezeket ajánlja: Canon EOS 10D, 300D, 350D, 20D, 5D, D30, D60 ill. Nikon D70(s), D50. Egy 300D sem olyan szörnyen nehéz obi nélkül. A hotpixel gond, de szerintem a sötétkép kivonásával eltűntethető. Ahogy észrevettem, digit gépekkel amúgysem szoktak extrém hosszú expozíciókat csinálni, inkább sok 5-10 perces képet átlagolnak (ez a technika talán a mechanikától sem vár el akkora pontosságot, mint egy nagyon hosszú felvételnél). Ha nem így van, úgyis kijavítanak ;).

(#273) bundas válasza #27070592 (#270) üzenetére


bundas
csendes tag

D70s-el csináltam már félórás felvételt, ha be van kapcsolva a zajcsökkentő a hosszúidejű expokhoz, akkor nincs vele gond. Ha ki van, akkor a jobb fölső sarok csúnyán lilul. Hotpixelt nem találtam, bár nem is vadásztam rá.
Előnye a canonokhoz képest, hogy manuál obival is működik az élességjelző, hátránya, hogy a fénymérés viszont nem.
Ja, és eléggé idióta csatlakozója van a távkioldónak, nem lehet hozzá könnyeb barkácsolni, mint a canonoknál.

(#274) bundas válasza #27070592 (#270) üzenetére


bundas
csendes tag

D70s-el csináltam már félórás felvételt, ha be van kapcsolva a zajcsökkentő a hosszúidejű expokhoz, akkor nincs vele gond. Ha ki van, akkor a jobb fölső sarok csúnyán lilul. Hotpixelt nem találtam, bár nem is vadásztam rá.
Előnye a canonokhoz képest, hogy manuál obival is működik az élességjelző, hátránya, hogy a fénymérés viszont nem.
Ja, és eléggé idióta csatlakozója van a távkioldónak, nem lehet hozzá könnyen
barkácsolni, mint a canonoknál.

(#275) j.bravo válasza adik (#271) üzenetére


j.bravo
addikt

A teszteket nézve (pl. dpreview) az azonos szenzor ellenére a D50 jóval zajszegényebb (majdnem 350d szintű) mint a d70 ill. a pentaxok. Biztos okítottak az elektronyikán (RAW-ban is megvan a különbség, azaz nem a jpegesítéskori zajszűrés/elmosás eredménye).

Persze azért ebből a szempontból valóban a kanyonok a legjobbak.

Whatever.

(#276) Dtomi


Dtomi
őstag

[link] Ide is feltöltöm, hogy ne legyen ennyire halott a dolog!!! eos 20D sigma 50-500 f9.0 1/400s ISO100 AWB alulexpózva -2 vagy 3 nem emléxem :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#277) ivjoe válasza #27070592 (#270) üzenetére


ivjoe
tag

Nézegess szorgalmasan zajteszteket. Az is elég meghatározó lehet, h a bajonetthez milyen átalakítók vannak, fel tutod-e tenni egy refraktorra a gépet. Bár ez a két fő gyártónál nem gond. (kanyon, nyikony)

Adapterek (és még sok okosság az oldalon): [link]
350D 2203 sec ~ 37 min: [link]

http://lorem.hu

(#278) MLaca válasza werttzui (#265) üzenetére


MLaca
őstag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

1d mk2 és 5d gépekkel lettek elkövetve, valamint synta 120/900 ed apo refraktor és 70-200/2.8 sigma obi. több úgy tűnik nem lesz, mert eladom a teleszkópot.

http://mlzphoto.hu/

(#279) werttzui válasza MLaca (#278) üzenetére


werttzui
őstag

Húú király :R :R Nem vagyok irigy de most irigyellek :DDD Nagyon jók lettek főleg az 1 , 4 és a nagyonközeliek .Nekem csak egy fz 30 am van sajnos. :O

PENTAX

(#280) werttzui válasza werttzui (#279) üzenetére


werttzui
őstag

Megnéztem a web oldalad látom te nem csak szeretsz fotózni de tudsz is külön gratula a 3d-s virágokhoz.

PENTAX

(#281) MLaca válasza werttzui (#279) üzenetére


MLaca
őstag

ha komolyan veszed és szereted csinálni, érdemes venni egy canon 350d-t asztrofotózásra. 100e alatt lehet kapni használtan!

http://mlzphoto.hu/

(#282) MLaca válasza werttzui (#280) üzenetére


MLaca
őstag

köszönöm, megtisztelő!

http://mlzphoto.hu/

(#283) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

Hahó!

Kissé feljebb hozom a topicot mert süllyed....

Nem is kell távcső az asztrófotózáshoz. :)

Gagyi 300mm Sigma 30s expó és az Orion-köd ráadásul budapesti égen
itt a link:
[link]

[Szerkesztve]

(#284) And válasza ijjen nincs (#283) üzenetére


And
veterán

Valóban nem muszáj, de szerintem ezt nem is állította senki. Egy csomó dologhoz jó egy sima obi is, de pont a Te fotódon látszik, hogy azért ahhoz nem ártott volna egy kicsit nagyobb fókuszú rendszer (meg némi utófeldolgozás sem) ;).

(#285) ijjen nincs válasza And (#284) üzenetére


ijjen nincs
tag


Kérlek mutasd meg még mit lehet kihozni ebből:
[link]
Az eredeti kép, rajta a szép esti fényekkel...

Üdv!

(#286) And válasza ijjen nincs (#285) üzenetére


And
veterán

Ez az egy kép készült? Mert ezen - egy félperces expozíciótól nem szokatlan módon - rendesen látszódnak a bemozdult csillagívek, míg az először linkelt képen nem nagyon (ha ezt a csíkhúzást is kitrükközted, elmesélhetnéd a módját :) ). Ami szerintem nagyon zavaró rajta, az az erős zaj (''havazás''). Ezen némi zajszűréssel lehet talán segíteni: [link], de a halvány csillagok és a köd finom részleteinek elvesztése árán.

(#287) KrAt válasza And (#286) üzenetére


KrAt
veterán

Basszus ez a zajszűrés nagyonkomoly :Y Mivel csináltad? :) Eddig nem akartam utómunkázni a képeim, de ezek után, lehet, hogy elkezdem :B

(#288) And válasza KrAt (#287) üzenetére


And
veterán

A trükk neve NeatImage: [link]. Nagyon jól paraméterezhető program, el is lehet vele szórakozni, míg jó eredményt érsz el vele. Asztrofotós témáknál nem annyira számítanak ''megvetendőnek'' ezek a segédprogik, ha szép, kontrasztos látványt szeretnénk viszontlátni, fekete éggel ;). De én éjszakai városképekhez is használom időnként, mert az ISO400..800 és e feletti érzékenység okozta képzaj (ami a statikus háttéren látszik igazán) valóban szépen elnyomható vele.

(#289) KrAt válasza And (#288) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi, kipróbálom :R

(#290) ijjen nincs válasza And (#286) üzenetére


ijjen nincs
tag

Jó estét jó estét!

Jah, pedig EQ állványon volt a gép. A szobában nem találom a Sarkcsillagot.
Köszi a Neatimage-ot én is ismerem. Viszonzásként itt:[link]
egy kis plugin-csokor PS alá. Egyikőjükkel pontszerűsítettem a csillagokat.

Üdv!

(#291) ThufirHawat


ThufirHawat
senior tag

Egy saját csillagjárós kép. Az első próbálkozásom ezen a téren. Exp. adatok a kép alatt:
[link]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#292) MLaca


MLaca
őstag

Első ködös képem, sima tripodról 135 mm-es optikával, nem röhögni! :)
[link]

http://mlzphoto.hu/

(#293) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

Helló!

Közben igyekszem fejlődni....
még mindíg m42 ua. a kép mint eddig, csak az utómunka más:
[link]
és egy nekem tetsző terminátor pano:
[link]
Üdv!

(#294) werttzui válasza ijjen nincs (#293) üzenetére


werttzui
őstag

Klafa :C

PENTAX

(#295) werttzui


werttzui
őstag

Tud valaki egy ködös valami kihalt épület illetve víz fölötti holdas képet lökni ami tiszta /sejtelem-rejtelem/ vagy valami hasonlót?Esetleg vízben tükröződőt ,vagy hold a vár fölött vagy valami ilyesmit? :F

PENTAX

(#296) harry válasza werttzui (#295) üzenetére


harry
veterán

Ilyesmire gondoltál? [link], [link]

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#297) werttzui válasza harry (#296) üzenetére


werttzui
őstag

Alakul még még még :R

PENTAX

(#298) werttzui válasza werttzui (#297) üzenetére


werttzui
őstag

Viszont olyat szerettem volna amit te vagy az itt fórumozók készítettek :)

PENTAX

(#299) harry válasza werttzui (#297) üzenetére


harry
veterán

szerk

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#300) Dtomi válasza werttzui (#298) üzenetére


Dtomi
őstag

Az a baj, hogy ugye ha ezt mind szeretnéd, hogy láthatóan bennelegyen, akkor a hold picsányi méretben látszik és nem éred el ezt a selytelem - relytelem hatást. de ha valaki fotózott egy várat betehetsz mögé egy holdat.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.